DE TWEEDE KOLONIALE MISSIEWEEK Wat is onze plicht? RADIO-PROGRAMMA'S DE LAATSTE LES VAN LANGELOT VRIJDAG 20 MEI 1938 OF LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 ZATERDAG 21 MEI. De dankbare herinner:n? aan de eerste „Week van Gebed en C welke wij verleden jaar mochten o .iseeren, doet cns met groot vertrouwen voor de tweede maal de voorbereiding van deze groote of- ferweek beginnen. In zijn ondoorgrondelijke wijsheid heeft God bij de redding der wereld de mede werking van ons menschen niet alleen aan vaard maar noodzakelijk verklaard. Dat brengt voor ons, Katholieken van Nederland, zeer bijzondere plichten mede ten opzichte van de redding der millioenen, <tie in onze Koloniën leven zonder den Christus te kennen. Want met hen verbindt ons niet alleen het feit, dat zij onze medemenschen zijn, maar ook de zooveel nauwere relatie,, dat zij met ons ieven in hetzelfde staatsver band: en vooral de speciale opdracht van de Kerk die de Geloofsprediking dêar op draagt aan Nederlandsche Orden en Con gregatiën en dus ook van ons op de eerste plaats de hulpmiddelen verwacht, die deze missionarissen r.oodig hebben. Zeker, zij ueelen in de gebeden en of fers, die door de geheele Kerk aan God voor de redding der wereld worden opge dragen; zij deelen in evenredigheid in de aalmoezen, die de H. Stoel kan uitdeelen. Maar met dit minimum is noch aan de geestelijken behoeften onzer overzeesche bevolking, noch aan onze eigen plicht vol daan. Wat vooral in de laatste jaren voor de missies in Oost en West wordt gedaan, ds zeker van beteekenis. Er werken thans in Oost en West 587 priesters, geholpen door 540 Religieuse Broeders en 2156 Zusters. Naast tal van kerken, verrezen scholen en hospitalen, daaromheen ontwikkel ie zich een steeds bloeiender katholiek leven in rijke nuanceering. Maarin onze Oost alleen leven 67.000.000 menschen, die den Christus niet kennen. Wat beteekent tegenover zulk een mas sa, (meer dan 8 maal de bevolking van Nederland?) het leger„tje" van priesters, broeders en zusters, ternauwernood een tiende deel van hen, die in ons land met de geestelijke zorg belast zijn. GereKend naar onze toestanden zijn er juist genoeg om de 500.003 Katholieken te verzorgen, die in onze Inoiën leven. Hoe moeten dan die 67 millioen den Christus leeren kennen? Zeven-en-zestig millioen tegen 587 pries ters, beteekent, dat er voor elke 120.000 miet-christenen één priester beschikbaar is Durft iemand te zeggen, dat die 120.000 dan een redelijke kans hebben om den Christus te leeren kennen? Onze misionarissen sparen zich niet: in 1937 verzorgden 491 Priesters in onze Oost naast 489.400 Katholieken, 43443 catechu menen en doopten 15.174 volwassenen, d.i. naast 1000 katholieken (een volle taak voor één priester) 90 catechumenen en 30 doopleerlingen per hoofd. Maar wat beteekent dat op de ontelba re menigte, die zij niet bereiken kunnen? Er moeten dus meer arbeiders en meer hulpmiddelen komen Daarvoor moet Katholiek Nederland als een vast-aan-een-gesloten gemeenschap met al haar krachten zich opmaken voor de kerstening van Oost en West! Daarom heeft ons Doorluchtig Episco paat, overeenkomstig het verzoek der Kerkvoogden in onze Koloniën, zjjn volle dige goedkeuring geschonken aan een week van gebed en offer voor onze Kolo niën. Deze week zal jaarlijks worden ge houden in de week vóór Pinksteren. Dus dit jaar van 29 Mei—5 Juni. Zij begint der halve as. Zondag over acht dagen. In die week wordt allereerst gevraagd Uw gebed om meer arbeiders in den Wijn gaard; Uw gebed om zegen op hun arbeid; Lw gebed om verlichting der dolende zie len; dat is het eerst noodige, omdat Chris tus dit allereerst vraagt. De Bisschoppen hebben gedurei.de die week een openbaar gebed voorgeschreven: in de H. Mis de oratie tot Voortplanting des Geloofs, na de H. Mis het schietgebedje: H. Maria, bid voor de bekeering van onze Indiën. Wij vragen U daarenboven, ieder per soonlijk naar eigen devotie, iets bij te dra gen aan deze gebedsactie, door eens extra daarvoor een H. Mis, een H. Communie, een Rozenhoedje op te dragen. Wij vragen gebeden aan de grooten, wij vragen ze ook aan de kleinen: daarom doen wij een beroep op onze onderwijzers en onderwijzeressen, hun leerlingen te spre ken over de geestelijke nood in onze kolo niën en over de groote geestelijke kracht, waarover vooral die kinderen beschikken door hun gebed. Voor de noodige gegevens zal. het Werkcomité zorgen: en wij zijn overtuigd, dat behalve het schietgebedje, dat wij U voorstellen te voegen bij het ge wone schoolgebéd, hun woord en onder richting ook de jeugd tot een krachtige gebedsactie zal brengen. Wij vragen bijzonder gebeden aan onze irloosterlingen, opdat in hun gebedsleven in deze week onze koloniën een zeer bij zondere plaats zullen innemen. Dit gebed mag de steun van het offer niet missen! Elk huis heeft zijn kruis, en elke dag heeft zijn leed: offer dit in die week op voor de uitbreiding van Gods Kerk in onze koloniën. Dit vragen wij bij zonder aan hen, die Gods ondoorgronde lijke Voorzienigheid met ziekte en' lijden bezoekt, en die daardoor krachtig kunnen aanvullen naar St. Paulus' woord wat aan het lijden van Christus ontbreekt. Tenslotte vragen wij ook het offer van een aalmoes: vooral van een aalmoes, die versterving vraagt; waarvoor gij iets na laat, dat gij gaarne zoudt genieten. Aldus kunnen de kleinen zoowel als de grooten er aan meedoen: want niet de grootte van de aalmoes, maar het innerlijke offer be paalt zijn waarde voor God. Wij vragen ait offer in di intimiteit van het huisgezin, waar alle dwang of mehschelijk opzicht verre kan blijven en alleen de persoonlijke edelmoedigheid tot deelname dringt. In al le huisgezinnen zullen wij collecte-zakjes laten bezorgen en wij bevelen deze aan de zorg van Moeder aan: opdat deze haar runderen en huisgenooten uitnoodige tot gebed en uitnoodige tot offeren. Op den Pinksterdag brengt zij dit collectezakje ge sloten naar de kerk en deponeert het daar in een bus: de pastoor zorgt voor de door zending naar het Katholiek Koloniaal Bureau in Den Haag, en dit doet de op brengst toekomen aan de Indische Missies. Verleden jaar bracht deze inzameling ruim 90.000 gulden op: wij durven ver trouwen, dat een nóg algemeener deelname dit jaar de ton" zal volmaken. Ook Indië zelf zal zich niet onbetuigd xaten. De Kerkvoogden hebben niet alleen dt gaven van het moederland dankbaar aanvaard, maa* hebben ook deze gelegen heid aangegrepen om de geestelijke band tusschen daai en hier te versterken. Daar om zal in diezelfde week ook Katholiek Indië zich met ons in gebed en offer ver eenigen. En zoo zal in geheel het Neder- jandsche Rijksgebied eenstemmig en eens gezind den Heer worden gebeden, dat Hij zijn Koninkrijk uitbreide onder ons en nieuwe rijke Pinksterzegen doen neerda len over al onze broeders en zusters, die Kern nog niet kennen: opdat zij gelijk net Epistel van den vorigen Zondag zeide in zachtmoedigheid het onder hen uit gezaaide woord aanvaarden, dat de kracht bezit om hun zielen zalig te maken. Geachte Lezers, neemt U allen reeds heden voor, ieder Uw eigen deel aan deze offer week edelmoedig bij te dragen. Dan slaagt zij! VOORSCHOTEN, 17 Mei 1938. TH. M. P. BEKKERS, Voorzitter van het Werk-Comité van de Koloniale M'ssieweek. RECHTZAKEN DE SPERTIJD IN HET BAKKERS BEDRIJF. Verdachte van rechtsvervolging onts!agen. De Haarlemsche Rechtbank heeft giste ren uitspraak gedaan in de zaak tegen een bakker uit IJmuiden, die in hooger beroep terecht had gestaan wegens overtreding van de Vestigingswet. Hij had, nadat de spertijd voor het bak kersbedrijf reeds was ingegaan, de zaak van zijn patroon overgenomen, zonder daartoe vergunning aangevraagd te heb ben. De kantonrechter had den bakker ontsla gen van rechtsvervolging, omdat in de spertijdbepaling niet gesproken wordt van voortzetting van bestaande «zaken. Overeenkomstig den eisch van het O. M. heeft de rechtbank op dezelfde gronden den bakker gisteren van rechtsvervolging ont- slage.n. (Intusschen is de spertijdbepaling aan gevuld, zoodat gevallen als bovenstaand er onder vallen. Red.). ONGELUK MET EEN LIFT. De Rechtbank te Groningen heeft giste ren uitspraak gedaan in de zaak tegen N. B. en B. B. te Groningen,, vader en zoon, eigenaars van een meubelfabriek, tegen wie de vorige week een maand hechtenis was geëischt in verband met een ongeluk met een lift in hun fabriek, daarbij de 60-jari ge L. Bolt, een koopman, die bezig was hout te verzamelen, door de vallende lift werd getroffen en doodelijk gewond. Het was namelijk gebleken, dat de lift te zwaar was belast door eigen personeel, v an onvoldoende materiaal was gemaakt en dat geen enkele veiligheidsmaatregel was genomen. De vader is gisteren vrijgesproken en de zoon, die geacht werd de verantwoordelijke persoon te zijn, werd veroordeeld tot 300 boete of 30 dagen hechtenis. Als verzach tende omstandigheden werd gerekend, dat het slachtoffer zelf zeer onvoorzichtig is geweest en nog even tevoren was gewaar schuwd, niet op de plaats te gaan staan waar de lift neerkwam. DIERENMISHANDELING. Een 61-jarige vrouw, wonende te Broek in Waterland, is in Januari j.L door de rechtbank veroordeeld wegens dierenmis handeling, tot een gevangenisstraf van één maand. Zij had den hond van een buurman met heet water overgoten, omdat deze in haar tuin kwam om connecties aan te knoopen met haar hond. Het beest werd gewond, de eigenaar dacht er zelfs over hem af te laten maken, ten slotte herstelde het dier van de brand wonden, dank zij de goede zorgen van den veearts. Gisteren heeft de vrouw bij verstek voor het hof terechtgestaan. De procureur-generaal, mr. dr. D. Rei- lingh, vond dit feit zeer ernstig, doch hij wilde rekening houden met de zwakke ge zondheid van de vrouw. Spr. eischte een week gevangenistraf voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar, benevens een geldboete van 50 subs. 25 dagen hechtjenis. Arrest 2 Juni. DIE ZENDT NIET MEER UIT! De Zwolsche kantonrechter, mr. G. Schot Dijkman, heeft M. H. te Dedemsvaart we gens het uitzenden met een geheime zen der, tot een maand hechtenis voorwaarde lijk en een proeftijd van twee jaar, ƒ5.— boete en verbeurdverklaring v. d. zender veroordeeld. Hoewel de kantonrechter het geëxperimenteer met geheime zender een zeer bedenkelijke bezigheid vond, meende hij, dat hier verzachtende omstandigheden konden gelden, daar verdachte een handi ge knutselaar is, die louter vor zijn genoe gen een zender had gebouwd en hiermede gramofoonmuziek uitzond. DE ROOFOVERVAL OP DEN LAND BOUWER v. d. KOO' TE WIE. De procureur-generaal bij het Gerechts hof te Leeuwarden heeft zes jaar gevange nisstraf geëischt tegen den 24-jarigen land arbeider W. v. d. Z. te Wierum, den 21-ja- rigen varensgezel U. K. te Holwerd en den 18-jarigen landarbeider J. S. te Holwerd L*i verband met de roofoverval op den land bouwer G. v. d. Kooi te Wie (onder Nes). De rechtbank had hen resp. tot vier, vier er 2 1/2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. ■A BIJENTEELT. Op de Algemeene Vergadering van de Vereeniging tot bevordering der Bijen teelt, gehouden te Utrecht op 9 Mei jl., voerde o.a. ook het woord de heer Ir. A. W. van de Plassche, Inspecteur van tuin bouw en tuinbouwonderwijs, die als re- geeringsvertegenwoordiger de vergadering bijwoonde en getuigde van de groote be langstelling, die de regeering toonde voor de Nederlandsche bijenteelt. In zijn rede bracht de geachte spreker enkele punten r.aar voren, waarop ondergeteekenden als bestuursleden van de afd. Leiden van bo vengenoemde vereeniging gaarne ook de aandacht van Uwe lezers wilden vestigen. Behalve dat de bijenhouderij als hoofd- of nevenbedrijf kan uitgeoefend worden ter vermeerdering van de inkomsten door ae verkoop van honing en was, (welke in komsten echter zeer wisselvallig zijn, daar de honingoogst in hooge mate afhan kelijk is van de weersgesteldheid), heeft de bijenteelt een bizondere beteekenis voor de fruitteelt. Hoe langer hoe meer ziet men in, welk een belangrijke rol de bijen vervullen bij de bestuiving van de bloesems der vruchtboomen. Wie de per ziken heeft zien bloeien in de kassen van den heer Laman aan de Hooge Rijndijk heeft zich kunnen overtuigen, hoe daar ettelijke duizenden bijen bezig waren, rond te vliegen van de eene bloem naar de andere en zoo het stuifmeel van de eene naar de andere bloem over te dragen en aidus de vruchtvorming tot stand te brengen. Steeds meer kweekers in Gelder land, Limburg en andere provinciën zien het belang in, dat de bijeenteelt voor de fruitteelt heeft en schaffen zelf korven of kasten met bijen aan, om klaar te zijn, als de bloei begint. Dit belang zou al ruimschoots voldoende zijn, om de bijen teelt zooveel mogelijk te bevorderen. Toch kan de bijenteelt ook nog om een andere reden beoefend worden. Ook daar wees Ir. v. d. PI. op in verband met de werke loosheid van dezen tijd. Het bijenhouden geeft niet alleen voordeel, het geeft ook een intens genot. Het leven en werken der bijen van nabij gade te slaan is voor natuurliefhebbers (en hun aantal wordt steeds grooter, dank zij het werken van vele vereenigingen op natuur-historisch gebied), een nooit opdrogende bton van natuurgenot. Onder onze werkeloozen zijn zeker ook heel wat natuurliefhebbers, die wanneer zij eenmaal iets van bijen afwe ten, stellig al hun aandacht zullen schen ken aan dit interessante werk, dat hun belangstelling al meer zal trekken, naar mate zij er zich beter inwerken. Groote kosten behoeven er niet aan verbonden HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. KRO-Uit- zending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gramofoon muziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO-orkest 1.00 Gramofoonmuziek 1.15 Berichten 1.20 KRO-Melodisten en solist 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 Vervolg concert 3.00 Kinderuur 4.00 Berichten. Hierna: „Het lied der zee", kinderoperette 5.30 Gramofoonmuziek 5.45 KRO-Nachte- gaaltjes 6.15 Gramofoonmuziek 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gra mofoonmuziek 7.00 Berichten 7.15 Causerie „De Katholieke Kerk en het vre- desideaal" 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Berichten ANP, Meddeeelingen 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting 8.35 KRO-orkest, KRO-Melodisten^ solist en gramofoonmuziek 10.30 Berichten ANP 10.40 Filmpraatje 10.5512.00 Gra mofoonmuziek HILVERSUM H, 301,5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO - 10.20 VARA 12.00 AVRO 5.00 VARA 8.00—12.00 AVRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor Arbei ders in de Continubedrijven 12.00 Gra mofoonmuziek. (Om 12.15 Berichten) 12.30 A. Spezialetti's ensemble en gramo foonmuziek 2.00 Concertgebouworkest en solist (gr.opn.) 2.45 Renova-kwintet, de clamatie en zang (gr.opn.) 4.30 Orgel spel 5.00 Filmland 5.15 Hoorbericht 5.30 The Four Blue Stars en soliste 5.50 Sportreportage 8.00 Berichten ANP, Me- dedeelingen 8.10 Sportreportage 8.30 Omroeporkest, Kovacs Lajos-orkest, AVRO- Girls en solisten 11.00 Berichten ANP, hierna: het AVRO-Dansorkest 11.40 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramo foonmuziek 11.50 BBC-Northern orkest en solist 12.50 Gramofoonmuziek 1.20 Het New Coventry Hippodrome-orkest 2.20 Gramofoonmuziek 3.20 Zang en viool 4.00 Het Gershom Parkington- kwintet 4.30 Orgelsepl 5.00 Declama tie 5.20 Roy Fox en zijn Band 6.20 Berichten 6.50 Sportpraatje 7.05 Or gelspel 7.20 Uit Berlijn: Omroeporkest, „Die Goldene Sieben", het Meister-sextet en Hans Bund's pianoduo 7.50 Radio journaal 8.20 Music-Hall-Programma 9.20 Berichten 9.40 Amerikaansch nieuws 9.55 BBC-Theaterorkest en solist 10.50 Pianovoordracht 11.30 Jack Harris en zijn Band 12.1012.20 Berichten. te zijn. Een eenigszins handig knutselaar kan heel wat materiaal zelf vervaardigen; om te beginnen de woning, waarin de bijen gehuisvest worden. En voorlichting kan hij steeds bekomen bij de leden onzer afdeeling. Het bestuur heeft dan ook het voornemen, voor allen, die eens willen kennis maken met de inrichting van een bijenstaat en de behandeling daarvan door den imker, openbare lessen te geven, een practische les in bijenteelt. De heer G. M. Hanzen, die een bijenstand heeft in den tuin van zijn woning aan de Hooge Rijn dijk F 103, onder Zoeterwoude en daar heel wat bezoekers kan ontvangen, heeft zich gaarne bereid verklaard, zijn tuin en stand voor dit doel ter beschikking te stellen. Ervaren imkers zullen er de lei ding hebben. Deze openbare lessen zullen plaats hebben op Zaterdag 21 Mei a.s. des namiddags te 2.30 en te 4 uur. Alle be'angstellenden zijn hartelijk welkom, ook degenen, die de bijenteelt willen beoefenen ter wille van de fruit teelt. U, mijnheer de Redacteur, dankende voor Uw medewerking door opname van dit artikel, teekenen wij Hoogachtend, Naméns het Bestuur der afd. Leiden, B. MEYN, Voorzitter Hooge Rijndijk 61, S. BROEKHUIZEN, Secretaris. Hooge Rijndijk 137. DUITSCHE DIENSTBODEN EN DE WINTERHILFE. Als abonné van uw blad verzoek ik vriendelijk om plaatsing van het volgende: Het „Arbeidsfront" van 10 Mei 1938 heeft zich nog eens opnieuw de moeite ge troost om voor ons het „raadsel" van de Winterhilfe op te lossen. RADIO-PARIS, 1648 M. 8.10, 8.55— 9.30, 10.05 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.35 Cantrelle-orkest. (Om 1.50 Zang) 3.20, 4.05 en 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 9.30 Ray Ventura et ses Collégiens 10.25 Symphonieconcert 11.201.20 Jo Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 en 7.30 Gramo foonmuziek 8.50 en 12.20 Orkestconcert 1.35 NS-Toonkunstenaarsorkest 2.30 Gramofoonmuziek 4.20 Omroeporkest 6.30 Radiotooneel 7.30 Bernhard Ette's orkest 8.20 Omroeporkest en solisten 10.35 Gramofoonmuziek 10.50 Fred Berd en Theo Held met hun orkesten 2.20— 3.20 Nachtconcert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroep- kleinorkest 1.502.20 en 3.20 Gramo foonmuziek 5.20 Pianovoordracht 6.35 Het Ebbecke-trio 7.20 Gramofoonmuziek 8.20 Cabaretprogramma 9.20 Omroep- symphonie-orkest en solist 10.50 Gramo foonmuziek 11.2012.20 Populair con cert. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.502.20, 3.20 en 3.50 Gramofoonmuziek 4.05 Pianovoor dracht 4.20 Omroepsalonorkest 5.35 Conservatorium-orkest en solist 6.40 Harmonicasoli 7.05 en 7.35 Gramofoon muziek 8.20 Omroeporkest 8.50 Zang 9.05 Radiotooneel met muziek 9.45 Gramofoonmuziek 9.55 Omroeporkest (Vervolg) 10.30 Jean Omer's orkest 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Omroeporkest, pianoduo Hans Bund e.a. 9.20 Carl Woitschach's orkest 10.20 Berichten 10.50 Klarinet en piano 11.05 Berichten 11.20 Omroepkleinorkest en soliste 12.202.20 Omroeporkest en militair orkest. (1.151.26 Tijdsein). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.20 Pa rijs Radio 11.05 Radio PTT Nord 12.20 Brussel VI. 14.20 Keulen 15.35 Brussel Fr. 16.20 Keulen 18.20 London Reg. 19.20 Keulen 22.20 Brussel VI. 22.35 Keulen 22.50 Berlijn. 4e Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen 10.35 London Reg. 12.20 Droitwich 17.00 London Reg. 17.20 Droitwich. Zeker, de materieele verarming door de werkloosheid kan in een gezin, door 't ver krijgen van een wekelijksch inkomen, niet zoo maar direct worden opgeheven. We zien de noodzakelijkheid van Winterhilfe voor de verarmde gezinnen zeer goed in, zelfs aangenomen, dat die gezinnen op het oogen- blik niet meer tot de werkloozen behoo- ren. Maardit artilkel, dat zich bij den lezer aandient onder 't opschrift: „Ra, ra, wat is dat?" bevat nog een naschrift, zoo'n paar regeltjes maar, en velen zullen over die regels misschien heen gelezen hebben; men schrijft daar: „Waar integendeel het geld nog altijd niet geheel voldoende is, daar wordt inderdaad in bepaalde geval len bij vermogende menschen een mo- reele dwang uitgeoefend." Jawel, die „vermogende" menschen, daar in zit voor mij nu juist het „raadsel". Rekent men in het algemeen een dienst bode, die uit haar vaderland weggaat, om in het buitenland haar bestaan te zoeken, tot „vermogende" menschen? Het land is wel te beklagen, waar meisjes met een gemid deld inkomen van 25.per maand plus kost en inwoning, tot „vermogende" gere kend worden! En toch voelen deze meis jes ook die „moreele dwang" zóó sterk, dat ze er zich niet aan durven onttrekken. Elk half jaar worden ze aangemaand om van haar geringe loon een bijdrage aan het W. H. W. te geven, en ze laten zich daarvoor een kwitantie uitschrijven, opdat ze „bij event, navraag" het bewijs van haar lief dadigheid kunnen overleggen! Ik noem dit, met het „Arbeidsfront", „dwang" (moreel durf ik er niet vóór te schrijven!), maar wat het „Arbeidsfront" bedoelt met „vermogende" menschen....? daar kan ik slechts vragen: „Ra, ra, wat is dat?" Met beleefden dank voor de plaatsruim te teeken ik, Hoogachtend, K. 69. De emmers van de heele wereld dromden allemaal om het vuur samen, maakten dat niemand meer de brand kon naderen. Toen Langelot de tooverspreuk had uitgesproken had hij er ook vergeten bij te zeggen, dat ze water mee moesten nemen. 70. Grootmoeder, die zag dat er op die manier nog groote- re ongelukken gingen gebeuren, klom terstond op haar be zemsteel om daarmee naar de ramp te vliegen. Ze was een booze heks, maar een goede heks kan ook op bezemstelen vliegen, zie je.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6