RECHTZAKEN VRIJDAG 20 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 VOLSBONDNIEUWS. tó&j Mb De Encycliek-meeting. Reeds meer deer malen maakten wij be kend middels de „L. Crt.", hoe te handelen met de vaandels. Wij willen er op wijzen, dat de vaandels het gemakkelijkst kunnen worden verzon den per bode, standplaats Kaasmarkt, die er voor zorg zal dragen, dat zij aan het pa rochiehuis te Voorhout worden bezorgd, alwaar men ze Zondag a.s. weer in ont-' vangst kan nemen. Tevens wekken wij onze leden op in grooten getale de Encycliek-herdenking te Voorhout mede te maken en zich daar te scharen achter het vaandel van hun afdee- ling of dat van den R.-K. Volksbond. DE WEKLOOSHEID. Het aantal werkloozen is tot 3889 ge daald. Voor de verschillende beroepen zijn de cijfers: bouwvakarbeiders 717, fabrieks arbeiders 203, kantoorpersoneel 160, hotel- en cafépersoneel 60, houtbewerkers 145, kleermakers 72, land- en tuinbouwarb. 116, metaalbewerkers 573, sigarenmakers 20, technici 32, textielarbeiders 387, trans portarbeiders 938, typografen 88, voedings middelenarbeiders 243 en vrouwen 138. Totaal 3889. Op 20 Mei 1937 waren er 4195 werkloo zen, in dezelfde week van het jaar 1936 was het aantal 4284. De gemeenteraad vergadert op Maandag 30 Mei 1938 a.s. in de benedenzaal van het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen", Steen- schuur 21. Gisteravond werd namens de Directie der N.V. Sajetfabrieken P. Clos en Leem- brugen aan de voetbalver. P. C. en L. en schaakvereen. „Leithen" door den heer J. J. Planjer een clubvlag uitgereikt in de Leithenkleuren Oranje-Blauw. Met eenige hartelijke woorden overhandigde de heer Planjer beide vlaggen aan de resp. voor zitters, de heeren A. F. Moseman en H. M. Pont, die op hun beurt woorden van hartelijken dank brachten aan de directie. Hedenmorgen te 6.50 uur is de 1'6-jarige G. B. toen hij zich naar zijn wexk op de Grofsmederij begaf, op den Zijlsingel met zijn rijwiel geslipt. Hij liep een buil aan het hoofd op en werd in bewusteloozen toe stand per brancard naar de verbandkamer der Grofsmederij gebracht, vanwaar hif na behandeling per auto naar de ouder lijke woning werd vervoerd. DE GOUDDIEFSTAL AAN HET TAND HEELKUNDIG INSTITUUT TE UTRECHT. Behandeling voor de Utrechtsche rechtbank. Hedenochtend stonden voor de Utrecht sche rechtbank zeven verdachten terecht, die betrokken waren bij de geraffineerde gouddiefstal, welke in den nacht van 22 op 23 October gepleegd werd in het' tandheelkundig instituut aan den Jut- phaascheweg te Utrecht. Het vooronderzoek heeft vele maanden in beslag genomen. De officier van justi-, tie, mr. J. F. Camphuis, had twee dag vaardingen opgesteld, de eene tegen de dieven, drie. beriichte inbrekers, de 27- jarige schoenmaker C. N. uit Amsterdam, de 26-jarige chauffeur D. J. v. d. S. en de 34-jarige L. de G., beide zonder vaste woon- en verblijfplaats en' voorts tegen den 39-jarigen Utrechtenaar J. M. en den 28-jarigen student B. N. wegens het ge ven van inlichtingen en medeplichtigheid. De andere dagvaarding is uitgeschreven tegen de helers I. Zw. en den Amsterdam mer M. G. bekend o.a. uit de Nijenrode- affaire als een der verhuizers. De belangstelling voor deze strafzaak was bijzonder groot, zoodat velen teleur gesteld moesten worden. Van de zijde van het O. M. waren wee getuigen gedag vaard, n.l. de inspecteur van politie, de heer M. W. H. v. d. Brink en de recher cheur, de heer J. Smorenburg. Uit het vooronderzoek is gebleken, dat de diefstal geheel in elkander is gezet door een Amsterdammer, zekeren B., die in vele beruchte diefstallen de leiding heeft gehad, doch zich steeds zelf op den achtergrond houdt, zoodat de politie geen vat op hem kan krijgen. Bekend is, dat hij een deel der Amsterdamsche onderwe reld regeert. De 23-jarige student B. N. werd door .zijn kostbaas met dezen be nachten Amsterdammer in kennis ge bracht. Gebruik makend van verschillen de mededeelingen van den student werd door den bendeleider een plan de cam pagne opgezet. Alles werd nauwkeurig voorbereid. Om het den uitvoerders van dezen diefstal zoo gemakkelijk mogelijk te maken, verstrekte de student een kaart van het tandheelkundig instituut, terwijl later de heler Zw. zich in het instituut liet behandelen om op deze wijze een goede basis te krijgen voor de kraak. Op het gunstigste .oogenblik, eveneens aangeduid door den student, hebben de dieven hun slag geslagen. Dit geschiedde op een tijd stip. dat de studenten hun weikstukken zouden terugkrijgen. Voor een groote waarde aan goud werd door de dieven gestolen. De diefstal was zóó goed opge zet en zóó geraffineerd gepleegd, dat de Utrechtsche politie bij deze inbraak aan vankelijk voor een raadsel stond. Er was Van onze Adverteerders HENGELSPORT- EN SIGAREN MAGAZIJN. In perceel Heerenstraat 20 heeft de heer Koos van Riet hedenmiddag een nieuwe zaak geopend in hengelsportartikejon, rook artikelen, aquarium en voedersoorten voor pluimvee, visschen, honden en katten. Het pand is grondig gerestaureerd door de fa. Jac. van Riet en de gebrs. Pasman, die resp. het timmer- en schilderwerk, verzorg den. Het geheel ziet er welverzorgd uit en we hopen, dat de heer v. Riet succes heeft met zijn streven. slagerij h. j. c. epskamp. De heer H. J. C. Epskamp, die gedurende 27 jaar als chef bij den heer J. H. C. Zand- voort, Haarlemmerstraat 71, in dienst was, heeft deze welbekende slagerij thans over genomen. De heer Epskamp is dus bij deze Zand- voort-klanten geen onbekenden er terecht hoopt hij op voortzetting der relaties. De zaak is voorzoover noodig geheel ge restaureerd en naar de nieuwste eischen der wettelijke hygiëne ingericht. Den heer Eps kamp wenschen we veel succes. met de grootste voorzichtigheid te werk gegaan. Het was de Amsterdamsche re cherche, die door louter toeval op het goede spoor kwam. De heler Zw. werd voor een andere zaak een paar dagen na den diefstal te Utrecht in een van de Am sterdamsche café's gearresteerd. Op hem werd een klomp goud gevonden, waarvan hij de herkomst niet kon aangeven. Het duurde evenwel nu niet lang meer of spoedig kwam de recherche meer te we ten. Verschillende arrestaties werden ver richt, vooral toen de eerste arrestant een volledige bekentenis had afgelegd. Alle verdachten hebben inmiddels een volledige bekentenis afgelegd, zoodat de diefstal volkomen is opgehelderd. Het ge stolen goud ter waarde van ongeveer 10.000 is geheel achterhaald kunnen worden. Een gedeelte ter waarde van 750 was inmiddels reeds verkocht. Als bijzonderheid dient, dat de hoofdman in deze beruchte zaak oorspronkelijk 6 an dere leden van de Amsterdamsche onder wereld had aangewezen om het plan uit te voeren. Daar deze mannen op het gunstige oogenblik, dat de diefstal zou moeten plaats vinden met een andere inbraak n.l. in Zeist waren belast, moest een hulpploeg, die. thans terecht staat, inspringen. EersSc Kamer DE N.S.B. IN 1NDIË De Eerste Kamer heeft gisteren de be handeling van de Indische begrooting voortgezet. De heer DE SAVORNIN LOHMAN (C.-H.) besprak het algemeen beleid, de defensie en de bouw van het koninkrijk. De heer BRUINEMAN i(.R. K.) consta teert een tekort aan belangstelling voor Indië bij het katholieke volksdeel, en -bij het Nederlandsche volk in het algemeen. Hierin kómt echter kentering. Tusschen Nederland en Indië zijn tegenstellingen. Door de repatrieering verspilt Indië veel ervaring en goede energie. Als Holland wat kon verindischen en Indië het tegen deel kon doen, zou de groei naar elkander zeer worden, bevorderd. Deze.groei heeft voortgang. Het Nederlandsche stempel komt steeds meer en meer op Indië te staan en het Nederlandsch wordt meer en meer ge sproken. Dit duidt op de richting, waarin de ontwikkeling moet gaan: niet naar een koloniaal beheer, ook niet naar de domi nion-status, maar naar een Indië, waarin het Nederlandsche 'en Inlandsche element samenleven. Een gevaar is er voor Indië: Zal de Inlandsche samenleving deze ont wikkeling kunnen meemaken? Of zal de tegenwoordige toestand een massa pau pers met een op hoogen standaard leven de ambtenarij en intelligentsia verhon derdvoudigd worden? Noodig is de deel neming der Inlandsche bevolking aan het economische ondernemingsleven. De ontwikkeling der gezindheid in In dië is gunstig bij Inlanders en Europeanen De Volksraad fungeert goed als klankbo dem. Slaagt de .opbouw van onder-op, dan ontstaat de kans, dat er iets bestaat als een organisme. Tegen een harmonica-politiek (uitzet ting en inkrimping der uitgaven naar ge lang van de conjunctuur) verzet spreker zich. De houding van den minister jegens de N. S. B. lijkt spr. onjuist. In Indië mag niet geoorloofd zijn, wat hier is verboden. Spr. vraagt: a. Wanneer kunnen wij een positief ant woord verwachten of de in Nederland ten dezen opzichte geldende voorschriften al dan niet gewijzigd in Indië zullen wor den ingevoerd? b. acht de minister geen mogelijkheid tot schade van het Nederlandsche gezag aanwezig, wanneer twee zendboden van de N. S. B., onder wie iemand van de fa natiekste zijner soort, naar Indië vertrek ken? De heer KRANENBURG (V.D.) besprak de positie van den gouverneur-generaal. Spr. acht den geest, die uit de hande lingen als in de politiek van den Gouver neur-Generaal Tjarda van Starkenborgh Stachouwer blijkt, gelukkig. De goede voorbereiding tot zijn ambt door het 'verblijf" in democratische landen en in zijn verschillende functies lijkt hieraan niet vreemd te zijn. De heer VAN VESSEM (N. S. B.) pro testeert tegen het betoog van den heer Bruineman inzake de N. S. B. De goedgezinde houding van nationalis tische stroómingen verheugt spr. Hij vraagt zich echter af in hoeverre deze stroomingen het volk vertegenwoordigen De nationalistische stroomingen zijn dik wijls een dekmantel voor zuiver revolu- tionnaire bewegingen. Spr. maant aan tot voorzichtigheid, op dat de regeering paraat zij als de natio nalistische stroomingen zich van andere zijde zouden doen kennen. De vergadering wordt verdaagd tot he denmorgen 11 uur. Vergadering van heden. REDE VAN DEN MINISTER VAN KOLONIëN. '1 Voortgezet wordt de behandeling van de Indische Begrooting voor 1938. De MINISTER VAN KOLONIëN, de heer WELTER, achtte de groeiende belangstel ling voor Indië zeer verheugend evenals de neiging van de inlandsche beweging om zich naar ons toe te wenden en samen te werken. Verheugd is s p r., niet ver- w o n d e r d, want' -het moest komen; daarvoor is er te veel on baatzuchtig werk verricht ten behoeve van de inlandse h e bevolking. Een milde Nederlandsche houding is te prefereeren boven welke ook. Er zyn fouten gemaakt, doch het beleid was gericht op het belang van Indië. Ook teleur stellingen zullen ons nog wachten, bij ons streven naar het heil van Indië. Goede trouw zal echter op dén duur geen enkel misverstand toelaten. Over de verhouding van den Minister en den Gouverneur-Generaal is hier gespro ken, evenals in de Tweede Kamer. Spr. wenscht zich te houden aan het practisch staatsrecht. De regeling van innerlijke aan gelegenheden moet worden overgelaten aan Indische organen. Wanneer werkelijk imperiale belangen, waarbij verschillende deelen des rijks be trokken zijn, te berde komen, hebben we de art. 7071 der Indische Staatsregeling, en de noodige overheidsorganen, om een coördineerende werking te verzekeren. Wijzende op de conjunctuur-gevoeligheid van Indië, constateert spr. dat de stabili teit van den pijler waarop deze rust, ver zwaard is. Eigenlijk zijn er meet pijlers, en door verbeterde methoden met de pro ductie worden gesteund. Wat de industria lisatie betreft, moet de nadruk worden ge legd op de klein-industrie; daarin werken 1 1/2 millioen menschen, de laatste jaar lij ksche omzet was 70 millioen, en de re geering verwacht dat er voorloopig jaar- lijksch 1520 duizend menschen meer te werk kunnen worden gesteld. Spr, is bereid,, krachtig aan sociale maat regelen mede te werken, doch spr. komt >p tegen de voorstelling alsof Indië achter- xijk is; in vergelijking met andere Ooster- ivhe landen staat het aan de spits of maakt althans ten zeei goed figuur. Komende tov de Nationaal-Socialistische Beweging, zegt spr. dat de wijze waarop aan die beginselen in Indië uiting wordt gegven, anders is dan hier te lande, be houdens en kelt, uitzonderingen Men onthoude zich ervan inzake de houding van de Indische regeering jegens politieke bewegingen var haar schablonen- werk te verwachten. Zoo kent men er geen de_fensieverboden, .zooals hier. De heer DE RIJKE (N.S.B.)en de Zeven Provinciën". De MINISTER verklaart, dat de N. S.B. in Indic het, met de machtsrege- len der regeering, niet lang zou over leven als ze maar een tiende der mid delen toepaste die hier gebruikelijk zijn. Wel zal de houding der N.S.B. hier te lande ook een factor van be oordeeling zijn voor Indië, doch niet de eenige, dit zou onbillijk zijn en is niet ncodig bij de zoo andere omstan digheden. Ei is nauw overleg ten deze tusschen de regeërihg hier en daar te lande. De G.G. heeft te beoordeelen, of er afgevaardigden van de N.S.B. worden toegelaten, echter is men in In dië voor geen klein geruchtje ver vaard. Komende tot de, defensie, een verdedi ging afdoende voor alle eilanden en eiland jes en zeeën is niet te organiseeren. De teste verdediging is nog altijd een mo rera en hurnaar bestuur, waardoor de we reld erkennen moet dat het niet beter kan can bij ons. Maar toch moeten we ons zoo roodig met geweld staande houden. Aan nat standpunt is elke agressie vreemd. We vertrouwen op ons zeiven, op ons leger, ^p onze vloot We hebben t.a.v. de defensie géén af spraken, géén contracten, géén verbinte nissen van welken aard ook. De heer Van Vessem redeneerde uit het ongerijmde; als hij zich beriep op een re devoering van den gezant te Londen. We volgen een zelfstandige neutraliteitspoli tiek. Altijd is de bedoeling geweest, het grondgebied te verdedigen. Het drijven naar een vloot die het veel voud zou kosten, is onmogelijk. De weer kracht der vloot zal in niet onbelangrijke wijze worden verhoogd, o.m. door krach tige zeevliegtuigen, het inrichten van Ambon als hulpsteunpunt voor de marine enz. De regeering schenkt de volle aan dacht aan de territoriale verdediging der buitengewesten. Aan de 2 groepen van 39 Glenn-Martin-bommenwerpers wordt een derde toegevoegd. Spr. kan niet tezeer in details afdalen, doch er is en wordt veel gedaan voor aanschaffing ter verdediging in den luchtstrijd, voor moderniseering van het veldleger enz. Met ernst, toewijding en voortvaring wordt er aan onze weer macht gewerkt (applaus). De heer VIJLBRIEF (S. D.) repliceert. Spr. is van oordeel dat er geen twijfel mag bestaan omtrent de verhouding van den gouverneur-generaal tot de Kroon. De heer KRANENBURG (V.D.) repli ceert. Spr. omschrijft nader zijn gisteren aangegeven standpunt aangaande de ver houding van G. G. en den Minister. De vergadering wordt te 1.20 uur een half uur geschorst. De vergadering wordt te 1.50 uur her vat. De heer VAN VESSEM (N.S.B.) repli ceert. Ook de wijze, waarop de N.S.B. in Nederland optreedt met haar gerechtvaar digde critiek, is geen reden voor een ver bod aan ambtenaren. De heer DE SAVORNIN LOHMAN (C.- H.) noemt de verhouding van G. G. tot de Kroon een academische quaestie. SPORT LAWNTENNIS NEDERLAND—JAPAN. Hedenmiddag is de tenniswedstrijd tus schen Nederland en Japan op de M. E. T. S.-banen te Scheveningen begonnen. Koeramitsoe won van Jhr. R. de Brauw met 3—6, 6—1, 6—1, 6—0. Laatste berichten Burgemeester van Voorhout Bij Koninklijk besluit is met ingang van 1 Juni 1938 benoemd tot burge meester der gemeente Voorhout de heer mr. G. F. W. van Berckel. De nieuwe burgemeester van Voor hout, mr. G. F. W. van Berckel, werd 6 December 1906 te Den Haag geboren. Hij woont thans eveneens in Den Haag en is volontair ter gemeentese cretarie van Rijswijk. De heer Van Berckel liep het gymna sium af te Katwijk en studeerde in de rechten aan de Universiteit te Leiden. In zijn studententijd was de heer Van Berckel lid van Sanctus Augustinus en van het Corps. Na het doctoraal examen afgelegd te hebben, werd de heer Van Berckel volon tair ter secretarie te Rijswijk, zijn rechts kundige studies voortzettend met de sa menstelling van een proefschrift. De heer van Berckel is lid van de afd. Den Haag van de R. K. Reclasseerings- vereeniging en van de Amitié catholique frangaise. De nieuwe burgemeester is een zoon van wijlen G. van Berckel, president van den Raad van Justitie te Batavia en stamt uit een bekende Delftsche- patriciërs-familie. De heer Van Berkel is verloofd. VERNIELZUCHTIG ZWART-FRONTER GEARRESTEERD. Hedenmorgen te kwart voor zes ver scheen voor de bureaux van het Dagblad van Noord-Brabant en Zeeland aan de Rei gerstraat te Breda, een 23-jarig jong- mensch, genaamd P., dat in een opgewon den toestand verkeerde. Onder herhaalde uitroepen van „Leve Arnold Meeyr" en „Leve Zwart Front", sloeg het jongmensch met een grooten baksteen de ruiten van een vijftal fotokastjes en van vier bulle tinkastjes in gruizelementen, totdat de meesterknecht, die boven de administratie kantoren aan de straatzijde woont, naar buiten snelde en den man tot bedaren wist te brengen. Men belde de politie op, die het jong mensch arresteerde en naar het politie bureau wilde overbrengen. Dit ging ech ter niet zoo heel gemakkelijk. P. bood te genstand en slechts met behulp van een toevallig passeerenden postbode gelukte het den dader in verzekerde bewaring te stel len. Naar de motieven van zijn daad ge vraagd verklaarde de man, dat hij op deze wijze wilde protesteeren tegen de bericht geving van het genoemde blad. LIJK AANGESPOELD Gisterochtend is op het strand te Sche veningen het lijk van een manspersoon aangespoeld, dat was gekleed in een bad- costuum. Het signalement luidt als volgt: lang 1.77 m., circa 25 jaar oud, Indisch ty pe, zwart haar, bruine gelaatstint, platte neus, dikke lippen, bruine oogen, gave tan den, rood en grijs badcostuum met rits sluiting en witten riem. De commissaris van politie van den justitieelen dienst C. verzoekt bekend te worden gemaakt met de identiteit van den verdronkene. TELEGRAMMEN DE TOESTAND IN MEXICO. Protesteerende Petroleummaatscbappijen. MEXICO-CITY, 20 Mei. (A. N. P.). De petroleummaatschappijen hebben telegra fisch geprotesteerd bij president Cardenas en de beschuldiging geuit van revolution- nair optreden. Zij verklaren de activiteit slechts te hebben beperkt om de hun toe vertrouwde belangen te verdedigen Zij zoe ken hun toevlucht slechts tot wettige mid delen en hopen, dat de Mexicaansche pers niet zal weigeren den inhoud van het tele gram te publiceeren. De toestand in San Luis Potosi. Federale troepen, behoorende tot alle Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Hubertus Pieter z. v. H. M. Redegeld en A. Nieuwenhuysen. Corry Johanna Elisabeth d. v. G. A. M. Aalbers- berg en C. Visser. Ondertrouwd: P. L. A. Wijsman jm. 27 j. en J, H. M. Hoppenbrouwer jd. 24 j. G. W. de Rooij jm. 23 j. en A. L. Arbouw jd. 22 j. wapens, komen den staat San Luis Potosi binnen. Het Ministerie van Landsverdediging heeft opdracht gegeven, dat drie escadril les vliegtuigen zich naar San Luis moeten begeven en boven het gebied van dezen staat pamfletten moeten uitwerpen, waar in de tekst van de gisteren doar president Cardenas uitgesproken redevoering wordt bekend gemaakt. Naar schatting bevinden zich 20.000 man in San Luis. Zij zijn opgesteld rond de concentraties van aanhangers van Cedillo en nemen wapens en munitie in beslag. Cardenas zal in San Luis blijven, totdat de rust zal zijn weergekeedr en de toestand weer normaal zal zijn. De bewijzen voor den opstand geleverd. In het Huis van Afgevaardigden hebben vertegenwoordigers van den Staat San Luis de bewijzen geleverd voor het bestaan van een complot, waartoe generaal Cedillo heeft opgezet, om een gewapenden opstand te verwekken. Cedillo gevlucht? Het gerucht was in omloop, dat Cedillo zijn verblijf te Las Palomas heeft verlaten en met eenige honderden aanhangers naar de Sierra zou zijn gevlucht. Het schijnt echter, dat dit gerucht niet juist is. DANK DER DUITSCHE REGEERING AAN NEDERLANDSCH SCHIP. BERLIJN, 20 Mei. (A. N. P.). De Duit- sche regeering heeft door bemiddeling van haar gezant te 's-Gravenhage het ministe rie van buitenlandsche zaken verzocht, de reederij van het Nederlandsche stoomschip „Tjikarang" haar dank te betuigen voor de hulp, welke genoemd stoomschip op 3 Juni 1937 heeft bewezen aan het Duitsche s.s. „Oliva", dat tusschen Manilla en Singa pore in brand wa3 geraakt. In het bijzonder wordt de dank uitge- sporken voor de hulp, welke de arts van de „Tjikarang" heeft bewezen aan de ge wonden van de „Oliva". HET ONGELUK BIJ CHARING CROSS LONDEN, 20 Mei (A.N.P.) Uit het officieel onderzoek naar de oorzaak van de botsing van den underground bij Cha ring Cross is gebleken, dat een signaal verkeerd was gemaakt tijdens herstelwerk zaamheden, welke in den nacht vooraf- aan het ongeluk waren gedaan. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2li Mei. Vee. Aanvoer: 446 run deren, 468 kalveren, 4836 schapen, 988 varkens, 9 paarden, 47 bokken of geiten en 39 zeugen. Prijzen per stuk: 39 stieren 240290, schoon gewicht 5562 cent, handel matig; 144 kalf- en melkkoeien 220310, handel vlugger; 95 varekoeien e.a. 140200, handel matig; 168 vette koeien 180300, schoon gewicht 5476 handel vlug; 43 vette kalveren 4095, schoon gewicht 6088 cent, handel zeer matig; 425 nuchtere Kalveren 410, handel zeer vlug, 400 vette schapen 19 29, handel matig; 50 zuiglammeren 10 15, 268 weideschapen 16- -22, 4118 lammeren 6—13, handel matig; 263 mest- varkens f 23—41 en 686 biggen 14—18 handel stug; 47 bokken of geiten 3—6, handel kalm, 39 zeugen 50—75 handel stug. Kaas. Aanvoer 92 partijen waarvan 73 partijen Goudsche kaas le soort 23 25, 2e soort 2122 en 19 partijen Leid- sche kaas 19—22.50 per 50 kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 20 Mei. Vee. Aanvoer: 120 Enterstieren 75170, 98 Twenter- stieren 170—350, 352 vette koeien 140 175 per stuk, 4676 cent per kg. 638 melk- en kalfkoeien 120—295, 45 pinken 65150, 35 vette kalveren 1860, 643 nuchtere kalveren 3—8, 513 vette scha pen 1228, 256 weideschapen 1120, 1631 lammeren 711, 285 vette varkens 38135 per stuk, 4652 cent per kg.; 25 magere varkens 22—45, 90 kleine biggen 919, 25 bokken of geiten, 102 paarden 70—300 per stuk. Totaal aan voer 4858 stuks. Kaas. Nagelkaas 9—20, Edammer kaas 1420. Aanvoer 758 kg. Boter. Mijnboter 1.31—1.25—1.20 per kg. Aanvoer 16 zesde en 2 twaalfde vaten. Commissie 89 cent. ALKMAAR, 20 Mei. Kaas. Aangevoerd: 36 stapels, zijnde 110.000 kg. Fabrieks- kaas kleine 21 en Boerenkaas kleine 21 per 50 kg. Handel goed. WHSELNOTEERINGEN (AMST* KOAM» Londen, 8.97? /8 Berlijn 72.57U2 Parijs 5.055/g Brussel 30.48 Zwitserland 41.31 Kopenhagen 40.05 Stockholm 46 30 Oslo 45.071/2 New York 1.80'3/16 Praag 6.291 /2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3