VRIJDAG 20 MEI 1938 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN UITHOORN Geboren: Martha Maria d. van J. A. de Rijk en M. J. Olsthoorn. Geertruida Wil- helmina Maria, d. van P. J. van Zijl en A. H. Baars. Helena Gijsbertha Maria, d. van J. Schalkwijk en P. J. van Egmond. Overleden: Aaltje Kan 80 j. echtge- noote van W. Blom. ZOETERWOUDE Steun kleine tuinders. Op Maandag 23 Mei a.s. des namiddags 7 uur zal de eerste vergadering plaats hebben van de commissie voor steun aan kleine tuinders. In deze vergadering, welke ten raadhuize wordt gehouden, kunnen aanvragen om steun worden ingediend. Burgerwacht. De oefeningen te Kat wijk zullen onder de bekende voorwaarde, te beginnen 21 dezer des Zaterdags om de veertien dagen van 1719 uur plaats heb ben. Poldervergadering. Gisteren werd de vergadering van Stemgerechtigde Ingelan den van den Geer- en Kleinen Blankaart- polder gehouden in het café van den heer C. G. Schuur, onder leiding van den heer J. W. Groenewegen van Zoetermeer. De rekening over het dienstjaar 1937 werd vastgesteld aan inkomsten 2438.03 yj, aan uigtaven 2424.18, baig saldo ƒ13.85 De begrooting voor het jaar 1938 werd bepaald aan inkomsten en uitgaven op 2613.28 met een post voor onvoorziene uitgaven van 68.28^. De omslag werd daarbij bepaald op 14 per H.A. (v.j. ƒ13). Er werd besloten het mollen vangen niet meer voor rekening van den polder te la ten doen. Het vischwater zal bij inschrij ving verpacht worden. Omtrent de jacht werd besloten die weder te verpachten, mocht echter een of meer ingelanden niet genegen zyn het jagen toe te staan, dan zullen de overige ingelanden bij collectief contract de jacht verhuren en zal dan de opbrengst per H.A. onder deze gebruikers uigekeerd worden, alzoo niet in de polder- kas vloeien. Tot leden van de commissie bedoeld bij art. 136 van het Alg. Polderreglement wor den benoemd de heeren: L. J. v. Voort, A. v. Leeuwen en G. Koot en tot plaatsver vangers de heeren Q. Onderwater, J. v. Nierop en G. Olsthoorn. Jubileumfeesten. In een bijeenkomst van de beide Oranjeverenigingen ter plaatse en de hoofden van scholen, bij el kaar geroepen door Burgemeeser en Wet houders van Zoeterwoude, is als wensch naar voor gekomen, dat voor het a.s. 40- jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin Wilhelmina één commissie in het leven zou worden geroepen om voor het ééne Zoeterwoude een feestviering te orga- niseeren. Uit deze commissie werd een voorloopig comité van drie samengesteld, bestaande in de heeren H. J. van Mil, J.. van de Ruit en J. Schouten. Dit comité zal eenige dames en heeren aanzoeken om een feestcommis- eie te willen formeeren. De eerste bijeenkomst van die commis sie zal zich o.m. hebben bezig te houden met: het aanwijzen van een dagelijksch be stuur, een bespreking over de mogelijkheid zich middelen te verschaffen om feest te kunnen vieren, een vastlegging op welke plaats of plaatsen de feestviering zal ge schieden, een algemeene beschouwing over plannen, die door iedereen ter tafel ge bracht kunnen worden, en het samenstel len van een lijst van in aanmerking ko menden voor het eere-comité. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. G. Donker, bedrijfsleider, Eindhoven, Willem van Millenberchstraat 27; cur. jnr. Jos. van Besouw. Cornelis J. Wondergem, kruidenier Eind hoven, Frederiklaan 173; cur. mr. W. M. M. Hekking, Eindhoven. Nalatenschap van Wilhelmina Maria Charlotte Rolaf, weduwe van Anthonie Bosman, gewoond hebbende te Dordrecht aan den Singel 266, zwart en overleden te Dordrecht, 11 Februari; cur. mr. F. J. Kranenburg. G-. van Houwelingen, zonder beroep, DriebergenRijsenburg, Oosterstraat 25; cur. mr. H. I. L. van Hoogenhuize te Zeist. J. Andriessen, Utrecht, Amsterdamsche straatweg; cur. mr. V. J. A. van Dijk. De Vennootschap onder de firma Tem po, gevestigd en kantoorhoudende te Utrecht, aan de Vinkenburgstraat; cur. mr. P. Kaag. W. van Geelen, Utrecht, Antonius Mat- thaeuslaan 42 bis, vennoot van de vennoot schap o. d. firma Tempo, gevestigd en kantoorhoudende te Utrecht aan de Vin- kenbrugstraat; cur. alsvoren. De arm van een ieuer isgeentoo- verstaf: vóór het veranderen van richting moet hij ilch ervan over tuigen of de ma noeuvre VEILIG volvoerd zal kun nen worden! Een behaaglijke warmte koesterde onze it-den, toen wij Donderdagavond door het gure lenteweer heen de raadzaal binnen traden, waar de vroed-mannen hun zetels reeds betrokken hadden Slechts de zetel van het oud-raadslid Plomp stond ledig. Klokke haif negen opent de edelachtb. heer J. A. Bakhuizen de bijeenkomst met het ambtsgebed, geeft het woord aan den geheimschrijver den heer J. J. Roovers, voor de lezing der notulen, die goedkeu ring en dank verwerven. De heer P. van Ankeren volgt den heer Plomp op. De voorzitter deelt mede, dat in de va- citure-Plomp voorzien is door benoeming van den heer P. van Ankeren, die, na be danken van den heer J. C. Bulk, op de no- nunatie stond voor de lijst Gemeentebe lang". De heeren D. P. Akkerboom, P. Springintveld en Chr. Jonker worden aan gesteld om de geloofsbrieven van voor noemden heei te onderzoeken. In gezel schap van den secretaris verlaten zij de zaal, om eenige minuten later daarin te- lug te keeren en plechtig te verklaren, dat alle paperassen in orde zijn. Den nieuwen vroedman zien we echter dezen avond nog niet opdagen. Eenige reclames inzake hondenbelasting worden voor de helft in overeenstemming met de wensch en der twee reclamanten ingewilligd. Vervolgens zet de Raad zich tot verkie zing van een nieuwe Commissie tot We ring van Schoolverzuim, daar de oude op 1 April j.l. in haar geheel was afgetreden, voor zoover er geen vatatures waren. De volgende heeren worden tot leden geko zen, terwijl de tusschen haakjes gegeven personen tot p'aatsvervar.gers worden be noemd: I. M Schoorl (Th St Haakman), P. J. Sprey (K. Stoker), P. Beaurdox (Mej. v. d. Vos), K. J. M. Speet (C. R. de Groot), Jac. Hoogendoorn (P. Habermehl), P. Riet veld (D. Brouwer), M. Karsemeyer (C. van Dijk). B. en W. stellen voor toe te treden tot de Onderlinge Fraude-Risico Verzekering, beoogende het veilig stellen van gemeente gelden onder beheer van gemeente-func tionarissen. Het verzekerde bedrag wordt gesteld op f 4.090, waarvoor een z.g.n. "oorschotpremie van 30 per jaar ver schuldigd is verhoogd met 2 pet. van laatstgenoemd bedrag, ot wel 0.60, als extra beveiliging tegen B. en W." De heer Springintveld meent, dat men bij particuliere maatschappijen wellicht voor- oeeliger terecht zou kunnen, doch de voor zitter geeft de voorkeur aan de „Onderlin ge", waarbij pi.m. 500 gemeenten reeds zijn aangesloten. Conform prae-advies besloten. De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagavond ten 8 uur. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Mede aanwezig W. A. van Hart.eveld, se cretaris. Na opening der vergadering met het gebruikelijk gebed worden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Vervolgens geschiedt door den Voor zitter mededeeling van een aantal inge komen besluiten van Ged. Staten, waarbij goedkeuring is verleend aan eenige raads besluiten. Deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Op uitnoodiging van Ged. Staten wordt wijziging gebracht in het raadsbesluit van 2 Maart 9138 in zake verzekering van gemeentegelden bij de Fraude-risico-onderlinge te den Haag De verzekering zal ingaan per 15 Mei 1938. Op verzoek van het R.K. schoolbe stuur van Roelofarendsveen om gelden uit de gemeentekas te ontvangen voor aan schaffing van eenig meubilair wegens splitsing van de eerste klasse wordt goed gunstig beschikt. Afwijzend wordt be schikt op het verzoek van C. W. Kool uit Oud-Ade om een tegemoetkoming te ont vangen voor zijn dochtertje dat te Leiden de bijzondere lagere school bezoekt. Door de woningbouwvereeniging is ingezonden de exploitatierekening over 19361937 aangevende een verlies van f 1751.67. Het bestuur verzoekt dit verlies door een extra bijdrage te dekken. B. en W. stellen den raad voor hieraan te voldoen en het bedrag te zijner tijd te plaatsen op de be grooting 1939. Aldus wordt besloten. De rekening van - het algemeen burgerlijk armbestuur van den Vrijen en Lagen Boekhorst over 1937 sluitende in ont vangst en uitgaaf met een bedrag van 222.12 wordt op voorstel van B. en W. goedgekeurd. Nog ingekomen is een ver zoek van P. van der Zwet tuinder alhier om gedeeltelijke kwijtschelding van pacht voor huur van het warenhuis wegens slechte uitkomsten uit zijn bedrijf. B. en W. na raadpleging van de commissie voor de landerijen stellen voor, den huurder over 1937 gedeeltelijke kwijtschelding van pacht te verleen en tot een bedrag van 60.en het bestaande huurcontract te annuleeren en over de jaren 1938 en 1939 onder intrekking van het vorige radsbe- sluit een nieuw huurcontract aan te gaan voor 350.per jaar. De huurder van der Zwet met wien hierover is onderhan deld gaat hiermede accoord. Z. h. s. wordt hiertoe besloten. De ingekomen stukken zijn hiermede afehandeld. De voorzitter stelt hierna aan de orde de verkoop van een perceeltje grond gelegen aan den Langeweg aan den heer L. G. C. de Jong alhier. B. en W. stellen den Raad voor dit perceeltje grond ter grootte van-27 c.A. aan verzoeker te verkoopen voor 4.per M2. Z. h. s. wordt hiertoe besloten. De vaststelling van een tweetal pensioensgrondslagen vor de ambtenaren P. H. v. d. Bosch en M. Cornelisz gaan z- h. s. onder de hamer door. Bij het voorstel tot extra hulpver leening aan werkloazen gedurende het Grondverkoopingen verdaagd. Door den heer C. van Tol, landbouwer alhier, in een verzoek ingediend den gn- meentegrond naast het raadhuis, welke voor bouwterrein aangeslagen staat, te mo gen koopen. De voor. stelt den Raad voor dit punt naar een volgende vergadering over te brengen, daar hij gaarne eerst de voorwaarden ir deze te stellen met het college in 't geheim zou willen vaststellen. De heer Springintvelö verzoekt onmid- cellijke behandeling, daar de kooper in kwestie, die zich onder het aanwezige pu- Hiek.t.w. 2 personen, bevindt, gaarne spoed betracht ziet. De voorz. laat echter een beslissende hamerslag hooren en de verdaging is ei door. Eenzelfde weg gaat het schrijven van de Coöp. Boerenleenbank „Ter Aar" te Nieuwveen, houdende het voorstel de ge meentelijke erfpachtgrond gelegen ter hoogte van wijlen het station Nieuwveen voor den prijs van 75 cent per M2 vrij van erfpacht te willen verkoopen. Het betreft een stukje van rond 1000 M2. De begrooting over 1937 van het G.E.B. blijkt belangrijke wijzigingen te moeten urdergaan, o.a wordt op grond van de ko- lenclausule een extra uitgave van ruim 350 gevorderd, en het vorenstaande ge voegd bij de overige cijferveranderingen noodzaakt een verlaging van de geraamde winst, 1500), met 494. Ten slotte komt een schrijven van de Pensioenraad aan de orde, waarin o.m. ge wezen wordt op een officieel te nemen be noemingsbesluit voor den gemeente-op lichter, wiens pensioengrondslag 150 per jaar bedraagt, en voor den gemeente werkman, met een pensioengrondslag van 1040. Aldus besloten. By de rondvraag heeil de heer Spring intveld een heel lijstje opmerkingen. Zoo is buiten den Raad om een schoonmaakster voor de openbare schooi aangesteld, aldus spr., die echter van den voorz. tot be scheid krijgt dat in de vorige vergadering daartoe alle bevoegdheden aan B. en W. zijn overgedragen. Spr. zegt, dat er zwarte grond, bestemd voor de openbare begraafplaats, nutteloos is weggegooid, dat overgeschoten puin voor de Stationsweg in de grond is gestopt, dat een vat teer al een jaar in een sloot ligt enz. De voorz. antwoordt, dat een en ander nderzocht zal worden, alvorens hij deze punten tegenover interpellant voor zoo veel noodig zal verdedigen. Hierna gaat de vergadering in comité- generaal. jaar 1938 verwijst de voorzitter naar de circulaire van den Minister van Sociale Zaken. Het bedrag hetwelk rijk en ge meente per werklooze voor 1938 hebben uitgetrokken bedraagt 5.70, hierin wordt door de gemeente bijgedragen f 2.Het restant is geheel ten laste van het Rijk. Met algemeene stemmen besluit de raad 147 x 2.ter beschikking van het cri siscomité B te stellen, mits het rijk ƒ3.70 per werklooze beschikbaar stelt. Voorts besluit' de Raad op dezelfde voet als het vorig jaar zich weder garant te stellen voor 10 pet. van het eventueel na- deelige saldo van aan in deze gemeente gevestigde bloemenkweekers te verleenen crediet door de veilingvereenigingen, een en ander overeenkomstig de bepalingen vervat in de beschikking van den Min. van Econ. Zaken van 18 April 1935. Een drietal wijzigingen der gemeente- begrooting 1937 en 1938 worden z. h. s. vastgesteld. De reclames schoolgeld en straatbelasting worden afgehandeld over eenkomstig voorstel van B. en W. Woningbouw. In behandeling komt het voorstel van B. en W. tot het scheppen van de moge lijkheid tot het bouwen van woningen onder hypothecair verband. De voorzitter herinnert aan de besprekingen in de vo rige vergadering hierover reeds gehou den. Het is de bedoeling van het gemeen tebestuur dezen bouw dusdanig te bevor deren, dat binnen korten tijd vraag en aanbod in evenwicht kunnen zijn. Spr wijst vooral op den moreelen kant van dit vraagstuk, en de groote voordeelen, wel ke voor belanghebbenden in den bouw zijn gelegen, want de Landarbeiderswet laat ons in deze in den steek. Spr. heeft nog geinformeerd naar de resultaten in de Geldersche gemeenten, waar deze bouw reeds jaren wordt bevorderd en hij kan niet anders verklaren, dan dat agn dezen bouw voor de gemeente zeer weinig risi co is gelegen in vergelijking met dat bij een woningbouwexploitatie ingevolge de Woningwet. Voorts blijkt reeds veel am bitie voor dit vraagstuk te bestaan, want verschillende personen hebben zich reeds voor een en ander aangemeld. Mocht in de toekomst blijken, dat er nog gebrek aan arbeiderswoningen is, dan kunnen er nog altijd eenige woningen worden bijge bouwd ingevolge de woningwet. Vervolgens wijst spr. op het type-wo ning, dat door den gemeente-opzichter voor bedoelden bouw is ontworpen en welk type meer bedoeld Is, om als leid draad te dienen voor de aanvragers. De wijze van bouwen moet zoodanig zijn, dat bij eventueele verkoop ook een an dere gegadigde deze woning wil betrek ken, vandaar, dat dit type berekend is op een behoorlijk gezin. De heer Hoogenboom vraagt of voor een hooger bedrag dan f 3000.mag worden gebouwd. De voorzitter antwoordt dat de gemeente in geen geval meer eer ste hypotheek verleent dan f 2600. Wil dus een aanvrager een grooter bedrag storten dan f 400.of heeft hij zelf de beschikking over grond dan bestaat er vanzelfsprekend geen bezwaar, dat het woning-type iets ruimer wordt genomen. De heer Pennings vraagt of het ook mo gelijk zou ziin te bouwen met een tweede hypotheek. De voorzitter antwoordt, dat dit geen bezwaar zal ontmoeten. Hij vreest echter, dat er weinig animo voor een tweede hy potheek zal bestaan. De heer van Ruiten wijst op het gespro kene door den voorzitter ten aanzien van de Landarbeiderswet. Indien het bezwaar alleen is, zooals het praeadvies aangeeft, dat de arbeiders geen beschikbaren tijd hebben om de grond bij de woning te be werken, dan wordt het z.i. hoog tijd, dat hieraan paal en perk wordt gesteld, want van sociaal standpunt bekeken is deze redeneering uit den booze. De voorzitter merkt op, dat nog andere motieven tegen het bouwen zijn ingevolge de landarbei derswet. Als voorbeeld noemt spr. de de finitie van het begrip landarbeider, de tijdsduur avn aflossing welke gesteld Is op minimaal 30 jaar en de grootte van het plaatsje wat vooral voor Roelofarends veen te bezwaarlijk is. Bij het voorstel van B. en W. kan iedere kleine man een aanvrage voor een woning indienen. De heer van 't Hart vraagt of men ver plicht is het type aan te houden. De voor zitter antwoordt, dat, wat de indeeling be treft, het ontworpen type dient gevolgd te worden. Afwijking van het uiterlijke is vanzelfsprekend mogelijk en dikwijls zelfs gewenscht, om eenige differentiatie in den bouw te verkrijgen. De heer v. d. Broek vraagt of het ook mogelijk zou zijn, dat zakenmenschen van deze regeling zouden kunnen profiteeren, zulks met het oog op den bijbouw van een winkel. De voorzitter antwoordt ontkennend, waarop de heer v. d. Broek de vraag stelt of het bouwen voor zoo iemand wel mo gelijk is, indien hij beschikt over een grooter bedrag dan 400.waardoor hij zelf de winkelruimte voor zijn rekening neemt. De voorzitter antwoordt dat deze zaak afzonderlijk kan worden bezien. Met al gemeene stemmen besluit de Raad onder een 12-tal voorwaarden voorschotten te verleenen voor den bouw van eigen wo ningen onder hypothecair verband. De voorzitter vertrouwt, dat Ged. Sta ten aan dit besluit spoedig hunne goedkeu ring zullen verleenen, ten einde aan het gebrek aan goede woningen zoo gauw mogelijk een^inde te maken. Brandweer. Hierna komt in bespreking de reeds in meerdere vergaderingen ter sprake ge brachte reorganisatie van dé brandweer. De voorzitter deelt mede, dat het overleg met de Zuid-Hollandsche brandweer tot dit resultaat heeft geleid, dat B. en W. met de volgende concrete voorstellen bij den Raad komen en wel: 1. Aankoop van een automobielbrand spuit, geheel compleet, met inbegrip van de kosten van toezicht op den bouw daar van 6500. 2. Het ombouwen van de bestaande mo torspuit door het aanbrengen van een koelsysteem en het plaatsen van deze spuit op luchtbanden 250. 3. Het aanleggen van een alarminstal latie voor 250. 4. Het aanschaffen van kleeding en uit rusting voor 15 man personeel ad 50. per man 750. 5. Aanschaffing van enkele kleine an dere zaken als brandmeldingsborden enz. 50.—; 6. Het bouwen van een steen en brand spuitenhuis te Rijpwetering 600.al- zoo in totaal voor f 8400. Verder dient nog gezorgd te worden voor een behoorlijke berging van de auto mobielspuit. Een oogenblik hebben B. en W. gedacht, de bestaande bergplaats te verbouwen, hetgeen weliswaar mogelijk is, doch niet als een practische oplossing kan worden beschouwd. De kosten wor den geraamd op 350.indien slechts overgegaan wordt tot het brandvrij ma ken van de bestaande ruimte door mid del van asbestplaten en een steen en vloer. Het is echter niet mogelijk in de berg plaats, die geheel van hout is opgetrok ken, een verwarming aan te leggen, zoo dat des winters de autospuit bij vorst el ders moet worden ondergebracht, het geen bezwaren 'met zich medebrengt. Het onderbrengen van de spuit in een brand- weergara^e, geheel volgens de eischen van den brandweerbond met inbegrip van centrale verwarming, worden door den gemeente-opzichter begroot op 3000. B. en W. laten aan den Raad over uit deze twee voorstellen een keuze te doen. De heer de Jong, wethouder, is er voor een afzonderlijke brandweergarage te stichten. Ook de heeren Heemskerk en de Ko ning zijn eveneens voor het onderbren gen van de autospuit in een afzonderlijk gebouw. Zij vinden de bestaande berg plaats ongeschikt. De heer Pennings vraagt hoe de brandweer geregeld wordt voor Oud-Ade, waarop de voorzitter antwoordt dat Oud-Ade een afzonderlijke brandmel ding krijgt naar Rijpwetering. De heer Hogenboom gelooft dat het aanwijzen van twee punten van brandmelding tot een sneller oproeping van de brandweer zal leiden. De voorzitter merkt op, dat bin nenkort de telefoon wordt geautomati seerd, zoodat ook de commandant dan des nachts zal zijn te bereiken. De brandmel ding is thans zoo, dat spr. het eerst wordt gewaarschuwd, vervolgens de chef-veld wachter, die daarna de andere brandweer lieden oproept. Zoodra de brandweer is gereorganiseerd zal het publiek op de hoogte worden gesteld, bij wie zij moeten zijn voor de brandmelding. Met algemee ne stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met nog den bouw van een brandweergarage, zoodat de Raad voor de totale reorpanisatie een crediet verleend van 11.400. Rondvraag. Bij de rondvraag verzoekt de heer Heemskerk de medewerking van het ge meentebestuur om bij de uitvoering van werken voor den aanleg van een nieuwen Prov. weg zooveel mogelijk te trachten arbeiders uit deze gemeente tewerk te stellen. De voorzitter zegt zijn volle me dewerking toe. De heer Hoogenboom vraagt of het thans niet mogelijk is in het zuiden van de Veen nog een paal aan te brengen voor het neerzetten van fietsen, hoofdzakelijk voor neringdoenden. Het is reeds meermalen gebeurd, dat een fiets beladen met koopwaar in het water terecht is gekomen. De voorzitter zegt toe hier voor te zullen zorgdragen. De heer Pennings deelt mede, dat meer dere eigenaars van grond last ondervinden van eendenhouders en vraagt of tegen deze houders geen procesverbaal kan worden opgemaakt. De voorzitter ant woordt, dat de politieverordening en het wetboek van strafrecht hierin voorzien en zegt onderzoek toe. De heer van Ruiten wijst wederom op den onhoudbaren toe stand van enkele stinkslooten en vraagt, of de gezondheidscommissie in deze niet dwingend kan optreden. De voorzitter ant woordt dat deze commissie niet meer be staat. Mogelijk kan de inspecteur der volksgezondheid een schrijven tot de eigenaars richten. Spr. is bereid aan deze zaak aandacht te schenken. Hierna sluiting. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons t Eerbiet! voor het Kruis Wij zien zoo gaarne het kruis onze groote steden beheerschen j het wijst ons den weg naar den hemel. Wij zien zoo gaarne onze dierbare dooden rusten in de schadu v van het kruis: het waakt over hun slaap tot den dag der verrijzenis. Wie gij ook zijt, al hebt ge misschien niet het geluk deelgenoot te zijn van ons geloof^ ai vereert ge het nooit met ons» beleedig het tenminste niet. Want er komt eens een dag waarop alles u zal verlaten en waarop dan het kruis van Jesus Christus in de handen van een armen priester uw laatste troost kan zijn» Mgr. Dupanlonp EÏOSCOPEN TE LEIDEN THEATER HOOFDFILMS j INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Een stad op stelten. (Stan Laurel Oli ver Hardy). De man die beslag legt. (Jean Harlow Robert Taylor.) Komisch Klucht lederen avond 8 15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen. Casino: Verloren in de Wil dernis (Clyde Beat- ty). Het Doode Ravijn. (George O'Brien). Avontuurlij Romantisch Speelfilm 'ederen avond 8 uur Zondag van 47 eu 8—11 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen. Luxor: Het Groene Licht. (Errol Flynn - Anita Louise). De man, die wonde ren kon doen. (Ro land Young Joan Cardner). Speelfilm Komisch xleren avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei Zaterdag, Woensdag 8 uur. Matinée: 'i Donderdag 2 uur. Zaterdag, Woensdag Toelaatbaar v. volwassenen. Rex: Wanneer bent u ja rig? (Joe E. Brown). Bruiloft in Waikiki. (Bing Crosby Martha Raye). Komisch speelfilm lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée liederen Toelaatbaar v. volwassenen. werkdag om 2 uur. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADP

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15