RIJNSTREEK Vleeschkeurings- dlenst in de Rijnstreek VRIJDAG 20 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURaNT VIERDE BLAD - PAG. 14 LE1DSCHEN DAM Staatspartij. Onder leiding van den heer J. C. Coomans kwam gisteravond de R.K. Staatspartij, afdeeling Leidschendam, in algemeene vergadering bijeen in het R.K. Verenigingsgebouw aan de Damlaan. In zijn openingswoord betreurt de voor zitter de slechte opkomst en het geringe medeleven met de R.K. Staatspartij. Hij spoort de leden aan tot groote medewer king en tot medeopbouw der Vereeniging en hoopt, dat deze zoo belangrijke verga dering goede vruchten moge afwerpen en mag strekken tot groei en bloei der R.K. Staatsparty. .r*.an de orde komt de bespreking over het royement als lid der R.K. Staatspartij van den heer F. J. Zuydwijk. Over deze kwestie werden lange besprekingen ge voerd; de vergadering gaat met de handel wijze van het bestuur volkomen accoord. Met alg. st. wordt het reglement der voormalige afd. Veur onveranderd aange nomen, terwijl het voorstel van het be stuur om de artikelen 32 en 33 te doen vervallen met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Het voorstel van het bestuur om de mi nimumcontributie voor het boekjaar 1938 te bepalen op 25 cent per lid en per jaar en voor werklooze leden op 35 cent voor man en vrouw tezamen wordt eveneens met algemeen stemmen aangenomen. Hier bij werd een beroep gedaan op de beter gesitueerden, welk beroep door het bestuur g2arne werd onderstreept, om in 't belang der Partij naar vermogen bij te dragen en zoo de zoo hoog noodige propaganda naar behooren te kunnen voeren. Volgt bestuursverkiezing wegens en bloc aftreden van alle bestuursleden der beide voormalige afdeelingen Leidschendam en Veur. De voorz. deelt mede, dat door de groote uitgestrektheid der gemeente er 15 bestuursleden moeten gekozen wordn. Door het bestuur zijn 15 leden candidaat ge steld en daar geen tegen-candidaten zijn gekomen, worden door den voorzitter, waarmede de vergadering accoord gaat, als bestuurslid verkozen verklaard, de hee- ren D. v. d. Berg, G. J. van Veen Czn.; G. P. Chr. van Veen Azn,; A. J. Remmers- waal, H. de Hoogh, C. M. v. d. Heijden, M. Schalkwijk, N. J. M. Willemse, F. Stramp- raat, M. A. W. de Groot, D. Scholten, J. S. de Gier, G. P. v. d. Salm, J. Th. Scheen- aard en N. Olsthoom. Op een desbetreffende vraag deelt de voorzitter mede, dat hij zelf geen candida- tuur meer zal aanvaarden. Met meerderheid van stemmen wordt tot voorzitter gekozen de heer D. Scholten, die dan de leiding overneemt en dank brengt voor het in hem gestelde vertrou wen en eenige propagandistische woorden spreekt en aller steun en medewerking vraagt. Tot afgevaardigden naar de vergade ringen der R.K. Kamercentrale Leiden en R.K. Statenkring Gouda werden bij accla matie gekozen de heeren Th. H. Raaphorst en M. Schalkwijk en tot plaatsvervanger de heer W. Vader. Bij de rondvraag worden o.m. vele woorden van dank en hulde gebracht aan den scheidenden voorzitter, die wederkee- rig dank brengt aan de bestuursleden en in het bijzonder aan den heer Schalkwijk, waarop na een propagandistisch woord van den heer Willlemse en een kernachtig en opwekkend woord tot groote samen werking van den nieuwen voorzitter deze geanimeerde en goedgeslaagde vergade ring werd gesloten. S tarrevaartpolder. Gisterenmorgen hield de gecombineerde Starrevaart- en Damhouderpolder in café „De Zwaan", al hier haar jaarlijksche vergadering van stemgerechtigde ingelanden. De rekening over 1937 werd vastgesteld in ontvangst op 7008.61 en in uitgaaf op 6005MlA, derhalve met een batig slot van 1002.76'A. De begrooting voor 1938 werd vastge steld in ontvangt en uitgaaf op 6403.06. Het loon van den machinist werd met 1 per week verhoogd, terwijl de vergoeding voor water, vuur en licht werd gehand haafd op 75 paar jaar. De polderlasten werden met 1 verlaagd en vastgesteld op 9 per H.A. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten werd ter voldoening van het bepaalde in de artikelen 117 en 194 ter van 't Algemeen Polderreglement in Zuid- Holland, besloten met de N.V. Nationale Borg Mij. te Amsterdam een overeenkomst te sluiten voor den tyd van 5 jaar in gaande 1 Juni 1938, tot de som van 1500, tot verzekering van den polder tegen de schade, welke voor den polder mocht voortvloeien uit handelingen en nalatighe den van den penningmeester. Machtiging werd verleend tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrooting en tot onderhandsche aanbesteding of uitvoering van werken in eigen beheer. Tot leden der commissie van onderzoek der rekening 1938 werden bij acclamatie benoemd de heeren P. L. van Boheemen, H. C. v. d. Akker en A. P. Overgauw en tot hun plaatsvervangers de heeren J. P. van Leeuwen,e A. Oskam en J. Hoogweg. Op advies van den heer G. J. de Groot werd besloten ter bestemder plaatse te bevorderen, dat ter zake polderlasten door het aanleggen van den Rijksweg 4a, waar door de polder pl.m. 25 H.A. minder om- slagplichtig land krygt, de polder finan cieel niet wordt gedupeerd. Het periodiek aftredend lid, de heer W. J. v. d. Eijk, werd met algemeene stem men herkozen. Hierna sluiting. Kinder-vacantiekolonies. In het ge bouw van „Het Groene Kruis" werd gis terenavond een bijeenkomst en bespre king gehouden, welke bespreking ten doel had middelen te beramen om te komen tot de oprichting van een organisatie voor uitzending van kinderen naar vacantieko- lcnies. De schoolarts, dr. In 't Veld, hield een kort inleidend woord, waarin hij dui delijk deed uitkomen de noodzakelijkheid van het bestaan van een dergelijke afdee ling. Na breedvoerige besprekingen waren alle aanwezigen het er in principe mede Witte tanden, gezond tandvleesch, schoone tong en fpissche mond, indien U poetst met Ivorol (volgens nieuw recept). Deze geeft een ware mondwassching. Heerlijk schuimend. Frisch van smaak en zeer zuinig. Tube 60, 40 ct. Doos 20 ct. TOEDIENING H. VORMSEL. Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft op 8—11 Mei j.L in de parochies /an hél Dekenaat Alphen aan den Rijn het H. V ormsel toegediend aan: Mannel. Vrouwel. Tot. Cude Wetering 31 30 61 P oelof arends veen 281 234 515 Alphen a. d. Rijn 198 172 370 Aarlanderveen 53 46 99 Meije en Zegveld 19 27 46 Bodegraven 75 89 164 Nieuwveen 43 49 92 Zevenhoven 31 36 67 Noorden 45 59 104 Nieuwkoop 59 53 110 Langeraar 171 170 341 Leimuiden 69 70 139 fodegraven (Pensionaat) 16 16 Nieuwveen (St Ursula) 16 16 Totaal 1089 1051 2140 „St. Bavo". ALKEMADE STEUNVERLEENING AAN KLEINE TUINDERS. Door het gemeentebestuur is bekend ge maakt, dat de door de Ministers van Socia le en Economische Zaken vastgestelde re geling betreffende de steunverleening aan kleine tuinders op 1 Juni a.s. in werking zal treden. Degenen, die onder deze regeling vallen moeten zich op de hierna vermelde dagen ten gemeentehuizen vervoegen tot het ver strekken van de vereischte inlichtingen. De teeltvergunningen moeten worden mede gebracht. Zitting zal worden gehouden voor hen wier geslachtsnaam aanvangt- met de letters A t.m. D. Maandag 23 Mei a s. n.m. 35 uur; met de letters E. tm. H Maan dag 23 Mei n.m. 79 uur; met de letters J. t.m. L. Dinsdag 24 Mei a.s. n.m. van 35 uur; met de letters M. t.m. R., Dinsdag 24 Mei a.s. n.m. 79 uur; met de letters S. t.m. Z. Woensdag 25 Mei a.s. n.m. 35 uur. Ten overvloede wordt de aandacht er nog op gevestigd dat het verstrekken van on juiste gegevens, behalve tot uitsluiting van den steun, kan leiden tot een strafrechte lijke vervolging. BOSKOOP ACHTJARIG MEISJE VERDRONKEN. Het 8-jarige dochtertje van den heer J. V., wonende aan de Puttekade alhier is door onbekende oorzaak bij het naar huis gaan van de brug, die toegang geeft tot de woning, in de sloot gevallen. Niemand bemerkte iets van het ongeluk en het kind verdronk jammerlijk. Dit is reeds het tweede verdrinkingsge- val in deze week te Boskoop. eens, dat ook hier ter plaatse de gelegen heid moet bestaan kinderen naar vacan- tiekolonies te zenden. Benoemd werd een voorloopig comité, bestaande uit de heeren F. Warmolts, ds. Vermet en H. Verheyen, die o.m. opdracht kregen een propaganda filmavond te organiseeren. WASSENAAR Reddingsbrigade. In het Centraal The ater hield de Wassenaarsche Reddingsbri gade een avond met het doel het afgeloo- pen seizoen te bespreke.i en den aanstaan- c en stranddienst en mede om den onder- iirigen band te verstevigen Door den voor zitter, den heer D. van Barneveld, werd deze avond geopend. Voordat de ieider de heer Lockhorst ge legenheid kreeg om zijn plannen te ont vouwen werd hem namens de geslaagden voor het examen door den heer Alblas als blijk van waardeering een fraai rookstel aangeboden. De heer Lockhorst zeide dit geschenk dankbaar te willen aanvaarden, doch hij legde er den nadruk op dat hij het hem opgedragen werk deed speciaal voor de vereeniging, waarom hij dan ook hoopte, dat het bij dit geschenk zal blijven. Hierop ving de heer Lockhorst zijn uit eenzetting aan, waarbij hij zeide, dat we der 17 geslaagden aan de brigade kunnen worden toegevoegd terwijl de brigade een gelijk aantal leden rijker is geworden, die in alle opzichten de zaak onder den knie hebben. Spreker zeide, dat er op het strand tot heden steeds een zekere leemte was tusschen het publiek en de W.R.B. Het publiek ziet met wat de W.R.B. daar doet en soms worden haar verwijten gedaan, die ongemotiveerd zijn. Daarom is beslo ten, dat vanaf dezen zomer alle leden het zelfde donkere badpak zullen dragen, hier mede wordt ae eenheio gedemonstreerd, terwijl de patrouilles welke op afstanden het strand bewaken bovendien een bande lier zullen dragen met het opschrift: „Stranddienst W.R.B." In verband hierme de drukte de heer Lockhorst den leden op het hart de patrouillediensten steeds se- iieus te doen. Na deze uiteenzetting werd het verdere deel van den avond aan de gezelligheid ge wijd waarbij de leden stukjes opvoerden, voordrachten, goochelen enz. bijgestaan door de Wassenaarsche muziekclub „The Funny Boys". Opbrengst collecte. De collecte op den Nationalen Reclasseeringsdag, heeft met ir.begrip van nagekomen bijdragen opge bracht 614.63. In December 1936 schreven Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland aan een groot aantal gemeenten in die provincie, dat een doeltreffende uitvoering van de Vleesch- keuringswet haar eigenaardige moeilijkhe den met zich brengt, welke binnen de eigen gTenzen niet of niet voldoende kunnen worden overwonnen. Voor verschillende gemeenten leidde dit tot het treffen van gemeenschappelijke re gelingen; weer anderen werden daartoe gedwongen. Maar ook op deze wijze ble ven vele moeilijkheden bestaan. Een en an der bracht Ged. Staten er toe, de gemeen tebesturen in het Noorden en centrum der provincie bijeen te roepen, om een studie commissie te benoemen, die het treffen van voorzieningen in een ruimer verband dan per gemeente of kring, zoo noodig, zou overwegen. In Januari 1937 had die vergadering in den Haag plaats; 40 gemeentebesturen zno- den afgevaardigden. Het lid van Ged. Sta ten, de heer Heukels, leidde de vergadering in de plaats van het inmiddels overleden lid, den heer Verbroek. Hij zette de ver schillende bestaande moeilijkheden uit een, waarbij hij o.m. wees op te hooge keur loonheffing, het maken van onredeijke win sten, ook op de te lage keurloonheffing, noodslachtplaats enz. Bij de gedachte werkwijze bleek, dat men zes gebieden van de betrokken gemeen ten dacht; voor de Rijnstreek kregen we het gebied Alphen aan den Rijn, Woubrug- ge, Rijnzaterwoude, Leimuiden, Ter Aar, Nieuwveen, Zevenhoven en Nieuwkoop. Bij Leiden behoorden Voorschoten, Oegst- geest, Warmond, Alkemade, Leiderdorp, Koudekerk, Hazerswoude en Zoeterwoude. Resultaat der besprekingen was, dat men 't over de verdeeling der zes gebieden, als door Ged. Staten gedacht, eens werd, en dat de verschillende kringen ieder één per soon zouden aanwyzen, die tezamen met den Veterinair Inspecteur van de Volksge zondheid en den betrokken Griffie-ambte naar de verschillende wenschen uit de be trokken kringen zouden gaan bestudeeren. In Maart 1937 kwam de Rijnstreek-com missie te Alphen a. d. Ryn bijeen, die tot haar voorzitter verkoos den heer Colijn, burgemeester van die gemeente, en tot tweeden voorzitter den burgemeester van Nieuwveen e.a. den heer Bakhuizen. In deze Vergadering werd het wel en wee der verschillende keuringsdiensten bespro ken, waarbij wel het meest naar voren tra den de verschillende keurloonen, speciaal die in Leimuiden en Rijnzaterwoude, be- hoorende nog bij Leiden. De idee van een kleine studie-commissie uit den kring vond niet direct zooveel by val, maar deze is later toch ingesteld. Intusschen bereikten den gemeentebestu ren een ontwerp-gemeenschappelijke rege ling, waarin geen bepaalde kring of bepaal de gemeenten werden genoemd. Het ont werp week in niets af van die er op het oogenblik zoovele bestaan in Zuid-Hol land en o.a. voor Ter-Aar, Nieuwkoop, Ze venhoven en Nieuwveen, met deze ge meente als centrum-gemeente. Men had zich daarin gedacht een vol-ambtelijke dienst, d.w.z. niet als hoofd een practiseerend vee arts. Daar deze regelinge nooit is bespro ken, heeft het geen doel daarop verder in te gaan. In een later gehouden vergadering is wel in den breede uitgeweid over de vraag, wat het meest gewenscht zou zijn; wel of niet een vol-ambtelijke dienst. De neiging hiertoe was zeer sterk. Daar er echter zoo veel mogelijkheden tot vorming van krin gen waren alle weer met bepaalde moei lijkheden kwam men niet tot een defini tieve afspraak of voorstel. Bij de al- of niet-mogelijkheid van kring vorming werd o.a. gedacht aan een kring Alphen met Woubrugge; deze gemeenten met kring Nieuwveen, en deze weer al dan niet nog aangevuld met Leimuiden en Rijn zaterwoude; Alphen met Hazerswoude, Koudekerk, Boskoop en Hazerswoude, enz. In deze bijeenkomst werd men overtuigd van het nut van een kleine commissie, wel ke toen dan ook werd ingesteld. In deze commissie zagen zich benoemd de burge meesters van.Alphen, Nieuwveen en Wou brugge. Deze commissie heeft omvangrijk werk verricht, waarvan zij het resultaat neerleg de in een uitvoerig rapport, hetwelk bin nenkort in bespreking zal worden gebracht. Wij komen daarop dan terug. ALPHEN AAN DEN RIJN Botsing. Op den Kortsteekterweg is gisterenmiddag een personen-auto, welke met groote snelheid reed, in botsing geko men met een op den wegberm staande vrachtauto. Na de botsing kwam de luxe wagen in aanrijding met een gaslantaarn die geheel werd vernield. De vrachtauto werd licht, de luxe wagen ernstig bescha digd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Geboren: Gijsje, d. van Antonie de Bruin en Pietemella Vis Johannes An- tonius Maria z. van Joannes Kempen en Adriana P. Janmaat Johanna Clazina Sophia d. van Matthias L. van der Tol en Agatha S. M. van Niekerk Leendert z. van Zwerus J. Benschop en Wilhelmina van Dam Dirkje Pieternella d. van Zwerus J. Benschop en Wilhelmina van Dam Willem z. van Peter Ellens en Itje Pasma Albertje d. van Gerrit J. Blom en Grietje van Asselt Cornelis Arie z. van Johannes van den Hoek en Pieter nella E. Groenenberg Willem z. van Johannes C. Sprokkerieft en Aartje C. Haak Willy Ellen d. van Franciscus P. Bos en Wietsche J. Swart Jan z. van Gijsbertus van Leeuwen en Johanna W. Kroon Jan z. van Adrianus van Bode graven en Willemijntje de Knikker. Gehuwd: Cornelis Vis 29 j., won. te Ter Aar, en Anna Cornelia van Vliet 28 j. Reinirus Velis 23 j. en Annigje Tuinen- burg 26 j. Hendrik van Leeuwen 33 j., won. te Nieuwveen, en Marrigje Lager- weij 32 j. Serge Bertrand Jean Debu 22 j., won. te Fontenay-aux^Roses in Frankrijk, en Cornelia Jacoba Milo 27 j. Dirk Mulder 26 j. en Egberdina Helena van Staveren 20 j. Arie Vis 23 j. en Wilhelmina Hendrika van der Vlist 20 j. Cornelis Pieter Zwaan 27 j. en Johanna Cornelia van Heijningen 22 j. Johannes de Groot 33 j., won. te Oud-Beijerland, en Trijntje Bergshoeff 32 j. Johannes Gor- ree 25 j., won. te Schiedam, en Neeltje Bakker 24 j. Overleden: Jan van Asselt, 67 j., wedr. van Aalbertje van Rheenen Fre- derika Dorothea Minderman 61 j. Ge- ziena Everdina Otto 79 j., geh. met Her- manus Hendrikus van der Kloot Meijburg Wilhelmina Jacoba yan Ebbenhorst Tengbergen 49 j., overl. te Oegstgeest Kanke van der Werff 81 j., wede. van Ja cob Wieringa Adrianus de Korte 82 j.. geh. met Elizabeth van der Laan. Gevestigd: Elisabeth G. Ernste, dienstbode, Hoorn 422 van Dreumel, Boe zemkade 165 Justina Altona, verpleeg ster, Hoorn 184 van Berlijn W., Lützow- strasse 2426 Jacob Boluijt en echtg., agent van politie, Gouwsl. weg 22 van Eindhoven, Tuinstraat 13 Margje Kruijt, zonder beroep, Toussaintstraat 21 van Lei den, Rijnsburgerweg 6 Cornelis J. Nieu- wenhuizen, veehoudersknecht, Noordeinde 50 van Nieuwkoop, D. 22 Anna van Stuivenberg, assistente. Raadhuisstraat 44 van Bergen, Dr. van Peltlaan 57 Maria' van 't Riet, zonder beroep, Dorpstraat 25 van Amsterdam, Sarphatipark 100 Jo hanna A. van Dam, zonder beroep, v. Boet- zelerstr. 34 van Zwammerdam, Schoolstr. A 56 Pieter Hagenaar, electr. lasscher, Mauritsstraat 25 van Ter Aar, B. 40 Cornelia Schouten en dochter, huishoud ster, Mauritsstraat 25 van Ter Aar, B. 40 Elisabeth Cuperus, dienstbode, van Dijkstraat 9 van Bodegraven, Noordzijde 84 Gerarda Burgers, religieuse, Noord- einde 28 van Amsterdam, Hagedoornplein 4 Agatha Rijsdam, huishoudster, Pr. Hendrikstr. 76 van Bennebroek, Meerweg 11 Maartje Spreij, arts, Julianastraat 62 van Berlijn. Vertrokken: Maartje van der Ben, zonder beroep, Nieuwstraat 1 naar Bever wijk, Linden la an 31 Johannes A. van Engelen en gezin, schilder. Leliestraat 7 naar Aalsmeer, Sportlaan 74 Jacob van der Leek, leeraar lich. oef., Hooftstraat 163 naar Utrecht, Alex. Numankade 69 Ger rit de Kruijf. controleur N.Z.C., Kortsteek terweg 42 naar Rotterdam. Sleephelling- straat 20a Freerk Dijkstra, boeren knecht, Achtermiddenweg 6 naar Duitsch- land, Oberhausen Johannes A. L. M. Korver en gezin, zonder beroep, Kerkstr. 3b rood naar Boskoop, Goudsche Rijweg 22 Hubertus H. Zonderop, kruideniers bediende, Concordiastraat 35 naar Noord- wijk, Kerkhofpad 16 Barbara Zieltjes, dienstbode, Visserstraat 23 naar Leiden, Zoeterw. weg 68 -Cornelia Zwaan, dienstbode, Hooftstraat 153 naar De Bilt, Groenekanscheweg 14 Jan Boele, brood- bakkersknecht, v. Mandersloostr. 38 naar Ermelo, Dorpstraat 78 Tetronella W. v. Vliet, winkeljuffrouw, Wlsserstraat 28 naar Winterswijk, Misterstraat 70 Adria nus H. Bruines, lichtmatroos, Pr. Hendrik straat 21 rood naar Vlissingen, Hr. Ms. Wachtschip Adrianus G. Luijben, vee houdersknecht, Noordeinde 18 naar Hille- gom, Zilk 2 Helena Rijsdijk, dienstbode, Gnephoek 58 naar Voorschoten, Rijndijk 58 Johanna Slootjes, zonder beroep, Otweg 14 naar Utrecht, Corn. Rooboltstr. 51 bis. BODEGRAVEN St. Josephsgezellen. Gisterenavond werd in 't Parochiehuis de vergadering van de St. Josephsgezellen gehouden. Buiten het bestuur was ook de geestelijk adviseur, de weleerw. heer W. de Lange, aanwezig. De zeereerw. heer pastoor was wegens het Tridium van de Meisjescon gregatie verhinderd om aanwezig te zijn. Nadat de vergadering met gebed was ge opend werden allereerst de notulen van de vorige vergadering voorgelezen, welke met algemeene stemmen werden goedge keurd. Daarna hield de weleerw. heer Umans, kapelaan in de Meye een interes sante lezing over: „Hoe de Katholieke Kerk staat ten opzichte van de Lijkver branding". In de rondvraag werden eenige zeer belangrijke vragen gesteld, welke tot groote tevredenheid van de aanwezigen beantwoord werden. Verder zullen er in den loop van dezer zomer handbalcompe tities gehouden worden met medewerking van de K.J.C. en van E.S.T.O. De goed bezette vergadering werd hierna met ge bed besloten. Geboren: Johanna d. van J. H. Rut ten en Th. F. de Munk Willem z. van W. van Holst en G. W. de Jong Adria nus Leendert z. van L. Boelen en F. G. Versluis Marinus z. van J- de Vlieg en E. van Ingen Cornelia Theodora Maria d. van C. J. Vink en H. A. de Wit Hjsje d. van J. C. Domburg en M. Kra nenburg. Ondertrouwd: J. Knikman 26 j. en N. D. Blijleven 21 j. A. Hoogen- doorn 32 j. en D. Buitelaar 34 j. Overleden: J. E. H. Pfauth 64 j. Vertrokken: J. C. van IJk, boe renknecht naar L. R. Weide, Parallelweg lc T. van Tol z. b. naar Ermelo, Dorp straat AA 78 C. Pel en gezin, predi kant naar Nijmegen, Mesdagstraat 6 G. Dolfing, kleermaker, naar Kamerik, B 113 J. Hogenelst, los werkman, naar Reeuwijk, D. 107 A. Rensink en gezin, winkelier, naar Driebergen-Rijsenburg, Engweg 22 P. Nap, veehouder, naar Woubrugge J. A. van Donk, dienstbode naar Waarder, Achterdijk 46. NIEUWKOOP Geboren: Theodora Pacoba Maria d. van A. van Leeuwen en H. van Dam. Annie d. van A. Borst en Th. Balvert. Ondertrouwd: J. Balksma 53 j. won. te 's-Gravenhage en H. J. J. van der Wou- de 34 j. W. P. van Geest 29 j .en M. Leliveld 28 j. Getrouwd: A. Bos 56 j. won. te Haar lemmermeer en T. E. van der Ent Braat 32 jaar. NIEUWVEEN G e v e s t i g d: J. W. A. Korpershoek van Schiedam. Vertrokken: E. Bergsma naar Alk maar. Ondertrouwd: Johannes Baders en Cornelia C. Egberts. G. Brouwer en Jo- sina Hoogervorst. Getrouwd: Joh. Baas en G. C. H. Hartveld. TER AAR Geboren: Jeeltje, d. van M. v. Vliet- van Tol Ronnie, z. van J. Th. de Leeuw- Lubberts Jacoba, d. van J. H. Kouwen- hoven-de Keyzer. Gehuwd: J. C. Versluys 27 j. en M. C. Hoogendijk 27 j. H. v. Emmerik 32 j. en P. van Dam 27 j. Th. A. Hijdra 23 jaar en P. J. v. d. Meer 26 j. P. U. van Koert 25 j. en C. A. Kouwenhoven 26 j. B. Zwlrs 28 j. en H. W. van Kessel 25 j. Overleden: W. van Es 85 j., wed. van P. van Spronsen. Gevestigd: P. Kleyn van Alphen Th. A. Hijdra van Leimuiden C. v. Kes sel van Mijdrecht R. Pijper van Voor schoten D. v. d. Plas van Leimuiden H. M. Lek van Huibergen. Vertrokken: Th. Droogh naar Am sterdam N. Vuyk naar Alphen H. Bontje naar Huibergen G. Wijfje naar Nieuwkoop C. Vis naar Utrecht P. Hagenaar naar Alphen C. Schouten en N. de Leeuw naar Alphen. ZEVENHOVEN De goeie ouwe tijd. Na de invoering van den wettelijken zomertijd beleven we hier weer de eigenaardige omstandigheid, dat de eene klok oude tyd, de andere nieu we tijd aangeeft; het grootste deel der in gezetenen blijft de oude tijd getrouw; kerk en scholen volgen dat voorbeeld. Postkan toor en gemeentehuis zyn de eenige uil zondering op den regel. Polder Zevenhoven. Stem gerechtigde ingelanden van den polder Zevenhoven kwamen onder voorzitterschap van den heer L. J. de Groot bijeen. De rekening over 1937, die sluit met een nadeelig slot van ƒ3306, gaf tot geen bijzondere vraeen aanleiding. De heer G. Kool informeert naar de achterstallige betalingen, en vraagt naar de oorzaak van het kleiner nadeelig slot dan over 1936. Geantwoord wordt, dat betere betaling der lasten dat veroorzaakt heeft. De begrooting voor 1938 wordt arti- kelsgewijze behandeld. Bij de post onder houd voor wegen informeert de heer M. P. v. d. Weijden naar de reden der lagere ra ming en vraagt of deze verband houdt met het tertiair wegenplan der Provincie. Uit de gegeven toelichting door den secretaris blijkt, dat dit nog vreemd aan de raming Is. De heer Hettinga vraagt, waarom de ren te nie tlager is geraamd dan vorig jaar. Waarom word niet afgelost? De voorzitter legt uit, dat en waarom enkele jaren ge leden is besloten de aflossingen uit te stel len. De rente blijft dus ongewijzigd. De heer M. P. v. d. Weijden zou nog een ver dere verlaging van rente wenschen. De voorz. legt uit, dat dit onmogelijk is, omdat conversie niet mogelijk is en verder, dat de eerste verlaging een vrijwillige is ge weest op conditie, dat voor 1940 geenerlel aflossing zou plaats hebben. Het gasbronrecht blijft op bestuursvoor stel ongewijzigd 5.per jaar en per bron. Met een ongewijzigde omslag van f 15 per H.A. wordt de begrooting vastgesteld. Aan H. de Graaf wordt opnieuw een stuk grond in erfpacht uitgegeven. En, zooals te doen gebruikelijk in een poldervergadering, ontwikkelde zich een drukke discussie over zuiveren, baggeren, uitdiepen enz. van slooten, onderhouden van duikers en slooten, het leggen van dammen enz., waarbij alle vragenstellers de geruststellende mededeeling van de be stuurstafel kregen, dat alles zal worden na gegaan en in orde zal worden gebracht vol gens de bepalingen van de keur. De heeren W. Blom, P. Omtzigt en Het tinga zagen zich benoemd voor het nazien der rekening in het volgend jaar.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14