OMGEVING VRIJDAG 20 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 ELECTRICITEITSVOORZEENING IN ZUID-HOLLAND. HILLEGOM Demonstratie E.H.B.O. Gisteravond hield E.H.B.O. op het Stationsemplace- ment een welgeslaagde openbare demon stratie, De opzet was een ernstig spoorweg ongeluk, waarbij 15 meer of minder ern stige slachtoffers te helpen waren. Alle doktoren, benevens de Burgemeester wa ren aanwezig en volgden evenals het tal rijke publiek de onderdeelen der oefening. Nog werkten mede een ploeg E.H.B, O.-ers uit Nieuw Vennep en een groep cur sisten van de Kruisvaart, die onder leiding van hun hopman tevens keurig zorg droe gen voor een behoorlijke afzetting. Verkooping. Gisteravond had in Hotel Sistermans de verkoop bij gunning onder Notaris D. Lodder plaats van: v 1. Het heerenhuis „Alida" aan de Leid- schestraat no. 74 met tuin, groot 6.14 Aren. In hoogste bod gebracht op 5050, gemijnd op 50 door den heer M. Zandbergen alhier. 2. Een arbeiderswoning met tuin aan Loosterweg II, no. 24, groot 2.03 A. Dit per ceel stond in bod op f 1600 en werd niet gemijnd. Kooper de heer P. v. <L Laan al hier. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinb ou woverzicht. Konden we in ons vorig overzicht nog van win terproducten spreken, nu zijn de zen op wat Prei na, geheel van het 'tooneel -erdwenen. Wat maar gelukkig was want met de achter den rug liggende warme da gen zou er tooh weinig animo voor zijn geweest. Van de aangevoerde Spinazie was er weinig dat best van kwaliteit genoemd kon worden. Er is daarom ook nogal variatie in den prijs. Gekocht werd n.l. voor 1.50 tot 4.50 per 100 K.G. Kropsla welke de vori ge week goed gevraagd was, kelderde nog aL Het verschil in de hoogste noteering van de eene veiling op den andere was groot, n.l. van 7.90 naar 3.per 100, ifcet verschil in de laagste prijzen resp. 7.20 en 2.Bosuitjes gingen vlug weg tegen 1.60 tot 2.per 100 bossen Sel derie bracht van 0.60 tot 0.80 op. Raap stelen gingen ook wat naar omlaag, al thans in de warme dagen. De noteering van 0.70 tot 1.—. Radijs kon geregeld goed geplaatst worden. De prijs was toch maar matig, varieerend van 0.75 tot 1.70 per 100 bos. De eerste bospeen kwam 'ter veiling. De prijs was redelijk, van 13. tot 14.50 per 100 bos. Waspeen is tthans geheel uitverkocht. Er is in den algemeenen toestand wat de gewassen betreft, in een paar dagen tijds heel wat gewijzigd. Alle producten, zon der uitzondering, stonden ontzaggelijk i aar regen te verlangen. Er zat geen groei in. Het enkele kleine regenbuitje kon geen effect sorteeren. Groenten en aardappe len schoten niet op. Vooral de jonge peen op den kouden grond had buitengewoon van de droogte te lijden. Het product stond toch al zoo dun in het gewas. Het stond er voor of er een zeer groot percentage van het gewas reeds verloren zou zijn. Even slecht was het gesteld met de uitge- plante bloemkool. De planten waren reeds mplaats van groen, roodkleurig geworden. Er zat geen groei in. Daarbij komt dat ook reeds meerdere tuinders over draaihartig- heid in het bloemkoolgewas te klagen had den. Dit is thans geheel anders geworden. De overvloedige regen heeft alles een ge heel ander aanzien gegeven en de hoop is weer gevestigd dat er nog veel terecht kan komen al blijft het vaststaan dat het ge was zeker aanmerkelijk later geoogst zal worden dan normaal het geval is. In de bloembollengewassen was het ook ibij velen al misère. Thans, lang voor den normalen tijd, stierven al veel bollen af, vooral op de hooger gelegen geestgron den. De regen kan hier nog iets doen, doch veel kan als verloren worden beschouwd. In het boerenbedrijf kostte de droogte ook soms veel geld. In het land loopend '-ee moest soms met droog voer worden bij gevoederd, en dat in de maand Mei, de grasmaand bij uitstekenheid! Maar ook hier heeft de regen redding gebracht. En nu op de regen koel weer volgde doet iedere druppel zijn volle werking Al met al staat het er in land- en tuinbouw, en ibloemkweekersbedrijven, wat de oogst- vooruitzichten betreft niet gunstig voor. Maar, de hoop doet leven. Veilinggebouw. Ten teeken dat het werk opschiet en men aan de nok van het dak is gekomen, is hierop heden de vlag geplaatst. Het werk, dat 15 Juli moet zijn opgeleverd, vordert goed. Veteranen. Nog ter gelegenheid van het 1ste Lustrum van K.R.V. zal Zondag middag te 3 uur een gecostumeerde Vete ranen-voetbalwedstrijd op het terrein van K.R.V. gespeeld worden. Dat kan een lol lige boel worden. KATWIJK AAN ZEE Conflict in de visscherij. In tegenstel ling met Scheveningen en Vlaardingen nebben te Katwijk al vele visschers voor oe haring visscherij gemonsterd. Een 10-tal schepen konden hierdoor reeds uitvaren. De visschers in Vlaardingen en Schevenin gen waren hiervoor nog niet te vinden, niettegenstaande het hoofdbestuur vna de christelijken Bond adviseerde te gaan monsteren, aangezien het hoofdbestuur de verantwoordelijkheid om niet te monste ren, niet durfde aanvaarden. BEMANNING VAN DE LOGGER K. 159 „JAVA" GEHULDIGD. In hotel „Du Rhin" alhier is vanoch tend de bemanning en schipper Messema- ker gehuldigd van den Katwijkschen mo- torlogger K.W. 159, de „Java" van de vis scherij maatschappij „Insulinde" te Kat wijk, die op 3 Maart een veertiental op varenden van het Zweedsche s.s. „Birma" met gevaar voor eigen leven wist te red den. Bij deze gelegenheid waren tegenwoor dig de algemeen secretaris van de Noord- Zuidhollandsche Redding maatschappij, de heer F. de Booy, voorzitter der plaatse lijke commissie, burgemeester W. J. Wol- dringh van der Hoop en de directie van de „Insulinde". De heer De Booy hield een hartelijke toespraak tot de bemanning en bood aan schipper Messemaker een scheepskijker en aan de bemanning een enveloppe met inhoud aan, een en ander uit het Berün- fonds. De directeur van de maatschappij „In sulinde", de heer B. G. Lammens, hield daarna een toespraak, waarin hij er op wees, dat, hoewel de kapitein van de „Birma" beloofde, dat de schade, ontstaan als gevolg van het feit, dat de logger door de redding gedurende acht dagen niet heeft kunnen visschen, zou worden vergoed, de reederij meende, een tegenovergesteld standpunt te moeten innemen, zoodat deze kwestie voor de* maatschappij „Insulinde" wel zeer onaangename gevolgen heeft. De bemanning was door de hartelijke huldiging, welke hun van de Noord-Zuid- hollandsche Redding Maatschappij ten deel viel, zeer getroffen. LISSE Roversbroekpolder. In het café van den Th. Rijkers werd gisteravond de jaar vergadering gehouden van stemgerechtig de ingelanden van den Roversbroekpolder onder voorzitterschap van den heer N. Rei gersberg. De opkomst was best. De reke ning over bet dienstjaar 1937 werd vastge steld als volgt: ontvangsten ƒ3601.68, uit gaven 3504.91, alzoo een batig saldo van 96.69. De rekening was nagezien en in or de bevonden door de heeren H. v. d. Lans, A. W. Reewijk en Th. Koelewijn. Aan de orde is voorts behandeling van de .begrooting voor het dienstjaar 1938. Deze gaf aan ontvangsten de som van 6684.22 en aan uitgaven 6525.50, zoodat de begrooting een sluitpost aangaf van 158.72. Besloten werd, dat de polder lid wordt van den Zuid-Holl. Waterschapsbond. Even eens werd besloten de leening groot ƒ2900 te converteeren, waarmee 3/4 procent wordt gewonnen en de jaarlijksche aflos sing vast te stellen op ƒ200 per jaar. Een breedvoerige bespreking volgde over een middel ter bestrijding van de gevreesde Veenmollen; tot heden was het beste resul taat bereikt met Parijsch Groen. Het be stuur stelde voor ter bestrijding van de veenmollen een post van f 150 op de be grooting te plaatsen. Stemming werd ge houden of 1600 K.G. of 1000 K.G. zal wor den uitgestrooid, waaruit bleek, dat men voor 1000 K.G. was. De omslag werd vast gesteld op 16 per H.A. De begrooting werd, zooals boven vermeld, vastgesteld. Aan de orde was vervolgens wijziging van de keur. Deze hield in, dat ook een zomer- schouw zal worden ingevoerd, waarin voor waarden werden vastgesteld. Verboden werd voorts wedstrijden te houden op de dijken of grasbermen; tevens werd voor motorrijtuigen de max. snelheid vastgesteld op 30 K.M. Op voorstel van den heer v. Es sen werd nog een bepaling ingevoegd om het grasgewas van de dijken en wegen door de huurders vrij te doen houden van on kruid. Hierna sluiting. Gemeente-veldwachter. Door den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland is tot gemeente-veldwachter in deze gemeente benoemd de heer W. F. Boxma uit Assen, zulks met ingang van 1 Juni as. Festival „Trou moet Blijcken". Op den tweeden Pinksterdag, 6 Juni a^., is door de Harmonie „Tróu moet Blycken" ter gele genheid van haar 40-jarig bestaan, een groot Festival uitgeschreven, hetwelk zal plaats hebben in de groote gebouwen van de Veilingsvereeniging „H.B.G." aan den Grachtweg alhier. Het Festival vangt aan met een openings concert op Dinsdag 31 Mei a.s. des avonds om 8.15 in de gemeentelijke muziektent, hetwelk gegeven wordt door de R.K. Har monie „Adolf Kolping" uit Lisse en een feestconcert te geven door de „Hillegom- sche Harmonie Kapel" te Hillegom. Op den Tweeden Pinksterdag des mid dags om 12 uur wordt het Festival officieel geopend door dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen, Burgemeester der gemeente Lisse, waarna om 1 uur een aanvang zal worden gemaakt met den marschwedstrijd, welke gehouden wordt in de Tulpenstraat, gelegen langs de H.B.G.-gebouwen. Aan het slot van dezen wedstrijd zullen de geza menlijke vereenigingen een marsch uitvoe ren onder leiding van den heer M. Bolder- dijk, waaraan ongeveer 400 muzikanten zullen deelnemen. Om pl.m. half drie zal worden aangevan gen met het 'concert. Zoowel aan de marsch als aan het concert zullen 10 ver eenigingen deelnemen, zoodat het voor de muziekliefhebbers een genot kan worden dien middag. Om ongeveer 7.15 uur in den namiddag zal het concert beëindigd zjjn, waarna door Met het oog op de electriciteitsvoorzle- r.ing in de provincie Zuid-Holland wordt door Gedeputeerde Staten een vergelijkend onderzoek ingesteld naar de Provinciale bedrijven in Utrecht en Noord-Holland en de stroomleverende- en afnemende bedrij ven in htm Provincie. Voor dat doel wor den verschillende gegevens verzameld, waartoe o.a. de hulp is ingeroepen van het Centraal Verificatiebureau der Vereeni- ging van Nederlandsche Gemeenten in Den Haag. den eere-voorzitter, den heer A. H. Schrama, zal worden bekend gemaakt de behaalde prijzen en waarbij hij tevens de prijzen zal uitreiken. Het Festival wordt besloten met een groot feesthal en jool- avond in het H.B.C.-gebouw. Nog willen wij melding maken, dat de jury zal bestaan uit de heeren M. Bolder- dijk en A. Driessen, resp. dirigent en toon kunstenaar. Een gecompliceerde aanrijding. Giste renavond wilde de heer v. d. P. op den Heereweg het uitpad naar zijn garage met zijn vrachtauto oprijden, hetgeen volgens het verkeer mogelijk was, omdat de weg vrij was, toen een van de richting Haar lem komende kleine personenauto het ach terstuk van de vrachtauto raakte. De ach ter den heer v. d. P. rijdende auto kwam hierdoor eveneens in aanraking met het uit de richting Leiden komende verkeer. De uit de richting Haarlem komende auto werd zeer gehavend en moest per kraan wagen worden weggesleept. Een en ander gaf een vrij hinderlijke verkeersopstopping, welke evenwel door de gemeente-politie spoedig weer was ontrafeld en op gang gebracht, waarna proces-verb aal volgde. Auto omgekanteld. Gisterenmiddag kwam een vrachtauto beladen met groen ten op den rijksweg, vanaf de richting Lei den komende, nabij het perceel Heereweg no. 245, door een tot nu toe onbekende oor zaak te kantelen. De vrachtauto kwam op zijn zij te liggen en de lading, welke hoog opgetast was, kwam tegen het perceel te vallen, geheel over het trottoir. Gelukkig liepen op dat moment geen voetgangers op het trottoir, zoodat persoonlijke ongelukken uitbleven. Het perceel, bewoond door den heer Th. B. Weber, banketbakker, onder vond geen schade. Het zonnescherm voor den winkel werd vernield en een groote etalageruit moest er ook aan gelooven. In de etalage werd onder de lekkernijen een ware ruïne aangericht. De schade hierdoor veroorzaakt schatte de banketbakker op ruim eenige honderden guldens. De chauf feur van de auto bekwam geen letsel en kon door de ruit van de cabine zijn be nauwde positie verlaten. De last van de wagen moest geheel wor den overgeladen en een kraan wagen moest er aan te pas komen om het groote ver keersobstakel uit den weg te ruimen. De politie moest het verkeer regelen. Het tram verkeer, hetwelk geheel geblokkeerd was, onderwond door een en ander groote ver traging, omdat de passagiers in een andere tramwagen moesten overstappen. De vrachtauto behoorde toe aan de fa. Smeerdijk uit Halfweg. Eerst eenige uren na het ongeval was het verkeer wederom normaal. Geboren: Theodora Francina Maria, d. van H. L. J. van den Lans en Th. A. van der Voort Jan, z. van A. van Mars bergen en F. W. Faas Catharina Euse- bia, d. van A, C. M. Bon en C. A. van Dijk Lena, d. van Z. van der Burg en A. Schipper. Ondertrouwd: J. W. van Til 37 j., te Hillegom en G. E. Guldemond 28 j., te Lisse B. C. Rijgersberg 30 j. en H. J. Mens 29 j., beiden te Lisse. Getrouwd: M. H. Vrolijk te Noord wij kerhout en M. P. van der Lans te Lisse. Overleden: Antoon Mar in us Francis- cus Verheijen 8 mnd. H. A. van Wave- ren 38 j., echtgenoote van J. J. Guldemond. Gevestigd: H. van Rooijen uit Ben- nebroek P. van Woud eren uit Warmen- huizen G. Verhagen uit Utrecht F. A. Timmermans uit Voorhout. Vertrokken: F. H. Kuit en echtg. naar Leiden C. van der Aart naar Utrecht C. Stroomer naar Noordwijk A. Verdoom naar 's Gravenhage G. C. Schenk naar Arcen en Velden. NOORDWIJKERHOUT Wit-Gele Kruis. In café ,de Zwaan" vergaderde Donderdagavond het Wit-Gele Kruis. De voorzitter opende de vergadering met den chr. groet en heette de niet talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Hierna las de secretaris de notulen van de vorige al- gemeene vergadering voor, welke ongewij zigd werden vastgesteld. Vervolgens las de secretaris het jaarverslag voor waaruit we het volgende aanstippen. Het aantal leden en hospitant-leden is nog steeds stijgende. Per 31 December 1936 stonden 427 gezins leden als lid of begunstiger ingeschreven en bovendien 37 inwonende kinderen boven 18 jaar. Deze getallen bedroegen op 31 De cember 1937 respectievelijk 512 en 32. Op 1 Januari stonden aan het consultatiebureau ingeschreven 72 kinderen. Gedurende 1937 werden 106 kinderen nieuw ingeschreven en wel 101 uit Noordwijkerhout, 3 uit de Zilk en 2 uit Noordwijk. Het aantal consul ten bedroeg 1130 en het aantal huisbezoe ken 59. Het bureau is geopend elke Don derdag van half 10 af. De medische leiding en controle berusten bij de kinderartse I mevr. van LaarhovenDepla. Deze is over I de opkomst zeer tevreden. De meeste moe ders komen, eenmaal geweest zijnde, gere geld tot een jaar voor controle. Ook is zij over de medewerking edr zusters buiten gewoon voldaan. Slechts één zuigeling van Wat de t.b.c.-bestrijding betreft het vol- het consultatiebureau is in 1937 overleden, gende: Op 1 Januari werd 1 patiënt ver pleegd in „Berg en Bosch". In den loop van het jaar werd nog één patiënt opgeno men in „Berg en Bosch", 2 in het preven torium „St. Joseph", 4 in „Dekkerswald" en 1 in „Heliomare". De uitgaven voor deze verpleging bedroegen ƒ2318.12. Niettegen staande devele subsidies van Rijk, provin cie, de gemeente Noordwijkerhout, de ver- eeniging „Santos" en de ouders, overtrof fen de uitgaven de inkomsten nog met 191.59. Het provinciaal verpleegfonds heeft voor 2 patiënten 98 bijgedragen. De netto-opbrengst van de Emmabloem-collec- te bedroeg slechts 54.79. Het aantal huis bezoeken voor de t.b.c.-bestrijding door de Zuster-huisbezoekster afgelegd bedroeg 151. Op 1 Januari 1937 stonden 45 gezinnen en op 1 Januari 1938 50 gezinnen onder toe zicht. Wat de wijkverpleging betreft het volgende. Door de Zuster-wijkverpleeg- ster werden voor verpleging 1679 en voor Zuigelingenzorg 59 bezoeken afgelegd. In de kliniek vonden 2426 verplegingen plaats. Er werden 388 verplegingsartikelen uitge reikt, welke direct na gebruik moeten te rug bezorgd worden. In het najaar van 1937 werd er een moedercursus gegeven, be staande uit 8 lessen, elk van 2 uur. Het aantal deelneemsters bedroeg 32. In de be stuursvergadering van 27 Nov. 1936 werd besloten in de kraamverzorging te voor zien door mej. Meiland met ingang van 1 Januari 1937 tijdelijk voor een jaar te be noemen. De kraamverpleging bracht op 263. Met ingang van 1 Januari 1938 kreeg mej. Meiland eervol ontslag en werd met ingang van denzelfden datum voor 1 jaar als kraamverpleegster benoemd mej. Cor- nelissen. Ook werd in een bestuursvergade ring besloten wegens de uitgestrektheid, het terrein der wijkverpleging niet te ver- grooten met de buurtschap de Zilk. Onder dank van den voorzitter besloot de secretaris zijn keurig verslag over het afgeloopen jaar. Bij monde van den heer J. v. d. Berg bracht de commissie, die belast is geweest met het nazien der boeken en kas van den penningmeester, verslag uit van hare be vindingen. Alles was in de beste orde be vonden. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature K. E. L. Wösten, arts, bij alge meen goedvinden van de vergadering ge kozen B. C. C. Wösten, arts, alhier. Bij ac clamatie werden tot bestuursleden herko zen de heeren Horsthuis en Deutekom. Hierna volgde sluiting dezer vergadering. Kerkbollen, De opbrengst van de ge houden veiling van bloembollen voor de St. Jozefkerk heeft opgebracht 816 en voor de armen 611. Bouwen. B. en W. hebben aan H. J. van Parera, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een dubbel woonhuis langs den Heerenweg. RIJNSBURG Tuinbouw. Nu het met het product waspeen is afgeloopen, is de aanvoer aan de veiling van niet veel beteekenis. Er komt nog Prei die van f 3.80 tot 7.30 per 100 K.G. opbrengst. Verder wat voorjaars producten als Spinazie welke van lang niet onberispelijken kwaliteit is en van 1.50 'tot 3.50 per 100 K.G. opbracht. Zelfs het koele weer van deze dagen kon hierin geen verbetering brengen. Wat bosuitjes van 2.tot 4.00 per 100 bosjes. De regen heeft in de harde kleigronden heel wat goed gedaan. De grond was haast niet meer te bewerken, zoo hard. Bloemenhandel. Gelukkig is er voor de bloemkweekers ander weer ingetreden. Vele gewassen stonden er allerllndigst voor. Thans kan men weer vooruit. Met de tulpen raakt het ten einde. Nog wat late en Darwintulpen. De prijzen hiervoor va- rieeren van 12 tot 25 per dozijn. Er is ech ter voldoende voorraad van Snijbloemen. Margrieten die van 0.20 tot 0.30 per 100 opbrengen. Trollius van 0.35 tot 0.65 Centaur 0.35 tot 0.50. Muurbloemen 3.tot 5.— per 100 bos. Irissen 0.25 tot 0.35. Ranonkels 1.50 tot f 2.10. La- thurus 0.65 tot 0.85. Freesia 0.15 tot f 0.20. Lelies 4.20 tot 5.50 Pyrethums 2.10 tot 3.20 SASSENHEIM Bloembollenveiling voor „Bloemlust". De gisteren alhier gehouden veiling van bloembollen ten bate van het tentoonstel lingsgebouw „Bloemlust" heeft opgebracht een bedrag van 3500. De veiling werd ge houden op den tuin van den heer C. Wes terbeek en stond onder leiding van de di rectie van de veilingvereeniging Hobaho. De belangstelling was zeer groot, en de opbrengst was meer dan bevredigend te noemen. Boerenleenbank. Door het bestuur der Coöp. Spaar- en Voorschotbank is als voor zitter aangewezen de heer G. Rotteveel, ter vervanging van den heer J. W. Marbus. Zwembad. Het gemeentelijk zwembad alhier zal Maandag 23 Mei voor het pu bliek worden opengesteld. S.Z.V. Door de Sassenheimsche Zwem- vereeniging worden reeds eenige maanden onderhandelingen gevoerd met de K.N.Z.B., teneinde dit jaar in het gemeentelijk zwem bad een groot zwemfeest te organiseeren. De medewerking is o.a. gevraagd van eeni ge internationale zwemsters en zwemmers en van twee eerste-klasse polo-teams. Geboren: Johannes, z. van A, P. Ruijgrok en E. van der Ploeg Hendrik, z. van W. de Boer en G. Hogewoning Hendrik Pieter, z. van A. Guldemond en N. Verbeek Anna Elisabeth Maria, d. van J. Hoogervorst en E. H. van Nobelen - Nicolaas Gerardus Antonius, z. van P. G. van Nobelen en A. Warmerdam. Ondertrouwd: J. Dannijs 30 j. en C. A. Meeuwenoord 24 j. Overleden: J. B. M. Eichholtz 78 j., wedr. van Chr. M. J. Bots. Gevestigd: J. M. G. Landman van Rotterdam G. J. Janson en gezin van Hillegom C. A. Noordermeer van Was senaar J. C. Caspers van Nederweerd. Vertrokken: G. van der Voort naar Vlissingen J. Prins naar Nijmeegn R. van Dijk geb. Rodrigues naar Nijmeegn M. Fokkema naar Nijmegen P. J. de Wit en echtgenoote naar Hillegom S. Oudshoom naar Hilversum A. J. van der Wiel naar Noordwijk C. M. Vesseur naar Alkemade. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Dinsdag 24 Mei des namid dags 8 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingeko men stukken. 3. Wijziging ambtenarenre glement. 4. Wijziging bouwverordening. 5. Crediet feestelijkheden regeeringsjubileum H. M. de Koningin. 6. Verzoek P. Vlag in zake herziening uitbreidingsplan. 7. Ar- beidsovereenkomstenbesluit. 8. Overname grond voor trottoir van N.V. „De Twee". 9. Steunverleening aan kleine tuinders. 10. Verzekering van gemeentegelden. 11. Aan vulling orde en veiligheidsverordening. 12. Onderhandsche aanbesteding schilderwerk gemeente-woningen. 13. Overneming grond verbreeding Leidscheweg. 14. Intrekking raadsbesluit doortrekking Wijngaardenlaan. 15. Comptabiliteitsbesluiten. 16. Rondvraag. Vrijw. Burgerwacht. In het Ambachts huis hield gisteravond de vrijwillige bur gerwacht een vergadering onder leiding van den heer A. J. Turion, voorzitter. De penningmeester, de heer A. P. Schram de Jong, bracht hierna verslag uit van zijn ge houden beheer, waaruit bleek dat de ont vangsten hadden bedragen 423.64 met een batig slot van het vorige jaar van 5.30 en de uitgaven 285.03. Echter was gebleken, dat er nog pl.m. 85 te betalen waren, zoo dat het batig saldo voor dit jaar bedroeg ongeveer 40. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren W. A. A. J. Baron Schim melpen- ninck v. d. Oije en N. de Boer. Aangezien burgemeester M. F. Berkhout nog niet aanwezig was (achteraf bleek, dat een oprichtingsvergadering werd gehouden voor de luchtbeschermingsdienst) werd allereerst overgegaan tot de prijsuitreiking na de gehouden wedstrijden. Aan deze wed strijden hadden 21 personen deelgenomen. Prijswinnaars waren: personeele baan, 1. C. van Egmond, 187 p., tevens winnaar van den wisselbeker; 2. G. J. Yperlaan 186 p., 3. J. J. Pijnnaken 186 p., 4. J. v. d. Lubbe 186 p., 5. P. v. Klaveren 185 p., 6. D. P. Yper laan 184 p. en 6. R. v. Mulligen 183 p. Rozenbaan: T. v. d. Lubbe, 4 rozen. Ge- luksbaan: N. de Boer 409 p. Namens allen sprak de voorzitter een woord van dank tot den heer R. v. Mulli gen, die gedurende de oefeningen als lei der had gefungeerd. Hierna herinnerde de voorzitter er aan dat de burgerwacht uit deze gemeente deelneemt aan de te houden landdag op 18 Juni a.s. op Ypenburg en dat men zich voor deelname nog kan opge ven. De schietoefeningen op Katwijk vangen aan, heden, 20 Mei, terwijl het nieuwe schietlokaal aan de Molenlaan waarschijn lijk met enkele feestelijkheden in gebruik zal worden genomen a.s. najaar. Het punt installatie nieuwe commandant werd nog verder uitgesteld en de agenda verder afgewerkt. De penningmeester werd, r.adat de commissie verslag had uitge bracht, gedechargeerd van zijn gehouden beheer. Meegedeeld werd, dat a.s. Zaterdag onge veer 11 personen deelnemen aan den fiets tocht van de B. W. uit Leiden, voorts werd besproken het niet houden van een eind- wedstrijd te Katwijk. Het plotselinge ver dwijnen van den commandant, F. Graaf v. Randwijck, was één der orzaken. Beslo ten werd dat een vijftal zal deelnemen aan de schietwedstrijden van den Leidschen Schietbond te Katwijk. Een der leden ver zocht de leden van de Burgerwacht van uniformen te voorzien .waarover lang werd gesproken en ten slotte besloten werd een fonds te vormen, waartoe alle leden 10 ct. per week zullen bijdragen. Ondertusschen was burgemeester M. F. Berkhout ter vergadering gekomen en werd overgegaan tot de installatie van den nieuwen commandant, den heer J. J. Schrama. Burgemeester Berkhout deelde mede, dat de heer Schrama tot commandant was be noemd en dat hij de beste man hiervoor was, zonder tekort te doen aan de hoeda nigheden van anderen. Spr. deed een beroep op de leden hem te steunen en te zorgen voor een goede verstandhouding. Na den commandant en leden gelukgewenscht te hebben met deze benoeming, ging spr. na de taak, die op de burgerwacht rust, n.l. ver sterking van de politie. Vervolgens sprak de voorzitter den heer Schrama toe, waar na de nieuwe commandant met een enkel woord heeft dankgezegd. Ten slotte werd uit de vergadering er op gewezen, dat samenwerking en inzicht bij de politie alleen mogelijk was, wanneer de veldwachters ook lid zouden zijn en daar door onderling de taak óók besproken zou worden. Met een woord van dank heeft de voorzitter deze vergadering gesloten.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13