Z. K. H. PRINS BERNHARD WOONT CROSS COUNTRY DER K.M.S.V. BIJ. Het nieuwe motorschip .Vlieland", dat a.s zomer voor het directe post- en passagiersvervoer tusschen Harlingen en Vlieland in gebruik zal worden gesteld, maakte Woensdag zijn proefvaart. Het schip in zijn element Een natte hindernis wordt genomen tijdens de cross country der Kon. Militaire Sportvereeniging, welke Woensdag te Amersfoort in tegenwoordig heid van Z. K. H. Prins Bernhard werd gehouden Frossard, Daladier, Guy la Chambre, Jean Zay en George Bonnet verlaten het Elysée te Parijs na de belangrijke kabinets zitting onder voorzitterschap van president Lebrun Wat gebeurt er in Mexico Een groep jonge werk lieden van de olie velden in het groot défilé der gemili tariseerde afdee- lingen voor presi dent Lazaro Car denas De gevangenpoort in de oude vestingstad Bergen op Zoom, waar binnen kort de Markiezaatsfeesten zullen worden gevierd Z. K. H. Prins Bernhard heeft Woensdag de cross country der K.M.S.V. te Amersfoort bijgewoond. De vorstelijke bezoeker slaat de verrichtingen der deelnemers gade Het Ned. Indisch voetbal-elftal, dat zal deelnemen aan de wereldkampioenschappen, arriveerde Woensdag te Den Haag FEUILLETON VIRGINIA'S KEUZE THEA BLOEMERS. XVII Het zolderkamertje. Toen zij eindelijk goed en wel in den trein zat, opende Virginia het kleine pak je, dat Wells haar had gegeven. De oude Anthony had haar naar het station gereden en bij het afscheid met een eenigszins ont roerde stem gezegd: Als je ooit behoefte voelt aan een vriend, mijn lieve kind, weet dan, dat ik al tijd voor je klaar sta. Waarop zij geantwoord had: O, ik wou, dat ik van Tony hield. Het zou heerlijk zijn om u tot schoonvader te hebben! Maar dat en alles was vergeten, toen zij het touwtje had losgemaakt en in een wit lederen étui een gedreven platina hanger had gevonden, rondom met diamantjes ver sierd. Michael had op een kaartje er bij het gedicht geschreven, dat haar voorvader aan de dame van de Oud-Hollanosche le pels had opgedragen: Al trek ik oost- of westwaarts, naar 't noorden of naar 't zuid. Het glanzen van dit zilv'ren ding blijft steeds in mijn herinnering. Maar meer dan 't beeld erin gegrift, het lief gezicht dat eens dit zilver ving. En daaronder stond: Voor mijn Virginia, met mijn liefde voor altijd. De hanger zat aan een fijn, platina ket tinkje. Het was een mooi dingetje, maar Virginia wist, dat zij het niet mocht hou den. Of was het dwaas van haar om dit laatste aandenken aan haar gelukkige da gen met Michael van de hand te wijzen? De straten van New-York ademden een echte feestdagsfeer. Uit de kerken klonk ge zang en de paar voetgangers, die er te zien waren, waren beladen met pakjes. Toen zij het oude huis bereikte, was er niemand om haar te verwelkomen. Het Schotsche herdertje en Primrose, de poes, had zij aan de hoede van de Barlows toe vertrouwd. Het was een grijze dag en geen zon scheen door de honingkleurige gordij nen. De groote kamer was kil, de haard donker. En zij was weggeloopen uit een hus, waar alles vroolijkheid en licht en kleur was waarom? Ob Rickey en Mi chael. Zij voelde een plotselinge behoefte om haar hart uit te storten, maar zij verman de zich. Het was beter hier te zijn, alleen, dan ginds met dingen, waar zij zich voor schaamde. Zij moest haar hoofd omhoog houden, het moest, het moest, het moest Mechanisch herhaalde zij de woorden, ter wijl zij het vuur aanlegde en haar koffer uitpakte. Daarna liep zij naar beneden om te vragen, of er brieven voor haar waren. Er waren niet alleen brieven, maar ook pakjes en doozen. Mrs. Leonardi, de hos pita liet haar zoontje ze voor Virginia naar boven dragen. Ik wist niet, dat u komen zou, sprak ze. Wij vieren Kerstfeest, ik ben het diner aan het koken. Dat bleek ook al, zonder dat de goede vrouw het zei, uit de geuren, die uit de keuken kwamen. Virginia had sinds den vorigen avond byna niets gegeten en de geuren wekten haar honger op. Zij had niet aan haar eigen diner gedacht, zij had aan niets anders gedacht dan van Derek- dale weg te komen. En u? Wilt u met ons meeëten? vroeg de vrouw. Het is maar heel eenvoudig, maar er is genoeg. Doch Virginia, vermoedend, dat alle neefjes en nichtjes en ooms en tantes Leo- nardie ook deel zouden uitmaken van het gezelschap weigerde. Het is heel lief van u om het te vra gen, maar ik heb andere plannen. Zij wist niet zeker, welke die plannen waren, maar langzamerhand namen zij vas- teren vorm aan. Er was een groot pak van haar vader en moeder, met tropische vruch ten en fleschen en blikjes met dadels, vij gen, abrikozen en pruimen en allerlei vreemde lekkernijen. Zij zou zelf haar kerstdiner klaarma ken! Zij zou de tafel vroolijk dekken en alle kaarsen laten branden, en feest maken en Derekdale met zijn schittering en glans vergeten. Zij keek op de klok. Het was juist twaalf uur. Om negen uur was zij van De rekdale weggegaan. Het leek bijna niet mo gelijk, dat zoo'n groote verandering in zoo'n korten tijd kon plaats hebben. Maar toch.... hoe oneindig lang leek het oogenblik haar geleden, dat zij Michael voor het laatst had gezien Even later rende zij de trap op naar bo ven. Toen zij aanklopte aan de kamer van de Barlows en het vrouwtje haar opendeed, gaf zij een kreet van vreugde. Miss Farquhar!.... Roger het is miss Virginia! Er volgde een extatische verwelkoming het kind vloog in haar armen, de kleine hond was wild van vreugde en het poesje wuifde zijn mooien staart. Wat ben u gauw teruggekomen! Waarom bent u zoo gauw terugekomen? vroeg Roger. Om jullie allemaal uit te noodigen voor mijn Kerstdiner. Maar we hebben er zelf- ook een. Nu? Het kookt al, hè moeder? Ja, maar misschien wil miss Virgi nia het met ons deelen. Dat wil ik graag, als jullie dan van avond op mijn feest komt? O, geeft u een feest? Ja, voor jou en voor de moeder en mij en Weenie en Prim, en miss Mary Lee Logan, als zij komen kan. Mrs. Barlow zei, met blozende wangen: Ons eten is maar heel eenvoudig, miss Virginia. Het is heerlijk! Roger's stem klonk gretig. U hebt het mij zelf gezegd, moe der. Zij glimlachte. Het is heerlijk, omdat wij het zelf klaarmaken. Ziet u miss Virginia, het is geen kalkoen, want om een kalkoen op te krijgen, moet je met een heele familie zijn Het is ook geen duif, want dat is te duur voor twee. Maar het is een prachtige vogel, heelemaal van deeg gemaakt, en gevuld met gehakt en telkens als we den oven open maken Roger vulde het verslag aan: Telkens als we den oven open ma ken doen we er weer een kluitje boter op en ik mag het ook wel zelf doen, miss Virginia. Ik zal het u laten zien, hoe ik het doe. Het was roerend om de moeder gade te slaan, die een feest wist te maken van het allereenvoudigste voedsel Er is genoeg voor ons allemaal, zei Roger overtuigend, voor Weenie en Prim e» voor u Vóór tafel praatten de beide vrouwen even alleen: Ik ben onverwachts thuisgekomen, zei Virginia, en ik vond het zoo prettig om een feestje te maken, straks bij het sou per. Ik zal een boom bestellen. Ik heb óók een kleintje opgetuigd voor het kind, zei mrs. Barlow. Maar die van u zal wel veel mooier zijn. Dan hebben we er allebei een. En zij aten van den wonderlijken vogel, de kaarsjes van het kleine boompje werden aangestoken en de cadeautjes uitgedeeld, die Virginia voor Roger en zijn moeder had achtergelaten. Na het eten opende Roger 't raampje en voerde de duiven op het dak. Ik moet het nu eiken dag doen, zei het kind, want de menschen van hiernaast zijn weg. Staan de kamers leeg? vroeg Virginia hem. Mrs. Barlow, die de tafel aan het afrui men was, zei: Ze zijn twee dagen geleden er uit ge trokken. Verder werd er niet meer over gespro ken, maar toen Virginia naar beneden ging, om voor haar feest t#» zorgn, was er een plan in haar gerijpt. Waarom zou zij het niet doen, terwijl Rickey weg was? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5