OMGEVING RIJNSTREEK WOENSDAG 18 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 KATWIJK AAN DEN RIJN De nieuwe brug over het kanaal. Naar we van betrouwbare zijde verne men zijn de voorbereidende werkzaamhe den voor de nieuwe grotoe verkeersweg WassenaarKatwijkNoordwijk in zoo'n ver gevorderd stadium, dat vast staat, dat de nieuwe groote brug over Rijnlands ka naal in 1939 gereed zal zijn. Ook ten op- zichte van de andere werkzaamheden voor dit grootsche werk is men verder gevor- dert, dan algemeen gedacht wordt. Op pa pier moet'alles zoo ongeveer gereed zijn. De zandauto's. Naar we vernemen heeft een der hier werkende zandexploita- tie-maatschappijen opnieuw een transactie gesloten voor de levering van 40.000 M3. zand, welke dan met de intusschen bekend geworden zand auto's zullen moeten worden vervoerd. Men kan dus voorloopig nog vooruit, en de gebruikers van de wegen, die deze auto's berijden, kunnen zich er al vast op voorbereiden, dat het voorloopig nog uitkijken zal blijveh. De aanwezige voor raad zand waar men thans aan het afzan- den is, is nog groot. KATWIJK AAN ZEE Conflict in haringvisscherij. In het haringvisscher ij bedrijf is al eenige dagen een conflict. In een gehouden verga dering in „Casa Cara" heeft de afdeeling Katwijk de gedane bemiddelingsvoorstel len besproken met het Hoofdbestuurslid, de heer v. d. Steen. Het ging over het aantal personen waaruit de bemanning moet be staan en de rusttijd tusschen twee reizen. Men is niet tot overeenstemming kunnen komen. De bemiddelingsvoorstellen werden met groote meerderheid van stemmen ver worpen. Dit besluit is dus tegen het advies van het hoofdbestuur. LEIDSCHEN DAM Boerenleenbank. Onder voorzitter schap van den heer C. Weerdenburg kwam gisterenavond de Boerenleenbank in jaar.- lijksche algemeene vergadering bijeen in het R. K. Vereenigingsgèbouw aan de Damlaan. De rekening en balans, enz. werden met, alg. st. goedgekeurd. Uit een en ander bleek, dat het aantal leden op 31 Decem ber 1937 bedroeg 106. Het aantal spaar boekjes bedroeg op 31 December 1937 in totaal 449. Uitgegeven zijn 19 nieuwe boekjes en van 20 boekjes werd het ge- heele saldo opgevraagd. Op 31 December waren in omloop: 105 boekjes met een te goed van minder dan 10.132 met een tegoed van 10.tot f 100.147 met een tegoed van 100.tot 1000.en 65 met een tegoed van 1000.en hooger. Verleend werden 29 nieuwe voorschotten, terwijl 32 voorschotten geheel werden af gelost. Op 31 December bedroeg het saldo der spaargelden 294.592.80^; het be drag der voorschotten 162.540.05; van de centrale Bank werd ontv. 141.403.83; gestort werd 152.749.31; van de centrale Bank tegoed 113.494.52. In loopende re kening van leden werd ontv. f 71.87613 en uitgegeven 49.102.83; in loopende reke ning van leden tegoed f 34.898.44. Het re servefonds bedroeg 30.180,62 y3, de debi- teurenres. 3.813.45; de winst 1070.71 terwijl de geheele omzet bedroeg 926.078.68. Door den Raad van Toezicht wordt bij monde van den heer A. M. Romijn verslag uitgebracht van het regelmatig nazien der boeken en bescheiden, waarbij verklaard werd, dat steeds alles in goede orde was bevonden en dank werd gebracht voor de prettige samenwerking, enz. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren L. van Bohemen en C. J. van Hei ningen met meerderheid van stemmen herkozen, terwijl de heer A. M. Romijn werd herkozen als lid van den Raad van Toezicht. In de commissie tot het nazien der reke ning en balans voor 1938 werden benoemd de heeren D v. d. Berg, L. W. Hendriks en N. Keijzer. Het voorstel tot rente wijziging, ij.l. om de rente der spaargelden met een jaar op zegbaar vast te stellen op 2.75 en voor spaargelden, direct opzegbaar op 2.64 werd met algemeene stemmen goedgekeurd, evenals het voorstel de geheele winst aan de debiteurenreserve toe te voegen. De heer Zuijdwijk wil het salaris van de kassier verhoogen met 150.of anders deze een vergoeding toekennen van 150 voor gebruik van kantoor, vuur en licht. De voorzitter merkt hierbij op, dat de Centrale Bank te Eindhoven het salaris vaststelt. Op voorstel van den heer Zuijd wijk, waarmede de vergadering accoord gaat, wordt besloten Eindhoven te verzoe ken deze vergoeding toe te kennen. Met een gratis verloting werd deze bijeenkomst besloten. SASSENHEIM De nieuwe weg. Met de werkzaamhe den aan den nieuwen weg vordert men snel. De benoodigde viaducten zijn nage noeg klaar. ,Nog steeds is men bezig met het aanbrengen van zand in de Hellegats polder. Deze week is men wederom begon nen met dubbel transport van zand uit Katwijk, hetgeen in zandbakken wordt aangevoerd. Aan de Leidsche Vaart is men bezig met een oprit te maken, welke een ver binding vormt met den nieuwen weg. De tramlijn naast den nieuwen weg is gereed, en zal vermoedelijk met Hemelvaartsdag daarover geleid worden. Auto gekanteld. Aan de Warmonder- dam kantelde gisterenmorgen een auto, ge laden met klinkers van den transporteur K. De auto kwam door het nemen van de bocht in de sloot terecht en kwam met de wielen omhoog te liggen. De chauffeur wist zich in veiligheid te stellen. VOORHOUT Opbrengst bloembollenveiling. De bloembollenveiling (z.g. „kerkebollen") ten bate van de R.-K. Parochie en A.-K. armen, alhier, heeft dit jaar opgebracht 1635.10. De opbrengsten der voorgaande jaren wa ren resp. in 1936 11, en in 1937 1490. Dit jaar was de opbrengst dus 145 méér dan het voorgaande. Buslichtingen postkantoor. Met het veranderen van den zonne-tijd zijn de bus- lichtingen aan bovengenoemd kantoor vast gesteld op werkdagen 5.50, 12.40, 16.30, 21.15 uur. De laatste niet op Zaterdag; de ze is gezet op Zondag 5.15 voorm. VOORSCHOTEN Hanze. De R.K. Middenstandsvereeni- ging de Hanze vergaderde gisteravond on der leiding van den heer G. Schrama, voor zitter der afdeeling, in het R.K. Vereeni- gingsgebouw alhier. Na opening met een kort woord door den voorzitter, werd het woo I'd verleend aan den weleerw. heer Ferquin, kapelaan alhier, die bij deze laat ste van zijn serie lezingen zou spreken over de gebeurtenissen in het Oosten, in China en Japan. Eerst gaf spreker een overzicht van het geweldige Chineesche rijk, dat als gevolg van den oorlog met Japan meer één is geworden onder leiding van Chang Kai Sjek. De redenaar gaf een uitvoerige uiteenzetting van wat er zich in het verre Oosten afspeelt, de verhouding van Japan tot de Westersche landen en de mogelijke gevolgen voor de Missie van deze gebeur tenissen. Na de met aandacht gevolgde le zing sprak de voorzitter een hartelijk woord van dank tot den spreker voor de leerzame avonden. De handeling van de agenda voor dien centralen raad gaf aan leiding tot verschillende besprekingen over de instellingen van de Hanze. Tot afge vaardigde werd aangewezen de heer Th. Lamb o o. Vervolgens werd de alhier te houden tentoonstelling besproken. De voorzitter deelde de vergadering mede, dat de Koningin Wilhelminavereeniging bij ge legenheid van de viering van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Konin gin het plan heeft een tentoonstelling te organiseeren op allerlei gebied. Ook de Hanze is uitgenoodigd hare leden op te wekken tot deelname. Na eenige bespreking gaven verschillen de leden zich hiervoor op. De gelegenheid tot opgave van deelneming staat nog open bij den secretaris, den heer P. van der Werf, tot Vrijdag, 20 Mei a.s. Bij de rond vraag werden nog enkele huishoudelijke zaken besproken, waarna de vergadering op gebruikelijke wijze werd gesloten. Personalia. De heer J. H. Brussen, volontair ter secretarie alhier, is benoemd tot administratief ambtenaar bij de P.T.T. te 's-Gravenhage. Somievanck-collecte. De Sonnevanck collecte alhier gehouden, heeft opgebracht dt som van 60.72 1/2. Aanrijding. Dinsdagmiddag te 4.30 uur n.m. stond een reeks van auto's achter elkaar nabij de Schouwbrug alhier, daar deze brug geopend was voor de scheep vaart, te wachten. Toen de brug wederom was nedergeslaten, zette de stoet van auto's zich in beweging. Eén der auto's een vrachtauto van uit Oegstgeest en bestuurd door B., wilde uit de file gaan en veroor zaakte een aanrijding met een voor hem gaande auto, bestuurd door van H. uit Ieidschedam, wiens wagen zware schade opliep. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Eenige daar aanwezig zijnde marechaussees maakte procesverbaal op. Voorloopige toezegging van deelname. Tot voorloopige deelname aan de alhier te organiseeren tentoonstelling hebben de volgende firma's reeds hunne toezegging gedaan, n.l. De N.V. Zilverfabriek. De N.V. Internationale Kunsthoorn Industrie, de N.V. Hollandia, Groeneveld's Aarde werkfabriek, Ir van Lammeren (met ma chines), de heer Glastra (met machines), de weverij „Moser", de weverij 't Paapje, de heer van Dorsen „Trio", de Mij. „All- waither" (tennisbanen) en de directie van de Nefaboline fabriek van aluminium, verven en industrielakken N.V. Geboren: Elisabeth Johanna, dochter van W. Zonneveld en W. M. Koot. Ma ria Joanna Sophia, dochter van W. P. Duijnisveld en C. G. T. Spigt. Lucia Catharina Wilhelmina Maria, dochter van P. J. van der Peet en C. Drewes, Geer- truide Adriana Maria Beatrix, dochter van J. J. Nederhof en G. A. Zwartjes. Overleden: Jacobus Maria Steijn, oud 7 maanden, zoon van P. J. L. Steijn en M. A. M. de Ruijt. Gehuwd: A. Knura, oud 23 jaar en H. G. Lamboo, oud 24 jaar. J. Verboon, 22 jaar en S. E. M. Haneveld 23 jaar. Gevestigd: Mej. P. M. J. van 't Hooft, van Varik, Veurscheweg 3. Wed. C E. Cristiaanse-Schouten, van Den Haag, Fapelaan 4. S. J. van 't Hoog, van Noordgouwe, Burg. Treubstraat 56. J. D. C. Hubeek, Den Haag, Donklaan 66. P. Bekker, Leidschendam, Schoolstraat 47. Mej. J. C. Sluijter, van Rotterdam, Veurscheweg 3. Mej. J. van Kuilenburg, van Alphen aan den Rijn. Leidsche weg 51. H. Korenhof, van Leiden, Rijndijk 250. Mej. C. M. L. Hermsen, van Gendringen, Veurscheweg 3. Mej. P. M. Bosman, van Schiedam," Veurscheweg 3. Mej. I. S. M. Boogeard, van Hoofdplaat, Veursche weg 3. Mej. M. J. Heemskerk, van Hil- legom, Veurscheweg 3. Mej. P. J. van Opzeeland, van Den Haag, Veurscheweg 3. C. P. van der Voort en gez., van Schiplui den, Leidsche weg 227. Vertrokken: H. ten Boer, van Hof weg 19 naar Haarlem, Delfstraat 22 zw. Mej. J. J. van Gij zen, idem, idem. S. van Luijken-Freuberg, van Rijndijk 92 raar Duitschland. Mej. R. P. Pijper, van Schoolstraat 1? naar Ter Aar. G. J. Fre- derik en gez. van Leidscheweg 289 naar Apeldoorn, Arn.weg 279. G. H. Schei- horst en gez., van Papelaan 5 naar Den Haag, Liaeusstadat 57. P. Duijverman, van Haagweg 14 naar Leiden, Kaarsema- kerstraat 7. J. A. P. Damen en gez. van Leidscheweg 481 naar Voorburg, Tollens kade 38. Mej. A. J. J. van Pelt, van Veurscheweg naar Arnhem, Beekstraat 47. P. Grader, van Leidscheweg 191 naar Hilversum, Insulindelaan 7. H. J. Dui venvoorden, van Tulpstraat 15 naar Loon op Zand, Hoofdstraat 39. Mej. M. J. M. Romeijn, van Papelaan 208 naar Schiplui den, Noordhoornscheweg C120. WARMOND Wees Groot-campagne. In het nummer van gisteren wordt, tot tweemaal toe, ge wag gemaakt van de Wees Gegroet-cam pagne van de Graal. Dit is een vroom ver zinsel van den zetter; het moet zijn de Wees-groot-campagne. Na deze rectificatie zal het verband met de verdere mededee- ling duidelijker zijn. WASSENAAR Tuinbouw- en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afdeeling Wassenaar van de- Kon. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde onder voorzitterschap van den heer Polderman haar maandelijksche ledenvergadering. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten de excursie naar de tuinen van het Acad. Ziekenhuis te Leiden voor dit jaar te doen vervallen, terwijl zonder hoofde- yijke stemming werd besloten voor de Juni- vergadering een specialist over de Lathy ruscultuur aan te zoeken hierover een praatje te willen houden. Door den secretaris werd vervolgens in het kort verslag uitgebracht van de gehou den vergadering van voorzitter en secreta rissen der Maatschappij waar o.a. op voor stel van de afdeeling Leiden werd besloten ter gelegenheid -tfan het 40-jarig Regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin de versiering van het Paleis te Den Haag voor rekening der afdeelingen van de Maat schappij te nemen. Hierop werden 2 nieu we leden voor ballotage voorgedragen. De aftredende heeren D. van Barneveld en G. Ruitenbeek als lid der Cursuscom missie werden bij acclamatie wederom als zoodanig voor 2 jaren herbenoemd. Beslo ten werd vervolgens op 8 Juli een excur sie te organiseeren naar de Lathyrus ten toonstelling op Kasteel Nijenrode waar aan tevens verbonden zulléh worden bezoe ken aan eenige kweekerijen in de omge ving. Tot leden der jury Werden vervol gens benoemd de heeren D. van Barneveld, Vink en H. Schipper. Na de pauze bracht de heer van Barneveld verslag uit van de gehouden keuring. Voor de uitgeschreven prijsvraag, luiden de de mooiste verzameling bloeiende hees- tehtakken behaalde de heer G. de Gooijer een eersten en J. Hermsen een tweeden prijs. Voor het puntenstelsel werden toege kend aan een inzending groenten en fruit van het alndgoed „De Vrije Bliek" voor komkommer groene Spiers 10 p.; aardbeien Madame Lefebre (koude bak) 10 p.; asper ges Argentenik 9 p.; tomaten Westlandia 10 p. en een vaas Schizenthus 10 p.; en aan een vaas Ornitogalum lecteum 10 p. inzen der J. van Noort. Deze vertelde op verzoek hiervan in het kort de cultuur. Hierop werd het woord gegeven aan den heer Aartse over de cultuur van Cham pions. Rijwieldiefstal. Aangehouden werd de 22-jarige dienstbode D., wonende alhier, terzake diefstal van een rijwiel, gepleegd in het begin van Maart 1.1. bij het St. Wil- librorduspension, alhier, ten nadeele van een inwoonster dezer gemeente. Het rij wiel werd bij een rijwielhersteller in be slag genomen. ALPHEN AAN DEN RIJN STAATSPARTIJ. In de Sint Josephzaai hield gisteravond de afd. Aiphen aan den Rijn van de R.K. Staatspartij een ledenvergadering, welke maar matig was bezocht. Onder de aanwe zigen was de hoogeerw. Deken en Kape laan C. M. Klaver. De heer S. van Leeuwen bracht na het gebruikelijk welkom zijn verslag uit, waar voor hem door de aanwezigen met een warm applaus dank werd gebracht. De voorzitter, de heer H. S. v. d. Putte, deelde daarna mede, dat op Zaterdag 21 Mei, des namiddags te 2.30 uur in den Burcht te Lei den vergadering wordt gehouden door de Kamercentrale, waar verschillende beken de sprekers, waaronder het Kamerlid Pa ter Dr. Beaufort en Generaal Majoor Jhr. Alting von Geusau, het woord zullen voe ren. Spr. spoorde de leden aan, zoo moge lijk naar die'vergadering te gaan. Vervol gens vestigde spreker de aandacht op de feestvergadering van de R.K. Propagan- daclub „Sint-Paulus" ter herdenking van zijn twintig jarig bestaan op Dinsdag 24 Mei, waar als spreker zal optreden Rector Drost. Uit het rapport van de verificatiecom missie 1937 blijkt, dat de boeken en be scheiden van dien penningm. in orde zijn bevonden, waarna deze eenige cijfers ldet hooren. Hierna werd verslag uitgebracht door den afgevaardigde van de vergade ring der Kamercentrale te Leiden. Op voorstel van het bestuur werd vervolgens met alg. stem. een motie aangenomen, waarin de afd. Afd. Alphen aan den Rijn haar diepe afkeu ring kenbaar maakt over de langdurige anti-papistische en onnationale pers campagne van het Nationaal S oei a lis- tischi Dagblad. Besloten wex*d die motie ter kennis te brengen van de Kamercentrale te Leiden. BOSKOOP Harmonie „St. Cecilia". Gisteravond hield de R.K. Harmonie „St. Caecilia" haar leden-vergadering in het R.K. Verqen.ge- bouw. Nadat de heer W. Schalkwijk de ver gadering geopend had kwam al spoedig in behandeling de contributie. Door omstandigheden heeft zich bij de leden de opinie doen post vatten, dat zij contributie betalen moeten wanneer zij re- peteereh. Zoodoende komen ze soms niet sn voelen zich dan ontslagen van den plicht tot betaling van contributie, evenals wan neer er geen repetitie gehouden wordt. Het spreekt van zelf, dat zoodoende de kas er niet al te schitterend uit gaat zien en daarom heeft het bestuur besloten een week-contributie in te voeren van 20 ct. voor personen boven 16 jaar en 10 ct. voor personen beneden de 16 en werkloozen. Hierna werd nog even de „bonnen-ver koop" behandeld, welke dient ten bate der vereeniging en welke aardig loopt; waarna tenslotte de geestel. adv., kapelaan Van Drunen, een opwekkend woord sprak en de vergadering werd gesloten. K.J.C.-verloting. Gisteren zijn de ze- latrices voor de loten-verkoop van het K.J. C.-clubhuis bij elkander geweest en hebben eht resultaat van hun onvermoeide werk kracht geboekt. Ruim 500 loten zijn in en kele weken door de dames verkocht en een woord van warme hulde is hier zeker op zijn plaats. Want zelatrice zijn valt niet mee. Met alle slag van menschen komen zij in aanraking en niet zelden klapt de deur voor hun neus toe. Hoe jammer is het ook, dat zelfs vele pa rochianen hun plicht niet begrijpen en niet inzien, dat een parochieel belang wordt behartigd en geen onbelangrijk belang. Vol goeden moed hebben de zelatrices hun lotenvoorraad weer aangevuld en hoe wel de eerste room natuurlijk van de melk af is, zien zij toch hoopvol en vol goeden moed de verdere verkoop tegemoet en klinkt slechts de leuze: „Geen Boskoopsch parochiaan zonder loterijbriefje van de K.J.C." HAZERSWOUDE fGroenendiikï Publieke verkooping. Hedenmorgen had in café Verhoog ten overstaan van notaris B. H. Stumpel te Leiden de pu blieke verkooping plaats van een burger- woonhuis staande langs den Rijksstraat weg H134, vroeger bewoond door wijlen Mej. C. v. d. Burg. Het perceel stond in bod op 4400 en werd gemijnd op 4 door H. A. A. v. r. Ploeg, alhieT. KOUDEKERK Fanfare „Kunst na Arbeid". Het Fan farecorps „Kunst na Arbeid" alhier zal op 2en Pinksterdag deelnemen aan het Groot Nat. Concours te Aalsmeer. Deze vereeni ging behaalde onder leiding van haren di recteur de heer J. van der Kaaij te Lei derdorp reeds meerdere prijzen en zal thans uikomen in'de eerste afdeeling fan fare. NIEUWKOOP 60-jarig huwelijksfeest. Heden, 18 Mei, vieren het 'echtpaar Mar- tinus van Dam en Antonia Schijff hun 60- r jarig huwelijksfeest. De bruidegom is 85 jaar en de bruid 82 jaar. Ondanks zijn hoogen leeftijd is de oude Tienus nog gezond van lijf en geest en kan hij nog menig verhaal opdisschen uit den goeden ouden tijd. Dagelijks ziet men hem in vischseizoen met zijn dobbers de plas sen op gaan om nog te trachten een pa linkje te vangen en zoodoende nog een centje te verdienen. De opbrengst k meestal maar gering. De bruid geniet een algemeene bekend heid bij de dorpelingen en van groot tot klein kent men Teun Schijff. Deze bekendheid heeft zij verworven, omdat bij nacht en ontij zoowel bij ziek ten alsook bij geboorten, Teun Schijff voor iedereen klaar stond. Hoewel zij nog een goede gezondheid geniet gaat dit natuur lijk niet meer en daardoor zijn het de jaren ook de zorgen van beide oudjes zwaarder geworden. Nieuwkoop zal echter deze gelegenheid niet ongemerkt voorbij laten gaan en ze ker op dezen diamanten feestdag de oude Tienus en Teun Schijff, onze oude baker, niet vergeten. CREDIETEN aan Landbouw, Handel en Industrie 'CN%V GEMEENTERAAD. De gemeenteraad heeft gisteravond met algemeene stemmen benoemd tot hoofd, van de openbare school, de heer J. J. Derks te Oosterbeek. Saneering tuindersbedrijven. De Mi nister van Economische Zaken heeft voor deze gemeente benoemd tot leden van de commissie om te komen tot steun aan de tuinders, wier bedrijven door een regeling van de zoogenaamde vaste lasten gesaneerd dienen te worden als vertegenwoordiger van den L.T.B., H. Markman, van de Christ. Boeren- en Tuindersbond, B. Rademaker, van de Veiling te Vinkeveen H. Pietersen Szn., van de Coöp. Boerenleenbank te Noorden B. P. J. Koole. Als secretaris treedt op de heer H. Markman. Zeilwedstrijd. Op Zondag a.s. des nam. 2 uur is door de Watersportvereniging Noord-Zuid een zeilwedstrijd uitgeschre ven en wel op de Noorderplas. Aan dezen Wedstrijd zal tevens deelnemen de Water sportvereniging „Elfhoeven" uit Gouda. Polder Nieuwkoop. Op Woensdag 25 Mei a.s. te 11 uur wordt in Hotel „Het Vliegende Paard" alhier de jaarvergade ring gehouden van den Polder Nieuwkoop (Droogmakerij). De rekening over 1937 sluit met een na- deelig saldo van 3702.89. Achterstallig is echter nog ƒ5409.28, zoodat feitelijk een voordeelig saldo aanwezig is van 1706.49. De begrooting sluit met een totaal aan inkomsten en uitgaven van f 198.000.33. ZEVENHOVEN G eb or e nDirkje, dochter van J. Im merzeel en C. J. van Leeuwen. Getrouwd,: W. Ouwerkerk en J. C. M. de Grot. Gevestigd: L. J. Splinter en gezin vanuit Mijdrecht. Vertrokken: M. Vork naar Zwam- merdam H. M. M. de Boer naar Nieuw koop C. G. M. van der Weijden naar Woerden. ZOETERWOUDE (H. R.) Volksbond. Het bestuur der Afd. brengt de leden even in herinnering, dat a.s. Zondag 22 Mei de herdenking zal plaats hebben van de Encycliek Rerum Novarum, te Voorhout en wel op het terrein van de Bisschoppelijke Nijverheidsschool. Het be stuur vertrouwd, dat alle leden zooveel mogelijk op zullen trekken naar de mee ting. Ook worden uitgenoodigd de St. Jo- seph's-Gezellen en de Spartvereeniging. De reis kan gemakkelijk en gezamenlijk per fiets gemaakt worden. De rijwielstalling is tegenover de R.K. kerk. De opbrengst er van komt ten goede aan „Herwonnen Le venskracht". Kaarten voor de meeting zijn te bekomen bij P. J. Bakker F 168 en bij J. v .d. Hulst F 226 en voor Leiderdorp bij J. v. Giezen, Koningstraat 56. ZOETERWOUDE Steun kleine tuinders. Door Burg. en weth. is eene commissie samengesteld voor steun aan kleine tuinders. Als voor zitter is benoemd wethouder Onderwater, terwijl als vertegenwoordiger der werk gevers en werknemers resp. zitting hebben in deze commissie de heeren Jan Berk en W. Wessel. Arbeidsbemiddeling. Door bemidde ling van het gemeentebestuur zijn een tiental arbeiders te werk gesteld kunnen worden bij de Aerobetonfabriek aan den Hooge Rijndijk alhier, waardoor het aan tal ingeschreven werkloozen is terugge- loopen tot 47. Wegenverbetering. Naar we verne men komt op het tertiaire wegenplan de zer provincie ook voor de weg naar Gel- derswoude en de weg naar den Hooge Rijndijk, zoodat eerlang eene verbetering van deze wegen is te verwachten. Politie. De heer H. J. Vahrmeijer al hier is met ingang van 1 Juni a.s. be noemd tot agent 2e klas bij de politie te Dordrecht. Het Katholiek Comité vaK Actie „Voor God" schrijft ons Hoeder uil het gezin Heel speciaal bestaat er voor het communisme geen enkele band, die de vrouw met haar gezin of met haar huis verbindt. Het ver kondigt het beginsel van de eman cipatie van de vrouw, onttrekt haar aldus aan het huiselijk leven en aan de zorg van de kinderen, om haar heen te sleepen naar het openbare leven en naar de collec tieve productie, precies in dezelfde mate, als met den man het geval is, terwijl de zorg voor huis en kind op de gemeenschap neer komt. Pius XI.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7