LAGA. SUPERIEUR OP DE „VARSITY" MAANDAG 16 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 De Delltenaren winnen voor het eerst na ell Jaar wederom het hoofdnummer en leggen bovendien beslag op de vier-zonder-stuurman en de jonge acht. Triton behaalt twee over winningen, de overige vereenigingen elk één H. D. V. S—EMMA 1—2. De bezoekers hebben een gelukkige over winning behaald, want het heeft er tot ver in de tweede helft niet naar uitgezien, dat de punten mede naar Dordrecht gin gen. In de eerste helft kreeg het talrijke publiek weinig moois te zien en eigenlijk een zeer eenzijdig spelletje. Er werd niet gedoelpunt. Na de rust bleef aanvankelijk HDVS verre in de meerderheid, maar Emma ver dedigde zoo energiek, dat er voor de Schie dammers bijna geen doorkomen aan was. Er ontstonden wel eenige hachelijke sutua- ties voor het Emma-doel doch altijd weer was er een hoofd of een been om den bal het veld in te zenden. Na verloop van 25 minuten gaf L. Janse na mooi werk van Borrani HDVS de lei ding (10). Met dit doelpunt scheen de zaak beslist. Emma echter dacht er anders over, ze veranderde haar opstelling, waar door de linksback Zwaan naar de voor hoede verhuisde. Veertien minuten voor het einde ontsnapte Ockenburg en uit diens voorzet joeg Zwaan den bal langs Beun, waardoor de stand gelijk was (11). En vier minuten later was het al weer Zwaan, die een keurig doelpunt maakte (12). Zwaan had zijn plicht gedaan en ging toen weer achterspelen, waar hij zich verder met Minnebreuker heftig weerde. Heel HDVS viel in de laatste minuten aan, Borrani schoot nog eens tegen den onder kant van den lat, we zagen de achterspe lers van de thuisclub voor het doel van Emma opereeren, maar wat HDVS verder ook probeerde, de stand bleef ongewijizgd. Aldus behaalde Emma wel zeer verrassend de zege. De uitgelaten Emma-supporters droegen Zwaan op de schouders het veld af. ENGELAND KLOPT DUITSCHLAND Met 63. Zaterdagmiddag werd in het Olympisch Stadion te Berlijn de landenvoetbalwed- strijd gespeeld tusschen Duitschland en Engeland. De Engelschen, die met de rust reeds een voorsprong hadden van 42, wonnen den wedstrijd met 63. De belangstelling voor den wedstrijd 'was enorm groot. Er waren 500.000 aanvragen voor kaarten geweest en „slechts" *100.000 konden in het Olympisch Stadion worden geborgen. Scheidsrechter Langenus liet Szepan en Hapgood kiezen en Duitschland moest voor de rust tegen de zon in spelen. Na zestien minuten passeerde de snelle Matthews den Duitschen rechterspeler Muenzenberg. Zijn prachtige voorzet kwam buiten bereik van doelman Jakob. Bastin kreeg het leder voor de voeten en met een rustig schot nam En geland de leiding (01). Niet ontmoedigd speelde het Duitsche elf tal verder. Een hoekschot werd door Pes- ser fraai voorgezet, Szepan legde den bal voor de voeten van Gellesch, die van kor ten afstand den gelijkmaker scoorde. Vrij onverwacht hernam Engeland de leiding. Bastin zette keurig voor, snel liep Robin- sin door, Goldbrunner kon hem niet hou den en na 26 minuten spelen maakte de Sheffield-rechtsbinnen het tweede Engel- sche doelpunt. Drie minuten later had En geland zijn voorsprong reeds vergroot. Op nieuw plaatste Bastin prachtig naar het midden, ditmaal wat Broome den Duit schen spil te sne laf en de Astoen Villa-mid- voor schoot opnieuw langs Jakob. Ongeloof lijk snel waren de Engelsche voorhoede- spelers, prachtig was hun balbehandeling, het dribbelen en het schieten. Daartegen over moest het Duitsche elftal zich voorna melijk in die periode tot verdedigen bepa- pen. Drie minuten voor de pauze bracht Matthews, die bovendien niet al te stevig werd bewaakt, met een schuin laag schot den stand op 41. Nog vóór de rust scooor- de Duitschland op uitstekende wijze een tweede tegenpunt. Een hoekschop, weder om door Pesser fraai genomen, werd door Gauchel ingekopt. In de tweede helft begonnen de Duit- schers met forsch spel. Enkele minuten wa ren zij in de meerderheid, doch toen het tusschen middenlinie en achterhoede even niet klopte, was Robinson er snel by en van 16 Meter afstand loste hij een hard laag schot, dat onhoudbaar voor Jakob in doel vloog (25). Het was Pesser, die van een misverstand na een half uur profiteerde en een voorzet van rechts keurig inschoot (35). Vijf minuten later was het Goul- den, die uit een pass van Matthews met een schot vlak onder de lat het zesde Engelsche doelpunt maakte. Zoo kwam het eind met een 63-overwinning van Engeland. Schitterend voetbal. Het Engelsche team heeft een schitteren den indruk in de Duitsche hoofdstad ach tergelaten. Vooral hun positiespel en het aangeven van den bal waren keurig ver zorgd. Het merkwaardige was, dat de spil Young zich er geenszins mee vergenoegde als derde back te fungeeren. Integendeel, hij trok vaak mee naar voren en soms zag men hem plotseling voor het Duitsche doel op duiken. Het beste deel van de ploeg was evenwel de voorhoede. Hier stonden vijf uitblinkers met de buitenspelers Matthews en Bastin als goochelaars, die steeds ver warring in de Duitsche achterhoede wis ten te stichten. Tegen dit spel kon Duitschland inderdaad niet op. Het Duitsche elftal speelde tegen een tegenstander, die een klasse hooger stond. Het enthousiasme, waarmede de Duitschers zich in den strijd wierpen, ver goedde veel en zoo was het mogelijk, dat men er toch nog met een draaglijk resultaat uitkwam. De beste Duitsche speler was. de ex-Oostenrijker Pesser, van wien het meeste gevaar dreigde. Midvoor Gauchel heeft goed gespeeld, de beide binnenspelers vielen tegen. Onder ideale weersomstandigheden heeft Neerlands studeerende jeugd gisteren op de Amsterdamsche Boschbaan den strijd op de riemen aangebonden. Deden zich bij den aanvang der wedstrijden oweersverschijn- selen voor, de betrokken lucht klaarde wel dra op, terwijl een zwakke mee-wind over het schier rimpellooze water woei. Wij heb ben wel eens onder andere omstandigheden de „Varsity" bijgewoond. Deze imiversiteitswedstrijden vormden een goeden inzet van het roeiseizoen. Zij zijn bovenal een succes geworden voor Laga, dat er voor het eerst sedert 1927 in geslaagd is het hoofdnummer te winnen en daarnaast op de eerste plaatsen der twee andere belangrijke nummers, de vier-zonder stuurman en de jonge acht, wist beslag te leggen. Als tweede in het „klassement" volgde Triton, dat tweemaal zegevierde, namelijk in de Lichte Vier en de Jonge Twee. Nereus, Njord, en Aegir wonnen elk èèn race, resp. de Overnaadsche Vier, de Over- naadsche Twee en de Jonge Vier. Zoo is dus niemand met leege handen naar huis gegaan. De Delftenaren, die zoo keurig voor den dag kwamen, hebben weer iets van hun cude glorie doen herleven, al waren ze niet over de geheele linie superieur. In de Jon ge Vier moesten zij met de tweede plaats achter Aegir genoegen nemen en in de Overnaadsche Vier speelden zij zelfs hee- lemaal geen rol. Maar in de drie overige nummers, waarin zij uitkwamen, bewezen zij, wat zij waard waren. In deze races toon den hun ploegen een groote homogeniteit, het lichaams- en waterwerk waren in alle opzichten af en de snelheid navenant. Triton kan eveneens op een succesvollen dag terugzien, twee overwinningen in de Lichte Vier en de Jonge Twee en eervolle tweede plaatsen in het hoofdnummer, de Jonge Acht, de Overnaadsche Twee en de Overnaadsche Vier. Over het algemeen vormden de Utrechte naren forsche, vechtlustige ploegen, maar zij misten de noodzakelijke rustige be- heersching. Hun Lichte Vier beschikte over uitnemende kwaliteiten, die dan ook tot de overwinning hebben geleid. De Jonge Twee was eveneens een keuri ge ploeg, die door een misverstand bij den start twee lengten achterstand kreeg, doch' niettemin met vier lengten de zege behaal de.. De Oude Vier en de Jonge Acht hebben fanatiek tot het uiterste gestreden, doch zij waren tegen het voortreffelijke werk der roodjakken niet opgewassen. Njord heeft het er heel wat minder goed afgebracht. De Overnaadsche Twee maakte evenwel veel goed. Dit was een schitterend ploegje, dat van meet af ge leidelijk uitliep en zonder de minste be dreiging als eerste de finish passeerde. Voor de rest troffen wij de Leidena- ren steeds in de achterhoede aan. Nereus presteerde ook al veel minder, dan men van dr. Meurer's vereeniging ge wend is. De meerendeels jonge ploegen misten het noodige zelfvertrouwen. Alleen de Overnaadsche Vier bracht het tot een overwinning. In het hoofdnummer speel den de Amsterdamsche studenten ditmaal geen rol van beteekenis en zij eindigden op de derde plaats. De Vier-Zonder-Stuurman kon het evenmin bolwerken tegen de prachtige Lagaploeg. In de Jonge Twee kwamen zij vier lengten achter Triton en in de Jonge Acht bezetten ze de vierde plaats, terwijl zij in de Overnaadsche Twee de hekkensluiters vormden. De Groningers lieten een niet onbelang- rijken vooruitgang zien. Maar al te vaak hebben zij een tevergeefsche reis naar de hoofdstad gemaakt, maar ditmaal dwong hun roeien respect af. Zelfs brachten zij het tot een overwinning -in he openingsnum mer, de Jonge Vier, en deze zege was vol komen verdiend. Deze wedstrijd was een der fiaaiste van den dag, waarin het ge vecht eigenlijk uitsluitend ging tusschen Laga en Triton, die elkaar weinig toega ven. Op de laatste 500 meter evenwel kwam Aegir dat onder den wal roeide en goed was blijven volgen, van de derde plaats naar voren schieten om met een formida- belen eindspurt als eerste door de finish te gaan. In de Jonge Acht werd Aegir der de, voor Nereus en Njord, in de Overnaad sche Vier werd, zij het met miniem ver schil, Laga geklopt. In de Lichte Vier viel den Groningers de NEDERLANDSCH—BELGISCH LIMBURG 4—1. De wedstrijd aisschen de vertegenwoor digende elftallen van Nederlandsch en Belgisch Limburg, welke gistermiddag te Brunssum voor de 33ste maal is gespeeld, is in een verdiende, maar geflatteerde 41 zege voor onze landgenooten geëin digd. L. P. S. V. Morgenavond te 6.30 uur speelt de Leid- sche Politie Sportvereeniging op het ter rein Z.W.-Singel een wedstrijd tegen U. V. V. L. P. S. V. komt in de volgende opstel ling uit: Pol, Meerburg, Troost, Oude Alink, de Jong, Elswyk, C. van Hoeyen. Verstraeten, Olde Juninck, Slot, van Saar- loos. U. V. V.: K. Born, W. Monfils, Ossevoort, W. de Water-, P. v. d. Heyden, J. Ouwer- kerk, Trouwee, T. Born, Ju, N.N. ROND DE BOSCHBAAN. De studentenroeiwereld heeft het vori ge jaar met de tradities gebroken ener een nieuwe voor in de plaats gesteld. Was nog in 1936 het begrip „Varsity" synoniem met Noordzeekanaal, Hemelvaartsdag en slecht weer en werd het vorige jaar het Noordzeekanaal uit deze synonymie verwij derd, omdat men in de Amsterdamsche Boschbaan een tournooiplaats kon krijgen, welke zelfs in deze verwende tijden niet schooner is voor te stellen, dit jaar hebben zoowel Hemelvaartsdag als slecht weer elke verantwschap met de „Varsity" verlo ren. Eén goede traditie is gelukkig ook dit jaar gehandhaafd. Want sfeer en stemming waren er als altijd. Deze laten zich niet be- invloeden door plaats, tijd of weer, al dient erkend, dat de kleurige pracht van deze schoone omgeving niet zoo mooi tot haar recht was gekomen, wanneer het geregend zou hebben of een koude, gure wind het verblijf in de buitenlucht onaangenaam zou hebben gemaakt. Doch zoo was het op dezen uitgezochten Meidag gelukkig niet. Er heerschte, nadat het er even dreigend had uitgezien, een zomersche temperatuur. De uit een licnt wolkendek neervallende zonnestralen en een zacht briesje maakten het verblijf langs de groene boorden der wedstrijdbaan tot een ongekend genot. Onder deze omstan digheden kan de stemming der toeschou wers hun aantal zal ongeveer acht dui zend hebben bedragen niet anders dan blij en vroolijk zijn. De vlaggenzee bij de finish gaf het ge heel een feestelijk aanzien. De warmte ten spijt, bliezen twee blaasorkestjes op het terras, dat het een lieve lust was en ook zij droegen er het hunne toe by om deze universiteitsroeiwedstrijden tot een goede Varsity te maken. Bijna bij elke race hadden de supporters der onderscheidenen universiteitsploegen de gelegenheid een Indianengehuil te produ- ceeren en dat zij deze gelegenheid nimmer ongebruikt lieten, behoeft nauwelijks te worden gezegd. Vele schor gekrijschte ke len werden tevreden gesteld, even velen echter zagen hun moeiten niet beloond, doch dan werd er wel iets anders op ge vonden om de stemming evenredig te doen zijn aan die der supporters van de winnen de ploegen. De uitgelaten vreugde der Delftsche stu denten werd na afloop van het hoofdnum mer niet onder stoelen en banken gestoken. Eén van hen volbracht het zooals het ceremonieel wil om in het water te springen en naar de Laga-boot te zwem men, waar hij achter den boeg een plaatsje vond. Zijn kornuiten geloofden het wel en wandelden maar liever naar de bootenhui zen, waar zij de met kransen omhangen roeiers stormachtig en nu niet bepaald zachtzinnig huldigden. Maar ze hielden hun kleeren tenminste droog. En dat was zoo onverstandig niet, want de dag was toen nog lang. 's Avonds in de oude binnenstad van Amsterdam was het alles Laga wat de klok sloeg. tweede plaats ten deel met een grooten voorsprong op Triton II en Njord, doch in het hoofdnummer hadden zij nog niets in te brengen, hoewel hun achterstand niet al te groot mag worden genoemd. Het had maar heel weinig gescheeld, of zij waren vóór Njord, dat vierde werd, geëindigd. In ieder geval hebben zij thans geleerd goed vol te houden, de race keurig uit te roeien, zonder krachten te verspillen. De grootste belangstelling trok vanzelf sprekend het hoofdnummer, dat der Oude Vieren, dat terecht onze Nederlandsche „boatrace" kan worden genoemd. Temeer is deze vergelijking met het Engelsche voorbeeld steekhoudend, daar het de laat ste jaren voornamelijk een wedstrijd was tusschen twéé ploegen, namelijk Nereus en Triton, die van 1930 af de race elk viermaal hebben gewonnen. Doch ditmaal was het kort na den start wel duidelijk, dat noch Nereus, noch Triton met de gouden blikken zouden gaan strij ken. De ploegen lagen voor de afvaart ge reed aan de volgende boeien: (gerekend van den Noordelijken oever). 1. Aegir, 2. Triton, 3. Njord, 4. Nereus, 5. Laga. Een pijlsnelle start, waarin Nereus en Triton iets aan het hoofd liggen, gevolgd door Njord en Laga, terwijl Aegir dadelijk op de laatste plaats achterblijft. Triton ver krijgt dan even de leiding, doch de Utrech tenaren kunnen hun te hooge tempo, 35 slagen in de minuut, niet volhouden, waar op Laga uitloopt. Met een mooien, langen doorhaal en een baantempo van 32 rukken de roodjakken zich geleidelijk aan los. Op 750 meter is er tusschen Laga en Triton nog een halve lengte verschil, op korten afstand gevolgd door Nereus en Njord, die een onderling verschil van een taflengte hebben. Laga zet krachtig door en als de halve baan achter den rug is, komt er een halve lengte licht tusschen de booten. Ne reus is inmiddels naar de vierde plaats af gezakt, terwijl Njord iets inloopt op Triton. De onderlinge afstand tusschen de vier laatste ploegen is dan ongeveer een halve lengte. Veel verandering komt er niet in de positie. Triton slaat wederom een hoog tempo, namelijk 34 en is op 1500 meter iets ingeloopen. Dan komt de eindspurt, De Utrechtenaren spannen hun uiterste krach ten in. Zij verkleinen, aangemoedigd door vurige kreten op de tribune, den achter stand tot een halve lengte, maar Laga be- heerscht de situatie. Nereus doet ook nog een poging om wat naderbij te komen en verovert na een kort duel met Njord de derde plaats. Zoo wint Laga de Varsity-1938 met een halve lengte voorsprong op Triton. Nereus, dat in den strijd om de leiding buiten be schouwing kan blijven, volgt op anderhalve lenge, even voor Njord. De Groningers vor men een sluitstuk op eenige lengten. De tijd van Laga bedroeg 7 min. 10,5 sec. Zooals men weet won Triton het vorige jaar op dezelfde baan in 6 min. 57 sec. In de Overnaadsche Twee ging de strijd tusschen Njord, Nereus en Triton. Doch hier was de Njordploeg verreweg het sterkst. Nereus roeide slecht en zakte spoe dig af. De pogingen van de Utrechtenaren om in te loopen hadden geen succes. Een spannend nummer was ten slotte dat der jonge achten, waarbij alle kleuren wa ren vertegenwoordigd. Triton en Laga lengden uit bij den start, gevolgd door Nereus, Njord en Aegir. Njord zakte spoedig naar de vijfde plaats af en speelde in het geheei geen rol meer. Na een halve baan lagen de Delftenaren 3/4 lengte voor op Triton, wier spurten geen gunstig resultaat opleverde. De Groningers werkten zich intusschen tot de derde plaats op, zij het met slechts een taflengte voor sprong op Nereus. In den buitengewoon vin- nigen eindstrijd liep Triton nog tot een halve lengte op Laga in, doch de Delfte naren handhaafden hun voorsprong. De uitslagen luiden: Jonge Vier: 1. Aegir 7 min. 2 2sec,; 2. Laga (3/4 lengte) 7,24; 3. Triton 7.24,5; 4. Njord (ver). Overnaadsche Vier: 1. Nereus 7.26,3; 2. Triton 3/4 lenkte, 7.29,1; 3. Njord, drie lengten, 7.38.4.. 4. Aegir; 5. Laga. Lichte Vier: 1. Triton 7.43,7; 2. Aegir (drie lengten) 7.51,4; 3. Triton 7.57,4; 4. Njord. Hoofdnummer, Oude Vier: 1. Laga 7.10,5; 2. Triton (halve lengte) 7.12; 3. Nereus 7 14.4; 4. Njord 7.15.5; 5. Aegir 7. 30,3. Overnaadsche Twee: 1. Njord 8.45.2; 2. Triton (een lengte) 8.48,7; 3. Nereus. De winnende ploeg bestond uit de heeren J. van Wulfften Palthe (boeg), D. van Leyden (slag) en J. Rombach (stuurman). Jonge Acht: 1. Laga 6.35,4; 2. Triton (3/4 lengte) 6.39,3; 3. Aegir (1 1/4 lengte) 6.40,2; 4. Nereus (twee lengten); 5. Njord (ver). Jonge Twee: 1. Triton 8.41,2; 2. Nereus (vierlengten 8.50.2; 3. Njord 8.54,6. Vier-Zonder-Stuurman: 1. Laga 7.2,2; 2. Nereus (vier lengten) 7.12,7. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND De uitslagen. Om het kampioenschap van Nederland Blauw WitDeetos 55. Promotie/degradatie-competitie: eerste klasse west, Noord-Holland: Koog Zaan dijkDDV 63. Zuid-Holland: Achilles Gymnasiasten 17. Eerste klasse Oost: Gelderland: Rapi- ditasMercedes 31. Tweede klasse West N.-Holland: Af- deeling A: AvantiKVD 3—4. Afdeeling B: BaerneOosterpark 25. Tweede klasse West Z.-Holland. Af deeling A: De SpartaanFluks 2 23 LAWNTENNIS NEDERLANDSCHE LAWNTENNISBOND De uitslagen. Hoofdklasse: Thor IAnglo Dutchl 19; Festina ILeimonias I 010; DDV I Arnh. Ver. I 82; LeimoniasIIHet Spie gel I 6—4. Eerste klasse: Leiden IKat. I 37; Schiedam I—DDV II 6—4. Tweede klasse A, Z.W.: NuovaCock tail I 35; Waalsdorp IThor III 35. Tweede klasse B, Z.W.: Optimistenl Leiden II 35; Cocktail IILicky Strike I 3—5. Derde klasse A, Z.W.: Fit ILeiden III 35; Leiden IVP. Honingen II 71. Derde klasse B, Z.W.: Cocktail III Delft III 80; Orpa IICocktail IV 53. HOCKEY DUITSCHLAND—NEDERLAND 3—1. De door 6.000 toeschouwers bijgewoonde hockeylanden wedstrijd DuitschlandNe derland werd Zondagmiddag in het Olym pisch hockeystadion te Berlijn gespeeld en door het verjongde Duitsche elftal met 31 gewonnen, nadat de rust met een 20 voorsprong was ingegaan. Het was een boeiende hockeykamp met vele goede spelmomenten. Ondanks de nederlaag heeft het Nederlandsche elftal een uitstekenden wedstrijd gespeeld en eigenlijk is de nederlaag te wijten aan het gebrek aan schietvaardigheid van het bin- nentrio. Overigens hebben onze landge nooten te Berlijn een goeden indruk ach tergelaten. WATERPOLO POELMEER—S. V. H. Hedenavond te 10 uur speelt Poelmeer voor de nederlaag wedstrijden in de Over dekte Zweminrichting aan de Haarlemmer straat alhier tegen S.V.H. uit Hillegers- berg. AUTOMOBILISME AUTORENNER VERONGELUKT. Groote prijs van Tripolis door Lang gewonnen. Voor de twaalfde maal werd te Tripolis de groote prijs verreden. Hermann Lang werd met Mercedes Benz eerste in 2 uur 33 min. 17.1 sec. met een gemiddelde uur snelheid "van 206.107 K.M. Tweede was Von Bra'uchitsch eveneens met Mercedes, en derde Caracciola. De afstand bedroeg 524 KM. en ging over 40 ronden. Slechts vijf wagens bereikten de finish. Er deden zich twee ernstige ongevallen voor. De Italiaan Siena die met Alfa Ro meo aan den wedstrijd deelnam, kwam zoo ongelukkig ten val, dat hij spoedig daarop aan de gevolgen van de bekomen venr«*»- dingen overleed. Bij een botsing de wagens van den Hongaar Hartmtmn en den Italiaan Farina kwam een der auto mobielen tusschen de toeschouwers" te recht met het noodlottig gevolg, dat enkele personen gewond werden. Farina werd licht, Hartmann vrij ernstig gewond. PAARDENSPORT CONCOURS HIPPIQUE TE OEGSTGEEST. De Z.H.J.V. te gast bij den heer Sloos. De Zuid-Hollandsche Jachtvereeniging was Zaterdagmiddag weer de gast van den heer Sloos te Oegstgeest, die zijn fraai ingericht terrein had beschikbaar ge steld voor het springconceurs. Dit vond onder begunstiging van schitterend zo merweer plaats, maar de deelname had grooter kunnen zijn. In totaal waren er 19 deelnemers, 11 voor het zware en 8 voor het lichte con cours. In beide springconcoursen moesten er circa 14 hindernissen worden overwon nen; in het zware waren zij tot een hoogte van 1.30 M.; dit concours stond open voor alle paarden; in het tweede mochten al leen paarden uitkomen, die in 1937 en 1938 nog geen geldprijs of een officieel con cours hippique van de Z.H.J.V. hadden ge wonnen; hierbij waren de nindernissen niet hooger dan 1.10 M. Ten derde werd er een concours voor jachtpaarden gehouden; zij, die hier bij uitkwamen, moesten aan minstens 5 jach ten van dit seizoen hebben deelgenomen; de paarden werden gekeurd op type jacht paard, een parcours achter een leider, en afzonderlijk springen; helaas kwamen twee van de vier hiervoor ingeschreven paarden niet uit, zoodat er weinig strijd was. De voorzitter der Z.H.J.V., S. B. W. graaf van Limburg Stirum, keurde de paarden; beide paarden werden door hem bestegen en aldus wel zeer serieus "beoor deeld; ten slotte ging Sportwelt van den heer D. H. Pasman met den oranjestrik naar huis en Sportsman van den heer van Rees kreeg de roode. De uitslagen van het concours luiden als volgt: Zwaar springconcours: 1. „Sportwelt", ber. D. H. Pasman 0 ft., 1 min. 13 sec.; 2. „Carioca", ber. J. H. W. Pasman, 0 ft., 1 min. 19 sec.; 3. Diana II", ber. R. T. Went- ges, o ft., 1 min. 34 sec.; 4. „Tom III", ber. J. H. W. Pasman, 4 ft., in 1 min. 18 sec.; 5. „Rudiansky", ber. D. H. Pasman, 4 ft., 1 min. 20 sec.; 6. „Feldblume", ber. D. H. Pasman, 4 ft., 1 min. 24 sec.; 7. „Iron King" ber. dr. A. A. M. Groot, 11 ft., 1 min. 46 sec.; 8. „Kachama", ber. H. v. d. Berg Jr., 19 ft., 1 min. 36 sec. Schoonste jachtpaard: 1. „Sportwelt", ber. D. H. Pasman, 2. „Sportman" ber. J. W. v. Rees. Licht springconcours: 1. „Sportsman", ber. J. W. v. Rees en „Diana II", ber. R. T. Wentges, beiden 4 ft., in 1 min. 28 sec. (volgorde na overkampen); 3. „Flirt", ber. A. J. H. Goeseken, 9 ft., 2 min. 0.6 sec.; 4. „Argo", 12 ft. 1 min. 13 sec.; 5. „Iron King" 17 ft. in 1 min. 16 sec. In het „Witte Huis" had na afloop door den voorz. der Z.H.J.V., S. B. W. Graaf van Limburg Stirum, de prijsuitreiking plaats. Daarbij bracht de voorz. hartelijk dank aan den heer Sloos en hij hoopte, dat deze zich door de geringe deelname niet zou laten afschrikken om zijn wel willendheid voort te zetten. Verder bracht spr. dank aan de heeren van Hoboken, Goossens en Heuff. Spr. wees er vervolgens nog op, dat de heer Hensen van de Tabbersall Manege een mooien wisselbeker heeft uitgeloofd, te verrijden in een zwaar springconcours; deze beker moet drie maal in het geheel gewonnen worden om definitief iemands eigendom te worden. Het bestuur appre cieert deze aanbieding zeer. Het speet den heer van Stirum, dat het aantal inschrij vingen voor het concours jachtpaarden zoo gering was geweest; maar zelfs bij een veel sterker deelname zouden deze twee paar den zeer hoog zijn geplaatst; zij waren beide uitstekend. Spr. besloot met een aansporing tot de leden om in groóten ge tale in te schrijven voor het springcon cours van de volgende week op Meyendel; den wedstrijd om den „Groote Beker" en slot van het wedstrijdseizoen. HET CONCOURS TE BRUSSEL. Duitschland wint den landenwedstrijd. Nederland derde. Onder zeer groote belangstelling is gis teren het concours hippique te Brussel ge ëindigd met den landenwedstrijd waaraan Nederland, België, Ierland en Duitschland deelnemen. Er was slechts één ruiter, die een fout loos parcours maakte en dit was ritmees ter Momm, die hierdoor beslag legde op den prijs voor de beste individueele pres tatie. De Duitsche ruiters sprongen uitste kend en wonnen den landenwedstrijd met groot verschil op de Belgen. De Nederland sche equippe plaatste zich derde voor de Ieren, die er ditmaal zeer weinig van te recht brachten. De uitslag luiddt: 1. Duitschland 20l/. pnt., 2. België 52 y2 pnt., 3. Nederland 76 pnt., 4. Ierland 131 pnt.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11