VRIJDAG 13 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 25-JARIG JUBILé R.K. MEISJES SCHOOL HAARLEMMERSTRAAT De R.K. Meisjes-school aan de Haarlem merstraat 30, toegewijd aan de H. Maria, viert a.s. September haar 25-jarig jubilé. De talloos velen die op deze school haar opleiding hebben genoten, 't zij als leer lingen van het lager onderwijs, 't zij als leerlingen van de ulo-school, zullen dezen gedenkdag niet gaarne ongemerkt laten voorbijgaan. Eenige oud-leerlingen hebben 't plan opgevat om door een zinrijk geschenk de feestelijkheid van dezen dag te verhoogen. De ledige nis in den voorgevel wijst allen van zelf aan, welk geschenk 't meert in aanmerking komt: namelijk een beeltenis van de H. Maria, de Patrones der jubilee- rende school. In het vertrouwen, dat vele oud-leerlin gen gaarne een kleine bijdrage zullen wil len afzonderen om den aankoop van dit feestgeschenk mogelijk te maken, geven wij hieronder de namen van twee dames die gaarne bereid zijn uw giften voor dit sympathieke doel in ontvangst te nemen. Mej. A. M. Warnecke, Stationsweg 4, gironummer 262713; mej. G. A. M. v. Dee- ne, Breestraat 12, gironummer 31552. ST. JOSEPHS-GEZ.-VEREENIGING. „Bloed en Liefde". Bloed is het dramatisch gedeelte en liefde het komische. Zoo moeten wij het tooneel- spel zien, dat Zondagavond 15 Mei op de districts-bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal wordt opgevoerd. Er blijkt voor dien avond een groote be langstelling te zijn. Sommige vereenigingen uit het districts-ressort komen met 100 pet. van hun leden en een heele sleep belang stellende familieleden. Al de eerw. vice- Praesidenten deden toezegging aanwezig te zijn. Ook de gewone kaartverkoop gaat vlot, met tientallen zelfs. De leden der Gez. Ver. kunnen kaarten bekomen via hun eigen commissa riaat of aan het Gezellenhuis. Voor niet-leden zijn kaarten h 35 ct. verkrijgbaar aan deze drie adressen: Kapteynstr. 10; Pasteurstr. 20a en Rapen burg 52. EEN VUURPROEFAVOND VAN DE GRAAL. In het kader der. actie: Wees Groot, werd gisteravond in het Graalhuis een vuurproef gehouden. De meisjes moesten onder de scherpe oogen der Juryleden, mevr. van Kampenhout, mevr. Wilmink en mevr. Walenkamp en de nog scherpere oogen der belangstellenden laten" zien wat zij in de maanden dezer actie hadden ge leerd en hoe zij zich deze wetenschap ten nutte konden maken. Onder degenen, die deze vuurproef bij woonden, waren pastoor L. Beukers,, de kapelaans P. Verhoofstad, A. Leenders en F. Lohman en de Paters H. Ponsioen O.F.M. en W. de Leeuw O.F.M. Op verzoek van de leidster van het Graalhuis sprak kapelaan P. Verhoofstad een inleidend woord van welkom, waarna hij de beteekenis van dezen avond uiteen zette. Het doel, aldus spr., van de actie der laatste maanden: Weest groot, was de uitwerking van de idee der verantwoor delijkheid. Wij leven in een oppervlakki- gen tijd, de mensch denkt zoo weinig na over de verantwoordelijkheid, die op hem in dit leven rust. Daarom is er in de cam pagne Weest groot geprobeerd de meisjes bij te brengen het gevoel van verant woordelijkheid voor haar taak en dit doel bewust na te streven. Zoo is in deze actie dit uitgewerkt in het karakter, in het beroep op de taak en in de toekomst. Wat het karakter betreft wordt immers zoo spoedig -»- zij het dan ook in kleine zaken van den goeden weg afgeweken. Er is dus gewerkt op karaktervorming om aldus de meisjes levensernst bij te brengen. Dit was een .innerlijk proces, waarvan de vuurproef alleen kan geschie den in het gezin. Groot zijn in het beroep gold hoofdzakelijk 'de meisjes, die de school verlaten hebben en zich moesten bekwamen in allerlei kleine huishoude lijke bezigheden. Groot zijn in de toekomst was bestemd voor toekomstige moeders, voor haar taak in het huisgezin en omvatte dus koken, naaien, huishoud onder wijs, waarvoor de hulp der ouders was gevraagd. Hiervan zal vanavond de vuurproef wor den afgelegd. Moge het getoonde, aldus spr., aan uw verwachtingen beantwoor den, opdat de jeugdbeweging zich in uw blijvende belangstelling zal mogen ver heugen. Nadat de meisjes enkele liederen deze actie betreffende gezongen hadden, gaf mej. Meertens een overzicht van wat er dezen avond zou gebeuren en te zien wor den gegeven. Eerst verzocht zij de aanwe zigen een rondgang daartoe door het huis te willen maken, ter bezichtiging van de middelen waarmee en de resultaten waar toe deze actie had geleid. Zoo was op ver schillende wijze aangetoond, hoe de ar- heid in het gezin wel en niet moest ge schieden en wat er door de meisjes was bereikt. Dat de rondgang in de keuken, waar juist een souper en tal van lekker nijen werden klaargemaakt de grootste belangstelling had, spreekt van zelf. Toen kwam de clou van den avond. De tafel werd schoon gedekt en vier der aan wezigen werden uitgenoodigd plaats te nemen voor het souper, dat door de meis jes was klaar gemaakt. Hierop werd de eerste gang op voortreffelijke wijze geser veerd enverorberd onder hilariteit en toejuichingen der samengestroomde be langstellenden. Zoo werd deze vuurproef meer een vuurproef voor de gasten, wien door de omstanders lachend het eten uit den mond werd gekeken, dan voor de l meisjes, die het hadden klaargemaakt die serveerden. Maar daar voor iedere gang vier andere gasten werden uitgenoodigd, kregen zij, die reeds hadden aangezeten, overvloedig gelegenheid om revanche te nemen. Intusschen waren aan de jongere meisjes na een kort woord door een der juryleden de diploma's uitgereikt. Andere meisjes toonden intusschen met de aankleeding van een leege kamer, hoe deze smaakvol en gezellig moest worden ingericht. Het was echter niet alleen het stoffelijke resultaat van deze actie, dat het doel was van dezen avond, dat stoffelijk resultaat immers was óók afhankelijk van andere factoren als koken en naaien thuis, in vak schoolopleiding en anderszins. Aan dat alles werd in deze twee maanden een on dergrond gegeven n.l. de verantwoording voor de taak, die de meisjes eens te ver vullen zullen hebben. Dat was de diepste beteekenis van dezen welgeslaagden avond die de aanwezigen nog moet hebben ver sterkt in de overtuiging, dat de verdieping van het leven de schoonste arbeid is van de Graal. FEESTAVOND „DE HANZE" 'n Feestavond van „de Hanze" slaagt al tijd en wel in dubbel opzicht. In de eer ste plaats krijgt men dan nog eens 'n kijk op de sterke afdeeling der Leidsche Han ze, in de tweede plaats is men verzekerd van 'n gezelligen avond van beschaafde kunst. De feestavond was uitsluitend voor leden en huisgenooten toegankelijk, het geen de intimiteit verhoogde en onge- wenschte elementen tevens buiten hield. De foyer van de Stadsgehoorzaal was nagenoeg geheel gevuld toen de voorzit ter, de heer H. L. J. Tobé, het openings woord sprak. Als de Hanze haar leden oproept, zeide spr., vindt men altijd volle zalen Op de vergaderingen mist men wel eens 'n enkel lia, merkte hij ironisch op, doch men mag er niet over klagen. Toch wilde spr. geen propaganda-rede houden, want dat is niet noodig. Als men ziet wat er de laatste jaren gepasseerd en bereikt is, dan weet men, dat er gewerkt 13 en de resultaten zijn de beste propa ganda. Er is een handelsavondschool tot stand gekomen, zes practijk-winteravonden zijn door den heer v. Doorn gegeven, op 1 Mei waren tal van Hanze-leden tegenwoordig bij de plechtige zegening van den Arbeid in de St. Jozefskerk. Echter, niemand was dezen avond hier gekomen om een propaganda-rede te aan- hooren. Daarom volstond spr. met te con- tateeren, dat hetgeen de Hanze doet op hoogen prijs gesteld blijkt te worden. Deze avond was bedoeld om de leden weer eens uit den dagelijkschen sleur te halen, om het „lachen maakt gezond" weer eens in toepassing te kunnen brengen. Wanneer het waar is, dat de Hanze in al les voor haar leden zorgt, dan wordt het ook tijd om in de statuten op te nemen, dat voor de gezondheid der leden gezorgd wordt... Daarmee was het openingswoord ten ein de en gaf de voorzitter de leiding van den avond over aan den heer Henri Nolles, die toonde behalve een goed goochelaar ook een uitnemend conferencier te zijn. Na zijn inleiding trad als eerste artist op de heer Theo Hauser uit Weenen, die met verschillende jodel-liedjes aller harten wist te veroveren. Daarna kwam een tot heden ongekende artiste voor het voetlicht, mej. Marina Goudzwaard, die de kunst van buikspreken uitstekend verstaat. Eén bezwaar was er slechts een bezwaar, dat in den foyer der Stadszaal immer gevoeld wordt de duidelijkheid liet te wenschen over, want de voorbij rollende trams en auto's maken het gesproken en gezongen woord dikwijls onverstaanbaar. Dan bracht Nic. Borry humoristische liedjes aan den vleugel en Henri Nolles zelf gaf eenige knappe staaltjes moderne salon-magie onder het motto: hooren, zien ..en lachen, hetgeen volkomen bewaar heid werd. Na de pauze volgde het optreden van Little Góry, een handigen knaap in acro batiek en jongleurkunst, die de toeschou wers verraste door zijn behendigheid en lenigheid. Theo Hauser en Nic. Borry traden weer op en Henry Nolles deed Chineesche won- ueren, waarever hij op duidelijke en soms ook op onduidelijke wijze een verklaring gaf, hetgeen zoa nu en dan veel hilariteit veroorzaakte. Al met al een zeer geslaagde avond van beschaafde kunst. De alg. geestelijk adviseur, kapelaan Bernefela en pater Tesser woonden den avond bij. Een gezellig dansje onder leiding van den heer Evert Castelein besloot den feest avond. Handelsregister K. v. K. W y z i g i n g 689. Rosmolen en Smits. Woubruge, Noordeinde B 170. Wasscherij. Tevens wordt gehandeld onder den naam: Stoomwasschery „Nieuw even." Laatste berichten JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. Het zevenjarig zoontje van den heer P. Rochart te Hardinxveld is vanmiddag door een vrachtauto van J. van Gelderen uit Go- rinchem overreden en gedood. DRIE BERUCHTE ROTTERDAMMERS GEARRESTEERD. De Haagsche politie is er, na lang speur werk, in geslaagd gisteravond een drietal Rotterdamsche recidivisten, tegen wien men Teèds langer! tijd verdenking had in verband met de diefstallen van tal van pak jes en paketten, op heeterdaad te betrappen en te arresteeren. Sedert zes maanden reeds kwamen er bij de politie voortdurend aangiften binnen van de expeditiefiripa Boelhouwer aan de Fynjeskade te Den Haag van diefstal van goederen van de bakfietsen, waarmede zy werden bezorgd. Zoo waren zes neerencos- tuums, een aantal coupons stoffen, radiotoe stellen en andere goederen ontvreemd. De politie is er toen toe overgegaan de bak fietsen, welke de stad ingingen, te schadu wen, waarby zy tot de ontdekking kwam, dat in de omgeving van deze vervoermid delen zeer dikwyls een auto uit Rotterdam vertoefde, waarin drie mannen zaten. De rechercheurs' hebben dit verschijnsel eeni- gen tyd aangezien zonder in te grijpen, wachtende op een gelegenheid het yzer te kunnen smeden als het heet was. Deze gelegenheid deed zich voor, toen gisteravond omstreeks zes uur een bakfiets van.bovenbedoèlde firma in de Passage op den Hofweg eenige boodschappen moest bezorgen, wederom in gezelschap van de Rotterdamsche auto. Op het moment, dat de bakfiets onbeheerd stond, sprong een van de drie inzittenden van deze auto te voorschyn en eigende zich van het onbe heerd staande voertuig een vaatje boter toe, waarop de auto met den dief en de gestolen waar wilde verdwynen. Dit werd echter voorkomen, doordat de rechercheurs met de revolver in de hand de drie mannen dwongen uit te stappen en hen arresteer den. Het bleken te zyn de 35-jarige loswerk- man M. C., V. D. en H., allen wonende te Rotterdam. Gisteravond laat is bij dit drietal nog een huiszoeking gedaan, evenwel zonder resul taat. Het bleek overigens, dat de auto in een Rotterdamsche garage was gehuurd en reeds sedert tien dagen door deze lieden werd gebruikt, terwyl zy by vorige dief stallen eveneens auto's by dezelfde garage huurden. Alle drie zyn recidivisten en staan bij de Rotterdamsche politie, die met deze aan houding zeer is ingenomen, bekend als be ruchte pakjesdieven. De mogelijkheid be staat, dat zy ook in andere plaatsen derge lijke diefstallen op hun geweten hebben. BRANDSTICHTING. Hedenochtend omstreeks kwart over elf is door een onbekend gebleven man, die zich na zijn laffe daad per auto uit de voe ten maakte, brand gesticht in de Staatsbos- schen, gelegen ten zuiden van de straat weg ApeldoornAmersfoort, nabij Stroe. Door zeer snel ingrijpen van de bosch brandweer groep uit Stroe, Voorthuizen en Gorderen kon de vuurzee, welke in een vyftienjarig dennenbosch woedde, beperkt blyven. Een oppervlakte van 12 H.A. bosch ging echter verloren. De burgemeester van Barneveld, de heer J Westrik, tevens hoofd van de Veluwsche boschbrandweer was op het terrein van den brand aanwezig. DE INSTORTTNGSRAMP TE ROTTERDAM. Naar aanleiding van de ramp in de Val- kensteeg te Rotterdam is door den Offi cier van Justitie te Rotterdam, mr. J. C. V. Meischke en den rechtercommissaris, mr. van Vollenhoven, ter plaatse een onder zoek ingesteld. Op last van deze autoritei ten is de geheele Valkensteeg, d.w.z. de straat met fundeering, wegdek enz. door de politie in beslag genomen en geblok keerd. Tevens zyn de aan die straat gele gen panden in beslag genomen. Een commisie van ingenieurs van elders is benoemd en zal na beëindiging haar on derzoek ter plaatse beginnen. Om daarvan aan de justitie rapport uit te brengen gedurende het onder2oek dier technici, zal de politie in de Valkensteeg geen verkeer toelaten en zullen behoudens voorlöopig noodwerken aan panden of weg geen nadere werkzaamheden mogen wor den verricht, welke last aan den directeur van de gemeentelijken technischen dienst alhier is beteekend, als vertegenwoordiger van de gemeente Rotterdam. Twee lijken van de slachtoffers, n.l. Kok en van der Walle zyn in beslag genomen, Dr. Hulst uit Leiden zal in het St. Francis- cus Gasthuis te Rotterdam sectie hierop verrichten. BELANGRIJKE SCHADE AAN FRUIT IN MAAS EN WAAL. Naar wy uit Maas en Waal vernemen, heeft de nachtvorst de laatste dagen aan het fruit zooveel schade veroorzaakt, dat volgens kenners een groot deel van den oogst in Maas en Waal als verloren kan worden beschouwd. HILLEGOM Verkooping. Donderdagavond had in Hotel Sistermans ten overstaan van nota ris D. Lodder de verkooping bij opbod plaats van: A. Het woonhuis, genaamd „Alida" aan de Leidschestraaflt No. 74 met steen en schuur, erf, tuin en poort, groot 6.14 A. Het perceel werd in bod gebracht op 5050 door den heer D. Sistermans qq te Hille- gom. B. Een arbeiderswoning, Loosterweg n No. 24 meterf, schuur en tuin, groot 2.03 A. In hoogste bod gebracht op 1600 door den heer P. v. d. Laan alhier. Toeslag over een week. De Beurs. De Hillegomsche Beurs was Donderdag slechts matig bezocht: er wer den 84 Beurskaartjes afgegeven. De han del was zeer kalm. Door den heer G. v. d. Schoot was nog geëxposeerd Narcis Inc. Graf Zeppelin, een zeer mooie kwaliteit. De firma H. Berg huis en Zn. te Uitgeest toonde een collec tie dubb. Tulp Clara Butt (donker rose) alsmede een vaas lelieachtige tulpen, zaai lingen, gewonnen-door den heer J. Roes. TELEGRAMMEN BARCELONA WEER GEBOMBADEERD 30 dooden, 55 gewonden. BARCELONA, 13 Mei. (A. N. P.). Men gelooft, dat by een luchtaanval op het Zuideiyk deel der stad vanochtend 30 per sonen zijn gedood en 55 gewond. HET STATION VAN HSOE TSJAU GEBOMBARDEERD. AÜL 200 slachtoffers. «rv SJANGHAI, 13 Mei. (A. N. P.). Uit Han- kau wordt gemeld, dat gisteren vyf Japap- sche vliegtuigen de buurt van het station te Hsoe Tsjau hebben gebombardeerd, waarbij 200 slachtoffers vielen. Het stads deel Tietsjeng werd geheel verwoest. Een bom is terecht gekomen op de kapel van de Presbyteriaansche Missie en heeft een aanzienlyke schade aangericht. De correspondent van Havas, die on langs nog een bezoek heeft gebracht aan deze Missie, heeft toen geconstateerd, dat op alle daken groote Amerikaansche vlag gen waren aangebracht. DE CRISIS IN BELGIë. Vermoedelijk zal vandaag de geheele regeering aftreden. BRUSSEL, 13 Mei. (A.N.P.) De vanoch tend ontvangen berichten over de politie- ken toestand doen voorzien, dat vanavond de geheele regeering demissionnair zal zijn. Eerste minister Janson heeft vanochtend een onderhoud gehad met de liberalen Hoste en Dierckx, de socialisten Spaak en Soudan en den christen-democraat Marclc. Marck zou er in hebben toegestemd in de regeering te blyven, mits de regeering op dezelfUe basis zou kunnen worden gere construeerd. Hij zou evenwel aftreden, in dien niet alle groepen der rechterzijde ver tegenwoordigd zouden zyn. De heer Janson zou een beroep hebben gedaan op den heer Pholien eventueel de traditioneele rechterzijde in de regeering vertegenwoordigen. Deze zou echter hebben geweigerd en verklaard hebben, dat zijn groep van meening is slechts te kunnen deelnemen aan een geheel nieuwe regeering. Onder deze omstandigheden verwacht men, dat de geheele regeering vanavond zal aftreden. TREEDT DE HONGAARSCHE REGEERING HEDEN AF? BOEDAPEST, 13 Mel. (A. N. P.). De Hon- gaarsche ochtendbladen spreken de ver wachting uit, dat de regeering Daranyi vandaag zal aftreden, en een nieuw kabi net zal worden gevormd onder leiding van den president der nationale bank, Imredy. In den vanmiddag te houden ministerraad valt de beslissing. De liberale bladen ge ven als voornaamste aanleiding tot het aftreden van Daranyi, dat nu de economi sche kwesties op den voorgrond komen te staan, de ministers hun plaats willen in ruimen voor personen met grootere vak kennis.- GEEN OOSTENRIJKERS NAAR HET EUCHARISTISCH CONGRES. WEENEN, 13 Mei. (A. N. P.). Volgens een mededeeling van den secretaris van het Eucharistisch bureau alhier, zal er geen delegatie van Oostenrijksche Katho lieken worden afgevaardigd, naar het in ternationaal Eucharistisch Congres, dat op 25 Mei a.s. te Boedapest geopend wordt. Personen, die reeds geld hebben gestort voor deelneming aan de reis, krygen dit terugbetaald. MARKTBERICHTEN Burgerlifke Stand LEIDEN, 13 Mei. Vee. Totaal aanvoer: 482 runderen, 461 kalveren, 2232 schapen, 917 varkens, 6 paarden, 32 bokken of gei ten en 41 zeugen. Pryzen: 50 stieren 210 280, schoon gewicht 6064 cent, handel matig; 194 kalf- en melkkoeien 200315. handel iets vlugger; 58 varekoeien 130 210, en 180 vette koeien 180280, schoon gewicht 52—72 cent, handel matig; 32 vette kalveren 4090, schoon gewicht 5088 cent, handel zeer matig; 429 nuch tere kalveren 410, handel vlug; 80( vette schapen 1727, 60 zuiglammeren 1014, 456 weideschapen 1626, 916 lammeren 612, 238 mestvarkens 28 48, 639 biggen 1419 handel stroef; 32 bokken of geiten 28, handel matif; 41 zeugen 5075 handel stroef. Kaas. Aanvoer 78 partyen, waarvan 65 partyen Goudsche kaas le soort f 23 25, 2e soort 2122, 13 partyen Leidsche kaas le soort 1820. Handel matig. LEEUWARDEN, 13 Mei. Vee. Aanvoer: 204 Enterstieren 70—160, 130 Twenter- stieren 160340, 442 vette koeien 140 275 per stuk 4669 cent per kg.; 1056 melk- en kalfkoeien 120290, 90 pinken 65150, 30 vette ka'veren 1860, 961 nuchtere kalveren 3—8, 680 vette scha pen 12—28, 327 weideschapen 1120, 1492 lammeren 711, 180 vette varkens 38135, per stuk, 4652 cent per kg.; 34 magere varkens 2245, 162 kleine big gen 1020 per stuk, 35 bokken of geiten, 63 paarden. Totale aanvoer 5894 stuks. Kaas. Geen noteering voor kaas. Aanvoer 334 kg. Boter. Veilingboter 1.301.28 per kg. Aanvoer 5 zesde en 5 twaalfde vaten. Commissie 91 cent. BOSKOOP, 13 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 20 stuks: Pechtold 50— LEIDEN. .Geboren: Jeremias, zn. van H. de Wolf en C. Trouwee. Gerardus Wilhel mus Hendrikus, zn. van W. J. v. d. Water en P. Schild. Margaretha Elisabeth, dr. van M. Oostendorp en M. de Leeuw. Gijsberta Agatha, dr. van G. A. Batist en M. M. Nap. Olga Elisabeth, dr. van P. C. van Traa en H. v. d. Burg. Ondertrouwd: G. Kooi, jm. 24 j. en B. W. Vermond, jd. 25 j. W. Holle- be.ek, jm. 22 j. en A. M. Verhoeven, jd. 19 j. J. Bekooi, jm. 23 j. en E. Nievaart, jd. 21 J. E. v. Duuren, jm. 27 j. en A. Kok, jd. 27 j. D. Privé, jm. 35 J. en C. Lacourt, Jd. 27 j. H. J. G. Paalvast, jm. 23 J. en J. v. Egmond, jd. 24 j. 75 cent, Wendland 4593 cent, Hadley 60 —82 cent, E. G. Hill 2540 cent, Briarclif 2051 cent, Butterfly 4056 cent, Steward 2036 cent, Hoover 3045 cent, Mme Jules Bouché 80115 cent, Rosalandia 2546 cent, Florex 3065 cent, Phoebe 4587 cent, Vierlanden 40—75 cent, Chas. B. Kil- ham 3045 cent, Edith Helen 4060 cent, Aug. Noack 1540 cent, Else Poulsen 35 55 cent, Floria Mundi 3050 cent, Ellen Poulsen 15—27 cent, Byou 4070 cent, Ro sa Mundi 4590 cent, Mevr. v. Sttaaten van Nes 1017 cent, Ingar Ohlson 3045 cent, Queen Mary 3046 cent, Rhod. Pink Pearl 40—70 cent, idem in soorten 2542 cent, Azalea 40 cent, Lathyrus 712 cent, As paragus 1623 cent, Clematis Prins Hen drik 1.201.80, Clematis Nelly Mooser 36 cent, Clematis Le Coultre 1.401.80, Ge ranium 814 cent, Genista 1323 cent. Violieren 38 cent, Leeuwenbekken 4555 cent, Calla 70 cent, Hortensia per stuk 40 66 cent. Azalea 4555 cent. LEIDSCHENDAM, 13 Mel. Groenten- veiling. Eng. komkommers le soort 8.20 —9.50, 2e soort f 5.80—7.10, 3e soort 4.20 5.30, wankleurige 4.705.30, stek 1.00 1.20, gele komkommers le soort f 9.00 —9.50, 2e soort 6.50—8.20, 3e soort 4.60 5.30, stek 0.90—1.30, kropsla le soort 2.50—4.10, 2e soort 1.50—1.80, stoofsla 6.00—6.90, peen f 14.50—16.50, bloem kool 1ste soort 10.3015.20, 2e soort 7.20 —9 50, uitschot 4.10—6.30, tomaten midd. 23.10—23 40, gr. ronden 22.50—23.60, 2e soort f 21.20—22.80, 3e soort 14.60— 16 80, andy vie per 100 3.506.50, andij vie per kg. 2425 cent, spinazie per 4 kg. 1029 cent, postelein 14.1016.50, raap stelen 0.701.10, rabarber per 100 bos 6.00—6.50, snijboonen 62—67 cent, sper- cieboonen 8182 cent, radijs f 1.301.80, prei 4 505.90, selderie f 0.000.90. ALKMAAR, 13 Mei. Kaas. Aangevoerd 39 stapels, zijnde 110.000 kg. Prijzen: Fa- briekskaas kleine 21.50 en Boerenkaas kleine 20 50 per 50 kg. Handel matig. TER AAR, 13 Mei. Centrale Veiling, per kist: spinazie 630 cent, andy vie 50 72 cent, slavellen 2032 cent, per 10 kg.: peulen 5.207.60, snijboonen 6.606.8,0 per kg. póstelein 1415 cent, per 100 bos: radys 0.601.40, rabarber f 4.709.60, peen 14—17, selderie 1.201.60, raap stelen 1.20, per 100 stuks: sla 1.004.40 per stuk: bloemkool 818 cent, komkom mers 4—18 cent, per pond: tomaten 12—21 cent. per doosje: aardbeien 1417 cent. ROELOFARENDSVEEN, 13 Mei. Groen- tenveiling. Aardbeien 46260 doosjes 12—18 cent per doosje, Spinazie 46 cent per kg,, sla 1.005.50, kaspeulen 2.503.10, peu len volle grond f 4.20, doppers 2.903.20, snijboonen f 3.103.30. 's HERTOGENBOSCH, 13 Mei. Boter. Aanvoer 26 025 kg. Hoogste pry's 1.40, laagste prijs f 1.30 en middelprijs 1.37 per kg. LOOSDU*NEN, 12 Mei. Groentenvelling. bloemkool le soort 11.0014.80, 2e soort 4.7011.00, kaskomkommers le soort 8.30, 2e soort 6.60, 3e soort 5.20, rijen komkommers le soort f 7.?07.90, 2e soor 4 305.70 per 100 stuks, meloenen 1.35 per stuk, Tomaten A 3847, B 3339, C 40—50, CC 35—43. bonken 22—30 per 100 kc. spinazie 825 cent per 4 kg., postelein 7596 cent per 6 ku.. salade le soort 1.603.90, 2e soort 1.001.60 per 100 krop, peen le soort 1719. radijs 60 cent, rabarber 4.605.10, selderie 0.90 per 100 bos, prei f 7.10 per 100 kg., andij vie f 1016 per 100 kg„ andijvie f 2.60— 2 80 per 100 struik, komkommerstek 4.— en stoofsla 58 per 100 kg. DELFT. 12 Mei. Vee. Aanvoer: 71 runde ren, 4 graska'veren, 217 nuchtere kalveren, 198 magere varkens. 712 biggen, 41 scha pen of lammeren, 2835 weidelammeren eil 12 geiten of bokken. De prijzen waren als volgt: nuchtere kalveren f 417, magere varkens 22—50. biggen 12—24, schapen met lam f 3048, weide1 ammeren 712, geiten of bokken 313, alles per stuk. Rundvleesch per kg. slachtgewicht 74, 64 en 54 cent. Kaas. Aan de Stadswaag gewogen 7 staoels kaas, totaal wegende 2170 kg. De prijs per kg. bedroe* 28 sent. Handel kalm. Boter. Aan Stadswaag gewogen 49 achtste en 2 zestiende vaten boter, totaal wegende 1000 ke. De nriis per kg. varieer de van f 1.4015 25. De handel was vlug. AARLANDERVEEN, 12 Me\ Eiere^vei- ling. Prijzen: kioneneieren f 2 903.40 en eendeneieren f 2 30—2.70 per 100 stuks; bo ter 6061 cent en kaas 2230 cent per pond. Wl LNüTEERtNGfiN (AMr, 0,MM) Londen 8.9715/16 Berlijn 72.52110 Pary's 6.051 /J Brussel 30.40 Zwitserland 41 21 Kopenhagen 40 05 Stockholm 46 20 Oslo 45.10 New York 1.8O9/10 Praag 6.29

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3