Instantine De voet afgenepen OMGEVING WOENSDAG 11 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 1 ALKEMADE Personalia. Met ingang van 16 Mei a.s. is benoemd tot assistent bij de Rijks belastingen alhier de heer H. Schuurman te Domburg. Uniformen voor de Burgerwacht Naar wij vernemen is aan het bestuur van de Alkemadesche Burgerwacht door het Ge meentebestuur toestemming verleend om een openbare inzameling te houden, waar uit de kosten kunnen worden bestreden van de aanschaffing van een aantal uni formen voor de Burgerwacht. Waar dit Instituut is geroepen om in buitengewone omstandigheden de orde te helpen bewa ren en verschillende andere dienstan te verrichten, daar is het zeer gewenscht, dat de leden over een eenvoudig uniform kunnen beschikken. Er wordt niet aan ge twijfeld of er zullen vele ingezetenen zijn, die voor dit doel een bijdrage zullen wil len schenken. KOUDEKERK Reclasseeringscollecte. De door eenige jonge dames gehouden speldjesverkoop ten bate van de reclasseering voor alle gezind ten, heeft in deze gemeente opgebracht de som van 15.60. NIEUWVEEN Reclasseering. De collecte Zaterdag j.l. alhier voor de reclasseering gehouden heeft opgebracht 17.45. OUDE-WETERING Staatspartij. Gisterenavond hield de R. K. Kiesvereeniging alhier haar jaarver gadering in hotel H. P. Klein. In zijn ope ningswoord heette de voorzitter, de heer Jos. Penning de Vries, hartelijk welkom de vrij talrijk opgekomen leden en wierp vervolgens een terugblik op het afgloo- pen jaar. Met voldoening aldus spr. kan worden teruggezien op den uitslag dei- Tweede Kamer-verkiezing, voor zoover deze onze partij betreft, waarbij er met trots op mag worden gewezep, dat deze verblijdende uitslag is verkregen door eigen kracht. Ook Oudewetering heeft een goed figuur geslagen, waarvoor een woord van dank aan de kiezers, benevens aan de jongeren, die een groote, doch waar dige activiteit aan den dag hebben gelegd, op zijn plaats is. Nu we dit jaar geen ver kiezingen hebben zou de gedachte kun nen postvatten, dat we op onze lauweren zouden kunnen gaan rusten. Niets zou echter funester zijn dan dat. Wanneer we een blik over onze grenzen werpen dan paoeten we constateeren, dat veel wat daar geschiedt te wijten is aan het ontbreken van de noodige paraatheid der Katholie ken. Moge het in ons vaderland nimmer zoover komen en zorgen we dus, dat ons nimmer het verwijt kan worden gemaakt, dat onze activiteit te wenschen heeft over gelaten. De uitvoerige notulen van de vorige vergadering gaven geen aanleiding tot op merkingen, waarna de heer J. L. Zoet, penningmeester der afdeeling zijn verslag uitbracht. Ondanks de hooge uitgaven kon toch nog een klein kassaldo worden be houden, n.l. 21.45, hetwelk wel in hoofd zaak te danken is aan de bijzondere in komsten. De secretaris de heer J. C. de Jong bracht daarna een zeer uitgebreid en zeer verzorgd jaarverslag uit. Hieruit stippen wij het volgende aan. Bij zijn beschouwin gen over den uitslag der Kamerverkiezin gen werd huld^ gebracht aan de sprekers der partij, alsmede aan de pers voor de onvermoeide activiteit en pjedewerking. Vervolgens werd betreurd, dat de verga deringen der Kiesvereeniging over het al gemeen zoo matig zijn bezocht geworden en de hoop uitgesproken, dat hierin aan merkelijke verbetering, komt. Vervolgens werd een nauwgezet overzicht gegeven van de werkzaamheden van het bestuur over 1937, waaruit bleek, dat deze zeer omvangrijk zijn geweest. Gememoreerd werd de oprichting van een afdeeling Jon geren en melding werd gemaakt van den goeden geest, welke in deze groep heerscht. Ten slotte werd een beroep gedaan op al len om de eenheid te .bewaren en aldus sterk te staan tegen de heftige aanvallen, welke op onze partij van verschillende kanten worden gedaan. Een hartelijk applaus weerklonk na het voorlezen van dit uitvoerige verslag. De heer Jos. Penning de Vries werd met algemeene stemmen als voorzitter herko zen en door den tweeden voorzitter in een korte speech geluk gewenscht. Tot afge vaardigden naar de Kamer-Centrale Lei den en den Staten-Kieskring Gouda werd benoemd eveneens de heer Jos. Penning de Vries en tot diens plaatsvervanger de heer J. J. de Jong. Vervolgens werd mededeeling gedaan van de vergadering van de Kamer-Cen trale Leiden op Zaterdag 21 Mei a.s. des namiddags half drie in „Den Burcht", waaraan de voorzitter een krachtige aan sporing vastknoopte om deze vergadering, alwaar als sprekers zulen optreden Pater dr. Beaufort en jhr. Alting von Geusau in grooten getale te gaan bezoeken. Na de rondvraag ging de voorzitter tot sluiting over, waarbij hij nogmaals zijn vreugde uitsprak over de groote opkomst der le den, waarin hij een bewijs meende te mo gen zien van de daadwerkelijke belang stelling voor de Kiesvereeniging. Hierna sluiting met den chr. groet. Als je wakker wordt! en je voelt je loom en je hebt hoofdpijn, dan helpt Instantine. Dus onthoudt stilt en voorkomt pijnen! Doosjes a 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 ct. classeeringsdag bedraagt 22.74. Dit is nog weer minder dan vorig jaar. De lang- ourige en groote werkloosheid onder een groot deel van onze ingezetenen, en de slechte economische toestand der land bouwers zal hiervan ongetwijfeld de oor zaak zijn. Het doel is sympathiek, gezien de vele kleine gaven van vele kleinene; aan de noodige propaganda had het onder leiding van den Weleerw. Zeergel. heer Ds. Dr. Ubbink niet ontbroken. Een vol gend jaar beter! Werkloosheidsuitgaven. Thans is de finitief vastgesteld het uitgaven bedag ever 1937 voor werkloozenzorg, en dit in overleg met Sociale Zaken. In dat jaar keerde de gemeente aan steun uit f 4278, oit is bijna duizend gulden minder dan in het voorafgaande jaar. Voor een laatste gedeelte van een werkverschaffingsobject werd nog 98.uitbetaald. Zooals zich de toestand nu laat aanzien, zal voor 1938 ruim 5900.aan steun en werkverschaffing vereischt worden. Beurtschipper te Woerden in staaldraad verward Hedenmorgen om eirca half 9 heeft zich op den Rijn, te Woerden, een ern stig ongeluk voorgedaan. De 65-jarige beurtschipper Busser, die met zijn zoon een beurtdienst on derhoudt op Leiden, raakte bij het meeren met zijn rechterbeen verward in het staaldraad. De ongelukkige kon zich niet meer bevrijden, waardoor zijn voet, even boven de enkel, werd afgeknepen. De geneesheer achtte overbrenging naar het Alg. Ziekenhuis noodzakelijk, alwaar door den ontboden chirurg de voet geamputeerd werd. Zijn toestand is ernstig, doch baart geen directe zorg. HILLEGOM ZEVENHOVEN Voor de reclasseering. De opbrengst van de collecte voor den Nationalen Re- Kappersdiploma. Onze plaatsgenoot, c'e heer J. Rood, is geslaagd voor het di ploma der R.K. Kappersvakschool te Haar lem; hij verkreeg tevens den eersten prijs voor het hoogst aantal punten. Wegwachter N. J. Tromp gaat rusten. Cp 26 dezer gaat de Wegwachter der N.S. de heer N. J. Tromp met pensioen den spoorwegdienst verlaten, het is dan juist zijn 60sten verjaardag. Zijn gevraagd ont slag werd hem op de meest eervolle wij ze verleend. Tromp heeft ruim 39 dienst jaren, waarvan 7 bij den overweg onder Sassenheim en 32 hier aan de Beeklaan. Ieder kent dezen wegwachter; ieder kon op zijn hulp rekenen; niemand wachtte langer dan strikt noodzakelijk was en daardoor heeft hij vele vrienden. Als lid en vele jaren als bestuurslid van den Ned. R.K. Bond van St. Rafaël, verrichte hij vruchtbaar werk voor de Katholieke vak organisatie. Laatste rondvaarten. Gistermiddag hebben 'de laatste rondvaarten langs de Bloemvelden voor dit seizoen plaats gehad. Het betrof hier een gezelschap van meer dan 100 Ouden van Dagen der Vereeniging „Ons Genoegen" van Amsterdam-Noord, aan den overkant van het IJ. Bij de rondvaarten was het Dagelijksch Bestuur van V.V.V. mede tegenwoordig. De voorzitter, de heex C. J. Bakker, sprak voor de afvaart een kort, maar hartelijk woord tot de bejaarde „schepelingen" (er waren er beduidend veel van over de 80), dankte de firma's die bloemen schonken als souvenir aan de tochtgenooten, waar mede deze bizonder waren ingenomen. Bij monde van den voorzitter der ver eeniging uit Amsterdam werd hartelijk dank gezegd voor zooveel sympathie op- zichtens deze eenvoudige, onbemiddelde menschen. De heer Van Dril, in wiens za len werd gemiddagmaald, bedacht het ge zelschap rijkelijk. Ook daarvoor was men dankbaar en zelfs werd er daar nog een dansje gemaakt. Nog zelden mocht het bestuur van V.V.V. zulk een oprechte en hartelijke dankbaar heid voor bewezen moeite erlangen als de zen middag. Het weer was schitterend. KATWIJK Schaken. Donderdag wordt de 3de ronde van de finale gespeeld om het kam pioenschap schaken van Katwijk. De vol gende spelers komen uit: W. M. Spieren burg, A. J. de Graaf. J. Huisman Jr., Th. Admiraal, A. J. v. Hulzen, E.' G. van Ga len. In de tweede klasse: W. Mourik, W. Houwaart. KATWIJK AAN DEN RIJN Het 5-jarig bestaan van K. R. V. De R.-K. voetbalvereeniging K. R. V. zal Zon dag 15 Mei a.s. op feestelijke wijze het 5- jarig bestaan vieren. Met een algemeene H. Communie onder de Vroegmis wordt de dag ingezet. Daar na vereenigen de leden zich aan een ge meenschappelijk ontbijt in het Parochie huis. 's Middags hebben de lustrum wedstrijden plaats t.w. KRV 2—SJC 3, 2 uur; KRV 1— SJC 2, 3.15 uur. Deze wedstrijden zullen zeker veel be langstelling trekken. 's Avonds wordt het feest in het Paro chiehuis voortgezet, waarvoor het bekendè humoristengezelschap Harry Nijhuis is ge- engageerd. Om pl.m. 11 uur wordt begonnen met het slotnummer „gezellig samenzijn" onder lei ding van den heer Nijhuis. De toegang tot het avondfeest is uitslui tend voor personen boven 16 jaar. LISSE Aangehouden. Door goed recherche werk van de politie is te Sassenheim aan gehouden een zekere P. W. S. uit Scheve- r.ingen en te Delft een zekere W. A. de W. en J. de W. beiden uit Delft, die verdacht worden van de ontvreemding van een vai benzine. Dit vat is ontvreemd op 28 April j.l. vanaf de werken aan den Nieuwen Rijksweg, waarvan een klein gedeelte' ook nog onder deze gemeente valt. Eerst op 10 Mei kon tót bovengenoemde aanhouding v/orden overgegaan. Zij zijn tijdelijk in verzekerde bewaring gesteld en den bur gemeester voorgeleid. Proces-verbaal is opgemaakt. OEGSTGEEST Gevestigd: J. S. van Staden, d.b., van Leiden E. den Boer 1.1. verpl. van Amsterdam G. Aldershof, verpleegster, van Bellingwolde C. Boter 1.1. verp. van Leiden W. E. de Hen, van Den Haag G. A. Kolmus, arts, van Leiden J. A. Zandee, van Leiden B. H. Westerveld, cand. not., van Amsterdam J. Rijsber- gen, landarb., van Lisse L. de Gruijter geb. Scarrat, van Amersfoort W. H. Bakker, van Leiden K. L. Bakker geb. Nederhoed, van Leiden K. Kwestroo geb. Wassenaar, van Leiden J. M. Bontje db., van Leiden S. P. W. Roodenburg, db., van Leiden P. Grootendorst en gezin, reiziger, van Leiden W. A. van der Voorn, boerenkn., van Warmond W. E. Blom en gezin, adj. chef, HVA, de Kem- penaerstraat 66, van Amsterdam M H. C. van der Spek, huish., van Amsterdam W. Snoek, bedrijfsleider Gerzon, van Amsterdam J. Langenberg en gezin, sla ger, van Leiden J. P. Onderwater, van Sliedrecht. Vertrokken: J. W. C. Korff naar Amsterdam E. Roosenburg geb. Meijers naar Gorinchem S. M. van Schie geb. Juffermans naar Woubrugge M. F. van Aken geb. v. d. Putten naar Oudenbosch D. M. Huisman naar Leiden S. M. de Wit naar Delft M. K. Onderwater naar Zoeterwoude P. L. Stoel naar Den Haag J. G. Sauer naar Amsterdam J. Goedbloed en gezin naar Den Haag J. L. Burgers en gezin, naar Leiden A. C. M. Homan naar Den Haag. G e b o r a n: Adriaan z. van F. v. d» Meij en M. M. v. Bemmel Willem z. van J. G. Rozenboom en A. S. E. van der Weel. Ondertrouwd: J. J. Borst 22 j. won. alhier en N. W. A. de Jongh 20 j. won. te Leiden. RIJNSBURG Personalia. De heer C. de Monnaye alhier is door het bestuur van de Coop. Voorschotbank en Spaarkas benoemd tot boekhouder van deze instelling. SASSENHEIM Biljartclub „De Oude Post". Boven genoemde vereeniging hield haar jaarver gadering in de zaal van De Oude Post. De voorzitter, de heer A. v. d. Wiel, opende deze bijeenkomst, waarin hij de werk zaamheden van het afgeloopen jaar rele veerde, o.a. dat vanaf 26 April 1937 tot 9 Mei 1938 acht maal is vergaderd. De vereeniging telt thans 4 donateurs, 6 be stuursleden en 14 leden. Spr. herinnerde aan de lustrumviering en aan de, in de beste verstandhouding, gespeelde wed strijden. Ten slotte deelde de voorz. mede, dat ondanks alle onkosten toch nog een batig'saldo aanwezig was. Spr. zeide, dat nog nimmer een biljartclub te Sassenheim haar lustrum had kunnen vieren, doch dank zij een sportieve geest bij bestuur en leden was dit mogelijk geweest. Laten we daarom hopen, aldus de voorz., dat deze sportieve geest bewaard moge blijven. VOORHOUT Spreekuur loco-burgemeester Tot de in functie treding van den te benoemen nieuwen burgemeester zal de loco-burge meester den heer P. A. v. d. Reisen, iede- ren Woensdag- en Vrijdagochtend te 11 uur, ten raadhuize te spreken zijn. Voor spoedgevallen kan ieder zich vervoegen aan zyn particulieren woning. VOORSCHOTEN K.J.M.V, Nu de avond-lessen ten ein de zijn verzoeken wij de leden, en zij die lid behoorden te zijn, op de bijeen komst van Woensdag 11 Mei, hedenavond te 8 uur, te komen. Spreker is de weleerw. heer Paap, moderator der Leidsche K.J. M.V., met als onderwerp: „Toekomstige gezinstichters". Ook de niet-leden mogen niet verzuimen ter kennismaking te ko men. De leden worden herinnerd aan den Na tionalen Verbondsdag op 26 Mei, dit is: Hemelvaartsdag. Wij verwachten ook voor hen een kaart te mogen aanvragen. Aanrijding. Ter hoogte van de koffie- tent aan den Veurscheweg heeft gisteren middag een aanrijding plaats gehad. Twee auto's wilden elkaar passeeren, terwijl een wagen, bespannen met een paard, langs den weg stond, waarvan de wielrij der H. het slachtoffer werd. De wielrijder werd tegen den grond geslagen en klaag de over inwendige pijnen. Een lid van de E.H.B.O. verleende hulp. Nadat dr. Proos van Kluit de eerste geneeskundige hulp had verleend, werd de wielrijder naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden ver voerd. Ondertrouwd: J. C. Moerkerk, 26 j., won. te Zoeterwoude, en C. A. Niers man 24 j. Gehuwd: J. W. Filippo 20 j. en L. Pe ters 20 j., won. te Hamborn (Duitschland) B. van Maanen 26 j. en A. van Leeu wen 24 j. Overleden: Hermanus Hendrikus Finkenflugel 58 j., echtg. van W. van de Ven Sophia van Gaaien, 80 j., wede. van J. van der Marei. Gevestigd: A. L. Hoogendoorn en gezin van Zoeterwoude, Leidscheweg 275 Mej. J. H. van der Horst van Leid- schendam, Rijndijk 32 S. C. Bunnik en gezin van Wassenaar, Rijndijk 126 Mej. A. Banga van Kollumerland, Wilgenlaan 8 H. G. van der Sluis van Rolde, Leid scheweg 191 Mej. K. Yntema van Leeu warden, Veurscheweg 3 Mej. J. C. M. Bijlard van Voorburg, Veurscheweg 3 Mej. T. M. C. van Bourgondiën van Hil- legom, Veurscheweg 3 Mej. A. G. Dek ker van Hillegom, Veurscheweg 3 Mej. P. G. M. Wagemans van den Haag, Veur scheweg 3 Mej. J. H. M. van der Hoeff van den Haag, Papelaan 166 T. A. Oost- dam van Wassenaar, Voorstraat 11 Mej. J. de Jong van Loosdrecht, Elslaan 13 Mej. A. D. Harland van Voorburg, Leid scheweg 4 A. Rijnsburger van Valken burg, Valkenburgscheweg 7 H. C. Stef- felaar van den Haag, Leidscheweg 181 F. Hordijk van Dordrecht, Leidscheweg 191 T. van Drumpt van Nijmegen, Leid scheweg 149 Mej. W. Boelling van Lei den, Leidscheweg 181 H. L. P. Peeters van Voorhout, Leidscheweg 139 T. Warmuth van Leiden, Leidscheweg 193. Vertrokken: J. Best. van Noorthey- straat 17, naar den Haag, Schenkkade 252 A. W. Bouwmeester en gezin, van Val kenburgscheweg 22c, naar Leiden, Haag- weg 178 J. Fukken, van Valkenburgsche weg 22c naar Leiden, Haagweg 178 D. Varkevisser, van Valkenburgscheweg 7 naar Noordwijk, Zandvoortschestraat 48 N. de Veer, van Rijndijk 288 naar Ba- rendrecht, Julian astraat 22 M. de Veer, van Rijndijk 288 naar Barendrecht, Julia- nastraat 22 T. Duivens, van Papelaan 30 naar Eindhoven, Alb. van Nassau- straat 8. WASSENAAR VAN EEN LADDER GEVALLEN Daarna door glazen dak getuineld De 51-jarige V. D. alhier, viel heden morgen bij werkzaamheid van een perceel op den Wittenburgerweg van een ladder en bekwam dientengevolge in een glazen af scheiding terecht. Hij bekwaam snijwon- den in het achter hoofd, een hersenschud ding en een kneuzing in de rug. Na eerste hulpverleening door dr. Boer, is hij per ziekenauto overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Wit-Gele-Kruis. In het R.K. Wijkge- bouw aan de Kerkstraat hield het Wit- Gele-Kruis gisteravond zijn 10de jaarver gadering onder leiding van den voorzitter, den heer H. C. J. van Os, die, na opening met den chr. groet een welkomstwoord sprak, waarin hij het 10-jarig bestaan me moreerde. Klein begonnen, heeft het werk zich uitgebreid. Spr. kondigde de oprich ting aan van een gynaecologische polikli niek, die een volledige zorg voor moeder en kind zal kunnen omvatten. Rekenend op aller medewerking, bracht hij dank "oor de in het verleden ontvangen mede weerking en bijzonder aan den oprichter pastoor Tholenaar en den geestelijk advi seur pastoor Meijsing. Dank bracht spr, voorts aan de heeren v. Duuren en Knij nenburg, die sinds de oprichting bestuurs lid zijn, aan zijn medebestuursleden voor den ontvangen steun, en aan de zusters en de concierge. Notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. De secretaris, de heer J. J. van Duuren en de penningmeester, de heer P. J. A. Alkemade brachten hun jaarverslagen uit; het laatste sluitend met een batig saldo groot 181.11. De verificatie-commissie bracht bij mon de van den heer N. H. Winnubst gunstig rapport uit. Als leden der nieuwe verifica tie-commissie werden gekozen de heeren N. H. Winnubst en W. J. Hoogeveen. De periodiek aftredende bestuursleden mevr. Kimman en de heeren v. Os en Knijnenburg werden met algemeene stem men herkozen, terwijl in een vacature werd voorzien door de verkiezing, even eens met algemeene stemmen, van den heer H. H. van Soest. Pastoor Meijsing bracht nog eens scherp naar voren het groote belang van katholie ke medische hulp en katholieke verpleging en wekte op om daarvan anderen te over tuigen. Bij de rondvraag bracht de heer N. H. Winnubst dank aan het bestuur en de zus ters voor het vele werk. De heer v. Duuren dankte, mede namens den heer Knijnenburg, voor de vriende lijke woorden tot hen gesproken. Sluiting volgde met den chr. groet, Tuinbouwvereeniging. In het „Wa pen van Wassenaar" hield de tuinbouw vereeniging en Omstreken haar maande- .ij ksche vergadering onder voorzitterschap van den heer P. Zegwaard. Na het voor lezen der notulen werden tot leden der jury om het ingezondene te keuren be roemd de heeren D. A. de Rooij, P. Kel derman en W. Ca. van Zetten. Door den heer de Rooij werd een ver slag uitgebracht over den tocht naar Gent haar wederwaardigheden, door den heer Zegwaard werd een beeld gegeven van den kweek van Azalea's op eenige groote kweekerijen in de nabijheid van Gent, die ook met een bezoek waren ver eerd terwijl de heer van der Zalm een overzicht gaf van de tentoonstelling met omgeving, waarvan hij een serie lantaarn plaatjes op het doek liet verschijnen. Door den heer P. Midavaine werd het bestuur dank gebraent voor deze wijze van ver- s'ag uitbrengen want hetgeen door ge noemde drie heeren naar voren is gebracht heeft een duidelijk beeld gegeven van de excursie en zij die daaraan niet konden deelnemen hebben hiervan toch ook zeer veel genoten. Door den heer van Zetten werd hierop verslag uitgebracht van de gehouden keu ringen. Voor prijsvraag I luidende 3 soorten bloeiende heestertakken, van elk hoog stens 5 takken van ten hoogste 75 cM. lang werden toegekend aan de inzending van den heer G. Verlind 28 punten of 1ste pr. Voor prysvraag II: 3 bloeiende hortensia's de heer C. van der Salm 30 pun- lste prijs. Voor prijsvraag III: 3 calceolaria's werden toegekend aan de in zending van den heer P. Zegwaard, 28 punten of 1ste prijs en aan G. Verlind 26 punten of 2de prijs. Voorts werden vele en hooge punten toegekend aan inzendingen door de heeren C. van der Salm, en P. Zegwaard. Ter tafel werd tenslotte gebracht een vergroeide bloem van calceolria's, 6 bloe men tot één kransvergroeid. Hierop volg de sluiting der vergadering. Cross-country landelijke Rijvereeniging ..Koningin Emma". Op het landgoed Eikenhorst alhier heeft Dinsdagmiddag de cross country plaats gehad voor leden van bovengenoemde rijvereeniging. De wed strijd werd me* goed weer begunstigd. De uitslagen waren als volgt: le prijs J. Hooijmans, 2de prijs G. v. d. Marei, 3de prijs freule van Zuylen van Nijevelt, 4de prijs J. Barnhoorn, en eer volle vermeldingen behaalden P. van Stra len, J. Lekkerkerker en C. van Wissen. Na afloop van dit ruiterfeest bracht de voorzitter dank aan H. M. de Koningin voor het beschikbaarstellen van haar land goed en aan Baron Schimmelpenninck van der Oije voor diens daarbij verleende bemiddeling. ZOETERMEER Groote belangstelling voor sociale avond. Het comité voor sociale actie verzocht ons mede te deelen, dat voor de rede van den Zeereerw. heer Henri de Greeve over het onderwerp: „Kan sociaal vereenigen leiden tot een betere maatschappelijke verhouding", en welke rede gehouden wordt op Donderdag a.s. te 7.45 in hotel De Gouden Leeuw", nog slechts een hon derdtal plaatsten beschikbaar zijn. Het verdient dus aanbeveling zijn plaats voor uit te bespreken, indien men niet teleur- wilt worden. Naar de K.R.O.-studio. Voor de reis naar de K.R.O-studio op 29 Mei a.s. bestaat tot 25 Mei nog gelegenheid plaatsen te be spreken. Dit is mogelijk geworden, door dat er reeds een veertigtal zich opgegeven hebben, waardoor de reis met één autobus ïeeds vast staat en er reeds over zyn voor een tweeden autobus. Het vertrek is be paald op 12 uur. Punt van vertrek bij J. v Bergen-Henegouwen. Voor de reclasseering. De collecte ten tehoeve van de reclasseering, heeft in de ze gemeente, een bedrag van 52.80 Opge bracht. Het resultaat der collecte was be langrijk hooger dan het vorig jaar. Middenstands-cursus. Maandagavond werd in de openbare school op officieele wijze een cursus geopend tot het behalen van het middenstands-diploma. Algemee ne Handelskennis. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door de heeren H. B. Groenheijde, als voorzitter van de mid- öenstandsvereeniging, welke de cursus or ganiseert, wethouder J. D. P. van Duijven- tode, als voorzitter van de schoolcommis sie; burgemeester L. R. Middelbèrg; het hoofd der openbare lagere school G. F. Bailey: de leeraren Seskens en W. Huur man. Na het officieuse gedeelte kregen de leeraren de leiding en werd met de eerste .es aangevangen De cursus bestaat in een spoedcursus, welke 37 weken zal duren en een 3-jarige cursus. Een totaal van 43 personen nemen aan de curcussen deel.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7