WOENSDAG 11 MEI 1938 <>F. LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal. By onze agenten /O cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. vy HOE WORDT HET WEER? ZACHTER. De Bill seint i Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, meest licht be wolkt, waarschijnlijk droog weer, waar schijnlijk nachtvorst, overdag iets zachter. Hoogste barometerst.: 771.8 te Hannover. Laagste barometerst.: 745.9 te Janmayen. Over onze omgeving ontwikkelde zich een gebied van hoogen luchtdruk, dat zich naar het Oosten verplaatst. Dit hoogedruk- gebied omvatte hedenmorgen, behalve ons land, Engeland, Frankrijk, Be.gië, Dene marken en DuitschlancL In dit gebied is de wind meest matig, met helder tot licht bewolkte lucht, maar de temperauur is er meest nog onder normaal. Scandinavië ver keert nog onder invloed van de naar het Noorden aftrekkende depressie. Er waaien stormachtige Westelijke winden, met zwa re bewolking. Schotland en Ierland on dervinden den invloed van de naderbij ge komen Oceaan-depressie; ook hier is de bewolking zwaar, de wind is krachtig uit het 'Zuiden, met in Schotland regen. In Ierland is de temperatuur tot boven de normal egestegen. Ook in Zuid-Oost-Euro pa ligt nog een depressie, welke in Weenen 39 m.m. regen veroorzaakt. Voor onze omgeving wordt voor morgen Zuidelijke wind verwacht, met droog, licht bewolkt weer. Nacht vorst is waarschijnlijk. Overdag zal de temperatuur vermoedelijk iets stijgen. LUCHTTEMPERATUUR. 13.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 8.11 uur tot Donderdagmorgen 3.41 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 12 Mei voorm. 1.05 uur en nam. 1.30 uur. Maan op 16.49 uur Woensdagmiddag. Maan onder 3.05 uur Donderdagnacht. N.Z.H.T.M. Driemaandelijksche conferentie Gisteren had de gebruikelijke driemaan delijksche conferentie tusschen de directie der Ncord-Zuid-Hollandsche Tramweg maatschappij N.V. en de drie vakorganisa ties plaats in het hoofdkantoor aan de Leidschevaart te Haarlem. Van de zijde der directie werd medegedeeld, dat de fi- nancieele toestand van de Mij. nog geen aanleiding geeft de plaats gehad hebben- re bevorderingen thans nog verder uit te breidena In de toekomst zou een hergroe peering van enkele loonklassen misschien overdwogen kunnen worden. De directeur verklaarde zich bereid te voldoen aan het verzoek, de gelegenheid open te stellen voor de reserve-wagen voerders en reserve-conducteur om zich voor de functie van conducteur resp. wa genvoerder te bekwamen. Verder kwamen minder belangrijke on derwerpen ter sprake. Het overzicht der vervoersopbrengsten van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. gedurende April 1938 (ongecontroleerd) geeft de volgende cijfers ■weer: totaalopbrengst 1938: 256.877. 1937: ƒ225.039.—. Gisteravond te 6.20 uur heeft de Leid- sche politie-brandweer een schoorsteen brandje gebluscht ten huize van den heer A. J. D. H., Hooge Rijndijk 51. 1 N.V. DE LEIDSCHE COURANT. In de heden onder voorzitterschap van dr. H. Walenkamp gehouden algemeene aandeelhoudersvergadering der N.V. De Leidsche Courant zijn balans winst- en verliesrekening goedgekeurd en is het di vidend vastgesteld op 5% (als vorig jaar). Tot commissarissen werden herkozen de heeren Th. M. W. Bergers en. J. F. X. Sanders. EACH-KANTATEN IN DE PIETERSKERK Naar wij vernemen zullen het Leidsch Studentenkoor en het Leidsch Studenten- Kamerorkest Colegium Musicum een drie tal kantaten van Johann Sebastiaan Bach uitvoeren in de Pieterskerk op Woensdag 25 Mei, te 20 uur. Als solisten werken mede: Riet Ipema, sopraan; Dzjobs Ising, alt; Mr. Harm Sme- des, tenor; Otto Couperus, bas; Haakon Stotyn, hobo en Leo Mens, orgel. Het ge heel staat onder leiding van Hans Brandts Buys. Hanzeleden! Wegens uitbreiding van het programma zal de feestavond op Donderdag 12 Mei a.s. later beëindigd zijn dan aanvankelijk in de bedoeling lag. Tevens deelen wij nog mede, dat aan alle leden twee toegangskaarten zijn verzon den, n.l. één voor het lid en één voor een dame of huisgenoot. Andere personen heb ben geen toegang. Het bestuur. Jongenscongregatie St. Petruskerk. Morgenochtend om 7 uur heeft in de St. Petruskerk de uitvaart plaats van Koos van Semmeren. Aan alle leden van de jongens congregatie wordt- verzocht bij deze plech tigheid tegenwoordig te zijn. St, Joseps-Gezellen-Vereeniging. Donderdag 12 Mei te 8.45 uur recollectie oefening voor alle oud-retraitanten, ook voor diegenen, die geen uitnoodiging moch ten ontvangen. Allen zijn op tijd aanwezig. Zondag 15 Mei algemeene H. Communie. R.K. BOND VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL „ST. RAPHAëL". Herdenking zevende lustrum. Gisteravond is op recht gezellige w\jze door de afdeeling Leiden van den R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphaël" in de groote Burchtzaal het zevende lustrum herdacht met een feest avond, welke klonk als een klok. De avond werd te omstreeks kwart over acht geopend door den afdeelingsvoorzitter, den heer H. Naber, die een hartelijk woord van welkom richtte tot den hoogeerw. heer deken A. H. J. M. Homulle, tot. den alge meen Geestelijk adviseur kapelaan Berne- feld en den afdeelingsadviseur, pater E. Tesser O.F.M. Verder richtte spr. woorden van welkom tot den heer v. d. Vijver, chef van exploitatie der N.Z.H.T.M., die de di rectie vertegenwoordigde, tot den algemeen bondsvoorzitter, den heer Wigman en de afdeelingsbestur envan den R.K. Volksbond uit Leiden, Oegstgeest en Voorschoten. De heer Naber sprak zijn vreugde uit over de groote opkomst op dezen avond. Het bestuur had gemeend dit jaarfeest iets luisterrijker te moeten herdenken, wijl het hier het zevende lustrum betrof. Daarom was het cabaretgezelschap „Kamelion" uit Amsterdam de verzorging van dezen avond opgedragen. Spr. beval vervolgens van harte den bloempjesverkoop aan en besprak hierna nog enkele interne aangelegenheden, de vereeniging betreffende. Daarna klonk fier en krachtig het „Man nen op! Te zaam begonnen, Eerlijk werk geeft eerlijk loon", het fiere bondslied der St. Raphaël-mannen, begeleid door het mu ziekgezelschap „Oké". Vervolgens was het woord aan den al- gemeenen voorzitter van „St. Raphaël", den heer L. H. Wigman, die in korte trekken en op zeer onderhoudende wijze de aanwezi gen 'n half uurtje vooral wees op het nut der standsorganisatie. Daartoe gaf spr. een kort historisch overzicht van het leven der vakorganisaties in het algemeen en van „St. Raphaël" in het bijzonder. Wat de Katho lieke bond van Spoor- en Tramwegperso neel voor zijn leden in de afgeloopen 35 jaar heeft gedaan en bereikt valt niet in korte trekken weer te geven. Om eenig inzicht daarvan te geven, me moreerde spr. een en ander over de ar beidstoestanden in vroeger jaren. Toen werden in 14 dagen 168 uur gewerkt, men had om de drie weken een vrijen Zondag, het loon bedroeg 8 9 per week. Langzaam maar zeker werkte de invloed der organisatie. De toestand onderging langzamerhand verbetering, de sociale noo- den werden meer en meer gelenigd en dit kwam tot uitdrukking in verbetering der arbeidsvoorwaarden, in betere salarieering, in voering van een weduwen- en weezen- pensioen, dat thans resp. 50 en 10 pet. be draagt. Na den omkeer op sociaal gebied te heb ben gereleveerd kwam spr. weer tot zijn uitgangspunt terug: „waarom georgani seerd en waarom katholiek georganiseerd?" Toen vóór tientallen jaren de voorman nen der Katholieke beweging hun arbeid begonnen werden zij uitgemaakt voor „be wakers van de brandkast" en andere lief lijkheden. Met warme woorden van waardeering brengt spr. hulde aan de pioniers der R.K. vakbeweging, die ondanks beschimping en bespotting onder dikwijls zeer moeilijke omstandigheden hebben volgehouden hun idealen uit te dragen. Die daardoor tevens den weg geëffend hebben voor alle leden van thans. Die daardoor hebben gezorgd, dat de leden thans zon goed als persoonlijk contact hebben met de directie middels het georganiseerd overleg. Deze en zoovele an deer dingen, welken vroeger onmogelijk waren, kunnen thans bereikt worden door ün werk,, door hun zorgen, hun opofferin gen. Slechts één antwoord is daarop: trouw aan het eens begonnen werk, dat voortzet ting verdient én om het werk der pioniers én om het belang, dat hieraan voor de le den en hun gezinnen is gelegen. Na dit woord van ernst en opwekking was het meer vroolijke gedeelte van het programma aan de orde. Het cabaret ensemble „Kamelion" kweet zich daarvan op voortreffelijke wijze. Beschaafd en tóch.... neen, zoo mogen we het niet zeg gen, maar beschaafd en juist dóérom zoo vroolijk, aangenaam en gezellig. Begonnen werd met „St. Raphaël's Rijm kroniek" uitgebracht door de artisten Nel son en Wagter, in welk kroniek vooral de werkzaamheden van voorzitter, secretaris en penningmeester tot uitdrukking werden gebracht en welke met hartelijk applaus werd ontvangen. Daarna zong mej. Renée van Eist eenige liedjes uit haar radio-repertoire, door ve len wellicht reeds eerder gehoord, maar daarom niet minder verdienstelijk. Een goed lied toch mag zich meer dan eens la ten hooren. Dan kwam Roland Wagter als snelteeke- naar voor het voetlicht en hij deed het op verbluffend verrassende en goede wijze Als caricaturist oogstte hij veel succes. Muzikale noviteiten werden vervolgens ten gehoore gebracht door de jeugdige Car- la Diana, een xylophoniste met bijzondere muzikale eigenschappen, waarmede zij overweldigend applaus oogstte. Met eenige vroolijke liedjes van Bob Nelson werd het eerste gedeelte van het programma besloten. In de pauze werden bloempjes verkocht voor „St. Raphaël" en vol aandacht luister de men daarna weer naar de Radio-cock tail, welke vervolgens door het geheele Cabaret-ensemble ten gehoore werd ge bracht. Deze cocktail was een parodie op het radio-menu van heden, waarbij ver schillende bekende radio-sterren op voor treffelijke wijze werden geïmiteerd. Zoo kregen o.m. een beurt Peter Pech, Snip en Snap, Oome Keesie enz. Dit nummer oogst te eveneens een buitengewoon succes en vormde met de finale: „Tot ziens Allemaal" een waardig besluit van het optreden der artisten. Het afdeelingsbestuur had dezen keer als bijzondere attractie een prijsvraag in het goed verzorgde programma verwerkt, waarvoor als prijzen waren uitgeloofd een crucifix, een schemerlamp en een armband horloge. Natuurlijk trok deze prijsvraag vele liefhebbers. Aan het einde sprak de afdeelingsvoor zitter een sluitings woord je. Daarna bleef men nog eenigen tijd onder 'n gezellig dansje bijeen. Te 1 uur bracht een extra-tram, welwil lend door de directie beschikbaar gesteld, de feestelingen uit de omgeving huiswaarts. AANBESTEDING GEMEENTE- VERFWERK. De uitslag van de door de gemeente ge houden openbare aanbesteding van verf- werk aan gemeente-eigendommen, in 7 perceelen, gaf den volgenden uitslag. C. Veerman, pec. II 459.perc. III f 6998.—, perc. IV. f 494.—, perc. V. 666. J. Burgers, I, 915.—, II. 372.—, III, 855.—; Chr. Rietkerken, II 460.—, III 775.—, IV 445.—, VI 950.—; Fa. M. Zie gelaar Zoon, I 1267.—, II 740.—, III 1148.—, IV 925.—, V 1278.—, VI 945.—, VII 1035.—; J. Leugering, IV 921.—, VI 810.—; H. P. Jansen, II 647.—, III 877.—, IV 662.—, V 807.—, VI 775.— VII 725.—; B. A. Harteveld, II 642.—, III 889.—, IV 542.—, V f 945.—, VI 630.—, VII 892.—; J. A. Verver, II 385.—, IV f 485.—, V 470.—, IV 545.—, VII 575—; R. Gottenbos, I 1248; A. Janssen, I 11988.50; J. J. L. Koet, I 1075.—, V 907.—, VII 879.—; a. de Vries II 600.—, IV 565.50, V 680.50; J. J. v. Weerlee, II 599.III 890.Marcelis' Schildersbedrijf, IV 485.G. S. Bakhuyzen, I 1585.IV 498.—, V 698.— VI 990.—; H. Slap- pendel, Voorburg, II 510.—, III 775.—, ÏV 556.—, V 832.—, VI 720.—, VII 890.—; C. L. v. d. Voort V 1099.—, VII i 829.—; P. F. Smit, IV 468.80. VI 513.— A. J. Bleijs en vil. H. J. de Jong N.V., II 485.—, III 830.—, IV 525.—, V 695.—, VI 598.—, VII 498.—; J. W. Alfenaar, Utrecht, perc. I, II en III tezamen 2197.— perc. IV, V, VI en VII tezamen 2379.T— Waar geen plaatsnaam is vermeld is de woonplaats Leiden. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7181. Firma P. van Tol, W. Heil, Leiden, Hooigracht 52 54, moderne orthopaediek, chem. instru menten, optiek enz. E.: W. Heil, Leiden. In Leiden gevestigd. M. v. Weeren-v. Alphen, Schutterstr. 11a J. Arbouw en fam., koperslager, aan boord Haarl.vaart M. D. Bergman, on derwijzer, Plantage 2 A. Bomhof en fam., ambtenaar N.S., Spieghelstr. 49 N. Bon, Turfmarkt 4 A. v. Brakel, loswerkman, Pioenstr. 7a M. v. d. Breggen, wasch- meisje, Sophiastr. 34 J. L. Burgers en fam., schilder, Thorbeckestr. 39 H. Buur man en fam., comm. van politie, Plantsoen 105 Wed. S. Schröder-Coolsma, Cobetstr. 26 S. W. Dilg, verpleegster, Rijnsb.weg 10 Wed. F. J. Kolk-Ditmar, Morschkade 8a Wed. A. E. Colignon-Dolphijn, Pr. Steijnstr. 16a M. C. Douw, Breestr. 73a M. H. W. K. Dijkstra, aids, Roodborststr. 43 J. Fekkes, banketbakker, Nieuwe Rijn 43 W. Felder en fam., instr.maker, v. d. Waalsstr. 56 C. de Haan, huishoud ster, Pietersk.choorstg. 15 A. T. Heger, dienstbode, H. de Grootstr. 8 A. v. d. Heiden, timmerman, Atjehstr. 67 W. A. Heil en Fam., instr.maker, Hooigr. 52 A. G. v. d. Heijden, hulp i. G. huish., Co betstr. 33 A. Holverda, dienstbode, So- hiastr. 61b J. G. Jollie, timmerman, Haarlemmerstr. 85 M. L. Kalff en fam., •ingenieur, Donkerstg. 19 W. Hulsman- Kanis, Tesselsch.str. 14a J. W. Keere- weer, brig, kok N.O.I. leger, Pr. Steynstr. 19a H. Kleinbrink en fam., rekenaar en waarnemer, Fagelstr. 24 J. A. J. Knobel, sigarenmaker, Julianastr. 2a J. J. Koop en fam., sleper, H. Rijndijk 160 J. C. Korswagen, onderwijzeres, Wasstr. 17 P. N. Kriek, sigarenwinkelier, Breestr. 107a E. Kroes, dienstbode, Koningstr. 37a A. Kruit, employé B. P. M., Fagelstr. 1 E. de Lange, schipperskn., Middelstegr. 75 P. P. v. d. Lelij, vischhandelaar, Hooge- 1 woerd 23 V. C. Lemmens, Nieuwstr. 29 B. Moendoeng, Ind. predikant, Rijnsb. weg 191 E. F. Murau en fam., chemi- graaf, v. Oudenb.str. 29 G. Noordhoek, verpleegster, Rijnsb.weg 10 Wed. D. Bakker-Oosterbosch, Marislaan 33 A. Pollard, timmerman, Kalvermarkt 3 C. de Pree, verpleegster, Kastanjekade 15 G. B. C. van Rhijn, Justus Carelshuis 3 H. M. v. Schaik, Staal wij kstr. 7 D. Schut en fam., zilversmid, Tesselschadestr. 26a G. M. H. v. Soest, verpleegster, Morsch- weg 24a Wed. F. G. Faber-Vellekoop, Plantage 4E. C. Verselewel de Witt Hamer, rijkstelefoniste, Mariënpoelstr. 19 M. Vis, dienstbode, Witte Singel 32 J. G. Voet, Lijsterstr. 6 A. de Vries, bontwerker, H. Rijndijk 25a Wed. E. Cornet-de Vries, Plantage 4 H. L. Wal- hain en fam., monteur, Ger. Brandtstr. 32 G. de Weerd, teekenaar, P. de la Court- straat 70 I. Zandvoort, Terweepark 3 K. Zijlstra, bouwk. opz. teekenaar, Hooge- woerd 18. Personen uit Leiden vertrokken. M. C. Bakhuijzen, Leeraar, Tiendweg 21/. G. Bar-ens, Amsterdam, Koningin neweg 3 J. H. Beem, Groningen, Melk weg 26 F. W. v. d. Berg, Den Haag, Nw Uitleg 8 T. H. v. d. Biezen en Fam. Zoeterwoude, Schenkelweg C 76 ZZ S. den Blaauwen, Den Haag, Jac. Mossel straat 67 Wed. G. Tegelaar—Blitters- wijk, den Haag, v. d. Heimstr. 5 H. A. Bloemink, Amsterdam, Singel 492 F. B.ok en Fam., Barneveld, Achterveld (Gl) 72 W. Boelling, Voorschoten, eid- scheweg 181 W. F. Boezelyn en Fam., Voorburg, v. Alphenstraat 5 J. M. Bont je, Oegstgeest, Oranjelaan 6 C. Boter, Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 5 M. A. Bouwmeester, Hillegom, Leidsche- straat 195. J. P. W. A. v. Braam Houck- geest, Amsterdam, J. Luykenstraat 46b Tn. J. de Bruyn en Fam., Oranjestad, Wil- helminastraat 39 C. G. Cannoo, Rotter dam, Boezemsingel 236 S. C. H. Coe- bergh, Amsteradm, Weteringsschans 136 A. van der KwaakDannijs, Rijnsburg Viiet N.Z. 79 J. B. v. Dieren, Leeuwen, Dijk B. 23 J. C. v. d. Eerden, Amster- oam, Overtoom 95 a. A. K. Gijsberti Bodenpijl, Oegstgeest, Emmalaan 7 M. ten Haken en Fam. Zoeterwoude, Rhijne- gemmerstraat 8 H. Plasmeijer-Hak kaart, de Haag, Bilitonstraat 3 E. C van der Heide, Arnhem, v. Heemstralaan 17 H Th. Helderman, Utrecht, Croeselaan 39 J. C. Hemelrijk en Fam., Den Hel- AGENDA LEIDEN. Woensdag bridge-avond Ned. Reisver.. v. Katholieken in Restaurant Zar- se Stationsweg 2. Voor iedereen toegankelijk. Woensdag: R. K. Rijtuig- en Wagenmakers- Patroons-Vereeniging „St. Joseph", Kring Leiden, Café Bremmer, 6 uur. Donderdag, 3 October Vereeniging, alg. vergadering, In den Turk, 8.15 u. Donderdag, De Hanze, feestavond Foyer Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Zondag, Fritz Hirsch Ensemble „Die Lusti ge Witwe", Leidsche Schouwburg, 7.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Z a t e r d a g 7 tot en met Vrijdag 13 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502, G. F. Reijst, Steenstr. 35 tel. 136 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstge'est, tel. 274. Eerste Leidsche Begrafenisonderneming voor Roomsch Katholieken GEVESTIGD 1882 G. H.EtLEiaaHANS Pieter ue .a Couristraa. 22 TRANSPORT TELEFOON 1455 aer, Niasstraat 25 W. H. Hendriks, den Haag, Jac. v. d. Doesstraat 106 J. H. de Lussanet de la SablonièreHeringa, den Haag, Weissenburchstraat 330. P. Hols- wiider, Oegstgeest, H. Morschweg 115. S. de Jong, Zoetermeer, Voorwegll9 H. M. Kingma, Arnhem, Heemstralaan 22 M. Kirchmair, Voralberg G. A. Kol- mus, Oegstgeest, Warmonderweg 34 M. C. van der VeerKooiman, Takengon, A. Kraaijenbrinck en Fa., Hengelo, Twekelerweg A. A. Kranenburg, den Haag, Laan v. Meerdervoort 104 P. Kroon, Assendelft, Dorpsweg 753 J. Langenberg en Fa., Oegstgeest, de Kem- penaerstraat 87 W. Lautenbach en Fam. N.O.-Indië J. Leder, Asterdam, Ortelius- straat 363 I H. A. v. Leeuwen, Rotter dam, Hooidrift 91a S. W. v. Leeuwen en Fam. Veendam, Leliestraat 74 J. M. Lens van Rijn, Rotterdam, Henegouwer- laan 72 E. M. J. Leugering en Fam., Zoeterwoude, H. Rijndijk F102 M. J. DurieuxLit Katwijk Kerkstraat 11c L. HoefmanLodder, Goudswaard, Molen dijk A 175 V. M. Maas, Ovcrschie, Delft- weg 31 H. H. Meerburg, den Haag H. de Grootstraat 3. A. Th. L. M. Mertens, Ereda. A. F W. v. Meurs, Amsterdam -- J. VisserMieremet, Aalst H. J. M. T. Modderman, Ede K. J. Bakker— Nederhoed, Oegstgeest J. Noordermeer Amsterdam Wed. C. F. SchootsNue- boer, Vught G. Nuijen. IJmuiden G. C. M. v. OucLheusden, den Haag. F. Over- dijk, Den Helder A. H Overkamp, Am sterdam Wed. H. van der MeijOwel, Leiderdorp A. J. v. d. Renijden, Arnhem H. Jongman—v. 't Riet, Zeist S. P. L. W. Roodenburg, Oegstgeest J. Roor- da en Fam., Oegstgeest C. J. Root, Ban doeng J. Scheuerman, Schiedam E. Sluiter en Fam., Steenwijk A. Spiro, oen Haag J S. v. Sta den, Oegstgeest. J. A. v. d. Star, Warmond M. Cas- persTeijn, Noordwijk H. J. Tholen, den Haag F. X. v. Tol, Vlissingen —F. Touber, Ede P. Uitendaal, Pangkalan Brandan M. A. v. Ulden en Fam., Rot terdam C. Valkis, den Haag W. L. C. Veer, Hoogezand W. P. Verwaal en Fam., den Haag J. Wander en Fam., Leeuwarden Wed. K. KwestrooWas senaar, Oegeest J. M. v. Wouw, Noord- wijk L. A. M. Wijtenburg, Londen M. J. Zaalberg, Wassenaar J. A. Zandee Oegstgeest J. G. Zondervan, Utrecht F. J. I. Zwieberg en Fam., den Haag. BIOSCOPEN TE LEIDEN THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Luxor: Die Fledermaus (Li- da Baarova, Hans Söhnker). Moord in de gevan genis. (June Travis, Graig Reynolds). Operette film Sensat. film lederen avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei Zaterdag, Woensdag 8 uur. Matinée: i Donderdag 2 uur. Zaterdag, Woensdag Toelaatbaar v. volwassenen Lido: De mijnen van Ko ning Salomo (Paul Robeson, Roland Young). Zijne Excellentie (Georgj Arliss). Avonturen film Speelfilm lederen avond 815 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: De Boekanier (Fre deric March, Fan- cisca Gaal, Akim Ta- miroff). Hoogvliegers (Whee ler en Woolsey). Rom. Avon film Klucht lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, W oens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: De Jungle-prinses (Akim Tamiroff). New York-San Fran cisco (Fred Mac Mui ray Joan Bennet). Wildernis film. Vliegfilm lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen Casino: Sutter's Goud (Ed ward Arnold, Binnie Barnes, Lee Tracy). Stem in den nacht. (Tim Mc. Coy). Avontfilm Sensat.film 'ederen avond 8 uur Zondag van 47 en 8—11 lur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2