FEUILLETON VIRGINIA'S KEUZE Naar het Engelsch door THEA BLOEMERS. 28) Hij lachte. Maar je zult ook naar een man ver langen, die van je houdt. Dan moet het de ware zijn, Tony. Waarom denk je toch, dat ik niet de ware zou zijn' Vertel me dat eens. O, zij trok haar handen los uit de zyne. Ik geloof dat je over een tijdje pre cies zoo zal worden als je vader. Wat bedoel je? Een despoot. Je zult mij willen regee- ren. Hoe weet je dat? Uit allerlei kleine dingen, die je nu al hebt. Zij zweeg even en ging toen door: Maar het is niet daarom, dat ik niel met je wil trouwen, Ik hou niet van je. Maar dat zul je wel leeren. Ik vrees van niet. Hij was geduldig. In ieder geval heb ik nu drie dagen. Virginia, en ik zal er zooveel van maken aJs ik kan. Weer greep hij haar handen en keek haar diep in de oogen. Je zult de meesteres van Derekdale worden, onthou dat, liefste. Toen liet hij haar los en zij stonden op. Toen zij de galerij wilden verlaten kwam Marty van Duyne hen tegemoet. Je moeder moet je hebben, zei zij te gen Tony. Zij heeft je overal gezocht. Het spijt mij wel. Ik heb Virginia het huis laten zien. Hij liep door met Virginia. Marty volg de hen niet. Zij stond midden in de kamer stil en keek hen na. Tony had het heel erg te pakken en Jane scheen niet in staat hem tegen te houden. Marty vroeg zich af, wat zij kon doen om Jane te helpen. Zij liep verder de galerij door en bleef voor een schilderij stilstaan. Zij droeg een grijze crêpe-de-chine japon, door geen en kele andere kleur onderbroken Maar zij droeg zilveren gespen op haar grijze schoen tjes en een zilveren band in haar zilverig haar. De winterzon scheen pal op haar door het matglas in het plafond, zoodat zij scheen te schitteren en te glanzen. Zij deed Rickey, die juist binnenkwam, denken aan een zilveren berk in de lente. Hij zei haar dat, en voegde er aan toe: U bent een zilveren tooverfee en ik zal u in één van mijn boeken laten optre den. En als ik dat nu eens niet zou willen hebben? vroeg zij, glimlachend. Dan doe ik het toch. Toen ik u voor het eerst zag, in Annapolis, wist ik dade lijk, dat ik u als een hoofdfiguur zou ge bruiken. Ik heb nog nooit iemand gezien, die is zooals u. U hebt iets bovenaardsch, iets van een boschnimf of een berggeest. Zoo als die tooverfee uit het verdronken dorp. Was zij niet wreed? Zij was mooi.... Is schoonheid alleen dan genoeg? Denk aan de vroegere Florentijnsche vrouwen. Zij hadden geen geweten, maar hoe hielden de mannen van haar! Denk je dan dat ik geen geweten heb? Hoe kan ik dat weten, nu al? Zijn overmoed trok haar aan. Hij was nog maar zoo'n kind, en toch ontleedde hij haar onbarmhartig in haar gezicht. Zij ging op de fluweelen bank zitten en noodde hem naast haar te komen zitten. Vertel me van je boek, zei ze. Zij nam hem van terzijde op, terwijl hij zijn denkbeelden in vurige taal uiteenzette. Hij was beslist mooi met zijn rossig krul haar en de lange, donkere wimpers en wenkbrauwen. En zijn ideeën waren heusch kostelijk. In mijn boek zult u van niemand hou den, vertelde hij haar. U zult alleen de mannen van u laten houden. Ik geloof wel, dat u zoo bent, dat u zonder wroeging har ten kunt breken. Maar eens zal er toch één komen, die uw hart zal breken. Dat is allemaal heel mooi in een boek. Marty's stem klonk spottend, maar ik heb geen hart hoe zou iemand 't dan kun nen breken? Hij lachte. De man, die uw hart breekt, zal een jongen zijn, zooals ik ben. Eén van wien u denkt, dat u hem kunt regeeren ter wij] u het niet kunt.... Zij voelde, dat het een uitdaging was en, vreemd genoeg, deed het haar hart sneller kloppen. Niemand kan mij tot iets dwingen, dat ik zelf niet wil, zei ze hem. En ik ga met Tony Bleecker trouwen. Later vroeg zy zich af, waarom zij dat zoo grof had gezegd. Er was toch op dat oogenblik niet de minste nodzaak om hem in haar kaarten te laten kijken. Maar hij was absoluut niet onder den indruk. U trouwt niet met hem. Waarom niet? Hij is verliefd op mijn zuster. Zij verkoelde. Hoe weet je dat? O, hij heeft het haar al een half dozijn keer verteld. Maar zij wil hem niet heb ben. Zij wilde ook niet naar Derekdale ko men, maar ik heb haar gedwongen. Waarom heb je dac gedaan? Marty had haar gewone onverschilligheid nu geheel laten varen. Maar Rickey bleef kalm. Omdat ik zelf wilde gaan. Ik wilde u terugzien. Ik houd van u. Ik wist dat al op het oogenblik, dat ik u uit het zolder raampje zag Marty wist niet wat zij hem moest ant woorden. Je doet mij mijzelf voelen als een hel din uit een tooneelstuk, zei ze met een ge dwongen glimlachje. Toen zij beneden kwamen werd dè thee geserveerd. Er waren een massa nieuwe gasten gekomen en Marty was dadelijk het middelpunt van een heele groep. Rickey zat in een hoekje en waar zij ook ging, overal voelde zij, hoe zijn oogen haar volgden. Jane, zei zij ten slotte tegen de gast vrouw, die theeschonk, ik wou, dat je dien jongen Farquhar aan tafel naast mij zette Farquhar? Waarom? Hij amuseert my. En al de andere mannen vervelen mij. Zy liep door en ontmoette even later on verwachts den heer des huizes. Anthony! riep zij uit. Wanneer ben jij gearriveerd? Vyf minuten geleden. Hij glimlachte en stak haar zijn hand toe. Hij was groot en blond, evenals zyn zoon, maar hij had niet dat opgewekte, dat van Tony's heele wezen afstraalde. Wie is dat meisje, waarmee Tony praat? vroeg hij. Marty keek. Virginia Farquhar zat in een hoogen leuningstoel, bekleed met groen brokaat, waartegen haar gouden hoofdje glanzend afstak. Tony stond naar haar overgebogen lachend. Dat, zei Marty, droogjes, dat is de toe komstige mrs. Bleeker. De oude Anthony nam het tweetal nauwkeurig op. Wat bedoel je daar precies mee, Mar ty? O, Tony is smoor op haar en Jane is woedend. Hij lachte. Dat zal wel? Wie is zy, Marty? Marty vertelde het hem en besloot: Zij heeft nog nooit in de groote we reld verkeerd, maar ze is hier absoluut op haar gemak. Geen wonder. Ik ken dat type. Een lange rij schoonheden is aan haar vooraf gegaan. Ik had een grootmoeder uit Mary land. Zij voelde zich in tegenwoordigheid van den koning van Engeland evenzeer op haar gemak als bij haar buren. Kom mee, dan zal ik je aan haar voor stellen, opperde Marty. Ik ben heusch edel moedig, 'at ik je aan haar doorgeef. Jij zult het wel voor Tony opnemen, denk ik, en met jullie tweeën tegen my, is mijn laatste kans op Tony verkeken. Hij lachte. (Wordt vervolgd). ÊcicbcHc (Bou/cevnt H. K. H. Prinses Juliana verlaat het hoofdgebouw van het Roode Kruis aan de Prinsessegracht te Den Haag, waar Zij Dinsdag een aantal onderscheidingen uitreikte Stram in de pas tijdens de groote repetitie der muziekkorpsen voor het militaire feest te Chelsea Naar het ontwerp van mej. M. Rosse is door de .Koninklijke Begeer" te Voorschoten een dooppenning van Prinses Beatrix vervaardigd in verband met de doopplechtigheid der jeugdige Prinses Wat er van het mailschip „Lafayette" is overgebleven na den brand te Le Havre. Het zeekasteel is in een ruïne veranderd Koning George van Engeland bezichtigt de bommenwerpers der Britsche luchtmacht tijdens zijn inspectie der verschillende militaire vliegvelden De bouw van het Amstelstation bij de Berlagebrug te Amster dam brengt belangrijke veranderingen en voor het verkeer ook verbeteringen met zich mee

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10