AGENDA Laatste berichten TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand DINSDAG 10 MEI 1938 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LEIDEN. Woensdag bridge-avond Ned. Reisver.. v. Katholieken in Restaurant Zar- se Stationsweg 2. Voor iedereen toegankelijk. Woensdag: R. K. Rijtuig- en Wagenmakers- Patroons-Vereeniging „St. Joseph", Kring Leiden, Café Bremmer, 6 uur. Donderdag, 3 October Vereeniging, alg. vergadering, In den Turk, 8.15 u. Donderdag, De Hanze, feestavond Foyer Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Zondag, Fritz Hirsch Ensemble „Die Lusti ge Witwe", Leidsche Schouwburg, 7.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 7 tot en met Vrijdag 13 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502, G. F. Reijst, Steenstr. 35 tel. 136 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. VEREENIGING „KATHOLIEK LEIDEN". De algemeene jaarvergadering wordt niet gehouden op 17 Mei. doch op Maan dag 23 Mei, in Hotel den Burcht. Op deze jaarvergadering hebben toe gang de bestuurderen der aangesloten or ganisaties. De beschrijvingsbrieven zullen een dezer dagen aan de bestuursleden worden verzonden via de secretariaten. De aangesloten organisaties worden ver zocht op 23 Mei geen bestuur of ledenver gadering uit te schrijven. Het Bestuur. ST. JOSEPHS-GEZ. VER. De Districts-avond. De leden van de afd. Leiden kunnen hun deelnemerskaart voor a.s. Zondag beko men bij hun eigen wijkcommisaris. Dit geldt zoowel voor de afd. Gehuwden als voor de Gezellen. Mochten er zijn, die, door wat voor re den ook, midden dezer week nog geen kaart bezitten, dan kunnen zij deze halen in het Gezellenhuis bij den huismeester. Er is voor deze bijeenkomst geen gele genheid om plaats te bespreken! De zaal wordt per afdeeling geformeerd. De Lei- denaars, en dus ook de niet-leden, kunnen verzekerd zijn van zeer goede plaatsen. Voor niet-leden zijn kaarten met programma a 35 ct. te verkrijgen bij Boö- gers, Rapenburg 52; v. d. Meel, Pasteur straat 20a, Roelands, Kapteijnstraat 10. Van de raambiljetten weet men, dat ge speeld wordt het wonderbaarlijke spel van den fantasie-rijken schrijver Bomans, het vroolijke drama „Bloed en liefde". Centraal-praeses H. Drost zal bovendien een woordje zeggen. De Gezellen en hun familieleden, alsook vele anderen, kunnen a.s. Zondag een prachtigen avond Ver wachten. Moge de belangstelling van ka tholiek Leiden er velen tezamen brengen R. K. ALMA MATER KOOR. De dames- en heeren-leden van boven genoemd koor worden hierbij herinnerd aan den aanvang der repetitie op -Woens dagavond 8 uur in den Mari,aschool, Haar lemmerstraat. Tevens bestaat er dien avond gelegen heid tot het aanmelden van nieuwe leden. GOUDEN DOCTORAAT. Maandag 16 Mei a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. A. van Gennep, wet houder van Soerabaja, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtsgeleerdheid. DE MODERNE REFLEX-CAMERA. Gisteravond werd in hotel „Den Burcht" de aangekondigde lezing met lichtbeelden door majoor Ed. Freundl gehouden over de moderne Ihagee-Reflex-Camera. Het moderne kleinbeeld-mototoestel raakt hoe langer hoe meer ingeburgerd. Het is slechts zaak een goed toestel uit te kiezen. Dat was de bedoeling van deze met aan dacht door de toeschouwers gevolgde le zing en zij zullen ervaren hebben, dat met bovengenoemde camera verdienstelijke re sultaten zijn te bereiken. Meer dan hon derd lichtbeelden, waarvan enkele in na tuurlijke kleuren en de practischen wenken voor den gebruiker maakten dezen avond tot een zeer leerzamen. AUTO BIJ AANRIJDING OMGESLAGEN. Gistermiddag te 3.35 uur reed de 31-ja- rige G. B. H. met zijn auto van den Witte Singel de Haagwegbrug op, toen van den Haagweg de 30-jarige J. v. d. M. uit Den Haag naderde. Deze moest stoppen, doch doordat het asphaltdek der brug glad was, wijl er juist gesproeid was, gleed de auto door en botste zoo hard tegen de eerste auto, dat deze omsloeg. De heer H. liep een onbeduidende snijwond op, zijn echt- genoote, die onder den wagen terecht kwam, kreeg geen letsel. Het tertiair wegenplan van Zuid Holland Zooals wij onlangs in een kort bericht vermeldden, is thans verschenen het voor stel van Gedeputeerde Staten van Zuicl- Holland aan de provinciale Staten tot vast stelling van het tertiair Wegenplan; dat voorstel gaat vergezeld van een verorde ning en een besluit, waarbij wordt gere geld de verdeeling der gelden over de ter tiaire wegen uit het Provinciaal aandeel van de opbrengst der Motorrijtuigenbelasting- wet (de vroegere Wegenbelastingwet). Wij gaven in een van onze bladen in Januari van dit jaar een overzicht van de ir. December 1937 uitgebreide wet, waarbij de mogelijkheid tot subsidieering van ter tiaire wegen werd geschapen. Dit wet eischt de vaststelling van boven genoemde verordening en regelen, opdat niet zonder meer het Provinciaal aandeel wegvloeit aan verbetering van wegen, wel ke niet beantwoorden aan de opzet van de instelling der wettelijke bepalingen. Alvorens in te gaan op het voorstel van Ged. Staten willen wij enkele wegen noe men, welke in onze streek op het plan ge plaatst zullen worden. Vanaf Noordwijk treffen wij dan aan de weg over Rijnsburg naar Leiden, met een vertakking in Rijnsburg naar Katwijk, en vandaar op den Rijksweg naar den Haag. Van Leiden, over Leiderdorp, 's Mole naars naar Gouwsluis, Bodegraven, Woer den (langs de Noordzijde van den Rijn); vanaf Bodegraven aan de Zuidzijde vanaf Nieuwveen naar Oude-Wetering. In Nieuw- veen is tot aan de grens van de provincie Utrecht als verlengde van den weg langs het Aarkanaal reeds sedert 1928 een pro vinciale weg. Komt de tertiaire weg tot stand, dan vervalt de beruchte Geerdijk- langs de Langeraarsche plassen, en het ver lengde daarvan tot Leimuiden, bekend on der den naam van Friezenweg, niet minder berucht dan de Geerdijk. Langs deze we gen is een vrij belangrijk verkeer. Het verlengde van de in verbetering zijn de provinciale weg LeidenWoubrugge (de z.g. viersprong in den Vierambachtspolder bij Ter Aar, de vroegere vermaarde Hee- renweg) tot Aardam (onder Ter-Aar) komt eveneens op het plan voor, echter als pro vinciale weg, evenals de voormalige Spoor baan vanaf het stoomgemaal Neptunus over Aarlanderveen, Nieuwkoop en Zevenho ven. Voor Zoeterwoude vinden we aansluiting op den provincialen weg naar Stompwijk en in de andere richting naar die by Bent huizen. Vanaf Gouda is er een ontworpen via Reeuwijk op die langs de Noordzijde van den Rijn bij Bodegraven met een zijtak te Reeuwijk naar Boskoop. Wat onder tertiaire wegen wordt ver staan, zegt de toelichting bij de wet van December 1937, n.l. wegen met een eenigs- zins belangrijk motorverkeer, en die niet voorkomen op het Rijkswegenplan of een provinciaal wegenplan, en de gewijzigde Motorrijtuigenbelastingwet voegt er'nog bij „en die in de desbetreffende Provincie noo- dig zijn als verbindingen voor het verkee- met motorrijtuigen". De Regeering erkende indertyd reeds, dat er ten aanzien van tal van tertiaire wegen een noodtoestand is ontstaan, welke een gevolg is van de omstandigheid, dat die wegen worden benut door het doorgaande verkeer, terwijl de daaruit voortvloeiende kosten van onderhoud en verbetering moeten worden gedragen door hen, die by dat verkeer geen belang hebben, althans niet in de mate van de kosten, die de on derhoudsplichtige heeft; om dien reden is het billijk, dat uit het Verkeersfonds gelden worden genomen voor uitkeeringen aan die wegen. Een deel van de opbrengst der mo torrijtuigen- en rijwielbelasting komt dus ten goede aan de tertiaire wegen. Dit alles is voorzeker een sympathiek geluid voor velen onzer polderbestuurders. Hij, die meer van nabij besprekingen mee maakt ën vergaderingen bijwoont van onze polders, zal maar al te goed weten, hoe dik- „DE ROZENKRANS". Gisteravond werd in de Stadsgehoorzaal voor de 1250ste maal opgevoerd „De Ro zenkrans", tooneelstuk in 4 bedrijven door A. Bisson, naar den roman van Florence Barclay „The Rosary". De opvoering geschiedde door „De Ver- eenigde Schouwspelers", directie Pierre Mols. Het gezelschap mocht zich verheugen in een tjokvolle zaal; spel en spelers(sters) hadden daarop volkomen recht. Zonder aan de verdiensten van welke acteur of actrice ook te kort te willen doen, was toch de meest mooie vertolking die van Enny Molsde Leeuwe als Jane Cham pion en van Gerald Dalmain, den blinden kunstenaar, vertolkt door Pierre Mols de zwaarste, maar ook de schitterendste. Het publiek toonde zijn volle waardee ring door langdurig applaus na elk bedrijf en bracht den spelenden een ware ovatie bij het einde van den avond. De bloemen hulde aan de „twee gelieven" was ver diend. Het styk zal nog lang volle zalen trek ken. FRITZ HIRSCH OPERETTE De voorstelling van „Die lustige Witwe" door het Fritz Hirsch ensemble op Zondag 15 Mei' in den Leidschen Schouwburg be gint om 7.30 uur en niet om 8.15 uur, zoo als het Leidsche Universiteitsblad ver meldt. Kaartvoorverkoop by van Zwicht, Bree- straat 126. Ook des avonds aan den Schouwburg plaatsen verkrijgbaar. wijls op het onbillijke wegonderhoud der laatste jaren is gewezen. Ingelanden, die soms in geen enkel opzicht ook maar het minste belang hebben bij een duur weg onderhoud, kunnen nu mee-betalen aan het groote verkeer. Dit zal in de toekomst niet meer het geval zijn. Weliswaar zal nu elke polderweg in-eens niet een tertiaire weg zijn, geplaatst op het provinciaal plan, of in de toekomst daarop komen, maar een goede kans maken die wegen, welke extra onderhoud voor doorgaand motorverkeer eischen. Gedep. Staten zijn bij den opzet van het nu ingediende plan uitgegaan van een gelijkmatige verdeeling over de ge- heele provincie, opdat elke streek zoo mo gelijk de gunstige gevolgen der wettelijke regeling zal kunnen ondervinden. Zij mer ken daarbij op, dat het later nog wel zal moeten worden aangevuld met eenige we gen in het gebied, ingesloten door het Aar- konaal, den Rijn en de grens tusschen de provincies Zuid-Holland en Utrecht; dit hangt ten nauwste samen met de uitvoe ring van het provinciaal Wegenplan, want zoolang niet vaststaat, dat de weg op de voormalige spoorbaan AlphenUithoorn tot stand komt, kan niet tot een juiste uit- stippeling van de daarop aan te sluiten ter tiaire wegen worden overgegaan. De uitkeering van het provinciaal aan deel uit het Verkeersfonds geschiedt voor de helft in evenredigheid van de belasting opbrengsten en voor de andere helft in verhouding tot de oppervlakte van de Pro vinciën. Volgens globale schatting rekent men voor Zuid-Holland voor 1938 op ƒ391.000. Het uitgangspunt voor de bydrage is, dat deze moet worden gegeven zoowel voor onderhoud als voor verbetering. Verder wordt het redely k geacht, dat er bij de bepaling van de groötte der bijdrage reke ning mee gehouden wordt, dat de tertiaire wegen nu den onderhoudsplichtigen ook geld kosten. Daarom is bepaald, dat de uitgaven tot ƒ300.— per K.M. in ieder geval voor rekening van den onderhoudsplichtigen blijven. Het meerdere, tot 800.— per K.M., wordt bijgedragen. Dit beteekent dus, dat, als men ƒ800 per K.M. in eenig jaar uit geeft, men 500.subsidie krijgt; op die wijze wordt aangenomen, dat de méérkos- ten, door het motorverkeer veroorzaakt, uit het aandeel worden bestreden. Terrein- en bodemtoestand kunnen in Zuid-Holland van dien aard zijn, dat meer dan 800.per K.M. voor onderhoud en verbetering wordt vereischt; in dat geval wordt de bijdrage verhoogd met 50 pet. der meerdere kosten, met dien verstande; dat in totaal niet meer wordt bijgedragen dan het bedrag, dat de Provincie voor eiken K.M. weglengte van het tertiaire wegen plan gemiddeld over het uitkeeringsjaar uit het verkeersfonds ontvangt. En zijn er buitengewone omstandighe den, die abnormale kosten voor verbetering eischen, dan kan de bijdrage nog meer ver hoogd worden. Indien er n.l. van eenig uit keeringsjaar overschotten zijn, worden die daarvoor aangewend. Zouden die overschotten geregeld grooter worden, dan is niet uitgesloten, dat de ge wone bijdrage wordt verhoogd, of het ter tiair plan wordt uitgebreid. Rente en aflossing worden op nader te stellen voorwaarden begrepen onder onder houd. Op eveneens met name genoemde voorwaarden wordt de bijdrage toegekend; men is daarin dus niet vry. Vanzelfspre kend is, dat een weg niet voor motorver keer mag zijn afgesloten. De weg moet vry van tol-zijn. De in de tertiaire wegen lig gende bruggen worden meegeteld voor de bydrage naar een zekere bepaling betref fende de overspanningslengte. Wegen in be bouwde kommen vallen buiten de bijdrage. Als overgangsbepaling is opgenomen, dat zy, die reeds eerder een op het tertiair plan voorkomende weg hebben verbeterd, ook een bijdrage krijgen, mits die verbe tering na 1 Januari 1932 heeft plaats ge had. Alles samengevat, kunnen wij niet anders dan de voorgestelde regeling toejuichen, en de hoop uitspreken, dat de Staten ze aan vaarden, opdat er spoedig uitvoering aan gegeven kan worden. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 4579. Voorheen Wed. J. Koster, Leiden, 3 Octoberstraat 2b, brandstoffenhandel. Wyz. handelsn. in: Fa. Wed. J. Koster. 7129. Bonda's Veevoederfabrieken N.V., Leiden, Oude Vest 23. Procuratie verleend aan: J. van Beest, Alp.hén a. d. Rijn (B.P.) Gistermiddag te half drie ontstond een begin van brand ten huize van de 32-jarige mej. S. H. W.S., Lammermarkt 52A. De gordijnen van het keukenraam geraakten aan een gasvlam in brand. De bewoonster waarschuwde twee voorbij gangers, die met een overjas en een deken het vuur wisten te dooven. De gordijnen verbrandden, het houtwerk in de keuken liep schroeischade op. De uitgerukte motorspuit behoefde geen dienst te doen. De Wethouder van Sociale Zakeh, de heer J. J. van Stralen, is verhinderd mor gen spreekuur te houden. Op Woensdag 18 Mei 1938, des namid dags van 2 tot 3 uur, wordt in een van de lokalen van het gebouw Mare 13a, waarin is gevestigd het bureau van den Geneeskundigen Dienst, gelegenheid ge geven tot kostelooze inenting tegen pok ken, uitsluitend voor kinderen beneden de twee jaar. PRINSES JULIANA REIKT ONDERSCHEIDINGEN ROODE KRUIS UIT. In een kleine plechtigheid heeft H. K. H. Prinses Juliana vanmorgen de op 30 April verleende onderscheidingen van het Roode Kruis uitgereikt in het hoofdkwartier aan de Princessegracht. De Prinses arriveerde te 11.30 uur en werd ontvangen door den eersten onder-voorzitter, baron W. J. van Lynden, en den secretaris-generaal, mr. dr. F. H. Donker Curtius. De Prinses onderhield zich eenige oogen blikken met het dagelijksch bestuur en sprak bij de uitreiking der onderscheidin gen een toepasselijk woord tot de betrok kenen, waarbij zij hun verdiensten voor het Roode Kruis releveerde. H. K. H. verliet het gebouw te ongeveer half een. DE ONTPLOFFING OP DE STAATS MIJN „MAURITS". Zes personen licht gewond. In verband met de ontploffing op de staatsmijn „Maurits" kan worden gemeld, cat de ondergrondsche arbeiders van morgen nog niet konden afdalen, terwijl de directie heeft bekend gemaakt dat ook de middagdienst voor heden vervalt, daar de luchtververschingsbuizen nog niet in orde zijn. Alleen het toezichthoudend personeel zal vanmiddag om twee uur in de mijn af dalen. Omtrent den nachtdienst had de direc tie hedenmiddag te twaalf uur nog geen beslissing genomen. In het geheel zyn zes pejsonen, overi gens niet noemenswaardig, bij de ont ploffing gewond. HUWELIJK VAN DEN BURGEMEESTER VAN AMSTENRADE. Hedenochtend werd ten stadhuize te 's Gravenhage door den chef van den burgelijken stand, den heer P. C. Wesse- llng, het burgerlijk huwelijk volttrokken tusschen F. J. Baron van Hövell van Westerflier en Weezeveld, burgemeester van Amstenrade en jonkvr. W J. M. de Wijkerslooth de Weerdesteijn. Als getuigen bij dit huwelijk waren te genwoordig K. C. M. I. Baron de Wyker- slooth de Weerdesteijn, advocaat en pro cureur te Utrecht, broeder der bruid; A. M. J. Baron van Hövell van Westerflier en Weezeveld, wnd. griffier bij het kan tongerecht te 's-Hertogenbosch, broeder van den bruidegom, A. J. M. Baron van Wijnbergen, voorzitter van den Centralen Raad van beroep te Utrecht, oom der bruid en Jhr. G. E. F. J. de Kuyper, grif- f er by het gerechtshof te 's-Hertogenbosch oom van den bruidegom. BROCHURE NED. WETENSCHAP PELIJK HUMANITAIR COMITÉ In een dezer dagen te Utrecht gehouden vergadering heeft de R.K. Studenten ver eeniging „Veritas" een motie aangenomen waarin zij met klem protesteert, tegen een inhoud van de in April j.l. versche len brochure van het Ned. Wetenschap pelijk Humanitair comité, aangezien, al dus de motie, deze flagrant in stryd is met de meest elementaire normen der natuur wet en tegen de verspreiding van deze brochure onder de R.K. Studenten. DE JAPANSCHE AANVAL OP AMOY AMOY, 10 Mei (A.N.P.) Japansche strijdkrachten hebben na het bombarde ment door de oorlogsschepen een aanval gedaan op het eiland waarop Amoy is ge legen. Japansche vliegtuigen hebben boven het in de buurt gelegen eiland Koelangsoe, waar veel vreemdelingen wonen, pamflet ten uitgeworpen, waarin kennis wordt gegeven van de bezetting en den vreemde lingen wordt vereocht het eiland Amoy te verlaten. Buitenlandsche schepen hebben even eens het verzoek ontvangen het strijdge bied te verlaten. LEIDEN, 9 Mei. Groenten. Per 100 K G.: Prei 5.207.10, Kroten, gekookt 910, Aardappelen 1518, Andijvie 20—25, Sla 5—12, Aardbeien 100— 146, Doperwten 62, Peulen 3860 Pos telein 1623, Spinazie 36(, Tomaten C 4046. Per 100 stuks: Komkommers 3.109.40, Bloemkool 2.4014.40. Sala de 14.20, Per 100 bos: Pieterselie 1.10 1.30, Radijs 1—2.30, Selderie 30—60, Uien ƒ2.102.20, Peen 7.7013.10, Rabarber 27.20, Raapstelen ƒ0.501.30. 10 Mei. Vette varkens. Aanvoer 166, zwaar 159, licht 7, zw. 5253, handel goe.d. BODEGRAVEN, 10 Mei. Kaas. Aange voerd 277 partijen Goudsche kaas, waar onder alle met rijksmerk, totaal 12465 stuks, wegende 112185 kg. prijzen met rijks merk le soort 2425, 2e soort 2123. Handel matig. LEIDEN. Geboren: Gerard zn. van G. H. Splin ter en K. Th. W. Rollwage Francina dr. van D. J. Fabel en F. Lodder Lena Jo hanna dr. van A. M. v. Rooyen en L. de Graaf Jannetje dr. van A. v. d. Mee en J. v. As Cornelis Andreas Maria zn. van W. F. de Haas en J. M. Paddenburg Richard Johannes zn. van W. F. Streef- land en M. J. Witsenburg Karel Isaac George zn. van A. H. v. d. Staay en W. J. Barendregt Catharina dr. van A. Disse- velt en M. Jansen Lena dr. van F. v. Delft en G v. d. Duijt Peter Hendrik zn. van H. Muusze en G. C. B. de Bruijn Adrianus zn. van E. Rotteveel en M. Knijnenburg Theodorus Cornelis zn. van L. v. d. Weyden en J. v. Amsterdam Willem Cornelis zn. van C. v. d. Niet en S. B. V. Vuyk Willem zn. van C. Koole en C. Alderden. Gehuwd: H. L. Snijder jm. en C. J. F. Stolwijk jd. H. L. E. v. d. Reyden jm. en M. M. F. Bruggemann jd. Overleden: W. v. d. Most v. Spyk hsvr. van P. L. v. Dorp, 74 j. J. v. Wa- veren hsvr. van J. Carton, 61 j. A. W. Blom dr. 36 j. 's HERTOGENBOSCH, 10 Mei. Boter. Aanvoer 21750 kg. Prijzen: hoogste 1.40, laagste f 1.29 en middelprys 1.36 per kg. ROTTERDAM, 10 Mei. Vee. Aanvoer totaal: 164 paarden, 2 Veulens, 965 mage re runderen, 846 vette runderen, 56 vette kalveren, 99 graskalveren, 1544 nuchtere kalveren, 471 schapen en lammeren, 1 zuig lam, 1 varken, 1 big en 97 bokken of gei ten. Prijzen per kg.: vette koeien 78, 70 en 5458 cent vette ossen 72, 66 en 5560 cent, stieren 64, 60 en 54 cent, vette kal veren 105, 90 en 5565 cent, schapen 55, 50 en 45 cent, nuchtere kalveren 45, 40 en 35 cent, slachtpaarden 54, 46 en 40 cent. Prijzen per .stuk: f 292418; zuiglamme- ren 14106; nuchtere slachtkalveren J 1186; nuchtere fokkalveren 25 2418; slachtpaarden 230185120; Werkpaarden 375225200; hitten 245 —195—100; stieren 355—275—200; kalf- koeien f 325275200; melkkoeien f 320 —280—200; varekoeien 215—180—150; vaarzen 230170120; Pinken 190 150110; graskalveren 1309055; bok ken of geiten 1174. ROTTERDAM, 9 Mei Buitenlandsche Granen. (Bericht van de makelaars Ha genbeek en van der Schalk). Stemming prijshoudend. Rogge. 76/77 kg. Noord-Russische, dispo nibel 7è85, 76/77 kg. Zuid-Russische, id. 7.80, 73/74 kg., id. id., stoomend 7.60, Amerikaaische no. 2, disponibel 7.45. Gerst, 67/68 kg. Zuid-Russische, dispo nibel 150, 70/71 kg. id., laden 156, Ame- rikaansche no. 2, disponibel 146, id. no. 3, id. 144, id. no. 4 id. 142, id. no. 3, la dend/geladen 139, 65/66 kg. La Plata, disponibel 152, Karoon id. 145, 68/69 kg. Poolsche, disponibel 154, 67/68 kg., Turksche, id. 147. Haver 55/56 kg. La Plata Clipped, aan gekomen 635. Mais, Gele La Plata, disponibel 180, id., verwacht f 179, id. nieuwe oogstaan- gek. ƒ184, id. stoomend naar aankomst 164159, Gele Amerikaansche no. 2 aan gekomen 144, id. stoomend naar aan komst 14314 141.50, Witte Zuid-Afri- kaansche no. 2 disponibel 145, Gele Bra- ziliaansche, id. 161 Gele Java, aangeko men Amsterdam 712, Gele Jugoslavische geladen/gestoomd 14L ROTTERDAM, 9 Mei Granen en Peul vruchten. Officieele noteeringen. Gerst 7.25—7.65. Haver ƒ6.25—6.75. Rogge tot 7.50. Erwten, kleine groene ƒ8.5011, schok ker-erwten 1317, bruine boonen 10 15. Alles per 100 K.G. ROELOFARENDSVEEN, 10 Mei. Groentenveiling. Aardbeien. Aanvoer: 20.000 doosjes 1520 cent per doosje, peen 8 cent per bos, sla 1.503.00 per 100, peulen 1.802.50 ZOETERWOUDE (H.R.), 10 Mei, Vei ling „Ik leer nog". Aanvoer 3654 eieren. Prijzen: kippeneieren 3.10—3.50, eenden eieren 2.60 per 100 stuks, kaas 29 cent per pond, kippen 3059 cent, konijnen 18 —32 cent per sstuk. BOSKOOP, 10 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 35 62 cent, Wendland 8093 cent, Hadley 4064 cent, Vierlanden 5080 cent, Briar- clif 3051 cent, Butterfly 5078 cent, Ste ward 2035 cent, Wilh. Kordee 1621 cent, E. G. Hill 3251 cent, Rosalandia 30 47 cent, Florex 4060 cent, Phoebe 6084 cent, Hoover 3550 cent, Edith Helen 35 61 cent, Aug. Noack 2535 cent, E.'se Poulsen 3057 cent, Ellen Poulsen 2037 cent, Paul Grampel 50 cent, Ingar Ohlson 2065 cent, Queen Mary 4064 cent, Rhod. Pink Pearl 4050 cent, idem in soorten 30 51 cent, Lathyrus 1317 cent, Clematis Prins Hendrik 1.201.50 en Leeuwen bekken 27 cent. HAZERSWOUDE, 10 Mei. Eierenveiling. Aanvoer 8560 stuks. Prijzen kippeneieren 3.053.50 en eendeneieren 2.552.75 per 100 stuks. W1SSELNÜTEER1NGLN AMST* r i>/\[Vi|, Londen 8.973/4 Berlyn 72.4211„ Parijs 5.06 Brussel 30.26 Zwitserland 41,23 Kopenhagen 4010 Stockholm 46 30 Oslo 45.121/2 New York 1.80'i/g Praag 6,28

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3