STAKING DER VISSCHERS TE SCHEVENINGEN. Het regiment motorariillerie uit Naarden heeft Maandag intrek genomen in zijn tijdelijk garnizoen, het voormalige H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard hebben Maandag de laatste enkelspelen van de hotel .Nieuw Bussum te Bussum, waarbij burgemeester De Bordes de manschappen met een toespraak ver- Davis Cup-match Nederland Frankrijk op de M E.T S-banen te Den Haag bijgewoond. Het Prinselijk welkomde echtpaar op de tribune De plechtigheid te Orleans tijdens de viering der Jeanne d'Arc-feesten. Een overzicht bij het standbeeld Litwinof op weg naar Genève voor de bijwoning van den Volkenbondszitting, welke Maandag is aange vangen Dewed C. Ebli Watering, verpleegde van het Oude Mannen- en Vrouwen huis aan den Amstel te Amsterdam, werd Maandag 100 jaar De directrice, mevr. G. P. van der Hoorn, wenscht de jubilaresse geluk De Scheveningsche visschers zijn Maandag in wilde staking gegaan, om dat hun voornaamste eisch, n.l. tweemaal 24 uur onafgebroken vrij bij terugkomst van de vangst, niet werd ingewilligd De militaire parade te Rome voor Adolf Hitler. De gemotoriseerde afdeelingen trekken in eindelooze rijen voorbij FEUILLETON VIRGINIA'S KEUZE Naar het. Engelsch door THEA BLOEMER3, 27) Kom, we zijn Donderdag immers al weer thuis, troostte Virginia haar, een paar lichte zijden kousen in een zakje van haar reistasch stoppend. Maar dan zal het niet meer zijn zoo als het nu is, hield Mary Lee vol. Het is die zilveren Tooverfee, war ik bang voor ben, Jinny. Virginia stond op uit haar gebukte hou ding en keek haar aan. &ij is niet nan zoo aaraig als jij bent, Mary Lee, en Rickey is verstandig genoeg om dat te weten. Rickey is niet verstandig. En ik weet dat hij verdriet zal krijgen. Mary Lee was den laatsten tijd heel erg veranderd. Zij was niet meer het dikke, vroolijke meisje, dat zij op de veiling was geweest. Zij was magerder geworden en stiller, vrouwelijker. Zij had nu inderdaad wel iets van het tragische Chineesche meis je uit het liedje. Het effect werd nog ver hoogd, doordat zij heelemaal in het zwart was een smaakvol zwart mantelpak met een witte bloem in haar knoopsgat, een klein zwart hoedje en een zilvervos. Toen Rickey binnenkwam en haar zag, gaf hij aan zijn bewondering lucht door een lang gerekten fluittoon. Je ziet er prachtig uit, Mary Lee. Zij draaide rond op haar zwarte,hoogge hakte pumps. Als je eens wist, hoeveel het me heeft gekost om er geen zilveren gespen op te nemen. Maar ik wist, dat ze je zoo beter zouden bevallen. Zij lunchten met hun drietjes en toen het haar tijd werd om te gaan, zei Mary Lee tegen Rickey: Je moet niet verliefd worden op Marty van Duyne. Hij werd rood. Wat 'n nonsens! Het is geen nonsens. Maar ik had het je misschien niet moeten zeggen. Het is net als wanneer je aan kleine kin deren zegt, dat ze geen boonen in hun neus mogen stoppen. Je brengt ze zelf op hei idee, om het eens te probeeren. Marty van Duyne zal mij niet eens op merken. Dat is juist de reden, waarom jij ver liefd op haar zult worden. Zij is de verre ster, waar jullie dichters naar reiken. Ik ben maar de rijpe vrucht, die aan je voeten neervalt. Zij lachte alsof het maar een gekheidje was, maar Virginia wist dat haar lach haar pijn moest verbergen. Het deed haar leed voor Mary Lee, die ze in die maanden had ilef gekregen. Vrijdags vóórdat Tony kwam, versier den Virginia en Roger de hall met hulst en dennengroen, opdat de bewoners van het oude huis ook een beetje feeststemming zouden voelen. Wij zullen den bronzen ridder een kroon van mistletoe geven, Roger. O, maar zullen de menschen hem dan niet kussen, als ze de trap opgaan? Ik hoop van niet. Ik denk, dat hij het niet erg prettig zal vinden om gekust te worden. Zeker niet door zooveel menschen. De bronzen ridder kreeg zyn kroon var mistletoe en de trapleuning werd om wonden met dennengroen. Het was prachtig in de oogen van kleine Roger, en telkens als er iemand binnenkwam, zei hij met een be leefd stemmetje: U moet den bronzen ridder niet kus sen, want er komen er veel te veel. Toen Tony later met de auto voorkwam, kuste Virginia het kind goedendag. Ik wist niet, dat u wegging, zei hij te leurgesteld. Zij tilde hem op en troostte hem. Ik kom weer heel gauw terug hoor en moeder heeft een Kerstboompje voor je. En je mag je kous bij de kachel hangen vanavond. Daarna trok Tony haar mee naar de auto. Zij zat naast hem voorin. Rickey ach terin bij de koffers. Lieve hemel, zei Tony ik ben blij, dat ik je uit dat huis heb gehaald. Je hoort niet bij zulke menschen. Toen zij in Derekdale aankwamen was mrs. Bleecker er nietom hen te verwelko men. Een bediende wees haar een kamer, die heelemaal in lila en ivoorkleur was gehouden. De groote, openslaande ramen gaven uitzicht op den terrastuin en het be sneeuwde park. Er was een kamenier om Virginia behulpzaam te zijn bij het uit pakken en verkleeden, maar Virgina wees haar diensten af. Ik ben altijd gewend geweest om voor mijzelf te zorgen, verklaarde zij glim lachend en het meisje glimlachte terug te gen haar. Vier bedienden in livrei serveerden bij de lunch. Over de heele tafel lag een goudkleurige satijnen looper en onder ieder bord een dito kleedje. Er was van allerlei rijks en heerlijks om te eten, als in een sprookje van een koningsmaal, dacht Vir gina. Mrs. Bleecker, die een hoed droeg en een sportcostuum had haar vóór de lunch be groet en haar aan één of twee van de ande re dames voorgesteld. Virginia's wangen brandden. Een oogenblik verwenschte zij zichzelf dat zij gekomen was. Toen liet zij zich als wraak Tony's opvallende attenties onder het oog van zijn moeder welgeval len. Zij wist dat het harer niet waardig was maar zij was menschelijk. En Tony, die naast haar zat, hielp haar nog: Midget is woedend, zei hij ten slotte. Maar zij verdient het. Ik had niet moeten komen. Onzin. Maar je moet niet denken, dat Midget jou veel slechter behandelt dan de anderen. Zij vindt het heerlijk om ongema nierd te zijn. Zij zegt, dat het een kentee- ken is van aristocratisch bloed, dat byna al le oude aristocraten onuitstaanbaar en on gemanierd waren en dat het burgerlijk is om tegen iedereen vriendelijk te zijn. Na de lunch nam Tony Virginia mee naar boven op een zeer hoogen berg om haar met zijn rijkdommen te bekoren. Hij toonde haar het groote huis, den prachti- gen tuin, het park, de akkers en het vee in de modelboerderijen er omheen. Di t alles zal mij eens toebehooren, zei hij. Toen zij weer in het huis waren terugge keerd, zaten bij een tijdje in de schilde rijengalerij in den linkervleugel. Dat ;s vader Tnny. wijzend naa» een geschilderd portret van een knappen man van middelbaren leeftijd in rijcos- tuum. Wat lijk jij sprekend op hem, Tony. Vind je? Ja, dat zegt iedereen. Maar wat karakter betreft lijken wij niet op el kaar. Hij is een despoot, en ik niet. Daar om kan ik ook zoo goed met Midget op schieten. Ik geef haar den vrijen teugel, het kan me gewoonlijk ook niet veel schelen wat zij doet. Maar van jou hou ik .Virginia, en daarom kan het mij wél schelen, wat jij doet. Je moet mijn vrouw worden. Virginia gaf daar geen antwoord op. Zij keek nog naar het portret. Zal ik je vader ook zien, dezer da- ger Hij zou vanavond voor het bal ko men. Maar je kunt nooit van hem op aan hij heeft het land aan zulke dingen en blijft gewoonlijk weg. Dus dit huis is eigenlijk geen thuis? vroeg Virginia peinzend. Wij zouden er een thuis van kunnen maken, Virginia, antwoordde hy gretig. Ik krijg Derekdale als ik trouw, dat heeft va der altijd gezegd. Hij en moeder houden dan het huis in de stad en dat op Long Island. Derekdale zou dan van mijen van jou zjjn.. Hij nam haar handen in de zijne. Maar ik verlang er niet naar Tony. Toch wel, maar jeweet het zelf niet. Ik zal hel je wel leeren inzien. Je denkt toch niet. dat ik van je zal gaan houden, omdat je me een groot huis kunt geven terwyl ik niets meer verlang dan een dak boven mijn hoofd en een vuur tje en een peesje er voor? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10