VIRGINIA'S KEUZE i pii- ifwiPk.ii if »'n m'Jn geboorteland is het heel wat Met motorschip .Pericles voor de K.N.5.M. gebouwd te Krimpen aan den IJssel, maakte warmer 1" denkt huiverend de jonge Maandag zijn officieele proefvaart De .Pericles" op weg naar de Noordzee chimpansee, die dezer dagen de col lectie van Ouwehand's Dierenpark te Rhenen is komen verrijken De nieuwe verkeersbrug over het Merwedekanaal in den weg Vleuten Utrecht is Maandag voor het verkeer opengesteld, waardoor de oude draaibrug heeft afgedaan Na de plechtige onthulling van een borstbeeld van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik in den gevel van de .De Ruyterschool" te Vlissingen door H. M. de Koningin, legde de vorstin bloemen aan den voet van het gedenkteeken. Inzet: het ont hulde borstbeeld „Leve de Koningin" I Op enthousiaste wijze werd H. M. de Koningin bij Haar aankomst te Vlissingen ter onthulling van een borstbeeld van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik in den gevel van de .De Ruyterschool" na een zanghulde op het perron door de kinderen toegejuicht De generale repetitie. -- Voor Mussolini defileerden te Rome langs de Via Triomphaie de troepen, die ook de parade houden bij gelegenheid van het be zoek van Adolf Hitler aan de Italiaansche hoofdstad Ds. E. H. Blaauwendraad, die de doopplechtigheid van H. K. H. Prinses Beatrix zal verrichten FEUILLETON Naar het Engelsch door THEA BLOEMERS. 21) Zij aten aan de kleine tafel, die voor den haard geschoven was en praatten in- tusschen over het bal op Derekdale. Vir ginia vertelde van de mooie goudkanten avondjurk, die zij gepast had. Maar de prijs gaat ver boven den in houd van onze portemonnaie. O, maar lieve kind, je moet die ne men! vond Mary Lee. Je zult zien, dat je alle andere vrouwen in de schaduw stelt en Tony Bleecker onder haar neuzen ver overt! Virginia bloosde. Je moet niet zoo praten. Waarom niet? En als je eenmaal met Tony Bleecker getrouwd bent, kun je alle mooie jurken van de heele wereld koo- pen. Maar ik trouw niet met Tony Bleec ker! Rickey's oogen vlamden op. Moet je haar hooren. Mary Lee Ieder ander meisje zou dol zijn, als Tony Bleec ker op haar verliefd was. Maar Jinny geeft er geen zier om. Ze zet hem aan den kant of ze nog een dozijn andere minnaars in voorraad heeft. Misschien is er iemand anders. Mary Lee's schrandere oogen rustten op Virginia's vuurrood gezichtje. Rickey lachte. Er is niemand anders! Hij stond op. Ik ga mezelf petjes maken voor van avond, Mary Lee. Hij glimlachte tegen haar en zij lachte terug. Maar de lach was van haar gezicht verdwenen, toen zij tegen Virginia zei: Dus jullie gaan nu toch? Rickey wilde het zoo dolgraag. Maar verstandig is het niet. O, waarom zou je altijd verstandig zijner zullen nog jaren genoeg komen om verstandig en braaf te zijn. Zij zweeg, zei toen langzaam: Ik zal je missen.en Rickey. Maar we blijven niet lang .troostte Vir ginia. Lang genoeg voor hem om verliefd te worden op Marty van Duyne. Virgina keek haar verbaasd aan. Marty van Duyne? Ja. Maar hij heeft haar toch pas één keer gezien? Eén keer is genoeg voor een man als je broer. Hij zegt, dat zij de eenige vrouw is, die hij kent, die haar type trouw is. Haar kleeren hebben het 'm natuurlijk ge daan. De mijne becritiseert hij altijd en eeuwig. O, dat is zoo Rickey's gewoonte. Als ik jou was, zou ik dragen wat ik zelf wilde en me niet aan hem storen. Maar ik moet me aan Rickey storen, zei Mary Lee langzaam. Omdat ik van hem houd. Virginia kon daarop geen antwoord vin den en Mary Lee vervolgde heftig: Een meisje zooals jij zou nooit willen bekennen, dat zij hield van een man, die haar liefde niet beantwoordde. Maar ik ben er trotsch op dat ik van Rickey houd en ik zou het aan de heele wereld willen vertellen. En ik weet, dat ik het. soort van vrouw ben, dat hij hebben moet. Ik be grijp hem en dat is meer dan Marty van Duyne ooit zal kunnen. Jij hebt het hem altijd te gemakelijk gemaakt, Virginia. Rickey heeft goedkeuring noodig, maar ook een prikkel, die hem aanzet. Jij bent veel te zelfopofferend. Ik houd van hem, maar ik zou mij nooit door hem laten ty- ranniseeren. Zij onderbrak zichzelf. Wat een onzin praat ik. Vergeet het alspeblieft. Zij stond op en liep naar het raam. Het sneeuwt, wij zullen een taxi moe ten nemen. Zij telefoneerde en liep daarna weer rus teloos door de kamer. O, die gedachte aan Kerstmis vind ik vreeselijk. Waarom ga je dan niet naar huis? Omdat ik hier wil zijn als Rickey thuis komt. Zij lachte. Zie je wel hoe smoor ik ben? Virginia glimlachte terug. Ik geloof de helft niet van wat je zegt. Toch is het zoo. Enfin vanavond zal ik nog eten, drinken en vroolijk zijn Zij veranderde van onderwerp toen Ric key binnenkwam. Heb je je straatterrier al een naam gegeven? vroeg ze ,toen het hondje tegen zijn nieuwen baas opsprong. Nee. Dan zal ik het doen. Hij moet Weenie Wurst heeten, ter gedachtenis aan het worste-brood-kraampje. Mary Lee deed vreeselijk gek en onder een daverénden sohaterlach gingen Rickey en zy de trap af. Virginia bleef alleen achter en voelde zich eenzaam. Zy ruimde den boel af en ging voor het vuur zitten, met den hond en de kat als gezelschap. Zij voelde zich terneergeslagen en be zorgd. Zij was met zooveel verwachting naar New York gekomen en nu was Ric key als steeds rusteloos en liep hij weg van zijn werk. Want dat was het hij was het harde werken moe. In Annapolis praat te hij van vrijheid, en hier weer. Maar welke artiest vond rust en vrijheid voor zijn werk was volbracht? Als zij maar wist, wat hij geschreven had, dan kon zij hem helpen. Maar Ric key had haar ditmaal heelemaal buitenge sloten. Hij wilde alles alleen doen, om nie mand dankbaar te hoeven zijn voor zijn succes. Maarals het nu eens geen succes werd? Zij durfde er niet aan denken, wat een mislukking voor hem zou beteekenen. Het zou hem verpletteren, hem verbitteren. Zij kende hem in zulke buien. Neen, hij moest slagen! Een impuls dreef haar naar Rickey's kamertje. Zijn manuscript lag netjes opgestapeld op zijn werktafel. De titel, „Vlammende Schoon heid", staarde haar aan. Toen zij haar hand er naar uitstak, voel de zij zich als Fatima in Blauwbaard's ka mer. Zij had geen recht om het te lezen, maar toch deed zij het. Zij tilde het titel blad op en las de eerste regels. Zoo stond zij een poosje te lezen, toen pakte zij plot seling het heele bundeltje op en nam het mee naar de voorkamer. Een uur lang zat zij in het manuscript vediept en trachtte tevergeefs sporen te vinden, van wat zij verwacht had van Rickey's talent. Maar neen, niets. Was dit .Rickey's groote werk? Het gege ven was goed, dat kende zij reeds, maar de uitwerking was slecht, alledaagsch, de stijl absoluut niet origineel. Niet één zin die gloeide of sprankelde. Zij had een te goed inzicht en een te zuiver gevoel om zich te laten misleiden. Rickey's manuscript was waardeloos. Geen enkele uitgever zou er naar omkijken. De witte vellen lagen stil in haar schoot. Het vuur smeude nog slechts, de hond en het poesje lagen in diepe rust. Het was heel stil. Buiten viel de sneeuw in dikke vlokken. Wat moest zij doen. Want er moest iets gedaan worden. Rickey moest zoo niet door gaan. Maar hoe hem dat aan het verstand te brengen? Van haar zou hij het zeker niet aannemen, hij zou woedend worden en zeggen, dat zij niet in hem geloofde. Mary Lee? Het was beter haar er niet in te men gen Michael McMillan! De gedachte aan hem was haar als een reddende lichtstraal in de duisternis. Hij kon raadgeven en helpen, beter dan wie ook. Zij keek op de klok. Het was nog niet laat voor een New Yorker. Zou zij hem vanavond vragen om te komen? Het duur de nog een heelen tijd vóór Rickey thuis kwam. Zoo'n gunstige gelegenheid om Michael alleen te spreken zou zich niet zoo gauw meer voordoen! Zij ging naar de telefoon en trachtte zich zelf zoo goed mogelijk in bedwang te hou den. Toen Michaels stem haar antwoordde, stelde zij heel rustig haar vraag. Kon hij ko men? Het was heel dringend. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5