faectek£ancl Uei£ü^! asyiyy Vereen.v.Nat. Veiligheid DINSDAG 3 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 1 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bij onze kgenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad f 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? HET BLIJFT KOUD. De BUI seint i Verwachting: Meest matige Noordooste lijke tot Oostelijke wind, gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen regen, koude nacht met kans op nachtvorst, weinig verande ring in temperatuur overdag. Hoogste barometerstand: 774.6 Thors- havn. Laagste barometerstand 753.7 Szegedin in Hongarije. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Noorden neemt nog in beteekenis toe en breidde zich vooral naar het Oosten uit. Een depressie, die door het Noorden trekt, geeft echter weer dalingen van de lucht druk in het uiterste Noorden van Scandi navië. In het Oosten van Centraal-Europa stijgt de luchtdruk, waardoor de depressie in het Zuid-Oosten, die reeds eenige dagen stationair was, begint op te vullen. Op dit deel van het vasteland viel plaatselijk veel regen, te Breslau en te Weenen 17 milli meter. De depressie in het Zuid-Westen ver plaatste zich naar het Zuiden en schijnt naar het Middellandsche Zeegebied te zul len trekken. De arctische winden langs den Oostrand van het gebied van hoogen lucht druk brachten eeh sterke temperatuurda ling in Finland, de Baltische staten en in Polen. Het gebied van koude in Zuid-West- Duitschland, Zwitserland en Frankrijk is nog steeds aanwezig. De Alpenstations mel den echter aanmerkelijk hoogere tempera turen, groote droogte en onbewolkte lucht. Op IJsland werd het kouder, evenzoo op de Faroer. Het is te verwachten, dat in onze omgeving de wind uit Oost zal blijven en dat het weer zal opklaren. De op klaring zal echter geen stijging van temperatuur brengen en bij opklaring in den nacht blijft het gevaar voor nachtvorst bestaan. LUCHTTEMPERATUUR. 14.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagavond 7.53 uur tot Woens dagmorgen 3.55 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 4 Mei v.m. 5.15 uur, n.m. 5.40 uur. Maan op 8.03 uur Woensdagochtend. Maan onder 0.08 uur Donderdagnacht. STROOMLEVERINGS- OVEREENKOMST MET KOUDEKERK Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit stellen voor een nieuwe stroomleveringsovereenkomst met de gemeente Koudekerk aan den Rijn te sluiten. Volgens dit concept, waarmede de Com missie zich kan vereenigen, garandeert de gemeente Koudekerk een minimum-ver bruik van 30.000 K.W.U., in plaats van, zooals tot dusver, 25.000 K.W.U. per jaar, terwijl zij bereid is den duur van de over eenkomst met 4 jaren te verlengen. Daartegenover val de enkeltariefprijs, die thans 9 cent hooger is dan het te Lei den geldende enkeltarief, met 4 cent en de overige tarieven in evenredigheid daarme de worden verlaagd, terwijl ook de prijs van de electriciteit voor de straatverlich ting tot den thans algemeen geldenden wordt verminderd; laatstgenoemde verla ging is echter eerst voor de toekomst van beteekenis, omdat er op het oogenblik in Koudekerk uitsluitend gas-straatverlich- ting is. Voor de verbruikers in Koudekerk be- teekent de voorgestelde tariefsverlaging op de basis van het stroomverbruik over 1937 een voordeel van rond 1070, een bedrag, dat Leiden uit den aard der zaak per jaar aan inkomsten zal derven, wanneer de prijsverlaging eventueel niet door een grooter stroomverbruik zou worden ge volgd. De Commissarissen hebben echter de verwachting, dat dit wel het geval zal zijn en dat de tariefsverlaging dus stimu- leerend op het verbruik zal worken. VERLAGING RENTE GEMEENTE- LEENING Ingevolge uw besluit van 31 Juli 1933 werd bij de Algemeene Friesche Levens verzekering Maatschappij te Leeuwarden een geldleening aangegaan van 250.000 tegen een rente van 4 3/4 pet en met een looptijd van 40 jaren, terwijl volgens een der bepalingen van de leening-overeen komst versterkte aflossing of conversie vóór 1 Augustus 1938 was uitgesloten. Aangezien deze leening mitsdien tegen 1 Augustus a.s. voor conversie in aanmerking komt, hebben B. en W. zich terzake tot genoemde Maatschappij gewend. Zij ver klaarde zich daarop bereid de rente voor die leening, per 1 Augustus as. pro resto groot 218.750, met ingang van genoem den datum te verlagen tot 3V* pet. per jaar, zulks op de in de Leeskamer ter vi sie liggende voorwaarden. AANLEG GEDEELTE STAMRIOOL In een gedeelte van de van den Brande- lerkade en van een op die kade aanslui tende straat, waarvan de aanleg binnen kort voor rekening van de N.V. Gemeen schappelijk Eigendom te 'sGravenhage in uitvoering komt, is een gedeelte van het stamriool ontworpen. Zooals blijkt, is het gewenscht, het ge deelte stamriool tegelijk met den straat- aanleg aan te leggen. De kosten van aanleg van het gedeelte stamriool worden geraamd op 17.000. Van dit bedrag komt een gedeelte, groot 11.184, ten laste van het fonds, gevormd door de bijdragen, bedoeld in art. 2, 2e lid, letter b, der verordening op den aanleg van straten en wegen, terwijl het restant, zijnde 5816, op de gemeente-begrooting beschikbaar dient te worden gesteld. VERBETERING VOLDERSGRACHT Nu de verschillende op de gemeente-be grooting voor 1938 uitgetrokken onder- houdsposten zulks veroorloven, zal in" den loop van dit jaar tot verbetering van de bestrating van de Voldersgracht, waarvan de kos'ten in totaal op plm. 5800 wor den geraamd, worden overgegaan. De ver betering van de bestrating zal mede om vatten, van tegeltrottoirs met een ver diept gedeelte aan de Oostzijde in verband met de aldaar laag gelegen perceelen alsmede het opruimen van de bestaande boombeplanting en het planten van een nieuwe rij boomen in het aan te leggen oostelijk trottoir. Aangezien het voorts uit verkeersoog- punt zeer gewenscht moet worden geacht, dat tot verwijdering van de in deze straat nog aanwezige verkapping en vischbanken en in verband hiermede tot opheffing van de aldaar gehouden wordende vischmarkt wordt overgegaan, hebben B. en W. om trent een en ander het gevoelen van de Commissie voor den Markt- en Haven dienst ingewonnen. Blijkens haar advies bestaat bij haar noch tegen het een, noch tegen het ander bezwaar. SCHOOLKINDERVOEDING Het bestuur van de Vereeniging voor Schoolkindervoeding en Schoolkinderklee- ding raamt de kosten, voortvloeiende uit het genomen besluit om aan daarvoor in aanmerking komende schoolgaande kinde ren schoenen in plaats van klompen te verstrekken, op rond f 3500. Naar zijne meening zouden die kosten 2272 hebben bedragen, indien het aantal aan de ver strekking van voedsel en/of kleeding en schoenen deelnemende kinderen niet was gestegen, Dat aantal is echter en zulks, naar het oordeel van het bestuur, als ge volg van evenbedoeld besluit van 1868 in December 1937 toegenomen tot 1960 op 8 Februari j.l. Deze stijging brengt mede, dat met een verhooging van 2272 van het aanvankelijk voor 1938 toegekend subsidie ad 48325 niet kan worden volstaan, doch dat toekenning van een extra-subsidie van tenminste 3500 noodig zal zijn. Aangezien het aantal der bovenbedoelde kinderen inmiddels de 2000 reeds heeft overschreden, zijn B. en W. met het be stuur van gevoelen, dat toekenning van het gevraagde subsidie, groot 3500, noodza kelijk moet worden geacht. Benoeming onderwijzer Tengevolge van het aan den heer J. M. Bakker verleend eervol ontslag is aan de Jongensschool voor ulo. een vacature van onderwijzer ontsaan. In verband daarmede verzoeken B. en W. den Raad over te gaan tot benoeming, met ingang van een nader door het Colle ge te bepalen datum, van een onderwij zer aan de Jongensschool voor ulo, waar voor door hen worden voorgedragen: lo. de heer M. J. Oele, onderwijzer aan de openbare school voor ulo. te Den Burg (Texel); 2o. de heer J. H. van Neerbos, onderwijzer aan de neutrale school „De Leerschool" te Nijmegen; 3o. de heer C. L. Schotel, onderwijzer aan de openbare lagere opleidingschool B te Gouda. Leermiddelen school Chr. Onderwijs Door den Raad werd om praeadvies in handen gesteld van B. en W. een verzoek van het bestuur der Vereeniging voor Christelijk Onderwijs, alhier, om op grond van artikel 72 der Lager Onderwijs wet 1920 medewerking te verleenen tot ae aanschaffing van leermiddelen ten ge- hoeve van zijn school voor gewoon lager onderwijs aan den Hooge Mórschweg, zulks in verband met de toeneming van het aan tal leerlingen. Deze aanschaffing strekt niet tot vervan ging van leermiddelen, die tengevolge van langdurig gebruik niet meer gebruikt kun nen worden, of tot aanvulling van den voorraad schoolbehoeften in verband met vermindering door verbuik, terwijl even min de normale eischen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, zullen wor den overschreden. £t«uat lachtverdedlgingsfondslt Postgiro Den Haag ten name van De kosten, welke door het schoolbestuur worden geraamd op rond 278, behooren dan ook tot de buitengewone uitgaven, be doeld in artikel 72 der Lager Onderwijs wet 1920 en niet tot die, welke moeten worden bestreden uit de exploitatiever goeding, bedoeld in artikel 101 dier wet. Aantal inspecteurs le klasse bij de politie Artikel 3 sub b van de ontwerp-verorde- ning, bedoeld in artikel 223, derde lid, der Gemeentewet, zooals dit oorspronkelijk luidde, bepaalde, dat er bij de politie 7 of 8 ambtenaren in de rangen van inspec teur le klasse, inspecteur of adjunct-in specteur zouden zijn; later hebben B. en W. echter de redactie van artikel 3 op dit punt in dien zin gewijzigd, dat er 3 in specteurs le klasse en 4 of 5 ambtenaren In de rangen van inspecteur of adjunct-in specteur zouden zijn. Tot deze limiteering van het aantal inspecteurs le klasse zijn B. en W. niet zoozeer overgegaan, omdat zij zeiven van de wenschelijkheid daarvan overtuigd waren, als wel omdat zij daar door \egemoet kwamen aan een desbetref- fenden wensch van het Departement van Binnenlandsche Zaken en daarmede een beletsel tegen het verkrijgen van de Ko- Koninklijke goedkeuring op de verorde ning uit den weg dachten te ruimen. Intusschen is den Burgemeester en het College van B. en W. uit inmiddels Ko ninklijk goedgekeurde verordeningen van andere gemeenten, o.a. van Haarlem en Tilburg, nader gebleken, dat een bepaling, als de ontwerp-verordening aanvankelijk bevatte bepaling dus, waarbij het aan tal inspecteurs le klasse niet is gelimiteerd voor het verkrijgen van de Koninklij ke goedkeuring geen hinderpaal oplevert. Onder deze omstandigheden stellen B. en W. er met den burgemeester prijs op de oorspronkelijke redactie man artikel 3 op dit punt te herstellen, te meer, omdat daar door mede de belangen van thans in dienst zijnde inspecteurs en ook die van de, ge meente zullen kunnen worden gediend. Zooals bekend, is hier tot dusver het aantal inspecteurs le klasse niet gelimi teerd geweest en hun aantal heeft dan ook vroeger zelfs in den tijd, dat er nog geen met de onmiddellijke leiding van de brand weer belaste inspecteur le klasse was veel meer dan 3 bedragen. De praktijk toch was, dat de inspecteurs, wanneer zij een bepaald aantal jaren als zoodanig dienst hadden gedaan en hadden voldaan, tot den rang van inspecteur le klasse wer den bevorderd. De thans in dienst zijnde inspecteur leef den dus in het vooruitzicht, dat zij,- voor zoover zij aan de gestelde eischen volde den, na zekeren tijd tot inspecteur le klas se zouden worden bevorderd. Dat vooruit zicht nu wordt hun grootendeels ontno men, indien het aantal inspecteurs le klas se op 3 bepaald blijft; alsdan zal er voor hen allpn kans op bevordering zijn, wan neer er een vacature als inspecteur le klas se ortstaat. Uit een oogpunt van billijkheid tegen over de nu in dienst zijnde inspecteurs is herstel van de oorspronkelijke redactie van artikel 3 der ontwerp-verordening op dit punt dus naar de meening van B. en W. alleszins gemotiveerd. Doch ook de belangen van de gemeente zullen daardoor kunnen worden gediend, in zooverre dat het dan mogelijk zal zijn goede inspecteurs, die anders zouden trach ten elders in een hoogeren rang te worden benoemd, voor den gemeentedienst te be houden. De z.g. B-steun Op de gemeente-begrooting voor het loopende dienstjaar is een bedrag van 22.345 uitgetrokken ten behoeve van het verleenen van extra-hulp aan werkloozen (z.g. B-steun), tegenover welke uitgove on der volgnummer 169 een ontvangst is ge raamd van 13.913, als rijkssubsidie in die extra-hulp. Ten laste van de gemeente zou derhalve blijven een bedrag van 8.432. Blijkens de thans van den Minister van Sociale Zaken ontvangen en in de Lees kamer ter inzage gelegde circulaire mag over het kalenderjaar 1938 ten hoogste een bedrag van 24.481.50 aan extra-hulp aan werkloozen worden uitgekeerd, welk be drag berekend is naar 5.70 per werkloo- ze en een gemiddeld aantal werkloozen van 4295. Van dit bedrag komt 3.70 per werk- looze, of in totaal 15.891.50, ten laste van het Rijk, zoodat het ten laste van de ge meente blijvende bedrag 8.590 groot is of 158 meer dan op de begrooting is ge raamd. In verband met een en ander dient de gemeentebegrooting voor 1938 overeen komstig den hierbij overgelegden begroo- tingsstaat te worden gewijzigd. Kasgeldleeningen In de raadsvergadering van 14 Februari j.l. werd besloten om, zoo noodig, geduren de het 2e kwartaal 1938 kasgeldleeningen aan te gaan tot een maximaal bedrag van 1.500.000. Vermits de aan kasgeld opgenomen som op het oogenblik 1.000.000 bedraagt en ook in het 3e kwartaal groote uitgaven zullen zijn te doen (restitutie van pen sioenen aan het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds, rente en aflossingen van geld- leeningen, ondersteuning van werkloozen en armlastigen, enz. enz.) is het gewenscht om het maximaal bedrag, dat gedurende het 3e kwartaal 1938 de kasschuld zal mo gen beloopen, op 2.000.000 vast te stellen Aankoop perceel Ingevolge raadsbesluit van 6 Juni 1932 zijn voor verbreeding van de Koppen- hinkstéeg door de gemeente aangekocht eenige pakhuizen. Het is thans ook mo gelijk het belendende perceel, eigendom te doen worden van de gemeente. Met de eigenaresse is nJ. na langdurige onder handelingen overeenstemming bereikt over een koopprijs van 800. Verhuring gebouw M.S.G. Bij raadsbesluit van 5 Juli 1926 werden aan het Genootschap „Mathesis Scientia- rium Genitrix" het gebouw van de voor malige H.B.S. voor jongens aan de Pie terskerkgracht no. 13 c.a. en de custoswo- ning van het oude Gymnasiumgebouw aan de Lokhorststraat no. 16, tegen een jaar- lijkschen huurprijs van in totaal 5.760 verhuurd, zulks o.m. onder bepaling, dat de huur in ieder geval zou eindigen op 1 Januari 1938. In verband hiermede heeft het bestuur van het Genootschap B. en W. verzocht, het genoemde gebouw met de woning voorloopig nog voor het jaar 1938 te mogen huren, waartegen hunnerzijds geen bezwaar bestaat B. en W. zijn van meening, dat de huurprijs voor -het jaar 1938 kan worden gesteld op totaal 5.475, terwijl overigens de belangen van het afgeloopen huurcontract kunnen blijven gelden. Met een en ander kunnen het bestuur van het Genootschap en de Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen zich vereenigen. Verkoop strookjes grond Van de heeren J. F. Goddijn (eigenaar van het perceel Oude Vest no. 127, en G. Buis (eigenaar van het perceel Oude Vest no. 141) zijn verzoeken ingekomen om te mogen koopen eenige strookjes gemeen tegrond onder de zijgevels van hun per ceelen. Bij het aanleggen van de Grevenstraat en de Druckerstraat zijn n.l. de belen dende perceelen weggebroken. Dientenge volge moesten de muren, die door de af braak zijgevels werden, versterkt worden, waardoor zij gedeeltelijk op gemeentegrond kwamen te staan. Vermits het voor de goe de orde beter is, dat de zijgevels in haar geheel staan op grond van de huiseige naren, en adressanten met den gevraagden koopprijs van 10 per M2. accoord gaan, achten B. en W. inwilliging van de ver zoeken gewenscht. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Uitgeschreven prijsvragen. Door Rector en Senaat der Rijksuniver siteit te Leiden zijn den lsten Mei 1938 de volgende prijsvragen uitgeschreven. Overeenkomstig artikel 84 dér hooger- onderwijswet worden de studeerenden aan een der Nederlandsche instellingen van hooger onderwijs uitgertoodigd, hun krach ten te beproeven aan de behandeling van de navolgende onderwerpen, opgegeven door de Faculteit der Godgeleerdheid: 1. De faculteit verlangt een onderzoek naar de philologische en materieele quali- teiten van Photius' exegese op grond van K. Staab, Pauluskommentare aus der grie- chischen Kirche. 2. De faculteit verlangt een onderzoek naar de wijsgeerige beginselen en theolo gische strekking van de godsdienstwijs begeerte van Clement C. J. Webb. Faculteit der Rechtsgeleerdheid: 1. De faculteit verlangt een systematisch en kritisch onderzoek naar de toepassing van het instituut der delegatie ten aan zien van de artt. 21 lid 1, 39 en 43 der In dische staatsregeling (artt. 27 lid 1, 49 en 53 R. R. oud). 2. De faculteit vraagt een vergelijkende en systematische adatrechtelijke beschrij ving en beschouwing van de structuur en de inwendige organisatie van het dorp in West-Java en in het overig deel van Java (buiten de Vorstenlanden). Faculteit der Geneeskunde: 1. Door parenterale toediening van vreemd eiwit kan men overgevoeligheid opwekken. Door op deze wijze overgevoe lig gemaakte dieren het soortgelijke eiwit in fijn verdeelden toestand te doen inade men kan men bij hen typische aanvallen van astma verwekken, met exspiratoire dyspnoe, hoesten, ophoesten van een taai, veel eosinophiele cellen bevattend slijm bij het verminderen van den aanval enz. (P. Kallos en W. Pagel, Experimentelle Untersuchungen über Asthma bronchiale, Acta Medica Scandinavica, Deel 91, blz. 292—305 (1937). Zie verder ook: Heubner, Zeitschr. Exp. Med. 10, 269 (1920); Silber- schmidt, Ann. Inst. Pasteur, 52, 690 (1934); Alexander, Becke en Holmes, J. of Immun. 11, 175 (1926). De faculteit verzoekt een nader onder zoek omtrent deze experimenteel opge- AGENDA LEIDEN. Dinsdag, R. K. Bond van Overheidsperso neel „St. Paulus", Ledenvergade ring, Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag. Bridge-avond is Restaurant Zarse, o. ausp. N. Reisver. v. Ka tholieken. Toegankelijk v. ieder een, 8.15 uur. Donderdag: „St. Raphaël". Ledenvergade ring, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. Muziekschool Toonkunst. Jaar lij ksche Uitvoering Foyer, Gehoor zaal, 8 uur. Donderdag, R.-K. Reclasseeringsvereeniging Bureauzitting gebouw St. Vincen- tiusver. Hoogl. Kerkgracht 32, van 89 uur n.m. Donderdag, Vriendenkring van het Allerh. Sacrament, jaarvergadering en rede Centraal-Praeses H. A. J. Drost, gebouw St. Jos. Gez. Ver., 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 30 April tot en met Vrijdag 6 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552 en J. Doedens, Wilhelrninapark 8, Oegstgeest Tel. 274. wekte asthma-aanvallen, liefst ook bij an dere diersoorten dan de cavia, hetzij in serologisch, immuunbiologisch, patho-phy- siologisch, patholoog-anatomisch, röntge- nologisch (en) of pharmacologisch opzicht. 2. De faculteit vraagt een onderzoek naar de embryologische ontwikkeling van de kernen van den hypothalamus. Faculteit der Wis- en Natuurkunde: 1. De faculteit verlangt een experimen teel onderzoek tot uitbreiding van onze kennis betreffende de adsorptie van een voudige samengestelde gassen (eenatomi- ge, tweeatomige) aan eenvoudig samen gestelde oppervlakken (metalen, kristal len). Experimenten omtrent het verband tusschen den accomodatiecoefficient (ener gie, hoeveelheid van beweging) van het gas met betrekking tot den wand en de adsorptie zijn daarbij gewenscht. 2. De faculteit verlangt een\ zoo volledig mogelijk overzicht van de vormen der wortelsystemen van Nederlandsche duin planten. Faculteit der Letteren en Wijsbegeerte: 1.. De faculteit verlangt een onderzoek naar het nationaal bewustzijn bij de vol ken van Europa in de Middeleeuwen. Bedoeld wordt een op bewijsplaatsen uit bronnen van allerlei aard gebaseerde verhandeling over de aanwezigheid en den aard van nationaal bewustzijn in het middeleeuwsch Europa, hoe het zich ont wikkelt, in welke vormen het zich uit, tot welke tegenstellingen of samenhangen het aanleiding geeft, welke de geographische eenheden zijn, waarbinnen het geldt, welk aandeel in de vorming ervan toekomt het zij aan de kerkelijke of aan de antieke overlevering, in hoeverre anthropologische factoren er een rol in spelen, in hoeverre het staatkundige gedragingen beheerscht of beinvloedt. Aan de beteekenis van het woord natio worde bijzondere aandacht gewijd, terwijl de nationes in het univer sitaire leven en in overige beschavings functies eveneens in het onderzoek dienen te worden betrokken. 2. De faculteit verlangt een systematisch bronnenonderzoek naar de maatschappe lijke, godsdienstige en economische func ties van den „toean tanah" in de oostelijke eilandengroep van den Indischen Archi pel (ten Oosten van Celebes en Soemba- wa). Ter oriënteering raadplege men: F. D. Holleman, Het adat-grondenrecht van Am- bon en de Oeliassers (1923) en F. A. E. van Wouden, Sociale structuurtypen in de Groote Óóst (1935). De antwoorden, gesteld in de taal der vraag en geteekend met een spreuk, wor den, in tikschrift, toegezonden aan het be stuur van den senaat der universiteit vóór 1 Mei 1939, vergezeld van een verzegeld briefje, dat dezelfde spreuk tot opschrift heeft en den naam en het adres des schrij vers bevat. Op den derden Maandag van de maand September 1939 wordt het oordeel der fa culteiten over de ingekomen verhandelin gen bekendgemaakt en wordt aan de schrij vers van de antwoorden, die door de fa culteiten der bekroning waardig zijn ge keurd, de gouden eerepenning uitgereikt. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 5683. L. P. Koelewijn, Noordwijk-Binnen, Kerkstraat 40, fruit- en brandstoffenhandel. Ouh. fil.: Noordwijk a. Zee, Hoofdstraat 80, d.d. 30 Apr. 1937. Nieuwe inschrijving. 7176. Maat schappij tot uitvoering van Baggerwerken „Erica" voorheen K. Schoonboom, N.V., Warmond, Veerpolder. (Ned. Staatscourant: 4 Juli 1933, Bijvoegsel Nr. 1197). Dir.: K. Schoonboom, Voorburg. Comm.: D. van de Gevel en J. van de Gevel, Oegstgeest. Maatsch. kap.: ƒ40.000.geheel geplaatst en gestort. Bij de door de Ned. Chem. Ver afgeno men examens voor analyst werden door de leerlingen der Middelbaar Chemische School te Leiden na het schriftelijk gedeelte 19 vrijstellingen behaald voor natuurkunde en/of scheikunde. Bij voortzetting slaagden voor het volledig examen: de dames T. Lu cas (Haarlem), E. Drost (Leiden), M. T. Crol (Winschoten), A. Kion (Haarlem), W. J. v. d. Vorm (Rotterdam), H. Kil jan (Lei den) en de heeren: J. A. v. Wijk (Leiden), J. v. d. Horst (Alphen a. d. Rijn) en M. Pasma (Aarlanderveen); voor volledige al gemeene ontwikkeling: mej. C. v. d. Lin den en de heer C. W. Fransen (beiden te Leiden), voor algebra mej. J. v. Daalen (Katwijk) en voor natuurkunde, scheikun de en warenkennis N. J. de Jong (Wasse naar).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2