Land- en Tuinbouw RECHTZAKEN RADIO-PROGRAMMA'S DE LAATSTE LES VAN LANGELOT DINSDAG 3 KEI 1938 DE LEFDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 NEDERLANDSCHE BOTANISCHE VEREENIGING. Bijeenkomst te Lisse. Op 30 April vond een ledenvergadering plaats in het laboratorium voor bloembol- lenonderzoek te Lisse. De directeur, prof. dr. E. van Slogteren, gaf een inleiding over de onderzoekingen, welke hier ten behoeve van de bloembollencultuur worden ver richt. Het blijkt onmogelyk, de problemen van de cultuur van gezonde bollen te scheiden van die, welke zieke bollen b.e- den. Immers, de methoden, aangewend voor het verbeteren van den groei en bloei van de bollen, moeten in de eerste plaats rekening houden met een mogelijken in vloed op vatbaarheid voor parasitaire of physiologische ziekten, terwijl de ziektebe strijding op de ontwikkeling der bollen niet nadeelig mag werken. De veelzijdige eischen, die de cultuur stelt, maken het noodzakelijk, dat de onderzoekingen plaats hebben in het centrum der cultuur, waar alleen de problemen aan de levende plan ten in hun natuurlijke omgeving kunnen worden bestudeerd. Er wordt getracht naar het verkrijgen van een goed en gezond product, tegen zoodanige prijzen, dat aan de concurrentie het hoofd kan worden ge boden. De practijk heeft door de belang rijken geldelijken steun voor installatie en instrumentarium haar belangstelling voor het Laboratorium getoond. De nematoden-ziekten kunnen door een warmwaterbehandeling afdoende worden bestreden, terwijl het „geelziek" der hya cinthen door heeteluchtbehandeling kan worden onderdrukt. Methoden voor vroeg- bloei werden belangrijk verbeterd. Het riet-parasitaire omvallen der tulpen kan op bevredigende wijze bestreden, ter wijl ook de bestudeering der virus-ziekten krachtig ter hand is genomen. Het versche pingsprobleem heeft de laatste jaren ook zeer veel aandacht gevraagd en dit zal wellicht tot een belangrijke uitbreiding van den export kunnen leiden. Dr. J. J. Beyer hield een korte lezing over verscheping van bloembollen naar het Zuidelijk halfrond. Dr. L. A. Algera besprak zijn onderzoek over de ademhaling en de koolhydraatstof wisseling der tulpen. Mej. dr. M P. de Bruyn Ouboter behan delde hare onderzoekingen over de virus ziekten en demonstreerde hierbij een film over een gedeelte van het onderzoek. Het is haar gelukt, de virusziekte der narcis sen door injectie van perssap van zieke planten op gezonde narcissen over te bren gen. Dr. M. P. Both besprak zijn onderzoek over den invloed van verschillende bespui- ■tingsmiddelen op het gedrag der stomata van hyacinthen en tulpen Na bezichtiging van de proefnemingen, werd 's middags een bezoek gebracht aan een groot bloembollenbedrijf en een bol lenschuur bezichtigd. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Een hoed voor twee biertjes. Het zal best een gezellige boel geweest zijn in het „Hof van Holland" te Noord- w y k, op den Tweeden Kerstdag. Op dien dag bestond er gelegenheid om zich te ver maken met allerlei dansen van de ma zurka tot de meest moderne dans onzer ver lichte eeuw. Maar van deze beenenbeweging, op de maat van een band met een prachtigen vreemden naam, krijgt men dorst. Dus wer den de droge kelen gelaafd met biertjes. En zoo was het den geheelen avond wel ge gaan, dus dansje, biertje, dansje enz. Toen de tijd van scheiden was aangebroken was er een gedeelte van de danslust'igen in de „blauwe" tram gestegen met het oogmerk zich naar Leiden te laten vervoeren. In de tram had ook plaats genomen B. H. uit Leiden; die ook de noodige biertjes ge nuttigd had. Deze nu raakte in gesprek met een hem onbekende, die zich ook in de dancing vermaakt had met beenbewegin gen en biertjes. Blijkbaar nog niet genoeg biertjes, want hij had nog wel idee in wat gerstenat. Maar de centjes waren op. Dus dorst hebben maar geen centjes om die dorst tevreden te stellen, zou er niet veel van gekomen zijn, als B. H. niet in deze tram gezeten had. Want de onbekende me depassagier had een hoed bij zich, een zoo goed als nieuwen hoed. Of B. H. idee had om den hoed te koo- pen voor niet te veel. Deze laatste rook een koopje en begon te bieden met het uitein delijk resultaat, dat de hoed voor twee biertjes van eigenaar verwisselde. Het vocht zou genuttigd worden in „Spoorzioht" te Leiden en na deze transac tie stapte de nieuwe eigenaar van het hoofddeksel parmantig naar huis en hing zijn „koopje" aan de kapstok. Tot zoover is er geen speld tusschen te krygen, maarWij leven een week later en weer is B. H. naar het „Hof van Hol land" getogen om zijn beenen eens van de vloer te plaatsen. Hij had zijn hoed van twee biertjes deftig op zyn hoofd. Binnenkomende in de dancing werd hij be groet door de aanwezigen op de gewone manier. Een uitzondering echter maakte de timmerman W. H. uit Noordwijk, want die riep: „Jy hebt mijn hoed op". En toen was de ellende begonnen, want wat was het ge val. B. H. die de hoed voor twee biertjes van den grooten onbekende had gekocht, had daarbij een gestolen hoed gekocht en dus werd het heling. De politie werd er bij gehaald met gevolg, dat de hoed op het politiebureau werd gedeponeerd, als stuk van overtuiging dienende voor den Haag- schen Politierechter, alwaar B. H. als ver dachte en W. H. als getuige gedagvaard waren. De hoed echter was niet aanwezig en rusite nog in de badplaats. „Je had toch wel kunnen begrijpen, dat de hoed van diefstal afkomstig was", vor.d de Officier. „Och, we hadden een biertje op", verde digde verdachte zich heel listig. En omdat hij het had moeten begrijpen, eischte de Officier een boete van 5. subs. 5 dagen. „Maar u begrijpt toch wel", meende ver dachte, cat als ik geweten had, dat het ding gestolen was ik er niet mee naar Noordwijk was gegaan". De politierechter voelde wel iets voor de logica, die er in dit verweer schuilde en aannemende, dat er bovendien biertjes ge consumeerd waren waardoor 't bevattings vermogen niet 100 procent was geweest, sprak hij verdachte met een ernstige waar schuwing 'vrij. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Verkeersov ertredingen. A. van H., aannemer te Leiden heeft met zijn vrachtauto het verkeer in gevaar gebracht door, hoewel de brug aan de Dorpstraat te Alkemade in reparatie was en dus nauwer was dan anders het geval is,- toch maar door te rijden met het ge volg, dat een wielrijder, F. V. uit Zoeter- woude, onderstboven werd gereden. Eisch f 25.— subs. 14 dagen. Omdat de verdediger zeide, dat de tee- kening, door de politie gemaakt, foutief was zal de kantonrechter over acht dagen vonnis wijzen. L. den B. uit Wassenaar moest ver schijnen omdat hij met zijn auto, rijdende op de Papelaan te Voorschoten, een bak fiets omver had gereden waardoor deze motorbakfiets, toebehoorende aan den melkboer P. Overdevest uit Voorschoten, in de sloot terecht was gekomen en een groote hoeveelheid melk, boter, kaas en eieren verloren was gegaan. Overdevest, als getuige gehoord, verklaarde, dat hij eerst met zijn bakfiets tegen een boom te recht was gekomen, waardoor deze was omgeslagen en zoo in de sloot was terecht gekomen. De schade was zeer groot ge weest en vastgesteld op 61.82. Bij het verdere getuigen verhoor kwam nog vast te staan, dat verdachte nu niet bepaald netjes gehandeld had. Zoo was hij na de aanrijding hard doorgereden maar na een achtervolging aangehouden, waar bij bleek, dat hij niet in het bezit was van ten rijbewijs. Hij had ook nog tegen den aangeredene gezegd, althans dat vermeldde het verbaal, ,ik tik jouw liever aan, dan dat ik tegen een boom rijd." De ambtenaar eischte een totale geld boete van 24.subs. 12 dagen waarbij dan rekening gehouden werd met het feit, dat verdachte ook nog voor de Haagsche rechtbank zal moeten verschijnen. Uitspraak conform. D. C. wielrenner uit Den Haag had tij dens een wedstrijd G. de Mooy uit R ij n s- b u r g omvergereden nabij den overweg „De Vink" te Voorschoten. „Ik was haast doodgereje" verklaarde de aangeredene. Gelukkig was dit niet het geval geweest, maar wel was zyn rijwiel het kind van de rekening geworden. Het O. M. wees op het gevaar van zulke wedstrijden op den weg en eischte 6. subs. 3 dagen. Uitspraak conform. F. B. uit Delft had met zijn auto gere den op den Zeeweg te Katwijk. Dit ry- cten was niet volgens de verkeersregelen geschied, want met groote snelheid had hij een bochts links genomen waardoor de wielrijder G. de Vaal uit Katwijk werd aangereden en zijn rijwiel beschadigd voor een bedrag van 19.hetgeen de aange redene graag terug wilde hebben. Nu dat ging. want nadat de ambtenaar een boete geëischt had van 25.subs 10 dagen veroordeelde de 'kantonrechter hem tct deze boete en wees de civiele vorde ring ad. 19.— toe. G. G. van O. chauffeur te Leiden had nabij de Beschuitsteeg te Leiden geen voorrrang verleend aan verkeer van rechts met als natuurlijk gevolg een aanrijding. Eisch 15.subs. 5 dagen. Uitspraak 12.50 subs. 5 dagen. G. K. uit Den Haag had in de Hoofd straat te Sassenheim onnoodig links gereden met zijn auto, waardoor een be steller van de P.T.T. werd aangereden. Eisch 10.subs. 8 dagen. Uitspraak conform. G. H. v. d. P. uit Oud Ade had als wielrijder een bocht links genomen op den Heerensingel te Leiden met het gevolg, dat hy tegen een auto was opgetornd. Eisch 5.subs. 3 dagen. Uitspraak con form. D. V. garagehouder uit Nieuw-Helvoet was met zyn auto na by den overweg „De Vink" te Voorschoten doop:*reden hoewel de doorgang voor hem niet vrij was, met als resultaat, dat D. de Wit uit Hazerswoude werd aangereden en tegen oen grond terecht kwam, waardoor hij 10 dagen niet had kunnen werken. Verdachte vertelde, dat hij inplaats van op het rem pedaal op het gaspedaal had getrapt. Deze vergissing kwam Hem te staan op een eisch van 10.subs. 5 dagen. Uitspraak con form. H. L. W. O. uit Den Haag was op den Hoogg Rijndijk te Hazerswoude plotseling met zijn auto van richting ver- Waarom geen belangstelling. Bij mooi zonnig weer kan men voor kor ten tijd buiten genieten van de bloemen velden met haar kleurenpracht en heer lijke geur; is het weer droog en winderig dan geniet men het meest in de stad, vooral tusschen Marnixstraat en achterkant Mau- ritsstraat. Daar is gedurende 8 a 10 jaar ge legen een stuk grond van flinke afmeting, oorspronkelijk bedoeld als bouwterrein, om gebouwd in een woestijn en dat tevens ge bruikt wordt als voetbalterrein enz., waar u kunt genieten van zandstormen. Waarom toont u niet zooveel belangstel ling in dit „natuurschoon" als in de bollen velden? Is zoo'n zandstorm niet net zoo schoon als bloemenpracht? Met een her metisch gesloten stofbril en gasmsRcer is u tegen alles verzekerd, ook tegen gasaan vallen uit de lucht. Ook voor de daar plaats hebbende voetbalwedstrijden is van de zijde van het publiek en politie weinig belangstelling. Waar zoudt u beter en goed- koopsr een voetbalwedstrijd kunnen gade slaan als juist daar. Het terrein is gelegen aan den openbaren weg, niets staat er u in den weg wat het uitzicht belemmert en de entree is vrij. Vroolijk is het te zien hoe de spelers in de lucht trappen naar den bal, die verdwenen is in een stofwolk, die dan op haar beurt de huizen in waait, tot leedvermaak van de huismoeders, die niet meer weten hoe zij ramen en deuren moeten sluiten, om dit gespuis maar zoo veel mogelijk buiten te houden. Dat dit schrijven moge bijdragen tot meer belangstelling van publiek, politie en ge meenteraadsleden, is de wensch van bo- gengenoemde bewoners, daar zij anders genoodzaakt zijn aan de gemeenteraad te verzoeken dit „natuurschoon" in een ander gedeelte van de stad te plaatsen, of b.v. te bestraten, misschien dat er dan meer be langstelling is. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de plaatsing, verblijven wij met de meeste hoogachting, Marnixstraat en Maurits- straatbewoners. Leiden, 2 Mei 1938. De gevaarlijke Wassenaarsche weg te Katwijk. Het is naar aanleiding van een auto-on geval, in den loop der week mijn zoon overkomen, dat onderget. UEd. beleeft verzoekt om hem via uw blad, in de gele genheid te stellen de aandacht van onze Provinciale zoowel als van onze plaatse lijke overheid te vestigen op een uiterst gevaarlijken en onhoudbaren toestand ten opzichten van het verkeer over den Wassenaarschen weg en den Mo- lentuinweg. Sinds de 's Gravenhaagsche Zandexploi- tatie Mij. en een nevenbedrijf begonnen zijn met den aanvoer van zand per auto, zijn deze wegen, metde andere verkeerswegen in Katwijk een schouwspel geworden van een wilde jacht van zware vijf tot zeven tons wagens, die het verkeer voor voetgan gers en fietsers haast ondoenlijk, althans zeer gevaarlijk, hebben gemaakt. Wie van deze verkeerswegen dagelijks WOENSDAG 4 MEI. anderd zonder daarvan ook maar het min ste teeken te geven. De heer P. Vlos, die daar juist aankwam en op deze manier van rijden niet verdacht was, werd aange reden en was heel ongelukkig op zijn hand terecht gekomen. Eisch 20.subs. 10 da gen. Uitspraak 15.subs. 5 dagen. Overtreding arbeidswetten. G. v. d. R. te Leiden had een knecht te lang laten werken in een perceel aan de Voldersgracht daar ter plaatse. Eisch 7.50 subs. 4 dagen. Uitspraak 5.subs. 2 dagen. A. P. K. banketbakker te Oegstgeest had eenzelfde overtreding begaan. De knecht had gewerkt aan één stuk voor een tentoonstelling. Hij had dit gedaan in den tyd van zijn patroon en wilde toen den an deren tijd inhalen. Eisch 7.50, subs. 4 dagen. Omdat dit de eerste herhaling is binnen twee jaar ver oordeelde de kantonrechter conform den eisch. HILVERSUM L 1875 en 415,5 M. NCRV- T'itzending. 6.256.55 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, medita tie, gewijde muziek (Gr.pl.). 8.30 Gra mofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Viool en piano. (In de pauze: Gramofoon- muizek). 12.00 Berichten. 12.15 Gra mofoonmuziek. 12.30 Apollokwintet, en gramofoonmuziek. 2.30 Postzegelpraatje 3.00 Zang, hobo, piano en gramofoon muziek). 12.00 Berichten. 12.15 Gra de kinderen. - 5.45 Gramofoonmuziek. 6.05 Causerie over schoolreizen. 6.25 Taalles en causerie over het binnenaanva- ringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Land- en tuinbouwpraatje. 7.45 Repor tage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichten. 8.15 Utrechts Stedelijk Orkest, het Utrechts Toonkunstkoor en so listen. 9.30 Causerie „Wereldverband der kerken". 9.50 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Damles. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnas tiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. c.a. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301,5 M. VAR A-Uitzen ding. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VP RO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Kook les. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven. 11.30 Causerie over werkloosheidsbestrijding. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.451.45 VARA-Orkest. 2.00 Kniples. 2.30 Causerie over het Voorbereidend Onder wijs. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gra mofoonmuziek. 5.45 Amusementsorkest „Sylvia", en soliste. 6.15 Esmeralda- Septet. 6.456.55 Interview. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.05 Zang. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berich ten ANP. 8.15 De Ramblers, en solist. 8.45 Orgelspel. 9.00 Radiotooneel. 9.30 Esmeralda-Septét. 10.00 Berichten ANP 10.05 VARA-Kamerorkest, m.m.v. so listen. 10.35 Gramofoonmuziek. 11.00 C. Steyn's accordeonorkest. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 10.20—10.50 Gra mofoonmuziek. 11.05 BEC-Schots-orkest 12.05 Het Victor Olof Sextet. 12.50 1.20 Gramofoonmuziek. 2.20 BBC- Schots-orkest. 3.05 Causerie: Hobbies. 3.20 Vesper. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.40 Harry Leader en zijn Band. 5.20 Berichtn. 5.40 Voor de boeren. 6.00 Or gelspel. 6.30 BBC-Harmonie-orkest. 7.00 Inleiding volgende uitzending. 7.05 —8.10 1st acte opera „Der Rosenkavalier" 8.20 Berichten. 8.40 Reportage. 10.00 Het Georgian Trio. 10.35 Joe Loss er zijn Band. 10.5011.20 Jazzmuziek (Gr.pl.). RADIO PARIS. 1648 M. 7.55—8.05, 9.30 en 10.20 Gramofoonmuziek. 11.35 Gra mofoonmuziek. 12.50 Zang. 1.05 Gra mofoonmuziek. 2.05 Pianovoordracht. -- 2.20 en 3.20 Zang. 3.35 Pianovoor dracht. 4.20 Cantrelle-orkest. 7.50 Pianovoordracht. 8.20 Variété-program ma. 9.5010.05 Gramofoonmuziek. KEULEN. 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.50 Omroepschrammelensemble. 11.20 Fabrieksorkest. 12.35 Militair or kest. 1.30 Populair concert. 3.50 Om roeporkest. 5.50 Viool en piano. 6.30 Omroeporkest. 7.20 Omroeporkest en solist. 8.20 Rijkszending: Koorconcert. - 8.50 Vervolg orkestconcert. 9.35 Gra mofoonmuziek. 9.5011.20 Omroep- Amusementsorkest m.m.v. solisten. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M: 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Om- loepkleinorkest. 12.501.20 Gramofoon muziek. 4.20 Omroepsalonorkest. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.20 Vioolvoordracht 7.20 Omroepkleinorkest, gemengd koor en solisten. 9.30 Folkloristisch program ma. 9.5010.20 Dansmuziek (Gr.pl.). 484 M: 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Omroeporkest. 12.501.20 Gra mofoonmuziek. 4.20 Pro Novakwartet, en gramofoonmuziek (met toelichting). 5.20, 6.05 en 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Omroeporkest en soliste. 8.05 Reporta ge 8.35 Omroeporkest. 8.50 Reporta ge. 9.05 Omroeporkest (vervolg). 5.30 en 9.4510.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 6.30 Omroepkoor en -orkest m.m.v. solisten. (7.20—7.30 Declamatie). 8.20 Zie Keu len. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.20 Be- r.chten. 9.50 K. Ristenpart's kameror kest. 10.05 Berichten. 10.2011.20 Omroep-Amusementsorkest en solisten. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. 3de Programma: 8.00 Keulen. 9.20 Di versen. 10.20 Parijs R. 11.05 Diversen 11.20 Brussel VI. 12.35 Keulen. 14.20 R. Dammark. 15.00 London Reg. 16.20 Parijs R. 17.20 Brussel FR. 17.50 Brussel VI. 18.05 Brussel FR. 18.20 Brussel VI. 19.05 Diversen. 19.20 Keulen. 20.20 Parijs R. 21.50 Weenen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Gram. muz. G. R. D. 10.20 London Reg. 12.05 Droitwich. 13.20 London Reg. 14.20 Droitwich. 14.20 London Reg. 18.00 Droitwich. 20.40 Lnodon Reg. 21.20 Brussel VI. 21.35 Praag of div. gebruik maakt, ziet zich telkens voor ge vaarlijke momenten geplaatst. De Wassenaarsche weg is nu eenmaal niet geschikt om dit zeer drukke en zware verkeer te verwerken zonder gevaar voor fietsers of voetgangers. Om een juist over zicht te krijgen in dezen onhoudbaren toe stand moet men zich de werkelijkheid voor oogen stellen en die is, dat een dertiental zandauto's, waaronder een als proef met aanhangwagen, dagelijks ieder minstens 35 vrachten zand naar de plaats van bestem ming brengt. Iedere wagen gaat dus min stens 70 maal langs den Wassenaarsche weg. de 13 wagens samen 910 maal, met een snelheid die afhankelijk gesteld wordt van de grondgedachte: Hoe meer vrachten per dag, hoe beter onze zaak marcheert. Dat hier uiterst bekwame chauffeurs aon 't stuur zitten, is buiten allen twijfel een feit, getuige de goede afloop tot heden, uit gezonderd het ongeval van 27 April (aan wie hier schuld moet worden toegewezen maakt de politie uit, in wier handen deze zaak op de juiste plaats is). Maar laat dit ongeval ook een waarschuwend teeken zijn voor onze provinciale-, zoowel als voor onze plaatselijke overheid om die maatregelen te nemen, die noodig zijn om erger te voor komen. Te meer waar de verkeersweg een geliefd traject is voor de bezoekers van de bollenstreek, 'k Zal mij dan ook niet wagen met cijfers aan te toonen hoeveel wagens hier dagelijks passeeren, waar, buiten de reeds genoemde, de Noord wij k- sche autobussen vaste gebruikers zijn van den weg, plus de tallooze fietsers, waarvoor alleen de groene grasberm nog voldoende ruimte laat, om aan de grijparmen van den dood te ontkomen. Wanneer wij nu de be zwaren en gevaren beter onder oogen Een juist gekozen naam. De hartvormige cachets welke zoo buiten gewoon goed helpen bij Gevatte koude, Griep en allerlei pijnen, kregen den naam van Mijnhardtjes. omdat ze hartvormig zijn en gefabriceerd worden door den bekenden Apotheker-fabrikant Mijnhardt te Zeist. Deze naam duidt dus zoowel den vorm als den fabrikant van dit geneesmiddel aan. 3110 zien, is allereerst dringend noodig het spoe dig aanleggen van een smal fietspad aan weerszijde van den Wassenaarsche Weg. Waar we de laatste weken steeds veel last hebben van de Noord tot Noordweste lijke wind en de zandauto's, zoowel de lee- gen als geladen, bijna zonder uitzondering, stuifzand achter zich aanvoeren, dat gevaar voor fietsers oplevert, is misschien in deze richting ook wel verbetering mogelijk. De plaatselijke overheid stelle voor haar we gennet een'maximum snelheid vast. Zon der twijfel zal zulks medewerken om het verkeer althans zoo te regelen, dat later niet gesproken kan worden over het nala ten van voorzorgsmaatregelen. Mij is door meerdere personen verzocht een request ter teekening te doen circuleeren om daardoor de hier vooromschreven zaken ter bevoegde plaatse kenbaar te maken. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte teekent met de meeste hoogachting, G. VARKEVISSER, Molentuinweg, Katwijk a. d. Rijn. 39. Den heelen nacht gingen de bezemmannetjes door met schoorsteenen vegen. Of de schoorsteenen ook al piep ten en schreeuwden net als heel kleine jongens als ze ge- wasschen worden: daar trokken de bezems zich niets van aan. En den volgenden morgen om negen uur was het feest nog in vollen gang. 40. Zoo kwamen de bezemmannetjes ook op het dak van de dorpsschool terecht. Toen de meester en de jongens een vreemd gestommel hoorden, gingen ze eens kijken in het hoekje, waar de schoorsteen was. Maar plotseling kwam er een dikke roetwolk naar beneden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11