5POR"L„ ci 'en 6p6L Uit het Katholieke Kamp MAANDAG 2 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. SÖ HAANDAG y***1 BlA/OR35EL Fraaie zege van Volendam op WH; Brabantia verslaat Vosta Graaf Willem verbetert haar kans op behoud door een zege op V V P De kampioenscompetitie heeft gisteren een aardige verrassing opgeleverd voor Volendam. De kampioenen van West I toch slaagden erin V. V. H. op eigen terrein een fiksche 51 nederlaag toe te brengen. De kansen van Volendam op een gunstig eindresultaat zijn daardoor weer veel verbeterd. Ook Brabantia won, zooals verwacht kon worden. Met 31 bleven de Brabanders over V. O. S. T. A. de baas. De stand is nu: H. B. C. Brabantia Volendam V. V. H. V. O. S. T. A. i. gew. gel. verl. v.t. pnt. 12 1 11—6 5 12 11 9—5 5 1111 8—8 3 1112 9—14 3 2 2 2—6 Voor de promotie-degradatie van Wast II slaagde Graaf Willem er niet zonder moeite in over V. V. P. te zegevieren, maar het is toch gelukt en de eerste klassers hebben daardoor hun kans op behoud niet weinig verbeterd, 't Zal voor D. O. S. een harde dobber worden! De stand: Gr. Willem 2 2 53 4 D. O. S. 2 1—1 6—4 2 V. V. P. 2 2 2—6 In West I heeft Fortitudo de leiding kun nen nemen. De Culèmborgers wisten D. O. S. S. in Amsterdam met 20 te slaan en daardoor de leiding in deze promotiecom petitie te nemen. Fortitudo 3 2 1 84 4 V. V. Y. 2 1—1 5—3 2 D. O. S. S. 3 1—2 2—8 2 De competitie der le klas Zuid I is nog steeds niet ten einde en de degradatiecan- didaat is nog steeds niet bekend. Daarbij kwam, dat het veld van KimbriaR. K. O. N. S. nog werd afgekeurd. De stand is nu: V. V. H. 18 11 4 3 50—34 26 Kerkrade 17 8 3 6 32—28 19 Valkenburg 17 8 2 7 40—44 18 R. K. O. N. S. 17 7 3 7 28—25 17 Laura 17 7 3 7 46—45 17 Sitt. Boys 17 7 2 3 3343 16 R. K. V. V. L. 17 6 4 7 34—30 16 R. K. N. A. C. 17 7 1 8 23—39 15 Chévremont 18 6 2 10 39—45 14 Kimbria 16 5 2 9 37—40 12 De uitslagen. Om het kampioenschap: Brabantia Vosta 31; WHVolendam 15. Prom. en Degr.: Zuid I le kl.: AlmaniaFCV 14. Zuid II le kl.: DongenZwaluw 02. West I 2e kl.: DOSSFortitudo 02. West II 2e kl.: VVP—Graaf Willem 1—2. Competit'ie: Z u i d I 1 e k 1.: RKNACKerkrade 10 ValkenburgLaura 11. Oost le kl.: VogidoAltior 11; EMOS—NEO' 2—3. VVP-Graaf Willem 1-2 EEN SPANNENDE KAMP VAN BEGIN TOT EIND. De oude eerste klasser, Graaf Willem, heeft aan het succes van de vorige week tegen D. O. S. uit Roelofarendsveen we derom een zege toegevoegd: nl. op haar stadgenoote V. V. P. Het moet den Grafe lijken ongetwijfeld een verrassing zijn, dat ze met zoo'n voorspoed langs het „degra datie-spook" voorbijgaan. Voor V. V. P. evenwel is door deze tweede nederlaag vast en zeker een illusie in rook opgegaan, omdat haar kansen op een promotie wel tot een zeer kleine beperking zijn geslon ken. Terwijl V. V. P. volledig uitkwam, wa ren bij Graaf Willem sinds de vorige week enkele veranderingen aangebracht. Daar was vooreerst de rechtsback Koekebacker vervangen door Palman. Slee was naar de rechtsbinnenplaats verhuisd, v. d. Meer naar linksbinnen: op de midden voorplaats stond Klaassen inplaats van Kemperman, zoodat de opstelling was: Graaf W illem v. Doorn. Palman Luxemburg Marius Wolf Piët Disfeit, Slee, Klaassen, v.d. Meer, v.d. Lans Scheidsrechter O Hendricks. Kooien Rosenburg Vreedevoor Essers Brugman Henneke Fryters v. d. Ende Bruggemans Verseput Nieuwenburg V. V. P.: Veelbelovend begin. V. V. P. heeft de wind in den rug geko zen. Gr. Willem probeert direct met een geweldige start door overrompelingstactiek de manschappen van de tegenpartij van hun stukken te brengen. Op de eerste plaats wordt de verdediging uiterst solide gelaten in teruggetrokken stelling, terwijl de spil Wolf den middenvoor van V. V. P. angstvallig bewaakt, zóó zelfs dat de scheidsrechter enkele malen tot matiging aanspoort. De geheele voorhoede van Gr. Willem is overigens van zoo'n groote snel heid, dat ze in staat is om met een buiten gewoon tempo telkens opnieuw de V. V. P.- veste gevaarlijk te bestoken. Met een stor mende vaart rent de Grafelijke linker vleugel er vandoor. Maar dan antwoordt V. V. P. met een goed opgezette tegen aanval, en reeds komen de eerste corners. De aspirant 1ste klassers hebben blijkbaar de kwade zijde van dit schijnbare succes hunner aanvallen niet voldoende door. Als de verdediging ver naar voren is gedron gen komt de bal plotseling na een afweer op de rechtervleugel van Graaf Willem; op een schitterende voorzet ijlt de linksbin nen v. d. Meer er a^een vandoor, en jaagt van 15 meter afstand zoo'n hard schot op doel, dat men den bal eerst weer kan zien als de verbaasde Nieuwenburg dezen uit het net heeft gevischt (01). Er is dan een kwartier gespeeld. Na dit. resultaat trekt Gr. Willem weer tactisch terug, aan V. V. P. de gelegenheid gevend tot een serie aanvallen, waar Frijters op eens een goede kans krijgt, maar door het onverwachte vergeet om er van te profi- teeren. Na 20 min. 1—1. Het lukt V. V. P. weliswaar een tijd lang het initiatief te behouden. Na enkele mis lukte pogingen blijkt steeds meer, dat het meeste gevaar va de rechtervleugel moet komen, waar Rosenburg door uitstekende voorzetten aan het binnentrio telkens nut tige kansen biedt. Uit een hiervan be machtigt zoowaar Essers plotseling den bal, en schiet keurig langs v. Doorn, daar mee te partijen weer op gelijken voet bren gend. V. V. P. komt hierna weer terug, maar de voorhoede is niet fortuinlijk met schie ten. Aan den anderen kant is dan Gr. Wil lem doorgebroken, op het laatste moment weet Bruggemans nog te redden tegen de aanstormende Slee. Dan speelt Vreedevoort samen met Kooien om enkele tegenstan ders heen, het schot van de vleugel af, komt goed bij den midhalf Frijters, die legt den bal voor den rechtsbinnen, het schot vliegt enkele centimeters naast. Het kwartier voor de rust beheerscht V. V. P. de situatie volkomen; achter elkaar rollen hun aanvalen naar het Grafelijke doel. Daar ontstaan telkens opnieuw zeer gevaarlijke schermutselingen, maar als de eerste helft is geëindigd heeft Graaf Wil lem ondanks alles den stand ongewijzigd kunnen houden. De tweede helft. Met nog gelijke kansen wordt door bei de ploegen de tweede helft enthousiast aangevangen. V. V. P. onderneemt de eer ste aanvallen. Het tempo wordt steeds scherper. Kooien probeert door te breken, is ook reeds voorbij Mar in us gekomen, dan komt Palman hem op z'n weg tegen, en zet op zijn beurt direct de Gr. Willem voorhoede aan het werk. Slee bemachtigt daar de bal,, en zendt zoo'n oerhard schot in, dat de V. V. P.-keeper slechts met de grootste moeite de bal tot corner kan ver werken, Als even later Nieuwenburg niet snel in z'n doel terug is, probeert de rechts binnen "van Gr. Willem het met een ver schot, dat voor V. V. P. fortuinlijk juist naast gaat. Doordat de V. V. P.-verdedi- ging steeds meer opdringt, strandt welis waar menige Grafelijke uitval op buiten spel, maar het wordt steeds duidelijker, dat een eenmaal goede overrompeling funeste gevolgen moet hebben. Voor het Gr. Wil lem-doel is een moeilijke situatie ontstaan, een schot van Brugman wordt slecht ge stopt, waardoor de keeper op gelukkige wijze corner kan stompen. Dan moet Marinus, die even tevoren een blessure opliep, van verder spelen afzien nadat hij het nog eenigen tijd geprobeerd heeft. Maassen neemt zijn plaats in. Direct hierop is dan bij een snelle Gr. Willem- doorbraak de rechtsbinnen Slee er van door: z'n hard schot is via keeper neest. 21 voor Graaf Willem. Het moest tenslotte ervan komen. Klaas sen heeft van wel 15 meter afstand onberis pelijk zuiver in rechter benedenhoek ge schoten. Voorafgegaan door keurige com binatie op de linkervleugel staat de V. V. P.-verdediging machteloos. Nog 20 minuten zijn er te spelen, en dan weegt een doelpunt voorsprong zwaar. Met verbeten energie worstelen de V. V. P.'ers om den gelijkmaker, aan een overwinning is eigenlijk niet meer te denken. Maar dan bemerkt men, hoe buitengewoon moeilijk het is, van Graaf Willem een doelpunt te verkrijgen. Twintig minuten lang stormen de rood-zwarten aan op het Gr. Willem- doel, ononderbroken bijna: een enkele maal slechts vermogen de Grafelijken een tegenaanval op te zetten. Maar hoe zelden komt V. V. P. tot een goed schot. Het ge lijkt soms of voor iederen V. V. P.-voorhoe despeler twee Grafelijke verdedigers ge plaatst staan. Bijna zien we dan V. V. P. nog gelijk maken: op de doellijn staande laat Frijters een prachtige kans voor zich voorbijgaan. In sensationeele spanning verstrijken de laatste minuten, de laatste seconden: nog eenmaal een ouderwetsche doorbraak van Graaf Willem, waarbij de middenvoor een bruikbare kans voorbij laat gaan. Nog een tweetal corners voor V. V. P. Dan is het einde daar, en heeft Graaf Willem gewon nen door z'n handige tactiek, waarmede V. V. P. blijkbaar in het heete van den strijd geen rekening mee hield. Verreweg het grootste gedeelte van den speeltijd is V. V. P. in den aanval geweest: daardoor werd de verdediging van Gr. Willem zóó op elkaar gepakt, dat V. V. P. tenslotte onmogelijk er doorheen kon komen. Dit bracht mee, dat de verdediging dikwijls te ver mee naar voren kwam, waarvan enkele sprinters als Slee en Klaassen han dig gebruik maakten. LISSE I—ZWALUWEN VOORUIT 4—2 Het is Zwaluwen Vooruit ook niet mo gen gelukken Lisse een nederlaag toe te brengen. Hieraan kan men zien, dat het krachtsverschil met den Utrechtschen I. V. C. B. toch niet veel verschilt. Wat Zw. Vooruit in de breedte zocht nam Lisse in de lengte en dit heeft hun dan ook succes doen boeken. Over den wedstrijd het vol gende. Lisse verschijnt met wederom een proefelftal. Lisse trapt af met den eenigszins schuin staanden wind tegen en stormt direct op het Zwal. doel af, doch al direct bleek, dat de backs zeer betrouw baar waren, maar Lisse komt weer terug. Nu is de keeper op zijn post en zet zijn voorhoede aan het werk. Het bleek al di rect, dat de rechtshalf van Lisse geen ge makkelijke taak zou krijgen, want de linksbuiten der gasten ontpopte zich als een snelle speler. Daardoor kreg hij dan ook meermalen de gelegenheid om langs de lijn te snellen en met zijn voorzetten verwarring te stichten in de Lisser ach terhoede, doch deze gaf geen krimp. Dan komt Lisse langzaam maar zeker in de meerderheid, doch de aanvallen hoe goed en mooi opgezet stranden op de hechte achterhoede der gasten welke met den keeper aan het hoofd veel werk krijgt. Juist in deze periode van overwicht van Lisse, waarin men elk oogenblik een doel punt kon verwachten, komt succes aan den anderen kant. Als uit een snellen aanval de rechtsbuiten der gasten voorzet, zet de midvoor zijn hoofd er onder en Zwaluwen heeft de leiding (01). Lisse antwoordt met een vinnigen aanval, doch de bal be landt in de handen van den keeper. Het spel raakt nu eenigszins verdeeld. Om beurten zijn de beide doelen in gevaar. Als dan plots de linksbuiten van Lisse laag voorzet en de linksbinnen den bal listig laat loopen heeft de midvoor een prachtkans, deze maakt dan ook geen fout en met een keihard schot is de stand ge lijk (11). Kort hierop is het rusten. Na de thee heeft Lisse windvoordeel, wat echter niet wegneemt, dat de Zwalu wen de eerste tien minuten in den aanval zijn en de keeper zijn talenten moet too- nen, doch dan neemt Lisse het spel in han den. Aanval op aanval wordt ondernomen doch nog steeds houdt de achterhoede stand. Een Corner op het Lisser doel brengt eenige verwarring doch wordt ten slotte weggewerkt, waarna Lisse er weer van door gaat en de linksbinnen een geboden kans benut en Lisse de leiding bezorgt. (21). Nog geen 3 minuten later is het de rechtsbinnen, die met een vliegend schot den voorsprong vergroot (31). Kalm speelt Lisse nu verder en hierdoor gaat de strijd vrijwel gelijk op. Dan kfijgt de links- binnen van Lisse den bal, hij geeft een keurige pass naar den midvoor en onder den vallenden keeper door verdwijnt de bal in het net (41). Nog geeft Zwaluwen het niet op en als vlak voor het einde de midvoor alleen is doorgebroken weifelt de keeper even met uitloopen en dit wordt hem noodlottig, want nu kan de midvoor der gasten in het verlaten doel trappen. (4-2). BL. ZWART—OLYMPIA 6—3. Zondagmiddag heeft Blauw Zwart I het eerste elftal van Olympia uit Hilversum, dat op tournee was, voor een vriendschap- pel ij ken wedstrijd ontvangen. Voor den aanvang heeft de voorzitter van Blauw Zwart-bestuur, spelers en sup porters van Olympia welkom geheeten. Hij hoopte, dat een werkelijk vriendschap- pelijken wedstrijd zou worden gespeeld, sportief, op hoog peil staande, zoodat alle aanwezigen daaraan prettige herinneringen zouden bewaren. Hij deelde voorts mede, dat een 3-tal supporters voor dezen wed strijd een beker had beschikbaar gesteld. Blauw-Zwart toonde zich dezen middag de meerdere en scoorde voor en na rust 3-tmaal, terwijl Olympia voor rust 3 maal hét net wist te vinden. De wedstrijd ein digde dus met 63. Tijdens de pauze heeft de voorzitter op verzoek van de supporters het cadeau der supporters voor de prestaties in de afge- ioopen competitie aangeboden. Hij deed dit na den supporters voor hun medeleven dank te hebben gebracht en de verzeke ring te hebben gegeven, dat deze geste op hoogen prijs werd gesteld. De drie heeren die de actie hebben geleid, hebben in over leg met het bestuur besloten, het cadeau te doen bestaan uit een shirt met embleem, voorstellende het Wapen van Wassenaar' een broek en kousen. Spreker hoopte, dat de spelers met waardigheid dit cadeau zouden dragen en zich steeds sportief zou den toonen. De supporters bond hij op het hart zich langs de lijn steeds als sportlief hebbers te gedragen en zich te onthouden van opmerkingen ten aanzien van de spe lers. Hierna werden de spelers uitgenoodigd zich in de nieuwe kleed in g te steken. Daar na stelden zij zich op het terrein voor het publiek op, dat door luid applaus zijn in stemming met het aangebodene betuigde. Met het uitbrengen van drie hoera's op de supporters betuigde het elftal wederkee- rig dank. Na afloop van den wedstrijd werden aan de dames uit Hilversum bloemen aange boden. Het 2de elftal speelde in Schiedam zijn laatste competitiewedstrijd tegen het ster kere Excelsior en won met 32. Blauw Zwart B speelde vriendschappe lijk tegen V.V.L. B uit Voorschoten. Het einde kwam hier met 40. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. AFDEELING CENTRUM. Res. le klasse B: SJC IILisse II 30. Res. 4e klasse F: Foreholte IIMeer burg ni 44. AFDEELING ZUID. Res. 1ste kl. A: Excelsior IIBlauw Zwart II 23. De juniorencompetitie. Afd. C: Meerburg aTeylingen b 52; Docos fSJC c 02; DOS bDoe os d 43; Teylingen cDocos e 11. Clubnieuws der Kath. Sportvereenlglngen R. K. Sportver. „Docos". Juniorenbijeenkomst. De dezer dagen gehouden maandelijksche bijeenkomst voor de junioren van het A., B. en C.-elftal had in verband met de be haalde kampioenschappen een feestelijk kraakter. De juniorencommissie had voor een trac- tatie gezorgd en de goede stemming was er spoedig in. De secretaris van de commissie, de heer J. Vreeburg had een verslag van de lotge vallen van de elftallen in het afgeloopen seizoen in, dichterlijke vormen samenge steld hetgeen, gevolgd door een refrein- zang van alle aanwezigen, geweldig suc ces had. Bij al die vroolijkheid was een ernstig woord wel op z'n plaats en de weleerw. Vice-Praeses van de St. Joseph's Gezellen Vereeniging, de gastheer van dien avond sprak over het groote nut van het lidmaat schap van de Gezellenvereeniging. Een van de grootste attracties van den avond was wel de vertooning van het fimpje, opgenomen van de spelers van het A-elftal. Toen de aanvoerder op het doek verscheen bleef een stevig applaus niet uit. De heer v. Schie, voorzitter van de voet- balafdeeling van Docos, feliciteerde de elf tallen, een spannende film werd vertoond en het was al te vlug half elf toen de voor zitter van de junioren-Commissie de bij eenkomst sloot met een opwekking tot deelname aan de actie tot werving van nieuwe leden in de maanden Mei en Juni. Junioren: Onze D.-Jun. trokken tegen wind op naar Roelofarendsveen, maar kon den het niet bolwerken tegen DOS b zij verloren met 43. Volgende week beter Boys. De F-jun. hebben her er beter af gebracht dan de vorige week, al werd er verloren van SJC c 2—0 was hier de eind stand. A en B speelden vriendschappelijk tegen elkaar en het eindresultaat was 22. Jun. a.s. Dinsdagavond 7 uur present op de doortraining? R. K. Sportver. „Teylingen". Ondanks het koude weer is er gisteren lustig gevoetbald op Sporthof. Teylingen 2 speelde tegen Docos 2 een prettigen wedstrijd. Met 31 wisten de Teylingers te winnen. Teylingen 3Docos 3 werd een gelijk spel 44. Teylingen b speelde tegen Meerburg a en moest haar meerdere met 52 erken nen. Elftal c welke tegen Docos e speelde, deelde de puntjes broederlijk; 11 was de uitslag. Finale van het Junioren-tournooi. Om 12 uur vond de eindwedstrijd plaats tusschen Teylingen aSJC a en de uitslag werd 11 zoodat de overwinning beslist moest worden in het nemen van 3 penal ty's. De kleine Groenwoud deponeerde 3 maal achtereen onhoudbaar in waarte gen Teylingen de 2de naast schoot, zoodat SJC de eerste en Teylingen de 2e prijs won. Nog zelden hebben wij zoo'n vluggen en spannenden strijd van onze Jun. gezien. Na afloop dankte de secretaris van Tey lingen voor de flinke deelname van de elftallen aan dit tournoi. De SJC'ers wer den gelukgewenscht met het behaalde succes en spreker overhandigde een Jun.- bal den wensch daarbij uitsprekend, dat zij nog verschillende prettige wedstrijden mogen spelen met dezen lsten prijs. Vervolgens een dankwoord en felicita ties aan de Teylingers welke een medaille in ontvangst nemen. De leider van SJC, de heer W. v. Abs- wouden, dankte Teylingen voor de vrien delijke uitnoodiging en sportieven strijd, welke er gespeeld was. R.K. Sportver. „A.V.V." Gisteren speelde het kampioenselftal van A.V.V. op eigen terrein een wedstrijd te gen Quick Steps uit Scheveningen. Alvorens de wedstrijd een aanvang nam, werd het tweede elftal door den voorzit ter toegesproken en werd het elftal gefeli citeerd met het kampioenschap, wat ver kregen werd door de prettige samenwer king der spelers onderling; hij hoopte, dat het tweede elftal in prettige en goede saam- hoorigheid op den ingeslagen weg zou blij ven voortgaan tot groei en bloei der ver eeniging. Nadat de kampioensvlag is ge- heschen, werd een aanvang gemaakt met den wedstrijd. Onder leiding van scheidsrechter Wieg man werd direct in een vlug tempo begon nen. De eerste aanvallen zijn coor Q.S., doch de A.V.V.-verdediging geeft niet thuis. Het spel golft dan eenigen tijd heen en weer, waarbij de Q.S. aanvallen de ge vaarlijkste zijn en het duurt dan ook niet lang, of zij weten de leiding te ne men (01). iDt ontmoedigt A.V.V. geens zins en er worden diverse snelle aanval len opgezet, doch de Q.S.-verdediging blijkt voor haar taak berekend. Bij een nieuwen Q.S.-aanval wordt bij een mis verstand in de achterhoede den voorsprong vergroot (02). A.V.V. gooit er dan nog een schepje op en even voor de rust we tenzij op fraaie wijze den achterstand te verkleinen (12), met welken stand de rust komt. Na de rust weet A.V.V. vrij spoedig den gelijkmaker te scoren (22). De partijen gaan dan langen tijd aardig tegen elkaar op met wederzijdsche mooie aanvallen. Q.S. weet opnieuw de leiding te nemen (2 3), doch A.V.V. geeft den moed niet op en weet spoedig den gelijkmaker in het net te deponeeren om geleidelijk den stand op te voeren tot 53. Q.S. geeft niet op en het A.V.V.-doel ontsnapt enkele ma len op wonderbare wijze aan een door boring. Doelpunten komen er echter niet meer, zoodat het einde kwam met een 53 overwinning voor de A.V.V.'ers. 0.i. ware een gelijk spel echter de juiste verhouding geweest. R. K. Sportver. „D. O. S." Over de geheele linie was het gisteren een succes-dag voor de D. O. S.-elftallen, voor zoover ze in het veld uitkwamen. Want, wat betreft de positie van D. O. S. I, dat een rustdag had, zijn we er niet op vooruitgegaan, daar Graaf Willem met 21 van V. V. P. won. In de resteerende wedstrijden zullen de D. O. S.-kampioe- nen daarom zich van hun beste zijde moe ten laten zien. De kans komt hiervoor op a.s. Zondag 8 Mei. Van bestuurszijde wordt verzocht, dat zij, die meegaan per bus naar Den Haag, zich zoo spoedig mogelijk op geven en uiterlijk tot Donderdagavond: bij Cor van Diemen. Kaarten a 0.75. Om 12 uur speelden de junioren D. O. S. b tegen Docos d, waarvan met 43 werd gewonnen. De wedstrijd D. O. S. IIILisse Hl ein digde in een 71 overwinning voor het D. O. S.-team. D. O. S. IVN. V. C. II leverde een zeer spannende partij op. Met 21 wisten de Veenders tenslotte meester van het ter rein te blijven. R.K. Sportvereeniging „Foreholte". Onze Reserven speelden gisteren hun laatsten competitie-wedstrijd tegen Meer brug III. De verwachtigen vielen eenigs zins tegen. We hadden op een zege gere kend doch de Meerburgers hebben hun huid zoo duur mogelijk verkocht. Het ge lijke spel is wel een felicitatie waard. 4i was de uitslag.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9