Dc Voor-Kaag MAANDAG 2 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT OERDE BLAD - PAG. 12 DE INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN VOOR DAMES. Leiden winnaar. De interacademiale wedstrijden voor da mes zijn Zaterdag te Leiden geëindigd met de tenniswedstrijden en roeiwedstrjj- den. De uitslagen luiden: Tennis: enkelspelen: LeidenGroningen 61 60; LeidenAmsterdam 60 60; AmsterdamUtrecht 16 16; Gronin genWageningen 46 26; LeidenWa- geningen 6O 62; LeidenUtrecht 56 56; AmsterdamRotterdam 60 61. Dubbelspelen: RotteddamUtrecht 61 62, LeidenRotterdam 62 62, Am sterdamGroningen 60602; Groningen Wageningen 60 61, Amsterdam Utrecht 64 26; WageningenUtrech 1—6 1—6; Leiden—Utrecht 6—5 1—6. Roeien: snelskiff: 1. Amsterdam: snel- vier: 1. Groningen; snel-twee: 1. Utrecht; Etijl-vier: 1. Leiden. Het resultaat van deze interacademiale wedstrijden was, alle beoefende takken van sport inbegrepen, Leiden beslag legde op de eerste plaats. Ook wat betrof het per soonlijk gemiddelde stonden de Leidsche a m es-stud en ten bovenaan. De praeses van de B. V. S. V. mej. van Rijckevorsel, reikte met een toepasselijke, korte rede de prijzen uit. Des avonds werd, ten besluite van deze zoo sportief en prettig verloopen wedstrij den, in de Stadsgehoorzaal te Leiden een diner gegeven, waaraan 311 meisjes-stu denten aanzaten. ZEILEN als inzet van het zeilseizoen. Veel wind, maar koude maakt het verblijl onaangenaam Zaterdag en Zondag werd het zeilsei zoen op de Kaag ingeluid met de traditio- neeel geworden Voor-Kaag. De Zaterdagmiddag begon in vergelij king met den tweeden dag niet slecht, 't Was wel frisch en de wind was af en toe wat te sterk en te vlagerig, doch het was op den eersten middag toch uitste kend zeilweer. De Noord-Noord Oosten wind blies met een sterkte van gemiddeld 10 m. per seconde de golven der Kager- plassen hoog op en geen zeiler was er, of hij ondervond, dat het water nat en frisch was. Gelukkig kapseisden er niet veel, maar enkelen werden toch weer slachtoffer. De eerste, die averij ondervond was de U-klasse zeiler Vermaat, die nog voor het starten zijn groot-zeil verspeelde, doordat het in tweeën scheurde. Bij hem en bij verschillende anderen was het trouwens een goede gelegenheid om de tuigage eens goed te beproeven en zoo was deze eerste middag zeker leerzaam. Veel nieuws bracht deze eerste middag overigens niet. De oude cracks kwamen in nagenoeg alle klassen weer naar voren, zooals de uitslagen trouwens wel doen zien. Dat er van de jollenzeilers velen den strijd ontijdig moesten opgeven was bij dezen sterken Noord-Ooster heusch geen wonder. De uitslagen van den eersten middag werden: 45 M2. kruiserklasse: 1. Boekanier, st. A. Warners, 2. Föhn, st. Sijthoff. Drakenkiasse: 1. Janmaat, st. J. Heinen, 2. Dracula, st. ir. J. C. P. Hoskes, 3. Her mes, st. W. H. v. Lienden. Regenboogklasse A.: 1. Sivan, st. H. Zui- derbaan, 2. De Leede III, st. W. W. v. d. Mey, 3. Saenden, st. L. de Wit. Regenboogklasse B.: 1. Ducel, st. vr. me vrouw Terpstrav. d. Mey, 2. Annie II, si.vt. mej. a v. Nieuwenhuizen. 12 M2. klasse: 1. Wieko, st. C. M. H. Nau- ta, 2. Hiphaan, st. H. J. J. van Werkhoven. Olympiajollenklasse: 1. Goesting, st. W. Ritman, 2. Slof, st. P. H. W. Velthuys, 3. Nauke, st. G. Key Jr. 16 M2. Friesche klasse: 1. Cycloon II, st. J. van der Hoek, 2. Onrust, st. T. Stal- linga, 3. Swanneblom, st. H. Offerman. Pampusklasse A. met bijzeilen: 1. Ruiter, st. R. Reitsma, 2. Windveer, st. L. v. Essen, 3. Alk, st. W. F. Beerman. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. Spriet, st. J. M. G. Schrama, 2. de Bries, st. F. P. Schoenmakers. 12 Voetsjollenklasse A.: 1. Nótedopje, st. J. Ph. van Dalen, 2. Notedop, st. P. H de Jong, 3. de Glipper, st.'J. C. Tims, 4. Hans, st. A. H. van Vliet. 12 Voetsjollen klasse B.: 1. Flying Fish, st. K. Volker. 12 Voetsjollen klasse C.: 1. Springkik- ker, st. A. C. Reitsma. DE TWEEDE DAG. De tweede dag der Voor-Kaag was heel wat slechter dan de eerste. De wind was van gelijke kracht, doch de zon ontbrak en het was veel guurder en kouder, 't Was bepaald unheimisch op de plassen. Veel verrassingen deden zich ook nu niet voor. In de 45 M2. klasse des ochtends was er nog even strijd tusschen Warners en Sieverts. Warners had echter teveel ge reefd, zoodat Sieverts erin slaagde de lei ding te nemen en met gering verschil als eerste te eindigen. In den middag wedstrijd nam Warners echter revanche en mèt de middagrace legde hij ook beslag op den hoofdprijs. In de Regenboogklasse A toonde H. Zuiderbaan ook nu heel wat van plan te zijn in dit seizoen. Door twee nieuwe over winningen eindigde hij driemaal als eerste, terwijl Willem v. d. Mey zich met de tweede plaats tevreden moest stellen. In de B-klasse der Regenbogen nam mej. Nieuwenhuizen revanche op mevr. Terp stra, die zich nu tweemaal met de tweede plaats tevreden moest stellen. In de kleine Jachtklassen moesten ook nu vele deelnemers ontijdig den strijd op geven, wijl zij den strijd met wind en wa ter niet konden volhouden. Ongelukken kwamen er gelukkig niet voor. De uitslagen 45 M2. kruiserklasse, ochtendrace: 1. Coppelstock, st. J. H. C. Sieverts; 2. Boe kanier, st. A. Warners. Middagrace: 1. Boekanier; 2. Coppelstock Einduitslag: 1. Boekanier; 2. Coppelstock. Drakenkiasse, ochtendrace: 1. Janmaat, st. J. Heinen; 2. Hermes, st. W. H. van Lien den; 3. Dracula, st. J. C. P. Hofkes. Middagrace: 1. Janmaat; 2. Hermes. Einduitslag: 1. Janmaat; 2. Hermes. Regenboogklasse A; Ochtendrace: 1. Swan, st. H. Zuiderbaan; 2. De Leede III, st. W. Z. van der Mey; 3. Darling, st. J. H. Blickmann. Middagrace: 1. Swan; 2. De Leede III. Einduitslag: 1. Swan; 2. De Leede III. Regenboogklasse B. I. Annie, st. Mej. A. van Nieuwenhuizen; 2. Duvelst. mevr. T. TerpstraVan der Mey. Middagrace: 1. Annie; 2. Duvel. Einduitslag: 1. Annie; 2. Duvel. 12 M2. Sharpieklasse, ochtendrace: 1. Dinges, st. W. Nauta; 2. Kieko, st. O. Nau- ta. Middagrace: 1. Dinges. Einduitslag: 1. Dinges; 2. Kieko. Noord Nederlandsche 16 M2.-klasse, och tendrace: 1. Nelson, st. R. Alt; 2. Cycloop II, st. J. van der Hoek. Middagrace: 1. Cycloop II; 2. Nelson. Einduitslag: 1. Cyccloop II; 2. Nelson. Olympiajollenklasse, ochtendrace: 1. Bo reas. st. S. de Wit; 2. Goesting, st. W. Rit. Middagrace: 1. Boreas; 2. Goesting. Einduitslag: 1. Boreas; 2. Goesting. Pampusklasse met bijzeilen, ochtend- race: 1. Ruiter, st. R. Reitsmt; 2. Donder- kopje, st. J. P. Damme. Middagrace: 1. Ruiter; 2. Windvoer, st. L. van Essen; 3. Donderdkopje. Einduitslag: 1. Ruiter, 2. Windveer. Pampusklasse zonder bijzeilen, ochted- race: 1. Spriet, st. J. G. M. Schrama; 2. Bries, st. F. P. Schoemakers. Middagrace: 1. Spriet; 2. Bries. Einduitslag: 1. Spriet; 2. Bries. 12 Voetsjollenklasse A, ochtendrace: 1. Notedop, st. P. H. de Jong; 2. Notedopje st. J. Ph. van Dalen, 3. Hans, st. A. H. van vliet. Middagrace: 1. Notedop; 2. De Glipper, st. J. C. Tims; 3. Daphnia, st. P. Vermeu len. Einduitslag: 1. Notedop; 2. Notedopje; 3. De Glipper; 4. Hans. 12 Voetsjollenklasse B., ochtendrace: 1. Fra Diavolo, st. W. B. Schippers; 2. Sheila, st. F. Maas. Middagrace: 1. Fra Diavolo; 2. Sheila. 12 Voetsjollenklasse C.; ochtendrace: 1. Springkikker, st. A. C. Reitsma; 2. Kwiek, st. C. W. van Holst Pellekaan. Middagrace: 1. Springkiker; 2. Kwiek. Einduitslag: 1. Springkikker; 2. Kwiek. ATHLETIER DE BAUMGARTEN'S KRIJGEN DE RECHTEN van NEDERLANDSCH ATHLEET Belangrijke gevolgen Naar wij vernemen zijn den athleten Heins Baumgarten, Karl Baumgarten en P. Kruse bij een dezer dagen gehouden schriftelijke stemming in de Kon. Ned. Athletiek Unie, met groote meerderheid de rechten van Nederlandsch athleet toege- kenl. Deze uitspraak zal ongetwijfeld belang rijke gevolgen hebben. In de eerste plaats kunnen deze athleten in den vervolge worden opgenomen in vertegenwoordigen de ploegen. Voorts kunnen zij als Neder landsch recordhouder worden ingeschre ven, terwijl zij tevens een kampioenstitel kunnen behalen. Voorts zal, mits daarvoor toestemming van de I.A.A.F. is verkregen, b.v. Karl Baumgarten eventueel kunnen uitkomen op de Europeesche kampioen schappen te Parijs. Wij vernamen nog verder, dat het in de bedoeling ligt opnieuw een aanvraag in te dienen den tijd van 48,8 sec. over 400 me ter, door Karl Baumgarten op 26 Juni 1937 te Boedapest gevestigd, als Nederlandsch record te erkennen. Gezien bovengenoem de beslissing zal de record commissie onge twijfeld den tijd van Baumgarten als Ne derlandsch record erkennen, waardoor het trotsche record van ir. A. Paulen van 49 sec., dateerend uit het jaar 1924, na veer tien jaren van de lijst zou verdwijnen. Ook de records op de 4 x 400 Meter en de Olympische estafette welke records in September van het vorig jaar op de Sin- telbaan te Amsterdam door de „Trekvo gels" werden verbeterd, dank zij het deel nemen van de beide Baumgartens, zullen thans wel door de sommissie als zoodanig erkend worden. Tenslotte zal ook het Zweedsche estafttrecord van de „Trekvo gels", gevestigd op 31 Augustus 1937 met een tijd van 1 min. 59,1 sec. te Rotterdam, gehomologeerd kunnen worden. ZWEMMEN NIEUW WERELDRECORD VAN RAGNHILD HVEGER Op de 500 meter borstcrawl Tijdens de jubileumwedstrijden van de Dansk Kvinde Gymnastik Klub te Kopenhagen is Ragnhild Hveger op de 500 meter er in geslaagd haar eigen wereldrecord met niet minder dan 6.6 sec. te verbeteren en te brengen op 6 min. 39,1 sec. Het oude record had zij op 14 Juli 1936 te Kopenhagen ge vestigd, toen zij Willey den Ouden op dezen afstand als werelddecordhoudster onttroonde. Ragnhild Hveger verbeterde het wereld record in een wedstrijd, waaraan geen Ne derlandsche meisjes deelnamen. Over de prestaties van de zwemsters van de R.D.Z. mag men zeer zeker tevreden zijn. De 4 x 10 meter estafetteploeg moest het natuurlijk afleggen tegen de jubilee- rende vereeniging, maar indien men be denkt, dat de R.D.Z. slechts ruim 1 seconde boven het Nederlandsch record bleef, is het duidelijk, dat de verrichtingen van onze landgenoot-en ongetwijfeld verdienste lijk mogen worden genoemd. Intusschen verbeterde de D.K.G. het Deensche record op dit estafettenummer. Maar er is nog een ander verblijdend teeken. Jo Groenweg, het veertienjarig zwemstertje uit Rotterdam, verbeterde Donderdag j.l. tijdens de wedstrijden in de Deensche hoofdstad haar persoonlijk besten tijd over de 100 meter borstcrawl door dezen afstand af te leggen in 1 min. 10.3 sec. Gisteren kwam zij tegen haar clubgenoote Rie van Veen en Birthe Ove Petersen uit, Rie van Veen won in 1 min. 8.5 sec., terwijl het Deensche meisje als tweede aantikte in 1 min. 9,1 sec. Derde werd Jo Groenweg in1 min. 9.3 sec. Haar persoonlijk record verbeterde zij thans met een volle seconde en hiermede worden eensklaps nieuwe perspectieven geopend voor onze kansen op het nummer 4 x 100 M. estafette bij de Europeesche kampioenschappen te Londen. Want dat Jo Groeneweg in een zeer nabij toekomst nog sneller zal wordenlijkt buiten twij fel. Nederland heeft, Willy den Ouden mee gerekend, nu weer vier zwemsters, die be neden de 1 min. 10 sec. kunnen komen. DE TREKVOGELS WINNEN DE D.O.S.- ESTAFETTE. „Holland" op de 3e plaats. De gewoonte getrouw was het gisteren de dag, dat D.O.S. te R'dam haar jaarlijk- sche estafette hield, slecht weer. Een tem peratuur. wélke in geen geval voor athle tiek geschikt was. Aan de spanning en de vechtlust, welke deze wedstrijd steeds ken merkt, heeft dit echter geen afbreuk gedaan. De eerste plaats was voor De Trekvogels. Deze Haagsche ploeg startte met internatio nals als Osendarp, Baumgarten, Wernink en Kalkman en kon van tevoren van haar overwinning zeker zijn. Meer spanning was er over de bezetting van de volgende plaatsen, waarvan D.O.S. (R'dam) de 2e en „Holland" (Leiden) na aanvankelijke enerveerende strijd met Pro Patria (R'dam) de 3e bezetten. Aan de star verschenen: D.O.S. I en II, (R'dam), Trekvogels I en II (den Haagl; Pro Patria (R'dam). Vlug en Lenig (den aHag), Achilles (Gouda), D.H.C. (Delft), Holland (Leiden), Minerva (R'dam). Reeds na de eerste afstand (700 Meter) lag Trekvogels door Roest voor Holland, waarvoor Nota startte lag toen 7. De vol gende 200 meter leverde geen wijzigin gen op. Direct hierna kwam een 1200 meter. In dezen afstand verbeterde „Holland", door Visser, aanmerkelijk haar positie, doordat deze van de 7de plaats zich naar voren werkte en gelijk met Pro Patria als 3e aan tikte. Toen kwam een 800 meter, waarin Deijn „Holland" op D.O.S. begon in te loo- pen. De 400 meter, welke hierop volgde, bracht geen wijziging. In dezen afstand liep voor „Holland" den Dopper, die voor ten Cate inviel en zich daarvan uitstekend kweet. De 1600 meter bracht Pro Patria nog even op de 3e plaats, doch Schuss en v. d. Does hielden de R'dammers weer achter zich. Essenberg en Osendarp liepen voor Trek vogels de laatste afstanden (400 en 200 me ter). Voor D.O.S. deed dit Wolf en Gryseels en voor Holland v. d. Water en Kronig. Einduitslag: 1. Trekvogels, 2. D.O.S.; 3. Holland; 4. Pro Patria. MOTORSPORT VERKERKE WINT DE MARMEREN PYRAMIDE VAN AUSTERLITZ. Onder zeer groote belangstelling hield de Utrechtsche provinciale motorclub na bij Austerlitz terreinwedstrijden. Het ter rein was zeer hobbelig en zwaar, doch niettemin waren de prestaties zeer bevre digend. De heer Vei'kerke verrichtte met zijn Eysink in de 125 ccc. klasse de beste algemeene prestatie en werd hierdoor winnaar van de beschikbaar gestelde mar meren pyramide van Austerlitz. De uitslagen in de verschillende klas sen waren: 12 5cc. klasse (12 ronden van 4 y, K.M.): 1. Verkerke op Eysink 1 uur 16 min. 35 sec.; 2. Matla op Eysink 1.18.48; 3. Sylaart op D.K.W. 1.20.10. 250 cc. klasse (15 ronden van 4y K.M.): 1. Bovee op Velocette 1.34.14; 2. Beels op Matchless 1.37.18. Op één ronde: 3. van Eyck op Matchless 1.34.58. 350 cc. klasse (15 ronden van 4K K.M.): 1. Roest op Velocette 1.29.40; 2. van Beek op Royal Enfield 1.35.38; 3. van der Bron op Eysink 1.36.6. WIELRENNEN WEDEROM EEN SUCCES VOOR NIEUW SWIFT. Gisterenmorgen reed een sterk gehandi capt Nieuw Swift tegen de sterke combi natie van twee Haagsche vereenigingen de Residentie en 's-Gravenhage. A. en B.- klassers starten gelijktijdig over een af stand van 55 K.M. waarbij in totaal 34 renners aan start kwamen. Nieuwe Swift moest het in deze categoriën zonder A. van Amsterdam, R. Riethoven en Fr. v. d. Berg doen, zoodat de overige renners voor een zeer moeilijke opgave kwamen te staan. Vier kilometer voor het einde zag Jan Schüller zijn kans en in een machtig tempo wist hij te ontsnappen en tot effen eindstreep zijn voorsprong tot circa 200 meter op te voeren. Op fraaie wijze won hij hiermede den wedstrijd. 400 meter voor den eindstreep zette het peleton den eind spurt in en nu zorgde Rinus Segaar voor de verrassing. Op buitengewone wijze schoot hij uit het peleton naar voren en plaatste zich onweerstaanbaar eerste uit de groep, dus tweede in totaal. Derde werd H. Kettenis, van 's-Gravenhage, met een wiel verschil op J. v. d. Leest, welke met een kwort wiel van Bert Lodewijks won. Vier van de vijf plaatsen waren tus schen tegen de verwachting voor Nieuw Swift, terwijl tevens in het hoofdpeleton nog Jac. de Groot en ook de kranige Wim Rijsbergen nog aanwezig waren. Vooral laatstgenoemde verrichte een buitenge wone prestatie door dit hooge tempo te volgen. Wim Geenjaar had nog met pech te kampen gehad, doch kwam nog dicht achter het peleton met T. van Rooyen bin nen. Een achttal junioren reedt een wed strijdje buiten clubverband. SWIFT. Er stqnd voor gisteren een sprintwed strijd op het programma, die, ondanks het koude weer, doorgegaan is. Maat, die na een stilstand van een jaar, weer in de Swift-gelederen heeft plaats genomen, toonde zich de sterkste. Hij plaatste zich 5 maal eerste. C. Paats werd goede tweede door 4 maal eerste te wor den en 1 maal tweede. N. de Romijn werd met 7 punten derde, C. Gros 4e met 8 pun ten, C. de Vink 5e met 10 punten, terwijl W. Severijnen door het lostrappen van zijn wfel, uit den strijd raakte. In de B-klasse behaalde W. v. d. Berg de overwinning, J. de Boer werd hier 2e, H. Holswilder 3e en C. Kapaan 4e. In de C-klasse kwamen slechts 2 ren ners aan den streep, n.l. M. Herreur en P. de Romijn. Eerstgenoemde werd le. Bij de junioren werd J. Veltman weer eens le, F. Holswilder 2e en J. de Graaff 3e. Hierna werd overgegaan tot het verrij den van een koppelwedstrijd over 20 ron den van pl.m. 900 meter. De uitslag is: v. d. BergMaat le, RomijnHolswilder 2e, VinkGros 3e, Kapaande Boer 4e. ZEGE VAN SCHULTE IN DE RONDE VAN PURMEREND. Van Amsterdam tweede. De Amsterdamsche Ren- en Tourclub „Le Champion" organiseerde Zaterdag voor de derde maal de Ronde van Pur- merend". Dat deze koers buitengewoon gewild is bij de renners bewees de in schrijving: ruim 200 deelnemers startten in de verschillende categoriën. De strijd der onafhankelijken en profs werd een ongekend succes voor den Bos schenaar Schulte. Hij zegevierde met een voorsprong van ruim ly minuut op de hem eigen wijze door er geheel alleen van door te gaan. Na een 70 K.M. zich stil in de kopgroep opgehouden te hebben, waar in hij zich al spoedig een plaats verover de, ondernam Schulte bij het nemen van een scherpe bocht, die hem den wind in den rug bracht, een uitlooppoging. Zijn groepgenooten Overweel, Vethaak, Van Amsterdam, Motke en de Belg Lambrichs moesten op dit moment wel lossen. Geheel alleen voerde de Bosschenaar terstond zijn voorsprong op. Wel bleven Lambrichts en Van Amsterdam de ove rigen uit deze groep konden het hooge tempo niet volhouden hardnekkig ach tervolgen, doch het duo moest de uitge sproken superioriteit van den in groot- schen vorm rijdenden Schulte erkennen. Zij eindigden op de 2e en 3e plaats. In de derde groep vochten Van Nek, Braspenninx en Reuter om hun achterstand in te loopen. Te laat waren zij echter be gonnen en zoo stonden zij voor een te moeilijke taak. In de eindspurt tusschen dit drietal werd de jonge Braspenninx on betwist eerste en Reuter tweede. Van Nek deed weinig moeite om zich van een goe de plaats te verzekeren. De uitslag dezer race over 120 K.M. werd: 1. G. Schulte in 3 uur 9 min. 19 sec., 2. op 1 min. 35 sec., Van Amsterdam, 3. Lambrichs (België), 4. Braspenninx jr. en 5. Reuter (3 uur 12 min. 16 sec.), 6. P. van Nek (op 50 M.), 7. Van Geene (Waal wijk), 8. Diependaal (Tilburg), 9. Over weel (Middelharnis), 10. J. Hidden (Am sterdam). De race der amateurs over 90 K.M. ver loor al spoedig aan belangrijkheid door het uitvallen van den Nederlandschen kampioen De Hoog en den tweeden favo riet Anneese. Zes renners verwierven een voorsprong van 5 min., tusschen wie de eindsprint het volgend resultaat bracht: 1. Moeke (Weesperkarspel in 2.21.49, 2. Houtman (Den Haag), 3. Hordijk (Rotter dam), 4. Wijdenes (Ouderkerk), 5. Bosma (Alkmaar) en 6. De Jong (Gouda). De uitslag-van den nieuwelingenrit over 50 K.M. was: 1. Ternede (Amsterdam) in 1.19.05, op 1 lengte 2. Van Vliet (Gouda), op 3 lengten 3. Kors (Amsterdam), 4. De Groot (Amsterdam) op 50 M. HOCKEY NEDERLAND BWEST. DUITSCHLAND 1—2. Gistermiddag is op het terrein van de Deventer hockeyvereeniging een wedstrijd gespeeld tusschen een Nederlandsch B- elftal en West-Duitschland, welke ontmoe ting in een 21 overwinning voor de gas ten is geëindigd. Met de rust hadden zij een 20 voorsprong genomen. DUITSCHLAND—NEDERLAND. Het Nederlandsch elftal. Op Zondag 15 Mei a.s. zal de Ned. Hoc key Bond het internationaal seizoen be sluiten met den wedstrijd tegen Duitsch- land, welke in het Olympisch Stadion te Berlijn zal worden gehouden. Het Neder landsch elftal is voor deze ontmoeting als volgt samengesteld: Doel: Verhoeven (Mop); achter: De Waal (Amsterdam) en Overing (Amster dam); midden: H. de Looper (Hilversum), Caviet ('t Gooi) en van der Veen (Nijme gen); voor: Gunning (B.M.H.C.), Schnitger (P.W.), de Roos (B.M.H.C.), Sparenberg (Hilversum en Esser (Togo). Dit elftal is bijna hetzelfde als hetwelk tegen Frankrijk j.l. Zondag te Parijs met 51 won. Alleen staat thans Schnitger, die speciaal uit Parijs over zal komen, op de plaats van Sparenberg opgesteld, ter wijl Sparenberg den Bredanaar Kanters vervangt. Dit elftal zal op 8 Mei a.s. te Bussum een oefenwedstrijd spelen tegen een Zuidelijk elftal, waarbij Schnitger eveneens van de partij zal zijn. De wedstrijd tegen Duitschland, welke voor de Oranjehemden de zwarte van dit seizoen zal zijn, wordt door de Belgen Lie- geois en Debue geleid. KORFBAL OM DEN ZILVEREN KORF. H. S. V. I—Fluks I 44. 't Was een matige wedstrijd. Kort na het begin had H. S. V. reeds de leiding door Hardenbol, als gevolg van een blunder van mej. Teeuwen. Dan moeten Van Baaien en Buys wegens blessures achtereenvol gens het veld verlaten. Na ongeveer 25 minuten maakt v. d. Waals met een fraai schot gelijk. Vakwisselen brengt aanvan kelijk een klein Leidsch overwicht, dat Nieuwland in een doelpunt weet uit te drukken. Fet den stand 12 komt de rust. In de tweede helft hebben beide ploe gen een invaller, doch nauwelijks is weer begonnen of Van Nierop moet wegens een opgeloopen blessure het veld ruimen. Na 12 min. vergroot mej. Montanus, dank zij een voorzet van Ressenaar den Leid- schen voorsprong tot 13. De derde Fluks aanval faalt echter. H. S. V. komt opzet ten en door een minder sportief doelpunt van Oele, en een mooien bal van Storm Jr. wordt de stand 33. In de beginop stelling is de Fluks-aanval gehandicapt door het ontbreken van Van Nierop en na het doelpunt van mej. Secrève (43), schijnt een Leidsche nederlaag zeker. Voor het einde weet v. d. Waals echter nog maals den korf te vinden, waardoor de punten broederlijk gedeeld worden. Door dezen uitslag is voor Fluks de kans op den Zilveren Korf verkeken. H. S. V. en H. B. S. moeten nog tegen elkaar uit komen in welken wedstrijd de beslist'-' zal vallen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12