Kon. Ned. Voetbalbond MAANDAG 2 MEI 1938 DF. LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 1: Feyenoord en Heracles verdedigen hun positie aan den kop DOS bijna eerste klasserkans op behoud van Hermes D V S en Blcyerheide; Quick verslaat Rigtersbleek; Tegen slag van F V C door een gelijk spel in Groningen 't Is gisteren in de kampioenscompeti tie voor Feijenoord en Heracles een goede dag geworden. De Rotterdammers wonnen hun laatsten thuiswedstrijd met 31 van Be Quick, terwijl Heracles een 21 zege behaalde op DWS. Feijenoord krijgt nu de twee zwaarste wedstrijden uit nog te spelen, n.l. tegen DWS en Heracles, doch ook de Almeloërs krijgen dan nog twee zware uitwedstrij den, n.l. tegen DWS en PSV. De stand ls nu: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Feijenoord 6 4 2 166 10 Heracles 5 4 1 12—8 8 D. W. S. 4—31 2—3 3 P. S. V. 4 2 2 4—9 2 Be Quick 5—14 10—13 1 Voor de promotie- en degradatiecompe titie is DOS bijna binnen. Gisteren werd met 32 van Excelsior gewonnen, welis waar niet zonder moeite, doch de punten zijn er. Een gelijk spel tegen DWV is nu voldoende. D. O. S. D. W. V. Excelsior 3 3 10—4 3 2—1 9—7 4 4 4—12 In Afd. II slaagde Emma erin haar kans op promotie te behouden door een 31 zege op Overmaas. Een overwinning van de Dordtenaars tegen den 1ste klasser zou de positie van Hermes-DVS nog in gevaar kunnen brengen. H. D. V. S. 3 2 1 10—6 5 Emma 3 111 54 3 Overmaas 4 1 3 611 2 In het Oosten heeft Quick haar kans waargenomen en een 20 zege op Rig tersbleek behaald. De Nijmegenaars zijn nu plotseling weer favoriet geworden, zoo als blijkt uit den stand: Quick 2 2 7—0 4 Rigtersbleek 3 2 1 62 4 P. E. C. 3 3 1—12 0 In het Zuiden houdt de eerste klasser Bleyerheide zich goed. Zij kon de derby tegen Miranda met 42. De Valk boekte haar eerste twee winstpunten door een 20 zege op Hero. Bleyerheide 2 2 74 4 De Valk 2 1—1 4—3 2 Miranda 2 11 46 1 Hero 2—11 2—4 1 FVC zag zich de eerste klases nog niet ontsloten, want zij liet een veer tegen GRC. Het resultaat was 22. Uit den wed strijd tegen Hoogezand moet dus nog min stens één puntje gehaald worden. F. V. C. 3 2 1 9—2 5 G. R. C. 3—21 4—8 2 Hoogezand 2 11 25 1 Voor de promitie-competitie 3e klasse heeft Fluks het pleit gewonnen. Het resul taat tegen Martinit bleef 00, zoodat Fluks promoveert. De eindstand is: Fluks 4 2 2 6—1 6 Martinit 4 2 11 6—3 3 Alphen 4—13 3—11 1 In Afd. 2A versloeg BMT de Hoek van Hollanders met 54. Hier is de stand nu: R. D. M. 2 1 1 7—1 3 B. M. T. 2 1 1 66 3 H. v. Holl. 2 2 4—11 0 Ook in den derden promotiewedstrijd heeft Rouwkoop het niet tot eenige winst kunnen brengen. Gisteren werd van Cele- ritas met 31 verloren, zoodat de stand hier is: V. D. S. 2 2 4—1 4 Celeritas 3 2 1 53 4 Rouwkoop 3 3 27 0 LFC heeft in den laatsten wedstrijd der promotiecompetitie zich nog eens van haar beste zijde getoond. Het hielp niets meer of er gewonnen werd, doch het tee kent den goeden geest, dat het resultaat een overwinning op het pas gepromoveerde Cromvliet werd: Cromvliet 4 3 1 87 6 L. F. C. 4 2 11 12—7 5 Delft 4—13 1—7 1 Tenslotte vermelden we nog de 31 zege van Bodegraven op OB, waarmede de degradatie-competitie goed werd inge zet. De uitslagen. Om het kampioenschap: FeijenoordBe Quick 31; HeraclesDWS 2—1. AFDEELING I. Pröm. Comp. 2e klasse: DOSExcel sior 3—2. AFDEELING II. Prom. Comp. 2e klasse: EmmaOver maas 31. Prom. Comp. 3e klasseê BMTHoek van Holland 54; MartinitFluks 00. 3e klasse A: Hillegom—RVC 7—0; ONA Postduiven 51. 3e klasse C: OlympiaSteeds Volharden 2—0. Prom. Comp. 4e klasse: RouwkoopCe leritas 13; BodegravenOB 31; Zwijn- drechtOlivïo 10: CromvlietLFC 35 AFDEELING III. Prom. Comp. 2e klasse: Rigtersbleek Quick 01. AFDEELING IV. Prom. Comp. 2e klasse: De ValkHero 20; MirandaBleyerheide 24. AFDEELING V. Prom. Comp. 2e klasse: GRCFVC 2—2. FEYENOORD—BE QUICK 3—1. Feyenoord heeft den laatsten thuiswed strijd voor de kampioenscompetitie, waar bij Be Quick de tegenpartij was, met 31 gewonnen, waardoor zij een goede kans blijft behouden op den landstitiel en tevens haar merkwaardig record in het stadion gehandhaafd heeft. De club van van Heel heeft in de dertien maanden, dat ze haar nieuwe terrein bespeelt, voor de competi tie nog geen enkele nederlaag geleden. De belangstelling van het publiek was iets minder grooter dan bij voorgaande gelegen heden, maar een slechte dag was het voor Feyenoord's penningmeester niet, omdat er toch nog ongeveer 25.000 toeschouwers wa ren. Het is een aardige, pittige en vlotte wedstrijd geweest, waarin herhaaldelijk van goed voetbal mocht genoten worden. Feyenoord heeft de overwinning volko men verdiend, omdat de ploeg in techniek en tactiek de tegenpartij de baas was, maar zij heeft toch hard voor de punten moeten ploeteren, eensdeels, doordat Be Quick een geestdrift ten toon spreidde, die Feyen oord herhaaldelijk in moeilijkheden bracht, anderdeels omdat het de thuisclub in dezen wedstrijd niet bepaald meezat. Feyenoord kreeg direct een hoekschop te nemen, dien Linssen achter trapte. Daarna verknoeiden Kantebeen en Vente een kans door buitenspel te staan. Na 9 minuten be landde een bal van rechts bij Willy Blij- ham, de achterspelers van Feyenoord appe- leerend voor buienspel, bleven staan, zoo dat de Groningsche midvoor weinig moeite had den bal langs van Male te trappen (01). Daarna kwam Feyenoord aan het woord, maar doelman Wacnters en Pienter verdedigden zoo subliem, dat er geen door komen aan was. Aan den anderen kant kregen Gernaat en Fabels een kansje, dat zij verknoeiden door slecht te richten. Nadat Wachters er eenige heel lastige ballen prachig uige- houden had, moest hij toch na een half uur zwichten voor een keihard schot van Vente (11). Vente liep er even later prachtig doorreen, maar Wachters keerde den feilen kogel meesterlijk. Tot twee maal toe voorkwam de paal een doelpunt, doch even voor de rust nam Feyenoord toch de leiding door een zeer hard schot van Lins sen (2—1). Be Quick begon goed na de rust, maar haar voerhoede wist de aanvallen niet be hoorlijk af te werken. Langzamerhand ver plaatste Feyenoord het spel en toen werd het verder hoofdzakelijk een strijd tusschen de verdediging van Be Quick en de voor hoede van Feyenoord. Wachters hield er een aantal onmogelijke ballen uit, maar tenslotte werd hij gepasseerd door een kop bal van Kuppen uit een hoekschop (31). HERACLES—D.W.S. 2—1. Reeds kort na het begin kreeg Wiertz een opgelegde kans, door te lang wachten liet de DWS-man deze echter verloren gaan. Kort daarna volgde weer een doorbraak van de Amsterdamsche voorhoede en we derom had eex der spelers den bal voor het intrappen, doch ook deze kans werd gemist. Toch scheen het wel alsof een doelpunt voor de gasten in de lucht hing, want voort durend waren deze voor de Heracles-veste, waar de verdediging slechts met de aller grootste inspanning het terrein kon schoon houden. Naarmate de tijd verstreek, kwam Heracles meer in den aanval, doch tot doel punten kwam het niet. Na de rust zag men een ander schouw spel. De rollen waren weliswaar niet ge heel omgedraaid, doch zeer zeker had in de tweede 'helft Heracles het beste van het spel. Reeds dadelijk na de hervatting trok haar voorhoede, eenige malen met prachtig combineerend spel ten aanval en Heeke- laar's doel werd zwaar belaagd. Toch kwam een kwartier na rust het eer ste doelpunt voor DWS en wel uit een hoekschop, veroorzaakt door slecht weg werken van den bal door de Almelosche verdediging. De bal werd uitstekend voor gezet en tusschen een wirwar van beenen, door Wiertz met een rollertje ingeschoten (0—1). Dit doelpunt dreigde een moment een inzinking in de Heracles-gelederen teweeg te brengen, doch de Heracles-verdediging hield stand en zette door verre trappen tel kens de voorhoede aan het werk. Schitte rend spel van den Heracles rechtervleugel schiep in de 22e minuut na de rust een kans. Fraai combineerend brachten Schip per en Schlosser den bal dicht voor doel. Schlosser plaatste over Caldenhove heen den bal voor de voeten van de Jong, die Heekelaar geen kans gaf (1—1). Daarmede scheen de strijd een karakter aan te ne men. Heracles begon den toon aan te ge ven. De Amsterdamsche verdediging werd uit haar positie gespeeld en zelfs Caldenhove beging fouten, die men van een internatio naal niet verwacht. Precies 30 min. na rust zag men weer door mooi combinatiespel van Schipper en Schlosser den bal van voet tot voet in de richting van het DWS-doel gaan. Van Stokken verzuimde resoluut in te grijpen, zoodat Schipper weer een voor zet gaf aan de Jong, die zijn plicht deed, (2—1). Deze gang van zaken scheen fnuikend te zijn voor de verdediging der gasten. Tel kens zag men de Heracliden voor Heeke- laar's doel en zij brachten den doelman tel kens in het nauw, hoewel geen gevaarlijke schoten werden gelost. Niettemin kreeg DWS een graaie kans voor den gelykma- DE OLYMPISCHE DAG. NederlandNederlandsch Indië gaat niet door. Naar wij vernemen zal de voetbal wedstrijd tusschen Nederland en het Nederlandsch Indisch elftal welke ont moeting in het kader van den Olym- pischen dag op Zondag 26 Juni in het stadion te Amsterdam zou worden ge speeld, geen doorgang vinden. Onder handelingen met andere landen zijn thans begonnen. De heer Lotsy heeft zich eenigen tijd ge leden tot de leiders van het Nederlandsch Indisch voetbal elftal, hetwelk zich mo menteel op de boot naar Europa bevindt, gewend met hel voorstel op den Olympi- schen dag een wedstrijd te spelen tegen het Nederlandsch elftal. De heer Lotsy had hier enkele voorwaarden aan vastge knoopt. In de eerste plaats mocht het Ne derlandsch Indisch elftal in de periode tus schen 5 Juni en 26 Juni geen wedstrijden meef spelen en verder zouden de reis- en verblijfkosten tot en met 26 Juni voor alle spelers van de Indische ploeg worden vergoed. Op 5 Juni speelt Nederlandsch Indië, naar men weet, te Reims tegen Hon garije en het mag waarschijnlijk worden geacht, dat het Indisch elftal van de Hon- gaarsche profs zal verliezen en daarmede uitgeschakeld is van verdere deelneming aan de wereldkampioenschappen. Op dit voorstel is thans telegrafisch ant woord gekomen en in dit antwoord stel len de Indische leiders zich op het stand punt, dat men nu nog geen beslissing kan nemen, doch eerst eens het resultaat van de ontmoeting tegen de Hongaren wil af wachten. De heer Lotsy deelde ons, toen wij hem om nadere inlichtingen verzochten, mede, dat hij niet accoord is kunnen gaan met dit antwoord der Indische leiders. Men mag, aldus de heer Lotsy, niet het risico loopen, dat op 5 Juni gezegd wordt, dat Indië niet tegen Nederland op den Olym- pischen dag uitkomt. In drie weken kan men een dergelijke aangelegenheid niet meer in orde brengen. Bovendien zit ik dan te Parijs of elders in Frankrijk in ver band met mijn functie in het organisatie comité der wereldkampioenschappen. Wat de motieven van Indië zijn kan ik slechts gissen. Waarschijnlijk wil men eerst het xesultaat van den wedstrijd tegen Honga rije afwachten en vervolgens zal men wel licht bezwaren hebben tegen het feit, dat de spelers dan in drie weken niet mogen voetballen. Intusschen zal ik, aldus beëindigde de heer Lotsy ons onderhoud, al het mogelij ke doen om het Indisch alftal het verblijf in Europa zoo aangenaam mogelijk te ma ken. i ker. Draeger bracht bliksemsnel het leer op, uit zijn voorzet kreeg Wiertz op tien me ter voor doel den bal voor de voeten, doch hij schoot hoog over. -Onder groote span ning verstreken delaatste minuten. Nog een corner tegen Heracles zou genomen worden, maar toen floot scheidsrechter Twisterling juist af. D.O.S.—EXCELSIOR 3—2. Na een tiental minuten van terrein ver kennen, trokken de Rotterdammers er het eerst' op uit. De Utrechtsche verdediging had handen vol werk de verschillende ge vaarlijke aanvallen af te slaan. Het is Manssen, die bij een van deze aanvallen den bal hoog voor het Utrechtsche doel plaatst. Verburg vangt het leder op en scoort mét een hard schot onhoudbaar voor keeper Veenendaal (01). Nog weet D.O.S. zich niet volledig te herstellen. De gasten blijven sterk in den aanval en heb- spoedig wederom succes, wanneer keeper Veenendaal een schot van Verburg on voldoende wegwerkt, waarop dezelfde speler den voorsprong vergroot, (02). Dan is het of de Utrechtenaren het ge vaar van een dreigende nederlaag hebben aangevoeld. Het spelpeil verandert vol komen ten gunste van de Utrechtenaren. Op geraffineerde wijze samenspelend stelt tenslotte Dumortier den rechtsbuiten van Leur jr. in de gelegenheid te scoren, (12). In de tweede helft heeft D.O.S. het voor deel van den wind. Wanneer na een lange periode van sterk overwicht van D.O.S., waarin verschillende corners zonder re sultaat op het Excelsiordoel zijn genomen, Schreuder den bal over de geheele Excel- sior-verdediging heen voor het Excelsior doel plaatst, is het van Leur jr., die hét le der in het doel kopt, (22). Ongeveer een kwartier voor het einde, wanneer weder om verschillende corners zonder resultaat zijn gebleven, stelt Schreuder met een fraaien voorzt van Leur jr. in de gelegen heid de winnende goal te scoren, 32. ZWITSERLAND—PORTUGAL 2—1. Twaalf duizend toeschouwers hebben te Milaan den wedstrijd tusschen Zwitserland en Portugal bijgewoond, welke ontmoeting als voorwedstrijd voor de wereldkam pioenschappen gold. Door met 21 te win nen plaatsen de Zwitsers zich in het eind- tournooi. Zij komen op 4 Juni te Parijs te gen Duitschland uit. De laatste 16. De laatste 16 landen, de deelnemers aan het eindtournooi om het wereldkampioen schap, zijn thans bekend, indien men al thans Cuba als winnaar van de Centraal A merikaansche groep beschouwt. Deze 16 landen zijn: Nederland, Tsjecho-Slowakije, Duitschland, Zwitserland, Zweden, Oosten rijk (teruggetrokken), Hongarije, Neder landsch-Indië, Frankrijk, België, Cuba, Roemenië, Brazilië, Polen, Italië en Noord wegen. De achtste finales worden nu als volgt DuitschlandZwitserland, Zweden Walk over, HongarijeNederl.-Indië, Frankrijk België, CubaRoemenië, Tsjecho-Slowa- kijëNederland, BraziliëPolen, Italië Noorwegen. EMMA—OVERMAAS 3—1. In een wedstrijd, die zeker niet op eer ste klasse peil stond, is Emma er, zy het met de grootste moeite, en dank zij de weinige geestdrift van haar tegenstanders in de tweede helft, in geslaagd de over winning te behalen. In het eerste kwartier liep alles bij de Dordtenaren vlot van stapel en ontstonden er werkelijk gevaarlijke situaties voor het Rotterdamsche doel maar de uiterst snelle en zeer goed opgezette aanvallen van Overmaas deden vermoeden, dat de groen- witten tot grootere prestaties in staat zou den blijken dan de Dordtenaren. Na twin tig minuten schoot Schoonewil in eigen doel, maar Emma had geen minuut pleizier van den voorsprong, want even later maak te Bogers weer gelijk. Hiermede kwam de rust. Na de hervatting ging Emma wat meer op den aanval spelen en toen de midden linie meer naar voren ging, veranderde het spelbeeld onmiddellijk. Talrijke mooie kansen ontstonden, maar werden alle ge mist, totdat eindelijk Okkenburg een prachtige ren besloot met een schot dat den doelman te machtig was (21). Over maas scheen het wel te gelooven en spande zich zeer weinig in. Vlak voor het einde zag v. d. Rest nog kans den stand op 31 te brengen. BODEGRAVEN—O.B. 3—1 Bodegraven heeft hare degradatiewed strijden goed ingezet, door het bezoekende O.B. met 31 te slaan, doch wat nog meer verheugend stemt is wel het feit, dat het spel der rood-zwarten zeer gunstig afstak bij dat der vierdeklas kampioenen. Vooral de eerste speelhelft kenmerkte zich door een sterk overwicht van Bodegraven, welk overwicht is het eene doelpunt, 20 minuten na den aanvang door den middenvoor ge scoord, wel een zeer nuttige belooning vond. Ditdoelpunt zelve was trouwens nog een ven-assing. Het was Jongeneel die zich op buitengewoon handige wijze langs een aantal verdedigers heendrong en kort bij het doel de bal een tikje doorgaf naar den vrijstaanden middenvoor die geen fout maakte en BodegravA leidde met 10. Wel scoorde Bodegraven uit een corner ten tweeden male, doch wegens hands werd dit doelpunt geannuleerd. De tweede helft begon sensationeel. Nadat eerst de linksbui ten van Bodegraven tegen de staander had geschoten, volgde aan de overzijde een schot van den O.B. rechtsbuiten, waarbij de deklat redding bracht. Dan trekt Bode graven er weer tusschen uit, Beider zet netjes voor en Martens kopt even keurig in 20 voor Bodegraven. Het applaus voor dit doelpunt is nog niet van de lucht, of een O.B. aanval volgt, besloten met een diagonaal schot, waarbij het leder via het been van Ten Brink in de touwen suist (2 1). Een gelijk opgaanden strijd volgt en van weerskanten blijven goede kansen on benut. Eerst na een half uur spelen is het de rood-zwarte middenvoor, die een afge meten pass van den spil opvangt èri op meesterlijke wijzen scoort (31). Dit betée- kent voor de gasten de genadeslag, want het laatste kwartier wordt O.B. volkomen overspeeld. Keer op keer wordt het O.B.- doel bestookt, doch Bodegraven heeft met haar schoten weinig geluk en zoo blijven doelpunten uit. Het einde komt tenslotte met een aanvallend Bodegraven en een volkomen verdiende 31-zege der thuis club. SCHOOLWEDSTRUDEN VAN A. S. C. Op de terreinen achter Pomona is Za terdagmiddag de eerste rond der jaarlijk- sche schoolwedstrijden van A. S. C. om de Leidsche Dagbladwisselprijzen ver werkt. De uitslagen luiden: Seniorestournooi le ronde: Chr. KweekschoolKam. On nes Elftal 01; Ulo van RijswijkAm bachtsschool I 10; Chr. H. B. S. IIn stituut Pont 20; Chr. H. B. S. IIAm bachtsschool III 50; R. K. H. B. S.Ken nis is Macht II 3—0; Gem. H. B. S. II— Chr. H. B. S. Alphen 00*. Juniorestournooi le ronde: Visserschool SassenheimR. K H. B. S. II 0—2; Ulo Aldershoff—Chr. H. B. S. Alphen 0—0*; R. K. H. B. S. I—Am bachtsschool 1*1; Ulo van Rijswijk IV Gem. H. B. S. 03; Ulo van Rijswijk II Ulo van Rijswijk I 13; Herv. School Sas senheimAbachtsschool I 04; R. K. Ulo IIUlo van Rijswijk III 11*. Gewonnen na strafschoppen. Het programma voor Zaterdag luidt als volgt: Seniorestournooi (kwarteindstrijden): 2 uur: Gem. H. B. S. IKennis is Macht I terrein 1; 2 uur: Chr. Ulo de Reuver Ambachtsschool II terrein 2; 3.45 uur: Ulo van Rijswijk IChr. H. B. S. II terrein 1; 2.45 uur: Kam, Onnes ElftalChr. H. B. S. I terrein 2; 3.30 uur: Chr. H. B. S. Alphen winn. de ReuverAmbachtsschool II, terrein 1; 3.30 uur: winnaar Gem. H. B. S. Kennis is MachtR. K. H. B. S. terr. 2. .Juniorestournooi: le ronde: 2 uur Chr. Ulo de ReuverR, K. Ulo I terrein 3. Kwarteindstrijden: 2.35 uur: Ulo van Rijswijk IIIAmbachtsschool I terrein 3; 3.10 uur: Chr. H. B. S. Alphen—R. K. H. B. S. I terrein 3; 3.45 uur: winnaar: Chr. Ulo de Reuvervan Rijswijk IIIGem. H. B. S., terrein 3; 4.20 uur: R. K. H. B. S. II Ulo van Rijswijk I terrein 3. Afkeuring van de terreinen wordt des Zaterdagmorgens zooveel mogelijk telefo nisch aan de scholen bekend gemaakt en blijkt tevens uit het hangen van een rood zwarte vlag aan café-restaurant „De Har monie" aan de Breestraat. Preston winnaar door strafschop Eerst in de laatste minuut van de ver lenging is het Preston North End gelukt den F.A.-beker te veroveren. Toen kende scheidsrechter Jewell Preston een straf- schap toe, Mutch plaatste zich achter den bal en gaf den doelman van Huddersfield Town geen kans. Ruim 93.000 toeschouwers, waaronder de Koning en Koningin van Engeland, woon den den bekereindstrijd op Wembley by. De spannende, hoewel niet bijzonder fraaie wedstrijd werd bij zonnig maar win derig weer gespeeld. De verdedigingen wa ren in beide elftallen den voorhoeden de baas; steeds weer liepen de aanvallen op de sterke achterspelers dood en daar in beide ploegen het schot ontbrak, behoeft het geen verwondering te wekken, dat doelpunten uitbleven. Preston North End verkreeg af en toe een klein overwicht, maar in het doelgebied van Huddersfield ontbrak dan de finishing touch. Zoo bleef het spelbeeld tweemaal drie kwartier en steeds bleef de beslissing uit. Er moest dus verlengd worden en ook in het eerste kwartier van deze verlenging maakte geen doelpunt een einde aan de ten top geste gen spanning. Na het wisselen van speel helft scheen tenlotte ook het laatste kwar tier van den wedstrijd zonder doelpunten te zullen verloopen, toen even voor het einde in het strafschopgebied van Hud- dersfiel Town een botsing tusschen twee tegenstanders plaats vond, welke als resul taat had, dat de scheidsrechter Jewell een strafschop aan Preston North End toeken de. Onder ademlooze stilte plaatste rechts binnen Mutch zich achter den bal en hij knalde onhoudbaar langs den Huddersfield- doelman. Direct daarop klonk het fluitje en Preston North End had den zoo fel om streden beker voor een jaar veroverd. Koning George, die zich aan beide ploe gen had laten voorstellen, reikte na afloop de medailles aan de overwinnaars uit. Na 49 jaar, dus bijna een halve eeuw, is het Preston North End gelukt voor de tweede maal een beker te veroveren. Niet temin kwam deze club viermaal in den eindstrijd uit. Ook Huddersfield Town speelde viermaal in de cupfinal, maar won den beker slechts één keer, n.L in 1922. Als tegenstander fungeerde toenPres ton North End en evenals gisteren was de uitslag 10, zij het dan ten gunste van Huddersfield Town. DE ENGELSCHE LEAGUE De uitslagen der Zaterdag gespeelde wed strijden luiden: Beker-wedstrijd Wembley: Preston North EndHudders field Town 10. Eerste klasse ArsenalLiverpool 10; Blackpool West Bromwich Albion 31; Bolton Wan- deresMiddlesbrough 31; Brentford Birmingham 12; Derby CountyGrimsby Town 1—2; Ever tonPortsmouth 52; Leicester CityCharlton Athletic 10; Manchester CityLeeds United 62; Wal- verhampton, WanderersChelsea 11. De stand is nu: Arsenal 41 20 10 11 72—44 50 Wolverhampton 40 15 16 9 6244 46 Preston N. End 40 15 16 9 62—44 46 Charlt. Athletic 41 16 13 12 65—51 45 Brentford 42 18 9 15 69—59 45 Bolton Wander. 41 15 15 11 64—55 45 Middlesbrough 41 18 8 15 6864 44 Leeds United 41 14 15 12 64—85 43 Sunderland 40 13 16 11 54—55 42 Chelsea 41 14 13 14 65—63 41 Liverpool 41 15 11 15 6569 41 Blackpool 40 16 8 18 6166 40 Leicester City 41 14 11 16 53—71 39 Derby Country 41 15 9 17 6586 39 Everton 41 16 6 19 78—74 38 Manch. City 41 14 8 19 80—76 36 Stoke City 40 12 12 16 56—56 36 Brimingham 41 9 18 14 5461 36 Portsmouth 41 12 12 17 58—68 36 W. Bromw. Alb. 40 14 8 18 72—85 36 Grimsby Town 41 12 12 17 4968 36 Huddersf. Town 40 15 5 20 5168 35 Tweede klasse Blackburn RoversTottenham Hotspur 21; BradfordStockport Country 4—1; ChesterfieldNottingham Forest 10; Ful- hamBury 40; Norwich CityLuton Town 04; Plymouth ArgyleCoventry City 3—1; Sheffield Wesnesday—Burnley 21; SouthamptonSheffield United 21; Swansea TownNewcastle United 20; West Ham UnitedManchester United 1-0. BELGIë—NEDERLAND STUDENTEN 1—1 Onder voortdurenden regen is gistermid dag voor 8.000 toeschouwers in het Heysel- stadion te Brussel als voorwedstrijd van de ontmoeting tusschen de Roode Duivels en Sparta Praag een ontmoeting gespeeld tusschen de Belgische en de Nederland- sche studenten. De Belgen namen na 28 minuten door een doelpunt van Lecas een 1o voorsprong, welken zij tot acht minu ten voor het einde van den wedstrijd wis ten te behouden. Toen maakte de Rotter damsche student Vos van D.F.C. den stand gelijk en hierin kwam geen verandering meer. De wedstrijd tusschen de Roode Duivels en de Praagsche profclub Sparta eindigde in een 32 overwinning voor de gasten, nadat de rust met een 11 gelijken stand was ingegaan. WATERPOLO POELMEER—ZLAN. Hedenavond te 10 uur zal Poelmeer I spe len tegen Z.I.A.N., de eeuwige Haagsche tweede. Hun internationale keeper van Woerkom en Hegi zijn wel de spelers met naam, doch de geheele ploeg is zeer snel en technisch goed onderlegd. Het zal er om gaan of de H.Z. en P.C. die met 91 van Poelmeer won, de beker aan Z.I.A.N. zal moeten laten of niet. In ieder geval belooft het een vlotte wedstrijd te worden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10