RECHTZAKEN DE LAATSTE LES VAN LANGELOT KERKNIEUWS DONDERDAG 28 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 1 Eerste Kamer WATERSTAAT EN VERKEER Aan de orde is de behandeling van de fcegrooting 1938 van het departement van Waterstaat, annex de begrootingen voor het Verkeersfonds en voor de Staatsmij nen. De heer VAN LANSCHOT (R.K.) vraagt een indijking van de Biesbosch in dier vcege, dat overlaten worden aangebracht voor stormvloeden. Spr. vraagt betere spoorwegverbinding van Oostelijk Noord-Brabant met België. Samenwerking van de Nederlandsche en Belgische spoorwegen op dit punt zal in een dringende behoefte kunnen voorzien. Met een ochtend- en een avondsneltrein zou het industriegebied bij Eindhoven zijn gebaat. Den heer TER HAAR (C.H.) spijt het, dat de lasten op het motorwegverkeer niet worden verminderd. De verkeersbonden hebben overtuigend aangetoond, dat het motorverkeer hier te lande overbelast wordt. Spr. zou een onderscheid willen Z'en gemaakt tusschen de verschillende soorten auto's. Over de vervanging van de spoorbrug te Velsen door een tunnel, zegt spr. dat Am sterdam een goede toegang naar zee be hoeft. Er is veel verbeterd, doch de spoor brug te Velsen vormt een ernstige belem mering. Spr. hoopt, dat de minister de i.oodzakelijkheid zal inzien van het weg ruimen van deze hindernis. De heer JANSSEN (R.K.) spreekt over het mijnbedrijf. Ondanks de goede uitkim- sten over 1937 blijft voorzichtigheid gebo den. De ontginning van nieuwe mijngebieden is een zeer belangrijke zaak met he* oog op de brandstofvoorziening en de werk verruiming. Het versnelde treinverkeer en de onbewaakte overwegen. De heer VAN VOORST TOT VOORST (R.K.) besprak de leiding der Nederland sche Spoorwegen, welke hij gelukwenschte met de onlangs gepubliceerde reorganisa tieplannen. De toeneming der snelheden tot 120 K.M doet de treinen een K.M. in een halve mi nuut afleggen. Nu zijn er bij overwegen gezichtsvelden van minder dan een K.M. Aangezien een hooiwagen b.v. een halve minuut noodig heeft voor het oversteken van een overweg, kunen er hierdoor onge lukken ontstaan. Spr. vraagt de aandacht voor dit gevaar. Verlaging van de op het motorwegver keer drukkende lasten is noodig. De in vloed van deze lasten heeft een teruggang van het motorverkeer veroorzaakt. Een vermindering dier lasten zou de inkom sten des lands op andere wijze weer ver- hoogen. Speciaal op verlaging van de las ten op het eigen vrachtvervoer dringt spr. aan. De bouw van een brug bij Deventer worde bespoedigd. Is het geen verkwisting nu nog een derde IJselbrug tusschen die van Deventer en Zutphen te bouwen? Spr. acht deze brug onnoodig. De heer MOLTMAKER (S.D.) geeft uiting aan de hoop dat het vervoer in Nederland in één hand zal komen. De pos terijen, telefoon en telegraaf beconcurree- ren elkander ook niet en bloeien onder één leiding. Dit moet ten opzichte van het vervoer ook worden bereikt. Spr. meent dat het oogenblik gunstig is om de korting op het pensioen van gewe zen spoorwegpersoneel ongedaan te maken. Spr. oefende critiek uit op de regeling van de rust en werktijden van het spoor wegpersoneel. Vooral nu de rationalisatie en de snelheid van de treinen verder wor den opgevoerd moeten de rust- en werk tijden in overeenstemming worden ge bracht met de normen der Arbeidswet 1919. De heer VAN CITTERS (A.R.) drong aan op spoedige invoering van de rijtijden regeling voor chauffeurs. Spr. meent, dat de belangen der spoor wegen wel wat opvallend op den voor grond treden bij de gesties van het de partement. De combinatie van het ambt van presi dent-commissaris der Ned. Spoorwegen met dat van secretaris-generaal van het depar tement van Waterstaat acht spr. onge- wenscht. Dat het departement de belangen van de spoorwegen wel wat erg naar voren haalt, blijkt o.m. uit de weigering van een vervoervergunning voor een autotocht van industrieelen uit Zeeuwsch-Vlaandereen naar de Jaarbeurs. De pensioenen van het spoorwegpersoneel De heer NIVARD (R.K.) vraagt den mi nister in overleg te willen treden met zijn ambtgenoot van financiën met betrekking tot het feit, dat de pensioenpremie door spoorwegbeambten niet in mindering mag worden gebracht van de aangifte voor de inkomstenbelasting. Spr. geeft een overzicht van de geschie denis der pensioenfondsen der spoorwe gen. De korting op de spoorwegpensioenen wordt gehandhaafd, die op de Indische pensioenen niet. De spanning tusschen pen sioen en loon kan daarvoor niet als argu ment gelden. De medewerking van de Sta- ten-Generaal aan de pensioenkorting moet men zien in het licht von de toenmalige omstandigheden. De minister kan zich dan ook niet meer beroepen op de toenmalige medewerking der Staten-Generaal. Spr. vraagt dat de minister bij nota van wijziging de pensioenkorting zal in trekken. De vergadering wordt te 16 uur ver daagd. Vergadering van heden. De VOORZITTER doet mededeeling van een schrijven van den voorzitter van den Ministerraad, herinnerend dat volgens art. 15 der comptabiliteitswet de begrooting voor 1 Mei moet zijn behandeld. Spr. dringt er op aan, de beraadslagin gen te beknotten en zal er stiptelijk toe I medewerken, dat de behandeling der nog aanhangige begrootings-ontwerpen deze week beëindigd zal zijn. Voortgezet wordt de behandeling der be grootingen van het departement van Wa terstaat, het verkeersfonds en de Staats mijnen voor 1938. De heer DE RIJKE (N. S. B.) protes teert tegen het verbod van politieke pro paganda op het terrein der staatsmijnen. Spr. dringt er op aan, het Hoogheemraad schap Amstelland gelegen in drie pro vincies, Zuid- en Noord-Holland en Utrecht en dus onderworpen aan de goedkeuring van drie colleges van Gedep. Staten te reorganiseeren of op te heffen. De heer BRUINEMAN (R.K.) verklaart, van het woord af te zien en ontvangt des wege dank van den voorzitter. De heer MAARSINGH (N. S. B.) vraagt of de bedoeling is kleine autobus-onder nemers geleidelijk uit te schakelen ten behoeve van de grootere. De heer VAN RAPPARD (Lib.) wenscht strenger maatregelen tegen het rijden van meer dan twee wielrijders naast elkaar, met name op voorranjpwegen. De VOORZITTER verzoekt den spreker zich tot hem te richten en niet tot den mi nister (naar wien spr. zich wendde). De heer VAN RAPPARD zal gaarne aan het verzoek van den voorzitter voldoen doch maar niet weer van voren af aan be ginnen! (vroclijkheid). Spr. betoogt dat op grond van het rijks subsidie de K. L. M. zooveel mogelijk haar orders in het binnenland moet plaatsen, integendeel is er reeds voor zes millioen materiaal uit het buitenland betrokken. De Minister van Waterstaat, de heer VAN BUUREN verklaart zich gaarne steeds tot overleg met deze kamer bereid. Wat het Hoogheemraadschap Amstelland betreft, dit is een ingewikkelde staatkun dige toestand en raakt de autonomie van de waterschappen. Ten aanzien van de. verkeers-coordinatie streeft spr. er naar, het juiste midden te houden, alle verkeer in één hand, zooals de heer Moltmaker wil, acht spr. niet aanbevelenswaardig. In het algemeen wordt er aan de spoorwegen geen overwicht gegeven. Steeds moet worden overwogen, of en welke diensten oude ver voermiddelen kunnen bewijzen, ontijdig iets afbreken moet worden voorkomen, Dit geldt ook voor het spoorweg-goederenver- voer. Spr., die, zacht sprekend, moeilijk te verstaan is, doet uitkomen, dat hij over de pensioenquaestie van het spoorwegper soneel met zijn ambtgenoot van financiën nader overleg zal plegen. De positie van het spoorwegpersoneel is niet zonder meer volkomen te vergelijken met die van het overheidspersoneel. Dit geldt ook ten aan zien van de pensioenfondsen. De pensioenkortingen berustten op den financieelen toestand der spoorwegen, er is geen analogie met die van het Indische personeel, - de opheffing der korting in in Indië is geen motief ten deze. Spreker zal de quaestie in nadere overweging ne men. Het oelang van het platteland is en wordt onder oogen gezien. Spr. streeft er naar, in de vervoersbehoeften van ver schillende streken te voorzien. Ten aanzien var de kwestie der onbe waakte overwegen merkt spr. op, dat spr. blijft medewerken aan het voorkomen van ongevallen. De snelheid der treinen en de ruimte van het overzichtsveid houden in derdaad nauw verband. Een traject van 5C0 m. wordt met een vaart van 90 km. in 20 seconoen afgelegd, van 125 km. in 15 seconden. Het publiek moet terdege besef fen de gevaren van die overwegen. Spr. blijft te dezer zake diligent, doch onmoge lijk kan aan alle eischen worden voldaan. Gebleken is dat bij mist en nevel juist hoogst zelden ongevallen voorkomen, men is dan uiterst voorzichtig. Het publiek zij dit ten allen tijde. Indien de automatische signalen vol doen, zal verdere invoering worden over wogen. De Rotlerdamsche Tram-Maatschappij heeft rijkssubsidie gekregen om pensioen- stortingen voer het personeel terug te kun nen betalen Wat de lasten van het autoverkeer aan gaat, die beïnvloeden zeer zeker het aan tal auto's. Budgetaire bezwaren verhin deren thans verlaging der lasten. Door de wijziging van de wet op het verkeersfonds kunnen ook gemeentelijke tollen wordfen afgekocht. Het wegenverkeersreglement en de we- genverkeersbeslissing zijn nog in de eerste helft van dit jaar te verwachten. Samenwerking tusschen spoorwegen en thans zonder vergunning rijdende autobus diensten is voor spr. zeer moeilijk. Men moet zich aan de wet houden. Indien samen werking is te verkrijgen, moet er toch eerst vergunning zijn aangevraagd. De vergadering wordt te 1.20 uur een half uur verdaagd. DE BLAUWE ZAND-AFFAIRE. Het Gerechtshof te Amsterdam, arrest wijzende in de bekende Blauwe Zand-affai- re, heeft 't vonnis ten aanzien van ir. Mus- sert bevestigd, die dus ontslagen werd van alle rechtsvervolging. Ten aanzien van Melchers achtte het Hof een zwaardere straf meer in overeen stemming met den ernst der feiten, zoo dat de 15 boete gewijzigd werd in tien dagen gevangenisstraf. Het vonnis tegen Bunning, die wegens openlijke geweldpleging een gevangenis straf had gekregen van drie maanden en drie wéken met aftrek van denzelfden tijd in voorloópige hechtenis doorgebracht, werd bevestigd. De procureur-generaal had bevestiging van de door de rechtbank wezen vonnis ge vorderd. Een Amsterdamsche politieagent had zich gisteren voor de strafkamer van de rechtbank te Amsterdam te verantwoorden wegens mishandeling. Hij zou zich volgens de tenlastelegging op hardhandige wijze gemengd hebben in een familieruzie. Zijn zwager in de Meerhuizenstraat, die ongenoegen had met zijn schoonvader, had hem te hulp geroepen. Volgens verschil lende getuigen a charge en volgens den schoonvader, had de agent, toen hij in de straat fietste, zijn rijwiel neergeworpen en had hij den schoonvader geslagen en gestompt, na hem in een portiek te hebben gedrongen. De agent gaf een andere lezing van het geval, hierbij gesteund door enke le getuigen a décharge. Volgens hen had hij slechts een zachten drang uitgeoefend cm den schoonvader ertoe te bewegen, naar binnen te gaan. Een getuige a charge vertelde, dat de agent na afloop van het relletje tegen den man, die hem te hulp had geroepen, ge zegd had: „Nu moet je zien, dat je weg komt, anders ben ik zuur". Volgens een brigadier, den chef van den agten, stond verd. bekend als een zacht zinnig man. De officier van justitie, mr. de Muinck Keizer achtte de feiten bewezen. Over het algemeen treedt verd. misschien bezadigd op, doch in familieaangelegenheden han delt hij blijkbaar anders. Dit feit blijkt o.a. uit de getuigenverklaringen en uit het feit, dat hij zijn fiets op straat smakte, toen hij op het terrein van den strijd aan kwam. Ook zijn uitlating: „Nu moet je zien, dat je wegkomt, anders ben ik zuur" wijst op zijn onjuist optreden. Des te te leurstellender is daardoor verd.'s ontken- tenis. De officier vorderde tenslotte 50 boe te subs, één maand hechtenis. De rechtbank zal op Woensdag 11 Mei uitspraak doen. BEZITTERS VAN ZENDER „DE NACHTEGAAL" .VEROORDEELD. Hechtenisstraf en vernietiging apparaten. DE EEN VERRIED DEN ANDER. Gedurende vele-maanden werd in Twen te en den Gelderschen Achterhoek des Zondagsmorgens door een geheimen zen der welke zich aankondigde als „De Nachtegaal-", uitgezonden. Alle pogingen van de autoriteiten -om aan deze uitzen dingen een einde te maken faalden aan- vankeiijk, daar de zender elke week op een andere plaats was opgesteld. Men ging met groote brutaliteit te werk en langzamerhand ontstond er een heel bedrijf. Zoo werd een adres in Hengelo opgegeven, waar men bijdragen kon stor ten. Ongeveer twee jaar is deze zender in v/erking geweest, maar op 6 Februari van cut jaar ontdekten ambtenaren van de P.T.T. de zender in een boerderij in het Noordijker veld onder de gemeente Diepen- heim. Na deze inbeslagneming werden de uitzendingen echter voortgezet en veer tien dagen later werd de zender opnieuw gevonden, thans ten huize van een Duit- sohen schoenmaker te Hengelo. Vanmorgen stonden voor het kantonge recht te Enschede drie personen terecht in verband met deze affaire, n.l." eenradio- handelaar, de Duitsche schoenmaker en diens 23 jarige stiefzoon alle wonende te Hengelo. Eerst werd de zaak tegen den radiohan delaar behandeld. Verdachte legde een volledige bekentenis af. De heer P. de Groen, referendaris van de P.T.T. gaf een uitvoerige uiteenzetting van de wijze waarop men de zender te Diepenbeim heeft ontdekt. Men deed peilingen uit twee auto's waarna men ten slotte de juiste piaats kon vaststellen. In de boerderij werd na lang zoeken de eigenlijxe zender im een voetenbankje van een ouden boer ontdekt. De kantonrechter, mr. v. d. Poel Hidding, wees erop? dat men op zeer bru tale wijze tewerk was gegaan. Verdachte antwoordde, dat men de zaak als een grap is begonnen, doch toen de schoenmaker er zich mee bemoeide werd het een geldaf- faire. Men had de afspraak gemaakt dat beiden 1/3 van de opbrengst zouden krij gen en dat de rest voor onkosten zou wor den gebruikt. De commissaris van politie te Hengelo, de heer C. M. van Feen, legde een twiang- wekkende verklaring af. Het was reeds geruimen tijd bekend, dat de radiohande laar de uitzendingen verzorgde, maar het bleek niet mogelijk hem op heeterdaad te betrappen. Op Zondagmorgen 20 Febru ari werd getuige opgebeld door iemand, die mededeelde, dat ten huize van den schoenmaker zou worden uitgezonden. Duidelijk herkende getuige de stem van den schoenmaker zelf. Om zekerhe.d te hebben heeft hij verzocht de mededeeling nog eens te herhalen. Bij de komst van de politie deed de schoenmaker zeer ver ontwaardigd. Hij had zelfs de brutaliteit om met den radiohandelaar naar een ad vocaat te gaan en zich over hét optreden van den commissaris van politie te be klagen. De radiohandelaar moest natuur lijk de kosten betalen. Voor de zaak van den geheimen zender te Diepenheim eischte de ambtenaar van het O. M., mr. Lulofs, zes maanden hech tenis en vernietiging van de in beslag ge nomen apparaten. De kantonrechte! ver oordeelde den radiohandelaar voor deze zaak tot drie maanden hechtenis en ver nietiging van de in beslag genomen ap paraten. Daarna stond de radiohandelaar terecht voor de uitzending op 20 Februari te Hen gelo. Hij legde eveneens een bekentenis af. De ambtenaar van het O. M. bracht in zijn requisite'- hulde aan de politie en de ambtenaren van de P.T.T., die aan het be- u-y* ,an „De Nachtegaal" een einde heb ben gemaakt. Op 6 Febr., toen verdachte betrapt werd, weigerde hij de uitzendin gen te staken. Op zeer aanmatigende wijze heeft verdachte getracht de politie om den tuin te leiden. Toen hjj hoorde op welke lage wijze hij was verraden heeft hij ten slotte een bekentenis afgelegd. Spreker zeide van oordeel te zijn, dat er gespecu leerd is op de sensatielust van het publiek. Hij richtte zich ook tegen degenen die ver dachte hebben geholpen. De uitzendingen waren zeer storend in verband mee de ge bruikte golflengte. Voor het tweede feit eischte spreker een hechtenisstraf van twee maanden. Verdachte verklaarde alles op aandrin gen van den schoenmaker te hebben ge daan, die zelfs nog een programma met be- leedigende woorden aan den commissaris van politie had verzorgd. Dit programma werd echter niet uitgezonden. De kanton rechter veroordeelde verdachte voor het tweede feit tot drie maanden hechtenis en vernietiging van de in beslag genomen ap paraten. Tegen den 23-jarigen stiefzoon van den schoenmaker, die assistentie had verleend, eischte de ambtenaar van het O. M. twee maanden hechtenis. Verdachte pleitte cle mentie. Hij was bang voor zijn stiefvader, <tie hem herhaaldelijk mishandelde. De kan tonrechter veroordeelde hem voor beide feiten tot tweemaal een maand hechtenis. Tenslotte kwam de zaak tegen den schoen maker, die verstek had laten gaan, aan de orde. De radio-handelaar verklaarde, dat meermalen in de woning van den schoenmaker was uitgezonden De stem van den schoenmaker, die Duitscher is, was zeer gemakkelijk te herkennen. De ambtenaar van het O. M. zeide het te be treuren dat verdachte verstek had laten gaan. Hij eischte voor beide feiten de maxi mum straf. De kantonrechter veroordeel de den schoenmaker tot tweemaal vier maanden hechtenis en vernietiging van de inbeslag genomen appaaten. „Hdld." VOETBALLER TOT TWEE MAANDEN VEROORDEELD. Het Gerechtshof veroordeelde vandaag een speler van de vereeniging „Olympia" uit Hilversum, die een van de „Ankeveen- sche Boys" bij een wedstrijd een schop te gen het hoofd heeft gegeven, waardoor deze ernstig werd gewond, tot een gevan genisstraf van twee. maanden, een straf, die door den procureur-generaal was ge- requireerd. De politierechter had den man in eerste instantie veroordeeld tot 30.boete. 31. Toen de koffiepot kennis had gemaakt met de andere potten, emmers en vuilnisbakken, die daar lagen, begon hij hen op te ruien, om met z'n allen gedurende den nacht ketelmuziek te gaan maken en zóó alle menschen in den omtrek wakker te houden. 32. De dansende stoet naderde nu met veel lawaai den hoofdweg, waar Cornelis de veldwachter stond. Cornelis dacht, dat er dronken mannen aankwamen en wilde pro- ces-verbaal opmaken. Maar tegen emmers en potten was hij niet opgewassen. Deze trokken zich niets van hem aan en dansten vroolijk verder. MGR. F. BLESSING, O.S.C. IN HOLLAND AANGEKOMEN Dinsdagavond om half zeven arriveerde aan het feestelijk versierde klooster van St. Agatha Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. F. Blessing, Apost. Vicaris van Bondo in Congo. Na weer ruim negen jaren in Con go te hebben doorgebracht en sinds 19 Maart tot bisschop te zijn gewijd, was het een blij en gelukkig weerzien. In processie werd Mgr. naar de kloos terkerk geleid, waar in een hartelijk te Deum dank werd gebracht aan God, die de Kruisheerenmissie in Congo zoo bij zonder had gezegend. Een onroerend oogen blik was het, toen Mgr. zijn eerste bis schoppelijke zegen gaf aan de communiteit. In de ontvangkamer werd Mgr. daarop toegesproken door den Hoogeerw. Prior P. Hofman, die de gevoelens vertolkte van de Orde en de Confraters en Mgr. een ge lukkigen rusttijd toewenschte in Holland temidden van de medebroeders en de fa milie. Ook de pastoor van Cuyk sprak een hartelijk welkomstwoord en een der fra ters-theologanten deed in naam van alle fraters-studenten. Een Ecce Sacerdos en een feestlied verhoogden de feestelijkheid. Op gevoelvolle wijze dankte Monseig neur voor de plechtige ontvangst en voor het meeleven en meewerken van heel de Orde. Jammer was het dat de Magister Gene raal Mgr. van Dinter door ongesteldheid verhinderd was, de plechtigheid mee te maken. EEUWFEEST ZUSTERS URSULINEN TE VENRAY Gisteren is te Venray op grootsche wijze het feit herdacht, dat een eeuw geleden de eerwaarde Zusters Ursulinen zich in het vijftiende eeuwsche klooster „Jerusalem" vestigden. Om half tien droeg Z. H. Exc. Mgr. dr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roer mond, een pontificale Hoogmis op in de Kapel van het pensionaat, die geheel ge vuld was met geestelijke- en wereldlijke autoriteiten. Om elf uur ving de receptie aan, waar bij o.a. het woord werd gevoerd door mgr. Lemmens en door Z. Exc. prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De minister deelde mede, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd, mère Salesia, overste van het klooster „Jeruzalem", te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. „Msbd.". ZILVEREN PAROCHIEFEEST TE ROTTERDAM. Te Rotterdam heeft men op plechtige w\jze het feit herdacht, dat Z. H. Exc. Mgr. A. J. Calier z.g. de parochiekerk van den H. Franciscus van Assisië aan het Afrikaanderplein vijf en 'twintig jaar ge leden consacreerde. Nadat reeds eenige weken geleden be gonnen was met een geldinzameling b j de parochianen, waarvan het resultaat den zeereerw. heer pastoor werd overhandigd, om daarmede de schulddelging te bespoe digen er rust nog 155.000 schuld oo de kerk bereikte de feestvreugde than* haar hoogtepunt. De dag werd ingezet met een pontificale H. Mis, gecelebreerd door Z. H. Exc. Mgr. J. M. Buckx, oud-apostolisch vicaris van Finland, daarbij geassisteerd als troon- d.akens door den stichter der parochie, den zeereerw. heer F. Wierdels en den zeer eerw. heer'J. v. Blaricum. Presbyter assistens was de tegenwoor dige pastoor, de zeereerw. heer J. C. Vijver berg, terwijl de functies van diaken en subdiaken vervuld werden door de zeer eerw. heeren H. Drost en Dr. A. Olierook, beiden oud-kapelaans. De overige assisten- ties werden veriricht door verdere oud kapelaans, pastoors van buurtparochies, priesterzonen en priesterstudenten der parochie. Na afloop hiedd Mgr. Buckx een korte U/espraak waarin Hij geestelijkheid en ge- loovigen feliciteerde en duidelijk de be- feekenis van een katholieke kerkgebouw deed uitkomen. Des namiddags had een feestvergadering nan in welgekozen bewoord'r "en de aan wezigen, vooral Z. H. Exc. Mgr. Bruckx en de vele eerw. heeren geestelijken wel kom heette. Nadat het zangkoor eenige nummers ten gehoore had gebracht, verkreeg dr. A. Olierook het woord tot het houden der feestrede. De eerw. spreker sprak vooal namens de oud-kapelaans, wier gevoelens hij vertolk te en die culmineerden in de aanbieding van een prachtkasuifel, dat onder dank zegging door den pastoor werd aanvaard. Namens het kerkbestuur sprak de heer J. v. d. Stok en namens de parochianen, de heer A. F. v. Deursen, die de parochie heeft zien stichten en verschillende vereenigin- gen mee heeft opgericht. Nadat vervolgens nog pastoor v. Blaricum en de tegenwoordige pastoor het woord ge voerd hadden, werd het feestlied gezongen waarna met een hartelijk woord en den fcisschoppelyken zegen van Mgr. Bruckx, deze hooggestemde bijeenkomst werd ge sloten. 's Avonds werd een plechtig Lof gecele breerd, waaronder een toespraak werd ge houden door den stichter der parochie, den pastoor Wierdels, waarna een machtig Te Deum opklonk om God nogmaals dank te zeggen voor de gunsten en genaden in deze 25 jaar ontvangen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7