Laatste berichten MARKTBERICHTEN DONDERDAG 28 APRIL 1938 DE LEiïlSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE HANZE In de bovenzaal van Restaurant „In den Vergulden Turk" vergaderde gisteravond de afdeeling Leiden van „De Hanze". Circa 8.45 uur werd de bijeenkomst ge opend door den voorzitter den heer H. L. J. Tobé, die allereerst den geest, adviseur, kap. F. Bernefeld, verwelkomde en nu in een ledenvergadering met enkele hartelijke woorden installeerde. Onder de ingekomen stukken is een schrijven van het Bondsbureau betreffende een nieuwe reclame op het gebied van reizen, het jaarverslag van „St. Pelagius"; en 'n schrijven van de L.M.C. betreffende de voorgestelde verlaging der electriciteits- tarieven. De geest, adviseur spreekt hierna eenige woorden van opwekking tot deelname aan den dag van den arbeid en vraagt allen Zondag a.s. in de Dekenale kerk aanwezig te willen zijn. Tot afgevaardigde van den Centralen Raad wordt benoemd de heer Schinck. Volgt behandeling der agenda van den Centralen Raad, welke gehouden zal wor den op Woensdag 10 Mei te Den Haag. De afd. Zoeterwoude vraagt een prijs vraag uit te schrijven voor een nieuw Bondslied. Het hoofdbestuur zal dit voor stel doorgeven aan de N. R. K. M.. De afd. gaat hiermede acoord. Een voorstel Schoonhoven tot vaststel ling van het percentage georganiseerde R.K middenstanders, wenscht het hoofdbestuur eveneens door te zenden aan den N. R. K. M. Wordt goedgevonden. Bij een voorstel Zaandam waarin bij de regeering wordt aangedrongen op stopzet ting van levering aan deroen door gemeen ten, meent de afd. de inlichtingen over de destijds in dit verband ingestelde commissie te moeten afwachten. Dit geldt eveneens voor het tweede voor stel Zaandam betreffende steun aan geor ganiseerde kleinhandelaren. Ook wat de overige voox-stellen betreft, gaat de afdee ling accoord met het prae-advies van het hoofdbestuur. De voorzitter wekt nog eens op om op deze Centrale Raadsvergadering oud-mi nister Verschuur te gaan hooren, die dien middag als spreker zal optreden. De voorz. doet hierna mededeelingen be treffende den feestavond in den foyer van de Stadsgehoorzaal op Donderdag 12 Mei, waar zal optreden de conférencier Henry Nolles. Alleen huisgenooten zullen worden toegelaten. Er zal echter geen bal worden gehouden. Nadat hierover door eenige leden van gedachten is gewisseld, wordt besloten de uitnoodigingskaarten strikt persoonlijk te houden. Volgt behandeling van nieuw ontwerp statuten en huishoudelijk reglement. Bij de statuten wordt ingelascht een arti kel betreffende het lidmaatschap van neu trale organisaties overeenkomstig de bis schoppelijke bepalingen. Voorgesteld wordt nu dat de voorzitter wordt gekozen niet meer door de vergadering maar uit de be stuursleden. Het bestuur is echter hierin niet eenstemmig. Enkele bestuursleden wenschen de oude regeling te handhaven. Een der leden stelt voor. dat het bestuur uit zijn midden een voorzitter voordraagt, waardoor alle bezwaren zouden worden ondervangen. Verschillende verklaren zich voor de oude, anderen voor de, nieuwe re geling. Met bijna algemeene stemmen wordt be sloten tij de oude regeling te blijven en de voorzitter te kiezen door en uit de leden. Vervolgens wordt voorgesteld, dat de be stuursleden altijd herkiesbaar zijn. De voorzitter deelt mede, dat ook hierin in bet bestuur geen eenstemmigheid bestaat. Besloten wordt de oude regegeling te handhaven, zoodat een bestuurslid uit gezonderd het dagelijksch bestuur slechts eenmaal voor drie jaar kan worden herkozen. Hierna volgde de behandeling van het huishoudelijk reglement, dat geheel vol gens het model van het hoofdbestuur werd aanvaard. Bij de mededeelingen betreffendede nieuwe instelling van de Hanze, het* Va- cantieoord deelt de heer van der Drift, die in het betreffende comité zitting had, den gang van zaken mede, welke geleid heeft tot verwezenlijking van dit Leidsche voor stel. Steeds strandde de commissie op dén kostprijs, die nimmer beneden de 2 lag. Toch is de commissie er in geslaagd in „De Hoge Hoenderberg" te Groesbeek een Vacantie-oord te vinden voor 1.50 per kind en per dag. zonder eenige risico voor de Hanze. Van 15 Augustus tot 1 Sept. kunnen de kinderen hier vertoeven, t.w. twee pe rioden elk van 9 dagen. De instelling is bedoeld voor gezonde kinderen, terwijl de verzorging geschiedt door een Zuster van de Reinilda-stichting. Bovendien worden voor meer dan één kind door het hoofd bestuur reducties gegeven in verpleegprijs en reiskosten. De heer van der Drift lichtte over dit onderwerp eenige gestelde vragen toe. De heer Arn. Bergers dringt aan op een gezondheidsverklaring van een arts. De geest, adviseur vreest hiermede te komen op het terrein der jeugdbeweging. De heer van der Drift meent, dat de inrichting, de leiding en de verzorging al dus is, dat daarvoor geen vrees behoeft te bestaan. De geest, adv. dringt er op aan de zaak eerst met de interdiocesane jeugdcommis sie te bezien, vooral wat de personen der leiders betreft. Na rondvraag volgde sluiting mei den christelijken groet. Vraijdagavond spreekt het Tweede Ka merlid pater mr. dr. Beaufort in Den Burcht over den huidigen politieken toe stand en de houding der R.-K. Staatspartij. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Het Plaatselijk Comité van Uitvoering van den Nationalen Reclasseeringsdag be richt ons, dat door de Centrale Leiding een Reclasseeringskrant zal worden uitgegeven, die ook in deze gemeente door het Plaatse lijk Comité huis aan huis zal worden ver spreid, in de week van 2 tot en met '7 Mei a.s. Ten einde meerdere bekendheid aan de collecte te geven hebben alle Radio-Om- roepvereenigingen medewerking toegezegd voor de volgende spreekbeurten: V.A.R.A. Zaterdag 30 April van 2.01 2.20 uur, spreker Koos Vorrink. K.R.O. Zondag 1 Mei van 9.309.45 uur, spreker de Weleerw. heer Henri de Greeve. N.C.R.V. Maandag 2 Mei van 7.307.45 uur, spreker Z. Exc. H. van Boeijen, Minis ter van Binnenlandsche Zaken. A.V.R.O. Dinsdag 3 Mei van 7.458 uur, spreker Z. Exc. mr. C Goseling, Minister van Justitie. V.P.R.O. Vrijdag 6 Mei van 8.309 uur dr. W.- Banning. CHRISTELIJKE MIDDENSTAND. Lezing van Mr. Dr. H. D. M. Knol over „Belastingrecht". In een der zalen van Patrimonium, ver gaderde gisteravond de Vereeniging voor den Christelijken Handeldrijvenden en In- dustrieelen Middenstand. Na de gebruikelijke opening en een kort woord van den voorzitter, den heer C. Schout, werd het woord gegeven aan dr. H. D. M- Knol, die zou spreken over „Be lastingrecht". Spr. begon met een uiteenzetting van recht in het algemeen en betoogde, dat belastingrecht rechtstreeks uit en door de wet ontstaat, in tegenstelling met recht, dat uit andere bronnen zijn oorsprong heeft. Doch niet alleen de wet is bron voor de belastingadministratie of belastingrech ter, ook en vooral de jurisprudentie, de uit spraken van den Hooge Raad. Verder kan de wetenschap invloed uitoefenen op de uitspraken van de belastingadministratie. De wet kent verschillende groepen van inkomen', en gaat daarbij van de veronder stelling uit, dat het in Mei aangegeven in komen, het inkomen is, dat men het ge- heele jaar heeft gehad. Spr. behandelde verschillende bijzondere bronnen van inkomen en ging hierna over tot de behandeling van de balansposten en de wijze waarop deze posten op de ba lans moeten verschijnen. Vervolgens werden nog verschillende ge vallen besproken, ook naar aanleiding van de vragen, door de aanwezigen gesteld. Het was - een voor de middenstanders zeer interessante en leerrijke vergadering. DE VACANTIETIJD NADERT. Filmavond reisbureau Lindéman. De maand Mei staat voor de deur. De dagen worden wat milder en hoewel April- letje-zoet zijn naam geen eer heeft aange daan, komt er nu toch weer iets van lente in de lucht. Wij leven op de grens van twee seizoenen en dit tijdstip heeft het reisbu reau Lindeman te baat genomen om door middel van een filmavond de vacantietijd voor de vermoeide oogen der wintersche werkers te roepen en hun verlangen naar dien tijd te verlevendigen. De propaganda voor het reizen in het buitenland wordt hoe langer hoe meer ge perfectioneerd. De film speelt daarin een belangrijke rol en van die film stelt men zich niet met een tweede rangs-verzorging tevreden. De reisfilms zijn in den regel eerst klas-werk. De films die gisteravond door reisbureau Lindeman werden ver toond, waren dat in elk geval. Hier had den kunstenaars achter de camera gestaan, of zij nu in de steenen stad, in de bergen, op het meer of in de musea hun beelden zochten. De meeste films waren Duitsche, maar daarom waren zij nog gevarieerd ge noeg, omdat ook de schoonheid van het Duitsche land en de Duitsche stad onuit puttelijk is in de variatie der aspecten. Het was een prachtige avond, die het verlangen naar den schoonen zomertijd met hevigheid opgeroepen heeft. Onge twijfeld zullen velen der aanwezigen bij het maken van hun vacantie-plannen nog aan dezen avond terugdenken en daarmee hun winst doen. MILÏTARIA. Bij Koninklijk Besluit van 4 April 1938 no. 45 zijn de majoor J. K. Visser en de kapitein- J. N. Breunese van het 4e Regi ment Infanterie overgeplaatst bij het Re giment Grenadiers terwijl de kapitein J. Holtrust van dat regiment is overgeplaatst bij het He Bataljon Regiment Jagers te Tilburg. De majoor L. J. Moggenstorm van het 4e Regiment Infanterie is tot 7 Mei a.s. gedetacheerd in het Infanterie schietkamp voor het volgen van een schiettechnische cursus. De le luitenant A. H. Trippelaar, van het Korps Politietroepen wordt van 16 21 Mei a.s. gedetacheerd bij het 4e Regi ment Infanterie voor het verrichten van practisehe troependienst. De sergeant le kl. B. Beinema van het 4e Regiment Infanterie is aangewezen voor het volgen van de 3e cursus voor op leiding tot sergeant-majoor administrateur van 31 Mei23 December te Amersfoort. Bij Kon. Besluit van 4 April 1938 no. 43 is met ingang van 1 Mei 1938 benoemd tot kapitein bij de mil. adm. de le luitenant J van de mil. adm. B. J. Jonker van het 4e Regiment Infanterie. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND. Vereenigde Vergadering. In de gisteren gehouden Vereenigde Ver gadering van het "hoogheemraadschap van Rijnland werd kennis gegeven van het door den heer L. Kranenburg te Abbenes genomen ontslag als hoofd-ingeland voor het 7de district (Haarlemmermeer), van de goedkeuring der begrooting voor 1938 en van den stand van het bemalingsfonds. Aan de vergadering werd het jaarverslag over de waarborg- en slikfondsen overge legd. Verder werd medegedeeld, dat bij de op 13 April j.l. gehouden openbare verpach ting van het grasgewas van den Spaarn- damschen dijk een gemiddelde opbrengst van 55 per H.A. werd verkregen; beslo ten werd een perceel, dat niet gegund werd ondershands te verhuren. Na onderzoek van hun geloofsbrieven werden toegelaten als hoofdingeland de heeren C. W. G. Alkemade te Noordwijk en E. J. Speelman te Sassenheim, resp. voor het 6e en 14de district en de heeren P. J. Warmerdam Hzn., te Noord wij kerhout, en C. van Schie te Warmond als hoofdinge land-plaatsvervanger resp, voor het 6e en 14e district. Aan de gemeente Amsterdam werd de loozing op Rijnlands boezem vergund van een rioleeringsgebied aan weerszijden van den Amstelveenschen weg, buiten Rijn lands grens gelegen, waarvan het water door een afzonderlijke zuiveringsinrich ting wordt gezuiverd. Besloten werd tot conversie over te gaan van een leening van 1936, gesloten tegen een rente van 4 pet. en per resto 95.000 bedragende, en wel tegen een rente van 3 1/4 pet. Het vischrecht in het stroomkanaal ten W. van Gouda werd ondershands verpacht aan J. Bont te Waddinxveen. Vervolgens werd een voorstel aangeno men, waarbij het dagelijksch bestuur wordt gemachtigd tot het doen van verschillende niet in de begrooting voor 1938 geraamde uitgaven, welke het gevolg zullen zijn van te nemen maatregelen tot bestrijding van vervuiling en verzouting van Rijnland's boezem. Die maatregelen bestaan in water- inlating uit den IJssel te Gouda en boe zembemaling, voor zoover een en ander niet reeds noodig is voor beheersching van het boezempeil en verder in het geregeld ne men en analyseeren van watermonsters, ten einde beter op de hoogte te komen van de oorzaken en den omvang van verschillen de verviulingen en van verzouting. Bij dit voorstel gaf het bestuur een overzicht van hetgeen reeds is geschied ten aanzien van de loozingen der rioleeringen van gemeen ten op den boezem. Bij circulaire zijn in November 1937 aan alle binnen Rijnland ge legen gemeenten opgaven gevraagd om? trent de loozingen van rioleeringen en nood- uitlaten en daarna zijn reeds aan verschil lende gemeenten tijdelijke vergunningen verleend tot het hebben van loozingsmidde- len, waarbij jaarlijksche betalingen worden geëischt als vergoeding voor het nadeel, dat deze loozingen opleveren voor den boe zem, welke door midd 1 van waterinlating en bemaling zuiver moet worden gehou den. Besloten werd voorts tot het in dienst nemen van een tijdelijken ingenieur ten behoeve van de voorbereiding van een re organisatie van hét bureau van den inge nieur en de bestudeering van eenige nieu we technische vraagstukken, welke voor Rijnland van belang zijn. Daarna werd besloten tot eenige aanvul lingen in de salarisverordening. In de eer ste plaats werd besloten een onderscheid te maken tusschen machinisten aan de stoomgemalen en die aan de dieselgema len, aan welke laatste andere en meerdere eischen moeten worden gesteld. De wedden der le en 2e dieselmachinis ten werdei 2.hooger gesteld dan die der stoommachinisten, terwijl tevens werd besloten, den rang in te stellen van hoofd machinist voor de dieselgemalen, aan wien de leiding en het toezicht over de motorre visies aan de beide dieselgemalen wordt opgedragen. In de tweede plaats werd besloten in deze verordening de bepaling op te nemen, dat de ambtenaar, die onder toezicht van den secretaris met de dagelijksche zorg voor het oud archief wordt belast, den ti tel van waarnemend-archivaris krijgt met een daaraan verbonden afzonderlijke toe lage. Ten slotte werd het jaarverslag 1937 over Rijnland's waterstaat aangeboden. VEREENIGING „KIMNIASTEN". Jaarfeest en Propaganda-avond. Al is de vereeniging „Kimniasten" dan klein in jaren, de belangstelling was gis terenavond in „Den Burcht", alwaar deze vereeniging haar tweeden feestavond gaf, daaraan omgekeerd evenredig, want de groote zaal bleek bijkans te klein om alle aanwezigen te bevatten, toen de voorzitter de heer H. Gottenbos, het openings- tevens welkomstwoord sprak. Na in het bijzonder de bestuursleden en leeraren, met hunne dames welkom te hebben geheeten, de vereeniging be staat geheel uit leerlingen van de middel bare Handelsavondschool „Kennis is Macht", gaf spr. een kort overzicht van de nog jonge vereeniging, die in April 1936 is opgericht. Spr. wees er op, dat de ver eeniging zeer zeker haar bestaansrecht heeft bewezen gezien de groote opkomst, die er is, en dank zij de medewerking van bestuur- en leeraren, waarvoor spr. woor den van dank spreekt. Toch kan het nog beter, als allen propagandisten zijn en in aanmerking nemen, dat er ook buiten de school vriendschapsbanden moeten be staan. Als allen daaraan willen medewer ken dan zal de vereeniging nog meer in bloei toenemen. Na verder allen een ge noeglijken avond te hebben toegewenscht kon met de afwerking van het programma, Van onze Adverteerders HEROPENING ALBERT HEYN. Wie kent Albert Heyn niet? Velen zul len hem weliswaar nimmer hebben gezien, maar desniettemin zijn winkels toch ken nen. En daaronder zeker den oudsten wik kel hier ter stede in pand Haarlemmer straat 188. Deze winkel is vanmiddag heropend. Een grondige restauratie heeft het pand een ge heel ander aanzien gegeven, want de ge- heele benedenverdieping is vernieuwd, het geen uitstekend werk is geweest van den aannemer, den heer H. Snip. Modern en hygiënisch ingericht voldoet de zaak thans aan alle te stellen eischen. De toon banken zijn van marmer opgetrokken, waardoor een frissche indruk wordt ver kregen. De kaas-afdeeling is links gescheiden ge houden van alle andere waren, welke ster ke lucht afgeven; er is een aparte afdee ling vleeschwaren, ondergebracht in een automatisch koelende vitrine, waardoor de artikelen altijd frisch blijven; de onverpak te waren zijn in stofvrije bakken gesloten, met glas afgedekt en alle artikelen in den winkel zijn verdek overzichtelijk en ge prijsd langs de wanden uitgestald, zoodat de klanten onmiddellijk kunnen vinden wat ze wenschen. Het geheel ziet er keurig verzorgd uit en doordat een nieuwe etalage aan den lin kerkant van het pand is bijgebouwd valt er ook meer licht in den winkel. Wij twij felen er niet aan of de verjongde oude zaak zal zoo weer talloozen tot zich trekken. dat geheel verzorgd werd door leden der vereeniging, worden begonnen. Dit ge schiedde met het optreden van de „String Swingers" die op hunne snaarinstrumen ten een aantal nummers brachten, welke een dankbaar applaus mochten oogsten. Het volgende nummer, tevens de clou van den avond was de opvoering van het too- neelstuk „De man van de voorschriften", hetwelk in beeld bracht het leven van iemand, die, geheel gezond zijnde, aan het idee fixe leed van: voorkomen is beter dan genezen en zich daartoe liet inspuiten met alle mogelijke soorten serum, waardoor hij, ongeacht de gevolgen voor zich zelf, een onmogelijk mensch werd voor zijn omge ving. Een kleine liefdes-ydille was, na tuurlijk niet vergeten. Het geheele stuk, waaraan negen personen medewerkten, werd op vlotte manier vertolkt waarbij het leeuwenaandeel berustte bij den heer J. F. Heijmans als mijnheer van Heijningen. Zon der de andere speelsters en spelers ook maar iets te kort doen. -hun spel voor amateurs was werkelijk goed en rolvast, staat toch wel vast, dat de heer Hey- mans degene was, die het stuk droeg en de anderen stimuleerde tot een geven van het uiterste. Ook hier was veel applaus. Na een korte pauze bracht een achttal damesleden eenige dansen, zooals de lin nen weversdans en de lintendans. welke dansen, ingestudeerd door mej. B. Plaiziér, vlot ten uitvoer werden gebracht. De bloe menhulde haar gebracht was dan ook vol komen verdiend. Nadat ook de ..String Swingers" nog enkele nummers hadden ge bracht gaven een viertal zangers op aar dige wijze een viertal bekende nummers ten beste op de manier van de Poolsche Revelers. Het was een geslaagd optreden. De verrassing werd gebracht door den heer Kees Snieder die zich ontpopte als een handig imitator en op verbluffend gemak kelijke wijze allerlei gedierte, auto's en vliegmachines imiteerde. Ook zijn „zang" was iets geheel aparts. Na de pauze was dit optreden zeker het beste en vond dan ook een dankbaar ont haal. Een gezellig bal, met medewerking van Hofenks „Melody Makers,, was een waardig slot van een succes vollen avond waarop de organisatoren met genoegen terug kunnen zien. Lantaarn omvergereden. Hedenmorgen ongeveer kwart over ne gen is de heer A. J. B. 'voor het perceel Witte Singel 2 met z'n auto door onoplet tendheid tegen een aan de rechterzijde van den Singel staanden lantaarnpaal aange reden, waardoor deze tegen den grond werd geworpen. De auto werd aan de voor zijde tamelijk beschadigd. Personeel van de S. L. F. heeft den toe voer van het wegstroomende gas afgesne den. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 3263. M. de Kleer, Alphen a. d. Rijn, Hooftstx-aat 75, timmerbedrijf. Overl. E.: M. de Kleer, d.d. 1 Jan. 1938. Wijz. handelsn. in: Wed. M. de Kleer. N. E.: Wed. S. P. J. de Kleervan Winkel. Alphen a. d. Rijn. Gevolm.: C. de Kleer, Alphen a. d.. Rijn. WERKTUIGEN AFGEBRAND. Hedenmiddag te ruim twee uur is in de alleenstaande opslagplaats van de fa. G. W. van Driel en van Dorsten te Hoofddorp door onbekende oorzaak brand uitgebro ken. Er bevond zich op dat oogenblik nie mand in het gebouw, waar 20 harkmachi- nes een drietal dorschmachines, eerx hoe veelheid touw en andere Landbouwbenoo- digdheden waren opgeslagen. De opslagplaats brandde, ondanks het optreden van de brandweer, geheel af. De schade is groot. HET ONGELUK TE HUIZUM. Een der slachtoffers overleden. In den afgeloopen nacht is de tienjarige Damsma te Huizum, een der slachtoffers van het ernstig auto-ongeval, dat Maan dagnamiddag in de Schrans bij Leeuwax-den is geschied, overleden. Burgerlijke Stand 'LEIDEN. Geboren: Margaretha Catharina <L van A. Pooijer en C. M. Eeken Hil- gonda d. van M. Polman en H. de Bolster Gerardxxs z. van J. Visser en C. Boehlee Hendrikus Johannes z. van H. J. Slewe en A. C. J. v. d. Visch Hermanus Cor- nelis Johannes z. van H. J. W. Bourgonje en W. H. Dirksen Johann Corhelis z. van J. Visscher en C. v. d. Spek Phi- lippijntje d. van A. Steenwijk en G. Boer. Ondertrouwd: P. L. Boerman jm. 30 j. en M. L. A. Jaspers jd. 27 j. G. v. d. Pol jm. 28 j. en C. v. d. Pol jd. 24 j. P. B. v. d. Zeeuw jm. 28 j. en A. A. Rath- geb jd. 31 j. H. F. A. Walenkamp jm. 32 j. en L. A. A. Koch jd. 23 j. Gehuwd: W. Beetjes gesch. en Z. Ko ning gesch. B. Dool jm. en M. C. de Jongh jd. D. Heruer jm. en C. v. Es jd. H. Honsbeek jm. en M. Rietkerk jd. J. G. Jollie jm. en W. A. M. v. Leeuwen jd. K. v. Rossen jm. en E. Pennenburg jd. A. Eradus jm. en Th. J. C. Lange- veld jd. H. Taffijn jm. en M. H. v. Nie- rop jd. Overleden: S. v. Fulpen m. 61 j. TELEGRAMMEN PROCES TEGEN SCHUSCHNIGG OP KOMST? Vroegere regeering beschuldigd van in breuk op grondwet. WEENEN 28 April (A.N.P.) In de rreening, dat het terrein wordt gereed gemaakt voor een proces tegen dr. Schuschnigg, den vroegeren bondskanse- lxer en zijn medeministers, is men ver sterkt door de publicatie van een offici- eele mededeeling, waarin gezegd wordt, dat de vroegex Oostenrijksche regeering zich schuldig heeft gemaakt aan inbreuk op de grondwet. De onderdrukking van sommige politieke partijen in een parle mentairen democratischen staat, zoo ver volgt de mededeeling, staat gelijk met schending van de grondwet.'Daarna wordt de redevoering, aangehaald welke Dollfxxss in Juni 1933 gehouden heeft, waarin deze verklaarde volgens de grondwet te arbei den. Niettemin, zoo vervolgt de mede deeling, heeft hij ze geschonden. Hieraan wordt een lijst van personen toegevoegd, op wxe de verantwoording voor de schen ding der grondwet wordt gelegd, t.w. Dollfuss, Schxxschnigg, Winkler, Bachinger, Buresch, Weidenhoffer, Jakonlig en ge neraal Vaugoin. Van hen bevinden dr. Sehxischnigg en generaal Vauggoin zich in het concentratie-kamp van Dachau en dr. Winkler, de vroegere vice-kanselier, verliet het land na den moord op Dollffus in Juli 1934. Hij zou nazi-sympathieën ge had hebben en men hoorde daarna van hem in Berlijn. LEIDEN, 27 April. Groentenveiling. Per 100 kg.: Prei 4.205.80, kroten, gekookt 810, peen 12.1016.20,, andijvie 9 17, sla 311, snijboonen 76, Peulen 58—68, witloof 7—17, postelein 21— 23, spinazie 35, Tomaten 68, per 100 stuks: komkommers 512, bloemkool 3.20—14.50, salade 1.00—4.20, per 100 bos: pieterselie 7090 cent, radijs 0.60 1.80, selderie 4090 cent, uien 2. peen 8.70—12.80, rabarber 3.10—6.70, raapstelen 0.401.10. GOUDA, 28 April. Vee. Aangevoerd in totaal 2326 stuks, waarvan 28 slachtvar- kens, vette 25.526 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 640 magere varkens 3048, 1258 biggen 1822, Ge.dersche biggen 2226, 6 runderen 200260, 288 nuchtere kalveren 5.007.50, 2 scha pen, 74 lammeren 812.50, 30 bokken of geiten 26. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 206 partijen. Prijzen: ie kwal. met rijksmerk 2325, 2e kwal. idem 2022, Handel goed. Boter. Aanvoer 526 ponden. Goeboter 6570 cent en Weiboter 6065 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 162.000 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.803.25, en eendeneieren 2.252.50 per 100 stuks. Handel matig. Cooper. Z.-H. Eierenveiling. Aanvoer i54.500 stuks. Prijzen: 56-58 kg. 2.953, 58-60 kg. 3.00—3.05, 60-62 kg. 3.05— 2.10, 62-66 kg. 3.10—3.70, bruine 58-68 kg. 3.503.75, kleine eieren 2.852.95 per 100 stuks. Aanvoer 1000 eendeneiei'en, prij zen 2.202 60 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 27 April Eieren veiling. Aanvoer 15768 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.903.20, bruin 3.103.50 en een deneieren 2.102 50 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 27 April Veiling V. P. V. Prijzen: kipneneieren f 2.803.20, een deneieren 2.003 40 per 100 stuks, ha nen 85 cent per 100 stuks. VI LNOTEERINGEN (AMS Londen 8.961'16 Berlijn 72.22 Parijs 6.011/2 Brussel 30.23 Zwitserland 41 32 Kopenhagen 40 021 ,'2 Stockholm 46 20 Oslo 45.05 New York 1.79&/8 Praag 6.26

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3