RIJNSTREEK DOKCERDAG 28 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 SASSENHEIM Geboren: Bernardus Jacobus Ma ria, zoon van B. N. Ruijgrok en van A. A. M. Verkleij Gerardus Johannes Marti- nus Maria, zoon van J. van Dorp en van M. L. Diemei. Ondertrouwd: L. P. Lelieveld, oud 2' jaren en M. van der Zwaan, oud 20 jaren H. Kühn, oud 25 jaren en J. Kat- tenberg, oud 19 jaren. Gevestigd: E. J. van Steyn, Rust- hofflaan 26, van Wassenaar P. A. Weijers en gezin, Zandslootkade 50, van Lisse J. G. Vink en gezin, Julianalaan 29, van Voorhout A. M. Lagerberg, Fl. Schou tenstraat 1, van Warmond W. A. Rohde, en gezin, Hoofdstraat 303, van Voorhout C. M. Rotteveel, Mo'enstraat 19, van Hil- legom M. A. W. Mulders, J. P. Gouver neurlaan 4244, van Rotterdam. Vertrokken: K. Hobo en gezin, Zandslootkade 49, naar Lisse E. de Lan ge, Klinkenberg 7, naar Leiden J. S. Kapteijn, Hoofdstraat 308, naar Leiden M G. van Diest, Wilhelminalaan 2, naar Lisse J. Pel, Kerklaan 64 naar Amster dam F. Cammenga en gezin, J. van Beije- renlaan 15, Alphen aan den Rijn H. J. Vink, Hoofdstraat 169, naar Voorhout M. C. Tulen, Zandslootkade 25, naar Lisse R. Boekee, Hoofdstraat 354, naar Zetten R. Kremer, Rijksstraatweg 39, naar Die- men, WASSENAAR Gemeenteraad. De raad dezer ge meente zal op Woensdag 4 Mei a.s. ter open bare vergadering bijeenkomen. Naar de Missie terug. Per s.s. Amers- ville is dezer dagen voor de tweede maal naar de Belgische Congo vertrokken de zeereerw. heer A. H. Kroon, pastoor van Lingoms, die ongeveer een jaar met ver lof heeft vertoefd bij zijn ouders aan de Langstraat alhier Viering verjaardag H.K.H. Prinses Juli ana. A.s. Zaterdag zal ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Ju üana door de muziekvereeniging „Excel sior" des avonds 8 uur in de tent op het Burchtplein een concert worden gegeven. Een 12 tal muzieknummers bevat het pro gramma. Op denzelfden avond zal door de Mondarcordeonvereeniging D.V.S aanvan gende 7 uur een marschloop worden geor ganiseerd. Liefdadigheidsconcert. Door de Was- senaarsche Orkestvereeniging zal op Dins dag 3 Mei a.s. in kasteel Oud-Wassenaar ten bate van de commissie voor bijzondere r.ooden in deze gemeente, een concert wor den gegeven. Het orkest zal staan onder leiding van Koos van de Griend. Uitge voerd zullen worden werken van Bach, Mozart, Grieg en Hendrik Andriesse. Als solist zal, optreden met fluit de heer Jhr. van Lith de Jeude. Geboren: Elisabeth Gertrude Maria, d. van P. N. de Bruijn en J. F. Rotteveel Maria Johanna Theresia, d. van C. J. G. Hal en P. J. E. van Onzen Bart Allard, z. van A. J. Rosman en T. N. Dekker Petrus Johannes Cornelis, z. van C. P. L. Hoogkamer en J. G. M. Devilee Frederik, z. van F. Geskus en C. R. Stoelman. Ondertrouwd: W. van der Heijden en A. Gils R. Drucker en A. M. Stein- gasz. Getrouwd: C. J. van Schelle en Jkvr. M. E. v. Bevervoorden van Oldemeule M. K. L. Keulen en C. B. M. Kerckhoff J. Waverijn en E. T. Hollestelle G. Star re en E. C. Gerth H. J. Nijhoff en J. v. d. Zanden A. Tangelder en K. Lund. Overleden: Louis August Schoppen- hauer, 69 j., echtgenoot van C. M. C. van der Zon Anthonetta Suzanna Frederika Nagel, 79 j., weduwe van H. D. Mac Gilla- vry Johannes Leonardus Schuurmans 15 mnd. Carolina Beijerinck 72 j., onge huwd Arend Veerman 4 mnd. ZOETERMEER Emmabloempje. De op gister, Woens dag, gehouden „Emmabloem-collecte bracht 121.131/2 op. Met alle respect voor den yver van de collectricen, had de opbrengst toch hooger kunnen zijn afgaande op het resultaat van vorige jaren. Vermoedelijk coet hierin ook, de tijdsomstandigheden zich voelen en hoofdzakelijk de vele aan vallen, die op de beursen der ingezetenen worden gedaan voor een of ander doei. Middenstands-cursus. Tot leeraar van de begin Mei aan te vangen cursus voor Middenstanders, zijn benoemd de heeren: H. Herfkens te 's-Gravenhage en W. Huur man alhier. De vakken, zullen onderling verdeeld worden. Geboren: C. L. Huurman geb. den Breejen, zoon G. A. van der Goes geb. van der Zwaan, d. J. P- Bos geboren Sonne vld, d. N. A. M. Mets geb. van der Sman, d. M. van Reeuwijk geb. van den Bos, d. J. J. Henneken geb. Hoo- gendoorn z. Ondertrouwd: L. van den Bos oud 22 jaar en A. Klos oud 24 jaar. Getrouwd: L. C. Koppen oud 20 jaar en C. van Elleswijk oud 16 jaar H. P. Groenewegen oud 27 jaar en A. A. Volle- bregt,oud 24 jaar. Gevestigd: A. P. Hermes van Bleiswijk A. van Noordt en gezin van Zevenhuizen (Z.-H.); E. Th. van Teijk van Rotterdam. Vertrokken: Ha. Aa. Woerde naar Nieuwkoop N. Kuif en gezin naar Delft H. W. Brummelkamp en gezin naar Voorburg E. G. Droogh naar Bodegra ven. ALPHEN AAN DEN RIJN Botsing. Op het gevaarlijk kruispunt BrugstraatJulianastraat had gistermid dag omstreeks half drie weer een auto botsing plaats. Uit de Brugstraat kwam een vrachtauto van G. en Z. toen de be stuurder van den wagen plotseling moest stoppen voor het rechts verkeer, botste een luxe wagen, die volgde, en waarvan de bestuurder niet tijdig genoeg kon stop pen, op de stilstaande vrachtauto. Deze laatste was beladen met ijzeren platen, die door de voorruit van den luxe wagen drongen. De inzittende, A. te Noordwijk, wist zich in veiligheid te stellen. De ma- terieele schade werd onderling geregeld. Verbouwingen aan de Wierickerschans. Aan de aannemers C. A. Deerenberg en Gebr. v. Wyk alhier is door de Genie te Utrecht opgedragen het bouwen van ma gazijnen en het verbeteren van wegen na bij de Wierickerschans te Nieuwerbrug voor de som van 27800. Uitstapje ouden van dagen. Om de ouden van dagen onzer gemeente weer een prettigen dag te bezorgen, werd gisteren voor dit doel een bloempjesdag gehouden, waarvan de opbrengst 179 63 XA bedroeg. Toelichting op het uitbreidingsplan. Woensdagavond werd in de trouwzaal van het Huis der Gemeente door den ontwer per van het uitbreidingsplan, den directeur van gemeentewerken, ir. Waardenburg, voor belangstellenden een toelichting en bespreking gehouden over het uitbreidings plan van deze gemeente, dat inmiddels ter visie is gelegd en door den Raad binnen kort zal worden behandeld. De belangstelling voor deze bijeenkomst niet alleen van de zijde van architecten en aannemers, doch ook van particulieren, was zeer groot, zoodat de zaal geheel was bezet. Allereerst spreekt de heer Waardenburg zijn groote voldoening uit over de groote belangstelling voor het plan, waaraan hij, zij het dan met tusschenpczen, 13 jaar heeft gewerkt. Reeds bij de annexatie der 3 gemeenten in 1918, toen het aantal zielen meer dan 10.000 bedroeg, kreeg het ge meentebestuur direct met een uitbreidings plan te maken gelet op de eischen die de woningwet hieromtrent voorschrijft. De eerste jaren kor1 na den oorlog heeft de gemeente hier weinig aandacht aanbesteed, doch in 1922 werd aan den architect, den heer Verschoor uit Den Haag, opdracht gegeven tot het ontwerp. Uitvoerig be spreekt hij dan de moeilijkheden die aan een en ander zijn verbonden en hoe dit plan feitelijk een fiasco is geworden, om dat zonder iets aan de kwaliteiten van den ontwerp af te doen, de uitvoering van zijn plan onmogelijk bleek door gebrek aan kennis van den toestand in deze gemeente. Deze teleurstelling was voor het gemeente bestuur weer aanleiding, dat men de zaak eenige jaren liet rusten, totdat de heer Waardenburg, die hier in 1925 kwam, op dracht kreeg tot samenstelling van een uitbreidingsplan. Deze kwam vanzelf ook voor tal van moeilijkheden en heeft eerst geruimen tijd noodig gehad om alle moge lijke toes landen in kaart te brengen en te onderzoeken om tot een concreet plan te komen. De verschillende kwesties moest hij groepeeren. In de eerste plaats heeft men te maken met de verkeersbenoeften en we gen, wat het uitgangspunt moet zijn. Hier bij is men bijzonder afhankelijk voorts van de gegevens van rijk en provincie om trent de plannen van deze instanties; ten 2e. is een belangrijke factor de volkshuis vesting; ten 3e. de belangen betrekking hebbende op ontspanning, plantsoenen, parken, speelterreinen, sportterreinen etc. en ten 4e. met de aangelegenheden die sa menhangen met de werkzaamheden die de bevolking verricht als tuinbouw, handel en industrie In 1930 kwam dan ook zijn eerste plan tot stand, die door den Raad werd goedge keurd. meenende dat dit aan de behoefte voldeed. Jammer werd echter door ver schillende oorzaken geen overleg gepleegd met de Provincie en de daarvoor bestaande commissie Dit plan moest hierdoor wor den herzien, eenerzijds is dit gelukkig om dat toen nog niets bekend was van den nu nieuw geproj eet eerden Provincialen weg GouwsluisHeerenweg. Genoemd plan werd dus niet door de Provincie goedge keurd. Met verschillende hoofdzaken was men het wel eens, doch de goedkeuring werd o.m. onthouden omdat geen oplos- cing was gevonden voor den Rijnoveigang. Bezwaar maakte men tegen de !n dit plan geprojecteerde tweeden Rijnovergang nabij de Voorstraat, omdat de afstand met de bestaande brug Bruggestraat minder dan 1000 meteï bedroeg. Bovendien vond men den omvang van het plan te groot, verschillende geprojecteerde industrie-ter reinen achtte men overbodig, voorts meen de men dat meer beh^te bestond aan eenige groote parken dan een aantal klei ne geprojecteerde plantsoenen. Kortom eenige meeningen die volgens den heer Waardenburg met tot de zompetent'e van Ged. Staten behooren. Gevolg is, dat het thans ontworpen plar. belangrijk beknopter is en de vraag blijft cf hiermede hei algemeen belang wel ge diend is *n het algemeen is met de belan gen der grondeigenaren weinig of geen re kening gehouden, hcewel dit niet zoo heel erg is, daar de wet ten opzichte hiervan tal van waarborgen biedt. Het plan is ui- middels ter visie gelegd. Uit de verschillende vj^ger bleek wel duidelijk, dat hij aannemmg van dit p.ai er nog tal var. vragen blijden en er zeker nog tal van kwesties zullen blijven op te 'ossen. O a bleek dat de oplossing var. d« Bruggestraat kwestie uog lang niet in kannen en krjil-en is en dc uitvoering nog wel geruimen Ird op zich zal laten wach ten, daar de betrokken ::v tan ties het tcf heden nog steed' niet o*er de kostenvei- deeling eens kunnen worden. Hier geldt dan ook zeker dat de daad veel belangrij ker is dan veel praten. Wat de Rijnover gang aan Gouwsluis betreft, bleek nog dat dit een vaste brug zal worden, doch tevens een z.g. hef brug, zoodat deze in bijzondere omstandigheden toch voor de scheepvaart geen beletsel zal vormen en met de indus- irie wel rekening is gehouden. Tenslcl'e '"'ankte de heer Waardenburg de aanwezi gen voor het aandachtig geheer en hoople, Hat velen nog de verwezenlijking van e^n groot deel van het plan zullen beleven, ter- v ijl hem wederkeerig namens aanwezigen door den heer Stokhuijzen dank werd ge bracht voor zijn zeer duidelijke uiteenzet ling. AARLANDERVEEN E.H.B.O. Dinsdagavond werd de eer ste jaarvergadering gehouden der vereeni- ging E.H.B.O., in het Vereenigingsgebouw. De vootzitter, de heer C. v. d. Bijl, opende deze vergadering met een hartelijk wel- •ccm aan de leden, en in het bijzonder aan den eere-voorzitter, ds. G, Th. van Beuse- kom, en deelde mede, dat er 42 leden zijn, waarvan 35 gediplomeerden- De njtuien en het jaaiverslag werden door den secretaris voorgelezen, en onder dankzegging goedgekenrd. Het verslag van den penningmeester luidde als volgt: inkomsten 129 43, uit gaven 116.79, alzoo een batig aaldo van 12.67. Onder dank goedgekeurd. Tot le nen der kascommissie werden benoemd de heeren P. Ellens en H. K. Boordelmeyer. Hierna volgde het uitreiken der een heidsdiploma's door den cursusleider dr. v d. Wind, aan de 35 geslaagde cursisten, met den wensch, dat de gediplomeerden zich ook als waardige E.H.B.O.'ers zullen gedragen. Spr. zeide met blijdschap te kunnen zeggen, dat de cursisten met groo te toewijding de lessen hebben gevolgd, wat ook den examinator dr. Montagne, uit Gouda, gebleken was bij het afnemen der examens. Hierna sprak ds. van Beusekom, op ver zoek van den voorzitter, een woord van dank tot den cursusleider voor zijn be langloos werk. en bood hem een automa tische auto-crick aan, welk geschenk door dr. v. d. Wind onder dankzegging werd aanvaard. Besloten werd op voorstel van het be stuur om in October een propaganda- 9vond te organ iseeren, en, op een voorstel van dr. v. d. Wind, om een oefenavond te houdeh op 19 Mei, zoo ook in Juni en Juli. Bestuursverkiezing volgt nu, Aftredend: de voorzitter C. v. d. Bijl en de commis saris: J. de Graaf, welke respeotievelek met 26 en 24 stemmen werden herkozen. Bij de rondvraag werd geinformeerd naar de te plaatsen ver bandtrommels. Zoodra'er voldoende geld is zal hiertoe worden overgegaan. Besloten werd tot aanschaffing van kleine verbanddoosjes voor ieder lid afzonderlijk. Hierna sloot de voorzitter onder dank deze zoo goed geslaagde le jaarvergade ring. Uitbreiding telefoonuren. Met ingang van Maandag 2 Mei zal van 1314 uur de tefeloondienst open worden gesteld voor alle aangeslotenen bij het rijkstele foonnet. Met dien datum zal de telefoondienst open zijn voor alle aangeslotenen van des morgens 8 uur tot 16.30 en van 1819.30 uur. BOSKOOP DE BLOEMENTENTOONSTELLING.- Zingende matroosjes te midden der bloemen Gisteravond bracht het Matrozenkoor uit Den Haag onder leiding van den heer Th. v Elferen een bezoek aan Boskoop, waar zij in de groote tentoonstellingshal een zanguitvoering gaven. De combinatie bloemen en zang kwam prachtig tot haar recht. Tegen den achter grond op het z.g. heuveltje waren de ma troosjes in hun witte pakjes rondom de groote berk geschaard, vanwaar zij met hun frissche goed geoefende stemmen het pu bliek, dat is grooten getale de diverse pa den bezet had, in bewondering brachten. .Vooral het laatste nummer, het „Schlaf ein mein Freundeken" deed aller adem in houden. De dank van het publiek uitte zich na afloop in een massale ovatie. En het Matrozenkoor zoowel als de ten toonstelling kunnen met recht op een wel geslaagden avond terug zien. Geboren: Johanna Maria d. van A. v. Hevelingen en N. C. v. d. Berg. Lamber- aus Cornelis z. van C. H. Luijbregts en E. d. Klerk. Toni z. van Th. Soet en S. van Gemeren. Overleden: Gerarda Maria v. d. Jagt 17 j. Ondertrouwd: Leonardus J. Bol 23 j en Helena v. Drielen 26 j. Jac. v. Bar- lingen en Cornelia Peters. Jac. v. Ge- meren 24 j. en Maria J. Versluis 22 j. Joh. M. E. Jaspers 36 j. en Jacomina v. d. Wilik 30 j. Getrouwd: C. v. Pruisen 24 j. en P. D. N. v. Klaveren 23 j. HAZERSWOUDE Hanze. Gisteravond vergaderde de Hanze in café A. J. Boers aan den Rijn dijk. Na opening met den chr. groet en welkom aan de aanwezigen sprak de voorz., de heer F. Kouwenhoven, zijn leedwezen uit over het slechte opkomen van verschillende leden. Hij zeide, dat toch vooral in dezen tijd de organisatie zoo hard noodig is. Resultaten daarvan kan men zien bij de R. K. S. P. en R. K. l Werkliedenverbond. Dan wekte de voorz. de vergadering op, om, indien mogelijk, de cursus van de Vestigingswet te volgen, opdat wij ouderen in de toekomst niet te ver achter zouden staan bij onze jongere generatie. Bij het behandelen der ingeko men stukken kwam weer eens de actie voor de Hanze-busjes aan de orde. In een persoonlijk schrijven van den bondsvoorz. vroeg deze aan de voorzitters der afdee- lingen om deze laatste inzameling ter dege aan te bevelen met het oog op het a.s. 40-jarig bestaansfeest van de Sint Bavo. De aansporing tot versterking van het ledental werd door den voorz. sterk onderstrept. Spr. zeide, dat aanwerving niet alleen van bestuur, maar ook van de leden moest uitgaan. Hoe meer leden, hoe meer actie, hoe meer sterkte. De instelling V.A.C.A. d.i. bij iederen aankoop van 50 cent krijgt men een bon, waarop men een V, K.M. per trein kan reizen, werd niet door het H. B. gesteund. Het mooie werk van Santos werd weer eens goed in aller herinnering gebracht. In het schrijven dezer instelling werd er echter op gewezen, dat waar ter plaatse geen actie gevoerd werd, ook geen kinde ren van die plaatsen ter verpleging opge nomen kunnen worden. Tot afgevaardigde naar den Centralen Raad werd bij stemming benoemd de heer J. L. v. Bennekom en als plaatsvervanger de heer H. J. Straver. Na het behandelen der voorstellen van de C. R., welke geen stof tot praten gaven, volgde de rond vraag. Gevraagd werd een voorstel in te dienen bij het H. B. om verscherping van de actie tegen de omzetbelasting, daar deze zou eindigen in 1938, maar dat het resultaat wellicht zal zijn een verhooging. Tevens werd gevraagd adhaesie te betui gen voor het voorstel Alphen om op den Centralen raad meer tijd te geven voor behandeling van voorstellen. Na tevreden stellend antwoord sloot de voorzitter, na nogmaals een woord tot opwekking van het bezoek op de vergaderingen te hebben gesproken, met den chr. groet. Burgerwacht. Gisterenavond hield de Burgerwacht hare jaarvergadering in hel gymnastieKiokaal der R.K. scnooi (dorpj; meerdere dames waren aanwezig. De voorzitter, de heer A. Th. de Ruiter, heette vooral Burgemeester Warnaar wei- kom op deze bijeenkomst. Mededeeling werd geaaan van een veidoeiening tusschen de aideelmgen Dorp en Rijndijk, welke een zeer aangenaam verloop gehad heeft en ge wonnen werd door het Dorp. De ontvangsten der Burgerwacht hebben bedragen 393.40, de uigaven 242.04, al- zoo een bate over 1937 van ƒ151.36. Het aantal leden oedraagt 137. Gewapend zijn er 105, terwijl 31 leden in het bezit zijn van een uniform. Een lauwerkrans, aangeboden door het vendel Rijndijk, werd met 269 punten gewonnen door het dorp, tegen 264 punten van Rijndijk. De prijswinners der schietwedstrijden zijn als volgt: Rijndijk: J. Mens, A. v. d. Zwaan, C. Verklei, B. den Braver, H. A. Straver, F. de Boer, C. de Boer, Adr. de Jong, M. J. Verklei, M. Rademaker, M. Kaptein, L. Verdegaal. Voor het Dorp: J. H. Pels, W. Hoogen- dcorn, A. de Kort, J. Timmerman, W. Vroegrijk, A. Th. de Ruiter, J. v. Dorp, P. v. d. Werf, G. v. Vliet, Jac. Hassefras, ter wijl onze Burgerwacht reeds 4 maal in Katwijk de kringbeker gewonnen heeft. Nog werd vertoond een film van de Duitsche havenstad Bremen en vervolgens de film „De big van het regiment. Na het zingen van het Wilhelmus keerde men huiswaarts. LEIMUIDEN Ernstige aanrijding Een ernstig ongeval overkwam den heer G. v. d. Snoek alhier. Toen hij per rijwiel op den Woudschen dijk alhier reed, werd hij door een auto aangereden en wel zoo ernstig, dat hij een gapende hoofdwond op liep en zijn schouderblad brak. Bewusteloos werd hij in een naburige woning binnen gedragen. Dr. Stapensea, die spoedig na het ongeval ter plaatse was, verleende de eer ste geneeskundige hulp. De toestand van v. d. Sn. is redelijk wel. Door eenige weken rust te houden zal het schouderblad weer genezen. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Geboren: Christina Johanna d. van Th. de Koning en W. Pieterse Wilhel- mina Maria d. van G. A. Beuk en J. C. M. Bakker. Ondertrouwd: C. Brussen 29 j. en J. C. van Vugt 20 j. won. te Haarlemmer meer J. S. Flikweert 30 j. en M. Chr. Gentenaar 25 j. won. te Alphen a. d. Rijn. NIEUWERBRUG Diamanten huwelijk. in het naburige dorp Waarder hoopt op 3 Mei as. het echt paar BoerefijnVan der Linden zijn 60- jarige echtvereeniging te herdenken. De bruidegom is 85 jaar, terwijl de bruid 80 lentes telt. Zij hebben 9 kinderen, 49 klein kinderen en 9 achterkleinkinderen. Niette genstaande de hooge ouderdom mag het bruidspaar zich nog in een uitstekende gezondheid verheugen. Het zal hun dien dag zeker wel niet aan belangstelling ont breken. Goedkoope sigaren. Door een winke lier alhier werd dezer dagen bij de poli tie aangifte gedaan van diefstal van een 5-tal doosjes sigaren uit zijn winkel. Reeds eerder was bij denzelfden winkelier al eens iets ontvreemd en naar de winkelier vermoedde door een en dezelfde persoon. Ook deze middag was deze persoon weer ir den winkel "an den man geweest en even na zijn vertrek merkte hij dat een 5-tal doosjes sigaren verdwenen waren. Hoewel de man deze persoon niet bij naam kende, wist hij toch een goed signalement op te geven en wist hij eveneens dat deze persoon vermoedelijk in Alphen aan den Rijn woonde. Door de rijksveldwachter al hier en de gemeentepolitie van Waarder werd derhalve een onderzoek ingesteld en genoemde persoon verhoord. Deze bleef echter hardnekkig ontkennen iets met de diefstal uitstaande te hebben. Door de po litie is echter het onderzoek voortgezet. Pink doodgereden. Doordat een pink van den landbouwer J. A. van Os zich te veel op den spoorbaan begaf werd hy door een passeerende trein gegrepen en een 33-tal meters meegesleurd. Het dier was totaal vermorzeld. Voor den veehouder een schadepostje. TER AAR Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer Jac. van Harten, slaagde dezer dagen voor de Akte Tuinbouw-vakonderwijzer. De heer van Harten verwierf het praedicaat „met lof'. Boerenleenbank. In het café Verhoef werd gisteravond de tiende algemeene le denvergadering gehouden van de Boeren leenbank „Langeraar", onder leiding van haar directeur, den heer C. Uyttewaal. Na opening met den chr. groet en verwelko ming, volgt voorlezing der notulen door den secr, den heer W. J. v. d. Hoorn, welke onveranderd het zegel verkrijgen. Zoodra bekend is gemaakt, dat de hee ren Hijdra en Koeelman zijn benoemd tot slemopnemers, komt de secretaris voor het voetlicht met zijn jaarverslag, wat uiter aard weinig stof oplevert. Het ledental is gestegen tot 75, de samenwerking is uit- iemend en tot slot mochten wij een korte beschouwing aanhooren over den arbeid in dienst van Gcd. Door den kassier, den heer Corn. Hoo- gervorst Jacz., werd thans een overzicht gegeven van het financieele gedeelte. Eerst vernamen wij de cijfers van ontvangsten en uitgaven, in totaal 159603.68, beide zijden. Dan de voornaamste grepen uit de balans, te beginnen aan de actief: Voor schotten 49902.75, tegoed in loopende rekening 9025.74. aandeelen 800, roeren de goederen 348, te vorderen rente 1866.19, Passiva: Spaargelden 20265.51, deposito ƒ4113,33, Centrale Bank ƒ40575.08 De controle-commissie rapporteerde gun- tig over de voorgelegde cijfers, Wegens het bedanken van den heer C. Uyttewaal werd 'als bestuurslid gekozen de heer Mart. Keyzer en herkozen de heer W. J. v. d. Hoorn. De nu ontstane vacature in den Raad van Toezicht zag zich nu weer volledig gemaakt door het benoemen van den heer M. v. d. Jagt. Allen namen onder dank hun benoeming aan, terwijl de heer Valentijn enkele hartelijke dankwoorden richtte tot den scheidenden directeur, die vanaf de oprichting deel heeft uitge maakt van het bestuur en steeds op de bres stond, wanneer de belangen der bank er mee gemoeid waren. Een wijziging van artikel 10 van het huishoudelijk reglement, ging vlug van sta pel. In verband met de rente-schommelin gen mag het bestuur in overleg met de Centrale Bank zelf de rente bepalen. Voor- loopig zijn de percetnage als volgt: Depo sito 3 pet., spaargelden, vast 3, los 2 3/4 pet., voorschotten 41/4 pet., hypotheek 4 pet Nadat de leden een kop koffie en een si gaar waren geoffreerd, volgde sluiting. Boerenleenbank Ter Aar. In den voor middag hield de Boerenleenbank Ter Aar haar 46ste ledenjaarvergadering onder lei ding van den heer A. P. v. d. Weyden, even eens in het café Verhoef. Als de heeren Klein en van Harten zijn. benoemd tot stemopnemers en de heer Schoorl tot secretaris, wordt medegedeeld, dat de rente van voorschot is vastgesteld op 4 1/2 pet., hypotheek 4, loopende reke ning 2 1/2, losse spaargelden 2 1/2, depo sito vast 3 1/4 pet, voor niet-leden 3 pet. Hierna bracht de heer Schoorl verslag uit van de rekening 1937. Ontvangsten spaargelden 866465, terugbetaalde voor schoten 58285.86. Ontvangsten loopende rekening 1556738.84, uitgave spaargelden 788224.15, gegeven voorschot 110000. Uitgave loopende rekening 1574258.35. De rekening sluit aan inkomsten en uitgaven op een totaal van 2542760.66. De balans per 31 Dec. toonde aan bezittingen in kas 20355.45, hypotheken 509075.64, voor schotten ƒ377651.47. Aan de hand van het jaarverslag bezat de spaarbank eind 1937 eens saldo van ruim 1139000 of tachtig duizend gulden meer dan in 1936. Tengevolge van toe vloeiing van geld konden 110000 aan hy potheek, voorschot en oogstcrediet worden verschaft tegen 26500 in 1936 en elf dui zend in 1935. Het tegoed bij de Raiffeisen- bank steeg tot 150000, een halve ton meer dan vorig jaar. De totale omzet was 1/4 millioen meer dan in 1936, n.l. 7325000. Al les dus crescendo. Het aftredend lid van den Raad van Toe zicht, A. P. v. d. Weyden en van het be stuur, J. W. Kelder, werden als zoodanig herkozen. In de commissie voor het nazien van re kening en balans 1938 zagen de heeren N. Hoogendoorn en J. Bakker, zich aangesteld. Plaatsvervanger J. v. Leeuwen. Hierna slui ting. ZOETERWOUDE fH. R.I „De laatste tocht". Zondag a.s. zullen de tooneelisten der St. Josephgezellen-ver- eeniging een uitvoering geven in het Pa tronaatsgebouw. Opgevoerd zal worden het spel in drie bedrijven „De laatste tocht" door R. C. Sherriff, vertaald door H. Diels. Het stuk spee'.t in een kazemat in de Britsche loopgraven voor St. Quentin in Maart 1918. Het belooft een mooie avond te worden. Alles is er op gezet om den ouden roem te handhaven. Die de jongens dus nog eens op hun best wil zien, zorge present te zijn.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10