OMGEVING Beleening van effecten RIJNSTREEK WOENSDAG 27 APRIL 1938 r»F. f.emSCHE COURANT OERDE BLAD - PAG. 9 KATWIJK Vragen omtrent de Burgerwacht. De heer C. van Rijs, sociaal-democratisch raadslid van Katwijk aan Zee, heeft een aantal vragen aan den burgemeester, mr. Woldringh van der Hoop doen toekomen, waarin hij nadere inlichtingen vraagt naar aanleiding van geruchten omtrent de wyze waarop de Katwijksche burgerwacht zou worden gereorganiseerd. Deze geruchten, in enkele bladen beves tigd, komen hierop neer, dat de burgemees ter de burgerwacht een drieledige taak zou willen toekennen: a. het houden van schiet- en militaire oefeningen; b. luchtbeschermings- en poli tiediensten; c. burgerlijke diensten; in bak kerijen en verzorging der gasproductie. De vragensteller herinnert aan de toe zeggingen van den burgemeester, o.m. ge daan in de openbare raadsvergadering van 28 December j.l, waarbij de burgemeester als zijn persoonlijke opinie weergaf, dat er thans geen behoefte aan een burgerwacht bestond en dat bewapening ervan overbo dig meest worden geacht. In die raadsvergadering is bovendien een voorstel aangenomen met tien tegen drie stemmen om maar één burgerwacht in het leven te houden, op grond van de toezeg gingen door den burgemeester. Tenslotte vraagt Van Rijs, welke de be doeling is van de instelling van groep C en de aan deze groep toegedachte diensten! LEIDSCHEN DAM A.R.K.A. In een buitengewone leden vergadering van de A.R.K.A., afdeeling Voorburg en Omstreken, werd de weled. heer Kemper, die zijn zilveren Ambtsjubi leum als Gemeente-Secretaris van Voor burg vierde, door de A.R.K.A. gehuldigd. In zijn openingswoord betreurde de waar nemend voorzitter, de heer N. J. J. 't Hart ten zeerste, dat de A.R.K.A., van wie de jubilaris Voorzitter is, niet vertegenwoor digd is mogen zijn bij de buitengewone vergadering ten raadhuize te Voorburg. Het verheugde spreker echter, dat de ju bilaris een avond wilde beschikbaar stel len voor de afdeeling. Hij feliciteert den jubilaris en Mevr. Kemper van harte met zijn jubileum en sprak de hoop uit, dat het hem gegeven moge zijn nog tal van jaren zijn beste krachten te kunnen wijden aan het belang der gemeente Voorburg en aan die van de ambtenaren door zijn voorzitter schap van A.R.K.A. Kapelaan Dekker, die dan het woord ver kreeg, sprak op een buitengewoon fijne wijze zijn waardeering uit voor den jubi laris en wees na het vele, wat hij reeds als gemeente-secretaris had gedaan, ook op diens bijzondere plichtsbetrachting en christelijke levensopvatting. Als blijk van erkentelijkheid bood hij namens alle AR. K.A.-leden een fraai schilderstuk aan. Het woord werd nog gevoerd door den Weled. heer H. J. van Delft, gemeente-se cretaris van Leidschendam en den heer A. H. Keijser uit Voorburg. Tot slot bracht de heer Kemper dank voor de aardige attentie hem bewezen cn hoopte nog tal van jaren zijn beste krach ten te kunnen geven aan de belangen van de A.R.K.A. en haar leden. Propaganda-avond Ned. Roode Kruis. Gisterenavond werd in het R.K. Vereeni- gingsgebouw aan de Damlaan 'n groote pro paganda-avond gehouden van het Ned. Roo de Kruis, afdeeling Leidschendam, welke avond zeer zeker aan het doel heeft beant- woord en in alle opzichten geslaagd mag heeten. De feestelijk versierde zaal was zeer goed bezet, toen de voorzitter, de heer Veenen- bos, nadat door allen het Wilhelmus was gezongen, den avond opende en «allen har telijk welkom heette, in het bijzonder Over ste Keiizer als lid van het Hoofdbestuur, ae geestelijkheid, afgevaardigden van Wit- Gele en Groene Kruis, enz. Nadat de voor zitter het doel van dezen avond heeft uit eengezet, n.l. om hiermede te bereiken, dat velen zich als lid zullen opgeven, verkrijgt kapitein Boulogne het woord, die een geestdriftige propagandarede hield. Kapi tein Boulogne begint met te zeggen, dat het Ro-da K-":* te 1^* r-—!-V w~' nader aantoont, waarna hij de tot stand- koming schildert van het Roode Kruis. Het Roode Kruis, aldus spreker, is een teeken van naastenliefde en zelfverloochenine. het is een edel en nobel werk. Ofschoon er, helaas, nog bestrijders zijn van dit mooie werk, verdient dit toch aller medewer king en waar Oranie zelf haar steun ver leent, kan het volk gerust volgen. Nadat spreker het vele en goede werk heeft ge schilderd van het Roode Kruis, dat dag en nacht voor eenieder overal en bij alles pa raat is, spreekt hij ten slotte de hoop uit, dat Leidschendam zal begrijpen, dat de af deeling hun eigen belang is en zegt, dat de afdeeling recht heeft op de belangstel ling en de medewerking van de autoritei ten en van alle inwoners. Hierna werd een demonstratie gegeven door de leden van de transportcolonne. Verondersteld werd een motorongeluk, waarbij 2 personen arm- en beenbreuken en verwondingen hadden opgeloopen en waarbij de Roode Kruis-mannen hulp ver leenden. wat op correcte en vlotte wijze geschiedde. Na de pauze had een filmvertooning plaats van het werk, enz. van de Ned. am bulance van het Roode Kruis in Abessinië welke film door den leider dezer ambu lance, df. Winckel, op duidelijke wijze werd toegelicht, en welke- veel bijval oogstte. Het woord werd nog gevoerd door Over ste Keijzer, die - namens het Hoofdbestuur den ijver en het vele werk door het bestuur en de leden der transportcolonne verricht, vermelding verdient nog, dat de avond op schitterende wijze werd opgeluisterd met muziek door mevr. Schavers, viool, dr. A. Ides, piano en mr. Rofessa, cello. Met een dankwoord en een opwekking tot medewerking werd deze mooie en ge slaagde avond door den voorzitter geslo ten. Diefstal. In een der afgeloopen nach ten zijn uit een weide in den Tedinger- broekpolder aan den Westvlietweg ten na- deele van de familie Wilton een tweetal lammeren gestolen. De politie s*°-lt een onderzoek in. STOMPWIJK Uitvoering. De door de propaganda- club „5t. Paulus" georganiseerde uitvoe ring, welke op 5 Mei gegeven zou worden in „Het Blesse Paard", wordt gehouden a.s. Donderdag 28 April. Het gezelschap Aug. de Laat zal dien avond optreden. OEGSTGEEST Jongeren-afdeeling R.K. Staatspartij. Wij herinneren onze leden aan de interes sante praatavond van heden in „St. Wil- librord", welke om half negen aanvangt. Het bestuur. Middenstands-handelsavondschool. On der auspiciën en met medewerking van de Middenstandscentrale te Oegstgeest, wordt met ingang van September a.s. een Handels-avondschool voor den Midden stand geopend, een en ander naar aanlei ding van de destijds gehouden causerie door mr. J. Verheus, Adj.-Secr. Kamer van Koophandel te Haarlem voor leden en ge- npodigden. Binnenkort zullen nadere officieele me dedeelineen worden gedaan. Prinsesse-verjaardag. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, a.s. Zaterdag, organiseert de Oran jevereeniging met medewerking van de R.K. Harmonie „Triumph" een muzikale rondgang. De opstelling zal plaats hebben bij het Patronaatsgebouw, waarna de vol gende route zal worden gevolgd: Rhijngees- terstraatweg naar Dorpstraat, vandaar Langs Wijttenbachweg, Terweeweg, Nas- saulaan, Koninginnelaan, Prins Hendrik laan, Duivenvoordestraat, Spaargaren- straat, Geversstraat. Wilhelminapark, met als eindpunt „Het Witte Huis". Na aan komst aldaar zal een concert worden gege ven. Bij ongunstig weer wijziging voorbe houden. SASSENHEIM ZILVEREN JUBILé WONINGBOUW- VEREENIGING „VOORUITGANG". De heer H. Bader en J 'Migd. Zooals reeds voor eenigen tijd gemeld is. bestond deze Woningbouwvereeniging 25 jaar. Dit feit kon niet onopgemerkt voor bijgaan en zoo kwam gisteravond het be stuur der vereeniging in de Burgerzaal van het Gemeentehuis bijeen. Mede waren te genwoordig B en W., de Raadsleden, a's- mede de Gedelegeerde leden der Gemeente en de oud-pedeleeeerde, de heer Joh. Soeel- man. In deze bijeenkomst gaf de secretaris- penningmeester. de heer J. O. Matze, een overzicht van deze 25 jaren. Hieraan ont leen en we het volgende: Den 16en Dec 1912 kwamen op uitnoo- diging van Kapelaan Peeperkom een tien tal ingezetenen bijeen tot het overwegen van plannen tot oprichting eener Woning bouwvereeniging. Deze had de plannen zoo goed voorbe reid. dat dadelijk tot oprichting werd over gedaan Het bestuur bestond uit de heeren H Bader, A. Rotteveel Pz. en B. P. Roest. Deze laatste werd. toen de werkzaamheden toenamen, vervangen door den heer J. O. Matze. De statuten verkregen de Kon. goedkeuring op 5 Maart 1913. Toen kon met den arbeid worden aangevangen en de plannen uitgewerkt In verband met de eischen door het Ge meentebestuur gesteld, moesten de statuten gewijzigd worden hetgeen tot 1 Maart 1915 op zich liet wachten. Inmiddels was aan de Zandsloot een ter rein gekocht, een begrooting gemaakt, een voorschot gevraagd en had de af ding van de straten plaats gehad; dan breekt de oorlog uit en de moeilijkhe len met de materialenleveringen zijn er. Moet er nu toch gebouwd worden? Met bijn algemeene stemmen wordt hiertoe besloten, Nu kwamen eerst recht de moeilijkheden Het bouwvoorschot moest verhoogd worden en sommige materialen waren niet te krij gen, doch ondanks tegensnned en tegenwer king, waren eind 1916 56 huizen klaar en.... bewoond. Sassenheim was een plex huizen rijker, die de critiek en ook nu nog. konden doorstaan. Na dit complex aan de Zandsloot kwam de „Overplaats" met de 47 woningen aan de orde. De begrooting was 255.000 en de laagste inschrijver kwam tot een be drag van .f340.000. Ook hier waren de moeilijkheden tijdens den bouw legio. In 1924 kocht „Vooruitgang" het terrein waar de Hein Baderstraat komen zou. Hier maakte de vereeniging kennis met het „Windrecht", wat f 1250 kostte. Met de crisis kwamen de moeilijkheden inzake den huurachterstand. Deze moeilijkheden wor den uitvoerig geschetst. Het overzicht maakte melding van de overleden leden, die herdacht werden, ook de oprichter, Kap. Peperkorn, werd afzonderlijk herdacht. dank bracht voor de uitnoodiging en voor Dank werd gebracht aan het Gemeentebe stuur voor de medewerking, alsmede aan de gedelegeerden, de heeren van Breda en Vogelaar. Ook de oud-gedelegeerden werd dank gebracht. Aan het slot werd den voorzitter, den heer H Bader, die van de oprichting af deze functie vervuld heeft, gehuldigd. Aan zijn doorzettingsvermogen is het te dan ken. dat hier goede arbeiderswoningen ge komen zijn. Moge dit feit hem een voldoe ning zijn en eenigszins een vergoeding voor al zijn zorgen en moeiten. Zooals te begrijpen werden na dit over zicht nog tal van hartelijke woorden tot den heer Bader gesproken, die hiervoor met eenige welgekozen woorden dankte. Ook de heer Matze moest zich een huldiging laten welgevallen, al was hij geen „jubilaris". Nadat eenige ververschingen waren aan geboden bleef men nog eenigen tijd gezel lig bijeen. Op eenvoudige wijze heeft men het zilveren jubilé dezer nuttige vereeni ging herdacht. VOORSCHOTEN Geboren: Adrianus Hubertus z. van J. G. Luijnenburg en C. A. van Diemen Johannes Jacobus Ignatjus z. van G. H. v. Giezen en J. van Amsterdam Leonardus Carolus Maria z. van C. L. M. Bancken en M. A. S entjes Elisabeth Maria d. van C. van Winden en H. A. van der Post Anna Cornelia d. van C. A. Doeswijk en C. J van der Kleij. Ondertrouwd: B. van Maanen 26-j en A. van Leeuwen 23 j. J. W. Filippo 20 j. en L. Peters 20 j. won. te Hamborn A. Knura 23 j. en H. G. Lamboo 24 j Getrouwd. J. P. Uljee 24 j. en C. J van der Heijden 22 j. Overleden: Sjietje Dijkstra 66 j. echtgenoote van H. van der Meulen Ma rie Martha Grafe 47 j. echtgenoote van H. Nasveld Theodora Bocnenburg 55 j. echtgenoote van J. W. van der Ham. Gevestigd: Mej. M. Smit van Was senaar mej. W. Hopman van Nijmegen C. dc Jonge van den Haag A. Koenen en gezin van Leiden mej. C. C. Hensen «an Rotterdam W. G. Hommersom en gezin van Rheden Mej, S. C. M. H. van F.mbden van Amsterdam J. de Vries en gezin van den Haag J. Terborg en ge zin van den Haag. Vertrokken: mej. B. M. van Werk- nuven naar Lisse mej. A. J. Vennink naar Batavia R. H. Meijer naar Delft mej. H. Noort naar Den Haag mej, C. P. Tcgni naar Wassenaar wed. M. M. van Santenvan lingen naar Amsterdam J. Lindner naar Oegstgeest A. van der Ham en gezin naar Rotterdam C. J. Hogewoning naar Brunssum (L.). WASSENAAR Vereeniging Concours Hippique. Dins dagavond hield de vereeniging „Concours Hippique" haar jaarvergadering in café „De Nieuwe Deijll". De voorzitter, de heer J. J. M. Wiegman, opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen werden gelezen en vastgesteld. De penningmeester bracht vervolgens het fi nancieel verslag uit. De rekening wees aan inkomsten aan een totaal bedrag van 3152.16 en aan uitgaven van 3121.83 en derhalve een batig slot van 30.33. Een der leden merkte op, dat het garantiefonds wel wat erg laat was aangesproken. De voorzitter beaamde dit en deelde de oor zaken daarvan mede. Hij zegde toe in het vervolg vroegtijdiger mededeeling van de financieele resultaten te doen. Met alge meene stemmen werden als bestuursleden herkozen de heeren D. van Weel Dzn. en Ph. J. Graaf van Zuylen van Nijevelt. Medegedeeld werd, dat het concours- hippique dit jaar zal worden gehouden op 2 en 3 Juli a.s. Besproken werd de samen stelling van het programma. Gebleken is, dat het program behoudens enkele wijzi gingen moet worden samengesteld als in het vorig jaar. Verder werd van gedachten gewisseld over een eventueel attractie nummer, waarbij naar voren kwam, dal het heel moeilijk is iets goeds te enga- geeren. Vereeniging van Oud-leerlingen. On der voorzitterschap van den heer H. Schip per hield de aldeeling Wassenaar in het Wapen van Leiden haar maandelijksche bijeenkomst. Tot leden der jury om het ter vergadering vervaardigen bloemwerk te keuren weraen vervolgens aangewezen de heeren H. A. N. Jansse, F. A. van Lin- schoten en G. Verlind. Na de pauze bracht de heer Jansse ver slag uit van de gehouden keuring. Toege kend weiden voor groep A (oud-cursisten bloemschikken): le prijs H. Schipper, 2e pr. P. Kelderman en 3e pr. G. ter Burg Voor groep B. le pr. J. J. Ket, 2e pr. A, Donker, 3e pr. K. Bentschap Knook, 4e pr. B. Brandt, 5e pr. N. J. Noordover, 6e pr. J. Hermsen. Aan alle prijswinnaars wer den prijzen m den vorm van boekwerken of jaargangen van tijdschriften op het vak betrekking hebbende, uitgereikt. Vervolgens werd m bespreking gebracht de vraag, of en zoo ja, welke zaadplanten geschikt zijn voor den rotstuin. Het bleek dat de meeste aanwezigen zeer zeker zaad- planten geschikt achtten voor den rots- tuin, mits samenwerkend met den steen van den rotspartij en laagblijvend kruipend van groeiwijze. Tot leden van de cursuscommissie werd gekozen in de plaats van den heer J. Wensveen (niet herkiesbaar) de heer Hermsen en herkozen de heer H. Schip per. Door den heer Verlind werden ter tafel gebracht 'eenige takjes van de vaste plant Orobus Vernis, een laagblijvend struikje met rijkdragende bloemtakken van lila kleur. Hierna sluiting. WARMOND „St. Matthias". Onder voorzitterschap van den heer C. Zwetsloot kwam de R.K. Muziek-, Tooneel- en Zangvereeniging „St. Matthias" in hotel „De Zon" bijeen tot het houden der jaarvergadering. Het jaar, wat heden aanvangt, aldus de voorzitter, is voor onze vereeniging een jaar van beteekenis. Immers thans zal de vereeniging haar 20-jarig bestaansfeest gaan herdenken, en als bewijs dat de ver eeniging ook bij den Bond gced staat aan geschreven bewijst wel het feit, dat op 25 Mei en 6 Juni a.s het muziek-concours onder auspiciën van den Bond van Mu- :iekgezelschappen in Zuid-Holland, dit jaar te Warmond zal worden gehouden. Na nog eenige blikken op het afgeloopen jaar te hebben geworpen, werd het wcord gegeven aan den secretaris, mr. J. Walen kamp, die een verslag der vorige bijeen komst als het jaarverslag uitbracht. De ter zake ingekomen stukken werden alle voor kennisgeving aangenomen. Hier na bracht de penningm., de heer Joh. Sik- king, een financieele verslag uit, waaruit bleek, dat de vereeniging aan inkomsten had ontvangen f 1391.79. De uitgaven over 1937 bedroegen 1423.10, zoodat over 1937 een tekort was van 31.31. Over 1936 was een tekort van 103.44, zoodat het tekort per 1 Januari 1938 bedroeg 139.75, Dank echter aan de milde gevers werd dit te kort door een vrijwillige bijdrage van 150 gedekt, zoodat op 1 Januari 1938 een kassaldo was van f 10.25. Bij monde van den heer B. Moerkerk werd verklaard, dat de kas-commissie de boeken en bescheiden van den penningmeester volkomen in orde waren bevonden Tot leden der kascom- missie voor 1938 werden benoemd de hee ren: B. Moerkerk, A. Duynhoven en J. Schavemaker. Gezien de vele verdiensten van den heer Jac. v. d. Voort, die wegens vertrek naar Amsterdam de vereeniging heeft moeten verlaten, werd besloten aan genoemde heer het eere-lidmaatschap aan te bieden. Overgegaan werd tot verkiezing van penige bestuursleden wegens ontstane va cature door vertrek van den heer v. d. Voort vcornoemd en het aftredende lid de heer Joh. Sikking. Met alg. st. werden als zoodanig gekozen de heeren J. Luyten en J. Schavemaker, die beiden bereid waren hun benoeming te aanvaarden. De periodiek-aftredende leden mr. J. Wa lenkamp en P. Heemskerk werden herbe noemd. Besloten werd deel te nemen aan de viering van het 50-jarig priesterfeest van mgr. H. J. M. Taskin, president van het Groot-Seminarie alhier. Mede werd beslo ten dat Zondagmiddag a.s. om 12 uur de peheele vereeniging zou worden gefotogra feerd, zulks in verband met de plaatsing van een foto in het concours-boekje. De .*kf A KERKNIEUWS EM.-PASTOOR B. P. AALBERSE. Naar wij vernemen, is de zeereerw. heer B. P. Aalberse, oud-pastoor der St. Mar- tinus-parochie te Voorburg en thans ver blijvende in St. Antoniushove aldaar, Za terdag j.l. voorzien van de laatste H.H. Sa cramenten. Pastoor Aalberse is een broer van den minister van Staat, prof, mr. P. J. M. Aal berse en van den Officiaal van het Haar- lemsch diocees. PLECHTIGE H. PROFESSIE. Op 30 April a.s. zal Z. H. Exc. Mon seigneur Petrus Hopmans in de St. Elisa- beth-Stichting, Hendrikstraat, Breda, de plechtigheden der H. Professie en Klee ding verrichten. 7 Zusters zullen de Eeuwige en 6 de tij delijke Geloften afleggen, terwijl 9 Postu lanten het H. Kleed zullen ontvangen. BROEDER ELÏGIUS VAN HUYBERGEN 40 JAAR ONDERWIJZER. Op 28 April a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat Br. Eligius aan de Normaalschool te Oostburg zijn onderwijzersakte be haalde. Na korten tijd werkzaam te zijn geweest aan de L. O. School in zijn ge boorteplaats Oostplaat trad hij in de Con gregatie der Broeders van Huybergen, waar hij achtereenvolgens als Onderwij zer, Hoofd der School, Kweekschoolleeraar en Kweekschooldirecteur is werkzaam ge weest. Door zijn onvermoeibare ijver heeft h(J vooral op. het terrein van de onderwijzers opleiding groote verdiensten verworven. Jarenlang was hij dan ook examinator voor de onderwijzersakte te Breda en Venlo. Broeder Eligius staat nog in volle actie als Hoofd der Mulo-school in het In- stituur St. Marie te Huybergen en als Hoofdbestuurslid der Huybergsche Con gregatie. voorz. deelde mede, dat de leden werden verzocht om precies 12 uur in den tuin van de pastorie aanwezig te willen zijn. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RÏJIN ONDERLINGE WEDSTRIJDEN R.K. SPORTVEREENTGING „WILSKRACHT". In het gymnastieklokaal aan de Paradijs laan werden gisteravond de jaarlijksche on derlinge wedstrijden gehouden van de le den van de R.K. Sportvereeniging „Wils kracht" alhier. Hierbij was tegenwoordig de Geestelijk adviseur, bestuur en directeur P. Zuidam, alsook de heeren Bouwmeester uit Oegstgeest en Van Vliet uit Woerden. Beide laatsten vormden de jury. Na de jaarlijksche uitvoeringsavonden, waarop de leden aan een ieder, die er maar belang in stelt kunnen toonen, wat zij in het afgeloopen jaar onder de bekwame lei ding van directeur Zuidam hebben be reikt, houdt deze vereeniging voor haar da- mes- en heerenleden, voor adspirant meis jes en jongens en kleine jor.gens een wed strijdavond. waarop dezen de gelegenheid krijgen individueel hun kunnen in punten tot uitdrukking te doen komen. Het laat zich wel begrijpen, dat niet één iets toegeeft aan ziin of haar mede-kamper, waardoor juist der geheelen avond de spanning er in gehouden werd. Het was een lust te zien, hoe allen hun uiterste best de den om het hoogst mogelijk aantal pun ten te behalen en.... zoo mogelijk het kampioenschap van zijn mededinger, al is het ook voorloopig, maar voor één keertje af te snoepen. Begrijpelijk was de spanning het hoogst tijdens de wedstrijden tusschen de dames-leden en de heeren-leden, vooral juist, omdat daaronder de kampioenen schitteren, die vanzelfsprekend hun titel zoo sterk mogeliik verdedigden. Vermel denswaardig heeft onder dezen zich ge handhaafd mej. D. Krumoelman, die thans met 45 punten voor de derde maal kam pioene van de dames werd. Bij de heeren is er een kleine wijziging gekomen, door dat de kampioen van het vorig jaar, de heer J. Krumpelman jammer genoeg door ziekte verhinderd was aan de wed strijden mee te doen. Zijn plaats is thans ingenomen door den heer A. M. de Heij met 76 punten. De wedstrijden voor de da mes bestonden uit een driekamp en die van de heeren uit een vijf-kamp. Er waren diverse fraaie prijzen beschikbaar gesteld door verschillende sportminnende parochia nen, waaronder een begeerenswaardige wis selbeker, aangeboden door de geestelijk heid van onze parochie. Vermelden wij nog, dat er ook van de zijne der parochianen persoonlijke belang stelling werd getoond voor de gisteravond afgewerkte wedstrijden. De uitslagen der diverse wedstrijden lui den als volgt: Kleine jongens: le. Jac. Verklsij 40 pnt.; 2e. A. Verburg 37 pnt.; 3e. G. Bosman 35 pnt. Adspiran t-jon gens: le. A. v. d. Kant 58 pnt.; 2e. F. Bahlmann 55 pnt.; 3e. P. v. d. Burg 53 pnt. A d s p i r a n t-m e is j es: le. C. Goede- mondt 36 pnt. (ook vorig jaar op deze plaats); 2e. W. van Vliet 34 pnt.; 3e. J. Re- degeld 34 pnt. a m e s: le. mej. D. Krumpelman 45 pnt. Kamoioene voor het derde jaar! 2e. mej. C, Paardekooper 43^ pnt.; 3e. mej. A. Beik 41 pnt. H e e r e n: le. A. M. de Heij 76 pnt. Kam pioen 1938. 2e. M. de Heij 71 y2 pnt.; 3e. Adr. van Leeuwen Szn. 70 pnt. Filmavond. Oo initiatief van de afd. Alphen aan den Rijn van den Metaalbe- werkersbond werd in de Sint-Josephzaal een filmavond gegeven voor de leden en donateurs, alsook voor hiusgenooten van leden van den R.K. Volksbond. De film avond, welke ook het vorig jaar vele be langstellenden trok, was ook nu weer door talrijk velen bezocht. Onder hen was ook nog aanwezig de Deken en Kapelaan C. M. Klaver, terwijl later ook Kaoelaan C. M. Broers een kijkje kwam nemen. Na een kort welkomstwoord van den voorzitter der afdeeling Metaalbewerkers, den heer Bern. Rombouts, werd een aan vang gemaakt met de vertooning van een film: „Nederland aan den Arbeid". In deze film werd te zien gegeven, wat al door de Nederlandsche Reeeering is gedaan om de jeudige clsisslachtoffers gelegenheid te ge ven, zich in hun vak en ambt te bekwa men. ondat zij niet, na het einde van deze crisis als onbekwaam bestempeld zouden moeten worden. Deze film gaf ook een kijk je in de opleidingsschool van meisjes tot dienstbode en wel in het bekend oord Bou- viene. Na deze rolprent kregen we een uitge breide soortfilm. waarin de meest denk bare takken van sport kan worden aan schouwd. Vervolgens werd de hoofdfilm vertoond: „De Big van het Regiment". Deze was wel een van zeer komisch genre, ver vaardigd naar het veel gelezen amusante boek van mr. A. Roothaert, en handelend over spionnage in het veldleger. Als wij den totalen indruk in de zaal opgenomen willen weergeven, dan kunnen we zulks gerust schrijven, dat de aanwe zigen van deze films, maar in het bijzon der van de laatste..buitengewoon genoten hebben en graag eens meer een derge lijke vertooning willen hebben. De films werden vertoond door onzen plaatsgenoot, den heer L, Verleun. BOSKOOP St. Jcs.-Gezellen. Tot bestuurslid van de biljartclub „Adolf Kolping" is ge kozen P. Heemelaar, tot voorzitter J. v. d. Vliet. Bloemententoonstelling. Op Initiatief van het bestuur der tentoonstelling zal he denavond in Gebouw „Flora" een zanguit voering gegeven worden door het bekende Matrozenkoor uit Den Haag.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9