WOENSDAG 27 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 BINNENLAND DE KONINGIN BEZOEKT HET PRINSELIJK PAAR. Gistermiddag heeft de Koningin een be zoek gebracht aan Prinses Juliana en Prins Bernhard te Soestdijk. H. M. is na de thee per auto naar het Loo teruggekeerd. DE ROUTE VAN DEN KONINKLIJKEN STOET BIJ DE DOOPPLECHTIGHEID VAN PRINSES BEATRIX. In aansluiting aan de mededeeling van den weg, waarlangs de koninklijke stoet ©p 12 Mei a.s., behoudens mogelijke wijzi gingen, zich naar de groote kerk zal bege ven, vernemen wij, dat de stoet, na afloop van de doopplechtigheid van prinses Bea trix, langs denzelfden weg naar het pa leis Noordeinde zal terugkeeren. A. J. J. M. TELLEGEN. Tot lid van Ged. Staten van Overijsel gekozen. In de te Zwolle gehouden buitengewo ne zitting van de Provinciale Staten van Overijsel werd in de vacature van lid van Ged. Staten ontstaan door het over lijden van den heer H. J. Schoemaker Jr. (R.K.) te Deventer, met 33 van de 45 uit gebrachte stemmen benoemd de heer R. J. J. M. Teilegen (R.K.) te Zwolle. NEDERLANDSCHE WIT-GELE-KRUIS-BEWEGING. Vormde het model voor een soortgelijke organisatie in België. De voortreffelijke organisatievorm van onze Nederlandsche Wit-Gele-Kruis-bewe ging is voor de Katholieken van België aanleiding gev eest aldaar een nationale or ganisatie, naar het model van de Neder landsche, te constitueeren. De sociaal-hygiënische zorg onder de Katholieken in België werd tot heden waargenomen door onderscheiden los van elkaar staande katholieke organisaties, maar vooral gedurende de laatste jaren werd voortdurend sterker gevoeld het ge mis aan een centrale organisatie. In November 1937 bracht een aantal vooraanstaande geestelijken en katholieke medici uit België een bezoek aan Tilburg, teneinde de aldaar bestaande model-orga nisatie van het plaatselijke Wit-Gele-Kruis te bestudeeren. De Belgische delegatie was vol lof over den Nederlandschen organisatievorm en na een maandenlange intensieve voorbereiden de actie, waarbij de afdeeling Tilburg van het Wit-Gele-Kruis de Belgen van uitvoe rig documentatie-materiaal voorzag, kon op 26 Maart jongstleden te Gent worden over gegaan tot definitieve stichting van de Na tionale Belgische Federatie van het Wit- Gele-Kruis, die geheel en al op den zelfden leest is geschoeid als de Nederlandsche. De stichtingsvergadering te Gent werd door tal van vooraanstaande geestelijke en medische figuren uit België en Nederland bijgewoond en dankbare Belgen spraken er woorden van groote hulde aan het adres van de Katholieken van Nederland, voor den steun, dien zij van die zijde hadden mogen ondervinden. Het glanspunt van deze stichtingsverga dering vormde intusschen wel de vertoo ning van de propagandafilm „Lief en Leed in Brabant's Centrum", een rolprent, die in het begin van het vorig jaar door de Filmstudio Veldman in opdracht van de afdeeling Tilburg van het Wit-Gele-Kruis werd vervaardigd en dié ook reeds een succesrijk tournee door Nederland op haar naam heeft staan. De Belgische autoriteiten waren een en al lof over de voortreffelijke propagandisti sche kwaliteiten van deze film en zoowel uit Wallonië als uit Vlaanderen kwamen na deze eerste vertooning van de film dringen de verzoeken in, om de rolprent ook voor vertooning in andere plaatsen van België ter beschikking te stellen. Van meer dan één zijde vroeg men zelfs een copie van de film te mogen maken om haar als blijvende propaganda in België te kunnen blijven gebruiken. Het bestuur van de afdeeling Tilburg van het Wit-Gele-Kruis, kon tenslotte aan dezen aandrang geen weerstand meer bie den en zoo is besloten om de film „Lief en Leed in Brabant's Centrum" binnenkort in onderscheiden steden in België te doen vertoonen, welke vertooning dan tevens de officieele oprichting beteekent van plaat selijke af deelingen van het Belgische Wit- Gele Kruis. De film zal vertoond worden op 1 en 2 Mei in het Groot Seminarie te Brugge voor de Vereeniging van Katholieke Verpleeg sters en Vroedvrouwen in België, onder lei ding van dr. Wibo, op 4 Mei te Namen voor den Medischen Kring aldaar, terwijl eindelijk ultimo Mei nog eenige voorstel lingen zullen gegeven worden te Leuven en omliggende plaatsen. Het is voor onze Nederlandsche Wit-Ge- le-Kruis-beweging ongetwijfeld een reden tot groote voldoening, dat haar organisa tie ten voorbeeld heeft gediend van onze Belgische geloofsgenooten, maar speciaal de afdeeling Tilburg mag zich hier op rechtmatige wijze verheugen. Want, dat met name de perfecte organi satie van de Tilburgsche afdeeling den Bel gen tot voorbeeld is geweest, moge blijken uit het feit, dat een leidster van de Bel gische Vrouwenbeweging gedurende veer tien dagen in Tilburg vertoeft om van na bij de werking der onderscheiden diensten van het Wit-Gele-Kruis aldaar te leeren kennen. Ruwe en Roode Handen door koude, door schoonmaak of ander werk, moet men vooral 's avonds inwrijven met Purol, dan zijn ze reeds den volgenden morgen weer gaaf en zacht. Purol in doozen van 30, 60 en 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten DE DURE AARDAPPELEN. Kleinhandelaren vragen maatregelen der regecring. De Bond var Kleinhandelaren in aard appelen, groenten en fruit in Nederland heeft in een adres den noodtoestand in den aardappelhandel onder de aandacht van den minister van Economische Zaken ge bracht. Doordat de prijzen van de con sumptie-aardappelen onrustbarend stijgen, is het prijsniveau ver boven de financieele draagkracht van een groot deel der bevol king komen te liggen. Verwacht wordt, dat de prijsstijging zal voortduren, gezien de groote hoeveelheden aardappelen, welke den laatsten tijd zijn geëxporteerd, in hét bijzonder naar Bel gië. Bovendien zijn nog groote kwanta aard appelen gedenatureerd, waardoor de prijs van de goede consumptie-aardappelen kunstmatig wordt opgevoerd. Hierdoor kan een groot deel van de be volking zich niet voorzien van dit popu laire en bij 'uitstek goede volksvoedsel, waardoor de consumptie van aardappelen ir belangrijke mate zal afnemen en tevens het gebruik van groenten mede als oor zaak van de dure aardappelen, belangrijk zal afnemen, waardoor de tuinbouw, die voor den afzet van zijn producten voor een groot deel op de binnenlandsche markt is aangewezen, belangrijke nadeelen zal on dervinden. Als gevolg van een en ander zal de geheele omzet van den kleinhandel aan den consument belangrijk verminde ren, waardoor zijn bestaan onmogelijk wordt gemaakt. Ook door de strenge koude en vele nachtvorsten zijn op verschillende plaat sen de vroege aardappelen afgevroren, waardoor de kans wordt vergroot, dat de prijzen nog meer omhoog zullen loopen en het niet denkbeeldig is, dat er straks een belangrijk tekort zal zijn aan dit onmisba re volksvoedsel. De bond verzoekt daarom den minister mede in het belang van duizenden consu menten en kleinhandelaren, maatregelen te treffen, waardoor wordt voorkomen, dat alle pogingen, welke worden gedaan om de aardappelprijzen kunstmatig op te voe ren, worden belet, in de eerste plaats door extra-heffing op de Malta-aardappelen van vijf cent per kilo te doen vervallen in dien tijd, dat er geen aanvoer van eenige beteeken is is van nieuwe Hollandsche aardappelen en in de tweede plaats door tegen te gaan, dat alle aardappelen, die eenigiszins voor consumptie geschikt zijn, niet worden gedenatureerd, terwijl men tenslotte den minister vraagt te overwe gen, in hoeverre meer export worden stop gezet. BELASTINGVRAAGSTUKKEN. Een commissie van advies. De regeeringspersdienst meldt, dat bij beschikking van den minister van finan ciën is ingesteld een commisie, aan welke is opgedragen den minister te adviseeren aangaande verschillende vraagstukken op De commissie is als volgt samengesteld: Voorzitter: C. W. Bodenhausen, oud-vice- president van den raad van Nederlandsch- Indië te Baarn. Leden: dr. P. J. A. Adriani, hoofdinspec teur der registratie te Amsterdam; mr. H. F. R. Dubois, administrateur bij het depar tement van financiën; P. Karmelk, inspec teur der directe belastingen enz. bij het departement van financiën; mr. J van der Poel, hoofdinspecteur der invoerrechten en accijnzen te Rotterdam; prof. dr. N. J. Polak, hoogleeraar aan de handelshooge- school te Rotterdam; H. Postma, admini strateur bij het departement van financiën dr. J. Ridder, referendaris bij het departe ment van financiën; dr. M. J. H. Smeets, inspecteur der directe belastingen enz. bij het departement van financipn; mr. A. F. L. Stapel, gemeente-ontvanger te Amster dam; J. Takken, administrateur bij het departement van financiën; mr. dr. E. Tekenbroek, advocaat en accountant te 's-Gravenhage; A. Vogel, administrateur bij het departement van financiën. Secretaris (met adviseerende stem): H. J Hofstra, inspecteur der directe belastin gen enz. bij het departement van finan ciën. Adjunct-secretaris: W. B. Plantenga, ont vanger der registratie en domeinen te 's-Gravenhage. AFNEMENDE WERKLOOSHEID. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling deelt mede, dat in de week van 4 t.m. 9 April 1938 bij gesubsidieerde ver- eenigingen met werkloozenkas waren aan gesloten 557.400 personen (waaronder 75.600 landarbeiders). Voor 481.700 verzekerden buiten de landarbeiders was het werkloosheidsper centage 25.1 (in de vorige verslagweek 21 t.m. 26 Maart 1938, was dit percentage 25.9). Voor de 557.400 verzekerden met inbe grip van de landarbeiders was het werk loosheidspercentage 23.8 (in de vorige verslagweek was het 24.4). In de eerste verslagweek van April was het werkloosheidspercentage voor alle verzekerden in de laatste jaren a.v. 1932 23.3; 1933 26.8; 1934 24.3; 1935 28; 1936 29.6; 1937 25.5; 1938 23.8. Het werkloosheidspercentage nadert derhalve het peil van 1932. Bij de organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 9 April 1938 in to taal 385.493 werkzoekenden ingeschreven, onder wie 364.105 mannen. Van de werk zoekenden waren er 366.732 werkloos, on der wie 350.8" VEREEN. KATH. GEMEENTERAADS LEDEN In Statenkieskring „Gouda" Gisteravond hield de Ver. van R.K. Ge meenteraadsleden in den Statenkieskring „Gouda" te dezer stede haar jaarvergade ring in het café-restaurant „Ter Gouw". In zijn welkomstwoord memoreerde de voorzitter, de heer A. C. Deerenberg uit Schoonhoven, het smartelijk verlies, dat de vereeniging lijdt door den dood van het lid, den heer J. A. Donker, die voor ons allen een voorbeeld was in den strijd voor de belangen der gemeente en van de R.K. Staatspartij. Met wegcijfering van zich zelf heeft de heer Donker als afgevaardig de in den Goudschen gemeenteraad steeds het algemeen belang gediend. Zijn stoere werkkracht en zijn noeste ijver zijn voor ons een krachtig voorbeeld ter navolging. Met de woorden: „Hij ruste in vrede" be sloot de voorzitter zijn korte, maar pieuse herdenking. Vervolgens herinnerde spr. aan het heu gelijk feit, dat het lid, de heer Gennep te Mcordecht Maandag j.l. den dag herdacht, waarop hij 50 jaar geleden in den echt verbonden werd. Een bijzonder woord van welkom werd gericht tot het nieuwe lid, den heer M. Engelhard uit Gouda, die wijlen den heer Donker in den raad zal opvolgen en we gens zijn functies in diverse vereenigingen geen onbekende voor velen is. De schitterende overwinning, welke de R.K. Staatspartij behaalde bij de gemeen teraadsverkiezing te Leidschendam, werd ook herdacht. Deze tusschentijdsche ver kiezing, welke noodig was wegens het sa menvoegen van verschillende gemeenten, bracht 8 leden van de R.K. Staatspartij in den raad. De secretaris, de heer H. J. van de Poll uit Bodegraven, constateerde in zijn jaar verslag, dat de actie van de vereeniging wegens de drukte voor de Tweede Kamer verkiezing in 1937 niet zoo groot geweest was als in andere jaren. Er zijn nu slechts 2 bestuurs- en 2 ledenvergaderingen ge houden. Op deze laatste bijeenkomsten zijn interessante inleidingen gehouden, waarop vruchtbare gedachtenwisseling volgde. Bij het begin van het vereenigingsjaar waren er 77 leden. Wegens overlijden en vertrek werd dit aantal verminderd met 12. Vier nieuwe leden traden toe, zoodat er nu 69 leden zijn. Van de gelegenheid om advies in te win nen bij het Adviesbureau te Den Haag werd nog te weinig gebruik gemaakt. De contributie, waarbij inbegrepen was het abonnement op het maandblad „De Ge meenteraad", bleef gehandhaafd op 4. Het verslag werd besloten met den wensch, dat de vereeniging tot grooten Woei mocht komen. De voorz. dankte den heer van de Poll voor zijn keurig verslag. De heeren H. A. Boekraad uit Boskoop en Jac. P. Dessing werden belast met het nazien van de kas en van de boeken van den penningmeester. Na deze controle zal er een financieel over zicht gegeven worden. Vervolgens werd behandeld het onder werp „De Steunregeling voor werklooze arbeiders", waarover de Federatie studie materiaal aan de leden verstrekt had. De gemeentebesturendienen de aanwijzingen en voorschriften van den Minister van So ciale Zaken op te volgen en hebben dan ook inzake de steunregeling weinig in te brengen. De raad heeft de bevoegdheid de steunregeling vast te' stellen m.a.w. te be slissen, of er een steunregeling zal zijn. Over de uitvoering der steunregeling heeft de raad geen zeggingsschap. Wel kan hij zijn wenschen kenbaar maken en critiek uitoefenen over het gevoerde beleid. De raad heeft echter niet te beslissen, of in een bepaald geval al dan niet steun zal worden verleend. B. en W. zijn voor de uitvoering der steunregeling verantwoor ding schuldig aan den raad. Verschillende leden maakten omtrent deze materie eenige opmerkingen, welke cloor den voorzitter tot voldoening der vragenstellers beantwoord werden. Voor deelneming aan het Federatie-con gres te Breda op 28 en 29 Mei a.s. gaven zich 13 leden op. Nadat de voorzitter medegedeeld had, dat er korten tijd na dit Congres weer een bijeenkomst belegd zal worden,, sloot hij de vergadering, welke slechts matig be zocht was. ZELDZAAM JUBILEUM. Op 3 Mei a.s. hoopt de heer D. Willemse te Vogelenzang den dag te herdenken, dat hij 60 jaar geleden in dienst trad by de familie Barnaart, huize Vogelenzang, al hier. Op 27-jarigen leeftijd trad hij in dienst als koetsier. Gedurende 50 jaar bestuurde hij de koetsen onder wijlen jhr. R. Bar naart en wijlen jhr. L. Boreel. Door de mo derniseering van het vervoer werden de paarden echter afgedankt Dat dit den bij na zestigjarigen koetsier zeer aan het hart ging, valt te begrijpen. Hij kreeg toen een nieuwe functie in den rozentuin, behoorende bij het landgoed, welke h(j nu ruim 20 jaar verzorgt. Dit werk verricht de jubilaris nog steeds met veel anima en toewijding hij den tegen- woordigen eigenaar jhr. W. P. Barnaart en hij denkt nog niet aan ophouden. Het zal den jubilaris op dien dag niet aan belang stelling ontbreken. VERRUIMING TOEWIJZING MEST- yARKENS. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, heeft de minister van econo mische zaken besloten, de toewijzing van Eerste Kamer TOELATING VAN VREEMDE LINGEN Gistermiddag kwam de Eerste Kamer bijeen ter behandeling van een aantal kleine wetsontwerpen. Tien naturalisatie-ontwerpen kwamen het eerst aan de orde. De heer VAN VESSEM (N.S.B.) wees erop, dat deze tien ontwerpen 200 perso nen omvatten, met vrouwen en kinderen. Totaal een duizendtal. De regeering geeft zeer summiere inlichtingen omtrent al deze personen. Het Nederlandsche staats burgerschap wordt al heel gemakkelijk verleend, zonder nauwkeurig onderzoek. Spr. betreurde dit. Meer dan 5000 personen wachten nog op naturalisatie. Joodsche elementen vooral komen ons land in grooten getale binnen. Slechts die vreemdelingen moe ten genaturaliseerd, waarbij de Neder landsche staat belang heeft. Wat het asylrecht betreft, betwijfelde spr. of dit eigenlijk wel ooit bestaan heeft in ons land. Een democratisch afgevaardigde van Texas heeft in Amerika gepleit tegen toe lating van vreemdelingen in verband met de werkloosheid. Ook in Engeland schijnt men dit standpunt te huldigen. De toelating worde ook in ons land sterk beperkt, besloot spr. De heer BRIëT (A.R.) zei, dat ons land feitelijk altijd open heeft gestaan voor verdreven vreemdelingen. In vroeger eeuwen was de regeering niet karig met toelating. Zoo kwamen van 1681 tot '88 vele Franschen in ons land, tengevolge van het edict van Nantes. Vele Portugee- sche en Duitsche Joden zijn later hier binnengekomen. Het Calvinistisch begin sel verzet zich tegen anti-semitisme. Uit het schriftelijk antwoord van den minister blijkt wel, dat de noodige voor zichtigheid betracht wordt. De heer Van Vessem had overigens een jaar den tijd naar deze personen persoonlijk een on derzoek in te stellen. Dit had hij ook die nen te doen, wilde hij hier met bezwaren komen. „Wij willen onszelf zijn en blijven'': dit koninklijk woord richt zich tegen vreem de gebruiken en allures en vreemde we reldbeschouwingen, welke bij ons volk niet passen. Wij moeten geestelijk onszelf blijven; wenschen geen vreemde invloe den en hebben een afkeer van dwang. Wij zijn trotsch op,onze cultuur, op onze vrij heid; right or wrong, my country. De heer DE ZEEUW (Soc. Dem.) wees er op, dat de Jodenvervolging nooit in ons land is voorgekomen, doch meer in Oost- Europa. De heer Van Vessem wil de Jo den niet yervolgen, doch slechts weren. Doch er is geen grond voor diens vrees. Wij moeten allereerst Nederlanders zyn. De nationale traditie van ons land verzet zich tegen Joden-wering. MINISTER GOSELING zette uiteen dat de gebeurtenissen in Midden-Europa geen invloed op deze voorstellen konden heb ben. De betreffenden immers moesten meer dan 5 jaren in ons land zijn, voor zij in aanmerking kwamen voor naturalisatie. Het departement van Sociale Zaken be kijkt deze aanvragen ook en zorgt wel dat de werkgelegenheid in ons land niet be dreigd wordt door toelating van vreemde lingen. Het tegenovergestelde is soms het geval. Spr.'s opvatting over het asylrecht is bekend. Het kan alleen beteekenen, dat de Ne derlandsche staat souverein is te beslis sen, wie hij al of niet wil toelaten. Spr. zal uiterst waakzaam zijn ta.v. de toelating van vreemdelingen. Het moet een eer en een voorrecht blij ven, Nederlander te zijn. Velen zijn daarom ook afgewezen. De kans dat wij onszelf zijn en blijven kan, in die omstandigheden, groot zyn. Wij moeten vrij blijven, ook van vreemde smetten. De heer VAN VESSEM (N.S.B.) con stateerde overeenstemming tusschen ap preciatie van den minister inzake het asylrecht en van spr. De ontwerpen werden z. h. s. aangeno men met aanteekening van tegenstemmen door de N.S.B. Vrachtverdeeling blnnenschipperij. By de wijziging van de wet op de even redige vrachtverdeeling wees de heer DE JONGH (R.K.) op den ongunstigen toe stand in de binnenschippery, de wachttij den aan de schippersbeurzen, enz. Minister VAN BUUREN zei, dat ver schillende bezwaren reeds zijn opgeheven. De andere zullen aan de orde komen bij de coördinatie van het goederenverkeer. Het ontwerp werd daarop aangenomen z. h. s., waarna de openbare vergadering werd verdaagd tot Woensdagmorgen 11 mestvarkens, welke thans ca. 1.600.000 be draagt, met 50.000 te verruimen, zulks we gens het grooter aantal biggenmerken, dat voor 1938 werd toegekend. Deze verruiming is niet van zoodanige omvang, dat een algeheele herziening der varkenstoe wij zing noodzakelijk wordt: zij stelt de Provinciale Landbouw-crisis- organisaties echter in staat, om in bijzon dere gevallen, waarin thans, doordat de reserve was uitgeput, niet voldoende kon worden voorzien, de noodige verbeteringen aan te brengen. NEDERLAND WAS TE GEVAARLIJK! Waarom een reisgezelschap tot de hèlft slonk. Het „Hbld." van gisteravond schryft: Met de boottrein uit Vlissingen, die vanavond om 9.10 uur op het Cen traal Station aankomt, arriveert een gezelschap van tachtig Engelsche pre dikanten en burgemeesters van Lon- densche voorsteden voor een twaalf- daagsch bezoek aan Nederland. Aan vankelijk had dit gezelschap uit 150 personen zullen bestaan, doch zeventig van de oorspronkelijk ingeschreven deelnemers hebben zich teruggetrok ken, omdat zij een bezoek aan Neder land.... te gevaarlijk achtten! De Engelsch-Nederlandsche reis-instel ling World Friendship Tours, die den laat sten tijd op den voorgrond treedt door het organiseeren van wederzijdsche bezoeken van Engelschen aan Nederland en van Ne derlanders aan Engeland zij had er bij voorbeeld ook voor gezorgd, dat 960 En gelsche scholieren hier ter stede en in om liggende plaatsen hun Paaschvacantie kon den doorbrengen had voor de trip, die vandaag begint, groote belangstelling on dervonden. Zij zou bestaan uit een select gezelschap van k*"* ide figuren uit Lon den en omgeving. Reeds maanden tevoren had zij 150 deelnemers kunnen noteeren. Edoch, nadien gebeurde er iets, dat velen deed besluiten toch maar liever af te zien van een bezoek aan deze zijde van de Noordzee. Het Derde Rijk lijfde zonder slag of stoot Oostenrijk in. Deze gebeur tenis maakte diepen indruk op duizenden Engelschen. Terecht overigens. Een onverwacht gevolg van het een en ander was echter, dat vele inschrijvers aan de „friendship tour" naar Nederland hun naam uit de lijst van deelnemers lieten schrappen. En telkens bleek, dat bij vrij wel allen hetzelfde motief hen daartoe had bewogen: nu Oostenrijk geannexeerd was vonden zij het beter het vaderland voor- loopig niet te verlaten Zoo bleven er van de 150 net 'tachtig over. Dit moedige troepje nu is op het oogenblik onderweg van Harwich naar Vlissingen en zal vanavond hier aanko men. Er is een uitgebreid en sterk geva rieerd reisprogramma in elkaar gezet voor deze bezoekers. Morgen maken zij tochten door de havens en grachten van Amster dam; Donderdag bezoeken zij het stadhuis en de villawijken van Hilversum, de oude en de nieuwe stad van Utrecht en het ka steel Nijenrode; Vrijdag gaan zij naar de kaasmarkt te Alkmaar; Zaterdag naar bloemkweekerijen te Aalsmeer en naar Schiphol, waarna zij worden ontvangen ir het clubhuis van de Amsterdamsche Golfclub. Na Zondag hier ter stede een kerkdienst te hebben bijgewoond zullen zij zich Maandag a.s. naar Broek-in-Waterland, Volendam en Marken 'begeven; Dinsdag zal er gelegenheid zijn den St. Bavo en het Stadhuis van Haarlem benevens de bollenvelden en de universiteit met de church of the pilgrimsfathers te Leiden te bezichtigen; voor Woensdag staat een boottocht van Dordrecht naar Rotterdam met bezoeken aan scheepswerven op het programma; voor Donderdag bezichtiging van Asschers's diamantslijperij en het Rijksmuseum te dezer stede; voor Vrijdag een bezoek aan -het Vredespaleis en het Binnenhof te 's-Gravenhage met daarop aansluitend een thee, aan te bieden door de Haagsche afdeeling van het genootschap Nederland-Engeland. Men zal voorts trachten gelegenheid te vinden een film te vertoonen met betrek king tot de droogmaking van de Zuider zee. Alle excursies worden van Amster dam uit ondernomen. Het vertrek is vast gesteld op Zaterdag 7 Mei. GEEN BEZICHTIGING VAN DE „NIEUW AMSTERDAM". De directie van de Holland Amerika Lyn heeft zich genoodzaakt gezien om, in verband met de vele werkzaamheden die aan boord van het stoomschip „Nieuw Amsterdam" nog zijn te verrichten, het nieuwe vlaggeschip niet voor bezichtiging open te stellen. Het Katholiek Comité van Actie „Voor Cod" schrijit ons: Ik v/eet, in wien ik geloof Toen de jonge Christenkerk drie honderd jaar lang bloedig werd vervolgd, was het de Verrezene, die in afbeelding en in symbool werd geschilderd op de donkere wanden van de catacomben en op de graven van de totterdood ge pijnigde en vermoorde hel'' Machtic en triumfeererd klonk het door die onderaardsche gangenik weet; in wien ik ge loof* Mgr. Th. Hürth

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7