ROODE STER Vreeselijk ongeval te Capelle a. d. IJssel Auto met 7 personen te water gereden. 5 inzittenden verdronken. DINSDAG 19 APRIL 1938 üE LF.IDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONDER STILSTAANDEN AUTO GEKROPEN Meisje overreden era op slag gedood Zaterdagmiddag te ongeveer twee uur was het 2-jarig dochtertje van den café houder De Haan te Waalwijk voor de ouderlijke woning aan het spelen. In een onbewaakt oogenblik kroop de kleine on der een auto, welke aldaar stond gepar keerd. De bestuurder van den wagen merkte het kind helaas niet op. Terwijl het meisje zich nog steeds onder den auto bevond, reed hij weg, met het vreeselijke gevolg, dat een wiel over het hoofdje van de kleine ging. Het kind was op slag dood. KNAAPJE DOOR AUTO GEGREPEN Aan verwondingen bezweken. Zondagavond is het vijf-jarig zoontje van den geragehouder Eerdeman te Haastrecht, dat achter een geparkeerd staande auto vandaan kwam en plotseling den weg wil de oversteken, door een passeerende auto aangereden en zeer ernstig gewond. Kort na het ongeluk is het kind overleden. AUTO-ONGELUK OP VERKEERSWEG ZWOLLE—AMERSFOORT Eén persoon ernstig gewond Uit Nunspeet wordt gemeld: Gistermor gen is op den verkeersweg ZwolleAmers foort een personenauto, bestuurd door den heer Ten Broeke uit Dedemsvaart, door de gladheid van den weg geslipt en tegen een boom gereden. De bestuurder werd zwaar gewond en is in zorgwekkenden toestand naar het zie kenhuis te Ermelo vervoerd. Hij is van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien. Behalve de heer Ten Broeke zaten ook nog diens vrouw en moeder in den wagen. Eerstgenoemde dame werd licht in het ge laat gewond en is er plaatse verbonden. De moeder van den heer ten B. kwam met den schrik vrij. De auto werd totaal ver nield. AUTO-ONGELUK BIJ VRIES. Autobestuurder bekneld. Tengevolge van den hevigen sneeuw storm is in den afgeloopen nacht in Ub- bena, gemeente Vries, een ernstig auto-on geluk gebeurd. Toen de 33-jarige chauffeur R. de Vries, wonende te Enschede, de ruit van zijn auto schoonwischte, naderde uit de richting Gro ningen een auto. Deze reed pardoes tegen den anderen wagen aan. De heer de V. ge raakte tusschen beide auto's bekneld. De snelheid, waarmede de wagen uit de rich ting Groningen reed, was zoo groot, dat de auto vijftig tot zestig nieter werd voortge duwd. Nadat den heer de V. de eerste genees kundige hulp was verleend, werd'hij in le vensgevaarlijken toestand naar het Wil- helmina-ziekenhuis te Assen vervoerd. Zijn toestand was hedenochtend nog ongewij zigd. De auto, die uit de richting Groningen kwam, was een huurauto, bestuurd door een twintigjarig jongmensch uit Assen. Hij verklaarde de lichten van den tegenligger niet te hebben gezien. Tegen hem is pro ces-verbaal opgemaakt. De auto is in be slag genomen. AUTOBUS RIJDT IN BERMSLOOT. Verwondingen van passagiers van lichten aard. Gistermiddag ongeveer half één is een autobus van Van de Pol's touringcarbedrijf komende uit de richting Amsterdam en rij dende in de richting Amersfoort op den rijksweg tusschen Soest en Amersfoort in botsing geweest met een melkauto, afkom stig uit Bussum, die uit de tegenovergestel de richting kwam. De melkauto werd geheel vernield, ter wijl de autobus die plaats aan 30 personen, en geheel met passagiers was gevuld, tus schen twee boomen den berm van den weg afreed en met den kop in de bermsloot te recht kwam. De chauffeur van de melkauto liep ver wondingen aan het gelaat en een lichte hersenschudding op. Ook de chauffeur van de bus kreeg slechts lichte blessures, ter wijl van de passagiers een tiental min of meer werd gewond. Zij hebben den bus via den achteruitgang verlaten, terwijl ver moedelijk ook eenige passagiers door de gebroken ruiten zijn gekropen. De gewonde personen zijn in een nabu rige garage binnengebracht, waar dokter In den nacht van Zondag op Maan dag heeft te Capelle aan den IJssel, vlak nabij de grens van de gemeente Rotterdam, een ernstig auto-ongeval plaats gehad, waarbij vijf personen om het leven zijn gekomen en twee an deren in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis moesten worden ver voerd. Zeven jonge mannen tusschen 20 en 30 jaar, hadden Zondag bij den garagehou der C. van de Ende te Gouda een auto ge huurd om daarmede gezamenlijk een be zoek aan Rotterdam te brengen. In den nacht zijn zij daarvandaan vertrokken om zich naar hun respectievelijke wonoplaat- sen Moordrecht, Gouderak en Ouderkerk aan den IJssel te begeven. Even buiten Rot terdam, in de gemeente Capelle aan den IJssel, is de auto in een breede sloot terecht gekomen met het bovengenoemde noodlot tige gevolg. Te ruim kwart over één reed de jongen Hoogendam, die zich naar het land wilde begeven om sla te snijden, op den 's-Gravenweg te Capelle aan den IJssel, den ouden weg tusschen Rotterdam en Gouda. Even voor de brug over het uitwateringskanaal, dat dezen weg snijdt, passeerde hem in groote vaart een auto, die eenigszins slingerde. Toen de jongen even later ook over de brug was, welkè een oogenblik de auto uit zijn gezicht had doen verdwijnen, bemerkte hij tot zijn ontzetting, dat het voertuig met de wielen omhoog en met het brandende achterlicht het dichtst bij de opper vlakte in de langs den weg loopende ongeveer vijf meter breede sloot lag. In den wagen hoorde hij een vreeselijk geschreeuw en gegil. Juist tegenover de plaats, waar de auto in het water was terecht gekomen, liggen eenige villa's van daar wonende tuinders. De jongen begaf zich het eerst naar het huis van den hem bekenden exporteur van tuinbouwproducten H. van Nimwegen, van wien hij wist dat deze telefoonverbinding had. Vervolgens wekte de jongen, door groot alarm te maken en op alle bellen van de huizen te drukken, ale omwonen den. Het duurde dan ook slechts korten tijd of er was hulp ter plaatse. De heer van Nim wegen waarschuwde niet alleen de politie van Capelle aan den IJssel, doch ook die van Rotterdam en ook den geneeskundigen dienst aldaar. De eerste, die bij het te water geraakte voertuig kwam, was de heer Kooiman uit Rotterdam, die zich onmiddellijk te water begaf om te trachten de portieren van den wagen te openen. Zeer waarschijnlijk wa ren deze echter verwrongen, zoodat ope nen niet mogelijk was. Van alle kanten werden hulpmiddelen aangedragen om zoo mogelijk nog redding te brengen. Touwen, ladders en bijlen moes ten als reddingsmateriaal dienst doen. Vrij spoedig had men twee der inzittenden be vrijd. Het waren de 29-jarige Arie Bloot en de 23-jarige Johan Steenbergen, beiden uit Moordrecht. Beide jonge mannen wa ren bewusteloos. Met koortsachtigen ijver werd in den kouden nacht, terwijl een fijne sneeuw het verblijf op den v sg zeer onaangenaam maakte, het reddingswerk voortgezet. Het mocht echter niet meer baten. Na ongeveer een half uur waren nog drie in zittenden uit de auto bevrijd, doch hun le vensgeesten waren reeds geweken. Het duurde nog ongeveer een kwartier voor dat de beide laatste slachtoffers, die door de te hulp geschoten omwonenden niet uit den wagen gehaald konden worden, door de brandweer, die de auto voor een groot gedeelte moest vernielen, boven water wa ren gebracht. De vijf slachtoffers van het ongeval zijn de ongeveér 25-jarige P. van Vliet uit Moordrecht, die den wagen be stuurd had, de 25-jarige Arie Pals- graaf uit Moordrecht, de 20-jarige Jan Versteeg uit Moordrecht, Arie Kers bergen uit Gouderak en Pieter Blonk uit Ouderkerk aan den IJssel. Nog voordat alle zeven inzittenden uit het water waren gehaald waren dokter K. Zandbergen en dokter E. Boonstra uit Ca pelle aan den IJssel ter plaatse om de eer ste hulp te verleenen. Spoedig daarop ver scheen ook de geneeskundige dienst uit Rotterdam ter plaatse. De beide bewustelooze jonge mannen, die het eerst uit den wagen waren gehaald, werden per auto naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam overgebracht. De vijf lijken werden eerst geplaatst in de garage van den heer Oudenaarde, in de buurt van het ongeval gelegen. Ook deze zijn later naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam vervoerd. Zoodra hij was gewaarschuwd, heeft de burgemeester van Capelle aan den IJssel, de heer J. Verloop, zich naar de plaats van het ongeval begeven -om persoonlijk lei ding aan het reddingswerk te kunnen ge ven. Later in den nacht arriveerde ook de burgemeester van Moordrecht, de heer K. H. Brandt, op de plaats van het ongeval. Het is gebleken, dat gebruik van sterken drank niet vreemd moet zijn aan dit ongeval. Bovendien zaten in den wagen, een kleine vierpersoons Nash, niet minder dan zeven personen. Voorin zaten behalve de bestuurder nog twee jonge mannen, de overige vier zaten in de kleine ruimte achter in. Hierdoor was het onmogelijk, teen de auto in het water terecht was geko men, het voertuig te verlaten. Het schijnt, dat onder water in den wagen een vechtpartij heeft plaats gehad. Een onderhoud met den heer Van Nimwegen. Korten tijd na het vreeselijke ongeval hebben wij een onderhoud gehad met den heer Van Nimwegen, een der eersten, die ter plaatse wras. Hij vertelde ons, dat, toen hij door den jongen Hoogendam was ge waarschuwd, hij eerst zooveel mogelijk per telefoon hulp heeft ingeroepen. „Toen ik mij naar buiten begaf, waren vele omwonenden ook reeds op den weg. Hoewel het erg koud was, waren de mees ten slechts gedeeltelijk gekleed. Men had gauw wat aangetrokken, over het nacht gewaad, om zoo mogelijk nog hulp te ver leenen. Het was een vreeselijke consterna tie in den nacht. Spoedig nadat ik per telefoon de autori teiten had gewaarschuwd, was zoowel uit Capelle als uit Rotterdam hulp ter plaatse. We wonen hier eigenlijk als een klein groepje bij elkaar, ver van de bebouwde kom, als een buurtfamilie". De heer van Nimwegen zeide ons verder zelf niet te hebben gehoord, dat de auto was te water gereden, hoewel dit schuin tegenover zijn woning is gebeurd. Van Rotterdam koutende, maakte de weg, die vlak is en op dezelfde hoogte ligt als het omliggende land, over de brug een flauwen bocht naar links. De bestuurder van den verongelukten wagen schijnt de zen bocht niet te hebben bemerkt en is rechtuit in de rechts van den weg loopen de sloot gereden. De ernstig beschadigde wagen is in den loop van Maandagochtend door een kraan wagen op het droge gebracht. Maandagochtend vroeg is ook het parket uit Rotterdam, vertegenwoordigd door den Officier van Justitie,- mr. H. A. J. Reumer, op de plaats van het ongeval gekomen om een onderzoek in te stellen. Uit het onderzoek is nog gebleken, dat twee horloges van slachtoffers zijn blyven stilstaan te 1.15 en 1.17 uur. Omtrent het tragische auto-ongeluk te Capelle aan den IJssel kan nader worden gemeld, dat de beide drenkelingen, welke in het ziekenhuis aan den Coolsingel zijn opgenomen, in den loop van den dag bij kennis zijn gekomen. Zij verkeeren buiten levensgevaar en hun toestand is naar om standigheden goed. Him is een kort verhoor afgenomen, waaruit bleek, dat in de auto, die gehuui'd was bij de garage van Hoorn te Gouda, aan vankelijk vijf personen hadden gezeten. Zij hadden den wedstrijd FeyenoordP.S.V. bijgewoond en waren daarna de stad in gegaan. Op de terugreis ontmoetten zij op den Oostzeedijk den 33-jarigen Kasbergen aannemer te Gouderak en den 27-jarigen Blonk zand- en grindhandelaar te Ouder kerk aan den IJssel, die zij uitnoodigden mee naar huis te rijden. Toen het ongeluk gebeurde had de auto een vaart van onge veer tachtig kilometer. Dit is de maximum snelheid die het voertuig kon behalen. De auto was in het water nog tien meter voorbij de brug doorgeschoten. Het was ter plaatse niet diep, namelijk 1.20 Meter, zoo dat de wagen nog een stuk boven de op pervlakte uitstak. Hij was echter gekan teld, zoodat de inzittenden allen onder wa ter kwamen te liggen. Zij konden zich ech ter niet bevrijden uit den kleinen wagen, waarin men als .een kluwen opeen zat. De landbouwer Kooiman, die op de fiets uit de IJsselmondelaan kwam. was het eerst bij de verongelukte auto. De bestuurder, P. van Vliet, was 24 jaar oud. Viert allen mee het Feest van de Roode Ster! Veldhuizen van Zanten de eerste hulp ver leende. Het ongeluk is veroorzaakt doordat een van rechts komende auto geen voorrang verleende. Deze wagen reed door in de richting Amersfoort. AUTO TEGEN TRAM GEBOTST EN EN VERNIELD. Op het kruispunt AmstellaanRijnstraat te Amsterdam botste gisteravond te circa acht uur een personenauto afkomstig uit Meerkerk bij Gorkum, tegen een tramwa gen van lijn 4. De botsing was dermate he vig, dat de auto volkomen werd vernield, terwijl de tramwagen uit de rails werd ge wipt. Laatstgenoemd voertuig kreeg overi gens weinig schade. De beide inzittenden van de vernielde auto kregen wonder bo ven wonder slechts enkele onbeteekenen- de snij wonden. Zij werden ter plaatse ver bonden. De oorzaak van de botsing ligt ver moedelijk in het feit, dat den bestuurder het uitzicht werd belemmerd door parkee- rende taxi's. Overal ls reeds het feest van de Roode Ster in vollen gangl Omdat er nu ook Roode Ster Tabak No. 6 van 6 cent en No. 10 van 10 cent per half ons gekomen Is. Hat ls nog nóóit geweest: zoo n zeldzaam rookersfeestl Let wèl: deechteNiemeijer's Roode Ster Tabakl Het karakteristieke „Roode Ster aroma" ls onverminderd gehandhaafd, óók bij de nieuwe No. 6 en No. 10. NIEMEIJER'S TABAK Dut voortaan 6, 10 en 13 ct per half ons „De Sier op het pak garantie voor rijpe tabak!" MOTORRIJDER TEGEN SPOORWEG- AFSLUITING GEBOTST Duo-passagiere sloeg er overheen Zondagnacht ongeveer half drie reed de 27-jarige motorrijder H. J. uit Rotterdam, die op weg was naar jLimburg, tegen den afsluitboom van den spoorwegovergang in den weg MoerdijkBreda te Zevenberg- sche Hoek. Blijkbaar verkeerde hij in de verondersteling, dat de boomen werden geopend, terwijl ze in werkelijkheid wer den neergehaald. Een poging om een bot sing te vermijden lukte den motorrijder niet, met het gevolg, dat de motor tegen een ballustrade botste en de heer J. tegen den grond werd gesmakt. Hij werd opge nomen met een schedelbasis-fractuur. Men vreest voor zijn leven. De duopassagier, mej. S., sloeg over de ballustrade heen, doch kreeg geen noemenswaardig letsel. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. De inzittenden zonder letsel. Gistermiddag is in de St. Annalaan te Nijmegen een auto-ongeluk gebeurd, dat voor de inzittenden gelukkig goed is af geloopen. Een personenauto, waarin geze ten waren jhr. H. H. J. M. van de Poll, bur gemeester van Groesbeek en drie van zijn zoons, werd door een der zoons gechauf feerd. Plotseling moest hij remmen voor een wielrijder, die uit een zijweg kwam. Hierdoor sloeg de wagen over den kop en kwam ernstig beschadigd dwars over den weg te liggen. De inzittenden bleven won derlijk genoeg ongedeerd en konden door een der portieren naar buiten kruipen. De vernielde auto is later weggesleept. LIJK GEVONDEN. Een arbeider heeft Zondagmiddag een griezelige ontdekking gedaan op het wei land van den heer Zuidhof te Oude Pekela. Hij vond, geheel ontkleed, het lyk van een manspersoon. Het parket uit Groningen werd gewaar schuwd en een onderzoek werd ingesteld. Op eenigen afstand van het lijk lag een vest en een jas, waarin zich een bedrag be vond van achthonderd gulden. Het lijk is in beslag genomen. VROUW VERDRONKEN Zaterdagochtend geraakte de vijftigjari ge echtgenoote van den heer G. Kuiper, wonende aan den Lindendijk te Olde- markt bij het instappen in een roeibootje te water. Schipper P. Hof, die met zijn motorboot passeerde, heeft haar kort na het ongeval op het droge gebracht. De le vensgeesten waren echter reeds geweken. Het stoffelijk overschot is naar de woning vervoerd. KIND VERDRONKEN Zondagmiddag omstreeks 5 uur geraak te het vijfjarig zoontje van de familie P. Trines te HeldenBeringen in de achter het huis loopende Noordervaart. Toen het ongeluk werd bemerkt, was het reeds te laat. De levensgeesten van het kind waren reeds geweken. LICHTSTORING IN DE PROVINCIE UTRECHT. Ten gevolge van het uitvallen van een transformator bij de centrale van de N.V. provinciaal en gemeentelijk Utrechtsch stroomleveringsbedrijf is een gedeelte van de provincie Utrecht benoorden de stad Utrecht van 9.15 tot 9.30 uur gisteravond van stroom verstoken geweest. Door het inschakelen -van een reserve transformator kon men dit euvel verhel pen. In verband met de electrificatie bij de Nederlandsche Spoorwegen is men mo menteel bezig met een groote verbouwing van het schakelhuis van de centrale. Tevens is men bezig een groote nieuwe ketel te plaatsen. Deze werkzaamheden zijn oorzaak geweest, dat men de storing van gister avond niet zoo snel als gewoonlijk heeft kunnen opheffen. In normale omstandig heden beteekent zoo een storing heel wei nig en treedt deze in den regel niet naar buiten, daar men deze intern kan rege len.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9