RIJNSTREEM RECHTZAKEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DINSDAG 19 APRIL 1938 DE LF.1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 1 LISSE EERSTE PLECHTIGE H. MIS van Pater Leonorus Schoorl O.F.M. De parochie van de H. Agatha te Lisse mocht wederom het groote geluk beleven een harer zonen te zien verheven tot het H. Priesterschap. Op Zondag „Laetare", 27 Maart j.l., had de oudste zoon van het echtpaar L. SchoorlLemmers, frater Leo norus O.F.M., in de Minderbroederskerk te Weert uit de handen van Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roermond, de H. Priesterwijding ontvangen. Zondagmiddag, eersten Paaschdag, werd de neomyst op feestelijke wijze ingehaald vanaf Sassenheim. Te dien einde had zich een comité gevormd uit de voorzitters van de standsorganisaties, n.l. de heeren Th. F. v. Rijn, voorz. L.T.B.; J. P. de Ko ning, voorz. R.K. Volksbond, en C. W. Barnhoorn, voorz. „Hanze". Een tiental auto's van ingezetenen had.het comité, ter harer beschikking. Te 3 uur arriveerde de stoet aan de St. Agathakerk. De drie pa rochie-kapelaans, de weleerw. heeren W. E. Egberts, J. H. M. v. Ingen en J. Deroij, alsmede pater L. Onderwater, de familie leden van den neomyst, waren in de volg auto's gezeten. Aan de St. Agathakerk werd de stoet opgewacht door de plaatse lijke jeugdvereenigingen als Kruisvaart, St. Josephs Gezellen en K.J.M.V., de R.K. Harmonie „Adolf Kolping" en een vijftig tal bruidjes met bloemen en palmen. De belangstelling van de zijde der ingezetenen v/as zeer grcot. Onder de vroolijke tonen der muziek en het gebeier der kerkklok ken stapte pater Schoorl voor de pastorie uit, waar de jonggewijde door den zeer- eerw. heer pastoor G. A. van Zuijlen, met eenige hartelijke woorden werd verwel komd. Tusschen een haag van palmen, ter wijl de muziek het „Aan U, o Koning der Eeuwen" speelde, trad de neomyst aan de zijde van pastoor v. Zuijlen, gevolgd door geestelijken en familie, de prachtige St. Agathakerk binnen, waai hij aan het rijk met groen en bloemen versierde hoog altaar, de plechtige Vespers celebreeide, hierbij geassisteerd door de weleerw. hee ren kapelaan W. A. Nicclaas en J. Deroij, lesp. als diaken en subdiaken. Op 't pries terkoor hadden voorts plaats genomen de zeereerw. heer pastoor v. Zuylen, kapelaan W. E. Egberts en pater L. Onderwater. Tot in de uiterste hoeken was het ruime kerk gebouw gevuld met belangstellende geloo- vigen. Nadat de neomyst, na den zegen met het Allerheiligste, vanaf den kansel de ge- loovigen zijn priesterzegen had gegeven en door allen gezamenlijk het „Aan U, o Ko ning der Eeuwen" was gezongen, begaf hij zich met zijn familie, na een kort verblijf in de pastorie, door het rijk bevlagde dorp naar de ouderlijke woning, aan welker in- BOSKOOP DE BLOEMENTENTOONSTELLING. GEWELDIGE DRUKTE TIJDENS DE PAASCHDAGEN. Boskoopen de bloemen Deze woorden hebben gisteren en eer gisteren hun uitwerking niet gemist. Noch de straffe Noorden wind, .die buiten onbarmhartig het jonge groen belaagde, noch de scherpe hagel-steenen en sneeuwbuien, die een soort Kerst mis aanblik gaven, konden den toerist verhinderen naar het Boskoopsch® bloemensprookje te gaan zien. Bij duizenden kwamen van alle wind streken de vreemdelingen. Jong en oud, rijk en arm, per auto, per bus, per trein, per fiets en per „Pedes A-postolorum" werd door vroolijke menschen Boskoop over stroomd en deze geweldige menschen- stroom loste zich op in den ingang van het tentoonstellingsgebouw. Hoe denkt de vreemdeling over de bloe men tentoonstelling? De vreemdeling is verwend, en gewend van het mooie steeds het mooiste te zien te krijgen. Welnu, in Boskoop zijn de verwach tingen niet teleurgesteld. Alleen, men moet zich even aan het genre van opstelling wennen. Waar op vorige tentoonstelling het de eerste indruk was die enthousiasme deed oplaaien, thans is dit geheel andens. Bij de entrée hoort men onwillekeurig de uit drukking: Hé, niet zoo leuk als vorig jaar! Niet zoo leuk, nee.... maar bij de uitgang schudden diezelfde menschen hun hoofd en zeggen: zooiets had ik niet kunnen droo- tnen, Hoe is het mogelijk, zoo iets moois bijeen te brengen. En waarom wordt dit gezegd? Deze tentoonstelling opent voor den stadsbewoner en kleine villa-bezitter een grootsch perspectief. In enkele exposities van de firma Kluis en Gebr. Kromhout wordt getoond hoe met elke centimeter grond gewoekerd kan worden om het ge heel aantrekkelijk te maken, met ontel bare variaties rots- en vaste planten. Het grootste gedeelte der toeristen is hier niet vandaan te krijgen. Steeds weer ont dekt hij nieuwe perspectieven en nieuwe ideeën. Doch niet alleen de stadsbewoner ook de andere bezoekers, zelfs zij die geen turn of tuintje hebben verlaten dit kleine para dijsje met het vaste voornemen zelf ook (al was het maar op de vensterbank) zoo'n stukje paradijs te maken. Het is een ge noegen om door deze lusthof rond te dolen De kleurenpracht blijft steeds weer onze aandacht boeien en slechts noode kunnen wij scheiden uit dit sprookje om terug te keeren naar de werkelijkheid van koude April-buien. gang door enkele buur-vrienden te zijner eere een mooie eerepoort was opgericht. Een aardige attentie! Gistermorgen te half 10 werd door den neomyst in de parochiekerk de eerste Plechtige H. Mis opgedragen. Hierbij werd zij neer w. geassisteerd door den weleerw. pater Bousman, O. Carm. uit Oss als dia ken en de weleerw. pater v. Summeren, O.F.M. uit Nijmegen als subdiaken. Pres- byter-assistens was de weleerw. heer J. H. M. v. Ingen, kapelaan der parochie, terwijl de theologant J. v. Kesteren fungeerde als ceremoniarius; cantores waren de wel eerw. heeren W. A. Nicolaas en J. Deroij, kapelaans der parochie, terwijl de lagere functies werden waargenomen door theo loganten van het Groot-seminarie uit deze parochie. Op het priesterkoor hadden ver volgens nog plaats genomen pastoor v. Zuijlen en kapelaan W. E. Egberts, alsme de pater L. Onderwater. Na het zingen van het „Veni Creator" werd onder leiding van den heer W. Mizee uit Oegstgeest de vier stemmige Mis van J. G. E. Stehle uitge voerd. De predikatie werd gehouden door den weleerw. pater v. d. Poel O.F.M., een oud-plaatsgenoot. Zijneerw. had als tekst „Mijn hart werd verblijd in den Heer. Hij richt uit het stof op de behoeftigen, opdat hij zitte bij de vorsten en de eerezetel in- neme", uit het Boek der Koningen. In den namiddag was er van 2 tot 3 uur in het ouderlijk huis receptie, waarvan door velen werd gebruik gemaakt om den jeugdigen priester en zijn familie geluk te wenschen, waarna te 4 uren in de paro chiekerk een sluitingslof werd gecelebreerd door den: neomyst, geassisteerd door den weleerw. paters v. d. Poel en v. Summe ren, beiden Minderbroeders, terwijl op het priesterkoor dezelfde eerw. heeren hadden plaats genomen als in den voormiddag. Na het „Te Deum Laudamus" en „Tantum Ergo" werd de zegen met het Allerheilig ste gegeven, waarna de plechtigheden van dezen schoonen dag waren geëindigd. OEGSTGEEST Ongeluk bij het voetballen. Gisteren middag, tijdens een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tusschen L.D.W.S.U.V. S., sloeg de keeper, bij het weren van de bal, tegen het hoofd van den mid-voor P. L. Deze viel bewusteloos neer en kreeg een lichte hersenschudding. Dr. Hugenholtz verleende de eerste geneeskundige hulp. WASSENAAR Ongeluk bij het voetballen. De 15-ja- rige R. uit Den Haag kwam tijdens een voetbalwedstrijd op een terrein aan den Buurtweg in botsing met een anderen spe ler, tengevolge waarvan hij het rechterbeen brak. Het aantal bezoekers op de Paaschdagen. De Boskoopsche tentoonstelling is giste ren door 5000 personen bezocht. In totaal hebben thans 15000 bloemenliefhebbers een bezoek aan de Flora gebracht. Onder deze bezoekers waren heden de gezant van Egyp te en de consul-generaal van Perzië; voorts een groep van 50 Italianen (die ook in de boomkweekerijen werden rondgeleid), ter wijl ook een gezelschap Franschen ver wacht wordt. WOERDEN EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Van Pater Rochus Beving O.F.M. Reeds zoovele malen in de laatste jaren heeft de parochie van Woerden het geluk gehad een harer zonen verheven ie zien tot de groote waardigheid van het Priester schap. Het mag een verblijdend teeken zijn en een trots voor de herder der parochie - dat Woerden regelmatig zijn priesterstu denten aflevert. De geheele parochie leeft mee en het is begrijpelijk, dat zij haar me deleven ook toont, als haar de eer ie beurt valt weder een jonge priester te mogen in halen. Met medewerking van alle Katho lieke organisaties had ook Zaterdagmiddag dan de blijde inkomst plaats van de wel eerw. Pater Rochus Beving, O.F.M.. Onder persoonlijke leiding van den heer G. Ver- sluys, voorzitter van den R.K. Volksbond, had zich een stoet samengesteld, die zich te drie uur bij het station opstelde, onder zeer groote belangstelling van het publiek. Even na aankomst van den trein gingen de breede deuren van de hoofdingang open en vertoonde zich de jonge priester voor afgegaan door bruidjes, aan het publiek. Onmiddellijk zette de muziek het „Aan U o Koning der Eeuwen" in, terwijl de vaandels neigden. De heer G. Versluys, als voorzitter der commissie, verwelkomde in een gloedvolle toespraak, de neomist in zijn geboorteplaats. Hierna stelde de stoet zich op. Geëscoreterd door ruiters te paard getooid met de pauselijke kleuren kwa men achtereenvolgens de junioren der R.K. Voetbalvereeniging V.E.F., de jeugd-afdee- iingen der Derde Orde en de onderafdeelin- gen der R.K. Volksbond, allen met haar vaandels. In open landauers hadden plaats genomen de neomist en zijn ouders met de Zeereerw. heer Pastoor, de beide Kapelaans, pater v. d. Boezem en pater v Workum, de gar diaan van het klooster, pater Broerse, onze ceide oud-stadgenooten pater Balvert O.F.M en pater Smits O.F.M. en nog eenige fami lieleden. Dan volgde het in -keurige uniform ge- kleede R.K. Muziekcorps uit Montfoort, on der leiding van hun geestelijk adviseur terwijl de stoet door eenige ruiters geslo- .en werd. Onder het feestelijk gelui der kerkklok ken en de schetterende tonen der muziek trok men over de Oostdam, Voorstraat, Meulmansweg en Wilhelminaweg naar het ouderlijk huis. Langs de geheele weg be stond groote publieke belangstelling. De po litie zorgde voor een ordelijk verloop. Bij de op kleurige wijze versierde en geïllumi neerde woning werd halt gehouden. Namens öe buurtbewoner hield de 10-jarige A. Stolwijk een korte toesprak. Hierna sprak pastoor Meyers een welkomstwoord uit, waarin hij o.m. ook wees op de groote waar- cigheid van het priesterschap. Zichtbaar bewogen dankte de neomist voor de hem gebrachte hulde, waarna deze indrukwek kende plechtigheid ten einde was. De volgende morgen togen de geloovigen -onder het feestelijk gebeier der Paasch- klokken in groeten getale ter kerke, om het H. Misoffer bij te wonen, dat voor de eerste maal op plechtige wijze door de neo mist in de parochiekerk van zijn geboorte- p'aats zou worden opgedragen. Te 10 uur, toen het kerkgebouw tot de laatste plaats toe gevuld was. werd de jeug dige priester, voorafgegaan door bruidjes, misdienaars, en assisteerende geestelijken, plechtig de kerk binnengeleid, terwijl het parochiale zangkoor onder leiding van de Eerw. Broeder Martinus het 5-stemmige Veni creator van Wiertz zong. Aan het al taar aangekomen nam het H. Misoffer on middellijk een aanvang. Hierbij werd de neomist geassisteerd door Pater Crispinus Smits O.F.M., als diaken, Pater Sophinias Balvert O.F.M., als subdiaken, Pastoor Me- gens als presbyter assistens en Pater v. Workum als ceremoniarius. Als misdienaars fungeerden ook nog eenige Woerdensche priesterstudenten. Het koor voerde op voor treffelijke wijze uit de Missa Pontificalis van Jan Niedcland voor 5-stemmig gemengd koor met orgel. Na het Evangelie beklom de Weleerw. Pa ter Crispimus Smits de kansel voor het hou den der feestpredikatie. Sprekende over de groote feestvreugde van het Paschen, die over de geheele we reld beleefd wordt, zeide de gewijde rede raar, dat vandaag dit Paschen voor ons een nog grooter feest is, omdat we heden weer een uit ons midden hebben, die als priester zijn eerste H. Mis hier komt opdragen. Pa schen is het feest van het blijde Alleluja, omdat Christus de dood overwonnen heeft en uit het graf opstond. Vanaf die eerste Paaschmorgen zijn de Apostelen uitgegaan v m het werk van Christus voort te zetten er. na. hen, hun opvolgers, de priesters. Dan schetste de gewijde spreker de ver heven taak van den priester en zijn roe ping. De priester wordt geroepen door God en in zijn uitverkiezing voor de dienst van Christus zien we ook zoo goed hoe alles, wat wij hebben een gave is van God, onver diend. Uit ons wordt hij genomen om het Offer op te dragen voor zijn eigen zonden en daarna voor de zonden der andere men schen. Dit is de hooge waarde van het priesterschap. Zij worden uitverkoren als dienaars van Christus en beheerders van Gods geheimenissen. Christus, die de eenige Hoogepriester is, de eenige Middelaar tusschen God en de menschen, kiest zich Zijn priesters uit om Zij werk voort tè zetten. Laten wij God dankbaar zijn, dat wij zulk een priester in ons midden hebben, die Hij heeft willen uitverkiezen. Tenslotte zich wendend tot de Neomist wenschte de gewijde spr. hem, zijn ouders en familieleden van harte geluk, evenals de parochianen, en besloot hij zijn gloedvol le predikatie met een vurige peroratie. Hierna werd het H. Offer voortgezet. Na beëindiging hiervan zong het koor de 5- stemmige priestercantate „Tu es sacerdos" van J. A. S. v Schaik, pr Des middags had een drukbezochte re ceptie plaats, terwijl deze prachtige dag be sloten werd met een plechtig Lof, gecele breerd door pater Beving met dezelfde as sistentie als des morgens. Onder het Lof werden door he zangkoor uitgevoerd verschillende 6-stemmige motet ten met tot slot 't 5-stemmige „Te Deum" v an Perosi. ZOETERWOUDE De Graa'.wacht-uitvoering. De Vrou welijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie heeft gisteravond een welgeslaagde uitvoering gegeven. Er was een hooge be langstelling voor deze uitvoering. Aanwe zig waren Deken Jonckbloedt, Pastoor Kla- verweyden, de Paters Kauling en Stringa, Burgemeester Smeets en mevr. Smeets-de Gouw, wethouder Onderwater. Ook waren groote deputaties van de Graal gekomen uit Quintsheul en Stompwijk. Van de zijde van de ouders was de be langstelling voor het jeugdwerk niet zoo groot; de zaal was bijna geheel bezet met jonge menschen. De weleerw. heer A. H. Duyvestijn Ass. Excl. of Geest.-Leider, opende de bijeen komst met den chr. groet en den Graal - groet, sprak een hartelijk welkomstwoord om dan een pleidooi te houden voor de Ka tholieke Actie. Spr., kennende de vooroor- deelen tegen het Vrouwelijk Jeugdwerk, legde er de nadruk op, dat niemand zich behoeft te schamen voor de Katholieke actie, waar onze roemruchte Paus Pius XI deze actie tot een wereldbeweging heeft uitgebreid en zelfs een Kardinaal heeft ge geven om haar te leiden en te besturen. Vooral hield zijneerw. voor, dat met al leen lid te zijn de plicht tot katholieke actie niet vervuld is. De reeds gevoerde, en nog te voeren campagnes, worden uiteengezet. Komende tot de bespreking van deze uitvoering noemt spr. het op te voeren stuk: „de Witte Iris" als staande midden in de groote wereldge beurtenissen, in het hartje van de katholie ke actie. Op Japan waar dit stuk speelt ls het oog gericht van de geheele wereld en ook voor de wereld-kerk van Christus js de Invloed van dat land van groote betee- kenis. Toen ging het stuk in vier bedreven; het voerde ons naar Japan, waar met de Wes- tersche beschaving de revolutionaire ideeën worden ingevoerd, maar waar ook het ka tholicisme zich een plaats weet te verove ren. Zware eischen worden met de opvoe ring van dit stuk gesteld en het is vooral aan de toewijding in de leiding van de da mes Vlasveld en \an Es, bijgestaan door den heer J. van Aalzum, te danken, dat het stuk zoo goed werd opgevoerd. De vele en goede tooneelkrachten van de Graalwacht maak ten een voldoende bezetting van de vele groote rollen mogelijk. Er was aan alles veel zorg besteed vrouwelijke bezorgdheid had voor de uiterst moeilijk bijeen te bréngen requisieten tot in da kleine bijzonderheden gezorgd Het kaowerk was uitstekend verzorgd en bovenal het moeilijke spel werd zeer goed gespeeld; zoo goed, dat het publiek, dat aan vankelijk „nogal" rumoerig was, tot groote stilte gedwongen werd. Er waren fouten: de Nederlandsché taal kreeg nogal eens klappen, articulatie was bij een paar actrices zoek en op het einde, het laatste bedrijf kwam een duidelijk voelbare inzinking. Onze tooneelclubs wij hebben dit al meer opgemerkt moesten eerst het laat ste bedrijf instudeeren. De apotheose zorgde dan ook gelukkig voor een goed slot, als een aanvulling voor het ook al weer zwak uitgewerkte einde van het stuk. Tusschen de bedrijven zong de zangclub onder leiding van Pater A. Stringa een vier tal liederen. De opstelling van het kleine koortje was niet gelukkig gezocht en zingen zonder in- stumentale begeleiding is ook zeer moei lijk. Wij mochten echter zeer veel goeds in dit pas aangevangen werk ontdekken; be schaafd zingen en goede uitspraak ken merkt dit koortje hetgeen een goede be lofte inhoudt voor de toekomst. Ook de volksdansen vielen zeer in den smaak; bijna zonder fouten, los en levendig werden de dansnummers uitgevoerd. Als dit clubje zóó blijft uitgroeien, kan ook hiervan veel verwacht worden. Alles te zamen een mooie avond en wij onderstrepen den wensch van den Geest. Leider, dat het zóó mooi gevonden is, dat een volgenden keer alle ouders zullen ko men kijken. AA*"*— Vervanging van het stempelen. Met belangstelling las ik een bericht in uw courant over het voornemen van den Minister van Sociale Zaken om Kunste naars en Kunstenmakers (voetballers) van ons te maken. Het eerste lijkt mij een schitterend idee, want dan kunnen wij haar en baard la ten groeien en van het daardoor gespaarde geld volgend jaar met Paschen misschien óók een ei koopen. En al zullen wij er dan wel wat verwilderd uitzien, wij be hoeven dan niet meer te wijzen op ons lijden, doch beweren dan dat de verwil dering komt doordat wij geheel en al in de kunst opgaan. Verder zal het leven veel aangenamer voor ons worden omdat wij meer omgang met de vrouwelijke werkloozen zullen krijgen. Want als wij b.v. in de Leidschè Hout „Hans en Griet je" moeten opvoeren, dan kunnen wij niet met enkel Hanzen komen want daar be hoort een Grietje bij. Alleen ben ik bang dat op voorschrift een cirkel of een hoekje uit den baard geknipt moet worden, zoo als bij het rijwielplaatje, om te laten zien dat wij geen echte artisten zijn doch slechts imitatie. Maar als dat onverhoopt moet gebeuren dan is de aardigheid voor ons er af. Voetballen lfjkt mij niet gelukkig ge vonden, want voetballen bij een vetver- strekking van plus minus 7 gram per dag lijkt mij onmogelijk en moet men toch onwillekeurig zeggen: „Nou Moe, nou breekt mijn klomp". Mijnheer de Redacteur, beleefde dank voor de plaatsing. Een armlastige abonné, in de toekomst: De man met de baard. Ja. Wij kunnen begrijpen den uitval van den geachten inzender. Maar hoofd bedoeling van den minister is: te laten werken. Daarnaast wil hij bij zijn proef in Breda ook wat ontspanning geven (vooral zal daarbfj aan jongeren zijn ge dacht). Gezond hersteliser alléén, als er normaal werk is. Daarvan zijn we over tuigd. Maar 't is toch al héél wat waard, als er nuttig werk wordt verricht, al is 't dan min of meer gezocht werk. Deze be doeling van den minister moet worden toegejuicht. Het doodende stempelen moet, zooveel mogelijk, door iets beters worden vervangen. Red. L. Crt. HAAGSCHE RECHTBANK. Voor de zestiende maal voor zijn rechters. W. G. van beroep vlechter uit Leiden, het laatst zonder vaste woon- of verblijf plaats, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring moest hedenmorgen voor de zes tiende maal terecht staan wegens het ple gen van een tweetal inbraken in de Resi dentie en een poging tot inbraak. In den nacht van 11 op 12 Jan. had ver dachte zich via een W C -raampje toegang verschaft tot een winkel in de Beeklaan, alwaar een buit werd gemaakt van 12.71 uit een kassa. LEIDEN. Geboren: Leendert z. v. L. v. d. Berg en J. Stadsvoort. Abraham Petrus Nico laas z. v. J. Slootweg en J. M. Brederode. Klazina d. v. M. L. A. Beugelsdijk en K. Siecker. Johannes Stefanus z. v. J. P. Crama en E. C. Triel. Maria Helena Johanna d. v. L. J. Koek en C. M. Tuithof. Gerarda Maria d. v. N. J. Montanus en P. P. Devilee. Alphonsus Mattheus Ma ria z. v. M. P. Ouwerkerk en J. Heijink. Victor Hugo z. H. Riethoven en J. M. W. Bonte. Ondertrouwd: K. v. Rossen jm. 27 j en E. Pennenburg jd. 27 j. N. J. Cas- pers jm. 31 j. en M. Teijn jd. 28 j. H. Honsbeek jm. 21 j. en M. Rietkerk jd. 21 j. A. Eradus jm. 25 j. en T. J. C. Lange- veld jm. 24 j. D. Heruer jm. 23 j. en C. v. Es jd. 20 j. Overleden: K. Kalwij m. 74 j. H. v. Breda m. 30 j. A. Dieben wedn. 87 j. De tweede inbraak was gepleegd in het badhuis aan de Torenstraat, alwaar 24 stuk ken zeep en een rijwitl werden weggeno men. De derde inbraak was niet ge.luk't, want nadat verdachte zich door een kelderluik, in de Hoogstraat, had laten zakken was hij op een ander luik, dat toegang tot een win kel gaf, gestrand omdat er op dit luik een karpet gespijkerd was, Verdachte bekende volmondig waarna het woord was aan den Officier van Justitie mr. S. Hoekstra. Deze vond het een hopeloos geval. Reeds vijftien n.aal is verdachte wegens inbraken en dief stallen veroordeeld. Drie maanden is hij nu uit de gevangenis en reeds staat hij weer terecht voor een aantal inbraken. Verdach te zal uit de samenleving moeten verdwij nen, want zoo gauw hij op vrije voeten ia gaat hij weer inbreken. Spr. eischte een gevangenisstraf voor den tija van een jaai en daarna ter beschikking stelling van de regeering. Uitspraak over 14 dagen. De ontkennende medeplichtige. De vorige verdachte nad deze inbraken niet alleen gepleegd, maar had een mde- plichtige gehad, een 46-jarige stucadoor S. L. F. R. zonder vaste woon- of verblijf- p.aats en geboren te Leiden, thans gede tineerd. Deze verdachte begon met te verklaren, Cat hij nergens iets van afwist, maar de vo rige verdachte vertelde, dat hij via de schouders van zijn maat in den winkel aan tie Beeklaan was gekomen. De tweede bezwarende getuige was een winkelbediende uit een ijzermagazijn alwaar deze verdachte het breekijzer had gekocht, terwijl een logementhouder kwam verklaren, dat verdachte in de nachten, dat de inbraken waren gepleegd niet in het lo gement was geweest. Nog bleef verdachte pertinent ontkennen maar de Officier acht te het bewijs, door de drie getuigenverkla ringen, wettig en overtuigend bewezen en eischte een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar en zes maanden, waarbij nog rekening werd gehouden met het blanco strafregister van den verdachte. Ook hier werd de uitspraak bepaald op 3 Mei. LEIDEN, 18 April. Groentenveiling. Per 100 kg.: prei 2.70—4.80, kroten, gekookt 79, peen 12.30, andijvie 510, sla 5—12, witloof 4—13, postelein 19—22. spinazie 47. per 100 stuks: bloemkool 4,0018.90, salade 1.004.40, knolsel- derie 1.00—1.70, rabarber 90 cent, per 100 bos: radijs f 2.303.50, selderie f 0.30 —1.00, rabarber 1.70—3.70, raapstelen 0.40—1.30. 19 April. Vette Varkens. Aanvoer: 107 totaaly. 107 zwaar 5455 cent per kg. levend gewicht. Handel tamelijk. ROTTERDAM, 19 April. Vee. Totale aanvoer: 5470 stuks, 178 paarden, 1385 ma gere runderen, 890 vette runderen, 253 vette kalveren, 54 graskalveren, 1795 nuchtere kalveren, 442 schapen en lamme ren, 403 varkens, 70 bokken of geiten. Prij zen per kg.: vette koeien 76, 63 en 5054 cent, vette ossen 70, 06 en 5456 cent, stieren 65, 60 en 55 cent, vette kalveren f 1.10, 95 en 6070 cent, schapen 50 en 45 cent, nuchtere kalveren 40, 35 en 30 cent, slachtpaarden 60, 52 en 44 cent, varkens 64, 53 en 52 cent. Prijzen per stuk: scha pen 282420, lammeren 14128, zuiglammeren 97—6, nuchtere fokkal- veren 252218, slachtpaarden 250 195—140, werpaarden 3.80—330—200, hit ten 250—200—100, stieren 360—230— 205, kalfkoeien 330—280—200. melkkoeien f 325—285—205. varekoelen 215180 150, vaarzen f 225—170—120, pinken t 185 150110, graskalveren f 1208050, bokken of geiten 1284. AMSTERDAM, 19 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 430 vette koeien waarvan de prijzen waren: 74—80, 66—72 en 50—64 cent per kg. slachtge- wicht; 60 melk- en kalfkoeien 180—240 per stuk, 81 vette kalveren 2e kwal. 5868 cent. 3e kwal. 48—56 cent per kg. levend gewicht, 243 nuchtere kalveren 9, 18 schapen 25—30 per stuk 385 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg 6367 cent, zware 6465 cent, vette var kens 62—63 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 5 wagons geslachte runderen uit Denemarken. BODEGRAVEN, 19 April. Kaas. Aange voerd. 93 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 4320 stuks, wegende 38.880 kg. Prijzen met rijksmerk le soort 22—23, 2de soort 19—21. Handel matig.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7