NIEUWS DINSDAG 19 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 STADS OORLOG IN CHINA LIJDEN DER BURGERBEVOLKING. Zooals men reeds op verschillende affi ches kan lezen, heeft er op Donderdag 28 April des avonds in de Gehoorzaal een Chineesche avond plaats ten bate van de Chineesche burgerbevolking (om deze te helpen met verband- en geneesmiddelen, enz.), daar zij in den grootsten nood ver keert. Deze avond, door het Chineesche Comité alhier (waarin met personen van allerlei richting en andere Katholieken ook Deken Homulle zitting heeft) opgezet, be looft iets heel bijzonders te worden. De Chineesche Gezant aan ons Hof heeft toe gezegd, aanwezig te zullen zijn, terwijl tal van personen uit de eerste kringen van allerlei richting zullen verschijnen. De echtgenoote van Leiden's Burgemeester is Eere-Voorzitster van het Comité en de echtgenoote van den Leidschen hooglee raar in hét Chineesch, mevr. M. C. Duy- vendak-Allen, Presidente. Binnenkort zal het gedetailleerde pro gram worden bekend gemaakt, maar wij kunnen alvast mededeelen, dat het St. Odo- knapenkoor in hun nieuwe kleedij (ivoor kleurige tuniek met steenroode sjerp en dito baret) onder leiding van hun Directeur Kapelaan Paap zijn medewerking aan dit schoone charitatieve doel gratis zal verlee- nen, eveneens ook het Leidsche gezelschap „Musica". Er zal een Chineesch tooneelstuk in Chineesche costumes worden opgevoerd; en verder nog een Chineesche declamatie, Chineesche drakendans, goochelaar, film van de oorlogsverwoestingen in China. Na tuurlijk zal ook het rad' van avontuur en de bekende grabbelton niet ontbreken, ter wijl de uitslag der loterij zal worden be kend gemaakt, die voor dit doel gehouden is. Een en ander zal wel zeer veel publiek trekken, zoodat het wel wenschelijk zal zijn zich tijdig van kaarten te voorzien, wil men niet te laat komen en de zaal uitver kocht vinden. De toegangskaarten (in drie prijzen: 50 en 75 cent en een gulden) zijn bij de Comité-leden en bij d'- op de affiches aangegeven adressen (o.a. Firma A. J. Huibers, Haarlemmerstr. 123) te verkrijgen. EERSTE PLECHTIGE H. MIS PATER ABEL DUINDAM O.F.M. Gisteren heeft wederom een der zonen der St. Petrus-parochie, de weleerw. Pater Abel Duindam O.F.M. in de St. Petruskerk zijn eerste Plechtige H. Mis opgedragen. Op het in blijde Paaschkleedij gestoken altaar en priesterkoor een tooi van palmen en azalea's had om half elf deze immer treffende plechtigheid plaats. De neomyst werd op het priesterkoor op liturgische wijze ontvangen met het blijde Introitus van den tweeden Paaschdag: De Heer heeft u geleid in een land over vloeiend van melk en honing, gezongen door het koor der St. Petrus-parochie, ver sterkt met zangers van andere parochiale kerkkoren. Door dit koor werd onder leiding van den heer van Velzen uitgevoerd de vier stemmige Missa S. Trinitatis van Hubert Cuypers. Assistentie verleenden bij dit plechtig Misoffer Pastoor Th. Beukers als presby- ter-assistens, Pater Drs. B. de Goede O.F. M., directeur der R.K. H.B.S. als diaken, Kapelaan H. van der Ven uit Amsterdam, oud-kapelaan der parochie, als dubsdiaken terwijl een neef van den neomyst, de eerw. heer Duindam, /theologant bij de Priesters van het H. Hart, ceremoniarius was. De feestpredicatie werd gehouden door Pastoor Th. Beukers, die als tekst had ge kozen de woorden uit het Introitus van den tweeden Paaschdag: „Introduxit Do- minus vos in terrain fluenten lac et mei et ut lex Domini semper sit in ore vestri": „De Heer heeft u geleid in een land, over vloeiend van melk en honing en opdat de wet des Heeren steeds zal zijn in uw mond". „De gewijde redenaar zette uiteen, dat deze tekst van toepassing is op de uitleiding der Joden uit het land van Egypte naar het beloofde land. Maar de Kerk past die woorden ook toe op de doopleerlingen, die op Paasch-Zaterdag gedoopt en in de H. Kerk zijn opgenomen. Hen heeft de Heer immers geleid uit het land van het Hei dendom naar het beloofde land van het Christendom. En op het hoogfeest van Paschen hebben zij voor de eerste maal in de H. Communie Christus ontvangen in hun hart. Maar dit kan nu ook worden toegepast op dezen jongen priester, die, zooals de doopleerlingen op Paasch-Zatérdag en Paschen, ook in het Priesterschap veel bo vennatuurlijken zegen ontvangt voor zich zelf en om deze mede te deelen aan ande ren, want hij zal nu op zijn beux't anderen moeten binnen leiden in het land der ge naden. De gewijde redenaar wenschte de neo myst en zijn familieleden van harte geluk en besloot met den wensch, dat de neomyst vooral zou worden een heilig priester. Hierna werd door den neomyst het H. Misoffer voortgezet, terwijl het zangkoor onder de offerande het „Jesu dulcis memo- ria" van Kothe zong. En weer stil en indrukwekkend was het oogenblik, waarop de neomyst aan zijn ouders, broers en zusters de H. Communie uitreikte. Na de H. Mis zong het zangkoor het feestelijke „Jubilate Deo" van D. Kroon; Om drie uur had ten huize van de ouders van den jubilaris een drukbezochte recep tie plaats, waar vele parochianen en vrienden den jubilaris kwamen gelukwen- schen. Ook een groot aantal vroegere sportvrienden van den neomyst deden hierbij van hun belangstelling blijken. Des avonds om half zeven celebreerde de neomyst in de St. Petruskerk een plech tig Lof van dank, waarbij hij werd geas sisteerd door Pater Drs. B. de oGede als diaken, door kapelaan A. Leenders als sub diaken en den eerw. heer J. Duindam als ceremoniarius. Onder het Lof zong het zangkoor een plechtig Te Deum. EEN GESLAAGDE AVOND VAN „PULCHRI STUDIO". Opvoering van de operette „Nelly". De- opvoering van de operette „Nelly" door het R.K. gemengde zangkoor „Pulchri Stu dio", welke opvoering gisteravond in de groote Stadsgehoorzaal plaats vond, is een getuigenis geworden van de ernst, waarme de het bestuur en de leden van „Pulchri Studio" streven naar beschaafd amusement en naar het voor goed en ernstig willende amateurs hoogst bereikbare. Want het wil toch wel iets zeggen, dat een vereeniging van menschen, die iederen dag worden opgeëischt door hun dagelij k- schen arbeid het klaar spelen een operette als deze zoo in scène te zetten en zoo tot opvoering te brengen. Van dillettanten zou men toch. zulk een tooneelaankleeding en costuums niet behoe ven te verwachten en misschien zelfs niet het losse en. aardige optreden der execu tanten, al moet hieraan odk~direct worden toegevoegd, dat de groote koren, die ook bij het spel het tooneel vulden, het den re gisseur moeilijker, maar den toeschouwers aangenamer maakten. Het moge toch voor den regisseur een moeitevolle taak zijn ge weest zulke groote groepen te dirigeeren, allen hun juiste plaats aan te wijzen, zeker is, dat het massaspel, dat hierdoor ontstond de noodzakelijke gapingen van individueel spel-van-amateurs op gelukkige wijze aan vulde. Dit verhoogde de bekoring van het geheel niet weinig, wat wel duidelijker uit kwam als in die groepen een of meerderen tot ietwat onbeholpen individueele presta ties in gebaar en houding overgingen. Hier in iets te verbéteren zal voor den regisseur, den heer J. van Leeuwen, de taak voor de toekomst zijn. Maar, zooals gezegd, het ge heel was verrassend en maakte op de tal rijke toehoorders de Stadsgehoorzaal was bijna geheel bezet een zeer goeden in druk. De inhoud van deze operette, welke een gelukkige keuze was, is het spel van de zee en die haar bevaren. De tekst kan zeer ge slaagd worden genoemd. Het dramatische wordt niet al te zeer aangedikt en het gege ven is natuurlijk. Ook de compositie der tekst is lofwaardig, de muziek is frisch en gevoelig en in staat de toehoorders direct aan te spreken. Het verhaal geeft de geschiedenis van het visschersgezin Verhoef in een vis- schersdorpje in Zeeland. Er is een boot ver gaan van Engelsche nationaliteit en gered is slechts een klein meisje, dat door het gezin Verhoef liefderijk wordt opgenomen (le bedrijf). In het tweede bedrijf, dat achttien jaar later speelt, is dat meisje groot geworden en haar pleegbroeder ver klaart haar zijn liefde. Op haar verjaardag komen de dorpelingen haar geluk wensch en, nadat ook Geert haar redder om haar hand had gevraagd, die echter wordt afgewezen. Voordat de gendarme de jongens van 22 jaar komt inlijven in het leger van Napoleon, wordt er ter eere van Nelly's verjaardag een alleraardigste rondedans gehouden (2e bedrijf). In het derde bedrijf komt Verhoef terug na een schipbreuk. Hij heeft in Engeland Nelly's vader gevonden, een voorname heer, die desniettemin toestemming geeft tot Nelly's huwelijk met Floris Verhoef. Er dreigt nog een ramp als Floris zal worden gearresteerd wegens niet opkomen voor den- dienst in het leger van Napoleon, maar nu biedt Geert zich aan in Floris' plaats te dienen. Wij hebben reeds gezegd, dat de aanklee ding en de costuums (vervaardigd door de firma Hoppezak, die ook voor 'n zeer goede - grime zorgde) zeer te roemen was. De Zeeuwsche kleeding was perfect, de dames droegen zelfs echte kappen en oorijzers. Wat het spel betreft mogen wij nog een opmerking maken betreffende de ronde dans. Deze was voortreffelijk ingestudeerd en werd ook zoo goed als zonder fout uit gevoerd. Alleen, het duurde te lang. De regisseur dient; te. onthouden, dat -.het pu bliek beter naar meer.kan verlangen dan dat door een te lang rekken zijn aan dacht verslapt. „In der Beschrankung zeigt sich der Meister. Wat de muziek-en de zang betreft, ook dit gedeelte is succesvol verloopen. En deze hulde geldt natuurlijk vooral den dirigent, den heer Th. van.Niekerk. Natuurlijk leggen wij. hier den maatstaf van het amateurisme aan en zelfs dan zou er nog heel wat te verbeteren vallen, indien men niet zou bedenken, dat de dirigent moet roeien mét de riemen, die hij heeft. De beste tenoren en sopranen moeten uit de koren worden weggenomen om op te tre den als solisten. Van deze solisten w.as bij de dames het beste Nelly (mej. Truus de Haas) die een zachte zuivere stem heeft en deze ook het meest natuurlijk aanwendde. Bij de heeren viel de stem (ook het spel) van den heer Hoppezak het meest te be wonderen. Hij heeft een goede bariton, waarmee hij eenige goede liederen zong. Wij zouden slechts willen aanraden bij het zingen net te veel te-ac'teeren of.... dit moet volmaakt kunnen zijn. Verder tradèh Op als solisten mej. Klaren- bos en de heer L. v. Leeuwen, resp. als Anna Verhoef en haar man, die zich bei den meer op het natuurlijk gebruik van hun stem moeten toeleggen. Ook de stem van Floris Verhoef viel te loven, al moest deze een enkele maal, evenals die van den heer L. Timmermans, als oude visscher, wat worden geforceerd. De pianobegeleiding werd op de juiste wijze slechts aangeven en ondersteu nen uitgevoerd door den heer F. de Laaf van het symphonie-orchest der St. Josephs- gezellen „Frans Schweitzer", welk orchest steeds meer vooruitgaat en ook nu weer on der leidiiig van den heer Adolf Brunt de entre-acten op zeer verdienstelijke wijze vulde. Voor den aanvang sprak de geestel. mo derator van „Pulchri Studio", kapelaan F. Lohmann, een welkomstwoord tot de tal rijke aanwezigen. Hij feliciteerde de ver eeniging met haar 15-jarig bestaan en heet te welkom de abonné's,-Pater Tesser O.F.M,. de. voorzitter van kath. Leiden, den heer W. Kriek, de zangvereen. O..B.K. uit Al phen, het kerkkoor van Voorhout, de pia nist Frans de Laaf en de Pers en wenschte allen een prettigen avond. Na het tweede bedrijf bood de secretaris van „Pulchri Studio", de heer van der Veer, aan de dames Klarenbos en de Haas ieder een bouquet bloemen aan. Het publiek deed duidelijk van zijn enthousiasme blijken en huldigde „Pulchri Studio" met open doekjes en veel applaus. Ten slotte verzocht men ons mee te dee len, dat hedenavond de gewone repetitie doorgaat. ZONDER WERK? Meldt u dan aan! Is het werkkamp "te Egmond voor velen nog onbekend? Men zou het gaan denken, gezien de niet zoo groote deelname. Degenen, die er van geprofiteerd hebben, zijn enthousiast terug gekomen en zouden wederom er heen willen. Dat zegt alles. Er kan in velerlei branches gewerkt wor den, want de opbouw van de Abdij van Eg- mond biedt aan alle handen werk. En is het geen heerlijke gedachte, te mogen ar beiden aan de Abdij, waar hét geloof en de beschaving in ons vaderland begonnen? Daar heeft Adel/bert met zijn gezellen in praktijk gebracht, dat Godsdienst en Arbeid de gouden bodem van het volk zijn! Jongeren zonder arbeid, uw plaats is daar. De beroerde omstandigheden kunt ge beteren, uw niets doen omruilen tot ar beid. Egmond biedt u werk. Meldt u dan aan! Komt a.s. Zaterdagavond naar het Gezel len huis, Rapenburg 52 en Maandag 9 Mei kunt u voor acht weken aan den arbeid. U ■krijgt vrije kost en inwoning, vergoeding van reisgeld of tegemoetkoming in fiets- geld, bovendien 1.75 zakgeld per week. Schriftelijk aanmelden kan ook, met ver melding van naam, adres, beroep en ge boortedatum. Weifelt nu niét meer. Meldt u! De Secr. der R.K. Comm. v. J. W. STEPH. MENKEN. „DIE ALTIJD BLIJFT". De St. O do-Koorknapen onder de emi nente leiding van Kapelaan E. Paap zult U in hun vocale prestatie kunnen hooren op Dinsdag 26 April a.s., terwijl U dan tevens voor het eerst hun nieuwe pakjes zult kun nen be.wonderen. De avond staat verder in het toeken der Katholieke Actie „Voor God" doordat de Vereenigde Haagsche Spelers het tooneel- werk in vier bedrijven „Die altijd blijft" geschreven door Pater F. Hendrichs S.J. zullen opvoeren. Waar dit spel werd opgevoerd trok het steeds volle zalen. Leiden mag dus in dit opzicht niet achterblijven. Voor verdere bij zondeheden ve wijzen wij u naar de advertentie van morgen avond. R.K. Landarbeidersbond „St. Laurentus." Morgen zal er een H. Mis worden opge dragen om 10 minuten voor half negen in de Hartebrugskerk „Uit dankbaarheid bij een 25-jarig jubileum." Deze H. Mis is tot intentie van onzen eminenten voorzitter van het hoofdbestuur A. J. Loerpkkeiy die thans 25 jaar vrijge stelde van onzen bond is. Wij hopen, dat alle leden die kunnen, bij deze H. Mis tegenwoordig zullen zijn en zoo mogelijk ter H. Tafel zullen naderen. Namens het bestuur. J. P. v. d. BERG, voorzitter. R.-K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph". Donderdag 21 April de s avonds van 89 uur in zaal 6 van den Volksbond gelegen heid de bonnen te verzilveren voor den 2en Paaschdag. Er mogen niet meer dan 4 bon nen voor het bouwbedrijf worden ingele verd. Stucadooors 5 bonnen en schilders 5 bonnen. Tevens zij vermeld, dat de R.-K. Bouw vakarbeidersbond Woensdag 27 April alge- meene ledenvergadering houdt in zaal 6 van den Volksbond, des avonds 8 uur. Begrafenis oud-notaris L. J. C. A. Gordon. Hedenmorgen om 11.30 uur vond in al len eenvoud op de begraafplaats aan de Groenesteeg de teraardbestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen oud-no taris L. J. C. A. Gordon, die de vorige week na een langdurige ongesteldheid op 82-ja rigen leeftijd hiér ter stede overleed. Met den stoet kwamen o.a. mede, de heeren A. de Koster, H. J. Jesse, P. J. Hasselbach al len uit Leiden en de heer Lignac uit Den Haag. Toen de kist in het familiegraf was nedergelaten trad naar voren de heer P. J. Hasselbach, vriend van den overledene, die woorden van afscheid sprak. Hij bracht dank namens de weduwe aan den heer A. de Koster, die de weduwe veel heeft bijge staan in deze moeilijke dagen. Namens de weduwe dankt de heer P. J. Hasselbach al le aanwezigen voor de betoonde belangstel ling. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 5911. Stoomtimmerfa- briek Northgo voorheen firma P. Alkema de en Zonen N.V. Noordwijk, Pickéstraat 70a. N. Comm.: A. M.. Alkemade Pzn., Th. C. Alkemade Pzn., en L. Th. M. Alkemade Pzn., Noordwijk. 795. Apotheek G. F. Reyst, Leiden, Steen straat 35. Wijz. handelsn. in: Apotheek Reyst. Nieuwe inschrijving. 7171. Fi liaal Amsterdamsche Scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr. (f). Alphen aan den Rijn, Emmalaan 38. Hoofdz.: Amsterdam. Ge- volm. bij het fil.: A. de Kwant, Alphen aan den Rijn. Paukepaard voor 6 R. V. A. Het paukepaard dat eertijds door de Leidsche burgerij aan 6 R. V. A. zal worden aangeboden is in de Doelenkazerne aan gekomen en hedenmorgen door de commis sie bezichtigd. Op het Fluks-terrein is gistermiddag tij dens een korfbalwedstrijd de 29-jarige D. de L. uit Eindhoven door een anderen spe ler per ongeluk op den rug gesprongen, ten gevolge waarvan de L. een bloeduitstorting in den rug opliep, Hij-werd door den E. H. D. verbonden. In druk is verschenen het verslag over de werkzaamheden der Contactcommissie voor de samenwerking tusschen Sted. Licht fabrieken en de erkende Instalateurs hier ter stede. Laatste berichten MOTORRIJDER TEGEN VRACHTAUTO GEBOTST Aan gevolgen overleden Vanmorgen omstreeks tien uur is de 19- jarige ongehuwde Duitsche schippersknecht P. Koopmans, wonende te Burum (Fr.), op den Frieschen Straatweg onder Gronin gen, ter hoogte van de melkfabriek „De Ommelanden", bij het inhalen van een G.A.D.O.-bus met groote snelheid tegen een vrachtauto van den houthandel van Calcar en Penon uit Groningen gereden. De jongeman werd met een verbrijzelden schedel opgenomen. Hij was op slag dood. Het motorrijwiel werd vernield. Na de botsing reed de vrachtauto tegen twee boomen waardoor zij vrij ernstig wQfd gehaven. De bestuurder van de auto kwam er goed af. Het lijk van den schippersknecht is naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. HUISZOEKING BIJ STEUNVERLEENING TE WEESP. Op vermoeden van fraude. Vanmorgen hebben de officier van justi tie mr. dr. J. A. van Thiel de substituut officier van justitie mr. J. W. Bosch, en de rechter-commissaris mr. N. de Beneditty, een inval gedaan bij de gemeenteadmini stratie te Weesp, op de af deeling steunyer- leening, die ondergebracht is in een admini stratiegebouw aldaar. De geheele admini stratie is door de justitie in beslag.genomen en overgegeven aan de ambtenaren van den Rijkscrisisdienst, die indertijd ook een on derzoek hebben ingesteld bij de steundien sten te Zaandam en Diemen. Deze huiszoeking en inbeslagneming van de geheele administratie en de daarbij be- hoorende correspondentie is geschied op grond van het feit, dat men vermoedt, dat er ernstige fraudes hebben plaats gehad bij de steun ver leening. Er zijn n.l. gegronde vermoedens dat in vele gevallen steun is verleend aan personen, die in den tijd waar over steun werd verleend, regelmatig werk hadden. De rijksdienst heeft thans, de ge heele steunuitkeering te Weesp in handen genomen. Administratie, boeken en kassen zijn overgebracht naar een ander perceel, waarover deze dienst de volledige beschik king heeft gekregen. Het onderzoek is nog in vollen gang, zoodat de omvang van de fraudes nog niet vaststaat. TELEGRAMMEN DE STRIJD BIJ TORTOSA. BARCELONA, 19 April. (A. N. P.). In de sectoren Cherta en Amposta en ten Noorden en ten Zuiden van Tortosa werd gisteren zeer hevig gevochten. Ondanks de herhaalde aanvallen der opstandelingen die daarbij worden gesteund door tanks en vliegtuigen, houden de regeeringstroepen stand. Het pas gevormde front ten Noor den van Uil de Cona is niet aanmerkelijk gewijzigd. Ten Zuiden van Beni Carlo hebben de troepen van generaal Aranda geprobeerd het front aan de Middelland- sche Zee te verbreed-en, doch zij hadden geen succes. ITALIAANSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. Drie dooden. BELGRADO, 19 April. (A. N. P.). Een driemotorig Italiaansch vliegtuig, dat op weg was naar Roemenië, is bij het dorp Pokleka (Slovenië) ten gevolge van een ontploffing, vernield. De drie inzittenden, twee Italiaansche officieren en een Roe- meensch officier, zijn om het leven geko men. HET CONFLICT IN DE FRANSCHE METAALNIJVERHEID TEN EINDE. PARIJS, 19 April. (A. N. P.). Het con flict in de metaalindustrie, dat bij Citroën 23 dagen heeft geduurd, doch bij andere ondernemingen slechts enkele dagen, is bijgelegd. Vanochtend is in de meeste fa brieken het werk hervat,. In sommige fabrieken wordt nog niet normaal gewerkt. Zij zullen wegens mate- rieele moeilijkheden pas morgen volledig in bedrijf kunnen zijn. Dit was o.m. het ge val bij Renault, waar het werk slechts ge leidelijk kan worden hervat. De Parijsche metaalarbeidersorganisatie eischt, dat schadeloosstelling zal worden gegeven in de gevallen, dat het werk niet op tijd zal worden hervat. In sommige fabrieken waren de arbei ders vanochtend al om acht uur aanwe zig, hoewel de patroons last hadden gege ven, dat het werk pas om half twee van middag zou worden hervat. HET BOMBARDEMENT VAN KANTON.. LONDEN, 19 April. (A. N. P.). Uit Hongkong wordt gemeld, dat ten gevolge van de bombardementen, uitgevoerd door Japansche vliegtuigen, Zondag alleen reeds te Kanton 250 personen moeten zijn gedood en 300 gewond. De lijken worden nog steeds uit de puinen der vernielde huizen te voorschijn gebracht. Met de Paaschda- gen heeft Kanton meer geleden dan ooit. COMPLOT TEGEN STALIN ONTDEKT. Samenzweerders zijn allen generaal. HELSINGFORS, 19 April. (A. N. P.). Naar de „Svenska Presen" bericht, zijn op last van den Russischen volkscommissaris van binnenlandsche zaken en leider van de geheime politie, Jesjof, zeven opper-offi- cieren van het roode leger gearresteerd. Zij worden beschuldigd een complot te hebben gesmeed om Stalin en Worosjilfof te vermoorden. De aanslag zou worden ge daan op 1 Mei tijdens de parade op het Roode Plein. De arrestanten zouden bekend hebben, dat zij bommen zouden hebben willen wer pen naar de tribune, waar de leiders van de regeering zouden staan om de parade gade te slaan. Zij zouden hun opdracht uit het buitenland hebben ontvangen. De arrestanten zijn maarschalk Jegorof, generaal Iktorof, generaal Alksnis, gene raal Kasjinin, opperbevelhebber van de Kaukasus, generaal Dybenko, bevelhebber van het militaire district Leningrad, gene- 'raal Bielof, bevelhebber van het militaire district Minsk en generaal Garbasjof, die naar verluidt in de gevangenis zelfmoord zou hebben gepleegd. ZWEEFVLUCHT BOVEN DE NOORDZEE BERLIJN, 19 Aprü. (A.N.P.) De zweefvlieger Klietz van de rijksschool voor zweefvliegen op Sylt heeft gisteren, niettegenstaande het slechte weer een vlucht van ongeveer 230 K.M. gemaakt. Hij is in de nabijheid van Bremen geland. Voor het éérst sedert het bestaan van de school op Sylt is thans een lange vlucht bov*en de Noordzee gemaakt. NOG EEN NIEUW RECORD ZWEEF VLIEGEN. LONDEN, 19 April. (A. N. P.). De zweefvlieger J. S. Fox van de London Gli ding Club, is gisteren met zijn toestel op gestegen van het veld der zweefvliegclub der studenten van Cambridge te Huish. Hij zweefde naar Pewsey, een afstand van 144 mijlen, waarvoor hij zes uur, noodig had. Nilcholson was Zondag c 'e uur in de lucht. Hij heeft toen 122 mijlen afgelegd. Wl SM,NOTEER IN GEN <AM.S> "«DAM* 72.: 0 5.661/., 30.291/., 41.391/., 46 20 1.79 »/M Praag 6,261/2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3