BIOSCOPEN TE LEIDEN LUCHTVAART Uit dc zweelwereld FAILLISSEMENTEN DINSDAG 19 APRIL 1938 DE LEIRSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Artisten en Model len (Jack Benny, Ida Lupino). 3 tegen 0 (Joe Brown) Amusem. film Kom. film Iederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, oens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Singende Jugend (Wiener Sangerkna- Len). Speelfilm lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 8—11 our. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd Luxor: Lido: Top of the town (Do- ris Nolan, Ella Lo gan, Henry Arme- tha). De onweerstaanbare (Anny Ondra). De vliegende Zot (Joe Brown). Op glad ijs. (Sonja Henie). Kom.revue en showfilm Kom. film Kom. film Amusante showfilm lederen avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur. Matinée: Zaterdag, Woensdag an Donderdag 2 uur. Iederen avond 8 15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur natinée. Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Rose Marie (Jean- nette Macdonald, Nelson Eddy). In de penarie (Stan Laurel, Oliver Har dy). Roman t. speelfilm Kom. film Iederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd zilveren medaille door de nationale jeugd storm meisjes (20 K.M.), door de R. K Sportvereeniging Spirit uit Dordrecht (30 K.M.) en door de nationale jeugdstorm heeren (30 K.M.). „Steeds Voorwaarts" verwierf de bron zen medaille van de A.N.V.V., terwijl de burgerwacht Oegstgeest en de Princevlag te Leiden elk een bronzen medaille van de V.V.V. veroverden. POSTDUIVEN Wassenaarsche Postduivenclub. len Paaschdag hield bovengemelde ver- eeniging een wedvlucht met oude duiven vanuit Duffel (België), afstand pl.m. 117 K.M. De vogels werden aldaar in vrijheid gesteld te 8 uur 30 met Noordenwind, koud weer. De eerste duif bereikte het hok te 10 uur 50 min. 33 sec. en had het traject gevlogen met een gemiddelde snel heid van 816,93 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif werd geconsta teerd te 11 uur 8 min. 22 sec. en had ge vlogen met een gemiddelde snelheid van 741,74 meter per minuut. De uitslag was als volgt: le, 2e, 6e, 7e, 16e, 17e en 18e K. I. Waas dorp. 3e, 11e en 14e L. H. de Kleine. 4e A. van Duykeren. 5e J. F. v. d. Lely. 8e, 20e en 21e C. Versteeg Jr. 9e, 10e, 13e, 19e en 22e J. H. M. tnou- wer. 12e W. C. van Beekum. 15e P. Bouwmans. Voor deze vlucht was ook bijzondere belangstelling bij de vliegdonateurs. Zij allen dongen ook mede naar een extra prijs bestaande in een aantal eiereq en slechts de eerste vogel van iederen lief hebber telde hiervoor. De uitslag hiervan was: 1. K. I. Waasdorp, 2. L. H. de Kleine, 3. A. van Duykeren, 4. C. Versteeg, 5. J. Pennaarts, 6. J. F. v. d. Lely, 7. J. H. M. Brouwer, 8. W. C. van Beekum, 9. P. Bouwmans, 10. P. van Leeuwen, 11. P. F. Oosterveer, 12. J. van Noord, 13. T. Stok, 14. H. van Laar, 15. G. A. Raaphorst en 16. K. van den Bosch. EEN MISLUKTE RECORD-VLUCHT. Uit Tripoli wordt vernomen, dat het vlieg tuig, waarmede Albertini en zijn makkers op weg waren van Londen naar Kaapstad^ bij Tripoli een ongeluk heeft gehad. Albertini en zijn metgezellen zijn ge wond. Naar Reuter hieromtrent nader meldt, is Albertini ernstiger gewond dan zijn metge zellen. Het toestel is zwaar beschadigd. De vliegers zullen hun tocht niet kunnen voort zetten. Bijzonderheden omtrent het tijdstip, waarop het ongeluk gebeurde, zijn niet be kend, evenmin wat de oorzaak is. Hoewel de Italiaansche bladen melding hadden 'gemaakt van het vertrek van Croy don, hebben zij niet over het ongeluk ge meld. NEDERLANDSCH RECORD-ZWEEF VLIEGEN GEBROKEN. Nauta zweeft van Ypenburg naar Namen. De zweefvlieger Nauta is gistermiddag te 2.15 uur met de Grunau Baby van het Ne- derlandsch Instituut voor Zweefvliegen van Ypenburg gestart èn 's middags te 6.15 uur cp het nieuwe militaire vliegveld bij Na men (België) gedaald Door deze tocht heeft Nauta het Nederlandsche record, dat tot nog toe op naam van Hoekstra stond (120 K.M.) op zijn naam gebracht De heer Nauta heeft op ongeveer 150-0 meter boven starthoogte gevlogen Het toestel zal in Namen gede monteerd worden en naar Ypenburg wor den vervoerd ZWEEFVLIEGER MAAKT GESLAAGDE NOODLANDING. Hij raakte uit de bui. LAWNTENNIS AMATEURS TEGEN OEFENMEESTERS: 2—3. Met veel wind en weinig belangstelling. Onder zeer ongunstige weersomstandig heden en daardoor onder zeer geringe be langstelling heben de vier spelers, die be gin Mei de Nederlandsche ploeg tegen Frankrijk zullen vormen, te Noordwijk tegen oefenmeesters gespeeld op de banen van de Noordwijksche sportvereeniging. Een gure wind blies over de banen van het Noordwijksche casino. Af en toe kwam een hagel- of sneeuwbui los en het volgen van het spel was verre van aangenaam voor het 200-tal belangstellenden, dat in dikke jassen gehuld en met plaids gewa pend naar Noordwijk was getrokken. Aan het spelpeil kwam dit weer niet ten goede: alle spelers klaagden over de wind, die de ballen in de verkeerde richting dreef. De uitslagen zijn: HughanGoedraad 46, 61, 64; Van SwolHemmes 36, 63, 1210, 16, 6Teschmacher Waasdorp 36, 16, 26; De Brauw Waasdorp 06, 16, 63, 57; Hughan en van SwolGoedraad en Hemmes 68, 6—3, 1—6. De oefenmeesters wonnen dus met 32. ATHLETIEK A.V. „HOLLAND". J aarv e r gadering. De gehouden jaarvergadering van deze Leidsche athletiekvereeniging heeft o.m. tot gevolg gehad, dat het bestuur als volgt is samengesteld: C. Guldemond, voorzitter; G. v. d. Linden, penningmeester; J. Gus- senhoven, Voorstraat 6, Voorschoten, secre taris; A. J. Visser H. Woerd 120, wedstrijd secretaris; O. Kronig, commissaris. Als opstellers van het vereenigingsblad werden opnieuw aangewezen A. J. Visser en 0. Kronig. De training vindt deze zomer, dank zij de sportieve medewerking van de hockey- vereeniging „Leiden" plaats op het terrei nencomplex van genoemde vereeniging aan den Warmonderweg. Geoefend zal worden op Maandag, Woensdag- en Donderdag avond, terwijl de leiding, zooals bekend, in handen is van den heer Korver, die o.m. eveneens de Nederlandsche athletiek-ploeg traint Woensdagavond half zeven uur zal voor het eerst van het terrein gebruik worden gemaakt. Ook belangstellenden zijn dezen avond welkom. DE PARKWEGWEDSTRIJD TE GOUDA. Onder groote belangstelling vond Maan dagmiddag in het van Bergen-IJzendoorn- park te Gouda de j aarlij kssche Park weg wedstrijd, de P. P. W. '38 plaats, welke wed strijd in verband met het tienjarig bestaan van de organise erende vereeniging Vires et Celeritas nationaal werd gehouden over een afstand van 3 K.M. Een honderdtal athleten, verdeeld over de verschillende klassen, nam deel, hetgeen een bevredigend aantal genoemd kan wor den. Over het algemeen werden goede presta ties verricht en was de strijd zeer levendig. De uitslagen luiden: Klasse a: 1. A. de Ruiter (Vires et Celeritas, Gouda) 9 min. 6,3 sec. 2. J. Meyer (Volewijckers, Amster dam) 9 min. 16,7 sec. 3. A. Groeneweg (Sportclub Rotterdam, R'dam). Klasse b: 1. H. Lems, Bussum) 9 min. 21,3 sec.;2. J. Walbeek (S.V.V., Schiedam) 9 min. sec. Klasse c: 1. L. A. van Houtert (Vlug en Lenig, Den Haag), 9 min. 24 sec. 2. P. Straa- ten(Rotterdam) 9 min. 28,4 sec. 3. P. Wag- tendonck (D.O.S. Rotterdam) 9 min 29 sec. Klasse d (niet K.N.A.U.-leden: 1. B. Mo lenbroek (Emma, Dordrecht) 9 min. 49,1 sec. 2. C. Berkhouwer (Alkmaar) 9 min. 59,4 sec. Veteranen: 1. C. v. d. Heuvel, (Vires et Celeritas, Gouda). 1500 Meter: Juniores. 1. J. Kloos (Pro Pa- tria, Rotterdam) 5 min. 4,5 sec. Hero-Perl Wisselbokaal voor de vereeni ging met de vier best geplaatste c-klassers: 1. D.O.S., (Rotterdam) 24 punten (beker- houdster 1938), 2. Vires et Celeritas, Gou da, 56 punten. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. De uitslagen van gisteren op Duindigt gehouden courses zijn als volgt: Auroraprijs prijzen dra ver ij over 1700 me ter, 1. Baronesse K., eigenaar G. Kerr.kers, K.M.-tijd 1.39 1/5, 2. Bleu Band, eige Pn. Knijnenburg. Arabellaprijs, Ren op de vlakke baan over 1300 meter: 1. Pellico (eig. G. L. Klepper), K.M.-tijd 1.26. 2. 4 en Chiffres (eig. F. J. Frowein) Derobe. Albatrosprijs, prij zendraverij 2e en 3e iklasse over 2040 meter: 1. Vorst Wahnfried (eig. P. Albers) K.M.-tijd 1.31 1/10, 2. Yy (eig P. Bakker). Astaprijs, prij zendra ver ij 4e klasse over 1740 meter: Allouez (eig. J. de Vlieger), K.M.-tijd 1.39, 3/10, 2. Yolanda (eig. P. J. Bakker). Alcantaraprijs, ren op de vlakke baan heerrijders over 1900 meter: 1. Brooklijn (eig. F. J. Frowein), K.M.-tijd 2.12. 2/5; 2. Fmoterie (eig. J. L. Ravenswaay) op vele lengten. Amaliaprijs, handicap-heatdraverij le kl.: 1 Eerste Heat Allegheny (eig. M. France) K M.-tijd 1.30 1/5; Tweede, Heat Whim (eig. stal Good Luck), K.M.-tijd 1.30. 1 10; Derde Heat Whim, K.M.-tijd 1.32, 3/10; Derde Heat Whim, K.M.-tijd 1.32, 3/10. 2. Determination (eigj. de Vlieger) ;3. Xaisine Scott (eig. M. P. W. van Renswou). I MOTORSPORT DE ALKMAARSCHE MOTOR RACES Houtop valt en wordt ernstig gewond Kops de snelste rijder van den dag Ondanks het gure weer en de hagel- en sneeuwbuien was de belangstelling voor de eerste grasbaanwedstrijden te Alkmaar van dit seizoen zeer voldoende te noemen. Naar schatting hebben een 3500 menschen de verschillende races gevolgd. De wedstrijden konden niet geheel vol gens het programma worden afgewerkt, om dat een langdurige sneeuwbui de wedstrijd- commissie dwong om een zeer lange pauze ts houden. Toen werden de resteerende wedstrijden van 6 tot 4 ronden gereduceerd, ttrwijl de tweede langebaanwedstrijd werd afgelast. De renners zijn dezen eersten dag niet bij zonder gelukkig geweest want een der snel ste rijders, de Utrechtenaar Houtop, kwam rog voor de pauze zoo leelijk te vallen, dat opname in het ziekenhuis geboden was. Houtop kwam bij het uitgaan van den zuidelijken bocht, terwijl hij geheel alleen aan de leiding was, plotseling te vallen. Eerst begreep niemand, wat er gebeurd was, doch spoedig was de oorzaak bekend. Hout op snelde zoo vlug mogelijk door de boch ten en door een kleine oneffenheid in de baan vloog plotseling zijn linkervoet tus- schen het kettingwiel. Zijn voet werd door oen motor meegesleurd en geraakte daar door geheel bekneld, terwijl het achterwiel door den voet geblokkeerd werd. Helpers moesten het wiel terugdraaien, om het been te bevrijden. De geneesheeren constateer den een dubbele beenbreuk en bovendien was de voet gespleten. Onmiddellijk werd de renner naar het ziekenhuis overgebracht, waar terstond operatief werd ingegrepen. Gelukkig gaven de behandelende doctoren alle hopp op ge nezing De wedstrijden. De groote verrassing was wel de vorm van Kops, die meer dan eens zijn meerder heid toonde over de snelste renners van ver leden jaar. Van Aartsen, de tweevoudige kampioen van 1937, was niet tegen Kops opgewassen. Merkwaardig was overigens het feit, dat de oudere renners nog steeds de besten ble ken. Rijk, Hartman, en Kuyper bijvoor beeld, behoorden den geheelen middag tot de besten en hun stijl is nog altijd veel be ter dan die der jongeren, die het moeilijke dirt-track-werk maar niet goed onder de knie kunnen krijken. Diverse valpartijen behalve dan het geval met Houtop liepen goed af. Ook hierin bewezen de oudjes, dat vallen een kunst op zichzelf is en ook hiervan hebben de jongeren kunnen leeren. De uitslagen waren: Juniores tot 250 c.m. 3 Eindstand 1. E. A. Molenaar, Den Haag, 3 punten; 2. H. J. J. Thuijs, Hilversum, 8 punten; 3. J. J. Snel, Amsterdam, 10 punten. Juniores tot 350 c.m. 3. Eindstand: 1. P. W. van Regteren Altena (Heerde) 4 punten; 2. A. Langedijk (Gies- sendam) 7 punten. Senenores tot 350 c.m. 3. Finale. Eerste manche :1. N. Kuyper, 2 min. 2,8 sec. 2. P. van Aartsen, 2 min. 7 sec. 3. A. Hartman, 2 min. 7,6 sec. Tweede manche: 1. N. Kuyper, 2 min. 0,8 sec. 2. A. Hartman, 2 min. 2,6 sec. 3. J. Rijs. 2 min. 6 sec. Derde manche: 1. A. Hartman, 2 min. 0,4 sec. 2. N. Kuyper 2 min. 1 sec. 3. Ja Rij?, 2 min. 2,2 sec. Totaal: N. Kuyper (Rotter dam) 4 punten; 2. A. Hartman (Amsterdam; 6 punten; 3. en 4. P. van Aartsen (Amster dam) en Ja Rijk (Den Haag), ieder 10 p. Seneiores tot 500 c.m. 3. Finale. Eerste manche: 1. G. H. Kons. 2 min. 0,6 sec. 2. P. Mulder, 2 min. 2 sec 3. L. Re-horst, 2 min. 5 sec. Tweede manche: 1. G. H Kops, 1 min 58.6 sec. 2. L. Rehorst, 2 min. 3,4 sec. 3. J. D. de Graaf, 2 min. 3,6 sec. Derde manche: 1. P. Maller, 1 min. 53 2 sec. 2. J. Rijk, 1 min. 59 sec. 3. G. H. Kops, 1 min. 59,6 sec. Totaalstand: 1. G. H. Kops, (Rotterdam) 5 punten; 2. L. Rehorsi (Den Haag) 9 punten; 3. P. Maller Rotterdam) 12 punten. Seniores 350 c.m. 3 over zeven ronden. 1. A. Hartman, 3 min. 26,2 sec. 2 J. Ryk, 3 min. 29,6 sec. 3. N. Kuyper, 3 mm. 30 sec. HOCKEY OLYMPIA—WILSKRACHT 2—0. Het begin van den wedstrijd verliep kalm. Geen van beide partijen wist het tot een aanval te brengen. Na eenige minuten spelen kwam de voorhoede van Olympia op zetten, maar ze hadden weinig geluk, en toen dan ook de kans van den dag kwam, passeerde de bal juist derf buitenkant van de paal. Toen Olympia eenigen tijd later wederom in den aanval was, ging een van de speelsters van Wilskracht languit voor het goal ligen. Dit veroorzaakte een straf- bully. Na een korte, doch hevige strijd wist Olympia hieruit een doelpunt te destillee- ren. Zoo kwam de stand op 10 voor Olympia. De eerste helft verliep verder rustig. Na de rust zette Wilskracht alles op alles om den achterstand in te halen, maar de achterhoede van Olympia wist alle aan vallen te onderscheppen. Na een goede voorzet van den rechtsbuiten belandde de bal bij de links-buiten, die vrij voor het doel stond en den bal maar voor het in schieten had. Hierdoor kwam de stand op 20, wat tevens de eindstand werd. Het was een aangename wedstrijd, die I onder goede leiding stond. WIELRENNEN WIELERWEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE Onder vrij groote belangstellign hadden Maandagmiddag te Heemstede wielerwed strijden plaats, die een internationaal ka rakter droegen. Aangevangen werd met twee series nieu welingen over 15 ronden (3 K.M.) en een finale over 25 vonden (x 5 K.M.) waarvan de uitslag was. 1. C. Portegies 5 min. 24 sec. 2. G. Peters, 3. Koelemey. Tijdrace over 400 meter met vliegenden start: 1. Scherens 24 4/5, 2. Van Vliet 25 sec. 3. Richter 25 3/5 sec. 4. Van Egmond 25 4/5 sec. 5. Gerardin 27 sec. Handicap wedstrijd: Scherens 1000 M., van Vliet 980 M. Richter 975 M., van Eg- mond 970 M. en Gerardin 965 M. 1. van Vliet, 2 Scherens, 3. Richter, 4. Van Eg- mond, 5. Gerardin. Totaaluitslag omnium: 1 Scherens 14 punten, 2. van Vliet 13 punten 3. Richter 9 p., 4. van Egmond 6 p. 5. Ge rardin 3 p. Klassementswedstrijd voor amateurs en onafhankelijken over 40 ronden 8 K.M.: 1. van der Voort 17 p. 2. Rijneveld 7 p., 3. Verburg 4 p., 4. Burger 4 p. Koppelwedstrijd over 200 ronden (40 K.M.): 1. van der Voortvan Halst 16 p. 2. J. RijneveldA. Buys 11 p. 3. L. ScheidierP. van der Heyden 8 p. 4. J. KlinkenbergC. Siebeling 6 p. Op een ronde: 5. JonkerA. Schenk 0 p. Op twee ronden: 6. F. de LangeW. Drogtrop 6 p. 7. J. SchüllerJ. Valkman 5 p. Op vijf ronden: 8. GruytersP. Korthals 2 p. De tijd van de winnaars bedroeg 1 uur 8 sec. RIJSWIJKSCHE WIELERBAAAN Openingswedstrijden Op den Tweeden Paaschdag heeft de Rijswijksche wielberbaan onder vrij groote belangstelling haar poorten geopend. Het is een mooie middag geworden van faire wielersport en feilen strijd om de overwinningen. Het programma werd vrij wel geheel gevuld met wedstrijden achter motoren, afgewisseld door een sprintwed strijd, die een welverdiende overwinning voor B. Leene, bracht. Bij de A-stayers was het de middag van Snoek. Deze in de re sidentie zoo populaire rijder gaf in alle opzichten den toon aan, gevolgd door Al- kema, doch ook de Belg Ronsse, die na een aanvankelijke inzinking zich volkomen herstelde, Bij de B-stayers was het Valk, die achter Wiersma een volkomen ver diende overwinning bevocht. Deze jonge renners hebben een mooien interessanten kamp geleverd. De uitslagen luiden: 3 series sprint voor amateurs ever 800 lyi.: le demi-finale: 1. Buchly, 2. Jansen. 2e demi-finale: 1, B. Leene, 2. Meier. Beslissing: 1. B. Leene (200 M. 13 4/5 sec.), 2. Buchtly, 3. Jansen, 4. Meier; 80 K.M. achter groote motoren voor A- stayers. Eerste serie 25 K.M. Einduitslag 1. Snoek 6 p., 2. Alkema 8 p, 3. Ronsse 9 p., 4 en 5 Canaza en Grant beiden 11 p. 25 K.M. achter motoren voor B-stayers: 1. Valk (Wiersma) 23 min. 7 2/5 sec., 2. Grimme (Ceurremans) op 1 ronde en 160 M. 3. De Wilds (Boot) op 1 ronde en 300 M. 4. Franschman (Kaser) op 3 ronden; 5, Leysse (Luyken) op 3 ronden en 380 M. WANDELSPORT DE JULIANA-WANDELTOCHT De uitgeloofde prijzen Naar wij vernemen zijn voor den op 30 April te loopen Juliana-wandeltocht de volgende prijzen beschikbaar gesteld: Voor de militaire groepen een wisselbeker, uitgeloofd door mr. G. H. E. Nord Thom son; voor de burgergroepen een wissel beker, aangeboden door de Contact-Com missie. Voorts nog een verzilv. medaille door ir. Lindenbergh, dir. der Leidsche Duinwater Mij.; verzilv. lauwerkans door mr. F. J. J. Trapman; idem door den heer 11. M. Verhulst; standpenning door de Granjegarde; verzilv. lauwertak door den heer J. C. Elsgeest en een brons verzilv. plaquette door de firma Gerritsen en Van Kempen te Zeist. Verder krijgen alle deelnemers(sters) een kleine draagmedaille met de beeltenis van de Prinses. Ook zullen de groepen een medaille ontvangen, eveneens met de beel tenis van de Prinses. NATIONALE MARSCHEN „ROND DEN HAAG" VAN „DE PRINCEVLAG". De nationale marschen „Rond den Haag" over afstanden van 20, 30 en 40 K.M., welke „de Princevlag" gisteren heeft ge organiseerd,. zijn bij frisch wandelweer gehouden. Er waren 2200 deelnemers en slechts weinig uitvallers. Vijf groepen be haalden wegens uitvallers geen korpsprijs. Punt van uitgang en van binnenkomst was de Scheveningsohe pier, waar tegen vieren een levendige drukte heerschte. Met vaandels, trommen en muziek mar cheerden de deelnemers naar het pavil joen om er de bronzen, zilveren en ver gulde kruisen in ontvangst te nemen. De medaille voor de grootste groep bur gers verwierf de padvindersvereeniging W.I.K., de medaille voor de grootste „mi litaire" groep was voor de burgerwacht Arnhem, terwijl als de van verst komende burgergroep DWS. uit Eindhoven en als de van verst komende militaire groep de burgerwacht Heerlen medailles kregen toegekend. De nationale jeugdstorm dames (30 K.M.) zag zich voor de plaquette van prin ses Juliana uitverkoren en de burger wacht „Arnhem voor de plaquette van prins Bernhard. De „Nieuwe Haagsche Vierdaagsche", die door de jury nauwe lijks minder werd geacht dan den win naar der plaquette van prinses Juliana, won een zilveren beker. Voorts werden behaald: een verguld Uitgesproken: J. A. R o o s, te L e i d e n, koopman, Oude Rijn 24. Cur.: mr. G. W. van Stapele, te Lei den. De vennootschap onder de firma S c h e u b 1 i n en Co. te 's-Gravenhage en de vennooten J. P. Scheublin en W. H. Eijckelhof, te 's-Gravenhage, Stille Veer kade 32. Cur.: mr. J. Weijl. D. de B o o ij, handel in wollen goederen Den Haag, le Braamstraat 47. Cur.: mr. H. A. H. Canter Cremers. Opgeheven: B. Erades, te Leiden. r Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons Eerbied voor hel Kruis Wij 2ien zoo gaarne het kruis onze groote steden beheerschen j het wijst ons den weg naar den hemeL Wij zien zoo gaarne onze dierbare dooden rusten in de schaduw van het kruis; het waakt over hun slaap tot den dag der verrijzenis. Wie gij ook rijt, al hebt ge misschien niet het geluk deelgenoot te zijn van ons geloof, ai vereert ge het nooit met ons, beleedig het tenminste niet. Want er komt eens een dag waarop alles u zal verlaten en waarop dan bet kruis van Jesus Christus in de handen van een armen priester aw laatste troost kan zijn. Mgr. Dupanloup Gistermiddag heeft de zweefvlieger Bos man uit Enschede, lid van de Twentsche Zweef vliegclub met zijn Grunau-Baby, P.H. 29, op een weiland langs het Twente- Rijnkanaal nabij de brug tusschen Hengelo en Enschede, een geslaagde noodlanding uitgevoerd. Het toestel was om half twee met een lier omhoog getrokken, waarop hij gebruik makende van de opstijgende luchtstroom en, die aan een naderende hagelbui vooraf gin gen, een zeer groote hoogte bereikte. Hij steeg namelijk met een snelheisPvan zeven meter per seconde tot 1200 meter. Hij koer ste in Westelijke richting tot in de omge ving van Delden, raakte toen uit de bui, vmardoor hij snel hoogte begon te verlie zen. Bovendien kreeg hij 'te kampen met ijsafzetting op de stijlen van het toestel en kreeg hij zware remous. Aangezien de af stand naar hét vliegveld te groot was om er naar terug te keeren, was de heer Bos man gedrwongen een andere landingsplaats te zoeken, waarvoor hij het genoemde ter rein uitzocht. Op fraaie wijze zette hij het toestel op den grond, waarbij het volko men onbeschadigd bleef. Hij was juist één uur onderweg. Het zweefvliegtuig werd ter plaatse gedemon teerd en per vrachtauto naar het vliegveld teruggebracht. ZWEEFVLIEGTUIG MAAKT NOOD- LANDIG BIJ WAALHAVEN. Toestel ernstig beschadigd. Gistermiddag heeft het zweefvliegtuig P. H. 43, gestationeerd op het vliegveld Waal haven te Rotterdam, en gevlogen door den 37-jarigen adjunct commies H. J. J. Witsel, wonende te Rotterdam, even buiten het vliegveld Waalhaven een noodlanding moe ten maken. Het vliegtuig kwam 'terecht tegen een dijkje, dat loopt tusschen den Reedijk en den Vondelingen weg. De zweefvlieger kwam met den schrik vrij. De cockpit, van het toestel werd ver nield, terwijl de rechtervleugel belangrijk werd beschadigd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 16