Kon. Nederlandsche Voetbalbond DINSDAG 19 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 waaruit v. Es eenmaal nog de juiste richting tusschen de palen door vindt. (41). Met groote vreugde worden de drie fluit signalen, die de wedstrijd doen eindigen begroet. D. O. S. heeft met succes de eerste stap gezet naar het begeerde einddoel. Het is een faire kamp geweest: prachti ge verstandhouding tusschen de spelers en sportiviteit ook van de zijde van het pu bliek. Van V. V. P. was gezegd, dat ze snel was; welnu, dat zal D. O. S. hebben on dervonden. Hun fout schuilde echter in te weinig schietlust. De „D. O. S.-eensgezind- heid" hield in het eerste kwartier stand tegen de groote overmacht der Hagenaars, en het is tenslotte de productiviteit van het spel der Veensche club geworden, wel ke V. V. P. op de knieën dwong. Een suc ces van het sterke D. O. S.-team lag in het gebruik der mogelijkheden, maar een zoo vlotte 41 overwinning durfde toch nie mand verwachten, zeker niet in het begin, toen V. V. P. met het wapen der snelheid telkens benarde omstandigheden veroor zaakte. Een wedstrijd is het geworden, die qua spel den fijnproevers niet steeds zal be koord hebben: dat gaat bijna niet in een promotie-kamp, maar uit het oogpunt van sportopvatting en goede geest een geslaag de partij. LIS SEBLARICUM 6—4. Voor de nederlaagwedstrijden speelde Lisse tegen Blaricum. Lisse trapt af met den vrij sterken wind in den rug. Lisse is weer verschenen met een ander elftal. De eerste aanval is voor B. V. V., doch voor dat deze aanval gevaarlijk kan worden heeft de achterhoede van Lisse al ingegre pen. Snel golft het spel van doel tot doel, totdat na 10 minuten Lisse, gesteund door den wind het spel in handen neemt en dit blijft zoo tijdens de geheele eerste helft. Slechts af en toe een gevaarlijke aanval van B. V. V., doch de achterhoede laat zich niet passeeren. Na 15 minuten spelen krijgt de midvoor van Lisse een kans en met een mooi hard schot geeft hij zijn club de leiding. (10). Dan onderneemt B. V. V. een vinnigen aanval, doch deze wordt direct door Lisse overgenomen en nu krijgt men een fraai staaltje voetbal te zien. De linksbinnen van Lisse zet voor, de bal be landt bij den rechtsbuiten, deze zet we derom voor, de rechtsbinnen en midvoor laten den bal loopen en de linksbuiten ko gelt onhoudbaar in (20). Dit was wel het mooiste moment uit dezen wedstrijd. Steeds weer komt Lisse terug en als op een gegeven moment de midvoor inschiet vangt de linksbinnen den terugspringenden bal op en van dichtbij maakt hij no. 3. Nu moet men niet denken, dat B. V. V. in deze periode stil zat, want tot tweemaal toe cntkwam 't doel van Lisse door geluk aan een doorboring. De derde maal was zelfs de keeper al gepasseerd, doch de linksback redde nog van af de doellijn. Succes kwam weer aan den anderen kant. Als de keeper van B. V. V. een hard schot van den links buiten niet klem vast heeft, verdwijnt de bal in het doel en het is 40. Met dezen stand breekt de rust aan. Na de thee heeft B. V. V. wind voordeel en het blijkt al spoedig, dat de heeren het zoo niet zonder meer willen laten zitten. Het lijkt in den beginne wel, of zij Lisse zullen overspe len, doch de achterhoede weet nog stand te houden, doch moet na 10 minuten de vlag strijken en B. V. V. heeft met een mooi schot den achterstand verkleint. (41). Dit doelpunt spoort B. V. V. aan om het tempo nog even op te voeren, doch Lisse zet daar nog een hooger tempo te genover, zoodat het spel eenigszins ver deeld raakt en Lisse ook enkele gevaarlijke aanvallen onderneemt. Toch blijft B. V. V. een zekere druk op het doel van Lisse uit oefenen, zoodat bij een algemeene aanval van B. V. V. de keeper voor de tweede maal moet visschen. (42). Lisse denkt: Zoo gaat 't niet, en zet de aanvallen scher per op en het duurt dan ook niet lang of de linksbinnen schiet onhoudbaar in. (52) Toch blijft B. V. V. domineeren, maar voor doel is Lisse gevaarlijker. Had men in deze periode de rechtsbuiten niet zoo verwaar loosd, de score ware wellicht hooger ge weest. Thans kon de midvoor nog een 6de doelpunt maken, waartegen B. V. V. er nog 2 stelde, zoodat de eindstand een 64 overwinning bracht voor Lisse en B. V. V. voor den mooien prijs was uitgeschakeld. Clubnieuws der KaUi. Sportvereenigingen R.-K. Sportver. „Docos". Het ia Docos I in haar laatste competi tiewedstrijd tegen NVC I mogen gelukken een gelijk spel uit het vuur te sleepen (11) en hierdoor heeft zij zich defini tief in veiligheid gesteld. Over den wed strijd het volgende: Als de scheidsrechter beginnen blaast telt Docos I drie invallers. NVC wins den toss en verkiest eerst met den wind mede te spelen. Als Docos heeft afgetrapt is zij direct in den aanval, maar deze wordt afgeslagen. Van beide zijden wordt er flink aangepakt, beide doelen zijn beurtelings in gevaar. Na 15 minuten spe len onderneemt NVC een mooie aanval, waaruit haar linksbuiten met een mooi schot weet te doelpunten (01). Docos komt hierna flink opzetten, maar doel punten schijnen zij niet te kunnen maken. Een mooi schot van den NVC-midvoor wordt door den Docos-keeper gekeerd. Van beide zijden wordt er hard gewerkt voor 'n doelpunt, maar deze blijven uit, zoodat de rust komt met een 10 voorsprong voor N.V.C. Na rust zit Docos er geweldig op, maar doelpunten schijnen zij niet te kunnen ma ken. Een prachtig schot van den Docos- rechtsbinr.en wordt schitterend gekeerd. Docos sluit NVC geheel in, maar plotse ling een snelle uitval van NVC, die hier door zeer gevaarlijk zijn. Er volgt 'n mooi VAN DE DHVB-VELDEN DOCOS STELT ZICH VEILIG NVC en Vogelenzang moeten een beslissingswedstrijd spelen De strijd in de le klasse B van Afdeeling Centrum is thans voor de onderste plaats in zooverre beslist, dat Docos zich heeft weten veilig te stellen. De wedstrijd te gen NVC eindigde in een gelijk spel. Docos heeft nu 11 p., Vogelenzang en NVC ieder 10, zoodat deze twee clubs in een beslis singswedstrijd zullen moeten uitmaken wie degradatiewedstrijden moet spelen. De stand is: BSM 16 13 3 57—32 29 DEK 16 11 5 51—34 22 v. Nispen 16 9 2 5 50—39 20 Alliance 16 7 2 7 42—42 16 Geel Wit 16 6 3 7 53—45 15 Alph. Boys 16 5 1 10 39—49 11 Docos 16 4 3 9 38—61 11 Vogelenzang 16 2 5 8 2745 10 NVC 16 2 5 8 22—42 10 De Docos-reserven verloren met 32 van Lisse IV, zoodat de stand hier thans is: ODI 14 13 1 79—21 26 N. Boys 14 9 2 3 51—20 20 DOS IH 15 8 3 4 47—33 19 Docos II 15 6 3 6 36—44 15 Lisse IV 14 5 2 7 36—20 12 VCH 13 4 1 8 30—40 9 DSV 12 3 2 7 29—47 8 DES H 15 3 1 11 26—57 7 Majella 5 1—4 6—21 2 De uitslagen AFDEELING CENTRUM le klasse B: DocosNVC 11. De junioren-competitie Afd. C: Meerburg aLisse c; DOS b Teylingen c 11; Wocos eLisse b 24; Docos dSJC c 51; Docos fTeylingen b 0—4. schot, maar dit wordt schitterend door den Docos-keeper corner gewerkt. De Docos- voorhoede zit er geweldig op. Het N. V. C.- doel is telkens in gevaar, maar doelpun ten blijven uit. Docos verandert haar op stelling. Eenige schoten gaan over en naast of worden door den NVC-keper gekeerd. Als er nog zes minuten te spelen zijn, weet Docos uit een mooi opgezetten aanval ge lijk te maken (11). Het spel wordt hier door nog spannender. NVC onderneemt nog een gevaarlijke aanval, de Docos-keeper is reeds gepasseerd, maar nu weet de rechts back den bal van de doellijn weg te wer ken. Onder zeer veel spanning fluit de goed leidende scheidsrechter het einde en beide partijen kunnen met de verkregen uitslag tevreden zijn. Docos II heeft haar laatste competitie wedstrijd niet kunnen winnen, Lisse IV won deze met 32. AfdJunior en. Ons B-elftal trok welgemoed op naar Sassenheim om in de seriewedstrijden van Teijlingen tegen ODIa te kampen. ODI a bleek echter de baas te wezen want met 31 nederlaag kwam Do cos b naar huis. Ons F-elftal speelde heel aardig en veel beter dan we van hen ge weid waren. Alhoewel zij met 40 verlo ren van het sterken Teijlingen b, hadden onze jongens wel een tegenpuntje ver diend. De d-junioren waren nu wel beter dan de vorige week en uitten dit ook door hun spel want zij wonnen met 5—1 van S. J. C. c. Onze E-boys moesten het nu afleg gen tegen Lisse b maar speelden toch een mooie partij voetbal. Deze emotie-volle partij eindigde met een 42 stand voor Lisse b. Docos-jun. let eens op: lo. Heden Dinsdagavond geen indoor- training. 2o. A.s. Woensdag geen join, bijeen komst voor A. B. en C., deze is één week verzet. 3o. A.s. Vrijdag wel jun. bijeenkomst voor D. E. en F., halfacht Garenmarkt 36. Ook de nieuw opgegeven leden worden daar verwacht. R.-K. Sportver. „Teylingen". Teijlingen I ging op bezoek bij S. J. C. I en wel zeer onvolledig. Met 7 man stond men op Sportpark, vier spelers waren zon der eenige kennisgeving weggebleven. Een dergelijke mentaliteit kan het bestuur na tuurlijk niet dulden, ook niet voor vriend schappelijke wedstrijden, en dergelijke toe standen zullen dan ook spoedig tot het ver leden moeten behooren. Ten slotte is er toch gespeeld geworden met aanvulling van 3 S.J.C.-spelers, zoodat Teijl. dan toch nog met 10 man was. Het was een prettige strijd, welke gelijk op ging. Teijlingen 2 wist van S. M. C. I met 94 te winnen, zoodat de Warmonders het er leelijk bij hebben laten zitten. Het B-elftal won voor de compeitie met 40 van Docos f, ondanks dat Teijl. met 9 man was. Elftal c wist nu weer tegen het sterke DOS b gelijk te spelen. 11 was de uitslag. R.-K. Sportver. „Foreholte". Het programma van den 2den Paaschdag bevatte enkel een uitwedstrijd van Fore holte I tegen Vogelenzang I. We togen met 6 invallers naar Vogelen zang en hadden de vrees reeds, daar een volledig elftal tegenover ons te zien en dan met een dikke nederlaag huiswaarts te kee- ren. Doch, ook de gastheeren hadden 7 in vallers. Het werd een gelijkwaardige ont moeting. De eerste helft gesteund door den wind, brachten de onzen het tot een 31 voorsprong. Na de thee echter scoorden de gastheeren nog tweemaal, zoodat de stand 33 werd, waarmede beide partijen tevre den konden zijn. We schrijven deze onvolledigheid toe aan de feestdagen, maar hopen dan ook, dat aanstonds als er iets op 't spel staat, Fore holte flink voor den dag zal komen. Zoo als we gewend zijn! Feijenoord verovert drie, Heracles vier punten De strijd voor promotie en tegen degradatie Alphen degradeert, Cromvliet promoveert. K. N. V. B. De strijd om het kampioenschap van den KNVB op de Paaschdagen heeft voor Hera cles de meeste winst opgeleverd. De Alme lo ërs wonnen beide wedstrijden van Be Quick, resp. met 20 en 52. Feyenoord deed het echter ook niet slecht door tegen PSV drie punten in de wacht te sleepen. Thuis wonnen de Rotterdammers met 40, in Eindhoven brachten ze het tot 'n ge lijk spel. De stand is nu: gesp.gew.gel.verl. v.t.pnt. Feyenoord 4 2 2 103 6 Heracles 4 3—1 10—7 6 D. W. S. 2 2 0—0 2 Be Quick 3—12 2—7 1 P. S. V. 3—12 3—8 1 Promotie-degradatie. Voor de promotie-competitie in Afd. I won DOS gisteren in R'dam van Excelsior. De Rotterdammers hebben daardoor reeds twee nederlagen te pakken en het is nage noeg zeker, dat zij degradeeren. D. O. S. 2 2 7—2 4 D. W. V. 2 1—1 5—7 2 Excelsior 2 2 25 0 In Afd. n staat de eerste klasser Hermes DVS er weliswaar iets beter voor, doch in Dordrecht werd toch maar een gelijk spel behaald. Hier is de stand: H D. V. S. 2 1 1 5—4 3 Overmaas 2 1 1 33 2 Emma 2 11 23 1 In het Noorden heeft Hoogezand het niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel, zoodat de kans op behoud hier voor de eer ste klasse heel gering is: F. V. C. 2 2 7—0 4 Hoogezand 2 11 25 1 G. R. C. 2—11 2-6 1 In de promotie-degradatiecompetitie van de lagere klassen in Afdeeling H boekte Alphen op eigen terrein een 20 nederlaag tegen Martinit. Door dit resultaat degra deert Alphen. Martinit 3 2 1 63 4 Fluks 2 11—2—13 Alphen 3—12 3—7 1 Voor de 4e klasse boekte Rouwkoop haar tweede nederlaag. Met 21 werd van VDS verloren, zoodat! de Voorschotenaren hun kans op promotie wel kunnen opge ven. De stand: Celeritas 1 1 20 2 V. D. S. 1 1 2—1 2 Rouwkoop 2 2 14 0 In de andere afdeeling won Gromvliet met 10 in Delft, zoodat de Hagenaars promoveeren en de plaats innemen van de Delftsche club. Cromvliet 3 3 52 6 L. F. C. 2—11 3—4 1 Delft 3—12 1—4 1 In het Zuiden werd voor de competitie de wedstrijd BleyerheideNOAD gespeeld. De Tilburgenaren wonnen met 21 en stelden zich daardoor veilig, terwijl Bleyerheide degradatiewedstrijden moet spelen. P. S. V. 20 13 3 4 59—25 29 N. A. C. 20 12 3 5 49—29 27 Juliana 20 11 3 6 47—41 25 B. V. V. 20 10 3 7 50—42 23 Longa 20 9 5 6 3532 23 Eindhoven 20 8 4 8 43—37 20 Willem H 19 7 3 9 37—44 17 Roermond 19 7 2 10 3645 16 M. V. V. 20 6 4 10 37—57 16 N. O. A. D. 20 6 1 13 39—57 13 Bleijerheide 20 3 3 14 28—51 9 De uitslagen. Kampioenschap van Nederland: Feyen oordPSV 40; HeraclesBe Quick 20; PSV—Feyenoord 22; Be QuickHeracles 25. AFDEELING I. Prom. comp. 2e klasse: ExcelsiorDOS 0—2. Pr om. comp. 3e klasse: BaarnWater graafsmeer 13. AFDEELING H. Prom. comp. 2e klasse: EmmaHermes DVS 2—2. Prom. comp. 3e klasse: AlphenMartinit 0—2. 3e klasse A: LugdunumBMT 37To- negidoPostduiven 10 (gest.). 3e klasse C: VFCSteeds Hooger 1—2. Prom. comp. 4e klasse: RouwkoopVDS 12; DelftCromvliet 01. Res. 3e kl. A: Bodegraven IILugdunum II 2—5. AFDEELING IV. lste klasse: BleyerheideNOAD 12. AFDEELING V. Prom. comp. 2e klasse GRCHoogezand 2—2. HET JÜNIOREN-TOURNOOI TE SASSENHEIM. Een goed geslaagde sportmiddag, span nende wedstrijden waarin DOS aODI a, Teylingen a en SJ. C. a overwonnen, ech ter laatstgenoemde met penalties, waarbij Groenewoud drie ballen achtereen onbe rispelijk in het net deponeerde. D. O. S. aSt. Bernardus a 2—3. De eerste wedstrijd ving een half uur te laat aan, daar St. Bernardus even te laat arriveerde, doch om 12.30 uur trapte DOS af. Direct nam „St. Bernardus" over, doch moest spoedig haar meerderen in DOS er kennen, wat spoedig werd uitgedrukt in een doelpunt. Hoewel Bernardus alles in 't werk stelt om op te halen, blijven toch de Veenders in de meerderheid, zoodat spoedig de voorsprong wordt vergroot. Na dat DOS er 30 van heeft gemaakt weet Bernardus eindelijk de zoozeer verdiende eer te redden. Het einde was spoedig daar en DOS plaatste zich in de volgende ronde. ODI aDocos b 3L Wie had gedacht, dat de Leimuidenaren zich in de volgende ronde zouden plaat sen. Maar zeer verdiend wisten zij de over winning te behalen. Hoewel Docos hard werkte, was het schieten in de voorhoede niet af. Het ging er menigmaal spannend aan toe, doch ODI was wat vuriger en dit gaf te slotte de doorslag om zich in de vol gende ronde te plaatsen. Teijlingen aS. M. C. a 51. Hoewel het te voorzien was dat de War monders het onderspit moesten delven, hebben deze zich gegeven tot het einde. De voorhoede was te zwak tegenover de Teijl.- achterhoede, hoewel de linksbinnen en mid- half en niet 'minder keeper v. Bakkem goe de krachten zijn en de Teijlingers flink moesten werken om deze den baas te blij ven. Toen Teijl. met 30 voorstond, wist SMC er 1—3 van te maken, maar daarna was het afgeloopen en voerde Teijl. den stand op tot 51 en plaatste zich in de vol gende ronde. Lisse aS. J. C. a 00. Een puntloos spel was het einde van den strijd tusschen deze twee elftallen, en daaruit kan men besluiten, dat beide vrij wel even sterk zijn, hoewel over het geheel genomen Lisse iets meer in de meerderheid was. De Lisse-voorhoede mankeerde het aan schutters, evenals S. J. C., daar ver schillende goede kansen verloren; gingen door over of naast te schieten. Hoe meer het einde naderde, des te spannender werd het, doch het einde brak aan, zooals was begonnen. Het ging er nu om wie de beste schutters had of de bekwaamste keeper, daar elk der partijen 3 penalties moest ne men. Hierin wist S. J. C. alle 3 de penal ties te benutten, waartegen Lisse de eerste miste, zoodat op deze wijze S. J. C. zich in de volgende ronde plaatste, welke volgende week 24 April wordt voortgezet. PAASCHSCHOONMAAK TE ROOSENDAAL. Voor de tweede ronde om den Ned. Voetbal-beker werd op tweeden Paaschdag te Roosendaal de plaatselijke ontmoeting tusschen Alliance en R. B. C. gespeeld. De ontmoeting werd in een niet al te beste verstandhouding gespeeld. Een kwartier voor het einde, toen de stand 11 was, wilde de scheidsrechter een strafschop aan Alliance toekennen. Spelers van R. B. C. protesteerden, het publiek liet zich ook niet ontbetuigd met het gevolg, dat ten slotte een aantal toe schouwers het veld opliep om zoodoende uiting te geven aan de verontwaardiging over de vermeende onjuiste beslissing. Verder spelen was onmogelijk. De ge- gemeentepolitie ontruimde vervolgens, bij gestaan door de marechaussee, het veld en men deed dit zoo grondig, dat, toen de orde hersteld was, er geen speler meer te be kennen viel. De scheidsrechter was toen wel genoodzaakt den wedstrijd te staken. RADENTOURNOOI 1938. Zaterdag is te Rotterdam het Raden- tournooi 1833 gehouden, dat georganiseerd is door de Sportvereeniging „Ervea", be staande uit personeel van den Raad van Arbeid te Rotterdam. De uitslagen luiden als volgt: Afdeeling I: Rotterdam IDen Haag 11; Amsterdam IBreda 01; Amster dam IRotterdam I 40; Den HaagBre- <3a 01; Rotterdam IBreda 01; Am sterdam I—Den Haag 01. Eerste prfjs Breda, 2e prijs Rotterdam 1, 3e prijs Den Haag, 4e prijs Amsterdam I. Afdeeling II: LeidenHaarlem 0—2; HaarlemDordrecht 10, DordrechtLei den 1—3, le prijs Haarlem, 2e prijs Leiden 3e prijs Dordrecht. Afdeeling III: Amsterdam IIRotterdam II 0—2; AmersfoortAmsterdam II 1—1; Rotterdam II—Amersfoort II 30. le prijs Rotterdam II, 2e prijs Amersfoort, 3e prijs Amsterdam II. LEIDSCHE VOETBALBOND. Oefenwedstrijd L.V.B.-eIftal. De volgende spelers spelen een oefen wedstrijd tegen LDWS op Zondag 24 April a.s.: M. Windhorst A. Windhorst G. Houps Woubrugge Woubrugge Zulderkw, D. Jongerheld J. Nijeboer UVS UVS N.N. H. Pikaar J. de la Rie LDWS Sportman G. den Daas H. Heymans UVS Sportman H. Bosboom UVS Reserve: J. Slootweg, E. de Heer (LDTS) L. Breedeveld, A. Kapaan, L. Rijsdam (Zuiderkwartier). De wedstrijd wordt gespeeld op het LDWS-terrein en vangt aan om elf uur. De LVB zorgt voor shirts en broeken. P.S.V.—FEYENOORD 2—2. Feyenoord's spel was ontegenzegelijk technisch beter en dientengevolge fraaier voor het oog. Doch de Eindhovenaren wis- ten door effectiever spel, hooger tempo en fighting spirit de balans volkomen in even wicht te houden. Het was inderdaad een ontzettend hoog tempo, waarmede de Eindhovenaren on middellijk na den aftrap ten aanval togen en de meer dan tienduizend toeschouwers beleefden reeds in de allereerste minuut de sensatie van een doelpunt: bij een aan val over den rechtervleugel gaf Hunting een lagen voorzet naar den ver opgedron gen linkshalf van der Meyden, die den ba] met een harden, doch niettemin zeer be- heerschten trap in den uitersten hoek joeg (10). Na dit voor van Male absoluut on houdbare doelpunt ontwikkelde zich een spannende strijd tusschen het somtijds per fect uitgevoerde korte spel der Rotterdam mers en het ruim opportunistische voetbal der PSV-ers. Wel slaagden de Westerlingen er in .enkele malen in het centrum door te breken en een tweetal corners te forcee- ren, doch de snelle aanvallen der veel en vlot schietende 7indhovensche voorhoede bleven voorloopig verreweg het gevaar lijkst. Drouen en Hunting, de beide, binnen- spelers, waren de motoren van die voor- hoeed en vooral het geraffineerde spel en de goede schoten van den eerstgenoemde vormden een voortdurende dreiging voor de rood-witte defensie. Ondanks alle aan dacht, die Paauwe en de Groot aan die drei ging besteedden, drong het duo Drouen— van der Ven, uitstekend gesteund door den linkshalf van der Meyden, toch keer op keer door de rechterhelft der Rotterdam- sche verdediging heen, zoo dikwijls, dat de backs der roodwitten erdoor in paniek stemming geraakten, een stemming, die bij voorbeeld diudelijk bleek uit het feit, dat de Groot eenmaal keihard langs zijn eigen doel schoot. Juist toen de nood het hoogst was, kwam evenwel de „verlossing" in den vorm van een goal van Vente. De midvoor der rood witten, profiteerend van zijn enorme start snelheid, spurtte den Eindhovensche links back voorbij en bemachtigde den trough pass, dien Vrauwdeunt gegeven had. Wel liep van Run nog toe, doch de aanvoerder der thuisclub kwam te laat om het kei harde schot te stuiten, waarmede Vente het doel trof (1—1). De Rotterdammers kregen door dit zeer belangrijke doelpunt hun zelfvertrouwen terug, maar PSV gaf het initiatief niet uit handen: van Male kreeg scherpe schoten van Drouen en een kopbal van van Kooyk te verwerken. Wel bracht een corner op het Eindhovensche doel eenige opluchting, maar de voorhoede der zuiderlingen scheen onmiddellijk daarna weer voor de Rotterdamsche veste. Deze aanval werd den Rotterdammers noodlottig: de naar buiten gezworven van Kooyk gaf een lagen voor zet, waaruit Drouen den bal op perfecte wijze onder controle bracht om daarna, uit lastige positie, in te schieten (21). Ook na de rust startte PSV het best, doch teen de eerste aanvallen der Eindhovena ren, waarbij Drouen en Hunting harde schoten losten, waren doodgeloopen, kwam de reserve der Rotterdamsche ploeg te voor schijn: op het middenveld grepen de Eind hovenaren herhaaldelijk mis op de dikwijls met feillooze techniek uitgevoerde combina ties der rood-witten. Ofschoon de uitvallen der Eindhovenaren voortdurend gevaarlijk bleven werd het overwicht der gasten gelei delijk duidelijker en hoewel het doelpunt, waarmede zij na 15 minuten spelen dat overwicht uitdrukten, niet fraai was, ver diend was het in ieder geval wel: bij een voorzet van Linssen kon de uitgeloopen Bouwmans den bal niet bemachtigen, van der Meyden deed ook een uiterste, doch vergeefsche, poging en de inmiddels naar binnen gekomen Linssen profiteerde van de verwarring en liep het leer in het net (2—2). Na dit doelpunt stonden de Feyenoord- papieren het hoogst genoteerd, wijl enkele Eindhovenaren steeds meer blijk gaven van vermoeidheid. De Rotterdammers gaven die blijken niet, doch in het kleine half uur, dat nog te spe len overbleef, werd het niettemin duidelijk, dat het hooge tempo van de eerste helft ook de schijnbaar zoo gemakkelijk en zoo „licht" spelende Rotterdamsche ploeg had aangetast. Wel combineerden de rood-wit ten op het middenveld nog fraai, doch zij waren niet meer in staat, den beslissenden stoot toe te brengen, temeer niet, omdat van Run in het laatste half uur een klasse beter was dan voor de rust en omdat de prachtig spelende Wallaert, die zich in de verdediging had teruggetrokken, het ge heele aanvalscentrum der Rotterdammers beheerschte. In de laatste tien minuten kregen de Eindhovenaren zelfs nog behoorlijke te- genkansen in stormloopen van van Kooyk en Hunting. Deze stormloopen bleven echter zonder resultaat, evenals het laatste offen sief der Rotterdammers, waarbij Smits den bal met de hand in het Eindhovensche doel sloeg...., hetgeen den scheidsrechter niet ontging. DE QUICK—HERACLES 2—5. Be Quick verkoos het windvoordeel en opende mede daardoor met enkele aan vallen op Dekkers' doel. Nadat van der Veen aan den anderen kant zijn technisch kunnen had getoond, kwam de eerste fraaie kans voor de thuis club toen Hogenbirk, uit een vrijen trap, hoog op Heracles' doel schoot maar Dek kers redde ten koste van een hoekschop. Deze werd al spoedig door meerderen ge volgd, waarmede meteen is vastgelegd, dat het openingskwartier vrijwel geheel voor de thuisclub was en het dio KnoefKolde- wijn voor lastige problemen kwam te

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14