Z. K. H. PRINS BERNHARD TE ROME. UK mrr 3)e ÊGictooHe Gou/fcomt „Profs" en .Onafhankelijken" tijdens de race over 10 K.M. als onderdeel van de athletiek- en wielerwedstrijden welke te Ginneken zijn gehouden Z. K. H. Prins Bernhard tijdens Zijn verblijf te Rome, bespreekt, staande voor Zijn auto, eenige details alvorens een rijtoer te gaan maken De heer P. H. Kooyman, door wiens kordate optreden bij het ernstige auto ongeval te Capelle aan den IJsel twee personen gered konden worden Om het nationaal voetbalkampioen schap. Een moment voor het doel van P.S.V. tijdens den op Maandag te Eindhoven gespeelden wedstrijd tegen Feyenoord Deerlijk gehavend, wordt de motor van een der renners die tijdens de races te Alkmaar het ongeluk had te vallen, uit de baan gebracht Een snapshot tijdens de snelheidswedstrijden op motoren, welke te Alkmaar zijn gehouden Heracles won den op Zondag te Almelo gespeelden kampioenswedstrijd tegen Be Quick met 2 0. Een moment voor het doel der Groningers FEUILLETON VIRGINIA'S KEUZE Naar het Engelsch door THEA BLOEMERS. MichaeL Intusschen had Marty Michael, die zich absoluut niet bewust was van het ver driet, dat hij Virginia had aangedaan, over gehaald om met haar een wandeling te ma ken. Het is zulk een heerlijk weer, zei ze, en ik heb beweging noodig. Jane kan het zich veroorloven den heelen dag in de auto te zitten, die is van het type, dat altijd slank blijft. Maar ik niet. Michael zei, wat van hem verwacht werd, dat hij zou zeggen. Je bent mooi genoeg, zooals je bent. Waarom zou je je bezorgd maken? Schoonheid moet in dezen tijd betaald worden met de eeuwige zorg voor het be houd er van. In dezen tijd niet meer aan vroeger. Kijk maar eens naar de oude portretten; die ingewikelde kapsels, geverfde gezich ten en ingeregen lijven. Ja, stemde Marty verstrooid dn. Het scheen, dat zij al niet meer naar hem luisterde. Hoe vind je Virginia Farquhar? vroeg ze opeens. Michael durfde haar niet zeggen, wat hij van haar dacht. Zijn hart klopte sneller bij het hooren van haar naam, maar zijn stem verried niets van zijn innerlijke be wogenheid. Het lijkt mij een heel origineel meisje. Zij is buitengewoon aantrekkelijk, gaf Marty toe. Eerst zag ik het niet zoo. Maar toen ze dat verhaal vertelde, was ze beel dig. Zij liepen langs den zeemuur. Tony heeft zijn hart aan haar verlo ren, bekende Mary even later. Meen je dat heusch? Hoelang kent hij haar al? Sinds vanmorgen. Dan lijkt het mij heel waarschijnlijk, dat hij haar morgen weer vergeten is. Je kunt nooit weten. Marty's lachje klonk gedwongen. Maar als het niet zoo zou zijn, dan zou ik graag hebben, dat jij hem den pas afsneed. Tony is mijn eigen dom. Zij zei het schertsend, maar hij wist, dat zij het meende. Marty kon geen mededing sters verdragen. En als zij eenmaal iets wil de, was zij onbarmhartig in haar methodes om het te krijgen. Wat heb ik voor kans tegen Tony, vroeg hij. Marty keek hem ernstig aan. Kans genoeg, dat weet je zelf heel goed. Doe niet zoo bescheiden Michael. Maar lieve kind, zie je de dingen niet te veel in het licht van je verbeelding? Neen. En zij is net een vrouw, waar mee jij zou moeten trouwen. Michael antwoordde niet op dat laatste gezegde, en daarmee was het onderwerp afgehandeld. Toen zij het restauarant bereikten, stond de groote auto al voor de deur en mrs. Bleecker en Tony wachtten reeds. Waar heb je toch gezeten, Marty? vroeg het kleine dametje scherp. Tony heeft je overal gezocht. O, dat is gezond voor hem. Marty glimlachte, toen Tony haar in de auto hielp. Jane Bleecker drong aan, dat Michael met hen mee zou gaan, maar hij be dankte. Ik breng mijn week-end hier door, verklaarde hij. Dan zie ik je nog wel, kerel, zei Tony. Ik zal je opsnorren in het hotel. Het liet Michael absoluut koud of Tony hem kwam opzoeken of niet. Het eenige, dat hem in Annapolis belang inboezemde was Virginia Farquhar. Hij wilde haar nog zien voor hij wegging. Waarom niet? Toen de Bleeckers eindelijk waren ver trokken, begaf Michael zich naar het ho tel en telefoneerde naar zijn secretaresse, om haar zijn plan mede te deelen. Iemand anders hoefde hij niet te waarschuwen. Sinds den dood van zijn vrouw woonde hij alleen, in een apartement, waar twee zwij gende Japansche bedienden voor het huis houden zorgden. Niemand gaf er wat om, of hij wegbleef of thuiskwam. Laat in den middag begaf hij zich naar het huis van de Farquhars. Hij vond den tuin verlaten en het huis leeg. Een briefje, dat op de deur was gehecht droeg de mede- deeling, dat de bewoners om zeven uur thuis zouden komen. Toen Michael den tuin doorslenterde, zag hij op het grasveld een zonnewijzer. Het koper van de plaat was even groen als het klimop, dat er omheen groeide. Een kruis stond schuin over de plaat en de scha duw daarvan gaf de uren aan. Aan den voet stond in oud Engelsche letters de sprek: Post Tenebras Lux. Na de duisternis licht, vertaalde Mi chael werktuigelijk, en hij had een gevoel of die spreuk ook voor hèm beteekenis had. Hij verliet den tuin, liep het stadje door en over de lange, lage brug, tot hij een pad bereikte, dat door zonbeschenen velden en kleine, schaduwrijke eiken- en dennen- boschjes voerde. Dit pad bracht hem ten slotte aan een heerlijk beschut plekje, dat uitzicht gaf op de rivier. Hij ging languit op het droge, geurige gras liggen, met zijn armen onder zijn hoofd. Michael was een hartstochtelijk natuurliefhebber. Maar tien jaar lang had hij opgesloten gezeten; eerst in een huis op de Parkavenu, met Helen; na haar dood in zijn appartement in Gramery Park. En als hij niet op zijn appartement was, dan zat hy op zijn kantoor. De vacanties, die hij zich gunde, had hij altijd met Helen doorgebracht en Helen koos steeds de een of andere modieuse bad plaats, waar zij koffers vol prachtige toilet jes naar toe sleepte. Haar eigen uiterlijk mooie kleeren en amusement, dat was het eenige, wat voor Helen het leven de moei te waard maakte. Zijn huwelijk was wel een groote vergissing geweest, van beide kanten. Als kind had hij altijd buiten gewoond. Zijn moeder stierf, toen hij zes, zijn va der toen hij negen was. Daarna had hij zijn tijd verdeeld tusschen zijn groot ouders in Virginië en Maine. Zijn studies had hij in Zwitserland gemaakt, in het oude universiteitsstadje tusschen de ^«r- gen. Daar was hem gebleken, dat hij schrij verstalent bezat en na zijn unversiteitsja- ren had hij New York, het Mekka van alle jonge artisten, tot zijn woonplaats geko zen. Hij had echter al heel gauw zijn schrij ven er asm. gegeven om een tijdschrift te beginnen, waarmee hij groot succes had. Toen kwam zijn huwelijk, vijf jaar daarna Helen's dood en nu.... Vóór hem stroomde kalm de blauwe ri vier, de wind floot zachtjes door het riet langs den oever. Groote vluchten vogels dreven over, de eerste trekkers naar het warme Zuiden. De meeuwen maakten een krijschend geluid, als zij snel en feilloos op hun prooi in het heldere water neerdo ken. Ver weg klonk het gezoem van een marine-vliegtuig, op weg naar Chesepeake. Plotseling hoorde hij stemmen. Toen Mi chael door het hem beschermende groen keek zag hij Virginia Farquhar en haar broer, die over het veld kwamen aange wandeld. De zon was aan het ondergaan en zette de wereld in gloed. De boomstammen en de heggen waren versierd met het vurig rood van den wilden wingerd, de grond was bezaaid met afgewaaide bladeren, geel en amber en gloeiend roodbruin. De naal den van de dennen glinsterden, alsof er een laagje ijs om zat, de rivier en de hemel glansden in een eigenaardig licht. Maar Michael was het, alsof dit licht, al deze schoonheid uitging van, haar oorsprong vond in Virginia's gestalte. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12