De tegenslag der Japanners DE SPAANSCHE BURGEROORLOG BUITENLAND LUCHTVAART BINNENLAND Beperking verlof voor militairen DINSDAG 12 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 Chineesche troepen dringen op naar Sjanghai De Chineesche troepen hebben Tsjoenih- wang en Tsjangsjan bezet, aan het front van den spoorweg TientsinPoekau. Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat de voorhoede der Chineesche strijd krachten en de guerillabenden, die drie we ken geleden zeer bedrijvig zijn geweest, ten Zuid-Westen van Sjanghai, binnen 40 kilometer afstand van de stad zijn geko- anen. Alle pogingen van de normale Japansche garnizoenen te Sjanghai en Hangtsjau, den Chineesche opmarsch te stuiten zijn vruch teloos gebleven. Men verneemt, dat 9 April 10.000 man nieuwe troepen te Poetoeng ge land zijn en naar het bedreigde gebied zijn vertrokken. Chineesche bewoners, die vluchten naar de internationale bezetting en de Fransche concessie, vertellen, dat de Japanners de burgers dwingen tot het in derhaast aanleggen van versterkingen. Tsjen, de directeur der politieKe afdee- ling van den Chineeschen nationalen mili tairen raad, heeft in een interview mede gedeeld, dat de Japansche verliezen in Chi na tot nu toe 230.000 man bedragen. De verhouding tusschen het aantal doo- den en dat der gewonden staat van een tot drie, zoodat 75.000 Japanners bij of ten ge volge van de gevechten het leven hebben verloren. De Japanneezen hebben volgens Tsjen drie millioen man gemobiliseerd. In China zijn thans dertig Japansche di visies in het veld gebracht. Zij zijn meer dan 600.000 man sterk. Daar drie man noodig zijn om één sol daat te helpen voor de vervaardiging van wapens, het vervoer enz zijn in Ja pan 1.800.000 man onder de wapenen. Tsjen herhaalde nog de waarschuwing van Tsjang Kai Sjek, dat men zich niet te zeer moet verheugen over de overwinning bij Taiertsjwang, daar men meer dan ooit van den ernst van den toestand en de noodzakelijkheid verder te strijden, bewust imoet zijn. Japanneezen bombardleeren universiteits gebouwen. Volgens berichten van Chineesche zijde ihebben Japansche vliegers Tsjangtsja, de hoofdstad der provincie Hoenan, en omstre ken, gebombardeerd. Zij hebben meer dan dertig brandbom men en veertig zware bommen geworpen op de universiteiten van Hoenan en Tsing- hoea, ten gevolge waarvan meer dan der tig non-combattanten werden gedood en over de zeventig gewond. De universiteit van Tsjinghoea was oor spronkelijk in West-Peiping gevestigd, doch ma het uitbreken der vijandelijkheden ver plaatst naar Tsjangtsja. In de gebouwen dezer universiteit zijn thans Japansche mi litairen onderdak gebracht. De universiteitsgebouwen te Tsjangtsja zijn geheel of gedeeltelijk verwoest. Met inbegrip van de aan de biblotheek aange richte schade is voor een waarde van meer dan twee millioen Chineesche dollars ver loren gegaan. Zes van de zeven bewoners van een nabij de stad gelegen boerenwo ning zijn eveneens om het leven gekomen. Ook Kanton gebombardeerd. Gisterochtend hebben vier Japansche bommenwerpers Kanton gebombardeerd. Zij hebben een fabrieksgebouw gebombar deerd, dat in een zeer dicht bevolkt stads deel is gelegen en zich op'minder dan een imijl afstand bevindt van de vroegere bui- tenlandsche concessies. Ongeveer 500 ar beidsters kunnen het gebouw niet verla ten. Groote rookkolommen stegen op uit het in brand geschoten gebouw en velen, die bij het bombardement gespaard waren, gebleven, kwamen in de vlammen om. Fa milieleden van het personeel probeeren de lijken te indentificeeren. Maarschalk Tsjang Kai Spek verdwenen? De Japansche pers publiceert een be richt uit Sjanghai, waarin wordt medege deeld, dat maarschalk Tsjang Kai Sjek wordt vermist sedert den aanval van de Japansche vliegtuigen op Tsjangha in de provincie Hupeh. Tijdens dezen aanval woonde de maar schalk, tezamen met een aantal vooraan staande personen van de Chineesche re geering, de plechtige opening van een nieuw bureau van het centrale leger te Tsjangha bij. Volgens genoemd bericht uit Sjanghai zouden bij dit bombardement een vijftigtal personen, die de plechtigheid bij woonden, zijn gedood en ongeveer honderd zijn gewond. Behalve Tsjang Kai Sjek zou ook t. v. Soeng vermist worden, alsmede generaal Tsjang Sji Sjoeng, de opperbe velhebben van de troepen in Kiangsi en Hunan. Deze Japansche berichten worden echter officieel tegengesproken. Medegedeeld wordt, dat Tsjang Kai Sjek zich te Han- kau bevond, en dat Soeng op het oogen- 'blik te Hongkong vertoeft. Ontmoediging te Tokio? Volgens uit Tokio ontvangen inlichtin gen zou het moreel der Japansche troepen «ernstig geschokt zijn. Vele Japansche sol daten beginnen de vermoeienissen te ge voelen der langdurige vijandelijkheden, ter wijl de onverwachte krachtige tegenstand der Chineezen en de voortdurende hinder van de Chineesche guerillabenden onder vonden ontmoedigend werken. Bovendien zijn de financieele zorgen der gezinnen van frontstrijders zeer groot, aldus de Chinee sche kringen, daar de vergoedingen voor deze gezinnen ontoereikend zouden zijn. DE RECHTSCHE OPMARSCH NIET VOORTGEZET. De troepen van Franco hebben nog geen bevel gekregen hun opmarsch in Catalomë voort te zetten. De troepen consolideeren hun stellingen. Het hoofdkwartier van het leger van Franco heeft medegedeeld, dat gisteren de troepen uit Galicië een tegenaanval van de regeeringstroepen in de bergen bij Vollibo- na hebben afgeslagen. De rechtsche troepen bezetten verscheidene stellingen. De troe pen uit Navarra hebben gisteren La Boro- nia ingenomen en rukken thans op in de vallei van de Esera, waar zij elf dorpen be zetten. Aanvallen van de regeeringtroepen op de bruggehoofden van Granja de Es- carpe en Seros werden door de Marokka nen afgeslagen. Vallibona door de f regeeringstroepen heroverd. In het communiqué van het linksche mi nisterie van landverdediging wordt mede gedeeld, dat de regeeringstroepen aanvallen hebben gedaan op Granje de Escarpe en Se ros. Het dorp Vallibona werd heroverd. Besprekingen in het Lagerhuis over Spanje. In het Engelsche Lagerhuis heeft Arthur Henderson gesproken over de buitenland- sche inmenging in Spanje. Hij zeide o.a. dat sedert de verklaring van Chamberlain op 22 Februari een aantal Duitsche en Italiaan- sche vliegtuigen naar Spanje zijn gezon den, volgens sommige inlichtingen meer dan 300 Italiaansche toestellen en tusschen 200 en 300 Duitsche. Spreker hoopt, dat het be richt, dat de Spaansche regeering toestellen uit de Sovjet Unie heeft ontvangen, juist is. De onderstaatssecretaris van buitenland- sche zaken, Butler, zeide hierop, dat het moeilijk is juiste inlichtingen te krijgen en hij kan niet ontkennen, dat Duitsche ver sterking in Spanje is aangekomen. De re geering is overtuigd, dat de Italiaansche regeering de voorwaarde, dat geen werke lijke versterkingen zouden worden gezon den, heeft vervuld. Voor zoover de regee ring is ingelicht, is de toestand niet gewij zigd, de regeering is overtuigd, dat de niet- inmenging niet geheel is geslaagd. Butler voegde hieraan toe, dat de niet-inmengings- commissie een plan tot het invoeren van een soort controle in de lucht bestudeert. FRANKRIJK DE CRISISTOESTAND DALADIER HEDEN VOOR DE KAMER. Volmachten voor bepaalden tijdsduur en nauwkeurig omschreven doel. De regeering zal hedenmiddag om 4 uur voor de beide Kamers verschijnen. Eerst zou in het begin van den middag nog een kabinetsraad worden gehouden. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat de regeering aan het parlement voor een be paalden tijd en voor een nauwkeurig om schreven doel volmachten zal vragen. Na het debat in de Kamer en daarna in den senaat, waarschijnlijk op Donderdag, zal het parlement vermoedelijk tot mid den Mei met vacantie gezonden worden. In de wandelgangen van de Kamer was men gisteravond van oordeel, dat de nieu we regeering het votum van vertrouwen, dat zij verlangen zal, zal bekomen. Wel is het nog geenszins zeker, welke houding de socialisten zullen aannemen, maar men acht het toch waarschijnlijk, dat dezen zich minstens van stemming zullen ont houden, zoodat een meerderheid voor Da- ladier mogelijk is, welke de radicaal-so cialisten, het centrum en voormalige op positie-groepen, wellicht ook de onafhan kelijke republikeinen en de republikein- sche federatie zal omvatten. DE STAKINGEN. Conflict in metaalindustrie verscherpt. De staking der metaalarbeiders in de streek van Parijs heeft zich vanmiddag uitgebreid tot de fabrieken van Renault te Boulogne-Billancourt. De arbeiders be gonnen de fabrieken te bezetten. In den loop van den middag werd daar op bij de meeste andere metaalfabrieken in het district Parijs door de arbeiders de staking afgekondigd. Het aantal stakers nam toe met ongeveer 8.000. Men kan thans van een algemeene sta king in de metaalindustrie spreken. Meer dan 130.000 arbeiders hebben thans het werk neergelegd. Volgens de directie van de Renault-fa- brieken is gisteravond door het personeel gestemd over de staking. De uitslag van deze stemming was: vóór staken 874, te gen staken 2922. De directie heeft derhalve besloten Dinsdagochtend acht uur het werk nor maal te hervatten. Het bureau van den nationalen bond van metaalbewerkers is gisteravond bij eengekomen en heeft een resolutie van solidariteit met de stakers aangenomen. Donderdag zullen vijftien vertegenwoor digers van de organisaties in de verschil lende deelen van Frankrijk vergaderen met de federale uitvoerende commisie. Over de aanleiding tot deze plotselinge verscherping van het conflict in de me taalnijverheid wordt het volgende ge meld: Een delegatie van arbeiders heeft aan de directies nieuwe eischen kenbaar ge maakt. Daar de antwoorden niet bevredi gend geacht werden, werd de arbeid op de fabrieken gestaakt en de werkplaatsen werden bezet. Het vakverbond in de streek van Parijs verklaart, „dat de arbeiders zich geplaatst zien voor een verscherping van het con flict, geheel tengevolge van de halsstarig- heid der werkgevers, die de economische moeilijkheden trachten te vergrooten en de nationale verdediging willen sabotee- ren". De bond verklaart zich volkomen soli dair met de stakers in de metaalnijver heid en zegt, dat alle arbeiders moeten be grijpen, dat dit conflict buiten het kader der metaalindustrie uitgaat, de geheele arbeidersklasse raakt en het probleem van de handhaving van de verkregen voor- deelen en de verlenging der collectieve overeenkomsten op den voorgrond stelt. DE „CSAR" BESTOND NIET. Deloncle voor den rechter van instructie. De rechter van instructie, belast met het onderzoek in de zaak van Csar, heeft gisteren opnieuw Deloncle ondervraagd, die met name zeide: „De Csar heeft nooit bestaan. Het is een uitvinding van de politie. In werkelijk heid was ik leider van Csarn een spe ciaal organisme voor nationale regelende actie dat deel uitmaakte van de Ucad. Zooals de Ucad (Unie van Comités voor Zelfverdediging) een organisme was voor de verdediging tegen het communis me, wenschte de Csarn strijd te voeren door actie". Deloncle voegde hier aan toe, dat de Csarn een vijftigtal leden telde. Hij wei gerde hun namen te geven, doch zeide, dat generaal Duseigneur er geen lid van was. De Csarn was een geheime vereeni- ging. Over de vorming van wapendepots zeide hij, dat deze bijeengebracht waren door de onttrekking aan hun bestemming van zekere voor Spanje bestemde wapen zendingen. Deloncle verklaarde vervolgens, dat de Csarn betrekkingen onderhield met het leger. „Het ging er om met het leger te Parijs en in de groote centra, van waar belangrijke communistische vertakkingen uitloopen, een samenwerking te bestudee- ren". Ten slotte zeide hij in betrekking te hebben gestaan met verscheidene officie ren, wier namen hij niet wenschte te ont hullen. ENGELAND HET BRITSCH—ITALIAANSCHE ACCOORD. De „Daily Telegraph" meldt, dat men hoopt, dat het BritschItaliaansche ac- coord niet later dan Zaterdag zal worden onderteekend. Het zal in werking treden op een in wederzijdsch overleg te bepa len datum, d.w.z. nadat de toestand in Spanje tot tevredenheid van Engeland is geregeld. Naar uit Genève wordt gemeld, ont houdt de Britsche regeering in haar mede- deeling aan den Volkenbond inzake Abes- sinië zich er van aan te geven of zelfs maar te opperen, welke procedure gevolgd zou moeten worden om door den Volken bond de erkenning van de verovering van Abessinië te laten legaliseeren. Zij noemt daarbij noch den Raad noch de Assem blee. Het is mogelijk, dat de Britsche regee ring voornemens is een eenvoudige ge- dachtenwisseling te laten houden in den boezem van den Raad of een uitspraak hoopt te verkrijgen over een resolutie in zake de legalisatie der erkenning. De Engelsche nota werd ook aan de Abessijnsche delegatie verstrekt. De Abess-nsche legatie te Londan heeft de volgende verklaring gepubliceerd: „Z. M. de keizer van Abessinië heeft met groote verwondering het bericht vernomen in zake het Britsche initiatief te Genève aan gaande de erkenning van de verovering van Abessinië door Italië. Hij bestudeert de aangelegenheid thans met de grootste aandacht.'' PALESTINA PRIKKELDRAAD LANGS DE GRENS. Men meent, dat de Palestij nsche regee ring thans definitief besloten heeft een prikkeldraadversperring ter hoogte van bijna 2% meter over een afstand van 40 kilometer langs de Noordelijke grens te doen aanleggen, hetgeen 60.000 pond ster ling zou kosten. De versperring is bestemd om terroristen en illegale immigranten uit het land te houden. Inschrijvingen voor alt werk zijn reeds geopend, waaraan dag en nacht in drie ploegen zou moeten worden gearbeid, onder de bescherming van Britsche troepen. PAASCHVREDE IN OOSTENRIJK VOORLOOPIG RUST ALLE PARTIJ ACTIE. Gouwleider Buerckel heeft tot 25 April een Paaschvrede aangekondigd. Tot dezen datum moet alle actie van de partij rusten, geen wijzigingen mogen worden gebracht ir. het personeel van staat, gemeenten en bedrijven. Na dezen datum zullen de nood zakelijke wijzigingen in personeel worden aangebracht door de door den Fuehrer hier voor aangewezen instanties. Schadeloosstelling aan Oostenrijksche nationaal-socialisten. Rijkskanselier Hitier heeft bij decreet be paald, dat personen, die in Oostenrijkschen overheidsdienst waren en wegens hun na- tionaal-social:stische activiteit door de vroe gere machthebbers waren gestraft, schade loosstelling zullen ontvangen. Onder deze bepaling vallen al degenen, die ontslagen of disciplinair gestraft waren, zoomede de nabestaanden van overleden ambtenaren en beambten, die gestraft waren. Generaal Zehner. Volgens eeh hardnekkig doch niet beves tigd gerucht zou generaal Zehner, staats secretaris van defensie in het kabinet van Schuschnigg, zich van het leven beroofd hebben. Zehner heeft zitting gehad in de krijgsraden, die doodvonnissen tegen natio naal-socialisten hebben uitgesproken na de gebeurtenissen van 1934. Geheim dossier van Schuschnigg. In de „Daily Herald" schrijft een bijzon dere redacteur: „Het geheime dossier van Schuschnigg, dat bijzonderheden bevat over het onder houd te Berchtesgaden, o.a. vertrouwelijke brieven van Hitier en talrijke documenten, is te Londen aangekomen, medegebracht door een intiemen vriend van Zernatto. Van de documenten werpen sommige een bijzonder licht op de Duitsch-Italiaansche betrekkingen. Een ervan b.v., die ondertee kend is door een hoogen Duitschen func tionaris, geeft den nazi's in -Tirol order „zich voor het oogenblik van iedere propaganda te onthouden", doch kondigt aan, dat nieu we instructies zullen worden gegeven na de inlijving van Oostenrijk door Duitsch- land. Een van de vier brieven van Hitler, die zich in het dossier bevinden, is bijzonder be zwarend. Deze, die vóór de gebeurtenissen in Oostenrijk geschreven is, deelt mede, dat het uur der bevrijding nadert. Zij bevat zin spelingen op de kaart van Oostenrijk en Tsjechoslowakije, die bij het „verzoenings comité" is gevonden, en op den druk, die op Tsjecho-Slowakije moet worden uitge oefend, ingeval de positie der Sudeten- Duitschers Duitsche inmenging zou ver- eischen. Men vindt tenslotte documenten, die vol gens de instructies van von Papen zijn op gesteld, waaronder een plan voor indus- trieele penetratie in geheel Oost-Europa, Hongarije, Joegoslavië, Turkije, en Grie kenland, waarin de reeds behaalde resul taten zijn aangegeven. Bultenlandsche Berichten ONGEWONE KOUDEGOLF IN ITALIË. Voor het eerst sinds menschenheugenis is de Vesuvius midden April met sneeuw bedekt. In geheel Italië heerscht een kou degolf en in vele hotels en woningen heeft men de verwarming, welke op 10 April reeds was weggenomen, weer aangemaakt. VIER ARBEIDERS DOOR TREIN VERRAST EN GEDOOD. Vannacht zijn nabij het station Brunoy (Frankrijk) vier arbeiders van Italiaansche nationaliteit, die belast waren met werk zaamheden aan de spoorlijn, op weg naar hun werk door den sneltrein Ventimiglia Parijs verrast en op slag gedood. EEN NIEUW TYPE WATERVLIEGTUIG VOOR DE NED.-INDISCHE MARINE. Naar wij vernemen zijn bij de Nederland- sche vliegtuigenfabriek Fokker te Amster dam vijf watervliegtuigen van een nieuw type in aanbouw, welke bestemd zijn voor de marine in Ned.-Indië. Deze watervlieg tuigen worden uitgerust als torpedo-bom bardeervliegtuigen. Zij zullen een voor wa tervliegtuigen zeer groote snelheid bezit ten, n.l. ongeveer 300 K.M. per uur. De vliegtuigen zullen met twee Wright Cyclo- ne-motoren worden voorzien en krijgen een bemanning, bestaande uit drie personen. De naam van het nieuwe type dat een mid dendekker is luidt T VIH W. Voorts heeft de Ned. Vliegtuigenfabriek een bestelling gekregen van 25 gevechts vliegtuigen van het type G. I, welke voor Estland zijn bestemd. Zooals men weet, is een aantal van deze vliegtuigen in aanbouw voor de militaire luchtvaartafdeeling te Soesterberg. LIJNVLIEGTUIG BIJ MARIENFELDE IN BRAND GERAAKT. Het gewone verkeersvliegtuig op de lyn BerlijnMannheim heeft gistermiddag kort na het vertrek wegens een motorstoring bij Marienfelde een noodlanding moeten ma ken. Nadat de passagiers en de bemanning het toestel hadden verlaten, geraakte dit in brand. De passagiers hebben de reis met een ander vliegtuig voortgezet. Regeling van het reizen voor Rijksrekening De Minister van Defensie heeft, zoo als wij reeds meldden, bepaald, dat het verleenen van verlof en van bewegings vrijheid tot nader order moet worden beperkt, in dier voege, dat van de sterkte volgens het dagelijks rapport steeds de helft van het aantal officie ren, onderofficieren, korporaals en sol daten (ook van de subsistenten) voor diensten bij de compagnie of het over eenkomstig onderdeel beschikbaar is. Deze regeling geldt eveneens met betrekking tot te verleenen verlof of bewegingsvrijheid ter gelegenheid van het a.s. Paasch- en Pinksterfeest. Den militairen, aan wié, op grond van vorenstaande regeling, ter gelegenheid van het Paaschfeest of van het Pinkster feest verlof wordt verleend, kan zulks worden toegestaan: A. Voor het Paaschfeest van 15 April tot en met 18 April, met terugkeer per eer ste reisgelegenheid op 19 April 1938 of B. Voor het Pinksterfeest van 3 Juni tot en met 6 Juni met terugkeer per eerste reisgelegenheid op 7 Juni 1938. Van het verlof, bedoeld sub A en B, komt voor de dienstplichtigen met uit zondering van de onderofficieren-capitu- lant één dag in mindering van het al gemeen verlof. Voorts is ten aanzien van het reizen voor rijksregeling o.m. het volgende bepaald. Vervoer voor rijksrekening bij verlof of bewegingsvrijheid tegen afgifte van ver- voerbewijzen kan worden verleend: le. Aan dienstplichtigen, aan de militai ren die behooren tot het reservepersoneel en aan de militairen, bedoeld in het eerste lid van artikel 4, onder ten 2e. van punt f, van het Reglement voor de militaire amb tenaren der Koninklijke Landmacht, voor wat alle genoemde categorieën van militai ren betreft, beneden den rang van adjunct onderofficier (vaandrig, kornet); A. die onafgebroken ten minste vijf tot ten hoogste acht maanden verplicht in wer- kelijken dienst moeten verblijven: twee maal (vroeger éénmaal); B. die onafgebroken ten minste acht tot ten hoogste twaalf maanden verplicht in werkelijken dienst moeten verblijven: viermaal (vroeger tweemaal); C. die onafgebroken langer dan twaalf maanden in werkelijken dienst moeten ver blijven: vijfmaal (vroeger driemaal); D. die ten minste zes maanden onaf gebroken vrijwillig in werkelijken dienst zijn geweest onder het genot van soldij of zakgeld (geen jaarwedde): eenmaal na af-, loop van elk tijdvak van zes maanden; 2e. Aan soldijgenietende beroepsmilitai ren: viermaal per kalenderjaar, waarvan tweemaal (vroeger éénmaal) in het tijdvak van 1 Januari tot en met 30 Juni en twee maal (vroeger éénmaal) in het tijdvak van 1 Juli tot en met 31 December, met dien verstande, dat zij, die na 31 Maart doch vóór 1 Juni, onderscheidenlijk na 30 Sep tember doch vóór 1 December als beroeps militair in dienst treden, in het eerste on- derscheidelijk in het tweede halfjaar van 't betrokken kalenderjaar éénmaal aan spraak hebben op vervoer voor rijksreke ning, en zij die op of na 1 Juni op of na 1 December als beroepsmilitair in dienst tre den in die maanden géén aanspraak hebben op vervoer voor rijksrekening; 3e. Aan dienstplichtigen die als onder- of ficier-capitulant vrijwillig in werkelij ken dienst zijn: viermaal (vroeger twee maal) per jaar, waarvan tweemaal in het tijdvak van 1 April tot en met 30 Septem ber en tweemaal in het tijdvak van 1 Oc tober tot en met 31 Maart, met dien ver stande, dat zij die na 30 Juni doch vóór 1 September, onderscheidenlijik na 31 De cember doch vóór 1 Maart, als onderoffi- cier-capitulant in dienst treden, in het be trokken halfjaarlijksche tijdvak éénmaal aanspraak hebben op vervoer voor rijks rekening en zij, die op of na 1 September of op of na 1 Maart als onderofficier-capi- tulant in dienst treden, in die maanden géén aanspraak hebben op vervoer voor rijksrekening. INSPECTIE GROOT VERLOFGANGERS. In 1938 zullen de dienstplichtigen van de lichtingen 1926 en 1929 aan het jaarlijksch onderzoek voor wat kleeding en uitrusting betreft moeten voldoen. Aan het onderzoek r.emen geen andere verlofgangers deel dan zij, die voor een der lichtingen 1926 en 1929 zijn ingelijfd. Verlofgangers van een der lichtingen 1926 en 1929, die tengevolge van uitstel van eerste oefening of om andere reden de eerste oefening tegelijk met een andere lichting hebben volbracht, moeten zich niettemin aan het onderzoek onder werpen voor zoover zy althans niet behoo ren tot hen, die daarvan zijn vrijgesteld. Aan den verlofganger wiens kleeding mot- schade vertoont, wordt de gelegenheid ge boden, de kleeding, indien mogelijk, te doen herstellen. Blijken bij het onderzoek klee- dingstukken ernstig dooi mot te zijn be schadigd tengevolge van verwaarloozing van de zijde van den bewaarder, dan wordt oe verlofganger aan den minister voorge dragen voor oproeping in werkelijken dienst voor straf, tenzij de kleeding bij het nader onderzoek geheel hersteld is. „NATIONAAL HERSTEL". Naar het nummer van het orgaan van het Verbond voor Nationaal Herstel mee deelt, zal deze „politieke partij" als regel niet meer deelnemen aan de verkiezingen. Wie de voortreffelijke eigenschappen van Waarborg-Kleeding eenmaal ként, wil van geen gewone kleeding meer ölléen bij J KREYMBORG

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5