STADS NIEUWS FAILLISSEMENTEN AGENDA Laatste berichten DINSDAG 12 APRIL 1938 nF. LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; i 2.5J per kwartaal. Bij onze agenten /O cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. vjy HOE WORDT BET WEER 7 WEINIG VERANDERING. De Bilt seint: Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen, meest zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig ver andering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 781.5 te Malinhead. Laagste barometerst.: 747.6 te Ingó. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Britsche Eilanden nam iets in beteeke- nis af. De depressie, welke gisteren in het Noord-Westen lag, trok Oostwaarts en ligt thans over Noord-Scandinavië. Ze schijnt thans Zuid-Oostwaarts te trekken en oefent haar invloed reeds in het Oostzeegebied uit. Op de Britsche Eilanden bleef het stil hel der weer, met vrij lage ochtendtempera- turen en plaatselijk ochtendnevel. Langs de Noorsche kust waaien krachtige tot storm achtige Westelijke winden met regen en in het Noorden sneeuw. Ook overigens is in Scandinavië en in de randstaten de lucht meest betrokken, met neerslag langs de Oostelijke Oostzeekust, de wind is er ech ter zwakker. Op het overige vastland van West-Europa is dé wind zwak tot matig uit Noordelijke richtingen. In onze omge ving en West-Duitschland is de bewolking zwaar, in Frankrijk is de lucht echter meest helder tot licht bewolkt. De tempe ratuur is vrijwel in het geheele waarne mingsgebied gestegen, in Engeland, Frank rijk en Midden-Europa is zij echter nog on der normaal. Voor onze omgeving, wordt voor- loopig nog weinig verandering in de weersgesteldheid verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 9.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 7.22 uur tot Woensdagmorgen 4.39 uur. nOOG WATER. Te Katwij-k aan Zee ap Woensdag 13 April voorm. 1.35 en nam. 2 uur. Maan op 16.36 uur Dinsdagmiddag. Maan onder 4.16 uur Woensdagochtend. (14 April volle maan). Uitgesproken: A. Prins, rijwielhandelaar, Schagen, Laan C 208. Cur.: mr. dr. J. A. E. Buiskool. G. Jeurinjk, expediteur, Hoorn, Ach terom 48. Cur.: mr. H. Schuurman. W. Twisk en Willem Twisk Jr., Uit geest, Bonkenburg 385. Cur.: mr. M. Th. A. v. d. Loos. W. J. de J o n g, banketbakker, Breda. Ginnekenstraat 137c. Cur.: njr. A. A. M. Struycken. Julianus Hendrikus W i 11 o x, vrachtrij der en steenkolenhandelaar, Rijen, gem. Gilze en Rijen, B. 34a. Cur.: mr. W. J. I. van Wymen. B. H. van V e 1 s e n, benzinehandelaar, Hoogerheide (gem. Woensdrecht). Cur. mr. H. A. M. Smits, Roosendaal. J. Kloosterman, Hilversum, 's-Gra- vezandelaan 26. Cur.: mr. J. I. C. v. d. He mel. N.V. Modemagazijn Modern, Nieuwendijk 90. Cur.: mej. mr. J. de Boer. S. B o u t e 1 j e, kruidenier, v.h. zaak- drijvende te Amsterdam, Valkenburgerslr. 197. wonende te Amsterdam Swammer- damstraat 591. Cur.: mej. mr. J. de Boer. K. F. F. van Korlaar, drogist bediende, Amsterdam. Van Ostadestraat 306huis. Cur. mr. W. Ruitinga. J. Glasbeek, koopman, Amsterdam, Retiefstraat 63. Cur.: mr. W. Ruitinga. Joseph de B r e e. Amsterdam, Hartenstr. 16hs. Cur.: mr. W. Ruitinga. Gemeenteraad (Vervolg). 17. Voorstel tot het intrekken van de be palingen omtrent minimum-loon en maxi mum-arbeidsduur in bestekken van ge meentewerken en van die, inzake de artt. 1638c en 1638 d van het Burgerlijk Wet boek, tevens praeadvies op het voorstel van den heed Schüller inzake herziening van de bepalingen omtrent minmum-looh en maximum-arbeidsduur in bestekken van gemeentewerken. Goedgekeurd. 18. Voorstel inzake het voortzetten van de regeling, betreffende het verleenen van een reductie op de ziekenfondspremie aan ondersteunden. Goedgekeurd. 19. Voorstel inzake het voortzetten van de werkinrichting voor blinden. Goedgekeurd. Voorstel tot het verhoogen van het over 1938 aan de Vereeniging voor Schoolkin dervoeding toegekende subsidie en tot het vaststellen van den desbetreffenden be- grootingsstaat. De heer Goslinga (A.R.) vraagt, of de Ver. werkelijk begonnen is met de ver strekking van schoenen. Voorts vraagt hij, hoe het komt, dat het aantal verstrekkin gen van schoeisel zoo gestegen is en nog stijgt.Blijkbaar hebben tot nu toe vele ouders zelf voor schoeisel gezorgd, doch spannen zij er thans de gemeente voor. De heeren, die minder verantwoordelijkheidsgevoel voor de gemeente-financiën hebben, zullen zich daarover misschien verheugen, maar voor spr. is dat een droevig verschijnsel. De heer Hes sing (S.D.A.P.) protes teert er tegen, dat degenen, die voor dit voorstel willen stemmen, beschouwd wor den als minder verantwoordelijkheidsge voel te hebben voor de gemeentefinanciën. Mevr. Braggaarde Does (S.D.A. P.) zegt, dat de heer Goslinga geen goede verliezer is. De verhoogde kcsten zijn niet alleen te wijten aan de aanvaarding van de schoenenverstrekking. Ten deele is dat ook te wijten aan een natuurlijk accres, dat telkenjare valt waar te nemen. Het on derzoek naar de toelating tot de schoeisel- verstrekking geschiedt door de ambtenaren van Maatsch. Hulpbetoon. Uit het groote aantal aanvragen blijkt, in hoe groote be hoefte deze schoeiselverstrekking heeft voorzien. Wethouder Tepe (R.K.) antwoordt den heer Goslinga, dat de vereeniging inder daad is begonnen met de verstrekking van schoenen. De meerdere kosten van de ver eeniging vloeien gedeeltelijk voort uit het jaarlijksche accres. Het bedrag der sub sidie moet thans verhoogd worden met. cir ca 1300. De raad kan thans niet anders doen dan de uitvoering van het eenmaal genomen raadsbesluit mogelijk maken, hoezeer spr. zelf ook de aanvaarding van dit raadsbesluit betreurt, temeer nu de kosten nog meer tegenvallen dan ver wacht was. De heer Goslinga (A.R.) merkt op, dat de raming dan blijkbaar geen reke ning heeft gehouden met dat normale ac cres. Spr. heeft geen reden om tegen dit voorstel te stemmen. De heer Lom bert (R.K.) vraagt of er ook controle is, dat de verstrekte schoenen ook werkelijk gedragen en niet verkocht worden. De heer Bergers (R.K.) zegt, dat er toezicht wordt uitgeoefend. Nadat nog mevr. Braggaa rd e Does (S.D.A.P.) het woord gevoerd had, wordt het voorstel z.h.s. aangenomen. Rondvraag De heer v. Eek (SD.A.P.) laakt het in wethouder Tepe, dat hij geen antwoord heeft gegeven cp de opmerking van den heer Groeneveld inzake het aanstellen van Leidsche onderwijzers. Wethouder Tepe (R.K.): De heer Groe neveld had gezegd, dat hij niet tegen zou stemmen en daarom achtte ik mij onthe ven van de taak om te gaan debatteeren met den heer Groeneveld, die halsstarrig en tegen beter weten in telkens opnieuw met dezelfde aanmerkingen aankomt. De heer Wilbrink (C.H wijst erop, dat er in den Zijlsingel een bak ligt met een keet erop, wat het stadsschoon niet verfraait. De Voorz. zegt de aandacht toe. Hierna sluiting te 4 uur. DE SIRENE LOEIT. Vanmorgen heeft de sirene van het Leidsch Stadhuis haar bromtoon over stad en omgeving doen hooren. Het is een z.g. Diesa-sirene, een Deensch fabricaat, een van de twee typen, welke door den Dienst voor Luchtbescherming is goedgekeurd. De sirene heeft geloeid en door velen is het geluid gehoord. Door hoevelen en tot hoever het geluid is doorgedrongen, valt nog niet te zeggen. Op verschillende plaat sen in de stad werd het geloeid niet of nau welijks gehoord. Daarentegen kwamen van de Vink en van Zoeterwoude reeds berich ten, dat het goed gehoord was. Aan de hand van de binnenkomende rap porten zal de Dienst der Luchtbescher ming thans nagaan hoe het effect is ge weest. Aan de hand daarvan zal kunnen worden nagegaan hoeveel sirenes er in on ze. stad noodig zullen zijn. Zij zullen in tijden van gevaar vanuit een centraal punt worden bediend en auto matisch versterking en verzwakking moe ten maken. COLLECTE EMMABLOEM. De verkoop van het Emmabloempje heeft opgebracht de somma van 1225.65. NIEUW VLIEGTUIG VOOR DE LEIDSCHE ZWEVERS. Ondanks den straffen wind togen Zon dag de Leidsche zwevers, welgemoed naar het nieuwe vliegterrein in het Langeveld te Noordwijkerhout, om het eigengebouw- de zweefvliegtuig P.H. 77 officeel in ge bruik te nemen. Voor een groot aantal belangstellende genoodigden, die speciaal voor dit doel de reis naar Noordwijkerhout gemaakt had den, sprak de voorzifter, de heer J. Jong man, woorden van welkom. Waren voor heen de mogelijkheden van het zweven voor de Leidsche club zeer beperkt, aldus spr., sedert 1 Januari is daar een gewel dige verbetering is gekomen, doordat wij de beschikking hebben gekregen over dit mooie duinterrein. Door de grootte en lig ging van dit terrein, hetwelk een der mooi ste in Nederland genoemd mag worden, deed zich het gemis gevoelen aan beter materiaal, waarvoor reeds een toestel in aanbouw was. Reeds waren de leden van de bouwgroep hieraan ruim anderhalf jaar bezig, en vooral de laatste drie maanden' is nieraan onder de deskundige leiding van den heer W. M. Érandt, met koortsachtige ijver gewerkt om het toestel nog geduren de de zomermaanden te kunnen gebruiken. Het resultaat van dezen arbeid getuigde dan ook, dat er aan de afwerking van deze „kist" geen moeite gespaard was. Den heer Brandt komt dan ook allen lof toe. Aan mej. F. Winterkamp viel de eer te beurt de doopplechtigheid te verrichten. Onder het stroomen der champagne werd het doek, waarachter de naam verborgen was, weggehaald, waarna bleek dat de kist een zeer toepasselijken naam ontvangen had, n.l. „Duinpieper". De voorzitter van den Nederlandschen Bond van Zweefvlieg Clubs, de heer Kui per, sprak hierna woorden van waardeering en sympathie over het werk, door de Leid sche Zweefvlieg Club tot stand gebracht, waarna de heer Brandt nog de technische bijzonderheden van het toestel besprak, waarvoor veel belangstelling bestond. Jammer, dat door tegenwerking van het weer het toestel geen vluchten kon maken, door den veel te sterken onrustigen wind. was het raadzaam niet te vliegen. KOOPERS EN WAREN. Eischt den naam van den fabrikant. Gistermiddag en gisteravond heeft in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal een bij eenkomst plaats gehad, georganiseerd door de „Mefrapo" te Utrecht, waarbij de aan wezigen door woord en film werden inge licht over den huidigen stand der duizende waren welke in omloop worden gebracht. De inleiding tot deze bijeenkomsten werd gehouden door den heer J. Born uit Utrecht, die uiteenzette hoe heden ten dage van alles wordt nagemaakt om aan de zucht naar weelde en genot te kunnen vol doen. En het voldoen hieraan is dan ook slechts schijn. Alle namaak wordt gemaskeerd. Er zijn meer dan 100 soorten handwerk- garen, 134 merken schoenen. 56 overhem- dan-fabrikaten, 300 verschillende stofzui gers, waarvan de goedkoopste 9.99 kost en er zijn meer geneesmiddelen dan ziek ten. De distributie, aldus spr., moet grondig worden herzien, omdat de kooper recht heeft op kwaliteit, hij is er niet öp uit om rommel te koopen. Wij zijn hard op weg om een industrie land te worden, maar door minderwaardige artikelen lijdt onze reputatie in het buiten land. Spr. zet het groote verschil uiteen tusschen vroeger en nu. Vroeger was voor hetgeen men kocht de winkelier garant. De winkelier had het vertrouwen van den klant. Vandaag moet de klant het vertrou wen hebben van den winkelier, die toch slechts dikwijls imitatie, namaak, Ersatz verkoopt. De naam van Ned. Fabrikaat moest een eerenaam zijn. Het eenige middel hierte gen, aldus spr., is de eisch van den naam van den fabrikant op het fabrikaat. Hierna werd een filmpje vertoond, waar in deze laatste gedachte was uitgewerkt, welk filmpje werd ingeleid door deai heer Knoop. Vervolgens werd een kleurenfilm van opnamen der verschillende aangesloten fa brieken vertoond, welke ook stands in de zaal hadden. De aanwezigen ontvangen allen een be schrijving van deze fabrikaten, waaraan een prijsvraag was verbonden. Gisteravond te 7 uur waren eer.ige jon gens in de Looyerstraat aan het voetbal len, toen een politie-agent de vreugde kwam verstoren. Hij schreef de namen der jongens op en aangezien hij twijfelde of een hunner wel zijn juisten naam opgaf, wilde hij hem meenemen naar het politie- pureau. De omstanders verzetten zich daar tegen, waarbij de agent een klap in den rug kreeg. Deze, de 14-jarige P. V., werd meegenomen naar het politiebureau. Te gen hem en tegen den 18-jarigen N. M. werd proces-verbaal opgemaakt. De politiebrandweer is gistermorgen uit gerukt voor een brandje ten huize van mevr. de wed. S.C. aan den Rijnsburger- weg. Daar was een gordijn in aanraking gekomen met een gasvlam. De dienstbode had het gordijn echter afgerukt en in een emmer water gestopt. De brandweer be hoefde geen dienst te doen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 7042. Vereenigde Was- scherijen N.V. „Vewa", in oprichting, Lei den, Witte Singel 13. De oprichting van de naamlooze vennootschap: Vereenigde Was- scherijen Leiden (Vewa) N.V., is thans de finitief. (Ned. Staatscourant 28 Maart '38, No. 61/523). Dir. L. G. W. van Ulden, Lei den. Comm.: H. B. A. van Ulden, Leiden. Maatsch. kap.: 10.000, waarvan geplaatst: 2000 en gestort: 200. 2855. C. J. Zindel. Leiden, Lange Mare 42. Kappersbedrijf en winkel in parfume rieën, toilet-artikelen enz. Uittr. E.: C. J. Zindel, d.d. 9 April 1938. N.E.: J. J. Zindel, Leiden. Bij Koninklijk Besluit van 8 April is be noemd tot gedelegeerde van de Neder- landsche regeering bij de 17e bijeenkomst van de „Journees medicales de Bruxelles", die van 16 tot 20 April a.s. zal worden ge houden, prof. rr. E. Gorter, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit, alhier. In Leiden gevestigd. C. S. Alderliesten, werkmeester mach.- fabr., J. v. Goyenkade 1. D. Admiraal, leerl.-verpleegster, Leeuwerikstraat 18. C v. Andel, verpleegster, Fagelslraat 43. P. G. v. d. Berg, dienstbode, Breestraat 84. P. Berghout, zendelinge, Marislaan la. J. G. A. Bey, dienstbode, De Genestet- straat 102a. G. de Blois, dienstbode, Fruinlaan 5. J. v. d. Blom en fam., ma gazijnbediende, Koqipark 2. Wed. H. ValentgoedBoot en fam., winkelierster, v. Oldenb.str. 39. N. ten Bosch, Wever straat 25. K. F. v. Buuren en fam., koop man in glas-in-lood, Hooigr. 37a. H. Col- pa, chauffeur, Ger. Brandtstr. 19. A. Dekker, verpleegster, Mariënpoelstraat 7. G. H. Derks, sigarenmaker, N. Brugst. 19. N. M. den Dikken, Rijnsburger weg 10. Wed. C. E. MensDorreman en fam., Oude Rijn 24a. A. M. J. Ellen, verpleeg ster, Rijnsb.weg 145. R. Everwijn, Var kenmarkt 2. T. Filarski, leerl. verpleeg ster, Rijnsb.weg 10. G. C. Filippo, Wed- desteeg la. K. J. v. Fruchten en fam., bakker, Seringenstraat 57a. O. G. E. Gorter, arts, Oude Vest 7.%- A. E. Gregori en fam., ijsfabrikant, Morschstraat 46. C. Grobbe, leerl. verpleegster, Rijnsb.weg 10. M. A. Groen, dienstbode, Coornherstraat 22. P. J. de Groot, Meloenstraat 47. M. C. v. Halderen, Doezastraat 34. J. Hart, zendelinge, Marislaan la. A. v. 't Hoff, tandtechniker, Koninginnelaan 38. C W. Hoogewond, verpleegster, Rijnsb. weg 77a. L. P. Hrikx, filmtechniker, W. Rozenstraat 18. T. J. Hozee en fam., mon teur rijkstel., v. Bemmelenstraat 34. P. F. Hurrelbrinck en fam., proefdruker, B. Ballotstraat 26. G. v. Ipenburg en farn., portier, Moi-schweg 19. J. Janssen, smid, Morschweg 26a. G. N. Jilleba,glas-in- loodz., Hooigracht 37a. A. M. Kakebeen, Leewerikstraat 18. C. M. v. Kints, dienst bode, K. Galgewater 12a. C. Kolder man, Koninginnel. 38. L. G. C. M. de Kort, winkelbed., Terweepark 3. B. H. Kremer en fam., grondwerker, Maredijk 36. G. A. v. Leeuwen, Vreewijkstraat 6. W. v. Leeuwen, Rijnsb.weg 10. J. Link, kok, Parkstraat 57a. J. J. V. v. Lissa, Bilderdijkstraat 2. H. J. Loef, leerl.-verpleegster, Mariënpoelstraat 23a. C Matthijssen, arts. Oude Vest 7. I. Mo- ser, keukenmeisje. Heerensteeg 21 M. Mulder, leerl.-verpleegter, de L. de Kan terstraat 2. J. W. A. v. Muijen, chemigr., Haarlemmerstraat 44a. J. Muidei er^fam. stucadoor, Morschstraat 53. H. J. C. J. Münninghoff, verkooper, de Sitterlaan 2a. P. Oom, bouwk. ingenieur, Rijnsb. weg 144. E. Pedak, dienstbode, Rijnsb.weg 108. M. Pluker. sigarenmaker. Lammen- schansweg 49. A. G. Quispel, leerl.-ver pleegster, Rijrsburgerweg 10. H. C. v. Rheenen, dienstbode, Plantage 1. A. de la Rie, handelsreiziger, R. en Schiekade 78. M. Th. GrandiaRoelink en fam., Tib. SiegenbeekstraSt 12. M. P. Schaap, v. Oldenb.straat 40. S. Slier, Mariënpoel straat 39. R. Slotema, Vliet 19. Th. L Spiering, reiziger, v. L. Stirumstraat 24. P. J. Spitz, kellner, Kagerstraat 12. L. Sterrenberg en fam., ijzerwerker, Kolf- makersteeg 14. Chr. Teljeur, serveer- juffr., N. Rijn 40. C. M. v. d. Tuin, dienst bode, Groenoordstraat 6. M. Verhoeven, koopman, Waardgracht 51. W. van Baa- renVersteeg, Hansenstraat 68a. J. Voerman, 2e luit. inf., Morschweg 8. J. Vonk en fam., koopman in galant., woon wagen Morschweg. A. ter Wal, korp.- kok, Morschstraat 6264. M. v. Werven, H Morschweg 74. A. Wilkens en fam., arbeider wegenb., Maredijk 36. T. Wil- lebrands, leerl. verpleegster, Meezenstraat 2. D. de Wolff en fam., Mariënpoelstraat 39. M. G. Zeegers, banketbakker, Pr. Steynstraat 22. T. P. Zorge, verpleegster, Rijnsb.weg 10. F. J: I. Zwieberg en fam., Witte Singel 17. M. Zwolle, leerl. ver pleegster, Meezenstraat 2. Uit Leiden vertrokken. C. J. Akkerman en Fam. Amsterdam Ortelliusstraat 363 I. Ph. M. Becht, Arnhem, Prumelaan 7. E. C. Budding- v. d. Berg, Arnhem, Joh. de Wittenlaan 221. H. H. Beyers, Weert, Emmakade. M. Elanken, Apeldoorn, Spoorbrugweg 20. J. Blansjaar, Oegstgeest, Leidsche straatweg 11. G. Boersma, Sasenheim, J. P. Gouverneurstraat 28. H. L. Bo- kern, Weert, Wilhelminasingel 52. H. Boon en Fam., Alphen aan den Rijn, v. Boetselaerstraat 85. D. Bruin, Weert, Wilhelminasingel 52. J. H. v. Die, Rot terdam, Bergweg 323. M. W. v. Dorp, Weert, Wilhelminasingel 52. J. Duk, Oegstgeest, Leidsche straatweg 11. D. Dumbar, Amsterdam, Vondelstraat 66hs. A. v. Dijk en fam., Rotterdam, Roderijs- LEIDEN. Woensdag'. Bridge-avond in Restaurant „Zarse" o. ausp. N. Reisver. v. Katholieken. Voor iedereen toe gankelijk. 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der spotheken wordt van Zaterdag 9 tot en met Vrijdag 15 April a.s. waarge nomen' door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85, A. J. Donk, Doeza straat 31, tel. 1313 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. straat 11. S. v. Luyken-Freijberg, Voor schoten, Rijndijk 92. J. C. Gans, Rijs wijk ZH. Leeuwendaallaan 5. P. Geer- lings, Antwerpen, Lange Zavelstraat 37. A. E. Goddijn, Weert, Wilhelminasin gel 52. A. Groenenboom, Amsterdam, Oosterpark 40 hs. S. Gijsendorffer, Den Haag, Brandtstraat 63. W. L. J. v. Hartingsveldt, Bandoeng. A. Hoogen- doorn, N.O.-Indië. C. N. Hoogendoorn, Nieuwkoop, Dorpstraat 326. E. B. H. v. d. Hulst, Noordwijk, Voorstraat 16. M. Husken, Den Haag, Badhuisweg 251. A. 1. Huijser, Weert, Wilhelminasingel 52. P. H. Jeukens, Maastricht, Brusselsche- straat 84. J. de Jonge, Oegstgeest, Oude Rijnzichtweg 25. J. Jongedijk en Fam., Wassenaar, Zijllaan 27. W. Joos- ten en Fam., Leiderdorp, Berkenkade 15. H. W. v. Kerkhof, Weert, Wilhelmina singel 52. G. J. Keijer, Weert, Wilhel minasingel 52. J. A. v. Kleef en Fam., Zoeterwoude, Schenkelweg 76 I. C. W. M. Korte, Zandvoort, Haarlemmerstraat 37. C. Koster, Oegstgeest, Warmonder- weg 34. B. W. A. Kriek, Aruba. J. Kuijvenhoven, Weert, Wilhelminasingel 52. N. Kwestro, Amersfoort, Leusder- weg 45 I. A. de Lange en Fam., Leider dorp, Voorstraat 28. C. Th. J. v. Leeu wen, Den Haag. Mauvestraat 6. T. G. R. Lenselink, Bloemendaal, Zandvoorter- weg 55. M. v. d. Linden, Weert, Wilhel minasingel 52. Z. Lindner. Weert, Em makade. J. W. Lindijer, Rotterdam, Achterveltstraat 48. Y. v. d. Most v. Spijk, Amsterdam. Middenweg 132. H. Navis, Den Haag, J. v. Oldenb.laan 81. J. C. Olieman. Weert, Wilhelminasingel 52. A. Sira-Olivier, Den Haag, Valken- boschkade 646. H. Peters, Weert, Wil helminasingel 52. H. W. Pirang, Den Haag, Kettingstraat 12. W. Prins, Weert Wilhelminastraat 52. J. de la Rie, Weert, Wilhelminasingel 52. P. van Rooijen en Fam., Maassluis, Burg. de Jong- kade 5rd. C. J. Schaefer, Velp, Laar- weg 14. A. Schouten, N.O.-Indië. W. Schut, Sassenheim, Teylingerlaan 53. P. F. Smit, Weert, Wilhelminasingel 52. W. C. Snoeker, Alphen aan den Rijn, van Boetselaerstraat 1. G. Stahr Gladbeck. J. Steiner, Oegstgeest, Wilhelminapark 9. J. Stel, Weert, Wilhelminasingel 52. A. Fa. Stemfoort, Den Haag, Pr. Maurits- laan 100. H. J. Roosendaal-Veldhuijzen en Fam., Soerabaia. L. R. Vellenga, Rot terdam, Palestinastraat 53b. J. A. Ver haar N.O.-Indië. P. A. Verhoeff, Weert, Wilhelminasingel 52. M. A. Vermeulen, Hillegom, Weerensteynstraat 61. A. S. de Vink, Santpoort, Terras weg G. 17. G. v. Vliet, Ridderkerk, Willemstra?t 220. IJ Vlietstra, Haarlem, Nieuwe Gracht 50. L. C. Volkers, Den Haag, de Per- poncherstraat 15b. A. Waardenburg en Fam., Den Haag, Chasséstraat 43. H. J. Wehnes, Haarlem, Cheribonstraat 5. J. P. Werre en Fam., Santpoort, Terrasweg G 17. J. A. v. Zwieten de Blom, Kat wijk, Zuid Boulevard 80. JONGEMAN DOOR UITSTEKENDE BALKEN VAN AUTO GEDOOD. Gisteravond om half elf is te Apeldoorn een ernstig ongeluk gebeurd, dat den 23- jarigen D. Eilander uit Apeldoorn het leven heeft gekost. E. keerde per rijwiel huiswaarts. Op den Zwolscheweg werd hij ingehaald door een truck met bijwagen, welke met mijnhout was geladen. Vermoedelijk is E. door een der uitstekende balken getroffen en op slag gedood. Enkele oogenblikken na het noodlottig ongeval ontdekte een automobi list het deerlijk verminkte slachtoffer. On middellijk werd de nabij gelegen kazerne van dë marechaussee gewaarschuwd. Dank zij de activiteit van den automobi- Lst, die onmiddellijk een achtervolging was begonnen, slaagde men er in den wagen, die het ongeluk had veroorzaakt, in te halen. Proces-verbaal is tegen den bestuur der opgemaakt. Het stoffelijk overschot werd naar het Juliana Ziekenhuis overgebracht. Er wer den geen papieren gevonden, zoodat her kenning nog niet mogelijk was. De ouders van het slachtoffer, die zich gisteravond reeds ter ruste hadden bege ven, ontdekten eerst vanochtend, dat het bed van hun zoon onbeslapen was. Nadat zij de politie hiervan in kennis hadden ge steld, vernamen zij de droeve tijding. DAME DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Vanochtend om kwart over elf is op den hoofdweg te Loenen, gemeente Apeldoorn, ce ongeveer 60-jarige mevrouw Hinrich vlak voor haar woning door een personen auto, bestuurd door den heer K. uit Kla- renbeek, aangereden en op slag gedood. Mevrouw H. stak den weg over naar een groentekar. zonder op het verkeer te letten.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2