BEZOEK AAN NED. INDIË. VIRGINIA'S KEUZE De .Salvator*. de groote klok van het verbrande Leidsehe Stadhuis, een ge vaarte met een omtrek van 7 meter, dat gebarsten was, is naar Heiligerlee vervoerd, om overgegoten te worden De gouverneur-generaal van Australië, Lord Gowrie, en zijn echtgenoote bij het instijgen in het speciale K.N.I.L.M.- vliegtuig, waarmede zij een vliegtocht van Bali naar Soerabaja maakten In de aula der gemeentelijke universiteit te Amsterdam is Maandag het vierde congres der Natuur- Philosofisehe en Technologische faculteiten in Nederland geopend De ongeregeldheden in Tunis. De openbare gebouwen in de stad worden door militaire afdeelingen streng bewaakt Freule Van Starlcenborgh, dochter van den Gouverneur-Generaal van Ned Indiê, Daladier doet den journalisten op de trap van het ministerie van Oorlog verrichtte de officieele meisjesgilde <*er Pad- ,e parijs mededeeling omtrent de samenstelling van zijn kabinet FEUILLETON jifik V Naar het Engelsch door THEA BLOEMERS. Dat we hier -nooit eerder aan gedacht hebben, Jinny, we krijgen nu geld in over vloed! riep Richard enthousiast. Maar zijn zuster was niet zoo optimistisch gestemd. Er zullen nu ook dubbele uitgaven zijn, Rickey en dan de schulden! Ja, de schulden! Den vorigen avond had zij tot diep in den nacht over de papie ren gebogen gezeten en het resultaat van al haar becijferingen had haar den angst om het hart doen slaan. Er waren aangele genheden, die nu eigenlijk door Rickey zouden moeten worden verzorgd. Maar de mannen van de familie hadden geen zaken- hoofd. Virginia evenmin, maar zij begreep ten minste, dat er toch iemand moest zijn, die orde bracht in den chaos. Zij was tot de conclusie gekomen, dat, als de meubels en het huis goed verkocht werden, er net geld genoeg zou zijn om de schulden af te beta len en haar ouders een onbezorgd verblijf in Californië te verschaffen. Wat Rickey en haarzelf betrof, och, zij waren jong en hadden 't leven voor zich Haar moeder en zij waren al die jaren zoo zuinig mogelijk geweest. Hoewel zij in haar jeugd nooit een hand had behoeven uit te steken, had mrs. Farkuhar, het kleine, tee- re vrouwtje, haar heele huwelijksleven lang nooit meer gehad dan een kleine dienst meid. Virginia had leeren koken, dekken, het oude mahonie wrijven en het zilver poetsen. Deze twee afstammelingen van 'n rijk geslacht, afstammelingen van beroem de schoonheden, die altijd in de rijkste ge waden en met de prachtigste juweelen ge tooid waren geweest, wisten hoe zij haar handen moesten gebruiken en hoe zij, niet tegenstaande haar armoede, het oude huis zijn voorname en toch hartelijke sfeer kon den doen behouden. De mannen hadden dit als vanzelfspre kend aanvaard, zonder de vele opqfferingen ook maar te vermoeden. Vader en zoon, beiden waren droomers en ongeschikt voor de harde werkelijkheid van het leven. Mrs. Bleecker bood nu op een kleinen witgeverfden spiegel. Vroeg-Amerikaansch, verklaarde Gro- gan. Hij had natuurlijk niet geverfd moe ten worden, maar de lijnen zijn goed. Hü liet den prijs oploopen, tot de spiegel ten slotte voor honderdvijftig dollar het eigendom werd van mrs. Bleecker. Virginia kwam met een schok tot de werkelijkheid terug. O hemel, Rickey, ik kan haar dien spiegel niet laten koopen. Hij is niet echtl Rickey's stem had weer even een ruwen klank. Wat heb jij ermee te maken? Ze denkt dat ze er verstand van heeft. Waar om zou je haar wijzer maken? Rickey! Nou, kijk me maar niet zoo aan! Ze heeft geld genoeg. Doe niet zoo dwaas, Vir ginia! Maar zijn zusje was de kamer al uit. Zij holde op mrs. Bleecker toe. Het spijt mij wel, maar die spiegel is bij vergissing tusschen de andere dingen terecht gekomen, hij is niet antiek. Ik heb hem zelf voor twee dollar gekocht, omdat ik het wel een aardig ding vond. Daarom heb ik hem wit geverfd en in mijn eigen kamertje opgehangen. Mrs. Bleecker nam het meisje van top tot teen op. Enfin, u bent ten minste eerlijk, zei ze ten slotte, met een air, alsof zij een straat jongen prees, die een verloren portemon- naie terugbracht. Het irriteerde haar ver schrikkelijk, dat zij zich had laten beetne men. Een paar antiquairs, die het gesprek hoorden, glimlachten spottend. Maar als die spiegel niet echt is, vroeg zy uit de hoogte, hoe kan ik dan van de andere dingen op aan? Daar sta ik voor in! Virginia's wangen brandden. Tony kwam haastig tusschenbeide om de situatie te redden. Net goed voor je, Midget! En in zijn hart dacht hij Dat kind ge draagt zich als een prinsesDe manier waarop zij op Midget's beleediging rea geerde Mrs. Bleecker voelde waarschijnlijk wel, dat zij te ver was gegaan, want even later zei ze Ik zou graag van alles, wat ik gekocht heb, de geschiedenis weten, miss Farquhar, vooral van de oud-Hollandsche lepels. Kunt u niet met ons gaan lunchen Wij staan juist op het ount om een restaurant op te zoeken. Ik denk niet, dat het gaan zal, ant woordde Virginia. Maar Tony smeekte dadelijk O, alstublieft, miss FarquharWy zijn allemaal zoo verschrikkelijk benieuwd r.aar het verhaal van die lepels! Vóór zij kon antwoorden, kwam Marty van Duyne met McMillan op hen toe. Jane, ik heb Michael uitgenoodigd om met ons te lunchen. Je hebt er toch niets op tegen Het was om Michael, dat Virgina toe stemde. Zij vond mrs. B'eecker onuitstaan baar, maar zij kon zich het pleizier van een r.adere kennismaking met Michael McMil lan niet ontzeggen. Dus dan zijn we met ons vijven, zei Jan^Bleecker. Tony, je doet het beste met eten een tafel te reserveeren. Tony ging. Hij was ervan overtuigd dat Virginia om 2ijn aandringen ja had gezegd. Rickey had uit het zolderraam zijn zuster gadegeslagen. Hij zag, hoe zij haar excuses n aakte over den spiegel Echt iets voor Jinny, om zoo op haar eer te staan Wat maakte het voor verschil voor die men- schen Rickey was er zich niet van bewust, dat zijn zuster mooi was. Hij hield van haar en hing aan haar, omdat zij van zijn prilste jeugd af zijn eenige kameraad was geweest, zijn steun in moeilijkheden, zijn veilig heidsklep in booze buien en zijn troost in alle verdrietelijkheden. Maar voor hem was zij geen sprookjesprinses, zooals voor Tony er MichaeL Schoonheid zag Rickey alleen in vrou wen, zooals die eene daar beneden die hee- lemaal in het zilvergrijs was. Die was pas mooi, mooi als een zilveren tooverfee. De zon scheen pal op haar, maar de hitte scheen haar niet te deren. Zij was koel er. bleek, van een glanzende, doorschijnend! bleekheid, alsof er binnen in haar een licht brandde. Hij kon zijn oogen niet van haar afhouden en draaide onwillig zijn hoofd af, toen hij Virginia's stem achter zich hoorde. Zeg Rickey, stel je voor, de Bleeckers hebben mij fe lunchen gevraagd. Hij draaide zich snel heelemaal om en zag haar stralende oogen. Wat moeten ze van je hebben? Virginia maakte een kl.eine buiging, Mijn gezelschap! Toen zag ze den rimpel in zijn voor hoofd, en voegde er aan toe: Ze willen graag de geschiedenis we ten van de dingen, die ze gekocht hebben, zie je, daar is het om begonnen. Vind je het. erg? Het is nogal vervelend voor my om er buiten te worden gelaten, Maar Rickey Nou, schiet maar op.... Hij wendde zich weer naar het venster. Zeg, wie is dat meisje, dat er bij is? Marty van Duyne. - Wat is zij mooi! Ik vind haar niet aardig. Waarom niet? Och ik weet het niet, het is natuur lijk maar onzin, want ik ken haar niet eens. Maar zij doet my denken aan de ijs koningin uit het sprookje. Ik ben van plan haar later in een boek te laten optreden. Daar hoort ze ook thuis, niet in het echte leven glimlachte Jinny. Zeg Rickey zie ik er niet vreeselyk ar moedig uit naast die anderen? Hy keek naax de groene jumper en de jude bruine schoenen. Nou, chic is het ensemble niet, maar het is het beste wat je hebt. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12