RIJNSTREEK SPORT O DI te Leimuiden kampioen 3e kl. D H VB DINSDAG 12 APRIL 1938 OF. LFTDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 ALPHEN AAN DEN RIJN H. Vormsel. Be Bisschop van Haarlem Z.Exc. Mgr. J. P. Huibers, zal op 9 Mei al hier het H. Vormsel komen toedienen. Passie-avond K. J. C. Zondag 10 April gaf de K. J. C. alhier, in haar Burcht een Passie-avond, welke, behalve door den (hoogeerw. Deken J. M. Hellegers en den weleerw. kapelaan C. M. Klaver, werd bij gewoond door talrijke ouders en belang stellenden. Na een openingswoord van den directeur, kapelaan C. M. Broers, zongen twee der leiders Mozart's „Ave Verum", waarbij twee K. J. C.'ers op harmonium en viool be geleidden. Daarna ving het passiespel aan, waarbij afwisselend door zang, declamatie en zeg ging het Lijdensverhaal op woardige wij ze ten gehoore werd gebracht. De uitvoerenden stonden gegroepeerd rond een hoog kruis, dat scherp afstak te gen een achtergrond van paarse gordij nen. Een uur lang heeft dit spel toehoorders en K. J. C.'ers in een ban gehouden. Het is een heele prestatie voor de uitvoerenden om de moeilijke teksten in zang en decla matie zóó ten gehoore te brengen. En dat een 80-tal jongens al dien tijd in dood- sche stilte en groote aandacht zitten te luis teren is een sprekend bewijs, dat de Kruisvaart-beweging een uitstekende geest onder de jongelui weet te brengen. Als extra-nummer gaven dezelfde twee K.J.C.'ers op harmonium en viool Han dei's „Largo". De Hoogeerw. Deken sprak op de hem eigene gevoelvolle wijze een zeer swmpa- thiek woord tot de K. J. C.'ers en hun lei ding, waarna kapelaan Broers sloot met het Kruisvaartgebed, BODEGRAVEN DE VIJFJAARLIJKSCHE JUBILEERT. Op 25 April zal het 40 jaar geleden zijn, datj de „Vereeniging tot vijfjaarlyksche herdenking van de troonsbestijging van H. M. de Koningin" zooals deze vereeniging of ficieel heet, werd opgericht. Het was ter gelegenheid van die kroning zelf, dat een aantal heeren het plan opvatte de feestvie ring die toen stond gehouden te worden, om de 5 jaar te herhalen met een optocht. Als zoodanig stond dan ook het doel reglemen tair beschreven, maar de practijk heeft er van gemaakt, dat 3 maal n.l. in 1903, 1903 en 1913 op de voorgeschreven wijze inder daad een optocht is gehouden, vooral die van 1913 was bijzonder mooi. Later kwam de viering van den verjaardag van H. M. oneer op den voorgrond. In de oorlogsja ren kreeg de vereeniging een periode van inzinking, die eigenlijk duurde tot 1922 toen in kracht toenam en in 1923 samen anet de inmiddels opgerichte Chr. Oranje- vereeniging weer tot een feest leidde. La ter werd nog herhaalde malen feest ge vierd, nu eens in samenwerking, dan weer afzonderlijk, dan eenvoudig, weer groot- scher, maar steeds actief. Vooral de laat ste jaren, na het zilveren feest, kan men spreken van groote activiteit. Sinds 1936 is de vereeniging in openbare feestelijkhe den niet meer afzonderlek opgetreden, maar werkt zij samen met de Chr. Oran- jevereeniging in het permanente Oranje- Comité, dat door de beide besturen ge vormd wordt. Op den sfcichtingsdag, Maan dag 25 April a.s. hoopt het bestuur te reci- pieeren in hotel van Haaften. Het zal dan zeker niet aan belangstelling ontbreken! BOSKOOP POSTKANTOOR IN EEN GYM-ZAAL. Maar de rekstokken zijn verdwenen Gelijk bekend zal, tijdens den nieuw bouw van het postkantoor, een nood-post kantoor worden gericht in het gymnastiek lokaal van de R.K. school. Nu zijn de werk zaamheden zoodanig gevorderd, dat binnen zeer afzienbare tijd het postkantoor zal worden verplaatst naar het lokaal boven genoemd. Het is een puzzle geweest om afdoende deze zaak in orde te brengen, doch het is het P.T.T.-bedxijf gelukt van dit lokaal iets zoodanigs te maken, dat alle comfort hier wordt geboden. We waren in de gelegenheid deze her schapen gymnastieklokaal van wat dichter bij te bekijken en bewonderden deze keurige afwerking. Direct na den ingang, welke aan de Noordzijde van het gebouw is gelegen en welke via het schoolplein gemakkelijk te bereiken is, komen we in een comfortabele wachtkamer met daarnaast de publieke telefoon en daarachter de loketten. Een minder practisch geval is echter het feit, dat het kantoor en het vertrek der be stellers in één ruimte zijn ondergebracht. Dit is hieraan te wijten, dat het lokaal moeilijk in afgeschoten vertrekken kon worden verdeeld. Doch de groote ruimte waarover wordt beschikt doet het idee op rijzen, dat hierdoor voor geen van beide partijen, bestellers zoomin als kantoorper soneel, noemenswaardige hinder zal wor den ondervonden. De telefoon dienst is echter wel afgeschoten. De geheele ver bouwing geeft den indruk van een ruim doelmatig, hygiënisch en comfortabel post kantoor. Tijdens het 11/2 jaar, dat men waarschijnlijk hier zal moeten vertoeven kan Boskoop zich tevreden stellen met deze werkelijk practisch verzorgde inrichting. DE KWAKEL Ongeval. Het zesjarig kind van den heer B., dat achter een wagen uit schoot, werd door een passeerenden motorrijder gegrepen. Het kind bekwam een gat in het hoofd en eenige schrammen. HAZERSWOUDE Geboren: Saartje Janna, d. van P. Bakhuizen en J. van Dijke Wijnanda Ma ria, d. van J. L. van Bennekom en L. M. Odijk Cornelis Maria, z. van G. A. Cap- tein en C. J. Zwetsloot Maria Wilhel- mina, d. van G. M. Zwetsloot en J. P. Olst- hoorn. Gehuwd: D. van der Haven 31 j. en G. Oosterling 29 j. Vertrokken: G. Brand naar den Haag M. C. van de Water naar Monster B. K. Wezelenburg naar Sloten C. A. van Goozen naar Velp F. Oppelaar naar Koudekerk a. d. Rijn, LEIMUIDEN Emmabloem. De alhier gehouden Em- mabloemcollecte heeft opgebracht ƒ75. Geboren: Cornelia Pietje, d. van B. van Wieringen en L. K. van der Willik Anthonius Franciscus, z. van R. J. Broek huizen en Th. M. van der Meer. Ondertrouwd: B. C. de Heij 29 j. won. te Haarlemmermeer en P. J. Ver heugd, 23 j., alhier Th. A. Heijdra 23 j., won. alhier en P. J. van der Meer 26 j., won. te Ter Aar. Gevestigd: A. C. Sandifort, gehuwd met W. F. van Andel van Aalsmeer. V e r t r o k k e n: J. C. de Groot, naar Ze venhoven. OUD-ADE Kerkschapen. By gehouden verkoo- ping van 88 kerk- en armenschapen door notaris A. H. J. Lohman was de totale op brengst 2073. R1 ÏNZATERWOUDE GEMEENTERAAD VERGADERT TE LEIMUIDEN. Woensdag 13 April 1938 a.s. des n.m. te half acht uur zal de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeenkomen, wel ke vergadering wegens verbouwing van het Raadhuis zal worden gehouden in het Raad huis der gemeente Leimuiden. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Behandeling schrijven Ged. Staten inzake de begrooting 1938. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Algemeene Politieverordening. 5. Comptabele beslui ten. En hetgeen verder ter tafel zal wor den gebracht. TER AAR De veilingen. Volgende week zal er tweemaal veiling worden gehouden, in ver band met den Tweeden Paaschdag, en wel Woensdag en Vrijdag. Tentoonstelling. In de lokalen van de fröbelschool werd een tentoonstelling ge houden van de werkstukken, welke ver vaardigd zijn door de meisjes van de lagere school en de kinderen van de fröbelschool, onder leiding van de Eerw. Zusters. Van de gelegenheid tot bezichtigen maak ten vooral de ouders veel gebruik; ook za gen wij behalve de parochie-geestelijken nog den burgemeester met mevrouw. De verschillende handwerken van de meisjes dwongen ieders bewondering af, terwijl 't fröbelwerk van de leerlingen der kleuter school iets bijzonders was. Wat moet dat wel een geduld vergen van de Eerw. Zus ter Xaveriana, die al geruimen tijd de staf zwaait over de kleuters. Biljartkunst. In het café van den heer Verhoef was gisteren te gast de bekende biljartmeester Pardon. Allereerst speelde hij een partij tegen een van onze plaatse lijke biljart-amateurs, G. Verhoef, met een voorgift van 350 caramboles op de 500. De match wist de heer Verhoef te winnen, die een uitnemend partij speelde, terwijl Par don niet altijd even gelukkig was. Uitslag 500 tegen 278, in 24 beurten. Hoogste serie van Pardon 48, Verhoef 18, Tot slot kregen wij een serie kunstfan ta- sie-stooten te zien, waarvor Pardon van 't in niet groote getale opgekomen publiek \eel applaus mocht incasseeren. ZEVENHOVEN Staatspartij. Maandagavond hield de afd. Zevenhoven van de R.K. Staatspartij haar jaarvergadering in het Bondsgebouw. Op vastgestelden tijd opende de voorz., de heer A. P. v. d. Weijden, met een hartelijk welkom tot de aanwezigen, in het bijzon der tot den zeereerw. eere-voorz. Spr. deel de vervolgens mede, dat de vergadering reglementair in Febr. had moeten zijn, maar door een samenloop van omstandigheden en ziekte uitgesteld moest worden. De secr., de heer A. J. de Groot H.Pz., las de notulen der vorige vergadering, welke met dank van den voorz. voor de juiste en dui delijke weergeving van het verhandelde, worden goedgekeurd. De afgev. gaf nu zijn verslag van het verhandelde op de vergade ring van de Kamer-Centrale Leiden te Gouda. Voor deze weergave ontving de afgev. dank van den voorz. Het volgende punt was het jaarverslag van den secr. Deze gaf een opsomming van het verkie zingsjaar; er waren 3 bestuurs- en 2 leden vergaderingen gehouden. Het ledental is stabiel gebleven. Thans was de penningm., de heer Kerk hoven, aan de beurt voor zijn rekening en verantwoording. Inkomsten f 103.80, uitga ven f 117.57, nadeelig saldo f 13.77. Kassal do 1 Jan. '37 f34.87, banksaldo f3.12. Totaal f 37.99. Kassaldo op 31 Dec. '37 f 11.10, bank saldo f 13.12. Totaal bezit f24.22. Tot veri ficateurs werden aangewezen de heeren D. v. d. Hoorn en G. v. Trigt. Na het kardinale punt der agenda: Regle mentswijziging. De voorz. gaf verslag van de bespreking met een lid van de Kamer- Centrale over een nieuw stemsysteem, en dus het puntenstelsel „op te doeken". Deze had als zyn advies gegeven de vorming van een Groep A. en Groep B. en iedere groep stelt zijn eigen candidaten op in volgorde en levert deze lijst dan by het bestuur in en dan wordt vastgesteld het politiek ad vies. De voorzitter zeide, dat daar deze re geling in groote plaatsen gebruikt wordt, dit zeker in kleine plaatsen zeker kan. De heer v. Trigt vraagt: waar moeten de mid denstanders dan komen, die betalen ook hun belastingen. De voorz. antwoordde, dat dit bezwaar in het bestuur overwogen is; doch er zijn niet veel middenstanders. Na lang praten werd deze regeling met 21 voor, 2 tegen en 3 blanco, dus ruim 2/3 meerder heid, aangenomen. Rondvraag. De heer Kerkhoven bespreekt de eenheid in onze afd. Spr. had gehoopt, dat het reglementwijzigingsvoorstel met algemeene stemmen zou worden aangeno men. De heer van Trigt antwoordde, zich geheel bij de regeling neer te leggen; spr. hoopte, dat alle Katholieke kiezers altijd trouw op onze lijst zouden stemmen. De voorz. dankte hierna al de aanwezigen en niet het minst den eere-voorz. voor hun te genwoordigheid. Inenting. Op Dinsdag 19 April a.s. is er bij de gemeente-geneesheer dr. Lucardie gelegenheid tot inenting vaii 89 uur v.m. (Trouwboekje meebrengen). Geboren: Marinus zoon van G. Rey- neker en A.v d. Ham. Overleden: L. D. Huisman wedr. van J. Cats 82 jaar. Gevestigd: C. v. d. Sluis van Bode graven. Vertrokken: P. C. v„ d. Helm naar Alphen aan den Rijn. VOETBAL SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN A.S.C. EEN RECORD AANTAL INSCHRIJVINGEN VAN 32. Het resultaat der loting. Het aantal deelnemende elftallen aan de jaarlijksche school wedstry den van ASC om de Leidsche Dagblad-wisselprijzen bedraagt dit jaar niet minder dan 32, gelijkelijk over het seniores- en juniorestournooi verdeeld, hetgeen een record beteekent. Het vorige jaar bedroeg dit aantal 26. Het gevolg van deze groote deelneming is, dat het aantal speeldagen met één moet worden uitgebreid, zoodat deze zijn de Za terdagen 30 April, 7, 14 en 21 Mei. Het resultaat van de gisteravond gehou den loting is als volgt: SENIORES-TO URNOOI: 1ste ronde op Zaterdag 30 April. 2 uur A: Chr. Kweeksch.Kam. Onnes-lab. 2 uur B: Ulo v, RijswijkAmbachtsschool I. 2 u. 45 C: Chr. HBS CSassenheim)Pont- school. 2 u. 45 D: Chr. HBS (Leiden) II—Am bachtsschool III. 3 u. 30 E: R.K. HBSKennis is Macht II. 3 u. 30 F: Gem. HBS H—Chr. HBS Alphen. lste ronde op Zaterdag 7 Mei 2 uur B:. Gem. HBS IKennis is Macht I. 2 uur H: Chr. Ulo De Reuver—Ambachts school IL Kwarteindstrijden op Zaterdag 7 MeL 3 u. 30 I: winnaar Fwinnaar H. 2 u. 45 K.: winnaar Bwinnaar D. 3 u. 30 L:: winnaar Gwinnaar E. 2 u. 45 M: winnaar Awinnaar C. Halve eindstrijden op Zaterdag 14 Mei 2 uur N: winnaar Lwinnaar M, 2 uur O: winnaar Iwinnaar K, Eindstrijden op Zaterdag 21 Mei 2 uur P: winnaar Nwinnaar O. 2 uur Q: verliezer Nverliezer O. JUNIORES TO URNOOI: lste ronde op Zaterdag 30 Aprü 4 u. 15: 1. Visserschool (Sassenheim)R.K. HBS Hl. 4 u. 15: 2. Ulo Aldershoff—Chr. HBS (Al phen). 2 uur: 3. R.K. HBS IAmbachtsschool tl. 2 u. 35: 4. Ulo v. Rijswijk IVGem. HBS. 3 u. 10: 5. Ulo v. Ryswijk IIUlo v. Rijs wijk I. 3 u. 45: 6. Herv. School (Sassenheim)Am bachtsschool I. 4 u. 20: 7. R.K. Mulo IIUlo v. Ryswijk III. lste ronde op Zaterdag 7 Mei: 2 uur: 8. Ulo De ReuverR.K. Mulo I, Kwarteindstrijden op Zaterdag 7 Mei 2 u 35: 9. winnaar 7winnaar 6. 3 u. 10: 10. winnaar 2winnaar 3. 3 u. 45: 11. winnaar 8winnaar 4. 4 u. 20: 12. winnaar 1winnaar 5. Halve eindstrijden op Zaterdag 14 MeL 2 uur: 13. winnaar 10winnaar 11. 2 u. 45: 14. winnaar 9winnaar 12. Eindstrijden op Zaterdag 21 Mei 2 u. 45: 15. winnaar 13winnaar 14. 2 uur: 16. verliezer 13verliezer 14. De wedstrijdreglementen en -program ma's benevens de elftalformulieren wor den nog deze week rondgezonden. De laatste moeten, nauwkeurig en volledig ingevuld en onderteekend door het schoolhoofd, uiterlijk Woensdag 27 April, eerste postbestelling in het bezit zijn van den secretaris der A.S.C.-commissie voor School voetbal, den heer F. J. Versteegen, Witte Singel 82, alhier. WATERPOLO DE NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN POELMEER. Gisteravond heeft Poelmeer in de Over dekte aan de Haarlemmerstraat alhier het tournooi der ned,erlaagwedstryden ge opend met een wedstrijd tegen de tweede klasser VZV. Het is 'n snelle, sportieve wedstry d ge worden, waarbij de gasten zich technisch iets beter toonden, zoodat zij de overwin ning zeker wel verdienden. Poelmeer is het laatste jaar in snelheid goed vooruitgegaan, doch haar groote te kort lijkt ons te liggen in het niet benut ten van vrije kansen door niet of te slecht te plaatsen naar vrijliggende spelers. Dadelijk na den aanvang ontwikkelt zich een zeer snel spel en reeds spoedig weet L. Westen uit een vrijen worp de score te openen (10). Schoon, de linksbuiten van VZV, krijgt dan een kans om, vrij voor doel liggend, gelijk te maken, doch de bal suist voor het doel langs. Als echter P. Vis- man zich uit de achterhoede heeft losge maakt en ver is opgezwommen brengt hij met een mooi schot de partijen op gelijken voet. Met Poelmeer in den aanval komt de dust. Dadelijk na de hervatting heeft Swier met een mooi boogschot achter in het doel succes (12) en even later lost hij een harden schuiver over het water, waardoor de gasten een 31 voorsprong hebben. V. Z. V. is dan overwegend sterker dank zij het uitstekend plaatsen. Toch geeft Poel meer zich niet gewonnen en als Westen weer een kans krygt om vry in te schie ten, wordt hy door den midachter Ja nus vastgehouden. Daarvoor moet deze 6peler het water uit en de strafworp wordt door Westen benut (23). Dezelfde spe ler heeft de kans in handen om gelijk te maken, als hij vrij opzwemt, doch veel te ver gaat, keeper v. d. Broek zw;emt uit en de nog overblijvende geringe kans gaat te loor als Westen den bal onder water door haalt Het succes komt dan plots aan den anderen kant als Swier uit een vrije worp IJdens voor de vierde maal passeert (24). Poelmeer is dan geslagen, maar geeft zich niet zonder meer gewonnen en met een fraaie doorslagbal wordt de eindstand, te gelijk bij het affluiten voor tijd, op 34 gebracht. In April 1833 werd door eenige jongens te Leimuiden het initiatief genomen, om een voetbalclub op te richten. De toeloop van leden was enorm, ruim 50 deelnemers tra den toe en 't ging door. Er werd een voor- loopig bestuur gekozen en onder den naam van O. D. I. stak de nieuwe vereeniging van wal. In het eerste jaar kwam zij in de com petitie uit met 4 elftallen, 3 senioren en 1 juniorenelftal. Alle begin is echter moei lijk en vandaar dan ook, dat ODI I in dat jaar geen promotie maakte. Oefening baart kunst en door y ver en volharding bracht de jonge club het zoover, dat ze in 19341935 het kampioenschap 4de klasse behaalde. Ging ODI in gehalte vooruit, het ledental ging achteruit, want dit was geslonken tot 2 elftallen, waarvan het 2de eens ongesla gen kampioen werd. In 1935 kwam ODI I uit in de 3de klasse, hoewel het den pro motiewedstrijd niet had gewonnen. En nu ós de club na een paar jaar van inspanning en hard werken kampioen 3de klasse ge worden, 't mooiste cadeau, dat O. D. L bij zijn eerste lustrum kon aangeboden wor den. Na verloop van het eerste jaar werd er een definitief bestuur gekozen, waarvan de voorzitter thans nog in functie is. Het voorloopig bestuur kon zijn functie, zonder dat de vereeniging in noemenswaardige schuld geraakt was, overdragen aan het nieuwe. Door de groote activiteit, welke dit steeds heeft betoond, is het mogelijk ge- WANDELSPORT LEIDSCHE WANDELSPORT- VEREENIGING. Onder zeldzaam mooi lenteweer, en langs een schitterend parcours, o.a. door het prachtige Zuiderpark te Den Haag, door de Scheveningsche Boschje, langs de Wa terpartijen, en ten slotte door het Haag- sche Bosch langs het Paleis, heeft Zondag de L. W. S. V. wederom met succes de 30 K M.-afstandsmarsch, uitgeschreven door de W. S. V. S. V. L., afgelegd. Dit succes werd beloond, daar aan iedere wandelaar (ster) een prachtig uitgevoerd tegeltje met diploma werd uitgereikt, tevens ontving de L. W. S. V. een schitterenden groepsprijs, dn den vorm van een „vaantje". De groote Bloembollenrr.arschen worden een succes. Reeds vele groepen hebben ingeschreven, o.a. de „Koninklijke Marine", „Graaf Flo- ris V" n „S. V. L.", beiden uit Den Haag, „DIO" uit Delft, „R. W. V." uit Rotter dam enz. enz. De belooning is schitterend, en het deel- nemersgeld is laag.geeft u dus nog he den op, bij de bekend zijnde adressen. SCHAKEN SEVIULTAANSéANCE TE LEIMUIDEN. Gisteravond gaf de heer G. Bosscha al hier op uitnoodiging van het bestuur der Schaakclub te Leimuiden een simultaan- séance voor de leden der club, waaraan door 20 spelers werd deelgenomen. Na 3 uur spelen was het resultaat net volgende: 15 gewonnen, 5 remise tegen H. H. J. Koolhaas, E. J. Koolhaas, K. Loorbroek, Cas Beuk en C. Offringa. Bij de opening hield de heer W. Hoogzaad een korte rede, waar in hij aansluiting bij den Schaakbond voor Leiden en Omstreken aanbeval. POSTDUIVEN Wassenaarsche Postduivenclub, Zondag werd het vliegseizoen ingezet met het eerste concours met oude duiven van uit Breda. Afstand pl.m. 67 K.M. In oon cours 107 duiven, 1 prijs op 4 duiven. De duiven werden in vrijheid gesteld te 9 üur met Oostenwind, helder weer. De eerste duif bereikte het hok te 10 uur, 16 min. 55 sec. en had het traject gevlogen met een gemiddelde snelheid van 866.07 meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd geconstateerd te 10 uur 28 min. 3 sec. en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 756.59 meter per minuut. De uitslag was le, 2, 3, 7-9, 11, 12, 20, 14, 16 en 27 C. Versteeg Jr. 4e en 5 W. C. van Beekum. 6e, 10, 13, 17, 19, 21, 23 en 25 K. I. Waas dorp. 8e en 18 J. F. v. d. Lely. 14e, 15 en 16 L. H. de Kleine. 22e J. H. M.. Brouwer. weest, dat O. D. I. een der gezondste ver* eenigingen in den omtrek is en in het be zit van een doelmatige voetbalkeet op een imooi gehuurd voetbalterrein. De financieele toestand is wel niet schitterend, maar schenkt toch alle reden tot tevredenheid. Jaarlijks geeft de club tot versterking van de kas dan ook een bonte vastenavond. Als een bijzonder feit mag wel aangemerkt worden, dat de laatste competitiewedstrijd ös gespeeld door 11 spelers, die vanaf de oprichting lid waren, of wel als juniores of wel van een hooger elftal. Als het ODI in de 5 volgende jaren weer mag gelukken twee kampioenschappen te behalen, kan het bijzonder tevreden zijn. De vooruitzicht- ten, wat spelers betreft, zijn gunstig, doch een ding mag en moet nog beter wor den n.l. de publieke belangstelling voor de voetbalsport, waardoor dan vanzelf de fi nancieele positie wordt verbeterd. Indien dit zoo wordt, mag ODI het 2de lustrum hoopvol tegemoet gaan. De kameraadschap pelijke geest, die steeds heerschte en nog heerscht, is de beste waarborg voor een verder bestaan en den bloei. Daardoor moe ten de leden zelf de vereeniging in stand en op peil houden. Ten slotte feliciteeren wij ODI nogmaals met het behaalde kam pioenschap en spreken den wensch uit, dat de vereeniging, waartegen andere clubs graag spelen, gezien de talrijke aanvragen voor vriendschappelijke wedstrijden, mo gen groeien en bloeien. Bij haar eerste lustrum

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10