STADS NIEUWS ZATERDAG 9 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Leidsche Aquarium- en Terrarium- vereeniging „De Natuurvriend". Op uitnoodiging van bovengenoemde vereen, heeft Donderdag in „Zomerlust" de heer H. J. v. Brussel een lezing gehou den over den vischstand in Nederland. De 2e Voorz., de heer J. Gijzenij, heette allen hartelijk welkom en gaf na voorlezing der notulen het woord aan den heer v. Brussel Als inleiaing gaf spr. een beeld, hoe de Aquariumsport er uitzag 'n 25-tal jaren te rug, met al zijn moeilijkheden, zonder eeni- ge kennis of voorlichting en de bescheiden aantal soorten visschen, welke ter beschik king stonden. Echter geen ontaarde vis schen zooals nu. Als oorzaken van den ach teruitgang in den vischstand noemde spr. twee feiten: le het doorkweeken met van elkaar gekochte visch en ten 2e de com- mercieele belangen van den amateur- kweeker. Practisch kan men zeggen is er in Nederland geen behoorlijke visch meer te bekomen, wat weer bewijst, dat de han del mee is afgegleden op het hellend vlak. Dat deze toestand niet zoo kan blijven staat vast, doch hoe hierin verandering te brengen, en wie zou de kat den bel aan binden? Het verheugde spr. het bestuur van deze ver. te kunnen complimenteeren met het nemen van het initiatief in deze, met als begin kweeken onder controle, temeer nog, omdat de diverse controle-commissies reeds volop in het werk zitten. De wil der leden is er dus ook, vele perspectieven lig gen hier voor ons, aldus spr., en daar wij l ebben gezien, hoe de handel mee naar beneden is gegaan, spreekt het van zelf, dat in deze de handel mee moet helpeü in den wederopbouw van den vischstand. Hierna werd nog behandeld een parasi taire ziekte, n.l. de Cercaria-fissicauda. In den bak gebracht maakte deze ziekte door het voeren met rauwe riviervischkuit pl.m. 80 dooden. Na afhandeling der overige huishoude lijke zaken en inschrijving van een nieuw lid, sloot de voorz. de vergadering. Tooneel Het Adelaarsjong. Tooneelgroep Het Master. Ter viering van de 200ste voorstelling van het bekende spel van Edmond Rostand (L'Aiglon), waarin Else Mauhs zulke triomfen heeft gevierd, werd gisteravond in den Leidschen Schouwburg een buiten gewone opvoering van dit drama gegeven. Edmond Rostand kan het niet verdragen, dat de zoon van den grooten Napo.eon werd voorgesteld als een slappeling, die niets meer van een Franschman weg had. Bij heeft hem anders gez;en en hem zooais hij hem zag niet als den „Koning van Rome", noch als den „hertog van Reich- stadt," maar als het „Adelaarsjong", als den zoon van den grooten veroveraar get eekend in zijn drama. Deze jonkman is zijn grooten vader niet door den dwang der omstandigheden, welke Metternich schiep, onwaard geworden. In hem klopt het hart van een Bonaparte, in 'hem vloeit het bloed der Franschen. Wan neer zijn te bronze natuur aarzelt en niet kan doortasten op het beslissende moment als de Fransche keizerskroon hem roept, dan is die aarzeling geen lafheid, maar be duchtheid voor den weedom des oorlogs, dien iedere groote veroveraar met zich sleept. De gesneuvelden op het slagveld van Wagram kreunen hun leed hem in 't oor. Een stout veldheer kan dit verdragen, deze zwakkeie niet.... en hij stelt zich zelf als zoenoffer voor ai het leed dat de oorlogsheld, welke zijn vader was, over duizenden eens bracht. Met de figuur van het „Adelaarsjong" is in ons land de vertolking van Else Mauhs samengegroeid. In den loop der jaren heeft zij haar spel verdiept, totdat het geworden is tot een creatie, welke men niet meer analyseerd doch aanvaardt als iets grootsch en indrukwekkends. Voor haar was het applaus van de dank bare aanwezigen. Bioscopen. Lido. Lido geeft de eerste dagen van de vol gende programma-week een reprise van het grootsche meesterwerk „San Francisco", dat ongeveer een jaar geleden ook reeds in dit theater is vertoond. Ter herinnering wijzen wij er op, dat er twee hoofdmomen ten zijn in de film, n.l. het schitterend spel van Spencer Tracy als de priester, die ten slotte de bekeering weet te bewerken van zijn wat lichtzinnigen vriend Blackie Nor ton (Clark Gable), met behulp van Jeanet- te MacDonald als Mary Blake, en ten twee de de verfilming van de groote ramp, wel ke San Francisco in 1906 getroffen heeft, de geweldige aardbeving, welke de licht zinnige stad met den grond gelijk maakte. Het eerste gedeelte is een liefdeshistorie, welke zich afspeelt in de vele vermaakge legenheden, waaraan San Francisco zoo rijk was, op zichzelf zou dit gedeelte reeds de moeite waard zijn, vooral om het prach tige spel der drie hoofdfiguren, maar wer kelijk grandioos en adembenemend wordt de film, als de aardbeving de huizen doet schudden en de gruwel der verwoesting zich baan breekt. In de tweede helft van de week wordt de „Goede Aarde" gegeven, een pracht werk, dat nog niet zoo la.ig geleden werd gegeven en waarvan de uitstekende indruk nog versch in het geheugen ligt. De exoti sche sfeer en de eigenaardige toestanden in het binnenland van China, waarin zich alle groot-menschelijke ziele-roerselen weerspiegelen maken deze film tot een der meest aangrijpende schouwspelen, die ooit op het witte doek zijn vertoond. Voor volwassenen. Rex. Het Wilde Westen spreekt nog altijd in de fantasie van de masa, die zich de verha len herinnert uit den tijd der voortrekkers. Toen de burgeroorlog in Amerika geëin digd was, en duizenden soldaten voor het probleem gesteld werden, hoe in het ver volg aan de kost te komen, trokken zij naar het Wilde Westen om zich in vooit- durenden strijd met de Indianen een be staan te verzekeren in de nog nimmer ontgonnen uitgestrekte gebieden, waar vroeger alleen de Indiaan zijn jachtvel den had. Maar ook de wapen-fabrikanten zaten voor een probleem, n.l. hoe hun voorraad wapens thans kwijt te raken, en weinig scrupuleus verkochten zij ze aan de Inaianen, die met die wapens der blan ken de blanke soldaten en kolonisten doodschoten. In dien fel bewogen tijd gaf de historie en de fantasie het aanschijn aan legendarische heldenfiguren als Buf falo Bill en Bil Hickok. Op de film „De Trek naar het Westen'' welke deze week in Rex draait, ziet men de befaamde hal den van de Indianen-verhalen, in hun stiyd met de oude bewoners van het land en in hun strijd tegen de misdaad. Onge- luks-Jane speelt er haar rol tusschen door, en de revolvers zitten los in de houders. Wilde rennen, schietpartijen met veder bos-wuivende en krijksgeschreeuw uit- stootende Indianen, schurkenstreken en vergelding, dat alles vindt men er naar hartelust en bovendien het spel van de hoofdfiguren Gary Cooper en Jean Ar thur. Een echte avonturenfilm met een stuk historie op den achtergrond. Vóór de pauze draait een niet onver makelijke film „Vrouwtje aan de lijn". Deze lijn is de telefoon en de heldin van het verhaal is een telefoniste, die alles zóó netjes weet te regelen, dat er voor haar een happy end aan komt. Luxor. „In neuen Ufern" is de Duitsche titel van de film, die in ons land onder den titel „Verbannen" loopt en wij meenen, dat deze titel dieper in het wezen van dit dra ma grijpt dan het algemeene begrip, dat in het woord „Verbannen" ligt. Deze film is van een dramatische gela denheid, die tot tragische hoogten stijgt. Zij geeft naar den roman van Lorenz het ver haal van Gloria Vane. Gloria Vane is de meest gevierde ster van het Adelphi Theater in Londen, ver loofd met Albert Finsbury, een zeer be minde persoonlijkheid in de Engelsche hoofdstad. Hij wil naar Australië, om daar een nieuw leven te beginnen. Hij heeft reeds 't brevet bij het regiment van Nieuw Zuid Wales. Gloria zal hem later na-rei- zen. Om z'n schulden te kunnen betalen vervalscht hij een cheque van z'n vriend Bobby. Van 15 Pond Sterling maakt hij 615 Pond Sterling. Als hij eenmaal ver trokken is, komt deze malversatie uit. Glo ria neemt de schuld op zich. Zij wordt tot zeven jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Al- bert maakt in Sydney promotie, zonder ie weten wat Gloria voor hem gedaan heeft. Hij maakt de dochter van den gouverneur, Mary, het hof. Een jonge kolonist, Henry Hoyer, kiest bij een bezoek aan de vrou wengevangenis Gloria als zijn toekomstige vrouw uit en zoodoende krijgt zij haar vrij heid terug. Op weg naar zijn boerderij springt zij van den wagen af en loopt weg. Ze gaat naar de woning van Albert.... waar juist diens verloving met Mary ge vierd wordt. De wanhoop nabij gaat zij weer weg, zonder Albert te hebben ge sproken. Albert, die van Gloria is blijven houden, ontmoet haar in een obscure gelegenheid, waar ze als zangeres optreedt. Ze vertelt hem, dat ze niet meer van hem houdt en verraadt hem de reden van haar verblijf in Australië. Tenslotte ontmoet ze in een kerk Henry en stemt nu in een huwelijk met hem toe. Zooals gezegd is dit een zwaar drama tische film, met geweldige spanningen, zoo zelfs dat wij haar ook om andere rede nen alleen voor geestelijk zeer volwas senen geschikt achten. Een evenement is deze film vooral door het spel van Zarah Leander, een actrice van groot formaat. Haar verschijning en haar uiterlijk is photogeniek en haar spre ken en haar zingen zijn van een vreemde donkterte. De persoonlijkheid, \)velke van het witte doek tot ons spreekt, is als een ondoorgrondbaar mysterie. Voor de pauze is er een ander evene ment. Ook een van formaat. Lily Mathè met haar 14 zigeuners. Wij hebben alle maal wel eens Hongaarsche zigeunermu- zoek gehoord, door radio of van gramo- foonplaten. Maar zooals gisteravond in het Luxor-theater zullen nog niet velen het hebben gehoord. Zoo kan men het alleen hooren in de Budapester restaurants, waar 's avonds de zigeuners de oude tijden doen herleven. Zoo speelde ook Lily Mathé en haar troep. Levendig en met temperament, zooals het vroeger moet zijn geweest, toen officieren een bankje van honderd kronen op het voorhoofd van den primas plakten. Zij spelen alles, Lily Mathé en haar jon gens. Zij syncopeeren hun Zigeunermuziek en hel blijft zigeunermuziek, warm en ge voelig. Zjj spelen klassieke muziek op een wijze als men het misschien slechts zelden hoort. De jongens blijven niet zitten. Zij staan of dansen tijdens hun begeesterend spel. Ieder op hun beurt komen zij naar vo- ïen om samen te spelen met hun vrouwe- I lijke primas, met hun viool of met het oud- Kongaarsche instrument de taragato. En soms staan zij allen om haar heen en hun spel wordt een jubel. Ineens valt er een stilte en hoort men de wonderlijke ha merklanken opklinken uit het cybaal. 't Is moeilijk zelfs voor Hollanders om bij deze muziek rustig te blijven. Het publiek toonde zich dan ook enthou siast. Hedenavond na de gewone avondvoor stelling zal Lily Mathé met haar jongens een concert geven. Bovendien zijn er nog in dit programma twee journaals, een dwaze twee-acter en een Silly-symphonie van de drie varken tjes en de booze wolf. Trianon. Een Fransch meesterwerk van den eer sten rang wordt op het oogenblik in het Trianon Theater gegeven met de film „Spionnage in de Maginot-linie". Wat in deze film het meest boeit is moeilijk te zeggen: de machtige verdedigingswerken aan de Fransche noordgrens met haar per- scneel-bezetting en de spionnage onder deze grensbewaking dan wel het sterk in teressante spel van het dramatisch en ori gineel scenario, dat om dit alles geweven is. Deze film laat eenige details zien van de for.enlinie, welke door ds Franschen van 19301C34 aan de noordgrens is gebouwd tot 30 M. onder den grond, waardoor deze cnderaardsche vestinggordel als 't ware een oninneembare vestinggordel is geworden, waar een heel regiment voor jaren, van proviand en munitie voorzien, kan verblij ven. De film begint bij de commando-wisse ling van het fort. De nieuwe commandant bemerkt aanstonds een hem verdacht voor komenden luitenant. Het is een der luite nants van kapitein Bruchct, een ietwat grimmigen, doch flinken soldaat, die een fout beging door tijdens de bezetting van het Rijnleger een Duitsche vrouw te hu wen. Daardoor verloor hij zijn kans op promotie. De verdachte luitenant ontdoet zich dan van den voor hem gevaarlijken ccmman- dant door hem en zijn adjudant neer te schieten. Dat wordt de inleiding tot het drama, dat zich rond den kapitein Bruchct (Victor Francen) afspeelt. Hij wordt van den aanslag verdacht en van opmerkelijk raffinement is dan het verhoor, dat hij van den politie-commissaris te ondergaan heeft. Bruchot wordt als gevolg daarvan onder arrest gesteld, doch plotseling komt zijn onschuld vast te staan als nieuwe aanwij zingen over den moord worden gevenden. Dan wordt het den luitenant nog war mer onder de voeten en hij probeert zich safe te stellen door het mitrailleurpistool bij Bruchot in huis te verbergen. De kapitein ontdekt het echter bij zijn vrouwOp zijn verzcek krijgt Bruchot van den Ge heimen Dienst opdracht de zaak verder te onderzoeken en hij doet dit op prachtige wijze. Slechts dood krijgt hij den moorde naar, die tevens Duitsch spion was, in han den, maar hij komt dan tevens tot de ver rassende ontdekking, dat het de broer van zijn vrcuw wasVictor Francen, Vera Korene en tal van andere Fransche film- artisten hebben van deze film een mees terwerk gemaakt. Voor de pauze een kluchtige film: ..Me vrouw blijft ontbijten" met Barbara Stan wyck en Herbers Marshall in de hoofd rollen. Casino. 9 Het aantal hollende paarden, dat deze week in Casino over hst witte doek draaft, is niet te tellen. Na de pauze zijn het paarden van edeler bloed dan vóór de pau ze, maar ook de „broncho's" van de cow boys weten wat loopen is, als een dozijn revolvers losknettert. De cow-boyfilms zou niemand meer willen missen in het bios coop-repertoire. Het is geen hocge kunst, evenmin als al de wild-Westhoeken, maar er zich toch wel iets aardigs aan. En op mo reel gebied bshooren zij tot de hoogstaande films, die, al knallend en vechtend, aan 't ir. jeugdigen overmoed verrukte publiek ondertusschen menige les in ridderlijkheid en mannelijke levenswandel toedienen. De film „Ontmaskerd" wijkt in geen enkel op zicht af van zijn genre- en soortgenooten: er wordt druk gevochten, veel geschoten, en er tresdt een edele ridder op, die met een „bloempje van buiten" gaat trouwen. Veel diepzinnigheid is ook in de film na de pauze „Broadway Bill" niet te ontdek ken; de meeste menschen hebben trou wens het land aan diepzinnige films, Cine astische philcsophie is veelszins niet geba seerd op de redeneering van het gezond verstand! „Broadway Bill" is een renpaard, dat, nadat door de eigenares veel strubbe lingen moesten worden overwonnen, in den wedstrijd wist te zegevieren. Maar juist als het winnende paard de eindstreep is ge passeerd, gebeurt er iets verschrikkelijks. Tenminste eigenaren vinden het ver schrikkelijk. Het paard is dood en wordt met groote plechtigheid begraven; wij ge- looven niet, dat deze scène als grappig be doeld was, maar dien indruk maakt zij' toch wel. Behalve paarden spelen in deze film ook menschen, jachtende menschen, die nog harder loopen dan de paarden. Een echte, opgewonden race-film, waarbij de toeschouwers geen tijd gegund wordt zich te vervelen. In het journaal een opname van den voetbal wedstrijd NederlandBelgië en een bespottelijk-leuk teekenfilmpje. Leest ntel aandacht de advertentie? tn Uw Dagblad i Agenda NED. R K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R.K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is geopend van af des nam. 7 uur. Maandag: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de Af- deeling Leiden en Omstreken, 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Re petitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pul- chri Studio", 8 uur. Groepsvergadering Metaalbewerkers, 8 uur. Ledenverga dering R. K. Hotel Geëmployeerden. Dag. Bestuursvergadering, 8 uur. Woenh- dag: „De Poedelaars", 8 uur. Donder dag: Damclub „Gezellig Samenzijn", 8 uur. Zaterdag: Bibliotheek 78 uur. Spaarbank 78 uur. INTERPAROCIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN-VEREENIGING LEIDEN. Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8.159.15 uur Bi bliotheek. Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 710.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; cm 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Géén zitting St. Joseph's Spaarkas. Van 12 uur Bibliotheek. 8.30 uur Prijs- sjoelbakken voor de jonge gezellen. Hoofd prijs? 8.30 uur Prijsbiljarten met als hoofdprijs een polshorloge. 8 uur voort zetting Biljartcompetitie. Maandag: Bij eenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.30 uur Aspiratnencursus. 8.15 uur Tafeltennisclub. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de pastorie. Dinsdag: Bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Woensdag: Geen repetitie Liedertafel. Geen spreekuur van den eerw. Vice-Praeses. Donderdag: Is de zaal gesloten. 6.30 uur spreekuur van den eerw. Vice-Praeses aan de pastorie. Vrijdag: Geen repetitie muziekgezelschap. Zaterdag: 8.159.15 uur Bibliotheek. Bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedeluars" Mededeelingen: Ieder goed gezel maakt jaarlijks een gesloten retraite mede! Beuc-irocster: Zondag: J. Compier, C. van Tol, P. Rijzevoort en C. Bilderbeek. Maan dag P. Rijzevcort en C. Bilderbeek Dins dag: J. Bentveld en G. Bat. Donderdag: C. v. d. Meyde en F. Overdijk. Zaterdag: C. v. d. Meel en Th. van Dijk. ST. ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Volkszang-Mis-Schola op het al.aar. Om 12 uur: Groep A komt onze nieuwe uniformen passen in Maria Gij zen teeg, gevolgd door het maken van een knal-foto. Bij de meditatie zingt Groep A. Maandag: half vijf: Groep C kwart na vijf; Groep B 6 uur: Schola. Dinsdag: half zes: Groep A. Woensdag: 3 uur: Groep A komt togen passen en klaarleg gen, daarna korte repetitie op het altaar. Donderdag: half negen: Groep A zingt op het Altaar. Vijf uur: Repetitie in Maria Gijzensteeg voor Groep A. Half acht: Aanbidding-Groep A zingt op het koor, daarna korte repetitie met de Heeren. Vrijdag: half acht: Plechtigheden: Groep A. zingt op het altaar. Drie uur: Kruis wegSchola loopt zingend met den Pries ter mee. Vijf uur: Repetitie voor Groep A in Maria-Gijzensteeg. Acht uur: Greep A zingt bij de Meditatie. Zater dag: Groep A zingt op het altaar tijdens de Plechtigheden. Paasch-Zondag: Groep A zingt tijdens Hoogmis en Plech tig Lof. Boys!! Is dat effen wat, die Agenda!!! En., niemand ontbreekt op de aangegeven uren tenzij hij mij persoonlijk heeft gezegd, dat hij verhinderd is.... dat is nog eens werkvan de Sint Odo- KoorknaDen! O zoo!! En Zondag om 12 uur Tot kijks, hoor! Kapelaan E. A. M. PAAP. KRUISVAART. St. Pancras-Cohort. Burcht: Anna Paulownastraat. Zondag: 4 uur Repetitie Minstree's. 5 uur Repetitie Klepperen. Beide repetities zijn niet in den burcht maar in de zaal van de Maria Gijzensteeg. Loop dus niet ver keerd! Maandag: 7 uur: Gedialogeerde H. Mis. Kruisvaarders, deze week, de Goede Week, zijn er geen gewone ban- of vendelbijeenkomsten. Maar.er staat iets bijzonders op het program, zooals je weet: onze Passie-avond. Die Passie-avond houden we Woensdagavond om kwart over acht precies, in de zaal aan de Maria Gij zensteeg. Dat kan een mooie avond wor den! Maar jullie moet daar allemaal aan meewerken door dien avond eens heele- maal je aandacht te geven aan wat er ge daan wordt. Je begint maar eens met heelemaal tegen je gewoonte in in een echt rustige stemming naar de zaal te ko men. Dat is toch in de Goede Week zoo moeilijk niet! De zaal gaat precies tien over acht open en dan zorgt ieder present te zijn. Als je binnenkomt wordt er zoo min mogelijk meer gepraat; je krijgt je plaat sen aaftgewezen en we gaan direct begin nen. Natuurlijk komen we van tevoren even zeggen, anders vindt je de deur ge sloten. Goed afgesproken dus, en tot Woensdag! Cohort Aeternus Pater. Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag: 4 uur Ontspanning. 5 uur: Aftekenen eisen Bibliotheek. 7.45 uur Ontspanning. Maandag: 7 30 uur: Anto nius-, Hubertus- en Arnoldusban. Dins dag, 7.30 uur: Tarcisiucban. Woensdag, 7.30 uur: Paschalis-, Franciscusban. 8.30 uur: Damgroep. Donderdag: 6.45 uur: Zaag- en Houtsnijclub. Volgens rooster aanbiddingsuur (in uniform). Inschrij ving nieuwe leden Zondagmiddag. OEGSTGEEST. Cohort St. Bcrnardus. Burcht: R. K. School. Deze week geen bijeenkomsten. DE BOSKOOPSCHE BLOEMEN TENTOONSTELLING. Op 14 April a.s. hoopt de tentoonstelling haar deuren te openen. Dan wordt het pu bliek een uitbundige weelde van kleuren van het zuiverste wit tot het gloeiendste purperrood geboden. Ieder, die al eens een tentoonstelling in Boskoop bezocht, heeft een wijle stilge staan en de wonderen van kweekkunst, de fijne nuanceeringen in de Azalea's, in de Rhododendrons, in de rozen, in zich opge nomen. Velen weten, dat al meer dan 6 maanden aan de voorbereiding is gearbeid. En hoeveel problemen, die verband hou den met de keuze van de variëteiten, met de opstelling der plannen op papier, met de Internationale Jury, met het eere-comité zijn er niet opgelost moeten worden! En hoeveel correspondentie, ook met het buitenland is er niet gevoerd moeten wor den! Het zou een dorre opsomming zijn een geregeld verslag te geven van alles wat verband houdt met de tentoonstelling. Laat ons liever enkele aardige berichtjes mededeelen. Het tentoonstellings-bestuur heeft beslo ten aan alle echtparen, uit Boskoop Ha- zerswoude. Alphen aan den Rijn, Zwam- merdam en Reeuwijk d i e v a n 143 0 April in het huwelijk treden, alsmede aan de ouders van b ruid en b r u i de g o m vrije toegang tot de tentoonstelling te verleenen. Is het niet een aardige gedachte het jon ge bruidspaar rustig te laten genieten van de liefelijke kleuren der bloemen? Dikwijls beseft het buitenland meer het groote belang van een hoogstaande bloe- mententoonsteling dan het publiek uit de naaste omgeving. Zoo zal de tentoonstelling bezocht wor den door 7075 leden van het Institute of Park Administration, door een vijftigtal boomkweekers uit Italië geleid door het Ufficio touristico Italviaggi. Het hotel in Nederland, dat bericht kreeg dat deze Italianen uitsluitend naar Hol land kwamen voor de Boskoopsche Bloe mententoonstelling, wist van een tentoon stelling in Boskoop niets af!! Eveneens weten sommige Touringcarbedrjjven, die belast worden met het regelen van een bezoek van bui- te nla nders aan Boskoop, niet dat er zulk een bijzondere ge beurtenis zal plaatsvinden. Uit de regelmatig verschenen berichten kan men zich eenigszins een voorstelling maken van wat staat te gebeuren, maar mede te genieter van al het schoons, dat Boskoop biedt is een oorzaak van intens genot en een langdurige vriendelijke herin nering is het loon van den belangstellende bloemenliefhebber. RECHTi'y.AKEN DIRECTEUR, DIE ER WAT WILDE BIJVERDIENEN. Maar zóó mag het niet. Voor de Rechtbank te Middelburg is drie maanden gevangenisstraf geëischt te gen den 53-jarigen J. F. V., directeur van de gemeentelijke reinigings- en entsmet- tingsdienst te Middelburg thans met bui tengewoon verlof wegens het in de ja ren 19261929 aannemen van steekpennin gen voor de levering van voederbieten voor de paarden. Verd. ontkende pertinent zich aan het hem ten laste gelegd te hebben geschuldig gemaakt. Zijn verdediger, mr. A. H. Kui pers, uit Middelburg, drong zoowel op fei telijke als op juridische gronden op vrij spraak aan. De uitspraak werd bepaald op Vrijdag 22 April, of zoo mogelijk eerder, zooals de verdediger had verzocht. ALS DE „LIEFDE" KOMT. Tijd, om na te denken. Voor de Rechtbank te Roermond stond terecht de hulpcommies L. L., voorheen ge- stationneerd te Ittervoort, die in den mor gen van 27 November van het vorig jaar een aanslag pleegde op zijn vroegere ver loofde. De kommies loste op korten afstand uit zijn dienstrevolver een viertal schoten op het meisje. Zij werd in armen en bee- nen getroffen door de kogels en moest ge- fliimen tijd in het ziekenhuis worden ver pleegd. De Rechtbank veroordeelde den ver- dach.e tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan zeven maanden onvoorwaardelijk en vijf maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph: Zaterdag: 8.309.30 uur contributie be talen. Maandag: 7.30—9 00 uur jongste groep. 8.009.30 uur naaien. 8.00 9.30 uur topgroep. Par. O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen. Maandag: 8.009.30 uur topgroep. In de Goede Week is het clubhuis na Maandag ge:loten. De clubs beginnen weer Dinsdag na Pasen. R. K. GRAALTURNCLUB „ACTIEF Maandag: 4.155.15 uur kleuters 68 jaar in de R. K. Meisjesschool aan het Le vendaal. Woensdag: 3.304.30 uur kleu ters 811 jaar in de Heerensingelschool. Vrijdag en Zaterdag geen clubs. R.K. DAMESHOCKEYCLUB „OLYMPÏA". Zondag: 25 uur vrij trainen op het ter rein „Zuidwijck" voor leden, die niet mee spelen in de Competitie. Woensdag: 25 uur vrij trainen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7