WANENBERE?£±^£ OMGEVING WOENSDAG 6 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 KATWIJK AAN ZEE B. L. Bank. Gisterenavond hield de Coöp. B. L. Bank haar jaarvergadering in „Casa Cara". De heer L. Kruijt, voorzitter, had de leiding. Na opening en lezing der notulen, deelde de voorzitter mede, dat de heer D. B. Parlevliet heden 25 jaar de be stuursfunctie waarneemt. Dan volgde ver slag van den kassier, den heer Veltkamp. Het aantal spaarders is 1477, die een tegoed hebben van f 944.611. De 209 Rek. Crx.- houders hebben een schuld van f 406.807. Aan voorschotten is verstrekt f 223.488. Het aantal dagboekposten is 5532. Het ledental 375. De omzet f 35.992.57. De winst over 1937 f 3061. Het reservefonds is groot 1 56.938. Besloten werd de winst over 1937, be houdens f 400, voor afschrijvingen bij de reservekas te voegen. De rekening kreeg de goedkeuring der vergadering. Als bestuurslid werd herkozen de heer Jac. v. d. Marei, als lid van den raad van Toezicht herkozen de heer Herm. Haasnoot. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heeren K. Dijkdrenth en G. Poot. Dan sluiting der vergadering. Personalia. Voor het einddiploma der Eerste Nederl. Slagerev akschoo-1 is te Utrecht geslaagd de heer K. Timmers, al hier. LISSE Tuinbouwcursus. In de openbare school had de sluiting van den 2-jarigen tuinbouwcursus plaats. O.m. merkten wij hierbij op den heer ir. K. Volkersz, rijks- tuinbouwconsulent, en den heer W. L. On derwater, afgevaardigde van de afdseling Lisse van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, benevens lid van den Raad van Toezicht. De heer W. van der Wal, leider van den cursus, verwelkomde de genoodigden en de cursisten met een kort en hartelijk wel komstwoord, waarna de getuigschriften werden uitgereikt door den heer ir. K. Volkersz. De geslaagden cursisten waren: C. van den Aardweg, A. Mooiekind, P. Her mans, F. M. Schrama, C. van der Vlugt, C. van Woerden, J. Clemens, H. Beelen, P. Schoone en J. van Woerden. De heer Volkersz sprak een hartelijk woordje tot de geslaagden, waarbij hij en kele practische raadgevingen gaf, waarna de cursisten bij monde van den heer P. Hermans aan de onderwijzers- en de plaat selijke afdeeling van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur een woord van dank werden gebracht. Kruisverbond. Het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" vergaderde gisteravond in het lokaal van den heer J. Koot onder presidium van den heer J. Zandvliet. Na opening en notulen hield de voorzitter een pleidooi voor het koopen van loten ten baten van het Marinehuis van Vloot- aalmoezenier. Bangert. Spreker keurde echter in hooge mate af, dat de achterzij de dezer loten misbruikt wordt voor den schreeuwenden bierreclame! Hieromtrent is opheldering gevraagd. De Sobriëtasdag zal worden gehouden op Zondag 24 April in het Jaarbeursgebouw te Utrecht. Als spreekster zal optreden mej. Fé Staye. Di rectrice van de R.K. school van Maat- schappelijkwerk te Amsterdam, met als onderwerp: „Sobriëtas en het Gezin". De Alg. Verg. van het Diocesane Kruis verbond wordt dit jaar gehouden op Zon dag 12 Juni in Huize „De Liefde" te Am sterdam. E. H. B. O. De afdeeling van de Nederl. Vereeniging E.H.B.O. hield gisteravond in de koffiekamer van „De Witte Zwaan" haer 5e jaarvergadering onder presidium van den heer P. C. Stam. De vergadering was goed bezocht. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat we thans het eerste lustrum herdenken.Aan de orde is vervol gens rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Tromp. Hieruit bleek, dat ontvangen was 171.75, uitgege ven 183.89, alzoo een tekort van 12.14. Het bezit is hierdoor gedaald tot f 89.91. Hierna bracht de secretaris, de heer B. Hooyer, zijn jaarverslag uit Een eigen machtig optreden van enkele dames-leden werd daarin gelaakt. Het aantal leden be draagt 58, dat der donateurs 5. Het bestuur kreeg een vrij mandaat om zich met het Gemeentebestuur in verbinding te stellen inzake samenwerking met de politie. Na mens de kascommissie bracht de heer A. de Graaf een gunstig rapport uit. Aan de orde is vervolgens de bestuursverkiezing van drie bestuursleden, wegens aftreding van de heeren B. Hooyer (herkiesbaar) en mej. C. Buitenhuis en de heer J. Damen. De voorzitter dankte de twee laatsten voor al les, wat zij voor de vereeniging hebben ge daan. Herkozen werd bij stemming de heer B. Hooijer en gekozen mej. Hartveld en de heer P. Randsdorp. Tot nieuw lid van de kascommissie werd inplaats van den heer W. Faas benoemd mej. v. d. Werf. Tot af gevaardigde naar de Algemeene Vergade ring te Amsterdam kreeg het bestuur vrij heid iemand uit haar midden aan te wijzen. Bij de mededeelingen kwam de contribu tieregeling ter sprake. Tot dan toe ge schiedde de betaling ineens wat voor en kelen bezwaren meebrengt. De voorzitter stelde namens het bestuur een kaartsys teem voor en wel 25 cent per maand met uitzondering van twee maanden, zoodat toch de contributie ƒ2.50 per jaar blijft. Na ampele bespreking werd hiertoe beslo ten. Voorts besprak de voorzitter de nood zakelijkheid van versterking der finan ciën. Het bestuur meende dan ook de in woners van Lisse meer in 't bijzonder met de werkwijze en het benoodigde materiaal van de vereeniging per circulaire in kennis te moeten stellen en te trachten langs dezen weg donateurs aan te werven voor de ver eeniging. De uitgaven voor zuurstof, ver bandmiddelen enz. zijn voor de huidige contributie te zwaar. Bovendien wordt by alle voorkomened gelegenheden als volks spelen, voetbalwedstrijden enz. de E.H.B.O. beschikbaar gesteld en gratis hulp ver leend. De bedoeling is een invulstrookje aan de circulaire te doen bevestigen en dit na eenigen tijd terug te halen. Na korte be spreking werd ook hiertoe besloten. Staan de de vergadering gaven zich enkele leden op deze zaak tot een goed resultaat te bren gen. Bij de rondvraag werd de wenschelijk- heid betoogd om een cursus te volgen m reddend zwemmen. Hiervoor kan men zich bij het bestuur opgeven. Hierna sluiting. Aanrijding. Gisteren kwam de be stuurder van een motor P. K. uit 's-Gra- venhage de Kanaalstraat afrijden met zeer groote snelheid. Hij wilde den Heereweg naar de richting Haarlem opdraaien. Een van de richting Leiden komende auto, be stuurd door G. H. uit Soest, die eveneens in de richting Haarlem naderde, reed de auto, komende uit de Kanaalstraat, aan en richtte hierdoor een aanzienlijke materieele schade aan de wagens aan. H. treft evenwel geen schuld, omdat K. geen voorrang ver leende, terwijl het toch een voorrangsweg was. De politie heeft de zaak in onderzoek en maakt proces-verbaal op. NOORDWIJKERHOUT Onderscheiding voor narcissen. Op de te Haarlem gehouden keuring van narcis sen, verkreeg de heer E Oostdam Jan.zn., alhier een getuigschrift van verdiensten voor de zeer fraaie narcis-zaailing No. 68, die de naam verwierf van- „Leeuwenhorst" Voorts werd aan een drietal mooie variëtei ten de namen gegeven van „Mevr. Wester - woudt", „Andromeda" en „Quirina". Een goed succes NOORDWIJK. GEMEENTEBEGROOTING NIET GOEDGEKEURD In een tijd als deze is het voor een ge- meentebstuur niet gemakkelijk een begroo ting sluitend te krijgen en soms nog min der gemakkelijk om een na veel moeite sluitend gemaakte begrooting goedgekeurd te krijgen. Ook Noordwijk ondervindt dit momenteel De cp 11 Februari j.l. door den Raad vastgestelde gemeentebegrooting is thans van Gedeputeerde Staten terug ontvangen, onder mededeeling o.a. van het navolgende. De opcenten personeele belas ting moeten worden verhoogd. Aangezien volgens Ged. Staten op den gewonen dienst nog dekkingsmiddelen aan wezig zijn, bestaat bij hun college bezwaar tegen beschikking over een gedeelte van de algemeene reserve ten bedrage van 68.000. (Gelijk bekend bedroeg de alg. iesrve per 1 Jan. j.l. f 89.000, waarvan de Raad besloot f 68.000 te bestemmen voor dekking van de gewenen dienst 1938). Zij achten het noodzakelijk het aantal opcen ten op de personeele belasting, dat thans 174 bedraagt, te verhoogen tot een maxi mum van gemiddeld 200 Ofschoon B. en W. hun standpunt handhaven, dat in verband met het ka rakter uezer gemeente eerst in de uiter ste noodzaak moet worden overgegaan tot heffing van het maximum aantal opcenten op de personeele belasting, stellen zij den Raad thans toch voor, zich naar de wenschen van Ged. Staten te dien aanzien te schikken, aangezien anders geen goedkeuring van de be grooting verwacht mag worden. Alzoo stellen B. en W. voor het aantal opcen ten voor alle aanslagen met 25 te ver hoogen, hetgeen een meerdere op brengst voor de gemeente beteckenen zal van 11.700. Ged. Staten zijn verder van meening, dat de overigs inkomsten nog zooveel mogelijk dienen te worden verhoogd, terwijl de uit gaven tot het strikt noodige moeten wor den beperkt. In verband hiermede ver zoeken zij de begroot» n'g aan een algeheele herziening te onder werpen. Na de vele moeilijkheden, welke het ontwerpen der begrooting met zich heeft gebracht en na het minitieuse onderzoek van de betrekkelijke commissie, achten B. cu W. de mogelijkheid var. een algeheele herziening nit meer aanwezig, tenzij men bereid is bepaalde zeer groote sociale en cultureele belangen op te offeren om tot een lager ongedekt tekort op de begrooting te komen. Ook het thans nog weder inge steld onderzoek heeft B. en W. in die mee ning versterkt en waar zij geen vrijheid vinden tot de zooeven bedoelde opoffering van belangen dit jaar het voorstel te doen, meenen zij geen voorstellen tot verdere verlaging van uitgaafposten te mogen doon en stellen zij vast, dat inkomstposten momenteel niet meer voor verhooging in aar.merking komen. Verhooging van keurloonen? Van enkele met name genoemde posten, waarover Ged. Staten in het bijzonder ge struikeld zijn, wenschen B. en W. nog even hun standpunt uiteen te zetten. Zoo drin gen Ged. Staten b.v. aan op verhooging der 'keurloonen voor vee en vleesch. In een uitvoerig gemotiveerd betoog en mede onder verwijzing naar de centrale ge meente van den keuringskring Katwijk (die momenteel zelfs voornemens is de keurloonen te verlagen) zetten B. en W. uiteen waarom verhooging der keurloonen oiin- odig en niet gewenscht is. Geen kopje koffie meer op het raadhuis? Voorts willen Ged. Staten o.a. een post van J 195 afvoeren wegens het verstrek ken van koffie aan den burgemeester en het personeel der gemeentesecretarie. Ook daartoe vinden B. en W. geen aanleiding den Raad een voorstel te doen, waarbij zij nog opmerken, dat alleen des morgens één kopje koffie wordt verstrekt en dat ge noemde raming gebaseerd is op den prys van ong. 314 cent per kop! Het voorstel van Ged. Staten om een bedrag van 90 te schrappen voor het doen vervaardigen van z.g. eerepenningen achten B. en W. niet van zoo'n groote be- teekenis om daarop te blijven aandringen. Alzoo stelt het dagelijksch bestuur voor dezen post maar weer te schrappen en zul len onze ingezetenen en anderen, die zich op een of andere wijze bijzonder hebben onderscheiden, het in de toekomst zonder eerpenning moeten doen! Wordt de verbetering van de Huis ter Duinstraat uitgesteld? Onder de opmerkingen komt tenslotte L.ok vooi het verzoek van Ged. Staten om de vooi de verbetering van de Huis ter Diinstri.at geraamde uitgave ad 36.700 van de^ begrooting af te voeren, tenzij de noodzakelijkheid van deze uitgave kan worden aangetoond. B. en W. meenen zich ontslagen te mogen rekenen van de ver plichting om na 's Raads met al gemeene stemmen genomen be sluit te dien aanzien, den Raad aan te toonen, dat dit werk nood zak e 1 ij k is, overtuigd als zij zijn, dat de Raad met B. en W. van meening is, aat Je verbetering van deze straat thans en op deze wijze als is voorgesteld, drin gend tn urgent is voor de verdere ontwik- kelir.g van onze gemeente als blcemenbad- plaats. Zij stellen den Raad dan ook voor dezci» post te handhaven. Met oclangstelling moge het verdere verloop van een en ander worden tege- moetgt.ien! Uitbreiding aantal zomeragenten. Ge lijk reeus bij de gemeentebegrooting door den Raai in principe is besloten, stellen B. en W. den Raad thans voor de „verorde ning gemeentepolitie Noordwijk" zoodanig aan te vullen, dat het aantal zomeragenten met di ie wordt uitgebreid en wel een zo- meragem voor de Noordduinen van daags voor Pinksteren tot 16 September, idem één voor de maanden uli en Augustus en één naoij de grens der gemeente Katwijk, eveneens daags voor Pinksteren tot 16 September. Alzoo kan een scherper toe zicht in de duinen worden gehouden, het geen ongetwijfeld een loffelijk streven is. Intussch'.n is hiermede het aantal tijdelijke agenten in het hoogseizoen gestegen tot 9. Daarnaast telt de gemeente 10 vaste agen ten. VOORSCHOTEN Gehuwd: J. C. Terlouw, oud 26 jaar, wonende te Den Haag en H. Noort, oud 27 jaar, wonende alhier. In ge komen personen: A. H Boij- mans van den Haag, Leidsoheweg 94; M. C. Veth en gez. van den Haag, Palelaan 162; J. Riedel van den Haag. Leidsoheweg 94; A. W. Peeters van den Haag, Leidscheweg 191; Th. W. de Vries van Utrecht, School straat 116; Wed. A. C. de Haas-Lubbers van den Haag, Veurscheweg 178; M. J. den Baars-Keukenmeester van Soekaboemi N.I., Veurscheweg 196; Mej. A. J. van Bemmelen van den Haag, Voorstraat 66; H. Logge:» en gez. van Utrecht, Burg. de Kempenae*- straat 26; Wed. J. M. van Leeuwen-van Leeuwen van Leiden, Duivenvoordestraa' 6; W. Kuperus en gez. van Haarlem, Burg de Kempenaerstraat 28. Vertrokken personen: H. M. A. W. van den Bergh, van Oranjekade 1 naar Amsterdam, van Tujjl van Svrooskerke- weg 38; E. E. d'Armand van Poeckholtz, van Veurscheweg 3 naar den Haag. Stuijve- santstraat 178, Mej. P. M. F. J. vi Koppen, van Leidscheweg 202 naar Vo^'burg. So- phiastraat 41; H. W. A. Mol »»n gez. van Burg. Treubstraat 34 naar Rijswijk, Linde laan 61; Mej. M. Brener, van Leidscheweg 557 naar Bottrop, Duitsehland; Mej. C G. Koek, van Vinkweg 3 naar R.ielofarer.ds- veen, gem. Woubrugge, Noordeir.de 66, G. A. van Leeuwen van Burg. Treubstraat i'6 naar Leiden, Vree wijkstraat 6; Mej. E. van der Molen, van Burg. Treubstraat 52 naar Zeist, Oud Arnhemscheweg 253. VOORHOUT Gemeenteraad. De te houden verga dering, zal niet, zooals reeds was gemeld plaats hebben op Donderdag 7 April, maar is uitgesteld tot 8 April, a.s. nam. 8 uur. Diefstal van rijwiel-belastingroerken. Niettegenstaande, dat de geldigheids duur der belastingmerken 1937/38 nog maar kort is, hebben ongenooden, van een tweetal, fietsen, welke dagelijks in een schaftschuurtje geplaatst zijn tijdens de werkzaamheden der eigenaren, een twee tal knechts van den heer B. uit Sassen- heim, die zyn land heeft bij den heer v. L. alhier, de belastingplaasjes ontvreemd. Men zij dus nóg opgepast! WARMOND Dienstplicht Voor de lichting 1939 waren in deze gemeente ingeschreven 28 personen. Bij de heden gehouden keuring zijn voor goed ongeschikt verklaard 11 per sonen, hetgeen op het geheele te leveren contingent een belangrijk deel uitmaakt. Afgezien van de enkele broederdiensten, zullen dus ongeveer 11 personen uit deze gemeente in dienst moeten komen. Bouwvergunning. Aan de Gebr. Paar- denkooper aLhier, is door Burgemeester en Wethouders vergunning verleend tot den bouw van twee woningen aan den Heeren- weg alhier. HILLEGOM Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. In hotel Sistermans is de jaarverg. ge houden der afd. Hillegom van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De opkomst was slechts matig. De voorzitter, de heer W. Jonkheer, opent met een woord van hartelijk welkom. Het jaarverslag gaf aan, dat het ledental bedraagt 428; de regeeringsmaatregelen vroegen veel tyd; de export is grillig als het weder: moge uitbreiding daarvan wel dra ons deel zijn. Hierna volgde het jaarverslag der Beurs- commissie.. Met alg. st. wordt de heer Bak ker als secretaris herbenoemd. Vervolgens worden met alg. st. de volgende subsidies verleend: aan den Rijkstuinbouwwintercur- sus ƒ25; aan de Huisbroeitentoonstelling ƒ10; aan den Ziekzoekwedstrijd 20. Tot afgevaardigden naar de alg. verg. worden benoemd de heeren W. A. F. Murk en H. 't Mannetje; secundi de heeren P. Goemans Antz. en D. E. Nieuwenhuis. Volgt behan deling van den beschrijvingsbrief De re kening en verantwoording ontvingen ver dienden lof. Bij de rondvraag der alg. verg. werd uitvoerig stilgestaan inzake het we ren op de Beurs te Haarlem van minder- gewenschte elementen; gewezen werd op het dooreenstaan der bloemen op de Maan- dagsche keuring; gepleit werd voor een be tere ventilatie op de Beurs en een betere luidspreker. Wat het laatste betreft werd met lof gewaagd van de installatie tot ge luidsversterking te Hillegom. Al deze wen schen zullen de afgevaardigden naar voren brengen. Hierna kwam in voorloopige be spreking de viering van het 60-jarig be staan der afd. in Febr. 1939. Verschillende meeningen werden geuit: een schitterend Bloemencorso enkele weken na den datum; een warenhuis; een feestvergadering; een fonds voor hulp aan noodlijdende vakge- nooten. Na eenige discussies werd het be stuur gemachtigd, eenige leden-vakgenoo- ten met zich tot commissie te nemen, de plannen alzijdig te bezien en daarna in een speciale vergadering met afgeronde voor stellen te komen. Hierna een korte afdee- lingsrondvraag en sluiten met een pas send dankwoord. Deze vergadering was buitengewoon zakelijk en aangenaam. LEIDSCHEN DAM Oplichting. Door de politie is tegen den 21-jarige S. W. uit Amsterdam pro ces-verbaal opgemaakt wegens het onder valsche voorwendsels plaatsen van adver tenties. W, werd voor den burgemeester geleid en is na verhoor op vrije voeten gesteld. WASSENAAR Patronaats-teekenschooI-tentoonstoRing. Gisteravond te 9 uur had de sluiting der tentoonstelling plaats, waarbij wederom de heer S. L. v. d. IJssel allen vewelkom- de, bijzonder kapelaan C. Thijssen, Direc teur van het Jeugdwerk. Spr. benadrukte nog eens het den vorigen dag gesprokene, waarna hij een mutatie in he korps leeraren in de herinnering terugriep, daarbij bij zonder hulde brengend aan den heer P. B. N. v. d. Klaauw, die met taaie vasthou dendheid de moeilijkheden der teeken- school heeft doorworsteld en aan wien vooral het bestaan der school is te danken. Kapelaan Tijssen hield een opwekkende toespraak, waarin hij erop wees, dat thans beloond gaat worden eenige maanden strenge arbeid, doch de eigenlijke beloo ning is, dat men een stap verder is geko men in de vervolmaking van eigen per soon, in vaardigheid en vakmanschap. Daar zal men zijn heele leven pleizier van heb ben. Wie jong leert te werken en de moei lijkheden en zichzelf weet te overwinnen, is in de toekomst meestér over zichzelf en over de omstandigheden van het leven. Spr. vertrouwt, dat de aanwezigen vol zullen houden. Wat mannen kweekt is altijd moeilijk, dat valt niet mee. Met wat men hier bereikt, heeft men nog niet alles in zijn macht. Men zal nog heel wat hoofdbre kends ondervinden, maar wie doorzet, zal sla-vn. Hierna geschiedde de prijsuitreiking als volgt: Einddiploma: H. A. Brandt, P. J. v. d. Ham, Jac. v. Kuijen, J. Spanjaard en J. J. van Spronssen. Technisch teekenen (le leerjaar): le prys C. Borsboom, 2de prijs A. van Wijk. eerv. verm. C. Groenewegen. Hand- en lynteekenen (le leer jaar): le prys J. de Bode. Bouwkundig teekenen: le prijs: J. Remmerswaal (2de leerjaar); le prijs: W. Zonneveld (4de leerjaar); le prijs: C. Kuiper (5de leerjaar). Tuinbouwkundig teekenen: le prijs H. Jacobs, 2de prijs W. Remmerswaal, 3de prijs J. Marbus. Schilders: le prijs C. Voorham (2de leerjaar); le prijs C. Vioen (3de leerjaar). Wiskunde: le klas: le prijs G. de Geus, 2de prijs J. de Bode, 3e prijs F. Ver- duijh; eerv. verm. C. Borsboom en C. Kui per; 2de klas: le prijs J. Remmerswaal, 2de prijs C. Groenewegen; 3de klas: le prijs J. Spanjaard, 2de prijs L. Zandvliet. De heer de Leur, leeraar der school, dankte kapelaan Tijssen voor het door hem gesprokene. De heer v. d. IJssel dankt eveneens ka pelaan Tijssen voor zijn gloedvolle opwek king en de leeraren voor hun toewijding. Spr. zou willen, dat de ouders eens goed zouden beseffen hoe moeilijk de jongens soms zijn, hetgeen straffe maatregelen soms noodig maakt. Spr. wekt de jongens op om op den nieuwen cursus terug te komen, want slechts het eindpunt geeft groote vol doening. Bloembollencultuur. In „Het Wapen van Wassenaar" werd de jaarvergadering gehouden van de Afd. Wessenaar der Alg. Vereenig. voor Bloembollencultuur onder voorzitterschap van den heer A. P. Ruijg- rok. De penningmeester, de heer C. Nell, bracht verslag uit omtrent den stand der financiën. De ontvangsten waren f 71.81, de uitgaven f 69.62, zoodat de kas sloot met een batig saldo van f 2.19. De heeren Ede laar en Mooijman controleerden kasboek en bescheiden. De aftredende bestuursleden, de heeren A. J. Hooge veen en J. J. L. Prins, werden met groote meerderheid van stemmen her kozen en namen hun herbenoeming aan met dank voor het in hen gestelde ver trouwen. Als afgevaardigden naar de 186e alge meene vergadering op Maandag 11 April &.s., werden gekozen de heeren C. Nell en A. J. Hoogeveen; als hun plaatsvervangers werden benoemd de heeren J. J. L. Prins en L. van Egmond. Allen namen hun be roeming aan. De voorzitter memoreerde de verhooging van het Narcissen-areaal en stelde de vergadering voor, zich te verklaren voor een progressieve verdeeling, zoodanig, dat de verhooging ten goede zal komen aan de Heine kweekers. De vergadering ging hier mede accoord. De afgevaardigden zullen deze aangelegenheid aan de hand van een opgemaakte schaal in de algemeene ver gadering ter sprake brengen. ZOETERMEER Hanze. Gisteravond vergaderde de af deeling Zoetermeer van de Hanze bij den heer C. Veelenturf, onder leiding van den heer A. J. M. van Well. De voorzitter opende als gewoonlijk en heette alle hee ren in het bijzonder den heer J. Bakker, directeur van het Hanzebureau, die dezen avond komt spreken over de Vestigingswet, we'kom. De secretaris kreeg daarna gele genheid tot het voorlezen der notulen, wel ke in dank werden aanvaard. Daarna wer den de ingekomen stukken behandeld. Een schrijven van den R. K. Volksbond, waar in verzocht werd om gezamenlijk een spre ker te laten komen, werd voorgelezen, en besloten werd hierop in gunstigen zin te antwoorden. De heer Ant. v. Well, zou deze aangelegenheid verder behandelen. Besloten werd dit voorjaar een speld jesdag te houden ten behoeve van Santos. De commissie zou hiervoor de noodige voorbereidingen treffen. Na de rondvraag gaf de voorzitter het woord aan den heer J. Bakker voor de Vestigingswet. Spreker begon met de groote verandering te schetsen, die er sinds 1934 ten opzichte van den midden stand, heeft p'aats gehad. Vroeger scheen de regeering niet te weten, dat er zooiets als een middenstand bestond. Dat lag mis schien wel aan den middenstand zelf, maar in ieder geval is er sinds 1934 heel veel veranderd. Allerlei wetten voor de mid denstanders zijn er sindsdien gekomen en één van deze, nl. de Vestigingswet willen wij dezen avond bespreken. Spreker zette daarna doel en werking der wet op dui delijke wijze uiteen en wekte de leden op, zelf, maar vooral hun kinderen naar de cursusren te zenden. Na afloop gaf de spreker gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. Allen werden tot tevredenheid beantwoord. De voorzitter dankte daarna den heer Bakker voor zijn keurige rede en sloot de vergadering als gewoonlijk. 477ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2e klasse, 3e lüst Trekking van Woensdag 6 April 1938 Hooge Prijzen 5000.— 9761 200.— 1968 1001064 17236 Prijzen van 30. 1417 1540 1693 1776 1781 1801 2215 2249 2557 2873 2908 3050 3482 3610 3857 3925 3937 4061 4197 4257 4275 4571 4818 5071 5386 5622 5829 5909 5975 6406 6785 7056 7513 7934 7953 8016 8278 8298 8476 8502 9098 9237 9246 9456 962C 9708 10200 10502 10945 10999 11014 11260 11268 11384 11626 11635 11798 11873 11996 12144 12215 12318 12725 12793 12857 12868 12894 12902 13021 13719 14172 1487S 15288 15553 15745 16109 16412 16777 16978 17321 17444 17539 17709 17764 18005 18061 18265 I860: 19122 19831 19993 20327 20893 21282 21364 12904 Verbetering 2e klasse, 2e lijst: 17435 moet zijn 7435.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9