Land- en Tuinbouw RADIO-PROGRAMMA'S /f -A BIOSCOPEN TE LEIDEN WOENSDAG 6 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 RECHTZAKEN TEGEN DEN JOURNALIST HANSEN ƒ300 BOETE GEëlSCHT. „Zwijgrecht is er niet", zegt de Officier. De Haagsche rechtbank heeft zich giste ren bezig gehouden met de behandeling van de zaak tegen den journalist C. L. Hansen, redacteur van „Het Vaderland", die in een raadsoverzicht in zijn blad van 21 Septem ber 1937 iets heeft meegedeeld betreffende de behandeling in geheime raadszitting, van de overeenkomst tusschen Rotterdam en Den Haag inzake electriciteitslevering en de onderhandelingen tusschen Den Haag en Rijswijk inzake de vernieuwing van het electriciteitscontract. De burgemeester van Den Haag, mr. S. J. R. de Monchy, vorderde van den heer Hansen nadere verklaring. Hansen weiger de toen de naam te noemen van het ge meenteraadslid of een ander, die hem deze gegevens had verstrekt en bleef in die hou ding volharden, ook toen er een gerechte lijke instructie werd geopend tegen het ge meenteraadslid N.N., wegens schending van geheimen (art. 272 W. van S.) en Hansen op grond van art. 221 Wetboek van Straf vordering als weigerachtige getuige werd gegijzeld De gijzeling, welke begin December aan ving, duurde 23 dagen. Gedurende zijn ver blijf in het Huis van Bewaring volhardde hij in zijn stilzwijgendheid, van meening immers, dat de journalist zwijgrecht bezit. Naar aanleiding van dit gijzelingsgeval heeft de Nederlandsche Journalistenkring een commissie in het leven geroepen, die omtrent het verschooningsrecht van den journalist een onderzoek zal instellen en daarover rapport zal uitbrengen. Deze commissie staat onder voorzitterschap van jhr. mr. dr. G. W. van Viersen Trip, vice- president van de Rotterdamsche rechtbank. Nadat Hansen was vrijgelaten, heeft de officier van justitie hem vervolgd wegens overtreding van artikel 192 van het Wet boek van Strafrecht, dat luidt: „Hij, die wettelijk als getuige, als deskundige of als tolk opgeroepen, opzettelijk niet voldoet aan eenige wettelijke verplichting, die hij als zoodanig te vervullen heeft, wordt ge straft: lo. in strafzaken met gevangenis straf van ten hoogste zes maanden; 2o. in andere zaken met gevangenisstraf van ten hoogste vier maanden". Met de behandeling van deze wetsovertreding heeft de recht bank zich gistermorgen beziggehouden. De zitting. De rechtbank werd door mr. A. H. Kuhn gepresideerd. Rechters waren mr. Borger- hof, mr. Muller en mr. Van Rijn van Al kemade. Mr. Blok trad op als officier van justitie, terwijl het liberale oud-lid der Tweede Ka mer mr. G. A. Boon Hansen verdedigde. Er was veel belangstelling voor dit princi- pieele geding; extra perstafels waren neer gezet. De officier had geen getuigen opgeroe pen. Mr. Boon bracht echter twee deskun digen voor, mr. Elout en mr. Van Bolhuys. Voorgelezen werd het verbaal van een verhoor, door den rechter-commissaris mr. Van Meeuwen aan Hansen afgenomen, in verband met het geding tegen het raadslid N. N. Hansen weigerde tweemaal den naam van zijn zegsman te noemen, zich beroe pend op artikel 218 strafvordering. Hansen gaf toe, dat het verbaal de fei ten juist weefgeeft. Mr. C. K. Elout, kunst- en tooneelrecen- sent van het Algemeen Handelsblad, werd als deskundige gehoord. Mr. Boon: „Is het vaststaande meening in de journalistiek, dat men zwijgt over zijn zegsman en waarop is die meening geba seerd?" De heer Elout antwoordde, dat het noe men van een zegsman zonder diens toe stemming, in de journalistiek ongeoor loofd is. De president: „Maar als het nu een straf zaak betreft?" De heer Elout: „Ook dan moet hij zwij gen, anders zou hij in strijd met zijn be roepseer handelen". De volgende deskundige was mr. J. J. van Bolhuys, redacteur van de N. Rott. Courant, die antwoordde op dezelfde vraag- het zwijgen over den zegsman is inderdaad gewoonte in de Nederlandsche journalis tiek. Het is moreele beroepsplicht. De ten- denz in ons land is trouwens algemeen te zwijgen over de herkomst van berichten. Zelfs berichten van de R P.D. worden zon der bronvermelding geplaatst op ver zoek nog wel. President: „Maar als het nu een straf zaak betreft, moet de journalist dan niet spreken?" Getuige-deskundige: Dit is een zaak van eer en geweten. Ik meen wel degelijk, dat de heer Hansen het recht had te zwij gen. Het requisitoir. Mr. Blok, requisitoir nemend, ging de fei ten van de zaak na. Mag de verdachte Han sen zich op artikel 218 beroepen? Dit acht te spr. onjuist. De journalist behoort niet tot degenen, die de wet het beroepsgeheim toekent. De rechtszekerheid eischt medewerking van iederen burger. De journalist, die geen beroepsgeheim bezit, mag zich niet aan zijn getuigeplicht onttrekken. De verklaringen van journalisten-deskundigen bewijzen niets, want de vraag of een journalist be roepsgeheim bezit of niet, is een juridi sche, die door de rechtbank uitgemaakt dient te worden. Naar spr.'s meening heeft Hansen zich onbehoorlijk gedragen, door deze houding aan te nemen. Een deel van de pers vindt dat ook, een ander deel heeft de zaak op geblazen en gesproken van „middeleeuw- sche toestanden", „foltering". Dat was on zin. Hansen is met egards behandeld en na 23 dagen uit menschelijkheid vrijgela tenen niet omdat wy capituleerden! In een volgend geval zou weder tot gijze ling overgegaan worden. Die gijzeling kan zeer lang zijn. Een deel der pers, met verdachte aan het hoofd, wilde als het ware het niet aanwezi ge verschooningsrecht met deze zaak ver werven. Dat is onjuist. Ten eerste, wat is een journalist? Het is een niet te omschrij ven vak. Bovendien is er, als in ieder an der beroep, niet alles goud wat er blinkt in de journalistiek. En veronderstel eens, dat hij het wettelijk verschooningsrecht ver kreeg, zou het in het algemeen belang zijn als hij gevaarlijke berichten, de regeering of Staten Generaal betreffende, kon publi- ceeren zonder bron te noemen? Of als hij zou mogen zwijgen over crimineele zaken, die hem ter oore gekomen zijn? Spreker is een vriend van een goed voor lichtende pers. De heer Hansen maakte zich echter, bij afwezigheid van het verschoo ningsrecht, aan overtreding van artikel 192 W. v. Strafrecht schuldig. Spr. vorder de te dier zake 300 boete of 100 dagen. Het pleidooi. Mr. Boon vroeg zich verwonderd af waarom juist deze journalist, die eenige onbelangrijke mededeelingen publiceerde, zoo krachtig aangegrepen werd, terwijl an dere berichtgevers uit geheime bijeenkom sten ongemoeid bleven. De vraag is: had Hansen verschooningsrecht? Als hij toeval lig zijn informaties van een familielid ge kregen had, zou hij zich op zyn verschoo ningsrecht hebben mogen beroepen, na het noemen van den zegsman evenwel wat dit verschooningsrecht natuurlijk volkomen illusoir maakt. Advocaten en doctoren hebben eigenlijk geen wettelijk neergelegd verschoonings recht. Het wordt echter door de rechters meestal aangenomen. Hoewel er pogingen zijn gedaan tot een wettelijk zwijgrecht van de journalisten te geraken, is dat niet gelukt. Ook hun ver schooningsrecht staat dus ter beoordeeling van de rechters. De persvrijheid is een groot goed. De journalist, die er voor op de bres staat, Ls vaak de vertrouweling van overheidsper sonen. Hij weet dus meer dan hij publiceert. In het onderhavige geval betrof zijn publi catie een raadszitting met een formeele geheimhouding. Iedere journalist zou de publicaties van den heer Hansen hebben kunnen doen, zonder van de indiscretie van een raadslid gebruik te maken. Het waren immers eenige zaken die ieder be kend konden zijn, door Hansen in de krant gezet, in het algemeen belang. Daartoe had hij het recht; hij diende de publieke zaak. Pleiter haalde verschillende voorbeelden aan van publicaties, door journalisten uit geheime zittingen gedaan, zonder dat tot hun gijzeling werd overgegaan. Hansen kan zijn bericht hebben geredu ceerd. En kan hij het niet uit de derde hand gekregen hebben? En weet men dat het zeer gehoorig is in het raadsgebouw? Pleiter herinnerde aan. de verklaringen der deskundigen, de heeren Elout en Van Bolhuis. Zij vertolken de algemeene mee ning der journalisten. Want op dit stuk zijn de journalisten het eens. De jongste vergadering van den N.J.K. heeft Hansen eenstemmig gehuldigd. Ook internationaal staat men het zwijgrecht De rechtbank beoordeele geval voor ge val of zwijgrecht van den journalist al of niet geëerbiedigd worden moet. En in de onderhavige zaak spreke zij Hansen vry. De officier repliceerde niet. Vonnis over 14 dagen. DE MOORDAANSLAG TE W ARMENHUIZEN. Tegen den 28-jarigen arbeider C. S. uit Warmenhuizen, die gistermiddag voor de Alkmaarsche Rechtbank terecht stond, ter zake van poging tot doodslag, heeft de Officier van Justitie, op grond van ontoe rekenbaarheid van verd. één dag gevan genisstraf geëischt met aftrek van één dag hechtenis, en ter beschikkingstelling van de Regeering. Verd. was in den nacht van 1 op 2 Febr. te Warmenhuizen in het huis van de moe der van zijn vroegere verloofde binnenge drongen en had in een toestand van ver standsverbijstering haar met een brood mes zware verwondingen toegebracht, wijl hij meende, dat zij er de hand in had ge had, dat het meisje de verloving had ver broken. Het psychiatrisch onderzoek had uitge wezen, dat verd. niet geheel toerekenbaar moest worden geacht. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Voor den kantonrechter te Haarlem stond terecht de 54-jarige werkman Th. v. d. M. uit Noordwijkerhout, wien ten laste was gelegde, dat hij op 25 Januari jl. in de gemeente Benne- broek met het oogmerk van wederrechte lijke toeëigening heeft weggenomen een hoeveelheid van ongeveer 20 stokken hout. Na het hooren van eenige getuigen kwam echter niet vast te staan, of verdachte het hout zich had toegeëigend. De ambtenaar kon dan ook niets anders dan vrijspraak vragen, waarmede de kantonrechter zich kon vereenigen. Overtreding der Evenredige Vrachtverdeeling. Terzake dat de schipper H. J. uit H i 1- 1 e g o m, op 10 Febr. j.l. een vracht kunst mest heeft vervoerd, groot 20 ton, in ieder geval meer dan 15 ton van Haarlem naar Enkhuizen eischte de ambtenaar tegen verd. een geldboete van 5 subs. 2 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde werd. tot een geldboete van 5.subs. 5 dagen hechtenis. Hierna moest terecht staan de expediteur S v. d. L. uit H i 11 e g o m, die aan bo vengenoemde verdachte order gegeven had die zending te doen vervoeren. Verd. was niet verschenen weshalve de ambtenaar te gen hem een geldboete eischte van 30.— subs. 15 dagen hechtenis. Overeenkomstig den eisch werd verdachte veroordeeld. Bedorven vleesch in voorraad gehad. Hierna stond terecht de slager H. J. C. uit N e u w-V e n n e p ten laste was gelegd, dat hij in zijn winkel aanwezig heeft gehad 3 K. G. var- kensvleesch, hetwelk een onaangename geur verspreidde en tevens uit een kleve rige substantie bestond. De ambtenaar van het O. M. deelde mede, dat verdachte een slecht bekend staand persoon is. Tevens bleek, dat er nog geen jaar ver- loopen is sinds een vroegere veroordee ling betreffende art. 34 en 35 der Vleesch- keuringswet. Spr. eischte tegen verdachte een geld boete van 30 subsidiair 20 dagen hech tenis en met openbaarmaking in een der plaatselijke bladen in de Haarlemmermeer. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van 25 subsidair 10 d. en eveneens met openbaarmaking in een der plaatselijke bladen. Paard geleid naast de fiets. Terecht stond G. v. B. uit H a a r 1 e m- irermeer, omdat hij in de Haarlemmer meer terwijl hy op zyn rijwiel was geze ten een paard aan een stuk touw naast hem had medegevoerd. Eisch 5 subs. 2 dagen hechtenis. Vonnis f 3 subs. 2 dagen hechtenis. Veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht. Hierna stond terecht de 47-jarige chauf feur J. A. K. uit N o o r d w ij k-B i n- n e n, wien ten laste was gelegd, dat hij op 17 Febr. j.l. te H i 11 e g o m op de Haar lemmerstraat nabij het punt, waar deze Haarlemmerstraatweg zich vereenigde met den voor het openbaar verkeer openstaan- den rijweg, den Nieuwen weg, in achter- waartsche richting is weggereden zonder signalen te geven en zonder althans vol doende rekening te houden met een over genoemde Haarlemmertsraatweg rijdend motorijtuig, dat genoemde Nieuwe weg wilde inrijden, zoodat eep aanrijding is ontstaan tusschen de door werd. bestuurde vrachtauto en die welke werd bestuurd door P. A. K. uit Hillegom, waardoor de laatste auto materieele schade opliep ten bedrage van 56. De ambtenaar eischte te gen verd. een geldboete van 10.subs. 5 dagen hechtenis. De kantonrechter ver oordeelde de verdachte tot een geldboete van f 8.subsidiair 4 dagen hechtenis. DE PAASCHVEETENTOONSTELLING TE ROTTERDAM. Bekroningen. Vanwege het departement Rottedam, Schiedam en omstreken van de Holland- sche Maatschappij voor Landbouw is gis teren op de Veemarkt te Rotterdam de ge bruikelijke, jaarlijksche Paaschveetentoon- stelling gehouden, welke door goed weer werd begunstigd. Er was dan ook druk be zoek. De kwaliteit en de kwantiteit van het ingezonden vee zijn goed te noemen. Onze landbouwkundige medewerker zal over deze tentoonstelling nader berichten. De jury heeft o.a. de volgende prijzen toegekend: Gemest vee. Bronzen medaille, uitgeloofd door Prins Bernhard der Nederlanden, voor het bes te dier, A. Rijnsburger, Leiderdorp; de verguld zilveren medaille, uitgeloofd door het gemeentebestuur van Rotterdam, voor den besten Paaschos, tevens kampi oen, A. Rijnsburger, Leiderdorp; zil veren medaille, uitgeloofd dooT de N.V. Dagblad van Rotterdam, voor den besten os, met hard voeder gemest, A. Rijnsbur ger, Leiderdorp. Voor den fijnsten en zwaarten os, uit sluitend met hard voeder gemest, afgewis seld. Eerste prijs: A. Rijnsburger, Lei derdorp. Voor de fijnste en zwaarste koe, uitsui- tend met hard voeder gemest, derde prys: G. J. v. d. Stoel, Wassenaar. Voor de fijnste en zwaarste schot, uit sluitend met hard voeder gemest, met niet meer dan vier breede tanden. Eerste prijs: J. N. de Goey, Reeuwyk. Voor de zes fijnste en zwaarste éénjarige weideschapen, geen rammen of zichtbaar drachtige, onverschillig van welk ras. Eer ste prijs G. J. v. d. Stoel, Wassenaar. Zwartbont Hollandsch veeslag. Voor de beste kalfdragende koe (gebo ren vóór 1 Sept. 1934), ten minste 7 maan den drachtig. Eerste prijs: E. Kahn, Zoe- termeer. Voor de beste kalfdragende vaars voor het eerst en ten minste 7 maanden drach tig (geboren na 31 Aug. 1935 en voor 1 Sept. 1936). Eerste prijs: E. Kahn, Zoe te r m e e r. Voor den besten stier (geboren vóór 1 Sept. 1935). Tweede prijs E. Kahn, Zoe- termeer. Kleinvee (geen mestdieren). Voor den besten Yorkshire beer (ouder dan 6 maanden, maar jonger dan 1 jaar), DONDERDAG 7 APRIL HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. 8.00—9.15 KRO. 10,00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gramafoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO- orkest (1.001.10 en 1.301.40 Gramofoon- muziek). 2.00 Handwerkuurtje 2.55 Gramofoonmuziek 3.00 Vrouwenhalfuur 3.30 Gramofoonmuziek 3.45 Bijbelle zing 4.45 Gramofoonmuziek 5.00 Cur sus handenadbeid voor de jeugd 5.30 Gramofoonmuziek 5.40 Orgelspel 6.45 Esperantolezing 7.00 Berichten 7.15 Journalistiek overzicht 7.45 Reuortage 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-be- richten 8.15 Het Collegium Musicorum en de Leeuwarder Bach-Vereeniging 9.00 Lijdensmeditatie 9.30 Vervolg con cert (10.0010.05 Berichten ANP.). 10.30 Gramofoonmuziek 10.45 Gymnas tiekles 11.00 Gramofoonmuziek C.a. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM I, 301,5 M. AVRO-uitzen- ding. 8.00 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Omroeporkest 11.00 Kniples 11.30 Omroeporkest en solist 12.30 Gra mofoonmuziek 1.15 Ensemble Jonny Kroon 2.00 Vcor de vrouw 2.30 En semble Johnny Kroon 3.00 Knijles 3.45 Viool en piano 4.0 Voor de zieken 4.30 Viool en piano 4.50 Voor de kinderen 5 30 AVRO-Aeolianorkest (gr. pl.). 6.30 Sportpraatje 7.00 Voor de kinderen 7.05 AVRO-Dansorkest 7.30 Engelsche les 8.00 Berichten ANP. Me dedeelingen 8.10 Omroeporkest en so list 9.00 Reuortage 9.20 Orgelspel 9.35 Gramofoonmuziek 10.00 De Twi light Serenaders 10.45 Orgelspel 11.00 Berichten ANP. Hierna: Het AVRO-dans- orkest 11.4012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Ernest Leg- gett en de Continental Players m.m.v. so list 12.05 Dansmuziek (gr.pl.) 12.50 Ra- diotooneel 1.20 Dansmuziek (gr.pl.). 1.50 BBC-Wels Orkest en solist 2.40 Zang 3.10 Causerie „The unknown Afri can". 3.35 Stedelijk Orkest van Bour nemouth m.m.v. soliste 5.05 Gramo foonmuziek 5.20 Het Arthur Dulay- kwintet 5.50 Gramofoonmuziek 6.20 Berichten 6.40 Causerie „Forgotten Anniversaries" 7.00 BBC-Orkest 7.50 Orkest van „H.M.'s Scots Guards" 8.20 Revue-programma 9.20 Berichten 9.40 Causerie „Weathei Outlook" 9.45 Ken Snakehips Johnson en zijn West-Indisch Orkest 10.20 Korte Kerkdienst 10.40 Leslie Bridgewater-kwintet 11.20—12.20 Bert Firman en zijn orkest. RADIO-PARIS, 1648 M. 6.55—7.20 en 9.10 Gramofoonmuziek 11.40 Bailly-or- kest. (Om 12 50 Zang). 2.05 Clavecym- melvoordracht 2.20, 3.20 en 7.35 Zang. 7.50 Operette-uitzending. KEULEN, 456 M. 5.30 Gramofoonmuziek 6.30 Orkestconcert 11.20 Omroep orkest en soliste 1.30 Gevarieerd con cert 3.20 Omroeporkest 4.30 Omroep orkest, vocaal sextet en pianoduo. 6.30 Gramofoonmuziek 9.5011.20 Stuttgar- ter Volksmuziek, Citherorkest, Kamerduo en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 De Witte Moriaenen 12.00 Omroepsalonorkest 12.50 De Witte Morianen 1.001.20 Gramofoonmuziek 4.205.05 Omroep- danscrkest 5.50 en 7.20 Gramofoonmu ziek 7.35 Het Versterkte Züricher Om roeporkest en Mannenkoor (uit Zürich). 9.3010.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 Omroeporkest 12.501.20 Gramofoon muziek 4.204.50 Muzikale causerie 5.35 Omroepsalonorkest 6.35 Gramo foonmuziek 7.20 Omroeporkest en Gra mofoonmuziek 9.3010.20 Ensemble voor Oude Muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Eugen Jahn's orkest en solisten 7.20 Het Omroeporkest en solist (8.20 8.35 Duitschland-echo). 9.20 Berichten 9.50 Fluit en viool. 10.05 Berichten. 10.20 Populair concert uit Helsingfors. 11.202.20 Nachtconcert. GEM. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF. 3e programma: 8.00 Keulen. 9.50 Parijs F. 1.05 Radio P:T.T. Nord 11.20 Parys R. 12.20 Brussel VI. 13.20 Keulen 14.20 R. Danmark of div. 15.20 Keulen 16.20 Brussel VI. 16.30 Keuden 17.20 Parijs R. 18.20 Droit- wich 18.40 Keulen 19.20 Brussel Fr. 21.20 Brussel VI. 21.45 Boedapest of div. 22.20 .Keulen 23.20 Danmark of div. 4e programma. 8.00 Brussel VI. 8.20 Diversen 10.35 London Reg. 15.35 Droitwich 18.20 London Reg. 19.00 Gram.muz. G.R.O. 20.00 Droitwich. ingeschreven in of geregistreerd door een erkend Nederlandsch Varkensstamboek. Eerste prijs: T. Burger, R e e u w ij k. Voor de beste fokzeug (1 jaar of ouder), al dan niet drachtig, Yorkshire ras. Derde prijs L. Uitdenbogerd, Zoetermeer. Voor de beste collectie van minstens vier nakomelingen van één zeug, ingeschreven in of geregistreerd door een erkend Ne derlandsch varkensstamboek. Eerste prijs T. Burger, Reeuwyk. Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose te Leiden. Aan de Leidsche burgerij. Zaterdag 9 April zal wederom de jaar lijksche terugkeerende Emmabloem-collec- te gehouden worden. Hoewel er tot nu toe in het algemeen ondanks de reeds vele jaren durende eco nomische malaise van een toename der tu berculose gelukkig niet kan worden gespro ken, heeft toch het afgeloopen jaar groote eischen gesteld aan de kas van onze ver eeniging. Gelukkig waren wij in staat in •het afgeloopen jaar te voldoen aan alle aanvragen voor uitzending van tuberculose patiënten. De inkomsten echter, subsidie en contri buties, worden geregeld minder. Wij mogen ons gelukkig achten, dat het gemeentebestuur van onze stad, ook dit jaar de volle subsidie voor ons zoo noodzakelijk werk verleende. De opbrengst van de Emmabloemcollecte is een gev/ichtige factor voor onze finan- cieele middelen ter bestrijding der tuber culose. Met klem bevelen we deze collecte in uw warme belangstelling aan deze collecte, de meest populaire, met de oudste brieven, waaraan de naam van wijlen Koningin Em ma nauw verbonden is. Geeft allen, zooveel als in uw vermo gen is. Namens het bestuur, A. J. B. POORTMAN, Secr.-Penningmeester, Mag ik eenige plaatsruimte vragen voor het volgende: Wij hebben kunnen lezen in het raadsver- slag van Ter Aar op 31 Maart, dat een raadslid gesproken heeft over aansluiting aan de waterleiding in het Veilinggebouw. Als dit tot stand zou komen, zou het door velen worden toegejuicht, vooral door het personeel, door kooplieden, schippers enz. •Het is erg vreemd, dat in een gebouw als dit geen drinkwater is. Als het er nu ten minste maar komt. En ik zou het veiling- bestuur willen adviseeren, nu deze zaak eenmaal aangesneden is, er de rug onder te zetten, want het zal niet zoo maar in eens in orde zijn. De 500 aanlegkosten be hoeven toch niet direct betaald te worden, Dat kan men rustig aan de stichting over laten en deze kan de drie huizen, die in de nabijheid staan, tegelijk aansluiten, want die bewoners willen ook gaarne goed drinkwater hebben. Een flink abonnement zal de veiling toch nog wel kunnen beta len. Dat de burgemeester nogmaals po gingen zal aanwenden om een gunstige re geling te verkrijgen, bewijst, dat het niet gemakkelijk gaat. Er is wel wat veranderd sedert den aanleg. Vroeger moesten er bochten en omwegen gemaakt worden om zoo veel mogelijk de inwoners te kunnen aansluiten en als men niet wilde dan volg den er processen, het was immers voor de volksgezondheid. Nu is het anders, wie zich nu wil aansluiten, moet zelf de hooge kosten betalen. Gaat het nu om de bevor dering der volksgezondheid of zit er iets anders achter? Met dank voor de verleende plaats ruimte. Een lid van de Centrale Veiling te Ter Aar. I HEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: De drie Musketiers (Walter Abel, Paul Lukas, Heather An gel). Wilde Ballast (Frank Buck). Avont.film Avont.film 'ederen avond 8 uur Zondag van 47 en 8—11 iur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Lido: Koningin Victoria (Anna Neagle, Adolp Wohlbrück). Hist, film iederen avond 8 15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur latinée. Goedgekeurd Rex: Zoölogica (Heinz Rühmann, Theo Lingen). Menschenjacht (Jac kie Cooper, Soseph Calleia). Kom. film Spannende speelfilm lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: Afgekeurd Trianon: Afgekeurd

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12