LUCHTVAART DINSDAG 5 RPRIL 1938 DE LF.iDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM GEMEENTERAAD De Raad der gemeente Alphen a. d. Rijn kwam gisterenavond in openbare vergade ring bijeen. Na opening met gebed sprak de voorzit ter een gedachtenis-rede uit. Dr. Lovink herdacht. Het overlijdensbericht van dr. Lovink den vroegeren Burgemeester dezer gemeen te, zal ongetwijfeld aldus spr. door velen in onze piaats met ontroering zijn ontvangen. Zelfs voor hen. die ervan kennis droegen, dat zijn gezondheid opnieuw te wenschen overliet, kwam de tijding nog onverwachts. Dr. Lovink heengegaan!, zooals elk men- schenkind eenmaal te gaan heeft, maar een verscheiden, dat in breeden kring de aan dacht trekt omdat met dr. Lovink een meer dan alledaagsche figuur is weggevallen. Zij, die zulks nog niet wisten, hebben op nieuw in de door de dagbladen van hem gegeven levensbeschrijving kunnen verne men, dat hij was een man van veelzijdige ontwikkeling en van groote werkkracht, wiens belangstelling zich over een zeer breed terrein uitstrekte. Hij zal zich in den laatsten tijd zelf wel niet ontveinsd hebben, dat ook voor hem de avond dalende was, een avond die hoewel in sommig opzicht eenigszins eenzaam, toch glorierijk werd verlicht door den glans van een welbesteed leven. Dit leven voor menigeen en voor meni- gen kring van zoo rijke beteekenis, is thans afgesloten. Als wij in deze oogenblikken willen her denken wat dr. Lovink voor deze gemeente geweest is, dan omvat dit eigenlijk maar een stukske van dit rijke leven. Slechts een tiental jaren heeft Alphen aan den Rijn van zijn kennen en kunnen mogen profitee red Maar die weinige jaren zijn, mede door dr. Lovink's persoonlijken invloed voldoen de geweest om zijn naam voor goed aan die van Alphen aan den Rijn te verbinden op een wijze, dat zij altijd met eere zal worden genoemd. Ons college meent in uwen geest te han delen door, mede namens uwen Raad aan de familie een schrijven van rouwbeklag te zenden. Bij de mededeelingen informeerde de heer Den Ouden, of de salaris-regeling bij den Raadhuisbouw alleen geldt voor de ar beiders, die op contract werken, of ook voor de losse arbeiders. Spr. merkte nog op, dat het nu de ge meente geld kost, doch spr. is overtuigd, dat de aannemer de loonsverhooging wel betaald zou hebben; het betalen der vol waardige loonen is in het belang van de uitvoering van het werk. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. nog nader met den aannemer zullen over leggen. Spr. meent echter wel, dat de ge meente de kosten voor haar rekening zal nemen. Het vrouwelijk raadslid houdt haar maidenspeech. Mevrouw Houtman-Van der Schee sprak een woord van dank voor de genomen be slissing, doch drukte den wensch uit, dat dc verhooging met terugwerkende kracht zal worden toegepast tot 1 Maart. De voorzitter zeide, dat hierin nog geen uitspraak is gedaan; aan dit punt zal echter de noodige aandacht worden geschonken. Aan de Kat-h. H.B.S. te Leiden werd een subsidie verleend van 127.68, voor 4 leer- lingen, over het jaar 1935. Voor de bewoners van de Ten Harmsen- straat was een verzoek ingekomen om te bepalen, dat in deze straat uitsluitend mid- denstandswoningen mogen worden ge bouwd. Om praeadvies. Een verzoek is ingekomen van de wed. Rutten-Twaalfhoven, dat voor het terrein naast haar pand een voetbalverbod zal wor den afgekondigd. De voorzitter zeide, dat het terrein zal worden opgeknapt. Spr. wilde, dat er wat tegen het voetballen gedaan kon worden. Weth. Herngreen merkte op, dat er toch een verbod is om te voetballen. De voorzitter (nijdig): Goed, dan zal ik er van 's morgens tot 's avonds een politie agent bij zetten! De heer Van Kleef was het met den wet houder eens, dat er door de politie maar eens flink opgetreden moet worden. De heer Bergshoef had het lumineuse Idee van een hoog raster rond het terrein te plaatsen; dat is goedkooper dan een poli tieagent. De voorzitter vond dat idee blijkbaar nog zoo gek niet. Het verzoek werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. 4. Voorstel van B. en W. inzake vast stelling van een nieuw reglement van or de voor de vergaderingen van den Raad. 5. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging van de verordeningen voor de com missies van bijstand. 6. Voorstel van B. en W. inzake vast stelling van een nieuwe verordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden. Na uitvoerige discussie (de heer Van Kleef had een ceel amendementen inge diend) werden de reglementen, hier en daar gewijzigd, vastgesteld. De luchtbescherming. 7. Voorstel van B. en W. inzake be schikbaarstelling van een aanvullend cre- diet voor den luchtbeschermingsdienst. De heer Geerlof vond, dat in deze ge meente wat hoog gemikt wordt. De heer Van Kleef daarentegen achtte zich in geweten verplicht voor dit aanvul lende crediet te stemmen. De voorzitter zeide, dat het een moeilijk vraagstuk is. Men heeft het gevoel: er kan VAN ALPHEN AAN DEN R1JN elk oogenblik wat gebeuren. Als men dan consequent wil zyn, moet de Raad onmid dellijk 25.000 beschikbaar stellen. C de Regeering, ofschoon overtuigd van ut ur gentie van versterking der weermacht, heeft deze verdeeld over vier jaren. Mocht de internationale toestand nog meer ver duisteren, dan zullen B. en W. niet aarzelen verhoogde credieten aan te vragen. Met aanschaffing van materialen dient men echter voorzichtig te zijn, omdat er nog zoo weinig materiaal is. dat vervolmaakt is. B.v. zijn er nog geen rubber-pakken, die af doende beveiligen bij het opruimen van gassen. Dit in het oog houdend, achten B. en W. thans deze f 1000.voldoende. Bommen op Aarlanderveen. De heer Verdonk heeft niets gelezen In het luchtbescherraingsplan over Aar landerveen. De voorzitter veronderstelt, dat Aar landerveen niet een speciaal object za! zijn voor vijandelijke strijdkrachten. Er kan echter een verdwaalde bom in Aarlanderveen vallen. Er zullen met name voor de brandweer speciale in structies worden samengesteld voor de buitenkwartieren der gemeente. De heer Bergshoef: Ook voor de Linden- hovenstraat? De voorzitter: Dan zou men ook de Vrou wengeestpolder nog kunnen noemen. De heer Ruting staat angstvallig tegen over deze bescherming. Spr. deed een ont roerend verhaal over de angst van Ant- werpsche vluchtelingen in den vorigen oor log. Spr twijfelde aan de doeltreffendheid van een gaskelder; het leek hem veiliger in een boschje te gaan zitten. Spr. waar schuwde tegen al te groote uitgaven in dit stadium aan de luchtbeschermingstactiek. Het voorstel werd z. h. st. goedgekeurd. 8. Voorstel van B. en W. inzake toetre ding tot de Fraude-Onderlinge van Ge meenten. Z. h. st. goedgekeurd. 9. Voorstel van B. en W. inzake verhu ring van het winkelpand Bruggestraat 6. Z. h. st. goedgekeurd. 10. Voorstel van B. en W. inzake ver koop van een perceel bouwgrond aan den heer A L. Oudenes. q.q. De heer Den Ouden achtte de verkoops prijs van dezen grond in het Hazeveld te laag. Er wordt te veel gemarchandeerd door het grondbedrijf. Er moet meer sys teem komen: het moet vaststaan, welke prijs de grond moet opbrengen. Weth. Sprey antwoordde, dat het bedoel de stuk nu 15 jaar renteloos heeft gelegen. Dit laatste stuk is bovendien onvoordeelig (er moet geheid worden). De commissie voor het grondbedrijf was verheugd over dit aanbod. De heer Den Ouden achtte het toch niet juist, dat voor den grond in het Hazeveld nog niet zoo lang geleden 8 moest wor den betaald. Wethouder Sprey antwoordde, dat dit het laatste stuk is; daarom is een lager prijs berekend. De heer Kleef merkte op. dat als regel niet gemarchandeerd wordt in het grondbe drijf, behalve als het minder goede stukken grond betreft. De voorzitter lichtte toe. dat de gevraag de prijs een doorsnee-prijs is, waarin het minder waardevolle achter- en zijterrein is verdisconteerd. Het voorstel werd z. h. st. aangenomen. 11. Voorstel van B. en W. inzake ver koop van een perceel bouwgrond aan den he°r J. Westmaas. q.q. Werd aangehouden. 12.Voorstel van B. en W. inzake het adres der middenstandsorganisaties ter plaatse, houdende het verzoek aan den Raad om medewerking te verleenen tot het weder open stellen van de Van Mandersloostraat en Raadhuisstraat, voor rijwielverkeer in beide richtingen. Nogmaals: het één-richting ver keer aan de Lage Zijde. De heer Groenendijk is niet „direct" er van overtuigd, dat de middenstand schade van de regeling heeft. Daartoe zou men cliënten moeen hooren, die thans niet meer in deze straten komen winkelen. Spr. kan echter wel meegaan om de verordening te wijzigen. De heer Lam vindt, dat deze regeling geen verkeersverbetering beteekent. De fietsers met hun rijwiel aan de hand zijn een grooter verkeers-obstakel. Des avonds 9 uur, als er niemand meer door die straten komt, blijft men verplicht zijn fiets aan de hand te houden. De heer Deerenberg ging in het prae-ad- vier door de regels heenlezen en leest dan, dat de middenstandsvereenigingen geen ge gronde rdenen voor dit adres zouden heb ben. De besturen van de vereenigingen zijn tot deze actie aangespoord door hun 300 leden. Bovendien betuigden de straatbewo ners adhaesie. Blijven B. en W. dan nóg van meening dat deze bezwaren met een schouderophalen voorbij kunnen worden gegaan? Spr. had gaarne gezien een sta tistiek van de verkeersongevallen vóór deze regeling werd ingevoerd. De heer Bergshoeff merkte op, dat de statistiek weinig zou zeggen, omdat toen tertijd ook de auto's toegelaten werden. Wandelaars met fietsen vormen een grooter verkeersstremming dan fietsende wande laars. Bovendien tijd is geld. Spr. berekent, dat iedere week 216 uur kostbare Alnhen- sche tijd verloren gaat in het pantoffelen door de Van Mandersloostraat. Spr. wil vrijheid voor de fietsers. De heer Geerlof meent, dat het voormalig Oudshoorn van deze regeling groote moei lijkheid ondervindt; deze regeling kan uit breiding belemmeren. De heer Koren constateert uit de telling, dat de regeling niet aan haar doel beant woordt. De voorzitter verdedigt de regeling. De voorzitter trekt uit het gesprokene deze conclusie, dat geen enkele der spre kers zich vierkant stelt achter het door de middenstandsvereenigingen te berde ge brachte argument, da* de middenstand van deze regeling schade ondervindt. Dat was tenminste formeel het argument; spr. gelooft, dat het diepere argument is: het gemak. Spr. ontkent, dat de regeling niet aan haar doel beantwoordt. De regeling betreft niet alleen het snelverkeer. Als men alleen het snelverkeer in één richting wil leiden, kan men voor spr.'s part het geheele ver keer vrij laten, want deze twee soorten verkeer hangen ten nauwste te zamen. Het critieke moment is het opengaan van de Alphensche brug; degenen, die vanaf dt brug de twee straten inslaan, moeten we ten. dat die straten vrij zijn. Wat de onderteekenin.g der adressen be treft. daaraan hecht spr. geen al te groote waarde. Spr. heeft een onderteekenaar gesproken, die zeide: ..ik heb maar geteekend, want als je niet toekent, ben je geen goed midden stander". Spr. acht deze uitlating sympto matisch. Na de totstandkoming van deze verkeers regeling is het verkeer op buitengewone wijze verbeterd en voldoet het verkeer bij de Bruggestraat aan redelijke eischen. Als er, bij vrijlating van het verkeer, ongelukken gebeuren, zou men alle ver wijten richten tot het hoofd der politie we gens zulke ongehoorde toestanden. Het ma ken van deze verordening is mede een ge volg van uit den Raad uitgeoefende drang tot regeling van het verkeer. Spr. zou het vrij laten van het verkeer een stap terug noemen. Spr. kent wel waarde toe aan het bezwaar van Oudshoorn, doch de verkeersbezwaren zijn te groot. De groote zegen van het eenrichting-ver keer is. dat men slechts van één zijde ge vaar heeft te duchten, en dit voordeel gaat teloor, als men de fietsers vrij laat. De heeren Lam en Bergshoeff herhaal den. dat fietsen aan de hand een grooter bezwaar vormen dan fietsende fietsers. De heer Lam diende een voorstel in om het fietsverkeer vrij te laten, behalve Za terdagsavonds. De heer Deerenberg legde er de nadruk op, dat de middenstanders wel degelijk schade ondervinden. Spr. heeft geen hoog achting voor menschen, die teekenen op een lijst en een andere overtuiging uitspreken. De voorzitter merkt op. dat vele men schen teekenen op lijsten, overwegend: baat het niet, dan schaadt het niet. Spr. zet te nogmaals de motieven voor deze ver keersregeling uiteen. De zegen van het éénrichting- verkeer niet gewaardeerd. Het voorstel-Lam werd ondersteund aoor den heer Deerenberg. Het voorste'-Lam werd aangenomen met 7 voor en 8 tegen. Vóór stemden mevrouw Houtman-Van der Schee en de heeren Koren, Geerlof. Lam, Deerenberg. Ruyssenaars, Bergshoeff, Van Galen en Groenendijk. De voorzitter'zeide, dat B. en W. „zich zullen beraden". 13. Benoeming van een lid van den Raad. als lid van de commissie voor over leg in zaken betreffende het politieperso- ne-*'. Gekozen wordt de heer Groenendijk. 14. Benoeming van een plaatsvervan gend lid van de commissie voor het nazien der rekeningen, in de vacature van den heer S. Grnenendiik. Gekozen wordt de heer Van Galen. Bij de rondvraag informeerde de heer Verdonk naar den weg bij de fabriek bij Gebr. van Dijk. De voorzitter zeide. dat binnen niet al te langen tijd omtrent de verharding een beslissing zal worden genomen. De heer Verdonk informeerde vervolgens naar den druk op de waterleiding. Weth. Herngreen antwoordde, dat deze zaak de aandacht heeft van B. en W. Eeni- gen tijd geleden hebben B. en W. opening van zaken in een besloten zitting gegeven. Meer wenschen zijn daar nog niet aan toe te voegen» De heer Ruting wilde iets meer te we ten komen omtrent den Ziendenweg. De voorzitter kon dienaangaande echter niets mededeelen. Wel zeide spr.. dat betreffende den weg over de spoorbaan een antwoord van Ged. Staten is binnengekomen. Spr. veronderstelt, dat in een volgende vergade ring de Raad voor een beslissing wordt ge steld. Op een vraag van den heer Laan over den Oudshoornschen weg antwoordde 'de voorz., dat deze weg wel vernieuwd, doch niet verbreed zal worden. Ten slotte stelde de voorzitter den Raad in kennis, dat hij volgende week eenigen tijd vacantie neemt. Zoo Pieterse, oog ia 't laad der levenden! Ik heet geen Pieterse. Wat, heb je je naam ook al veranderd? De Raad der gemeente Zwammerdam kwam jn vergadering bijeen. Van Ged. Staten was bericht ingekomen, dat bij de regeering geen bezwaar bestaat, dat de gemeente de jaarlijksche bijdrage aan de stichting „Borgstellingsfonds voor Gouda en Omstreken", tot 2 cent per in woner verhoogd. G. en W. achten voor deze gemeente een bijdrage van 1 cent per inwoner, met het oog op het weinig gebruik dat tot heden van deze instelling gemaakt wordt nog voldoende, waarom zij voorstellen hierin geen wijzigng te brengen. Aldus wordt besloten. De Zondagsheiliging. De afd. Zwammerdam van de Staat kundig Gereformeerde Partij heeft een adres ingediend, waarin wordt gewezen op de toenemende ontheiliging van den Zon dag en waarin wordt gevraagd om winkel sluiting en een verordening tot het ver bieden van voetballen, café-opening, melk- venlen en het visschen langs openbare we gen op Zondag. B. en W. stellen voor dit verzoek, dat reeds herhaalde malen is gedaan, ook nu weder voor kennisgeving aan te nemen, waartoe z. h. st. wordt besloten. Het bestuur der Tentoonstellingsvereeni- ging „Boskoop" te Boskoop, verzoekt voor de van 14 tot 30 April a.s te houden groote voorjaars bloemententoonstelling een ge meentelijke medaille beschikbaar te wil len stellen. B. en W. stellen voor, voor dit doel een bedrag van 10 beschikbaar te stellen, welk voorstel z. h. st. wordt aangenomen. Het bestuur der Ned. Herv. School, vraagt krachtens art. 72 der Lager Onder wijswet aan een bedrag voor aanschaffing van nieuwe gordijnen in de 3 schoolloka len, aangezien de nog aanwezige gordijnen, welke destijds gelijk met de school zijn overgenomen, geheel zijn versleten. De kosten worden geraamd op ƒ64.43. B. en W. stellen voor deze aanvraag overeenkomstig de Wet in te willigen, waartoe z. h. s. wordt besloten. De Commissie van toezicht en advies voor de voor- en nazorg van krankzinni gen in Zuid-Holland, doet een beroep op medewerking om het instituut van de voorzorg zoo effectief mogelijk te maken, waarom een gemeentelijke bijdrage voor dit doel voor 1938 en volgende jaren wordt gevraagd van 1 cent per inwoner per jaar. B. en W. achten deze subsidie gewettigd om eventueel meerdere uitgaven voor krankzinnigheid te kunnen voorkomen en stellen daarom voor aan het verzoek te: voldoen, waartoe z. h. st. wordt besloten. B. en W. van Bodegraven hebben be richt dat de Raad dier gemeente in zijne vergadering van 23 Maart j.l, goedkeuring heeft gehecht aan een nieuw ontworpen gemeenschappelijke regeling omtrent de toelating van kinderen op de openbare la gere scholen vooi gewoon lager onderwijs in beide gemeenten, overeenkomstig de wenschen van Zwammerdam. In deze nieuwe regeling wordt de jaar lijksche vergoeding per leerling van 17.50 teruggebracht tot f 10, tenzij in eenig jaar de werkelijke kosten hooger mochten zijn, in welk geval de meerdere kosten in rekenihg zullen worden ge bracht. Op voorstel van B. en W. wordt de nieuwe regeling z. h. st. goedgekeurd. Vaststelling verodening cp de heffing en j invordering van schoolgeld. Ged. Staten hebben de geldende veror dening voor schoolgeld slechts voor een jaar goedgekeurd, aangezien tegen den in houd van art. 5 der heffingsverordening bezwaar bestaat, daar in enkele tariefs klassen de gemengde hoofdsom op oneven getallen is gesteld. Bij het opnieuw vast stellen wordt verzocht uitsluitend even ge tallen te vermelden. B. en W. stellen voor aan deze opmer king tegemoet te komen en bieden een nieuw ontwerp aan, waarbij tevens de hoogste klasse schoolgeld zoowel voor het gewoon lager als voor het uitgebreid la ger onderwijs is teruggebracht. Z. h. st. wordt besloten de nieuwe ver ordening ter koninklijke goedkeuring in te zenden. Vastgesteld worden de voorschotten op de gemeentelijke vergoeding overeenkom stig art. 103, 7e lid, der Lagsr Onderwijs wet, berekend naar een bedrag van 10.28 per leerling voor het gewoon lager en naar 16.50 per leerling voor het uitgebreid la- gtr onderwijs. Voor 1938 zal dan als voor schot worden uitbetaald: aan de Chr. Nat. Schcol, na aftrek van geind schoolgeld: 837.07; aan de Ned. Herv. School, na af trek van geind schoolgeld: 702.83; aan de R.K. Meisjesschool: 1716.76; aan de R.K. Jongensschool 1382.666 en aan de R.K. school voor ULO 742.50. In totaal een bedrag van 5381.82. Verzekering gemeente-gelden tegen dief stal, fraude, enz. Ged. Staten hebben bericht, dat de re dactie van dat besluit tot verzekering van gemeente-gelden bij de Incasso-bank N.V. te Amsterdam niet geheel bevredigt, waar om zij verzoeken een nieuw besluit in te zenden en de redactie daarvan zooveel mo gelijk aan die van een bijgaand model te doen aansluiten. B. en W. stellen voor daaraan te vol doen, waartoe z. h. st. wordt besloten. Voorstel tot het verleggen der overeen komst met de N.V. „GEKRO" destructie bedrijf te Overschie. Aangezien de kopende overeenkomst met genoemd bedrijf voor de destructie van vee en vleesch op 1 Jan. 1939 afloopt, wordt op voorstel van B. en W. besloten op advies van de afd. Zuid-Holland van de Vereen, van Nederl. Gemeenten een nieuwe overeenkomst aan te gaan voor het tijdvak 1 Jan. 193931 Dec. 1941 cp de zelfde voorwaarden, n.l. tegen een jaar lijksche bijdrage berekend naar IA cent per inwoner en per H.A. oppervlakte der gemeente. Met algemeene stemmen worden herbe noemd tot leden der Commissie tot we ring van schoolverzuim de heeren: M. Beunder; L. v. Bommel; W. v. d. Brink; A. R. Koster en J. J. Regtvcort. Wijzigingen begrootingen 1937 en 1938, worden na toelichting door den voorz. Con form het ontwerp, vastgesteld. De waterleiding. Tot behandeling van dit punt wordt de openbare vergadering geschorst en in ge heime zitting overgegaan. Na heropening der openbare vergadering wordt terstond overgegaan tot dè rond vraag. De heer Linschoten vraagt of lantaarn bij de gasfabriek, welke bij de omlegging van den Rijksweg aldaar is weggenomen, niet weder wordt geplaatst. Spr. vindt een lantaarn zeer gewenscht met het oog op het gevaarlijke punt en onmisbaar voor de bewoners van de Vlietkade. De voorz. zegt, dat de opdracht tot her plaatsing reeds is gegeven. Na nog enkele besprekingen, wordt de vergadering door den voorz. gesloten. NOG ALTFJD ZOEKEND NAAR HET VLIEGTUIG VAN LEWANEFSKI. Men deelt mede, dat de vlieger Motsj- kofski, die op ziek is naar het vliegtuig van Lewanefski gisteren 11 uur in de lucht is geweest. Om drie uur gisterochtend was hij opgestegen op het Prins Rudolf-eiland. Om zeven uur 20 vloog hij boven de Pool en om twee uur gistermiddag keerde hij op zijn basis terug. Ondanks het heldere weer heeft hij geen spoor van het vermiste vliegtuig ontdekt. 477ste STAATSLOTERIJ (Niet. officieel) 2e klasse. 2e lüst Trekking van Dinsdag 5 Aoril 1938 Hooge Prijzen 20.000.14359 2.000.- 21980 1.500- 4872 5407 1.000.- 14714 18604 400.- 3036 20359 200.- 19694 100.- 11679 14319 15325 18551 21334 21940 Prijzen van 70.— 1013 1019 1022 1097 1107 1119 1142 1175 1207 1245 1257 1279 1280 1301 1322 1372 1392 1473 1480 1439 1491 1566 1584 1598 1607 1680 1681 1706 1712 1761 1908 1926 1956 1960 1993 2007 2034 2043 2149 2161 2170 2235 2246 2250 2290 2325 2375 2428 2438 2440 2451 2480 2487 2563 2628 2672 2719 2771 2791 2829 2835 2898 2904 2986 2990 2992 3028 3068 3095 3117 3124 3132 3134 3135 3186 3189 3293 3309 3336 3345 3356 3378 3379 3386 3389 3393 3400 3423 3468 3505 3529 3544 3588 3639 3654 3667 3698 3736 3768 3808 3317 3832 3863 3872 3876 3920 3938 4002 4005 4013 4017 4025 4043 4111 4131 4157 4160 4170 4178 4180 4262 4281 4289 4290 4318 4321 4324 43S0 4462 4496 4594 4614 4517 4643 466S 46 71 4677 4683 4695 4699 4723 4740 4843 4849 4358 4868 4896 4900 4963 5003 5012 5019 6032 5046 5058 5086 5180 5196 5226 5232 5262 5319 5343 5378 5435 5446 5453 5456 5457 5500 5505 5522 5528 5539 5S09 5614 E623 5536 5637 5696 5734 6774 5840 5845 5854 5855 5890 5935 5977 6075 6077 6087 6107 6138 6177 6214 6215 6240 6279 6326 6327 6329 6343 6359 6399 6410 6457 6479 6497 6502 6510 6528 6554 6569 6570 6656 6700 6711 6721 6730 6760 6790 6852 6876 6881 6896 6902 6908 6963 6982 7042 7063 7076 7034 7107 7114 7143 7149 7185 7192 7206 7229 7230 7240 7243 7278 7331 7354 7356 7375 7430 7438 7447 7478 7478 7533 7541 7563 7568 7599 7629 7633 7663 7787 7800 7824 7872 7886 7898 7927 7942 7945 7964 7932 8026 8030 8204 8216 8234 8240 8247 8260 8269 8325 8345 8354 8364 8335 8376 8383 8444 844? 8461 8478 8523 8550 8552 8566 8611 8664 8705 8728 8749 8763 8789 8859 8887 8908 8930 8959 9007 9033 9039 9081 9090 9109 9194 9212 9262 9269 9276 9280 9315 9334 9378 9408 9443 9461 9486 9523 9527 9555 9598 9600 9657 9683 9638 9696 9701 9704 9716 9807 9326 9893 9933 9952 9957 10028 10044 10110 10142 10161 10170 10177 10227 10259 10292 10314 10329 10336 10349 10376 10389 10414 10521 10522 10582 10708 10720 10777 10799 10838 10861 10884 10912 10982 1C989 11022 11055 11061 11149 11168 11173 11239 11281 11288 11349 11350 11375 11388 11446 11461 11472 11434 11535 11597 11602 11654 11673 11750 11792 11840 11850 11852 11871 11947 12035 12130 12147 12148 12192 12221 12253 12262 12292 12350 12377 12393 12410 12464 12490 12585 12339 12641 12699 12715 12734 12904 12979 12590 13039 13033 13101 13149 13199 13208 13214 13217 13225 13296 12327 13342 13394 13478 13488 13495 13527 13547 13597 13667 13713 13714 13805 13817 13841 13848 13S07 13928 13936 14070 14074 14116 14127 141J2 14150 14156 14208 14223 14253 14273 14360 14377 14390 14434 14470 14472 14488 14490 14524 14530 14608 14649 14675 14729 14743 14746 14743 14765 14786 14869 14884 14915 14928 14939 14953 15050 15088 15110 15111 15119 15145 15164 15205 15246 15282 15353 15363 15434 15417 15553 155S3 15582 15602 15607 15650 15561 15672 15685 15709 15735 15736 15751 15769 15787 15802 15307 15885 15916 16950 15967 16036 16158 L6166 16169 16199 16231 16243 16262 16312 16349 16351 16405 16427 16458 16465 16476 16480 16490 16548 16561 16562 16570 16615 16646 16648 16653 16738 16773 16795 16804 16835 16920 16961 16997 17017 17019 17125 17147 17178 17254 17283 17339 17350 17422 17428 17435 17570 17590 17596 17677 17696 17792 17827 17900 17934 17984 18015 18124 18127 18134 18204 18368 18403 18440 18457 18460 18472 18538 18547 18567 18593 18633 18661 18685 18714 18735 18773 18790 18791 18794 18820 1885b 18887 18914 18926 11994 1900J 1S031 19071 19103 19234 19278 19294 19220 1S331 19356 19381 19416 19484 19531 19558 19561 19620 19636 19668 19703 19735 19738 19790 1S805 19851 19852 19378 19956 19972 19983 20039 20067 20098 20103 20161 20179 20221 203u5 20369 20385 20387 20418 20420 20438 20472 20481 20482 20491 20504 20509 20531 20578 20580 20597 20613 20688 20S90 20701 20717 20752 20751. 20764 20810 20852 20866 20896 20906 20937 20971 20978 20981 20997 21028 21071 21130 21159 21202 2123H 21260 2:266 212C7 21269 21336 21355 21363 21373 21425 21434 21417 214C0 21466 21494 21499 21504 21526 2)541 21557 21578 21593 216Ü1 21613 21621 21675 21696 21709 21718 21733 21757 21767 21777 21814 21864 21889 21896 21899 21907 21910 21950 21963

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9