STADS NIEUWS Electrische Ircinen vervangen dieseltreinen. BINNENLAND AGENDA Acaderotfexileuws DINSDAG 5 RPRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 1 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal. BU onze agenten /O cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per poat 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad f 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeel ingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al* léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? ZACHTER, MAAR SOMBER. De BUI seint i Verwachting: Meest matige Zuid-Weste- lfc'ke tot Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen re gen, iets zachter. Hoogste barometerst.: 772.7 te Scllly en Brest. Laagste barometerst.: 741.6 te IsafjorcL De depressie in het Noord-Oosten vult geleidelijk op. De arctische luchtstroom ls nog te bemerken aan de koude ln het Oos telijk deel van Centraal-Europa en aan de lage temperaturen in de Alpen (Saentis min 8 graden, Jungfraujocn, min 14 gra den) met zwakken wind uit Nóord en be wolking. Onder invloed van depressies, die hoog in het Noorden paeseeren, naderen langs den Noordrand van het gebied van hoogen luchtdruk tusschen de Azoren en het Kanaal, weer warme luchtmossa's, zoo dat in het geheele Westen de temperatuur steeg. De warme luchtmassa's brengen ech ter veel vochtigheid met zich, zoodat de nadering er van gepaard gaat met toene ming der bewolking en nu en dan zeer lichte regen. De stijging van temperatuur is ook reeds bemerkbaar in het geheele Noord-Westen en ging op IJsland en in Denemarken gepaard met veel regen. (Ko penhagen in den nacht 10 m.m.). In Mid den- en Zuid-Frankrijk heerscht helder en windstil weer en de nachten zijn koud, evenzoo in Zwitserland; in Midden-Zwe den houdt de matige vorst aan; in de Pool- zee blijft het zeer koud. Het is te verwachten, dat het weer in onze omgeving somber zal blijven met wellicht een weinig lichten regen en dat het over het algemeen iets zachter zal worden. LUCHTTEMPERATUUR. 9.4 gr. C. LICHT OP VOOR METSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 7.08 uur tot Woensdagmorgen 4.55 üur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Woensdag 6 April voorm. 6.10 en nam. 6.35 uur. Maan op 9.05 uur Woensdagmorgen. Maan onder 1.28 uur Donderdagnacht Met ingang van Donderdag 7 April a.s. zullen in de bestaande dienstregeling op hét middennet van de Nederlandsche spoorwegen De Ster Amsterdam, Eindho ven, Den Haag, Rotefdam, Utrecht, Arn hem, enkele dieseltreinen worden vervan gen door electrisch treinen. Met de vrijkomende dieseltreinen 2ullen proefritten worden gemaakt op de lijnen UtrechtGroningen, UtrechtTwente en Dordrecht—Maastricht. Deze proefritten zijn bedoeld als oefeningen voor het per soneel. De betreffende treinen zijn uiter aard niet voor het publik toegankelijk. Wanneer men in deze dagen per trein van Amsterdam naar Arnhem reist, dan wordt de afstand van station tot station afgelegd in een uur en 18 minuten. Met Ingang van 15 Mei, wanneer het nieuwe electrische materiaal in gebruik wordt ge nomen, zal de reisduur met 20 minuten worden bekort en wordt de afstand Cen traal station Amsterdam—Station Arnhem afgelegd in 58 minuten, dus binnen het uur. Rijden stoom- en dieseltreinen met een snelheid van maximum 90 K.M., de nieuwe electrische treinen zullen deze op voeren tot 120 a 125 K.M. De totale kosten van deze electrificatie bedragen rond f 30.000.000.—, waarvan pl.m 85 pet. In Nederland werd geplaatst, verdeeld over ruim honderd Nederland sche firma's. Behalve het toezichthoudend personeel werden opgeleid 76 wagenbestuurders, 40 electriciena en 40 monteurs voor de elec trisch bovenleiding. DE KONINGIN NAAR ROTTERDAM. Het ligt in het voornemen van de konin gin om Vrijdag a.s. 8 dezer, een niet offi cieel bezoek te brengen aan Rotterdam. H. M. zal zich eerst begeven naar de bloemententoonstelling „Primavera" en vervolgens de installatie van de N,V. Ba» taafsche Petroleum Maatschappij aan de Petroleumhaven te Pernis bezoeken om tenslotte de „Nieuw-Amsterdam" van de Holland-Amerika-Lljn te bezichtigen, wel ke zich nog bevindt bij de Rotterdamsche Droogdogmaatschappy aan de Heiplaat. Gasten uit Soestdljk vertrokken. Gisterochtend zyn in twee auto's van het paleis Soestdijk vijf studiegenooten van Prinses Juliana, die aldaar sedert j.l. Vrydag hadden vertoefd, vertrokken. DE BEGRAFENIS VAN DR. LOVINK. H. M. de Koningin zal zich bij de begra fenis van dr. H. J. Lovink op Woensdag 6 dezer te Alphen a. d. Rijn doen ver tegenwoordigen door den koninklijken houtvester W. Brantsma. DË POSITIE DER TANDTECHNICI. Eindelijk een definitieve wettelijke regeling Naar de „Tijd" verneemt, is zeef binnen kort te verwachten de indiening van een wetsontwerp, strekkende tot regeling van het sedert jaren omstreden probleem der tandtechnici-pusitie. In dit wetsontwerp zou minister Romme voorstellen, der z.g. gedupeerden tand- technici dat zijn Zy, dié in 1925 een „Vi sum" uitgereikt kregen zich later echter afgewezen zagen en zich aan een examen moesten onderwerpen, waarna zy ten on rechte opnieuw zouden zijn afgewezen de gelegenheid te bieden, alsnog het certi ficaat van bevoegdheid te verkrygen en paal en perk te stellen aan het zich vesti gen van nieuwe tandtechnici, die geen be voegdheid bezitten. Wordt de materie aktus geregeld, dan moet het in de bedoeling liggen, met meer kracht dan tot nu toe op te treden tegen de technici, die zich in grooten getale ge vestigd hebben zonder lr het bezit van een tandheelkundige bevoegdheid te zijn. DE KON. MARECHAUSSSEE TE OSS. De heer Wynkoop (comm.) heeft de vol gende vragen gericht aan den minister van justitie Is het juist, dat de Koninklyke Mare chaussee te Oss door de justilieele autori teiten van haar functie is ontheven en dat deze marechaussee haar dienst te Oss niet langer mag uitotfenen Is het ook waar dat het onderzoek der marechaussee in zake zekere te Oss loo- pende justitieels zaken zoodoende is ge staakt, en dat eventueele klachten over misdrijven aldaar niet meer tot de mare chaussee, maar enkel tot de plaatselijke gemeen te-politie kunnen worden gericht Indien een en ander geheel of gedeelte lijk juist is, wil de minister dan mede- deelen, waarop dit optreden tegen de mare chaussee te Oss berust; waarom zij van haar functie is ontheven en zy haar plaat- selyken dienst niet mee. mag uitoefenen; waarom aan haar activiteit ter plaatse een eind is gemaakt; en speciaal waarom de justitie haar in hel algemeen en juist nu desavoueert DE VERHOOGING VAN DE HEFFING OP GRAAN In het bericht, omtrent de verhooging van de heffing op graan, in ons blad van gisteren, zijn enkele storende drukfouten geslopen. Men leze onder a: Voor zoover betreft tarwebloem A inclu sief Zeeuwsche bloem A met 27 cent per 100 K.G. Men leze onder c: Voor zoover betreft tarwemeel A met 32 XA cent per 100 K.G. SPOORWEGONTVANGSTEN In de eerste twee maanden 715.000 minder ontvangen dan in 1937 De ontvangsten over de maand Fe bruari 1938 hebben bedragen: reizigers en bagage 3.687.289.58; brief- en pakketpost 220.000.—; goederen en levende dieren 2.603,848.81; diversen 94.717.61. Totaal 6.663.856.—. Totale ontvangsten van 1 Januari af 14.682.463.86 (v. j. 15.397.541.72). Ge- mlddld aantal kilometers in exploitatie van 1 Januari ad 3364 (3409). Ontvangsten per dagkilometer 73.97 76.54). POLITIE SLUIT TENTOONSTELLING. De Neo-Malthuslaansche Bond mag te Utrecht niet verder exposeeren. Met groote voldoening zal ongetwyfeld ln breede kringen van de burgerij worden vernomen aldus de „Tyd" dat op last van de politie de tentoonstelling van den Neo-Maltbusiaanschen Bond, welke sedert een paar dagen in een winkelpand in de Vinkenburgstraat te Utrecht werd gehouden, Maandagavond om zeven uur is gesloten. De politie is tot dezen maatregel over* Officleële Crisispublicaties INSCHRIJVING BAK- EN BRAADVET. De Nederlandsche Zuivelcentrale, afd. Margarine, Vetten en Oliën, Nassaulaan 6 te VGravenhage maakt bekend, dat zij een inschryving heeft geopend voor de leve ring van bak- en braadvet. De inschrijving staat open voor alle be langhebbenden, die by genoemde Centra le zijn georganiseerd. De termyn van inschryving sluit Vrydag 8 April 1938 des voormiddegs te 9 uur. Degenen, die belanghebbende zyn, te vens by de Nederlandsche Zuivel-Centrale georganiseerd, doch geen uitnoodiging en formulieren hebben ontvangen kunnen zich ter verkrijging daarvan tot de Nederland sche Zuivel-Centrale, afd. Margarine, Vet ten en Oliën wenden. 's-Gravenhage, 4 April 1938. 2363 RESTITUTIES BIJ UITVOER EN PRIJS VERSCHILLEN BTJ INVOER VAN EIEREN. Aan belanghebbenden wordt bekend ge maakt, dat met ingang van 3 April 1038 de volgende wijzigingen in de restituties bij uitvoer van eieren, eierproducten of pluim vee zyn aangebracht: a. kippeneieren J 0.6Ö per 100 stuks; b. eendeneieren 0.371/2 per 100 stuks; c. voor koelhuis- en kalkeieren worden dezen bedragen slechts vergoed, voorzoo ver ten genoegen van de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee is aan getoond, dat de eieren op of na 3 April 1938 zyn opgeslagen of ingekalkt; d. tevoren als monopolieproduct Inge voerde kippen- of eendeneieren f 0.60 per 100 stuks; e. op of na 3 April 1938 geproduceerde bestanddeelen van kippen- en of eenden eieren 0.12 per k.g. netto; f. levende piepkuikens 0.60 per k.g. levend gewicht; g. geslachte piepkuikens 0.07 peT k.g. netto. h. geslachte kalkoenen 0.06 per k.g. netto. i. geslachte ganzen 0.07 per k.g. netto; j. geslachte kippen, hanen en eenden 0.16 per k.g. netto. k. levende kippen en hanen 5., 15. of 10. per wagon, al naar gelang van het land van bestemming. Het prijsverschil bij invoer is nader vast gesteld op: a. kippen, en eendeneieren in schaal 0.60 per 100 stuks. b. bevroren eieren zonder schaal, be vroren eidooier, bevroren eiwit, vloeibare eieren, vloeibare eidooier en vloeibaar eiwit, bewerkt of onbewerkt 0.20 per k.g. netto. c. gedroogde eidooier, bewerkt of on bewerkt 0.28 per k.g. netto. d. gedroogde eieren zonder schaal, be werkt of onbewerkt 0.34 per k.g. netto. e. gedroogde eiwit, bewerkt of onbe werkt 0.68 per k.g. netto. 's-Gravênhage, 4 April 1938. gegaan, omdat van de zijde van het publiek zocdanig verzet tegen deze tentoonstelling te wachten was. dat het tot ernstige relle tjes met niet te voorzene gevolgen aan» ledin-g zou hebben gegeven. BEGRAFENIS VAN W. KLOOS. Toen de stoet zich langzaam in beweging zette, was het merkbaar onder de men- schen, dat hun gedachten uitgingen naar den dichter, die tijdens zyn leven zoo ve len had ontroerd. Op de begraafplaats Nieuw Eik en Dui nen waren zeer vele belangstellenden bij eengekomen om den grooten litterator den laatsten groet ate brengen. Namens den minister van Onderwys K. en W. was aanwezig de heer P. Visser, chef van de afdeeling Kunsten en Wetenschap pen van het departement, namens het ge meentebestuur waren gekomen de ge meente-secretaris mr. dr. J. J. Boasson en de wethouder J. R. Snoeck Henkemans, voorts was er nóg de heer J. F. B8r von Hemmelsbeil namens den Haagschen kunst kring. mej. J. Swartendijk, namens den Rott. Kunstkring, mej. Fenna de Meyier, hecretaresse van de P.E.N.-club, C. Veth, namens de vereenigng van Letterkundigen, dr. W. Moll, gemeentearchivaris, prof. van Eyck, hoogleeraar te Leiden, terwyi wij onder de vele aanwezige kunstenaars nog opmerkten A Verheyen, Louis de Vries Arthur van Schendel, jhr. J. Feith, Willy Hora Adema, H. J. van der Lubben, D. v. d. Zee, Maurits Wagenvoort, P. Vogelpoel, dr. J. G. Schout, L. Rikmenspoel, J. Hie- gentlich, J. K. Rensburg, dr. H. Gervers- man, Frank van der Goes, S. Versluys, Top Naeff, mevrouw Wynaendt Francken, dr. J. B. Stokvis. Victor van Vriesland, dr. J. B. de la Faille en vele anderen. In de rouwkapel werd de kist onder het spelen van de derde symphonie van Beetho ven opgebaard. Hier sprak allereerst de heer Snoeck Henkemans namens het Haag- sche gemeentebestuur, die er op wees, dat hier een groot Nederlandsch burger ten grave werd gedragen. Spreker bracht dank voor al het schoöne, dat Kloos het Nederlandsche volk heeft ge geven en was er van overtuigd, dat zijn werk en geest in vele harten en zielen zul len biyven leven. Dr. de Raaff, die een boek over Kloos en zijn werken heeft geschreven, was de volgende spreker. Hij memoreerde, dat Kloos, die een halve eeuw geleden baan brekend werk heeft verricht, tot zyn laat ste ooeenblikken voor de letterkunde heeft geleefd. Na hem voerden het woord dr. K. E. de Jong, Joannes Reddingius en ds. Stellweg. De heer Steven de Jong sprak namens de jongeren, die zich rond Kloos hebben ge schaard om zyn werk te leeren kennen. Voorts spraken nog de heeren H. Kloos en Koppeschaar en ten slotte de Vlaamsché schryver Emanuel de Bon. Namens de familie werd aan de groeve een woord van dank gesproken. PROF. IR. J. GOUDRIAAN. Met 1 Juni naar de Nederl. Spoorwegen. Naar wy vernemen zal prof. ir. J. Gou- driaan, die benoemd is tot directeur van de Nederl. Spoorwegen, met ingang van 1 Juni deze functie aanvaarden. De directeur van de N.V, NIjmcegsche veiling ontslagen Gistermiddag ls te Nymegen een bij zondere aandeelhoudersvergadering gehou den van de N.V. Nijmcegsche veiling. Hoofdpunt van de agenda was het voor stel van het college van commissarissen tot ontslag aan den directeur, den heer P. Schellingerhout, op grond van: 1. zyn medewerking aan het vervaardi gen van het bekende pamflet tegen het departement van oeconomlsche zaken afd. landbouw; 2. het samenspannen moet ir. v. d. Veen, waardoor het dezen mogelijk werd tan tièmes van de veiling te genieten, hoewel dit van overheidswege niet toegestaan ls; 3. zyn eigenmachtig optreden door het stellen van daden, waarvoor hy de goed keuring van het dagelijksch bestuur of den raad van commissarissen behoefde". Na langdurige debatten voor en tegen het ontslag ls het voorstel van den Raad van commissarissen met 242 tegen 115 stemmen aangenomen. AVONDTEEKENSCHOOL NED. R. K. VOLKSBOND. Uitreiking van Diploma's. Gisteravond had in één der lokalen van bovengenoemde school, de uitreiking plaats van de getuigschriften volgens art. 29 der Nyverheids-Onderwyswet. Deze uit reiking geschiedde op de gebruikeiyke wyze door den Voorzitter van het School bestuur, den heer J. H. Nyhuls, in tegen woordigheid van het bestuur, den direc teur, de leeraren, ouders van leerlingen en de leerlingen van de derde en vierde klas sen. De voorzitter dankte in de eerste plaats directeur en leeraren voor de toewyding waarmee zy ook dezen winter hun moei lijke taak hebben vervuld, om zich ver volgens te wenden tot de leerlingen, die dit jaar hun diploma verwierven. Hy wenschte hen van harte geluk met hun succes, hen ei tevens op wijzende, dat er voor hen nog heel veel te leeren valt, waarvoor de voortgezette klassen ruim schoots gelegenheid bieden Met de hoop, dat alle leerlingen volop de gelegenheid zouden krijgen, het geleerde in de praktijk te brengen, besloot de voorzitter zijn van liefde voor het onderwys getuigende rede. De Directeur der School, de heer P. J. J. van Weerlee, dankte den voorzitter voor zijn vriendelijke woorden aan het adres van de leeraren en gaf hem de verzekering, dat ook in de toekomst alles zal worden gedaan, wat het onderwijs aan de school ten goede kan komen. Na ook de leeraren voor hun onmisbare medewerking te hebben bedankt, wensch te hy de leerlingen geluk met het behalen van het diploma. Evenals de voorzitter liet hy deze gelukwensch gepaard gaan met de opwekking, op de ingeslagen weg voort te gaan, en toch vooral gebruik te maken van de ge'egenheid, die de vervolgklassen hen daartoe bieden. Een der leerlingen. J. G. A. v. d. Kooy, dankte hierop het be stuur, den directeur en de leeraren voor het genoten onderwijs, De getuigschriften werden uitgereikt aan: Afdeeling timmerlieden: W. J. Atteveld, J. H. A. Brugmans te Oegstgeest, J. P. Hemskerk te Roelofarendsvsen. H. P. He- ring. Th. A. Relzevoort, C. P. Onderwater te Oegstgeest en F. P. J. Kapeteyn te Wou- brugge. Afdeeling metselaars: F. Ph. Miéremet, Th. N. van Beek te Hazerswoude en J. G. A. van de Kooy te Oegstgeest. Afdeeling meubelmakers: J. G. Immink. Afdeeling loodgieters: G J. Boers te Haarlemmermeer, H. C, Kramers en M. van der Kaay. Afdeeling metaalbewerkers: P. de Graaf, J. de Jong te Oude Wetering, C. Meiier te Oude Wetering, C. J. van Dyk te Ha zerswoude, N. Bonnet en F Giezen. Afdee'ing rchilders: D. de Vries te Al kemade, D. Y. de Jong, A. G. Mulder en P. van der Velden. Afdeeling graveurs: I. Broomans en W. van Haarlem. Waar geen plaatsnaam ia vermeld is deze Leiden. AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen werd In het bureau van Gemeentewerken aanbesteed het leggen van een stamriool in den Witte Singel van af de Witte Rozenstraat tot de Groenhoven- straat en het aanleggen van trottoirs langs dien Singel tusschen de Witte Rozenstraat en het Noordeindsplein, een en andeT met bijkomende werken. Ingekomen waren 11 biljetten, waarop als volgt was ingeschreven: P. G. de Jong, Oegstgeest a. ƒ33.333, b. 32.222, W. Aafjes en Co, Assendelft a. ƒ31.900. b. ƒ28.600. H. C. Heemskerk en W. Oudshoorn b. 29.900. A. van Halem en I. Doornik b. ƒ29.312, W. F. Staal en Co. Badhoevedorp b. 28.980, P. J. en H. Vis ser, Wassenaar a. ƒ28.800, b. 27.900, W. LEIDEN. Donderdag: R. K. Reclasseeringsvereeni- glng, afd. Leiden, zitting gebouw St. Vincentius-Vereen. Hoogl. Kerk gracht 32, 89 uur. Vrijdag: Transportarbeidersbond „St. Bo- nifacius", Bondsgebouw, 8 uur. Ds avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 2 tot en met Vrijdag 8 April a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502; G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 406 en J. Doedens, Wil- helmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen geneeskunde de hee ren M. Bruining, O e g s t g e e s t, E .G. v. Breukelen, Den Haag, Lie Djing Pho, Lei den; candidaats-examen wis- en naturkunde, letter L, mej. G. Jonker, Leiden en de heer W. Ch. Simons, Den Haag; idem, letter A, de heer P. v. d. Star, Den Haag; doctoraal-examen wis- en natuurkunde, hoofdvak pharmacie: de 1 eeren O. B. H. Dezentje, Den Haag, Yap Kie Tjing, Lei den; doctoraal-examen Indisch recht de heer P. W. Johan, Leiden; doctoraal-examen rechten de heeren F. W. v. d. Berg, Amsterdam, C. J. van Schelle, Wassenaar. HET KRUIS. 't Eerste dat myn moeder vragen leerde, in lang verleden dagen, als Ik hakkelde, ongeriefd nog van woorden, 't was, te gader bei mijn' handtjes doende: „Vader, geeft me'en krulsken, als 't u blieft!" 'k Heb een kruiske dan gekregen, menig weer, en wierd geslegen op myn kake, zacht en zoet.... Ach, ge zyt my, bei te gader, afgestorven, moeder, vader, 't geen my nu nog leedschap doetl Maar, dat kruiske, 't is geschreven diep m(J in den kop gebleven, teeken van mijn erfgebled: die den schedel mij aan scherven sloege, en hiete 't krulsken derven, nog en hadd' hy 't kruisken niet! GUIDO GEZËLLÊ. Het kruis, het lichtende kruis op een der Leidsche kerken. Voor dat doel wordt morgen een kunst avond gegeven in de groote Stadsgehoor zaal. Het doel is mooi. En we wijzen er nu nog een laatste keer op ook wat te genieten gegeven zal worden is zeker mooi. Bewyzen van toegang k 90, 60 en 30 cent (tevens programma) zijn te verkrijgen by de firma Huibers, Haarl.straat 123, firma Geyer, Botermarkt 26 en Th. J. de Groot, Haarlemmerstraat 307; bij N. C. Captein, Hazerswoude (dorp), J. Wesseling, Ha zerswoude, Rijndijk, J. v. d. Meer, Hoog» made, C. Oudshoorn, Rijpwetering en B. v. d Meer, Roelofarendsveen. Koningen, Amstelveen b. 28.443, C. Gos- schalk en Co. a. 28.300, J. Warnaar, Den Haag a. f 27.900, b. 25.900, fa. Sanders en Co, te Gouda b. 27.778, L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand a. 26.236, b. ƒ28.230. Voorts werd aanbesteed het bouwen van een dienstwoning op een aanwezige fun deering ten behoeve van de rioolwaterzui veringsinstallatie ten No >rden van de Slaagh- of Stinksloot. Het aantal inschrijvingen bedroeg hier 12 t.w.: F. Keyzer, Den Haag 5800, C. Schaap Den Haag 5297, A. J. Langeveld f 5288, M. Ebbing, Haarlem 4679, W. F Marcelis ƒ4675, Gebrs. Oosterom, Warmond ƒ4588, K. Burgy ƒ4527, C. Koppen, Alphen 4500, fa. v. Duyn en Vink, Noordwijk 4490, Jae. van Riet 4470, P. H. Meijers en Zn. Oegst geest ƒ4450, A. Voordauw, Zoêterwoude 4300. Ten slotte werd aanbesteed het verbou wen van het perceel Langebrug 58, tot een beneden- en bovenwoning, waarvoor inge komen waren 11 biljetten. F. Keijzer, Den Haag 3900, C. A. D. Schaap, Den Haag ƒ3388, A. J. Langeveld ƒ3188, P. H. Meyers en Zn., Oegstgeest ƒ3150, D. Kaay en Zn. ƒ3050, K. Burgy ƒ3030, Th. G. Bar- then 2979, M. Ebbing. Haarlem 2908, fa Jac. van Riet ƒ2900, J. H. Houps 2897, H. C. Bouter en Harteveld 2710. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is de ze Leiden, De gunning werd aangehouden. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschryving. 7167. Erven J. van Ommering (B. P.) Oegstgeest, Ge versstraat 40. Exploitatie van onroerende goederen. Venn.: Mevr. M. Key, Leider dorp: A. Dlrkse, Oegstgeest en J. van Om mering, Stamford Conn. U.S.A. W ij z i g i n g. 4047. Wed. N. Voorham, Leiden, Lange Raamsteeg 63. Verkoop van alcoholhoudende andere dan sterke dran ken; tevens verkoop vari sterke dranken. Volmacht verleend aan: J. C. van Schra- vendyk, Leiden (B. P.). v

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2