STADS NIEUWS OMGEVING DINSDAG 5 kPRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 Gemeenteraad HET STADHUIS NADERT ZIJN VOLTOOIING! Levering centrale verwarmingsinstallatic, enz. Voor het leveren, maken, werk vaardig opstellen en in bedrijf opleveren van een centrale verwarmingsinstallatie en van een ventilatieinrichting c.a. in het in aanbouw zynde stadhuis, is aan een zevental daar voor in aanmerking komende leveranciers ondershands prijsopgave gevraagd. De laagste inschriifster voor het seheel bleek te zijn de fa. W. Slotboom en Zn., te 's Gravenhage, voor een totaal bedrag van 74.325.—. Ten behoeve van eenige met den aanleg van de centrale verwarming c.a. samenhan gende werken is nog een bedrag van pl m. ƒ24.800.— benoodigd, zoodat voor een en ander een crediet van 99.125.op de be grooting. dienst 1938, zal moeten worden beschikbaar gesteld. In het bij Raadsbesluit van 23 Augustus 1937 op de begrooting voor dat jaar ten behoeve van den stadhuisbouw gebrachte bedrag van 280.000.was reeds een som van 50.000.als eerste aanvrage voor den aanleg van de centrale verwarming begre pen. Van dit bedrag is nog niets verwerkt, zoodat dit op den dienst 1938 kan worden overgebracht en derhalve slechts een nieuw crediet van ƒ49.125.behoeft te worden beschikbaar gesteld. In verband met de in de Raadsvergade ring van 1 Febr. 1937 plaats gehad hebbende gedachtenwisseling merken B. en W. nog op, dat alle belangrijke onderdeelen van de installatie c.a. van Nederlandsch fabrikaat zullen zijn. Voor een bedrag van slechts 8.000.— zal de apparatuur, n.l. de radiatoren, van buitenlandsch fabrikaat zijn, welk bedra° echter in verhouding tot de totaalsom-ad 99.125.van geringe beteekenis is. Commissie van Toezicht op de Arbeids beurs. De in art. 13 van de Arbeidsbemiddelings- wet 1930 bedoelde Commissie van Toezicht op de Arbeidsbeurs dient in deze gemeente nog te worden samengesteld. Teneinde tot een oplossing van deze zaak te geraken, hebben B. en W. aan de Leidsche Vereeniging van Industrieelen, de afd. Leiden van den R.K. Bond van Bouw- patroons en de afd. Leiden van den Ned. Aannemersbond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven alsmede aan de afd. Lei den van den R.K. Volksbond, den Bestuur- dersbond Leiden van de Ned. Vakcentrale, den Leidschen Bestuurdersbond en den Leidschen Christelijken Bestprenbond ver zocht om gezamenlijk aanbevelingen in te zenden voor resp. twee leden-werkgevers of vertegenwoordigers van werkgevers en twee leden-werknemers of vertegenwoordi gers van werknemers. Die organisaties hebben daarop aanbeve lingen ingediend. B. en W. kunnen zich met die aanbevelingen vereenigen. De voorzitter der Commissie moet inge volge de verordening op de Arbeidsbeurs deel uitmaken van het College van B. en W. Voor deze functie komt in aanmerking de Wethouder van Sociale Zaken, de heer J. J. van Stralen. B. en W. verzoeken tot benoeming van een voorzitter, lid van het College van B. en W.. twee leden-werkgevers of vertegen woordigers van werkgevers en twee leden werknemers of vertegenwoordigers van werknemers in de Commissie van Toezicht op de Arbeidsbeurs over te gaan, waartoe hieronder de noodige aanbevelingen wor den aangeboden. Voorzitter: J. J. van Stralen, Wethouder van Sociale Zaken. Leden-werkgevers of vertegenwoordigers van werkgevers: a. 1. J. Heringa. 2. Mr. F. J. J. Trapman, b. 1. B. J. Huurman Jr. 2. J. C. van der Steen. Leden-werknemers of vertegenwoordigers van werknemers: a. 1. J. Poelijoe, 2. J. A. N. den Tonkelaar. b. 1. H. van Cittert, 2 H. G. Wessel. Commissie van Toezicht op de Bewaarscho'en. Ter voorziening in de vacatures, ontstaan In de Commissie van Toezicht op de Be waarscholen tengevolge van de periodieke aftreding van de heer en W. C. Geradts, R. H. Schipper en dr. J. Munk, waarvan eerst genoemde twee niet herkiesbaar zijn en laatstgenoemde niet voor herbenoeming in aanmerking wenscht te komen, bieden B en W. de hierna volgende voordrachten aan: a. Vacature W. C. Geradts: lo. A. Bernard, 2o. T. H. W. Piena-Klinkenberg; b. Vaca ture R. H. Schipper: lo. H. Kuipers, 2o. A. H. Immink; c. Vacature dr. J. Munk: lo. dr. S. A. Nieuwzwaag, 2o. G. A. de Jager, arts. Benoeming onderwijzeres. Met ingang van 9 November 1931 werd mejuffrouw N. H. Mak tijdelijk belast met het geven van eenige lessen per week in de lichamelijke oefening aan enkele openbare scholen voor lager onderwijs. Toen op 23 Juni 1936 een vacature ont stond van onderwijzeres in de lichamelijke oefening in vasten dienst der gemeente, werden de daardoor vrijvallende lessen aan mej. Mak opgedragen, zoodat zij dus sinds dien de plaats inneemt van een vaste leer kracht. Naar de meening van B. en W. bestaat er alle aanleiding om aan mej. Mak een vaste aanstelling te verleenen. Schoolartsen. Mej. dr. C. Hovens Gréve en de heeren W J. E. M. Simons en A. J. B. Poortman ver zoeken bestendiging in de betrekking van schoolarts. Aangezien een verandering van het ge neeskundig schooltoezicht in onderzoek is. vpT-djent het aanbeveling, aldus B. en W., zulks in afwijking van de desbetreffende verordening, de herbenoeming, waartegen noch bij B. en W., noch bij de Commissie voor den Geneeskundigen- en Gezondheids dienst bezwaar bestaat, thans voorloooig slechts tot 1 Januari 1939 te doen geschie den. In verband met vorenbedoeld onderzoek is het tevens gewenscht den heer H. P. Veldhuyzen, die wegens het bereiken van den leeftijdsgrens de functie van schoolarts zou moeten neerleggen, eveneens tot 1 Ja nuari 1939 in die betrekking te bestendigen. Genoemde artsen «aan met een benoe ming tot 1 Januari 1939 accoord. Benoeming ambtenaar Burg. Stand. Ingevolge het bepaalde bij art. 1 van de Verordening, regelende het aantal ambtena ren van den Burgerlijken Stand te Leiden en de verdeeling hunner werkzaamheden, behooren o a. aan dien dienst verbonden fe zijn twee ambtenaren, bestemd om den ambtenaar, be^st met alle ran den ambte naar van den Burgerlijken S'and oogedra- gen werkzaamheden, bij ontstentenis of af wezigheid om andere redenen, te vervan gen. Ter vervulling van de vacature, ontstaan wegens het aan den heer J. Aalbersberg, met ingans van 1 Januari j.l., verleende eervol ontslag als ambtenaar van den Bur gerlijken S'and, bevelen B. en W. ter be noeming als zoodanig aan den heer J. Wol- ters, ambtenaar op de bureaux van den Bur^erl'iken Stand en de Bevolking alhier. Aan deze functie is geen aparte bezoldi ging verbonden. Ontslagen. De heer J. M. Bakker verzoekt, hem eer vol, ontslag te verleenen als onderwijzer aan de Jon ?en"school voor u.l.o. B. en W. stellen voor, dit verzoek in te willigen. Mejuffrouw A E. Driesens verzoekt haar. eervol ontslag te verleenen als onder wijzeres. bii het openbaar vervolgonderwijs voor meisies. B. en W. stellen voor, dit verzoek in te willigen. De regeling met de ziekenfondsen voor gesteunden. De met de ziekenfondsen en de daaraan verbonden medische en pharmaceutische medewerkers getroffen regeling, in zake het verleenen van een reductie op de zie kenfondspremie aan gesteunden, werd bij Raadbesluit van 5 Juli 1937 bestendigd tot en met 31 Maart 1938, op dien voet, dat met ingang van 1 Juli 1937 de bijdrage van de medewerkers, waaronder begrepen de oog artsen, op 6 pet. van hun honorarium uit de fondspractijk werd bepaald en de bijdrage van de fondsen met ingang van 1 Januari 1938 op 2 pet. van de bruto-premie-ont- vangst, vermeerderd met een bedrag gelijk aan 1pet. van het honorarium van ge noemde medewerkers uit hun fondsprac tijk. Over 1937 betaalden de fondsen, de me dewerkers en de gemeente respectievelijk 9.557.95, ƒ16.001.10 en f30.266.55. Van dit laatste bedrag kwam 8.162.71 ten laste van den Dienst voor Maatschappelijk Hulpbe toon. Bij de met betrekking tot de voortzetting van de regeling na 31 Maart 1938, op de met ingang van 1 Januari j.l. geldende basis, gevoerde onderhandelingen, verklaarden de medewerkers zich bereid de regeling voor een jaar te continueeren. De ziekenfonds- besturen daarentegen verklaarden zich niet voor een jaar te kunnen verbinden en wenschten de regeling, zooals deze sedert 1 Januari j.l. geldt, slechts tot 1 October as. voort te zetten. Vóór laatstgenoemden da tum zal getracht worden overeenstemming te verkrijgen aangaande verdere voortzet ting van de regeling, waaromtrent t.z.t. dus nadere voorstellen van B. en W. tegemoet kunnen worden gezien. Met de Commissie voor den Geneeskun digen- en Gezondheidsdienst zijn B. en W. van meening, dat voorloopig met bestendi ging van de reductieregeling op den be- staanden voet tot 1 October 1938 genoegen kan worden genomen. De gegevens over het tweede en derde kwartaal 1937 tot maatstaf nemende, kan de bijdrage der gemeente in de reductie over het tijdvak 1 April1 October 1938 op 12.107.63 geraamd worden; het aandeel der gemeente, in de reductie over het overeen komstige tijdvak in 1937 bedroeg 13.103 20. Arbeidsvoorwaarden in bestekken van gemeentewerken. Tijdens de behandeling van de begrooting voor het jaar 1932 werd een voorstel van den heer Schüller, betreffende de herzie ning van de bepalingen omtrent minimum loon en maximum-arbeidsduur in bestek ken van gemeentewerken, in handen van B. en W. om praeadvies gesteld. Omtrent dit voorste] brengen B. en W. het volgende onder de aandacht van den Raad: Sedert het vaststellen van de in het voor stel bedoelde bepalingen zijn de omstan digheden belangrijk gewijzigd. De Arbeids wet 1919 heeft een regeling omtrent den arbeidsduur ook voor mannen gegeven, terwijl collectieve arbeidsovereenkomsten zijn tot stand gekomen, welke in de be stekken van gemeentewerken van toepas sing worden verklaard. De gemeentelijke bepalingen omtrent minimum-loon en maximum-arbeidsduur hebben hierdoor hun practische beteekenis grootendeels verloren. In plaats van een herziening van de bedoelde bepalingen is er dus aanleiding om die bepalingen geheel in te trekken. In de gebruikelijke besteksbepalingen zul len dan echter eenige wijzigingen moeten wórden aangebracht en eenige aanvullin gen moeten worden opgenomen. Die wijzigingen en aanvullingen hebben in hoofdzaak betrekking op het aannemen van jeugdige werklieden en niet volslagen arbeidskrachten, het loon van die catego rieën van werknemers ten aanzien waarvan geen collectieve arbeidsovereenkomst geldt en het uitvoeren van werk in stukloon. De Commissie van Fabricage kan zich met intrekking van de bedoelde voor schriften en met de hiervoren bedoelde wij zigingen en aanvullingen van de besteks bepalingen vereenigen. De werkverschaffing vcor blinden. In de vergadering van 9 November 1936 werd besloten een bedrag van ƒ4.000.te bestemmen voor een bij wijze van proef voor een jaar op te richten werkinrichting voor Dlinden in eenige lokalen van de v.m. bewaarschool aan de Groenesteeg. Een be drag van 600.— werd bestemd voor eeni ge noodzakelijke kosten van inrichting van de werkplaats, zoodat het subsidie ten be hoeve van de exploitatie over het proef jaar 3.400.- bedroeg. De inrichting is in bedrijf gesteld op 15 Maart 1937. Het proefjaar is derhalve met ingang vai) 15 Maart j.l. geëindigd. De Commissie van Beheer doet verslag van de exploitatie van de werkinrichting over 11 maanden van het proefjaar en ver zoekt de werkinrichting te bestendigen en haar een jaarlijksch subsidie van ƒ3.400.— ter beschikking te. stellen. In de inrichting werken thans een 11-tal blinden. Hun gemiddeld werkloon bedroeg, afgezien van ondersteuning van den dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, over ,de eerste 8 weken van dit jaar per week 5.32. De omzet beliep over Maart 1937 een bedrag van i 32.— en werd geleidelijk opgevoerd tot een bedrag van 763.over Januari 1938. Uit een en ander blijkt wel, dat de werkinrichting aan het daarmede oeoogde doel beantwoordt. Voorts blijkt u.t het verslag, dat de werkinrichting overeen komstig de gedachte, welke aan het ver leenen van het subsidie ten grondslag lag, wordt geëxploiteerd, terwijl verder de bij het verslag overgelegde exploitatierekening over de verslag periode doet zien, dat de Commissie er in geslaagd is, de exploitatie, met inbegrip van het gemeentelijk subsidie, sluitend te maken. Kan derhalve gezegd worden, dat de proef geslaagd mag heeten en mag op dien grond geconcludeerd woredn, dat voortzet ting van de inrichting gewettigd is, toch achten B. en W., met het oog op den oe- trekkelijk korten proeftijd, den tijd nog 'niet gekomen, om. reeds nu tot een defini tieve voortzetting van de inrichting te be sluiten. Weliswaar werd, gelijk gezegd, een slui tende exploitatie over 11 maanden van het proefjaar verkregen, doch de financieele positie van de inrichting is, zooals de bij het verslag overgelegde gegevens doen zien, nog verre van sterk. Met het oog op een en ander en gelet op de omstandigheid, dat thans het subsidie nog niet lager kan worden gesteld, komt het B. en W. voor, dat er aanleiding bestaat, de Commissie in de gelegenheid te stellen de inrichting voorloopig weder voor een jaar voort te zetten en haar daartoe weder een subsidie te verstrekken van 3.400. Dit bedrag, vermeerderd met de door de Gemeentelijke Commissie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon uit te keeren ondersteu ningen, zal, volgens de thans voorhanden gegevens, blijven beneden het als maximum aangenomen bedrag van 6.000.voor den rechtstreekschen en den middellijken steun van de gemeente aan de inrichting. Verkoop grond. Van den heer W. Bink, alhier, is een ver zoek ingekomen om van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein aan de Timorstraat. Met adressant is overeenstemming be reikt over den -verkoop van terrein, groot pl.m. 380 M2., tegen den prijs van 9.— per M2. Aankoop grond Houtlaan, Van de heeren F. J. A. en C. G. van Beu kering, te Leiden is een verzoek ingekomen, om van de gemeente te mogen koopen een bouwterrein aan de Houtlaan, grenzende aan den hun bij raadsbesluit van 9 Novem ber 1936 verkochten grond. Van de thans te koop gevraagde percee- len behoort een gedeelte tot het terrein, dat hij Raadbesluit van 14 Februari van de N.V. Bouwmaatschapp- „Castor" werd aange kocht. Als resultaat van gevoerde onderhande lingen bieden adressanten voor dezen grond, die een oppervlakte heeft van ongeveer 1200 M2., een prijs van 10.— per M2. In aanmerking nemende o.a., dat het terrein wordt doorsneden door een vrij diepe sloot, welke door de koopers moet worden ge dempt, kan, aldus B. en W„ met dezen prijs genoegen worden genomen. De Houtlaan zal ter plaatse thans wor den verbreed (waarvoor de gelden reeds op de begrooting werden uitgetrokken). Verhuringen. Het pakhuis aan de Burgsteeg No. 6 is in gevolge raadsbesluit van 14 Maart 1927 aan de heeren H. J. W. Peeters en H. Stol, al hier, verhuurd van 15 April 1927 tot 1 Mei 1928. en vervolgens van jaar tot jaar, uiter lijk tot 1 Mei a.s., tegen een huurprijs van ƒ350.— per jaar, onder bepaling, dat de straatbelasting voor rekening van de huur ders is. Met de heeren Peeters en Stol is overleg gepleegd over verlenging van de huur, waarbij overeenstemming werd be reikt over een nieuwe verhuring tegen den geldenden huurprijs, en onder de bestaande voorwaarden, met dien verstande echter, dat de straatbelasting ad ƒ7.88 ten laste van de gemeente zal komen. Met de Com missie van Fabricate zijn B. en W. van oor deel. dat op deze basis een nieuw huurcon tract van worden afgesloten. Bii raadsbesluit van 16 Anril werd het winkelhuis N'euwe Rijn No. 21 verhuurd aan den heer M. L. Herreur van 1 Mei 1935 tot 1 Mei 1936. en vervolgens van jaar tot iaar tegen een jaariijksche fvursom van 556.De heer Herreur heeft deze hivr teven 1 Mei a.s. opgezegd, doch de heer N. van Loef. die zijn groenten- en fruitzaak heeft overgenomen, heeft verzocht de h"ur te mogen voortzetten. Deze is bereid het pand tegen denze'tde huurorüs onder d®-®1 fdv voorwaarden te aanvaarden. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. vn oordeel, dat e*en verhuring van dit pand aan den heer van Loef geen be zwaren bestaan. Van den heer W. F. Kanbier, huurder van het perceel aan de Haarlemmerstraat no. 165a, (twee verheelde pakhuizen), is een verzoek om huurvermindering ingeko men. Dit perceel werd aan hem verhuurd bii raadsbesluit van 10 Februari 1936 van 1 Mei 1936 tot 1 Mei 1937. en voorts van jaar tot jaar. uiterlük tot 1 Mei 1946, tegen den huurprijs van ƒ350.per jaar. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat op grond van de in de stukken vermelde omstandigheden er in dit geval aanleiding'is den huurprijs te ver lagen tot ƒ200.per jaar. METING VAN DEN PHOTO- ELECTRISCHEN STROOM Lezing van dr. W. R. G. Atkins. Dr. W. R. G. Atkins heeft gisteravond in het Botanisch Laboratorium alhier zijn serie lezingen hier te lande besloten met een rede over: „De meting van den photo- electrischen stroom met eenige biologische toepassingen". In de laatste veertien jaar aldus spr. is de gevoeligheid van photocellen ten zeerste vergroot. Hun spectraal terrein is verbreed, zoodat het oog wordt overtroffen. Welk meetapparaat gebruikt wordt, hangt af van de intensiteit van den stroom, de constantheid daarvan of de ongelijkheid en van de plaats, waar het instrument ge bruikt moet werden. Op zee kan een neon- buis met een stel condensatoren gebruikt worden om de gemiddelde licht-intensiteit te meten vlak onder de oppervlakte, waar bij men het tempo der lichtflitsen waar neemt. De meest bevredigende schakeling meet de daling in voltage over een hoogen weer stand heen door middel van een potentio meter nul methede, waarin een telefoon en een amplificator een galvanometer ver vangen. Hiermede heeft men de verlichting kunnen meten over het geheele spectrum aan beide kanten van den Atlantischen Oceaan en dwars daarover heen. Het hel derste water wordt gevonden in de Sar- gassozee, In kustwateren wordt het blauwe licht verminderd tot ongeveer de helft op iedere vijf meter, zoodat het licht op 10 meter een kwart is van dat onmiddellijk onder de oppervlakte. Rood licht daaren tegen vermindert tot één percent. Nabij het land dringt het licht het beste door, doch in open zee wordt het roode door het blauwe licht overtroffen. Het antirachiti- sche deel van het ultraviolette licht dringt slecht een paar meter diep door en de cp groote diepte levende visch, waarvan de olie uit de levers zoo rijk is aan vitamine D moet deze verkrijgen uit het opgenomen voedsel, d.w.z. tenslotte uit kleine dierlijke wezen, die eenigen tijd van hun leven aan de oppervlakte doorbrengen. Vele plank tondiertjes bewegen zich omhoog en om laag al naar de intensiteit van het licht. Bij avond- of ochtendschemering komen zij in grooten getale voor, in den nacht zijn zij hier en der verspreid en op de tijden van den dag, dat de lichtsterkte op het hoogst is, zijn zij regelmatig verspreid. Wanneer zuivere cultures van microsco pische plantjes, diatomen, in zee worden neergelaten in den zomer, is hun zuurstof- ontwikkeling het grootst niet nabij de op pervlakte, maar op ongeveer vijf meter diepte, waar het licht zeer verzwakt is. Bij lage intensiteiten is de zuurstofontwikke ling recht evenredig met het licht. Het hier beschreven werk wordt toege past bij problemen, die betrekking hebben op de productiviteit van de zee, die in een andere lezing van deze serie behandeld is. OEGSTGEEST E. H. B. O. Op 20 April ai. zal door de R.K. Vereeniging E.H.B.O. een uitvoe ring gegeven worden in het St. Willibror- dusgebouw. Het doel dezer uitvoering is meer bekendheid te geven aan het zoo nut tige werk der E.H.B.O. en tevens om van de opbrengst materialen aan te kunnen schaffen, welke noodig zijn voor de oefe ningen. Wij vertrouwen, dat de inwoners van Oegstgeest hun waardeering zullen toonen door hun aanwezigheid of zoo zij niet aan wezig kunnen zijn, kaarten of loten zullen koopen voor dit nuttige doel. RIJKSTUINBOUWSCHOOL TE LISSE Eindexamen Het diploma der Rijkstuinbouwschool coor de Bloembollenteelt werd toegekend aan: J. W. Eggink, Voorschoten, met aanteekening voor Engelsch, Duitsch en Mach.schr.; C. J. M. Goemans, Hille- gom: Engelsch, Duitsch, Fransch en Machin.schrijven; S. A. de Haas, Benne- broek: Engelsch, Duitsch, Fransch, Zweedsch, Steno en Mach .schrijven; F. O. Lommerse, H i 11 e g o m, Engelsch, Duitsch Fransch en Mach.schrijven; B. F. L. M. de Meulder, Lisse: Engelsch, Duitsch, Fransch, Zweedsch en Mach.schrijven; G. Papendrecht, S a s-s e n h e i m, Engelsch, Duitsch, Fransch en Zweedsch; L. P. Roo- zen, Haarlem, Engelsch, Duitsch, Fransch, Zweedsch. Steno en Machin.schrijven; J. Schouten, Lisse, Engelsch, Duitsch, Fransch, Zweedsch, Steno en Mach.schriiv. C. R. Tromp, Lisse: Engelsch, Zweedsch en Mach.schr.; H. J. Verkade, Noord- wijk: Duitsch; E. Zandbergen, Noord- wijk, zonder aanteekening. Aan Mej. L. M. Haas te Lisse werd een verklaring uitgereikt, dat zij de les sen in Zweedsch en Zweedsche handels correspondentie met vrucht heeft gevolgd. Ook de heer A. Arentshorse te Sassen- heim volgde verschillende vakken met vrucht. Overgangsexamens I van klasse II naar klasse III: N. W. K. Lefeber, H Smit, G. R. Trcmp te Lisse; A. D. Boon, J. Kapteijn, P. L. Krouwel, Th. G. J. J. v. d. Voort te Sas- senheim; C. Th. v. d. Bos te Heemstede; G. Brouwer te Wormerveer (voorwaarde lijk); J. J. G. v. Eeden, H. Liefferink te Noordwijk; J. J. Warnaar te Hazerswoude. Niet bevorderd werden 2 leerlingen. Van klasse I naar klasse II: J. A. W. Alkemade, P. W. G. v. Eedén, J. G. J. de Groot te Ncordwijk; H. J. J. v. Diest, F. Moolenaar, J. Oostveen, R. J. v. Zonneveld te Sassenheim V Ronzen van Daalen te Overveen; J. L. Kruijf, R. So gers te Lisse. R.K. LANDBOUWWINTERSCHOOL •TE VOORHOUT. Eindexamen. Aan de R.K. Landbouwwinterschool te Voorhout slaagden voor het eindexamen de volgende personen: G. v. Diepen te Beemster (met lof); P. Klaphake te Amsterdam (met lof); Th. Verhoef te Barwoutswaarder (met lof)Br. Emericus te Voorhout; M. Vermue Pz, te 's-Gravenpolder; H. de Jong te A a r 1 a n d er v e e n; J. v. d. Salm te Rijswijk; C. v. Stee te Lewedorp; R. Kraayvanger te Wieringerwerf; M. Ver mue Mz. te Lewedrop; Br. Liborius te Voorhout; Br. Xaverius te Vooir- hout; N. Jonk te Beemster en P. Jansen te Rijswijk. Van de eerste naar de tweede klasse gin gen over: L. v. d. Geest te Hoofddorp; A. de Groot te Zoetermeer; W. de Groot te Leidschendam; P. Harteveld te Langeraar; Br. Ludgerus te Voor hout; L. Heesterman te Melissant; S. de Jong te Leiden; S. Klaver te Alkmaar; M. Koning te Schermer; P. Kroon te Ur- ssmJ. Lommerse te Nieuwvennep; C. Omtzigt te De Kwakel; C. Verdonk te Nieuwdorp; Br. Vianney te Voor hout; G. de Vlieger te Nieuwvennep; C. Vollebregt te Zoetermeer; J. de Winter te Baarland; S. de Winter te Lis- se; en J. Suidgeest te N ieuwvennep; terwijl 3 leerlingen niet werden bevor derd. VOORSCHOTEN Aanbesteding. Gisteren had inhet raadhuis alhier de aanbesteidng plaats van het aanleggen van 275 M. trottoir langs de Papelaan met het benoodigde hekwerk en bijkomende werken. Ingeleverd werden 14 biljetten. De uitslag was als volgt: W. Oets- hoorn te Voorschoten f 1850, C. Kruif en Co. te Voorschoten f 1855, W. Visser te Wasse naar f 18S0, G. A. Niersman te Voorschoten f 1979, Gebroeders G. en P. Niersman te Voorschoten f 1988, Gebroeders Schouls te Leiderdorp f 1989, Van Splunder te Ridder kerk f 1990, J. van Iersel te Den Haag f2087, Gebroeders Visser te Wassenaar f 2090, B. C. Strijk te Leiden f 2145, Firma Meyers en Zoon te Oegstgeest f 2195, Firma van Halem en Doornik te Leiden f2243, D. van Stuivenberg te Den Haag f2374, P. C. Langeveld te Hardingsveld f2400. De gun ning is aangehouden. Aanrijding. Gisteren had nabij de Vink een aanrijding plaats. Een doofstom me man, geheeten H. uit Amsterdam, rij dende per rijwiel werd aangereden door een auto bestuurd door L. uit Stompwijk, waardoor zijn fiets deerlijk gehavend werd. Den autobestuurder treft geen schuld. ZOETERMEER AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De heer A. Roos, die gisteren op den Hoogeveenschen weg onder Benthuizen door een auto werd aangereden, is he denmorgen in het Academisch Zieken huis te Leiden overleden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10