RIJNSTREEK OMGEVING Ernstige aanrijding te Benthuizen HET BEIOOVERDE BOSCH MAANDAG 4 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 HILLEGOM Kruiwagen ontvreemd. Van een tuin aam de Pastoorslaan is een kruiwagen ge stolen. De politie stelt een onderzoek in. Diamanten jubileum. De afd. Hillegom de oudste en grootste afdeeling der Aig. Ver. zal volgend jaar Februari 60 jaar bestaan. Dit belangrijk feit wordt op de jaarvergadering behandeldVertrouwd mag worden, dat de belangstelling groot zal zijn. KATWIJK Arbeidsbemiddeling. Stand der werk loosheid mannen 478, jongens 17, meisjes 37. Totaal 512. Stand 2 April 1937: 674, ■waarvan 579 vam 18 jaar en ouder. KATWIJK AAN DEN RIJN J. Raadsveld. t Gisteren bereikte ons het bericht van overlijden van onzen vroegeren inwoner, het hoofd der Baron v. Wassenaer van Cat- wyckschool, den heer Jan Raadsveld. Het is al enkele jaren geleden, dat de heer R., ■wegens een blijkbaar ongeneeslijke ziekte, door zeer tragische omstandigheden ver oorzaakt, zijn taak niet meer kon vervul len. Het gezin is eenigen tijd daarna naar Doetinchem vertrokken, maar de zoo gaar ne verkregen gezondheid is niet meer te ruggekeerd. De heer R. was hier geduren de een 13-tal jaren hoofd der genoemde school. R. was een gezien man en door al len geacht en bemind. Hij was lid van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente en be stuurslid van meerdere organisaties. Als voorzitter der Oranjevereeniging kende ieder, van groot tot klein, den heer Raads veld. Hij was een goed organisator en ge acht leider. Velen zullen heden met wee moed dit bericht lezen. De heer Raadsveld bereikte den leeftijd van ruim 59 jaren. De begrafenis zal plaats hebben Dinsdagmid dag 2 uur. Verkeersbelemmering'. Boven de tram- brug aan den Overrijn Is geen geleidings draad voor de electrische tram. Om de brug over te komen moet de tram dus altijd een „vaartje" nemen. Als de tram vanaf rich ting Rijnsburg komt, kan dit wel eens moei lijkheden geven. Is het vaartje niet groot genoeg, dan komt de tram de brug niet over, doch blijft er op staan. Dan moet op een andere tram gewacht worden, die dan de „brugwachter" aanhaakt en wegtrekt. Gisterenmiddag kwam een auto uit Rotter dam van de Overrijn en de tram vanaf Sandtlaan. Op den hoek is de ruimte te gering en de auto ging vlak langs de rails met gevolg, dat de tram de luxe auto mee pikte. De bestuurder remde vlak voor de brug, doch de afstand was onvoldoende om tijdig tot stilstand te komen. De tram kwam dus midden op de brug te staan met de ge leidingsbeugel, met het gevolg hierboven genoemd. Intusschen waren tram en auto gehavend, de laatste het eFgste. Geen per soonlijke ongelukken kwamen voor, doch er moest om een extra tram getelefoneerd worden om de onmachtige motorwagen van de brug te trekken. Het tramverkeer had hierdoor eenige storing. Het geval trok, vooral omdat het Zondag was, veel belang stelling. Met een huurwagen uit Katwijk zijn de inzittenden, na van den schrik be komen te zijn, naar Rotterdam gebracht. LEIDSCHEN DAM De a.s. gemeenteraadsverkiezing. Donderdag 7 April a.s. zal de verkiezing plaats hebben van leden voor den rtieu- Aven Raad der gemeente Leidschendam. Wij vertrouwen, dat alle Katholieke kie zeressen en kiezers hun stem zullen uit brengen op de lijst .der eene R.-K. Staats partij en dat ieder bedenke, dat elke stem, uitgebracht op welke andere lijst dan ook, als verloren en van geen waarde is, daar uw katholieke belangen alléén veilig zijn bij onze R.-K. Staatspartij. Wij zullen daar om toonen a.s. Donderdag mede opbouwers te zijn van onze mooie partij. Wij bewaren onze eenheid en stemmen allen zonder uit zondering Roomsch., dus No. 1 van lijst 1 en wij maken allen het eerste bovenste vakje rood voor den naam van L. C. de Koning. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat voor R.-K. ouden van dagen, lichte zieken en gebrekkigen gelegenheid bestaat zich Donderdag a.s. per auto naar en van de stembureaux te doen vervoeren. Zij, die zulks wenschen, gelieven zich schriftelijk of mondeling met vermelding van naam en adres op te geven tot uiterlijk vóór Woens dag 6 April bij den secretaris, Prinses Ju- lianaweg 30 of bij een der bestuursleden. St Josephsgezellenver. Maandag 4 April te 7.30 uur tooneelclub Adolf Kol- ping". Dinsdag 5 April te 7.30 uur Maria- Congregatie, waarna bijeenkomst. Donder dag 7 April te 8 uur verplichte vergade ring. Inleider Father J. van Heiningen. On derwerp „Fransche revolutie". Zaterdag 9 April na het Lof bijeenkomst. Sportvereeniging A. V. V. Door een verdiende, doch zwaar bevochten 42 over winning op V. V. L. 2 te Voorschoten heeft A. V. V. 2 beslag gelegd op het kampioen schap der reserve 2e klasse A van den D. H. V. B. Na een spannende nek aan nek race met K.R.V.C. 2 uit Rijswijk, waarvan eenige weken geleden in den beslissenden wedstrijd met 40 werd gewonnen, is A. V. V. niet meer gestruikeld en heeft giste ren door bovengenoemde zege de kroon op het werk gezet. Wij feliciteeren de 2e en tailers van harte met dit mooie en ver diende resultaat en het behalen van het kampioenschap. LISSE STORMSCHADE OP DE BOLLENVELDEN De Noord-Westerstorm, welke Zaterdag nacht in hevigheid toenam en gisteren den geheelen dag voortduurde, heeft vooral oij de bloembollenkweekers nogal schade aan gericht. Heel wat afgewerkte en nog niet geheel afgewerkte rietschelften hebben het danig moeten ontgelden. Op de Zanderij, in de omgeving Zwarte Laan en Hyacin tenlaan, en waar de schelften langs de vaarslooten stonden, zijn deze om- en in de sloot gewaaid. Waar ze echter aan de Z.-O. zijde van de vaart stonden, zijn er ver schillende in de bollenhoeken gewaaid, waardoor heel wat schade aan de gewas sen is aangericht! De Maartsche buien zijn niet vroeg, maar laten zich toch nog gevoe lig gelden! SASSENHEIM Tentoonstelling. Gisteren had in de lo kalen van de school van het St. Anna- Gesticht de aangekondigde tentoonstelling plaats van de gemaakte werkstukken der fröbel-, leer- envakschool. Hiervoor be stond weer, zooals alle jaren, groote belang stelling, vooral van de ouders, die gaarne de werken bewonderen van hun kinderen, en dan van nabij hun vorderingen kunnen gadeslaan. Het moet wel een voldoening zijn voor de ouders, dat de Zusters hun kinderen opkweeken tot goede huismoe ders. Vooral voor het maken en vermaken van kleedingstukken bestond groote be wondering. Eenige meisjes hebben daarbij zelfs hun „aanneem-kleed" vervaardigd. Tragisch. Zaterdagavond, toen de heer v. d. L. zijn bovenbewoner dr. Jonkers Both een kop koffie wilde brengen, vond hij den tandarts dood op den grond liggen. De tandarts had zich juist alhier deze week gevestigd. De ontboden geneesheeren en politie konden niets anders dan den dood constateeren. Vermoed wordt een hartver lamming. VOORHOUT Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergaderd op Donderdag 7 April 1938 des namiddags 8 uur. Agenda 1. Notulen vergadering van 17 Februari 1938. 2. Ingekomen stukken a. Directeur Kabinet H. M. de Koningin, dankbetuiging voor geluk wenschen bij ge boorte'Koninklijke Prinses; b. Voorz. Ged. Staten, goedkeuring schoolgeldverordening van 9 December 1937; c. Ged. Staten, goed keuring 13e wijziging gemeentebegrooting 1937. 3. Vaststelling -^pensioengrondslagen. 4. Wijzigingen gemeentebegrooting 1937 en 1938. 5. Rondvraag. 6. Geheime zitting. Vertrokken: P. E. C. M. v. Niekerk naar Haarlem. H. A. J. M Cornelissen naar Veghel. K. Ouwehand en gezin naar Noord- wijk. P. H. H. Böekers naar Bergen (L.) L. Meyer naar idem. C. C v. Seggelen naar Cud-Ade. H. Kooien naar Asten. M. Th. v. d Zijden naar 's-Gravenhage. P. W. v. d. Holst naar Noord wij kerhout. L. H. v. d. Holst naar Leiden, C. G. Klaasen naar Rot terdam. C. J Bax naar Wassenaar. A. G. Beer naar 's-Gravenhage F. A. v. Dijk naar Oegstgeest. Gevestigd: P. Samuels van 's-Her- togenbosoh. P v. d. Bent en gezin van Kat wijk. M. J. A Dekker van Haarlem. Th. J. J. Monde van Hilversum; P. Drosi van 's-Gravenhage. J. J. v. d. Holst van Noord- wijkerhout. M. v. Eijk van Deurne; P. Derks van Veghel. H. W. Lommerse van Noord- wij kerhout. P. Del van Haarlemmermeer. WASSENAAR Tegen 'n motor opgeloopen. - De 36-jarige mej. Van A., die van de Kerkstraat uit een zijweg kwam, liep, doordat zij gebukt ging voor den wind, tegen een motor op, be stuurd door den 16-jarigen K., alhier. Mej. A. bekwam Verschillende ernstige schaaf wonden, terwijl K. een bloeduitstorting in het been opliep. Beiden werden per politie auto naar hun respectievelijke woningen gebracht. Aanrijding. Op den hoek Rijkstraat weg— Kerkeboschlaan had een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door den heer P. alhier en een motor, bestuurd door J, H. uit Rotterdam, met duo-passagier G. B. uit Voorburg. De motorrijder en duo- pasageer bekwamen verwondingen aan hoofd en handen. ZILK Ziekenhnisverpleging. Vrijdagavond bield in het Parochiehuis, de Ziekenhuis verpleging St. Carolus Borromeus haar 15e jaarvergadering. De voorzitter, de heer W. Ruigrok, heette aüen, vooral den Weleerw. Heer Kapelaan, welkom en opende vergadering met den Christelijken groet. Nadat de notulen waren goedgekeurd, bracht de secretaris, de heer L. de Wir. er, het jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat iet aantal leden met 19 is toegenomen, zoeuat dit thans bedraagt 614 op 264 gezinnen Het aantal verpleegden bedToeg 33 en het aan tal verpleegdagen was 731. Daar de contributie telkens goed werd betaald, was een woord van dank aan leden en bode op de rechte plaats, 't Is echter te betreuren, dat vele i .den de vergaderingen niet bezoeken, waardoor zij niet voldoende bekend zijn met de genomen besluiten en er aldus wel eens jnnoodige moe^ijkheden ontstaan. De administrateur, de heer J. Remmers waal, bracht hierna het financieel verslag ALPHEN AAN DEN RIJN BEGRAFENIS DR. LOVINK. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van dr. H. L. Lovink, zal Woens dag te half drie geschieden op de algemee- ne begraafplaats aan de Schoolstraat. Men deelt ons mede, dat dr. H. J. Lo vink, behalve de hem verleende onderschei dingen, waarvan reeds melding is gemaakt, ook drager was van de zilveren eereme daille Voor Voortvarendheid en Vernuft. Deze zeldzame onderscheiding, welke in rang gelijk staat met Officier in de Huisorde van Oranje, is dr. Lovink verleend op 9 October 1919 in diens hoedanigheid van oud-directeur van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel in Neder- landsch-Indië. NUTSAMBACHTSTEEKENSCHOOL. Sluiting van den cursus 19371938. Zaterdagavond had de officieele sluiting plaats van den cursus 19371938 der Nuts- ambachtsteekenschool. Deze sluiting werd verricht in tegenwoordigheid van heeren leeraren, cursisten, genoodigden en gedele geerden De sluiting werd verricht door den voorzitter, den heer H. v. Kleef, die na een eebruikelijke toespraak dank bracht aan directeur en leeraren voor hetgeen door hen in dezen cursus in het belang van het on derwijs met groote toewijding was verricht. Tevens feliciteerde hij de leerlingen, aan wien het einddiploma kon worden uitge reikt. De directeur, de heer W. van Diest. verkreeg hierna gelegenheid tot het uit brengen van zijn iaarverslag, waaraan wij het volgende ontleen en: De toenemende werkgelegenheid in de metaalbedrijven was direct van Invloed og het leerlingenaantal der school. Deze af'geloopen cursus werd de school bezochtdoor 180 leerlingen, een aantal dat tot heden nog nimmer is bereikt. Wanneer de aanmeldingen voor de le klasse even groot blijven als de laatste 2 jaren, is door verhooging van het leerlin gental der hoogere klasse een snelle groei van de school te verwachten. Vooral is dit te verwachten omdat in alle kringen langzamerhand begrepen wordt, dat degelijke ook theoretische oplei ding voor vaklieden noodzakelijk is. Ook de komende vestigingswet wijst op de noodza kelijke meerdere opleiding in de diverse be drijven. In het vervolg zal het onderwijs hier ook op worden ingesteld. De orde was zeer goed, geen enkele ernstige klacht kwam dezen winter in. Medewerking van patroons een bedrijfsleiders, dat de jongens tijdig op school kunnen zijn zal zeer op prijs worden gesteld. In het bestuur der school werd als bestuurslid in de vacatuer van den heer Paul benoemd de heer Bö- kelman. De directeur bracht ook dank aan heeren leeraren en in het bijzonder tot den heer van Leeuwen, die het andere jaar niet meer zal terugkeeren door zijn benoeming te Veendam. uit en sloot zijn boeken met een batig saldo van f 244. De controle-commissie verklaarde hierop dat de boeken, behoudens enkele onregel matigheden, in goede orde waren bevonden. Deze onregelmatigheden wijtte de voorzit ter vooral aan de onachtzaamheid van ver schillende leden. Het bestuur stelde dan voor om voort te gaan op den ingeslagen weg. De heer Nederstigt vroeg hierop of het niet moge lijk was in buitengewone gevallen het aan tal verpleegdagen te verlengen, aangezien hét gunstig financieel verslag. De voorzit ter kon hier echter op antwoorden, dat voor dergelijke uitgaven het financieel verslag nog niet voldoende gunstig was, daar het bestuur er op uiit moet zijn geen hoogere kosten te maken dan gedragen kunnen worden. Na de rondvraag deelde de voorzitter nog mede, dat wanneer een lid uit het ziekenhuis terugkeert, verzocht wordit zich tij den administrateur te komen melden. ZOETERMEER A. Vis. t Plotseling is overleden de heer A. Vis, machinist van den Zoetermeer- schen Meerpolder, in den leeftijd van 53 jaar. Van de 53 leerlingen der le kl. werden 42 bevorderd; van de 44 der 2e kl. 39; van de 20 der 3e kl. 17; van de 23 der 4e kl. 20, terwijl van de 21 leerlingen der 5e kl. aan 19 leerlingen een getuigschrift kon worden toegekend. Het diploma werd uit gereikt aan de vervolgklasse bouwk. Voor de getuigschriften van den volledigen cur sus kwam in aanmerking: voor diploma vakteekenen timmerlieden: A. J. v. d. Born, Alphen, A. Boogaard Woubrugge, L. Koeleman Ter Aar, W. C. Kersbergen, Al phen, A. v. d. Laken, Alphen, J. v. Don gen, Alphen, C. P. v. Meijen, Alphen, A. van Beusekom Mz. Alphen, J. P. Mol Al phen en Th. Vroomhof Noorden; voor diploma vakteekenen schilders: H. Dongel- mans Alphen, G. W. Hoogeveen Bode graven; diploma Hout- en Marmerschil deren: W. H. v. d. Linden Alphen; diploma vakteekenen metaalbewerkers: J. Th. v. Egdom, Alphen, H. Koster, Nieuwkoop, J. Slinger AlDhen, A. v. Sprang Alphen, W. P. v. Tol Ter Aar, M. G. Valenten Ter Aar; diploma vervolgklas bouwkun de: J. C. Lok te T e r A a r. Nadat de getuigschriften en diploma's waren uitgereikt, bestond gelegenheid de tentoonstelling van de vervaardigde werk stukken te bezichtigen en zich op de hoog te te stellen van het theoretisch overzicht. Als steeds bestond voor deze tentoonstelling die op keurige wijze in de verschillende lo kalen was geëxposeerd, een groote belang stelling, tevens waren een tweetal werk stukken tentoongesteld t.w. een model zeil jacht van St. de Graaf en bordestrap van C. Terhorst te Woubrugge; aan bei den werd hiervoor een belooning toegekend. Uit het geheel bleek duidelijk, dat het on derwijs aan deze school op prima wijze wordt verzorgd en men zich steeds tijdig weet aan te passen aan de eischen die aan dergelijk onderwijs worden gesteld. EEN SLAGERSMES IN HET LICHAAM. Bediende naar ziekenhuis overgebracht. De slagersbediende P. v. W., werkzaam bij den vleeschhouwer O. in de Hooftstraat, had Zaterdag bij het uitbeenen van vleesch, het ongeluk, dat het mes afgleed en hem in het lichaam drong. Hierdoor ontstond een diepe wonde aan zijn zijde, die zoo ernstig bleek, dat de dokter het noodig achtte v. W. naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden te doen overbrengen. Gemeenteraad. De agenda voor de hedenavond te houden vergadering van den gemeenteraad, is aangevuld met de vol gende punten 9a. Voorstel van B. en W. inzake ver huring van eenige pereeelen weiland. Zie cvlage no. 31. 11a. Voorstel van B. en W. inzake ver koop van een perceel bouwgrond aan den heer S. D. van Hemsbergen alhier, q.q. Zie bijlage no. 32. Bouwen. B. en W. stellen den Raad voor aan den heer S. D. van Hemsbergen, aannemer, te verkoopen een perceel bouw grond, gelegen Bilderdijkstraat, hoek Von delstraat, groot 2560 M2. voor den prijs van 5.— per M2. in doorsnee. Het is de bedoeling op het perceel langs de Vondel straat 6 middenstandswoningen en langs de Bilderdijkstraat 9 arbeiderswoningen te stichten. Bestuur van „Alphen" bedankt Naar we vernemen heeft het Dag. bestuur der A.V.V. „Alphen", bestaande uit de heeren J. Rankema, W. Dijkman en D. Soeteman, "oor haar bestuursfunctie bedankt. Een voorloopig dag. bestuur is samengesteld, bestaande uit de heeren C. v. Leeuwen, voorz., J, Mulder, seer, en T. Beerepoot, penningm, HOOGMADE V.C.H. De geestel. adviseur en het be stuur van V.C.H, verzoekt de vroegere le den weer tot de vereeniging toe te treden om uit hen weer een goede ploeg te kun nen vormen. Ook junioren kunnen zich aanmelden. HAZERSWOUDE Geboren: Cornelis Hendrikus Maria z. van C. van Dam en C. J. Westgeest. Vertrokkenu: Anna van Dieën naar Papekop. P. L. 15Amie naar Oosterbeek. Slachtotfer levensgevaarlijk gewond Hedenmorgen omstreeks half elf heeft op den Hoogeveenschen weg on der de gemeente Benthuizen een ernstig ongeluk plaats gehad. De heer A. Roos, 45 jaar, koopman in boter, kaas, kruidenierswaren enz. wo nende teZoetermeer, Bleiswljksche weg, stak zonder tijdig richting aan te geven den weg over en werd gegrepen door een auto, bestuurd door den heer K. uit Boskoop. De heer Roos werd met een schedel- basisbreuk opgenomen en In vrijwel hopeloozen toestand naar het Acad, Zie kenhuis te Leiden vervoerd. Hedenmiddag was zijn toestand nog steeds hoogst zorgwekkend. J. Hoogeveen naar Alphen aan den Rijn. G. Brand naar Den Haag. M. C. van de Water naar Monster. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Kruisvaart. Met voldoening mag het Mariacohort van de Kruisvaart alhier te rugzien op de afgeloopen week. Het tri duüm op 28, 29 en 30 Maart, is goed ge slaagd. De opkomst van de Kruisvaarders alsook de oudste groep der St. Jansknapen was op de drie avonden zeer goed; op een enkele uitzondering na waren zij voltallig. In drie conferenties gaf Pater Beyersber- gens de jongens een inzicht In de schoon heid der liturgie. Achtereenvolgens behan delde hij 't H. Misoffer, 't Kerkelijk jaar en de Goede Vrijdag-plechtigheden. Den laatsten avond had in den Burcht nog de installatie plaats van den nieuwen baljuw H. Kapteyn, die de plaats gaat in nemen van den onlangs vertrokken heraut H. Verdegaal. Dat deze sobere plechtigheid diepen indruk maakte, bleek wel uit de aandachtige stemmige stilte. Nog kwam aan de beurt een drie weken- campagne om enkele punten van de „Kruis- vaartwet" eens terdege onder handen te nemen. Daarin is om het meeleven met de Kerk te bevorderen een Passieavond opgenomen. Wie dit pogen om de jeugd in den geest van de Diocesane leiding te vormen weet te waardeeren, kan niet anders dan deze activiteit toejuichen. Jongens, aan den slag! H AZERSWOUDE-RIJN DIJK R.-K. school Oostbuuit. Terwijl andere jaren het nieuwe schooljaar op 1 April be gon zal met igang van dit jaar het nieuwe schooljaar beginnen met 1 Mei, zoodat de kinderen die voor 1 Mei den leeftijd van 6 jaar bereikt hebben nog op de leerschool aangenomen worden. LEIDERDORP De tennisbanen in de „Munnik" geopend. Zaterdagmiddag zijn de tennisbanen van het sportpark „De Munnink" geopend. Hiervoor bestond veel belangstelling; een groot aantal tennisspeelsters en -spelers en andere belangstellende waren in het club huis verzameld, toen burgemeester Burg. als voorz. van de Leiderd. sportstichting met een korte toespraak de banen overdroeg a.d. tennisclub „De Munnik" welke verzocht had de banen te mogen exploiteeren. De voorzitter van de tennisclug „De Munnik". de heer P. Boot Jr. voerde vervolgens het woord; dankte de burgemeester voor zijn goede wenschen ten opzichte van het wel slagen der exploitatie en moedigde de spelers en speelster aan, steeds zoo spor tief mogelijk te spelen. Het aantal leden van „De Munnik" bedraagt thans zoo on geveer 60. Hierna heschen mej. E. Koning en Bob Hagenaar ieder een drie-kleur, waardoor de banen als geopend werden be schouwd. Ondanks de koude en den felle wind, die over de vlakte woei, werd dien zelfden middag reeds met animo getennist. Gemeente-secretarie. In plaats van den heer L. J. van Duijn, is benoemd tot contro leur der steunverleening de heer J. H. van Bockel. 299. Dit werd een vreugdevol weerzien in de groote zaal. Petertje vloog in de armen van de koning en koningin. En Anneke^ Die zag tot haar groote blijdschap haar eigen lieve vader en moeder staan. Dat werd een feest! En er kwam geen eind al de verhalen die de kinderen moesten doen. 300. En wat wel het mooiste was, Anneke mocht altijd, zooveel ze maar wilde in het paleis komen, om met Petertje te spelen en te leeren. Dat kon, omdat Anneke's vader vlak bij het paleis een mooi huis gekregen had. Want hij was be noemd tot koninklijk houtvester. Zoo was iedereen geluk kig. Ook Hansje, want die kreeg elke dag een bakje met lekkere melk. En dat bakje was van echt goud. EINDE.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13