MAANDAG 4 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 VAN DE D.H.V.B.-VELDEN. DOCOS LOOPT EEN PUNT UIT OP VOGELENZANG EN N.V.C. A. V. V. II kampioen. De strijd in de le klasse B van Afdee- ling Centrum is weer eenigszins van aan zien veranderd doordat Docos er in ge slaagd is den stand tegen v. Nispen op 21 to houden, waardoor de Leidenaars een punt uitliepen op Vogelenzang en NVC, welke beide clubs puntloos gelijk speelden. De laatste twee wedstrijden DocosNVC en Geel WitVogelenzang zullen nu de be slissing moeten brengen. B S. M. 16 13 3 57—32 29 D. E. K. 16 11 5 51—34 22 v. Nispen 16 9 2 5 50—39 20 Alliance 16 7 2 7 42—42 16 Geel Wit 15 6 2 7 50—42 14 Alph. Boys 16 5 1 10 39—49 11 Docos 15 4 2 9 37—60 10 Vogelenzang 15 2 4 8 2442 9 N. V. C. 15 2 4 8 21—41 9 In de 2e klasse B hebben K. R. V. en S. M. C. de punten gedeeld, wat voor de War- monders geen slecht resultaat is. Meerburg 15 12 2 1 54—16 26 Concordia 13 7 2 4 4638 16 K. R. V. 14 6 3 5 34—34 15 V. V. S. B. 13 5 4 4 37—32 14 Foreholte 13 5 2 6 34—34 12 St. Bemardus 13 5 1 7 26—25 11 S. M. C. 14 4 2 8 32—54 10 S. N. A. 10 3 2 5 21—23 8 St. Hooger 13 1 4 8 25—53 6 In de res. 3e klasse D verloren de ODS- reserven met 21 van DOS IV, zoodat de stand nu is: Nic. Boys II 10 7 2 1 27—14 16 Docos III 13 6 1 6 32—33 13 O. D. I. II 13 5 3 7 21—29 9 N. V. C. II 8 4 2 2 20—12 10 D. O. S. IV 9 5 3 2 30—24 12 K. R. V. II 11 3 3 5 21—23 9 St. Hooger II 4 4 3—21 0 Van de res. 4e klasse F dient vooral ver meld dat strijd Docos IVSMC II. De Lei denaars hadden er echt zin in en wonnen met niet minder dan 13—2. De ontmoeting Vogelenzang IITeyligen III werd by den stand 00 gestaakt, v. Nispen II 14 10 4 7621 20 Docos IV 14 10 4 67—27 20 Teylingen in 13 8 5 46—38 16 Foreholte II 13 7 6 41—34 14 S. M. C. II 13 4 1 8 23—40 9 Majclla II 5 4—1 21—12 8 Vogelenz. II 11 3 1 -7 32—36 7 Meerburg III 10 2 8 1156 4 Concordia III 7 1 6 1250 2 In de Zuidelijke afdeeling le klasse A heeft St. Lodewijk haar kampioensvorm ge handhaafd door een 31 zege op Velo. St. LodewUk 16 12 4 66—25 28 A. V. V. 18 7 5 6 41—37 19 G. D. S. 17 5 7 5 30—34 17 R. C. D. 15 7 2 6 27—20 16 P. F. C. 17 7 2 7 31—26 16 Velo 16 6 3 7 38—34 15 Westlandia 15 5 4 6 32—40 14 S. G. V. 15 7 1 7 29—32 15 Rava 15 5 2 8 26—40 12 Vlaardigen 14 1 4 9 19—41 6 In de res. le klasse A was het meeste suc- cis aan de zijde der bezoekende clubs. P. F. C. II won met 42 van Excelsior II, Aeolus II met 31 van Leonidas II en G. D. A. II slaagde er in tegen de kampioene D. H. L. II gelijk te spelen. De stand is nu: D. H. L. II 17 11 G. D A. II 18 7 D. O. N. K. II 15 7 Excelsior II 15 9 P. F. C. II 15 7 Spartaan II 14 7 Aeolus II 17 5 BI. Zwart II 14 3 Leonidas II 13 3 Gr. Willem II 16 3 1 12 74—24 27 34—23 21 42—32 19 34—18 18 40—39 14 40—39 14 25—43 13 22—40 10 15—25 7 30—83 7 Van de overige wedstrijden vermelden we no° de 42 overwinning van A. V. V. II op WL II. met welke overwinning de reserven van Leidschendam het kampioen schap behaalden. Onze gelukwenschèn! De uitslagen. AFDEELING CENTRUM. le klasse B: VogelenzangNVC 00; DocosVan Nispen 21. 2e klasse B: KRV—SMC 2—2. Res. 3e kl. D: OLI 2—DOS 4 2—1. Res. 4e kl. F: Vogelenzag IITeylingen III 0—0 (gest.); Docos 4—SMC 2 13—2. AFDEELING ZUID. le klasse A: VeloSt. Lodewijk 13; Ra- va—GDS 2—4; SGV—PFC 3—0. Res. kl. A: Exceslsior 2FFC 2 24; Leo nidas II—Aeolus II 1—3; DHL 2—GD A 2 0—0. 2e klasse C: TrekvogelsEsto 26. Res. 2e kl. A: WL 2—AW 2 2—4. De juniorencompetitie. Afd. C: Lisse bTeylingen b 11; Tey lingen cLisse c 21. wedstrijd tegen S.M.C. II, welke door Do cos IV met 13—2 gewonnen werd. Jammer, dat SMC II niet volledig was. Maar jon gens je kans op het kampioenschap blijft behouden. Junioren: Van het Juniorenprogram ma is bitter weinig terecht gekomen. St. Bernardus ADocos a niet gespeeld. DOS b Docos d is niet doorgegaan gezien de slechte weefstoestand op het tijdstip van vertrek. E en F kon daardoor ook geen doorgang vinden. Alleen onze B-jun. trot seerden den stormwind en speelden om 4.15 in Sassenheim tegen Teylingen a. Eind stand 11. De B-kampioenen hadden voor den wedstrijd een hartelijke felicitatie en bloemen in ontvangst te nemen. Jun. as. Dinsdag trainen hoor! R.K. Sportver. „Teylingen." Ondanks het slechte weer speelde Teyl- lingen gistermiddag in Den Haag tegen de kampioen van de 2de klas IVCB afd. B. VVP I, waarvan de uitslag 31 was voor VVP. Alvorens werd aangevangen brachten de Teylingers een ware bloemenhulde aan. de flagenaars. Krijgt gewoonlijk alleen de aanvoerder bloemen in ontvangst te ne men, nu hadden elf spelers bloemen in ont vangst te nemen, alsmede de gewonde speler van vorige week welke thans nog in het ziekenhuis vertoeft. Teylingen heeft 4 invallers, doch zèer goede krachten. De eerste aanval is voor Teylingen, doch de keeper vangt. Daarna moet Jansen ingrij pen. Tyelingen zoowel als WP loopen nogal eens in den buitenspelval, waar door de aanvallen verloren gaan. Bij een doorbraak van VVP zet de rechtsbuiten voor, doch zijn schot geholpen- door den straffen wind, doet den bal gemakkelijk in het doel verdwijnen. (10). Teylingen komt er dan wat beter in. Hoewel de aanvallen van VVP gevaarlij ker zijn, is het doel van de Hagenaars niet zonder gevaar, doch het onbesuisde schie ten doet den bal over of naast gaan. Zoo gaat het geruimen tijd en van overwicht is geen sprake. Bij een aanval van Teyl. krijgt de keeper van VVP een hard schot te verwerken, dat hij niet klemvast heeft en de midvoor is er als de kippen bij en schiet den bal in het doel. (11). Nog krijgt Teyl. een corner te nemen, welke door den midvoor wordt overgeknopt. Na- do thee zitten de VVP-ers er stevig op. De achterhoede is op haar post, maar kon toch- niet verhinderen, dat de midvoor 21 maakt. Spoedig daarop krijgt de Teyl-mid- voor een kans op 4 meter afstand, doch hy schiet klam in keepers handen. Hoe Teyl. ook werkt, het wil niet luk ken en WP maakt er nog 31 van. Hier na komt spoedig het einde. Daar SJC II niet was opgekomen, kon deze strijd tegen Teylingen II geen door gang vinden. Teylingen III was minder gelukkig daar na een half uur spelen een kwartier werd gestaakt wegens regen. Daar ook de ar biter verdwenen was, zoodat de Sassen- heimers naar huis konden gaan. Elftal A speelde vriendschappelijk tegen Docos b kampioenen van afd. B. Allereerst had het kampioenseftal een ovatie in ont vangst te nemen met het behaalde succes. De wedstrijd was spannend en eindigde met 11. Elftal B speelde 11 tegen Lisse b. En elftal C wist zoowaar een 21 overwin ning te boeken op Lisse c. R.K. Sportver. „Dos." Het was gisteren wat het wedstrijd-pro gramma betreft toch al een rustige sport dag. Door de slechte weersomstandigheden echter is dit nog bijna geheel in duigen gevallen. Alleen de wedstrijd van Dos IV tegen Odi II te Leimuiden heeft doorgang gevonden, waarin de Veenders met 21 wonnen. De beide wedstrijden der junio ren werden afgelast. R. K. Sportver. „K. R. V." K. R. V. speelde gisteren tegen S. M. C. en kon het niet verder brengen dan een gelijk spel. Om half drie, toen alle spe lers reeds in het veld waren, was van scheidsrechter Caspers nog niett te zien. Na een half uur wachten, nog steeds geen arbiter. SMC had de reis naar Katwijk gemaakt en om later nog eens terug te ko men, daar voelden zij niet veel voor. En daarom maar met een on-officieelen scheids rechter. Eindelijk is begonnen kunnen worden. S. M. C. zit er danig op en brengt het K. R. V. doel nog a] eens in gevaar. De keeper van K. R. V. loopt bij één van die momenten te ver uit doel en het eerste doelpunt is er. K. R. V. gooit er nu een schepje op en dra is de gelijkmaker er. Nog zijn de gastheeren niet tevreden. De linksbuiten van K. R. V. geeft een hard schot op doel. De keeper vangt prachtig op, maar.... achter de doellijn. (21). Na de thee is de leiding weer in nieuwe handen overgegaan. K. R. V. is nu nume riek de sterkere. Toch blijven de doorbra ken van S. M. C. uiterst gevaarlijk, temeer, daar dé achterhoede van K. R. V. ver naar voren opdringt. Na eenigen tijd maakt S. M. C. toch nog ge1 ijk (22), met welken stand ook het einde komt. De verstandhouding tusschen beide p'oe- gen was uitstekend. De scheidsrechters hadden voor de leiding een hartelijk be dankje in ontvangst te nemen. R. K. Sportver. „Trekvogels". Zondagmiddag was Esto uit Bodegraven de gast op het Trekvogelterrein. De animo bleek niet overweldigend te zijn. Trekvo gels stond met 9- en Esto met 10 man in het veld en de wind vormde het pu bliek. Tcch was de stemming oké en na den aftrap ging Trekvogels met den wind, welke wel wat straf was, in 't gelaat den strijd tegemoet. De gasten profiteerden echter van het voordeel, den wind in den rug te hebben en zetten dit voordeel wel dra in een doe'punt om. (01). Het spel is nu, mede door den wind geheel verplaatst naar het Trekvogel-gedeelte waar de kee per handen vol werk heeft, doch zich kra nig weet te weren. De rechtsbuiten van Esto weet echter den voorsprong te ver- hoogen door voor de tweede maal den bal in het Trekvogel-doel te doen verdwijnen. Vijf minuten voor de rust volgt een derde goal en daarna een vierde.. Na de thee.krijgen de gasten de handen vol, doch even bewonderenswaardig als on weerstaanbaar, komt de back van Esto naar voren en weet a bout portant den stand op 05 te brengen. Na hevigen strijd ir» het laatste kwartier van den wedstrijd gekomen en nog steeds zonder resultaat voor de Trekvogels. Deze schijnen echter ook te begrijpen, dat het zoo niet langer gaat en in eendrachtige samenwerking ver dwijnt via den rechtsbinnen het leder in het Esto-doel. De eer is hiermede gered en full speed zet Trekvogels op. Doch ook de gasten zijn niet mis en onweerstaanbaar breekt de back weer door en verhoogt den stand tot 16. Nu wordt het echter te bar en Trekvogels betaalt met gelijke munt (26). Het einde nadert nu snel en aPes op alles zettend komt Esto als een wervel wind opzetten, het schijnt er weer slecht voor de gastheeren uit te gaan zien, doch het is nu de scheidsrechter, die de situatie redt en einde b'aast. R. K. Sportver. „O. D. I." Gisteren speelde O. D. I. II thuis tegen DOS IV. Het stormde geweldig, terwijl hevige sneeuw- en hagelbuien kwamen opzetten. Van een goed, ja' zelf'' van een middelmatig spel kon geen sprake zijn. Daarbij moest het spel nog meestentijds onderbroken worden door het ballenvis- schen. De gelukkigste moest dan ook win nen. Even voor rust nam ODI de leiding (10). Na rust maakte DOS door een pe nalty gelijk en won tens'otte met 21. R.K. Sportver. „St. Bernardus" De vastgestelde wedstrijd St Bernardus ADocos A is niet doorgegfaan, daar toen de scheidsrechter het sein gaf van berin nen. er maar 6 spelers der bezoekers aan wezig waren. De overigen waren zeker door den sterken wind afgedwaald? R.K. Sportver. „Van Nispen" Ons eerste elftal heeft gisteren haar laatste ontmoeting gehad voor deze com petitie en wel uit tegen Docos, tegen wenke vereenigng nog 30 minuten gespeeld moest •worden, daar deze wedstrijd al eens eer der om bepaalde redenen is uitgesteld ge worden. Begonnen werd met een 21-stand voor Docos. De stand bleef 21. Men zie vcor het verslag onder het clubnieuws van Docos. De wedstrijd van de junioren tegen H MO ging wegens het zeer slechte weer niet door. Ook de vriendschappelijke wed strijd Van Nispen IIMajella I vond om deze redenen geen doorgang. R.K. Sportver. „V.VX.". Het derde elftal bond den stryd aan te gen zijn concurrent, Valkenier III, want ook deze spreekt een woordje mee in het kam pioenschap. Het einde kwam met 11. Het tweede heeft het tegen de kam pioenen A.V.V. niet kunnen bolwerken. Zij moesten beide punten aan AVV afstaan (4 2). AVV werd hierdoor kampioen. W1E1. RENNEIM DE KLIPRIT TEGEN „DEN BRAS". Den Bras was met een zeer groot aan tal renners opgekomen; een aantal waar Swift slechts de helft tegenover kon stel len. Toch wist Th. Holst met een aantal Hagenaars bij zich, tot driemaal toe de klassementen wist te winnen. De rit, welke over 20 ronden ging voor de A-klasse en 15 voor de B-klasse tee- kende zich direct af af, doordat het veld in verschillende groepjes uiteenviel. In de kopgroep zaten Romijn en Vink van Swift en Althuizen, Bosch en Schuring van Den Bras. Een zware opgaaf dus voor de Swift- menschen. De Leidenaars wisten echter moedig stand te houden. In het 'laatste klassement wist Vink, dapper geholpen door de Romijn, weg te loopen, direct gevolgd door Schuling. Vier ronden hebben deze twee hun rond jes gedraaid, totdat Schuling een 300 me ter voor den streep de Vink passeerde en als eerste de finish passeerde, met als Vink een goede tweede. 3de werd Althui zen, 4e de Romyn en 5e Bosch. Van iede re vereeniging zouden de punten van de twee best geplaatsten tellen, zoodat Swift hier met 29 tegen 31 punten aan den Bras de eer moest laten. In de B-klasse heeft Holst een buitenge woon goede wedstrijd gereden, en dit op een versnelling, die o.i. niet de juiste was voor een kliprit. Driemaal wist hij zich eerste te plaatsen, daarmede 20 punten vergarende, waar Holswilder er nog 10 aan toevoegde, zoodat de B-klasse dezen rit won met 3020 punten. De totaaluitslag is dus: Den Bras 31 p. en 20 is 51 p. Swift 29 en 30 is 59 p. De juniores reden dezen rit twee maal. Veltman reed hier een wedstrijd, waar menige B-klasser een voorbeeld aan kan nemen. Met het grootste gemak werd door hem de klip, genomen. Hij passeerde zelfs eenige B-klussers met het grootste gemak. NIEUW SWIFT. Gisterenmorgen werd onder zeer slechte weersomstandigheden de derde competitie wedstrijd verreden. In de A-klasse ging het over een afstand van 65 k.m. en heeft hier Bert Lode wij ks een zeer moedige course gereden. Tot tweemaal toe wist hij to ontsnappen, doch heeft hij zyn voor sprong niet kunnen handhaven. In den eindsprint won Lodewijks met een lengte van Segaar, waardoor de eerste drie plaatsen als volgt werden bezet: 1 J. Schuller, 2. B. Lodewijks, 3. M. C. Se gaar. In de B-klasse gingen de renners even eens hard van stapel, waarbij Wim Geen jaar en Fr. Berg goed werk deden. Voor al laatstgenoemde kan op een zeer goe den wedstrijd terugzien en zag niet tegen het zware kopwerk op. Het resultaat was dat Joop Laven het tempo niet kon hou den en achter raakte. F. v. d. Berg nam eerr voorsprong en bij de achtervolging geraakte ook Rijsbergen achter. Wim Geenjaar wist den weglooper te halen en tesamen reden zij het traject uit, waarbij Geenjaar met ruim een lengte den eind sprint won. 1. W. Geenjaar, 2. Fr. v. d. Berg. De andere renners gaven op. In de C-klasse reed Henk Noest een zeer goede wedstrijd en won met groote voorsprong, ferwijl Fr. Blom van geen opgeven wist en in 'n goede tijd het traject wist uit te rijden. ENGELAND—NEDERLAND DAMES De Engelschen winnen met 80. Onder zeer gunstige weersomstandighe den is Zaterdagmiddag te Folkestone op een prachtig terrein de internationale da meshockeywedstrijd tusschen Engeland en Nederland gespeeld. Nadat de Engelsche dames zich met rust van een 30 voor sprong hadden verzekerd, wisten zij den wedstrijd welverdiend te winnen met 8—0. Na een langdurig gelijkopgaanden strijd werden de Nederlandsche dames op eigen helft tei-uggedrongen, doch de Nederland sche achterhoede hield goed stand. De aanval was echter machteloos tegen de sterke Engelsche verdediging, temeer daar men in een uitgesproken W-formatie speel de, zoadat de tegenpartij slechts drie aan- valsters tegenover zich kregen en gevaar gemakkelijk wisten te bezweren. De En gelsche aanvallen waren daarom juist zoo gevaarlijk, omdat steeds vijf speelsters het Nederlandsche doel bedreigden en dik wijls groote verwarring stichtten. De groote overwinning bracht echter niet alleen dit verschil in spelmethode tot uiting. Over het algemeen toch waren de Engelsche dames sterker dan de Ne derlandsche, vooral omdat onze landgenoo- ten in den beginne moeite hadden haar onwennigheid te boven te komen en haar spel ten volle tot ontplooing te brengen. In de tweede helft werd de strijd tamelijk eenzijdig, doordat de Nederlandsche half- speelster Offerhaus niet meer in staat was het tempo van den Engelschen rechter vleugel bij te houden, zoodat deze vrij sp2l kreeg. Het overwicht der Engelschen werd op het laatst zoo groot, dat doel punten niet uit konden blijven. Do eerste twee doelpunten waren het resultaat van even zooveel fraaie schoten. Het was daarom jammer, dat het derde doelpunt tot stand moest komen door een ongelukje in de Nederlandsche verdedi ging, n.l. toen bij een strafcorner mej. Rollin Couquerque, in het doel staande, den bal miste. Na de rust kon mej. Heutink, die overi gens op een goeden wedstrijd kan terug zien, niet voorkomen, dat nog vijf doel punten gemaakt werden. Vier van de acht gemaakte doelpunten kwamen van de stick van de Engelsche rechtsbinnenspeel ster, mej. Dickinson. Vooral de voorhoede speelde met zeer weinig overleg, hetgeen tegen de Engel sche verdediging niet. ongestraft kon blij ven. De aanval maakte een tamelijk rom- meligen indruk, welke nog versterkt werd door het voortdurend vasthouden aan de W-fórmatie. In dit geval ware het beter geweest de methode van den Engelschen aanval te volgen. De middenlinie heeft zich over het al gemeen goed geweerd. Alhoewel mej. Vrede zwak begon, wist zij zich goed te herstellen. Ook mej. De Vletter kan op een goeden wedstrijd terugzien. Vooral in het onderbreken van aanvallen was zij zeer goed, doch haar afgeven aan den aanval dient nog te worden verbeterd. Mej. Of ferhaus was wel een zeer zwakke plek in de halflinie, ook al had zij een speelster achter zich als mej. Rolin Couquerque, die getoond heeft nog een gode kracht te zijn voor het nationale dameselftal. Vóór den wedstrijd werden zoowel de Nederlandsche als de Engelsche dames voorgesteld aan den burgemeester van Folkestone. BELGIë B—NEDERLAND B 1—1. Op het terrein van de Leopold Club te Brussel is Zatermiddag een hockeywed strijd gespeeld tusschen een Belgische en een Nederlandsche B-ploeg, welke in een 11 gelijk spel is geëindigd. De eerste aanvallen waren voor de Ne derlandsche ploeg, waardoor Couteau eenige malen nog maar juist een doelpunt kon voorkomen. Aan den anderen kant stelde Rombouts op sublieme wijze De- schepper in staat, een doelpunt te maken, maar de Looper wist hem keurig den wit ten kogel te ontfutselen. Even later volg de een gevaarlijke aanval van den Belgi schen rechtervleugel, welke de Neder landsche verdediging slechts ten koste van een penalty-corner wist te weerstaan. In de achterhoede was het vooral Rens- burg, die een geducht struikelblok voor de Hollandsche aanvallers. Het spel golfde gelijkmatig op en neer; een schitterend schot van Deschepper ging nog maar juist naast. Na 23 minuten gaf Delaval goed door naar Rombouts, die op zyn beurt den bal voorzette naar Deschepper, die tenslot te met een krachtig schot het eerste doel punt van den wedstrijd maakte. De reactie van onze landgenooten volgde onmiddelijk. Verschillende malen moest. Couteau tusschenbeide komen om zijn doel voor doorboring te vrijwaren. Een goed schot van Deschepper werd door zijn collega aan den anderen kant uitstekend gehouden. De Nederlandsche ploeg laat duidelijk zien. dat zij met alle geweld ge lijk wil maken. Inderdaad slaafden onze landgenooten in hun opzet. Door een fout van Couteau kreeg Schmeink de kans, den gelijkmaker te scoren, welke hij dankbaar benutte. De Belgen kwamen toen nog nog even opzet ten, bij een algemeenen aanval werd De laval heel gevaarlijk, maar voor de rust kwam het niet meer tot doelpunten. Dadelijk na de hervatting gingen onze spelers ten aanval. Couteau veroorzaakte een penalty-comer, maar hij wist deze nadien ook prachtig te stoppen. De Bel gische verdediging scheen even de kluts kwijt te zijn, waarvan de Nederlandsche ploeg profiteerde door voortdurend aan te vallen. De druk op het Belgische doel was dan ook niet gering, maar Coutenau overtrof zich zelf en wist keer op keer de moeilijkste schoten met succes af te weren. Het spel bleef nu gelijkwaardig, aan beide zijde deden zich nog scorings kansen voor, maar zij werden niet meer benut, zoodat het einde met een 11 ge lijk spel kwam. WANDELSPORT DE LEIDSCHE CARILLON. MARSCH Meer dan 6C0 personen namen aeel Dat de Leidsche Carillonmarsch, wat de deelname betreft, een succes zou worden, stond al bij voorbaat vast. Door niet minder dan 625 personen w.o. 20 groepen werd deelgenomen. Daarvan startten Zatermiddag 502 deelnemers, de rest liep gisteren. Nadat de heer H. J. Thoolen, de initia tiefnemer tot dezen marsch, een woord van dank tot de aanwezigen had gericht, nam de heer Mr. Trapman namens het Carriilon-Comité het woord, die namens genoemd Comité den wandelaars een wel kom toeriep en hun een prettige wande ling toewenschte. Te precies 2.30 uur werd vanuit Oud- Hortuszicht de marsch aangevangen, wel kt* een zeer vlot verloop had en begun- sigd werd door ideaal wandelweer. Naast een groot aantal individueele wan delaars werd onder meer deelgenomen door 15 groepen, te weten: 6de Regiment Veld Artillerie: 64. Leid sche Burgerwacht: 26. Leidsche Politie: 24. AaL.O Oegstgeest: 18. Ned. Padvinders Groep I: 13. Prinsevlag, Sen.: 13. Ons Ge noegen: 13. Padvinders Alphen: 13. Oran- jo Garde Alphen: 12. B.V.L.: 12. Prince- vlag Jun.: 12. Burgerwacht Oegstgeest: 11. Oranje Garde Leiden: 11. H.B.S.-vereeni- ging Emtegéës: 11 en Leidsche Schaak- Wandelclub 11 personen. Niet onvermeld mag blijven de groep Roode-Kruis Colonne met 8 personen, wel ke evenals alle andere een keurigen in druk maakte. Op Zondag zijn 123 personen gestart, w.o. 5 groepen n.l.: L.W.S.V.: 20. Tooneel- vereeniging Cidreva: 18. Overschotje: 12. Meisjespadvindsters: 11. en Wandelclub Noordwyk met 10 deelnemers. Hoewel de ze dag wat het weer betreft minder pret tig was, werd met groote opgewektheid de marsch volbracht en konden over bei de dagen alle deelnemers aan den Caril lonmarsch de in uitzichtgestelde herinne ringsmedailles en groepsprijzen in ont vangst nemen. De door den heer Ten Cate Brouwer ter beschikking gestelde beker zal als blij vende herinering aan dzen marsch den Commandant van het Detachement 6de R.V.A., Kapitein Enklaar, voor het groot ste uitkomende detachement en mede als waardeering voor de prettiga samenwer king tusschen militair en burger element, worden aangeboden. Het Comité voor den Carillonmarsch, bestaande uit de heeren H. J. van Thoolen, K. W. Wijk, W. C. de Wekker en W. J. Hoogervorst dankt allen, maar vooral de pers, die in deze zoo heel veel voor het welslagen van dezen marsch hebben bij gedragen voor de hulp en steun, welke zij bij het organisesren van dezen marsch zoo spontaan machten onderwinden. Voor de bijzondere hulp, welke de leden van de L.W.S.V. hebben verleend, werd hun de lauwertak toegekend. OL YMPIA—QUICK* 0—3. Beide elftallen kwamen geheel volledig in het veld. Reeds zeer gauw bemerkte men dat beide partijen tegen elkaar opgewas sen waren. Quick kwam spoedig opzetten en door een run van den middenvoor volgde het eerste doelpunt. Olympia liet zich blijkbaar door het onportieve ruwe spel van Quick afschrikken. Het duurde dan ook niet lang of het tweede doelpunt voor Quick volgde. Kort hierna kwam de rust. Na de rust kwam Quick veel in den aan val, wat de achterhoede van Olympia veel werk bezorgde. Deze weerde zich danig, maar kon toch het derde doelpunt niet ver hinderen. Olympia was ook nog verschei dene malen in den aanval, doch dit leidde tot niets. Zoo kwam het einde met een 30 nederlaag voor Olympia. TEMPO II—ZUIDWIJCK 1—1. Zuidwijck heeft de compeitie fraai beëin digd door tegen Tempo gelijk te spelen en daarmede H.D.S. III en den competieleider (beslissingswedstrijd) een goeden dienst be wezen. Voor de rust was Tempo misschien iets in de meerderheid, wat gez en het stormvoor- deel geen verwondering hoefde te wekken. Van der Bijl verdedigde zijn doel op de be kerde manier, en ook de achterhoede, waar in Bon weer meespeelde, was goed op dreef. Een kleine aarzeh'ng werd haar ech ter noodlottig (10). Ook Zuidwijck on dernam gevaarlijke aanvallen, die enkele strafcomers opleverden, maar het beslis sende schot entbrak. Na de rust zette Zuidwijck alles op alles om den achterstand in te loopen. De gehee- le ploeg verdient lof voor het onvermoeid volhouden. Het Tempo-doel ontkwam ver- «vriii^enda mrien ternauwrmed aan een doorboring. Een schot van De Roo, juist te gen den paal, had zeker een beter lot ver diend. Uit een strafcorner. ongeveer 10 min. voor het einde scoorde Nater, na den bal zelf gestopt en even opgedreven te heb ben, op schiterende wijze den gelijkmaker. Beide doelen kwamen nog in gevaar, maar gedoelpunt werd er niet meer. De eindstand in de tweede klasse is: H. D. S. III 12 9 0 3 37—15 18 N. O. A. O. 12 8 2 2 39—12 18 Tempo II 12 7 3 2 26— 8 17 Zuidwijck 12 6 2 4 19—14 14 H D. S. IV 12 3 2 7 10—41 8 P T. T. 12 2 3 7 9—25 7 Aeolus II 12 1 0 11 15—40 2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11