VREESELIJK AUTO-ONGELUK !N ITALIË Bij de autorennen te Bologna reed een wagen op het publiek in MAANDAG 4 APRIL 1938 LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 1(P VALSCHE PLAATSKAARTEN VOOR HET STADION TE ANTWERPEN Groote zwendel aan het licht gekomen De politie te Antwerpen heelt ontdekt, dat tijdens den voorverkoop van plaats- kaarten voor het stadion, voor den voet balwedstrijd BelgiëNederland, welke ook thans zcoals telkenmale op de Keizer- lei en elders werd gedreven door opkoo- pers, valsche kaarten van tien en veertien francs in omloop waren gebracht. Onmid dellijk greep de politie in en stelde zich in verbinding met den organisator van den wedstrijd, den Belgischen Voetbalbond. Bijgestaan door rijkspolitie werden politie posten geplaatst bij de beide tribunes, waarvoor de valsche kaarten waren ver kocht, n.l. de blokken K. en X. Al spoedig hadden de politiemannen de zakken vol valsche kaarten en vele bezoekers, die misschien voor hoogen prijs een kaart hadden gekocht, moesten terugkeeren. Ver- scheidenen van hen gingen eens rondzien of zij misschien de opkoopers konden vin den en al spoedig kreeg de politie bericht, dat op talrijke plaatsen nog opkoopers hun handel dreven. De politie arresteerde hier op vijf personen, die vausche kaarten ble ken te verkcopen. De kaarten en het geld, dat de opkoopers voor hun valsche kaar ten hadden ontvangen, werd in beslag ge nomen. Op het politiebureau werden zij aan een streng verhoor onderwodpen en al spoedig bekenden zij, dat het hoofdkwar tier was gevestigd op de Keizerlei. De po litie deed hier onmiddellijk een inval en veertig personen werden naar het politie- budeau geleid. Hier bleek, dat velen van hen zelf misleid waren en dachten echte kaarten te verkoopen, zoodat 37 weer op vrije voeten werden gesteld. In totaal werden acht personen vastge houden, Belgen en Nederlanders. Uit het onderzoek is verder gebleken, dat de hoofdschuldigen zich vermoedelijk op Ne- derlandsch gebied bevinden en het onder zoek wordt verder in samenwerking met de Nederlandsche justite voortgezet. Naar schatting zijn vijfduizend valsche kaarten in omloop gebracht. JEUGDWEDSTRIJD BELGIë—NEDERLAND 1—7 De ontmoeting tusschen de juniorenploe- gen van België en Nederland is een aar dig voorspel geworden van de groote match tusschen beide landen. Het Nederlandsch junioresteam, dat en kele weken geleden te Rotterdam reeds zoo'n uitstekenden indruk heeft gemaakt, heeft zich ook nu weer voortreffelijk ge weerd. De verdediging was met dt spelers Mos terd, Biemolt en Klos zeer zeker sterker dan die, welke te Rotterdam speelde, ter wijl de middenlinie met Stam, Vroomen en Bergen een uitstekende partij voetbal demonstreerde. In de voorhoede liep het soms van een leien dakje, zo<?dat de Belgi sche verdediging er niet aan te pas kwam. Vooral de Boer, van Veen en de Harder weerden zich uitstekend en het groot aan tal doelpunten was in eerste instantie hun werk. Als men de verrichtingen van deze jeugdige spelers critisch gadesloeg, dan moest zelf de meest objectieve toeschou wer toegeven, dat het er met de toekomst van het Nederlandsche voetbal nog niet zoo donker uitziet. Nederland speelde het eerst tegen den wind in maar desniettegenstaande werden verscheidene aardige aanvallen opgezet, met het resultaat, dat de Hollandsche ploeg met rust een 3-^1 voorsprong had. Van der Vegt had Nederland de leiding gege ven, waarna Biemolt in eigen doel trapte. Uit een vrijen schop maakte de Boer er 21 van, terwijl van Veen uit een voorzet van de Harder den voorsprong tot 31 verhoogde. De voorhoede was het beste deel van de ploeg en het was alleen aan de slechte leiding van den scheidsrechter te danken, dat toen reeds de stand niet hooger was opgevoerd. In de tweede helft maakte de Harder er na uitstekend individueel spel 41 van, waarna de Boer, geholpen door den wind, het vijfde voor zijn rekening nam. De K. F.C.'er scoorde no. 6 en het was van Veen, die den eindstand op 71 bracht. Het was een snelle, aantrekkelijke voor- wedstrijd geweest, waarbij de toeschou wers, die reeds vroeg naar het Antwerper- atadion waren gekomen, van menig fraai staaltje voetbal hebben kunnen genieten. BRUSSEL—AMSTERDAM 3—2 Zaterdagmiddag is te Brussel voor een vrij talrijk publiek de voetbalwedstrijd BrusselAmsterdam gespeeld, een return wedstrijd van de ontmoeting Amsterdam Brussel, welke cp 26 Februari j.l. in het Olympisch Stadion in een 3O-overwin ning voor de Amsterdammers was ge ëindigd. Brussel heeft revanche genomen en ditmaal met 32 gewonnen, maar wij moeten er onmiddellijk bij vermelden, dat deze uitslag de verhouding niet geheel juist weergeeft. Een gelijk spel hadden de Amsterdammers zeker verdiend. In de eerste helft had Amsterdam het voordeel van den stevigen wind, waardoor zfj onmiddeJ.ijk ten aanval konden trek ken. De Belgen kwamen eenige malen in moeilijkheden, welke zij slechts ten koste van hcekschcppen konden oplossen, maar de Nederlandsche hoofdstedelijke ploeg wist hiervan geen profijt te trekken. Over het slg-meen speelde de Amsterdamsche ploeg heel wat beter dan de Brusselsche, er zat meer verband in het elftal. Na der tien minuten opende Bijl met een goed schot de score voor onze landgenooten, toen de Belgische achterhoede een blunder be ging, ev?n hierna moest Plenneveau door Lamoot vervangen worden, terwijl voor Fiévez reteds Vlaemynck meespeelde. Na eenigen tijd gingen de Brusselaren iets be ter spelen, zoodat er meer evenwicht in den wedstrijd kwam. Dit werd ook uitgedrukt in een doelpunt, dat Mondelé na een half uur spelen fabriceerde. Hierna kwamen de rood-zwarten weer meer in den aanval en toen Mertens een goed genomen hoekschop miste, was Bijl er direct bij om Amster dam de leiding te hergeven. In de tweede helft kreeg Brussel den wind in den rug en dat was dadelijk goed merkbaar. De gastheeren speelden ineens beter, zoodat Ferwerda enkele malen ach tereen in actie moest komen, maar hij kweet zich uitsekend van zijn taak. Na 18 minuten kwam Mondelé in het bezit van den bal, hij loste een hard schot, dat even wel door den wind van richting veranderd werd, de zal kwam bij Vlaemynck, die geen moeite had cm beide partijen op ge lijken voet te brengen. Een kwartier voor het einde gaf Van Calemberghe een uit stekenden pass naar Mondelé en deze wist Brussel de leiding te bezorgen, In doe Amsterdamsche ploeg viel voor al op het spel van Fedwerda, Van Stok ken, Boon, Draeger, Bijl en Gergman. ANTWERPENROTTERDAM 3—0 In een wedstrijd, waarin het spelpeil vooral van Rotterdamsche zijde maar zeer matig genoemd mccht morden, heeft het Antwerpsche elftal op het Beerschotterrein voor een weinig talrijk publiek een ver diende 30 overwinning op Rotterdam behaald, daarmede revanche nemend voor de in dit seizoen in de Maasstad gelegen nederlaag. In de eerste helft bracht het Rotterdam sche elftal er in enkele perioden nog wat van terecht, doch na de rust viel de ploeg geheel in elkaar. Dat het nererlaag met dubbele cijfers werd was te danken aan 't feit, dat de Belgische voorhoede-spelers zoo vriendelijk waren, talrijke zeer ge makkelijke scoringskansen door slecht schieten niet te benutten. In het Rotterdamsche elftal waren Kok als linksbuiten en Voormolen als midvoor bepaald zwak. De Korver zakte na de rust sterk af, terwijl de Haan als rechtshalf wel ijverige maar verre van doelmatig speelde. Lagendaal was nog de beste speler, en kele kogels van hem kwamen tegen lat en paal en hadden beter lot verdiend. De wijze waarop hij zijn medspelers den bal met afgemeten passes voor de voeten leg de, toonde aan, dat hij nog steeds een speler van groote klasse is. Van der Hei de en van der Horde begonnen uitstekend, maar toen na de pauze de Rotterdamsche middenlinie nergens meer was, werd ook hun taak te zwaar en kon de Belgische voorhoede herhaaldelijk door de verdedi ging heenkomen. Bij Antwerpen waren van den Bosch als rechtsachter, Gommers als spil en de Vries op de rechtsbuitenplaats de beste spelers. Het samenspel der gastheeren vlotte veel beter, zij waren over het agemeen ook iets sneller en alleen het slechte schieten was oorzaak, dat er niet meer doelpunten docr hen gemaakt zijn. In de eerste helft maakte Saeys het eer ste doelpunt, gevolgd door een prachtig schot van Wagner, dat raak was (20). Na de rust was het wederom middenvoor Wagner, die den stand verhoogde tot 30. Na Nederland tegen de Tsjechen. Voor 15.000 toeschouwers is gistermiddag te Bazel een voetbalwedstrijd tusschen Zwitserland en Tsjecho S^wakije in het kader van het tournooi om den Europa- beker gespeeld. De Zwitsers speelden een prachtige partij en wonnen tegen alle ver wachtingen in met 40 van de Tsjechen. Voor de rust hadden Monnard, Aebi en Grasri reeds voor een 30 voorsprong ge zorgd. In de tweede helft maakte Amado nog een doelpunt, terwijl de bal zelfs voor de vijfde maal het Tsjechische doel ver dween. Dit laatste doelpunt werd evenwel wegens off-side niet toegekend. Zooals bekend zuTen waarschijnlijk de Tsjechen, indien zij althans van Bulgarije winnen, op 5 Jani a.s. te Le Havre in de eindronde van het tournooi om het wereld kampioenschap tegen Nederland uitko men. JOEGO SLA VIE—POLEN 1—0. Gisteren is in de voorronde van het tour nooi om het wereldkampioenschap voetbal te Belgrado voor 25.000 toeschouwers de voetbalwedstrijd Joego SlaviëPolen ge speeld. De Joego Slaven, die. in October 1937 te Warschau met 04 verloren, na men op verrassende wijze revanche, door thans met 10 te winnen. Middenvoor Marianowitsch maakte na 26 minuten r de tweede he ft het eenige doelpunt van don wedstrijd. Niettemin plaatste Polen zich toch, dank zij het betere doelgemid- delde, in de eindronde van het wereld- kampioenschapstournooi. Beide landen vormen namelijk een groep, waarvan er een naar de eindronde overgaat. De Polen zullen thans op 5 Juni a.s. Toulouse tegen Brazilië moeten spelen een plaats in de kwarteindstrijden. OOSTENRIJK—DUITSCHLAND 2—C Voor 60.000 toeschouwers is gistermiddag een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen een Oostenrijksche p'oeg en het Duitsche nationale elftal. De Oostenrijkers wonnen met 20, dank zij doelpunten va Sinde- lar en Sesta in de tweede helft. De Oosten rijkers, die thans in het ,-Fachamt Fuss- ball" van de „Deutscher Reichtsbund für Leiberübungen" zijn opgenomen, waren voortdurend in de meerderheid. TIEN DOODEN, ZESTIEN GEWONDEN De internationale wedstrijd voor ra ce-automobielen over duizend mijl, welke gisteren voor de twaalfde maal is verreden, heeft een tragisch verloop gehad. De wagen met de Italiaansche coureurs Bruzzo en Mignanego is te Bologna op het rechte traject tus schen Porta Zambori en Porta Mas- racella met volle vaart door tot nu toe onbekende oorzaak op het publiek in gereden, dat in dichte rijen langs den weg stond geschaard. Hierbij werden tie personen, waaronder zeven kinde ren, gedood en zeventien gewond. De beide coureurs werden eveneens ernstig gewond. Nader wordt gemeld, dat het ongeluk ge beurde doordat de auto slipte op de tram rails, welke ter plaatse over den straat weg loopt. EEN TWEEDE ONGELUK MET ZES GEWONDEN Tijdens den wedstrijd heeft zich nog een tweede ongeluk voorgedaan, na melijk te Ferrare, waar eveneens een der wagens in het publiek trecht is ge komen. Hierbij werden zes tosschouwers ge wond. Biondetti winnaar. De start geschiedde gisternacht te Bres cia, vanwaar de 140 deelnemende wagens tusschen 2 uur en half zes vertrokken voor het 1621 K.M. lange traject. Dit liep over Bologna, Florence, Livorno, naar Rome en weer terug over Grosseto en langs de overs van de Adriatische zee naar Bolog na, Rimini, Ravenna, Ferrare, Rovigo, Pa dua en Brescia. De weg van Bologna naar Florence leid de over den Sutapas door de Apennijnen. In de groote sportwagenklasse werd het een tweestrijd tusschen Alfa Romeo en De- lahaye, welke op het eerste deel van de route ten gunste van het Italiaansche merk beslist werd. Pintacuda, de winnaar van het vorige jaar, bereikte de controle te Rome in den absoluut snelsten tijd met een gemiddelde uursnelheid van 141.27 K.M. waarmede hij beslag legde op den door Mussolini beschikbaar gestelden beker. Biondetti en Dusio (beiden eveneens Alfa Romeo) volgden hem. Farina, die dezelf de fabriek vertegenwoordigde, moest na een klein ongeluk den strijd staken, even als Comotti (Delahaye) die een banddefect had. In de internationale tweeliterklasse zon der compressor waren het de vier Duit sche wagens, die het eerst in de Italiaan sche hoofdstad arriveerden, met den Prins zu Schaumburg aan het hoofd, die een ge middelde uursnelheid noteerde van 119.7 K.M. Behalve deze wagens was er van de acht deelnemers in deze klasse slechts nog een Fiat overgebleven, die 48 minuten na de Duitschers te Rome aankwam. Nadat Rome was gepasseerd, kreeg Pin tacuda moeilijkheden met de verbranding in zijn motor, hetgeen zich vooral deed gel den by het klimmen en afdalen in de Ape- nijnen. Het gevolg was, dat hij de leiding niet kon behouden en eenigszins afzakte. Biondetti verkreeg daarmede den kop en slaagde er in in den nieuwen recordtijd van 11 uur 58 min. 29 sec. en met een ge middelde uursnelheid van 135.391 K.M. als eerste over de eidstreep te gaan. Voor Pin tacuda, Dusio en Dreyfus. In de internationale sportwagenklasse werd de Engelschman Fane met B. W. M. winnaar in den t.jjd van 13 uur 36 min. 19 sec. Gemiddelde uursnelheid 119,165 K.M. De gedetailleerde uitslag luidt: Groote sportwagenklasse: 1. Biondetti (Italië) met Alfa Romeo 11 uur 58 min. 29 sec. Gem. uursnelheid 135.391 K.M. 2. Pin tacuda (Italië) met Alfa Romeo, 12 uur 31 sec.. Gem. uursnelheid 135.009 K.M. 3. Du sio (Italië) met Alfa Romeo 12 uur 37 min. 31 sec. Gemiddelde uursnelheid 128.415 K.M. Internationale sportwagenklasse. Tot 2000 ccm (zonder compressor). 1. Fane (Enge land) op B. M. W. 13 uur 36 min. 19 sec. Gem. uursnelheid 119.165 K.M. 2. Prins zu Schaumburg (Duitschland) op B. M. W. 13 uur 38 min. 52 sec. Gem. uursnelheid 118.794 K.M. 3. Uli Richter (Duitschland) op B. M. W. 4. Graaf van der Mühle (Duitschland) op B. M. W. TWEE DOODELIJKE ONGE VALLEN BIJ BRANDEN- BURGSCHE TERREINR1T Onder zeer slechte weersomstandigheden, het regende en hagelde, terwijl een storm over de wegen raasde, is gisteren de Bran- denburgsche terreinrit voor automobielen en motorrijwielen gehouden. Gedurende 90 K.M. ging het over gewone wegen, doch daarna moest men dwars door het land schap. Zóó slecht waren de verschillende omstandigheden, dat de eerst binnenkomen de nog anderhalf uur later aankwam dan bepaald was. Tydens den rit deden zich nog twee on gevallen met doodelijken afloop voor. Op een der wegen kwam een motor met zij span door de hagel te slippen en kwam in botsing met een juist stilhoudende auto. De zijspanrijder Schumann werd hierbij ge dood. Ten gevolge van bandenpech sloeg ook nog een auto midden op een veld over den kop, waarbij de bestuurder, Hochmut, om het leven kwam. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden waren: Eerste klasse. ArsenalCharlton Athletic 22; Black poolPrestonNorth End 10; Bolton WanderersLeeds United 00; Brent fordGrimsby Town 61; Derby County Portsmouth 10; EvertonWest Brom- wich Albion 53; Huddersfield Town- Liverpool 12; Leicester CityMiddles brough 01; Manchester City—Chelsea 10; SunderlandStoke City 11; Wol verhampton WanderersBirmingham 32 Arsenal 35 17 9 9 67—38 43 Wolverh.ton 34 17 8 9 55—43 42 Middlesbrough 35 18 6 11 63—51 42 Pres. N: End 35 13 14 8 55—40 40 Brentford 36 16 8 12 59—49 40 Charlt. Athl. 33 14 11 8 55—38 39 Bolton Wand. 35 12 14 9 55—47 33 Sunderland 35 12 14 9 48—50 38 Derby County 35 14 9 12 59—70 37 Leeds United 35 11 14 10 55—57 36 Stoke City 35 12 10 13 53—50 34 Blackpool 34 13 8 15 50—54 34 Liverpool 34 12 9 13 53—57 33 Chelsea 34 11 10 13 54—57 32 Leicester City 35 11 10 14 4655 32 Everton 35 13 4 18 63—66 30 W. Brom. Alb. 34 11 8 15 57—61 30 Manch. City 34 11 7 16 59—63 29 Birmingham 34 6 17 11 43—49 29 Portsmouth 35 9 11 14 50—61 29 Hudd. Town 35 12 5 18 42—61 29 Grims. Town 35 8 12 15 42—62 28 Tweede klasse. Aston VillaManchester United 30; Blackburn RoversBury 21; Bradford Sheffield United 51; ChesterfieldLuton Town 52; FulhamNottingham Forest 20; Norwich CityStockport County 1 0; Plymouth ArgyleNewcastle United 21; Sheffield Wednesday—Coventry Ci ty 21; SouthamptonBurnley 00; Swansea TownBarnsley 00; West Ham UnitedTottenham Hotspur 13. D. C. L.—U. V. S. 3—1. Zaterdagmiddag speelde U. V. S. haar laatsten wedstrijd tegen D. C. L., welke wedstrijd op verzoek van de Rotterdam mers te Leiden werd gespeeld. Het is een slecht besluit van het voetbalseizoen ge worden; vooral U. V. S. speelde een erbar melijk slechten wedstrijd. Van vierde klas se:s zou men beter spel moger verwach ten. We moeten eerlijk bekennen, dat de Leidenaans wel erg zijn tegengevallen, want geen der spelers deed ook maar eeni ge moeite om er iets van te maken. En zoo waren de Rotterdammers vrijwel steeds meester van het terrein. Slecht schieten van hun zijde deed meerdere doelpunten uitblijven. De gasten wonnen den toss en kozen den wind in den rug. Dadelijk oefenden zij een sterk overwicht uit en met kunst en vlieg werk hield de Leidsche verdediging stand. Er was ongeveer 25 min. gespeeld toen de rechtsbuiten van D. C. L. op een goeden voorzet van den linksbuiten toeliep en den bal in het Leidsche doel kopte (10). On middellijk daarna ontstond weer een ge vaarlijke situatie voor het Leidsche doel en door getreuzel eenerzyds en zich af houden anderzijds kon de rechtsbinnen den voorsprong vergrooten (20). Tot aan de rust bleef de stand onveranderd. Na dë hervatting leek het aanvanke'ijk of U. V. S. zich volledig zou herstellen. Reeds na 5 min. kwam uit een der vele U. V. S.- aanvallen van den voet van v. Leeuwen het eerste tegenpunt (2—1), dat echter te vens het laatste was, wan onmiddellijk begon het geknoei weer, dat tot het einde werd volgehouden. De rechtsbuiten van D. C. L. benutte nog een fout van de U. V. S.-verdediging en kopte 31 in. ALPHEN IL.V.B.-ELFTAL 1—1. Twintig minuten voor het einde gestaakt. Een tochtje naar het A.V.V.-terrein be hoorde nu juist gisterenmorgen niet tot de aantrekkelijkheden. Storm en hagelvla gen striemden de slechts weinige bezoekers om de ooren.... en toch werd er gevoet bald, als men het ten minste aldus nog noemen mag. De storm maakte ten eenen- male balcontrole onmogelijk, zoodat het maken van doelpunten aan Fortuna werd overgelaten. Hoewel Alphen het spel voor het meerendeel in handen had, wist zij voor rust dit overwicht slechts in één doelpunt uit te drukken. Toen in de twee de helft het L.V.B.-elftal wist gelijkt te maken, moest de strijd al spoedig wegens Tiet ongunstige weder worden gestaakt KON. NEDERL. VOETBALBOND. Internationaal: Antwerpen: BelgiëNe derland 11. Antwerpen: België jun.Ned. jun. 1—7. AFDEELING II ?e klasse A: DCLUV3 3—1. Uit tiet katholieke kamp DE REGEN SPELBREKER EN VOSTA NOG GEEN KAMPIOEN „Onze Gezellen wint en „Graaf Willem" weer onderaan De eerete Zondag van April zal een Zondag wezen, die zal heugen, 't Was wat men zoo noemt „bar weer", zooals men wel midden-winter of in het hartje van den herfst verwacht. Bijna de helft der eerste klasse wedstrijden kon niet dcorgaan en zoo bleef o.m. de beslissing inzake het kampioenschap van het Oosten nog uit. In West II slaagden Onze Gezellen erin Leonidas met niet minder dan 61 te klop pen en daardoor haar puntenaantal cp ne gen te brengen, waardoor Graaf Willem weer onderaan staat. HBC 18 13 3 2 62—33 29 Santpoort 18 11 2 5 5234 24 SJC 17 8 5 4 51—41 21 Spartaan 18 8 4 6 4029 20 Excelsior 17 8 2 7 5042 18 DHL 18 8 2 8 47—39 18 Lecnidas 18 6 3 7 41—56 15 TYBB 18 5 4 9 37—62 14 Onze Gezellen 17 3 3 11 35—50 9 Gr. Willem 17 4 3 11 32—62 8 In de 2e klasse B hsbben de hekkeslui- ters zich kranig geweerd. Zoowel Oliveo als Wilhelmus wisten beide haar wedstrijd te winnen. Oliveo boekte n.l. een 42 zege op GDA en Wilhelmus zond DONK met een 50- nederlaag naar Gouda terug. Thans staat Aeolus weer onderaan. VVP 16 13 2 1 68—31 28 BI. Zwart 16 12 1 3 52—24 25 GDA 16 10 2 4 53—33 22 DONK 16 6 1 9 41—48 13 VEP 16 5 3 8 43—54 13 VVL 16 5 3 9 33—47 13 Wilhelmus 15 3 4 8 28—39 10 Oliveo 15 4 1 10 37—47 9 Aeolus 16 3 3 10 24—29 9 De overige afdeelingen. In afd. Zuid I werden alle drie vastge stelde wedstrijden uitgesteld. In afd. Zuid II hield SDOUC haar laatste kans krampachtig vast. Zij versloeg Vcgido met 62 en heeft thans evenveel punten als VOSTA, dat den wedstrijd tegen NEO niet zag doorgaan. Altior won van WG en Quick zag zich op eigen terrein beide punten ontnomen door Huihuizen. Vosta 20 13 5 2 57—28 31 SDOUC 21 14 3 4 57—27 31 Lobith. Boys 21 9 5 7 5045 23 VDZ 20 9 3 8 51—47 21 Vogido 19 9 2 8 47—45 20 Quick 22 9 2 11 47—52 20 Huihuizen 20 8 3 9 46—56 19 Archilles 21 9 1 11 41—54 19 Altior 21 7 4 10 41—40 18 NEO 20 6 5 9 39—42 17 EMOS 20 7 3 10 32—39 17 WG 21 3 4 14 34—57 10 In West I besloot de kampioen Volendam de competitie door een klinkende 70 op NEA. Wilskracht slaagde er in er nog een punt by te halen door een gelijk spel te gen HMS Volendam 18 13 2 3 71—29 28 WA 18 12 1 5 51—33 25 HMS 17 8 5 4 47—28 21 VVZ 17 5 8 5 32—31 18 1 GVO 17 6 5 6 31—29 17 EMM 18 7 3 8 35—46 17 De Meer 16 5 3 8 28—42 13 Wilskracht 17 4 5 8 28—39 13 NEA 18 3 6 9 28—52 12 WY 18 3 4 11 24—45 10 De uitslagen Zuid II le klasse: SVBKolping 26, MuloDongen 34. Oost le klasse: SDOUCVogido 60, Al tiorWG 21, QuickHuihuizen 23. West I le klasse: VolendamNEA 70, HMS—Wilskracht 1—1. West II le klasse: LeonidasOnze Ge zellen 16. 2e klasse B: Oliveo—GDA 4—2, Wilhel- nusDonk 51 Clubnieuws der Kaih. Sportvereenïgingen R.K. Sportver. „Docos" Docos I heeft in het restant van den wedstrijd tegen v. Nispen I den stand dub bel blank weten te houden, zoodat de eind uitslag 24 is voor Docos. Hierdoor heeft Docos I twee kostbare puntjes binnenge haald. Over den wdedstrijd het volgende: v. Nispen won den toss, zoodat deze den sterken wind in het voordeel koos, wat in ait half uur spelen en zeer groot voordeel was. Als Docos heeft afgetrapt, ondernemen zij direct een aanval, maar deze wordt afgeslagen. Docos' achterheede krijgt het hard te verantwoorden. Keer op keer moet /ij daadwerkelijk optreden. Eenige gevaar lijke Docos-aanvallen leveren niets op. Een prachtige kopbal van den v. Nispen-mid- voor gaat rakeling over. v. Nispen kemt geweldig opzetten. Eenige corners op het Docos-doel leveren ook niets op. Heel Do cos staat in de laatste tien minuten te ver dedigen, doch plotseling cr.derneemt de Docos-voorhoede nog een gevaarlijken aanval, maar deze levert niets op. Heel Docos zwoegt om den stand blank te hou den. Onder groote spanning blaast de gced leidende scheidsrechter het einde en elf zeer verheugde Docos-spelers zoeken de kleedkamer op, want twee zeer kostbare puntjes zijn binnen. Den laatsten wed strijd ook winnen jongens en jullie zijn veilig. Hierna volgde nog een uur spelen om de supporters wisselbeker. Deze werd door v. Nispen met 42 gewonnen, zcodat zij nu definitief eigendom werd van v. Nispen Docos IV speelde haar laatste competitie-

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10