Isspl VRIJDAG 1 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. Het gaat nu werkelijk ten einde raken met de winterproducten. Het aantal aanvoerders kan nauwelijks de 20 meer halen. Het voornaamste product is nog de waschpeen, waarvoor den laatsten tijd een toenemende vraag was, vooral op die dagen, dat er eenige vraag was voor export. Op die dagen ging de prijs ook naar boven waardoor zelf is gekocht tot 1.85 per kist van 20 kg. Meestal varieer de de prijs tusschen 1.00—1.50 per kist. Deze prysverhooging is ongetwijfeld een gevolg van de verminderde aanvoer, hier en elders. Met kroten gebeurde wat zeker niet verwacht werd. Het geheele seizoen door had dit product een beste prijs opge bracht en ieder verwachte zeker geen prijs verlaging. Toch ging sinds vorige week de prijs aanmerkelijk naar beneden en was de noteering voor de gewone grovere sorteering van 2.00—2.75 per 100 kg. Fijne kroten waren in 't geheel niet gevraagd. Al is het gewas van kroten in het algemeen niet best geweest, de totale uitkomst is ze ker bevredigend. Van het artikel Witlof was er dit seizoen een zeer matige aanvoer, Gelukig, want de prijs lokt niet aan. Deze was voor de goede soort van f 6.007.10 per 100 kg. Op de tuinen is er thans volop bedrijvigheid. De mooie dagen in begin Maart hebben de tuinders vroeger dan nor maal het geval is, op den kouden grond aan den gang gebracht. Geen wonder, alles is erg vroeg. Als in de laatste week van Maart ai tulpen op de open velden begin nen te kleuren, denkt men allicht werke lijk in de lente te zijn. Maar al begint 21 Maart de lente, meestal is het om dien tijd nog geen lente. Doch zooals gezegd, thans is alles vrij vroeg, en dit heeft ook tot gevolg, dat de bloemen trqjckers een slechte maand Maart achter den rug hebben. Alles was in enke'le dagen in bloei doch mede vanwege de groote massa niet te verkoo- pen. Bovendien was alles te snel gegroeid en dientengevolge niet van de beste kwa liteit. Er is aan de veilingen een zeer groot kwantum bloemen, ook van goede kwaliteit, doorgedraaid. Hiervan kwam een groot gedeelte voor afkeuring in aan merking, zoodat de opbrengst uit de wa renhuizen bedroevend is geweest, en aan gezien ales in korten tijd weg was, bleef er geen gedeelte over die het vorige goed kon maken. Voor den bloemenhandel is de maand Maart daarom slecht geweest. Rectificatie. De opbrengst van de bloemkool over 1937 aan'de veiling der tuinbouw-vereeniging „Katwijk aan den Rijn" bedraagt 130.930, gemiddeld 7.77. LISSE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Woensdag 6 April a.s., des na middags om 2 uur, ter behandeling van de navolgende punten: 1. Behandeling van een bezwaarschrift, ingediend tegen de voorge nomen wijziging van het uitbreidingsplan der gemeente, voor zooveel betreft terrei nen, gelegen tusschen de Gladiolenstraat cn den Broekweg. 2. Vaststelling van: a. de wijziging van de bebouwingsverordening voor de gronden in het uitbreidingsplan der gemeente Lisse; b. de wijziging van het uit breidingsplan der gemeente met betrekking tot terreinen, gelegen langs den Stations weg en tusschen de Gladiolenstraat en den Broekweg; c. een verordening, regelende den aard der bebouwing en het gebruik van gronden, gelegen in een gedeelte der be bouwde kom der gemeente Lisse, ten noord oosten van den Stationsweg. 3. Verzoek van diverse grondeigenaren in het buurtschap „de Engel" om de bij het uitbreidingsplan der gemeente behoorende voorschriften, in zake landelijke bebouwing, te laten ver vallen. 4. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van het perceel Heereweg 406, eige naar Th. Bakker, bewoner H. Wiedouw. 5. Verkoop van een perceel grond langs de Gladiolenstraat tusschen de gemeente en den heer G. van Houten Sr. 7. Vaststelling van een. nieuwe algemeene politie-verorde- ning voor de gemeente Lisse. 8. Ingekomen •tukken en mededeelingen. Onbewoonbaarverklaring. Burg. en Weth. stellen den Raad dezer gemeente voor de woning, staande op het perceel ka dastraal beeknd gemeente Lisse, sectie B. no. 1036, plaatselijk gemerkt Heereweg no. 406, eigendom van Th. Bakker, alhier en bewoond door H. Wiedouw, onbewoonbaar te verklaren. Deze woning is, blijkens een uitgebracht rapport van den deskundige, geheel ongeschikt ter bewoning en is ook niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbaren staat te brengen. Verkoop terrein. Burg. en Weth. stel len den Raad dezer gemeente voor aan den heer C. M. Jonkman te Hoogkarspel een perceel grond te verkoopen gelegen langs de Gladiolenstraat, totaal ongeveer 48.15 Meter, tegen den prijs van ƒ4.50 per Me ter, komende de kosten van overdracht voor rekening van kooper. Uitbreidingsplan. Tegen de voorgeno men wijziging van het uitbreidingsplan, vcor zooveel betreft terreinen, gelegen tus schen de Gladiolenstraat en den Broek weg, is bezwaar ingebracht door den heer J. Moolenaar, alhier, die opmerkt, dat een hem in eigendom toebehoorend perceel grond, gelegen langs de thans geprojecteer de straat, bij tot standkoming van de voor genomen wijziging geheel waardeloos wordt. Hij verzoekt niet tot de wijziging over te gaan of hem eventueel schadeloos te stellen. Burg. en Weth. stellen den Raad dezer gemeente voor het bezwaarschrift voor ken nisgeving aan te nemen, omdat deze wij ziging plaats heeft op terreinen, die alleen de gemeente Lisse in eigendom toebehoo- ren en de heer J. Moolenaar voornoemd ook langs de thans geprojecteerde straat geen terreinen bezit, die zijn eigendom zijn. Tegen de voorgenomen wijziging van het uitbreidingsplan langs den Stationsweg zijn geen bezwaren ingekomen. Burg. en Weth. stellen den Raad dezer gemeente voor-te besluiten bovengenoemde wijzigingen onveranderd vast te stellen, overeenkomstig de daarbij behoorende plat- cegrond-teekeningen, alsmede tot de wij ziging van de bebouwingsverordening voor de gronden in het uitbreidingsplan der ge meente Lisse en een verordening, regelende den aard der bebouwing en het gebruik van gronden, gelegen in een gedeelte der be bouwde kom der gemeente Lisse, ten noord oosten van den Stationsweg vast te stellen. H. K. W. De Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, afd. Lisse, hield onder presidium van den heer J. H. van der Voet, een ledenvergade ring in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond. Voor deze vergadering was als spreker uitgenoodigd de heer Boersma, lid van het Hoofdbestuur, die zou bespreken, wat de taak is van den hoofdarbeider in het tegenwoordige bedrijfsleven. Ingekomen was een schrijven van het Bondsbestuur omtrent een actie om op Za terdagmiddag om 8 uur de winkels te slui ten en een vrije middag in de week. De eerste stap zal zijn een oproep hiervoor te doen aan alle winkelbedienden en zoo mo gelijk ook aan het publiek. De leden wer den door den voorzitter opgewekt om aan deze actie hun volle aandacht te schenken en hiervoor propaganda te maken. Een dankbetuiging was ingekomen van de afdeeling Hillegom voor de wteun aan de candidatuur van den heer C. van Dam. De heer Boersma hield hierna zijn lezing over het onderwerp „wat de taak is van den hoofdarbeider in het tegenwoordige bedrijfsleven". Spreker noemt het moeilijk om voor de bloembollenstreek een propa ganda redevoering te houden, omdat in deze streek het organisatieleven is geper- fectionneerd. De H. K. W. heeft veel tot stand gebracht voor alle takken, welke de H. K. W. omvat. Spreker wijdde hierover breedvoerig uit. Krachtige actie is gevoerd om salarisver betering te krijgen voor de winkelbedien den. Spreker wees op de actie, welke bij de ingekomen stukken is behandeld. De ge meenteraden zullen worden verzocht om deze actie te steunen; spreker hoopt dat Lisse's Gemeenteraad te dezer zake ook zal medewerken. De laatste tijd is de ordening van het bedrijfsleven aan de orde van den dag. Hoe reageert men op deze ordenende ge dachte. De vakorganisaties zullen blijven het vrije controleerende orgaan op de bedrijfsraden. Het orgaan waar de initia tieven worden genomen zullen zeker blij ven de vakorganisaties. Het is evenwel van groot belang dat de leden zich aan sluiten bij hun vakorganisaties. Typeerend is, dat bij de ingestelde bedrijfsraden, de hoofdarbeiders niet zijn ingesteld. De vak organisaties zullen blijven werken om ook deze groep in de bedrijfsraden te doen ver tegenwoordigen. De pogingen van de Rivib noemt spreker geheel verkeerd en hier wordt geen goe den weg gevolgd. Men moet de geuite wenschen vervuld zien te krygen door de organisaties, die toch werken voor de hoofd arbeiders ook. Men moet eerste krijgen een sterke vakorganisatie, om zoodoende effect te verkrijgen bij de werkgevers voor de belangen van de leden. Door H. K. W. is reeds veel gedaan, ook op gebied van pen- sionneering der bedienden. Het hoofdbe stuur is steeds actief, doch deze materie is niet eenvoudig en moeilijk. Spreker meen de te moeten waarschuwen tegen een or ganisatie als de Rivib en wees op den juis- ten weg van den katholieke bedienden om eendrachtig toe te treden tot de H. K. W. De rechtspositie van de bedienden of hoofd werkers in de bloembollenstreek is nog verre van goed. Deze rechtspositie dient allereerst te worden verbeterd, om daarna over te gaan tot de regeling van een pen sioenregeling. Wij hebben te strijden voor de emancipatie van de hoofdarbeiders. Sluit U daarom aan bij de H. K. W., de or ganisatie, waarbij iedere katholieke hoofd arbeider zich heeft aan te sluiten. Een discussie over dit onderwerp volgde hierna, welke zeer geanimeerd was. De voorzitter dankte den heer Boers ma voor zijn goede en duidelijke uiteenzet ting. Bestuursverkiezing volgde. Aftredend waren de heeren J. H. van der Voet, voorzitter, J. Langelaan, penningmeester en C. Bon, 2e secretaris, die bij enkele candi- daatstelling werden herkozen. Na rondvraag volgde de sluiting door den voorzitter. Pluimveeteelt. De Pluimvee- en Ko nijnenteelt vereeniging „Lisse en Omstre ken" hield een vergadering in het gebouw ,.De Vereeniging" onder voorzitterschap van den heer W. F. Daudeij. De voorzitter deelde mede, naar aanlei ding van een schrijven van het Hoofdbe stuur, dat de nationale Jubileumtentoon stelling niet zal worden gehouden op 28 en 29 December, zooals eerst was besloten, doch op 26 en 27 December 1938. De kascommissie deelde bij monde van den heer Jac. Hoogkamer mede, dat boeken en bescheiden van den penningmeester vol komen in orde waren. Vervolgens werd de gebruikelijke verlo ting gehouden, welke nog een saldo van 4.75 opbracht. Na rondvraag volgde slui ting. Geboren: Klazina Elisabeth, d. van J. M. van der 'Meij en H. Randsdorp Cornelia Maria, d. van G. van der Zon en H. P. Heemskerk Willem, z. van J. M. Willemsen en N. Hordijk Dirk Johan, z. van J. de Lange en C. J. van den Berg. Ondertrouwd: J. Gardenier 25 j. te Lisse en B. F. Kostka 27 j., te 's-Graven- hage. Overleden: Petronella Theodora van der Hoorn 23 j. Geertje van der Zwet 75 j., wed. van F. van der Voet. Gevestigd: A. Maas van Westzaan M. J. Jelierse van Heemstede C. Heij- mans van 's Gravenhage G. J. W. Pijn- acker uit Beverwijk. •^Vertrokken: A. H. van der Tang naar Haarlemmermeer W. Tol naar Heemstede J. Hoebe naar Oude Niedorp. NOORDWIJK In de kerk door een beroerte getroffen. Gisterenavond, bij den aanvang van het plechtig sluitingslof ter eere van den H. Jozef, werd de reeds bejaarde weduwe J. Berkhout, wonende in de Molenstraat al hier, in de kerk plotseling door een be roerte getroffen. Nadat zij door den ijlings ontboden dokter Visser, geassisteerd door kapelaan Sluys, de pastorie werd binnen gedragen en haar aldaar het H. Oliesel werd toegediend, overleed zij vrij spoedig daarna. Begrijpelijkerwijze veroorzaakte dit tra gische sterfgeval eenige opschudding on der de in de kerk aanwezige parochianen. Gemeenteraad. Op Donderdag 7 April aa., des middags te drie uur, komt de raad dezer gemeente in openbare vergadering byeen. De langen agenda vermeldt de na volgende punten: 1. Onderzoek geloofsbrief en beëediging, nieuw benoemd raadslid J. G. van Eeden. 2. Mededeelingen. 3. Inge komen stukken. 4. Vaststelling notulen. 5. Verslagen a: commissie van toezicht op het lager onderwijs; b. vleeschkeuringsdienst. 6. Voorstel tot toekenning van weezen- rente. 7. Goedkeuring rekening weeshuis 1937. 8. Voorstel inzake verzoek om sub sidie voor uitzending kinderen naar Vacan- tiekolonie. 9. Voorstel tot deelneming in het waarborgfonds voor een schaaktournooi. 10. Voorstel tot vermindering van de pacht voor de consumptietent op het strand over 1937. 11. Voorstel tot verhuur van land aan den Heerenweg. 12. Voorstel tot wijzi ging van het besluit tot aankoop van grond naby den vuurtoren; en eventueel: voorstel tot het tijdelijk in erfpacht nemen van de zen grond. 13. Voorstel inzake electrificatie vuurtorenplan en verbetering van den stroomtoevoer naar Noordwijk aan zee. 14. Crediet voor het maken van een muziek- podium. 15. Voorstel inzake uitbreiding straatverlegging. 16. Crediet voor aanschaf fing van een olietank bij het pompstation der waterleiding. 17. Voorstel inzake ver zekering van gemeentegelden. 18. Voorstel to't wijziging van de verordening op het beheer der bedrijven. 19. Voorstel tot wijzi ging der Bouwverordening. 20. Voorstel tot wijziging van de verordening op de hef fing van schoolgelden. 21. Voorstel tot toe kenning van een bijdrage aan de school voor buitengewoon lager onderwijs „St. Liduina" te Leiden. 22. Voorstel tot het heffen van opcenten op de hoofdsom der gemeente fondebelasting. 23. Advies inzake voorstel centrumgemeente Vleeschkeuringsdienst tot wijziging van het keurloon. 24. Voorstel tot wijziging van de verordening „Gemeente politie Noordwijk". 25. Voorstel tot wijzi ging van het besluit tot geslotenverklaring van wegen voor het verkeer. 26. Voorstel tot wijziging en aanvulling van het „Amb tenaren-reglement. 27. Voorstellen tot wij ziging van de algemeene politieverorde ning: a. in verband met mobilisatie; b. in verband met verkoop kunstmatig gekleur de bloemen. 28. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegrooting 1938 en verhoo ging opcenten personeele belasting. 29. Wij ziging van de gemeentebegrooting 1937. Exploitatie parkeerterrein aan N. Boule vard. Naar wy vernemen hebben B. en W. besloten de exploitatie van het parkeer terrein aan den Noord Boulevard voort te laten zetten door den heer Jan van Kan Jr., op dezelfde wijze als waarop wylen zijn va der zulks exploiteerde. De werkloosheid. Op 30 Maart j.l. be droeg het aantal bij de arbeidsbeurs alhier ingeschreven werkloozen 507, dit is 54 min der dan 14 dagen daarvoor en 15 minder dan verleden jaar omstreeks dit tijdstip. Hiervan zyn 290 landarbeiders, 85 vis- schers, 26 timmerlieden, 25 opperlieden, 17 chauffeurs en 64 verdeeld over diverse andere beroepen. Voorts staan er 55 vrouwelijke werkloo zen ingeschreven, waaronder 43 dienstbo den. Sluiting 2-jarige aïg. Tuinbouw- wintercursus. In een der lokalen van de R.K. Jongens school had op eenigzins officieele wijze de sluiting van den twee-jarigen algemeen en tuinbouwwintercursus plaats, zulks in tegenwoordigheid van den directeur der K.J.C. alhier, onder wier auspiciën deze cursus staat, den rijkstuinbouwconsulent Ir. K. Volkersz, de commissie van toezicht op dezen cursus en de beide leeraren de heeren van Schaik en de Wildt. Nadat den leerlingen door beide laatstgenoemde leer aren een soort examen was afgenomen, reikte Ir. Volkersz aan den geslaagden persoonlijk de diploma's uit, hetgeen ver gezeld ging van een korte toespraak. Ook de directeur der K.J.C., kapelaan C. A. Watervis, hield een toespraak, in het bijzonder dankzeggend den heer Volkersz voor de steeds door hem betoonde belang stelling. Een der leerlingen, P. van Leeuwen, bood hierna den leeraren een stoffelijk blijk van waardeering aan Het getuigschrift „met voldoend resul taat" verwierven L. A. Janson, H. C. Jan- son, W. Heemskerk, P. van Schie Mzn., P. van Schie Wzn., A. Sprayt, M. Spruijt, A. van Went en A. Plug. Een bijzondere on derscheiding in den vorm van het getuig schrift „met goed resultaat" verwierven C. de Monije, P. van Leeuwen en F. Boo gaards. Eén leerling moest worden afge wezen. Nog vernamen wij, dat in October a.s. wederom een tweejarige aJgemeene tuin bouw-win tercursus zal worden geopend. Overbodig te vermelden, dat deelname daaraan voor de schoolvrije jeugd niet al leen zeer interessant en nuttig, maar vooral in dezen aan vakkennis zoo hooge eischen stellenden tijd, uitermate aanbevelens waard is. Avondteekenschool. Donderdagavond had in de Ambachtteekenschool de prijsuit reiking plaats aan de leerlingen van deze teekenschool, terwijl tevens een groote ex positie was samengesteld van werkstukken, in twee groote leslokalen. Namens het be stuur van de Maatschappij van Nijverheid, sprak de heer Lieferink een woord van welkom tot de vele belangstellenden, in het bijzonder tot Burgemeester v. d. Mortel. Hierna bracht de directeur der school, de heer de Kleer, verslag uit van het afgeloo- pen cursusjaar. Dank zij de zeer goede in schrijving voor het le leerjaar werden de lessen aangevangen met 41 leerlingen, ter wijl het jaar werd beëindigd met 38 leer lingen, de beoefende ambachten waren als volgt: 19 timmerlieden, 10 schilders, 7 met selaars, 3 metaalbewerkers, 1 loodgieter, 1 stucadoor. Aan 5 leerlingen kon een getuig schrift van dezen 5-jarigen cursus worden uitgereikt en wel aan: D. v. Delft, B Schul- te, G. v. d. Niet, W. Hazenoot en D. Hoo naard.. Bevorderd werden van le naar de 2e klas: P. Barnhoorn, J. v. Engelen. J. v. d. Niet, E. Vink, A. Hogendam, J. v. Leeu wen, H. v. Tilburg, J. J. Sluis, H. Dekker, twee leerlingen werden niet bevorderd. Van 2e naar de 3e klas: J. Buschman, P. Schrier, Kr. v. Duin, niet bevorderd 2 leer lingen. Van de 3e naar de 4e klas: J. de Bes, A. Bon, H. Commandeur, J. Hoogstraten, P. Duindam, J. v. d. Hoorn, A. v .d. Loo, J. Mesker, B. v. Kesteren. Van de 4e naar de 5e klas: Jac. Vink, M. Hoek en Joh. Duin dam. Door het gemeentebestuur was men weer ln de gelegenheid gesteld, om aan de ijve rigste leerlingen een belooning uit te rei ken, waarvoor dank werd gebracht aan dit college. Aan de navolgende leerlingen werd een prys, bestaande uit gereedschappen, toege kend: le klas le prijs E. Vink, 2e J. v. Leeuwen, 3e H. v. Tilburg. 2e klas le prijs J. C. Buschman, 2e P. Schrier. 3e klas le prijs J. Mesker, 2e A. v. d. Loo, 3e A. Bon. 4e klas 2e prijs Joh. Duindam. 5e klas le prijs G. v. d. Niet, 2e D, v. Delft, 3e B. Schulte, 3e D. Hoonaard. Voor trouw be zoek ontvingen nog een belooning: E. Vink, J. v. Leeuwen, A. v. d. Loo, J. v. Engelen, J. v. d. Niet, J. C. Buschman, Kr. v. Duin, A. Bon, J. Mesker, H. v. Tilburg en J. J. Sluis. Nadat de burgemeester deze prijzen had uitgereikt, sprak hij waardeerende woor den tot besturen en leerlingen en verklaar de vervolgens de tentoonstelling voor ge opend. De heer C. G. J. Alkemade Sr. bracht dank aan den burgemeester voor diens woorden. Ook dankte spr. den directeur, den heer de Kleer en de leeraren, de heeren Bakker, de Lange en de Water, aan wie hij gaarne de belangen der school aanbeveelt. Waar de wet voor vestigingseischen voor het Bouwbedrijf nog wel eenigen tijd op zich zal laten wachten wilde spr. toch mededeelen, dat als de doorvoering wordt aangekondigd het bestuur zeker maatregelen zal nemen om bij de leerlingen der school zooveel mogelijk de benoodigde kennis dezer ves tigingseischen bij te brengen, om zoodoen de een fundament te leggen voor haar ver dere ontwikkeling. Hierna maakten allen een rondwandeling om de vele honderden werkstukken in oogenschouw te nemen, uit de bezichtiging waarvan wij de con clusie trokken, dat er hard gewerkt is. Ook heden is de tentoonstelling voor iederen belangstellende geopend. NOORDWLIKERHOUT Mishandeling. Zekere M. alhier, die met de K. op diens erf ruzie had, is door deze laatste met een hakmes bloedend aan het hoofd verwond. Dr. H. uit Lisse ver leende geneeskundige hulp, terwyl door de politie proces-verbaal is opgemaakt. Dit muisje kan voor de K. nog wel eens een staartje hebben! Geboren: Hubertha Jacoba, d. van A. Berg en G .C. van der Voort Wilhelmina Hubertha Johanna, d. van C. A. Berbée en H. F. de Groot Cornelia Helena Maria, d. van N. H. Hogervorst en D. M. Warmer dam Agnes Wilhelmina Christina, d. van M. C. Kokkelkoren en J. J. Rijnbeek Jo hanna Francisca, d. van G. J. Keyzer en A. H. Oostdam Wilhelmina Christina, d. van W. de Winter en Th. Wynands Petrus Ui- colaas, z. van J. Hulsebosch en C. Spigt Petrus Jozef Maria, z. van J. N. Duiven voorden en C. B. Turnhout Magaretha Clasina Geertraida, d. van C. H. J. Comijn en J. A. Buschman Quirina Josephina, d. van J. van der Meer en W. J. van der Togt Maria Johanna, d. van J. F. Willemse en M. M. Warmerdam Anna Clara, d. van G. J. van Tongeren en B. H. Kamp Johannes Wilhelmus Petrus, z. van Th. M. Bader en Maria J. Meeuwissen Maria Petronella Marina, d. van J. A. Braat en A. M. Hertogh. Gehuwd: J. B. W. Winnemuller, 26 j. en A. W. van den Burg 23 j. Overleden: Aaltje Amperse 60 j., echtgenoote van A. Griekspoor Wilhel mus Meeuwissen 26 j. C. M. van Dongen 49 j., echtgenoote van K. L. van der Veek H. C. Bakker 25 dagen Joh. Th. Duy- venvoorden 37 j. P. P. Zuyderveldt 48 j., echtgenoot van H. de Jager Jac. van den Berg 68 j., weduwnaar van A. Smit Joh. van der Klugt 63 j., echtgenoot van M. A. Warmenhoven. OEGSTGEEST Bloembollencultuur. De afd. Oegst- geest van de Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur kwam in „den Burcht" te Leiden in vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer A. C. Hendriksen. Na opening werden de notulen vastgesteld en eenige ingekomen stukken na bespreking, voor kennisgeving aangenomen. De aan de orde gestelde behandeling van den beschrijvingsbrief voor de as. alg. ver gadering gaf ditmaal weinig stof tot be spreking. In hoofdzaak betrof dit het finan- cieele gedeelte, waarbij eenige leden hun teleurstelling uitspraken over de aange brachte versterkte luidspreker-installatie. Tot afgevaardigden naar de alg. vergade ring werden gekozen de heeren G. J. Hoo- gervorst en A. v. Varik en als plaatsver vangers de heeren A. Boekee en W. Boekee. Bij de rondvraag werden o.m. in bespre king gebracht de tot stand gekomen regee- ringsmaatregelen, waarvan het gevolg is, dat diverse kweekers in zorgelijken toe stand zijn gekomen, of op onbillijke wijze werden behandeld. Uitvoerig werd hierover gediscussieerd. Na verloting sloot de voorzitter de laatste vergadering van dit seizoen en wenschte de leden de komende maanden een goede uit komst voor het gewas toe. Wit-Gele Kruis. Genoemde afdeeling hield gisterenavond haar jaarvergadering in „St. Willibrord". De belangstelling was zeer matig, waarover de voorzitter bij de opening dan ook zijn teleurstelling uitsprak. Voorts verwelkomde spr. den nieuwen G. Adv. Pastoor Looijaard en hoopte, dat de Pastoor vele jaren de raadsman der ver eeniging mag zijn. De heer J. van Noord bracht een welverzorgd jaarverslag uit, waarin o.m. dank werd gebracht aan Zus ter Humiliana voor haar zegenrijk en op offerend werk. Door haar werden afgelegd 4281 bezoeken aan 453 patiënten. In het wijkgebouw zijn ontvangen 638 bezoeken door 208 patiënten; 19 personen maakten gebruik van de hoogtezon met 80 bestralin gen. Uit het magazijn zijn geleend 260 ver- plegingsartikelen. In Mei werd opgericht een vereeniging E,H.B.O. en heeft de heer- G. F. den Dubbelden als afgevaardigde van het Wit-Gele Kruis zitting in het bestuur. De oefeningen voor E.H.B.O. worden door dr. Hendr. Leemhuis geheel belangloos ge leid. Door bemiddeling der afdeeling zijn gedurende het geheele jaar voor drie kin deren de vervoerbewijzen betaald van de N.Z.H.T.M. voor het bezoeken der school B.L.O. te Leiden. Het ligt verder in de be doeling der afdeeling om het werkpro gramma uit te breiden en te beginnen met T.b.c.-bestrijding, doch dan is het noodig over te gaan tot vorming van een fonds. In verband hiermede zullen alle pa rochianen niet-leden binnenkort een circu laire ontvangen, waarin zij worden aange spoord lid te worden der afdeeling. De penningmeester rapporteerde den fi- nancieelen toestand. Er bleek eeri nadeelig saldo over 1937 van f 17.49. Bescheiden en boeken werden door de heeren Kerkhoff en A. Onderwater nagezien en in orde bevon den. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren J. v. d. Putten en C. Paardekoo- per, werden herkozen. Bij de rondvraag, die overigens niets belangrijks opleverde, dankte Pastoor Looijaard voor de sympathieke woorden bij de opening gesproken. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7