STADS NIEUWS „THE LANDER LADIES' VRIJDAG 1 APRIL 1938 OF. LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 PROF. DR. J. M. JANSE t Ond-hoogleeraar in de plantkunde aan de Leidsche Universiteit In den ouderdom van 78 jaar is te Zeist overleden prof, dr. J. M. Janse, oud-hoog leeraar in de plantkunde aan de Leidsche Universiteit en cud-directeur van het Bo tanisch Laboratorium alhier. Jacobus Marinus Janse, werd 9 Februari 1860 te Middelburg geboden, studeerde aan de H.B.S. te Amsterdam en werd op 20- jarigen leeftijd aan de gemeentelijke uni versiteit te Amsterdam als student in de plant- en dierkunde ingeschreven. Hij pro moveerde aldaar den 4den December 185 tot doctor in de plant- en dierkunde op een proefschrift getiteld: „De medewer king der mergstralen van de watedbewe- ging in het hout". Na zijn promotie was hij tot 1889 bij prof. dr. W. F. R. Suringar assistent in de botanie. Het volgend jaar vertrok hij naar Ned. Indië, alwaar hij tot 1899 chef was der He afdeeling van 's Lands Plantentuin en der botanische laboratoria te Buitenzorg. Bij koninklijk besluit van 17 Maart 1899 werd hij benoemd tot hoogleeraar in de plantkunde aan de Leidsche universi teit, als opvolger van prof. dr. Suringar, die in Juli 1898 overleden was. Het hoog- leeraarsambt aanvaardde hij den lsten No vember 1899 met een inaugureele rede, ge- tield: „De voeding der hoogere planten". Toen het nieuwe botanisch laboratorium in de Nonnensteeg alhier, dat naar zijn denkbeelden en aanwijzingen in de jaren 19041906 gebouwd was, gereed was ge- bomen, hield hij bij de ingebruikneming daarvan den 28sten October 1908 een be langwekkende rede. Gedurende den academischen cursus 19131914 was hij secretaris van den Aca demischen Senaat en in het daarop volgen de jaar rector magnificus der Leidsche Uni versiteit, als hoedanig hij op den 340sten verjaardag der Leidsche Hoogeschool, den 8sten Februari 1915, een rede hield over: „Ben physiologisphevergelijking tusschen plant en dier". Aan het einde van den cur sus 19291930 werd prof. Janse wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd eervol ontslag verleend. Behalve de hierboven reeds genoemde van zijn hand verschenen wetenschappelij ke geschriften zijn talrijke verhandelingen van zijn hand verschenen in het Duitsche Jaarboek voor Wetenschappelijke Botanie, in de Ann ales du Jardin botanique de Bui tenzorg, in de Verslagen der Kon. Acade- wie van Wetenschappen, Teysmannia, enz. Vooral zijn van zijn hand bekend een drietal werken, in de Mededeelingen van 's Lands Plantentuin verschenen tusschen ae jaren 1891 en 1898. Zijn onderzoekingen betroffen behalve de ziekten van tropische gewassen vooral het tdansport van water door de planten en de polarisatie verschijn selen bij planten. Prof. Janse was ridder derde klasse in de Orde van St. Anna van Rusland. De begrafenis zal a.s. Maandagmiddag plaats hebben op de nieuwe algemeene be graafplaats te Zeist. VEERTIGJARIG JUBILEUM STATIONSCHEF W. C. LEGERSTEE. Op bescheiden wijze is heden het veer tigjarig ambtsjubileum van den stations chef, den heer W, C. Legerstee, herdacht. De jubilaris en zijn echtgenoote werden hedenmorgen te 10 uur op zijn bureau ont vangen, waar de chef-commies, de heer J. W. F. Kuijk, namens het geheele personeel den jubilaris toesprak. Spr. herinnerde er aan, dat de heer Le gerstee dezen dag ongemerkt had willen laten voorbijgaan, doch het personeel van Leiden en Warmond was van meening, dat een huldiging niet achterwege mocht blij ven. Men wilde evenwel ook verdere ruchtbaarheid aan het jubileum geven, slechts was de N. Z. H. T. M. er van in kennis gesteld. Spr. wees er vervolgens op, dat de heer Legerstee sinds Sept. 1936 in Leiden gesta- tionneerd is. Gedurende zijn ambtelijke loopbaan heeft hij vele. ups and downs meegemaakt en veel is er in die jaren van hem- gevraagd. Waar in alle takken van dienst „reorganisatie" op het programma staat, daar wordt vooral veel van een hoofd van dienst gevraagd. Gelukkig is de chef, die op zijn personeel kan vertrouwen, maar het personeel geeft dit vertrouwen den heer Legerstee gaarne en het wil trach ten de hem nog restende dienstjaren in al les ter wille te zijn. Ook mevr. Legestee feliciteerde spr. met het jubileum van haar man en hij hoopte, dat zij, wanneer hij eenmaal pensioen zal hebben, nog vele jaren met hem van een welverdiende rust zal mogen genieten. Spr. overhandigde mevr. Legerstee een bouquet bloemen en den heer Legerstee een fraaie leeslamp met toebehooren, een bloemstuk en een album met de namen der schenkers, vervaardigd door den heer Buitendorp. De heer D. M. v. d. Vijver bood namens de N. Z. H. T. M. eveneens een bloemstuk aan, waarna de heer P. L. Hessing namens de Ned. Ver. voor Spoor- en Tramwegper soneel een woord van gelukwensch sprak. Spr. wees er daarbij op, dat hij in den heer Legerstee bij het z.g. klein overleg, steeds een gewillig oor vond, hetgeen voor de be trokkenen van veel belang is. Hij dankte hem ook hartelijk voor de betoonde billijk heid en rechtvaardigheid bij het geven van adviezen aan de directie. De heer Legerstee zegde hierna vriende lijk dank .voor de goede wenschen, harte lijke woorden en geschenken, waarna al len hem de hand drukten. DE SPORTFONDSEN. Naar wij vernemen heeft de nieuwe Raad van Toezicht van de afdeeling Leiden van de N.V. Sportfondsanbaden te Amster dam gisteravond een onderhoud gehad met de directie. Naar aanleiding van deze bespreking zal de Raad van Toezicht in de tegen heden avond in den foyer der Stadsgehoorzaal be legde vergadering een voorstel doen be treffende het percentage, dat de directie wenscht uit te betalen aan de spaarders, die hun geld terug willen hebben. INTERNATIONAAL STUDENT SERVICE. Gisteren op den laatsten dag der hier ter stede gehouden I. S. S.-conferentie, werd de vergadering geleid door prof. H. Th. Fisher. Twee onderwerpen, welke voor de geheele zienswijze op het vraagstuk van de opvoeding van belang zijn, kwamen aan de orde. Sir Abdul Qadir gaf een korte inleiding over Education and economie conditions. Bij den relatief grooten vooruitgang, wel ke in het onderwijs in Indië de laatste 20 jaar heeft plaats gehad, bestaat er een groote hinderpaal voor een verderen snel len vooruitgang, n.l. het geld vooral streek- en plaatselijke autoriteiten zouden op dit punt veel meer kur.nen doen. In de theorie voelt een ieder voor ver plicht lager onderwijs, maar ook dit kan door gebrek aan geld niet doorgaan. Spr. poneerde de stelling, dat het pro bleem van de opvoeding in Indië voorna melijk een economisch probleem is. Ook ten aanzien van het hooger onderwijs geldt dit, al is 't op andere wijze: de werkloos heid onder de gegradueerden is groot; de gemeenschap is niet in staat deze een pas sende betrekking te geven. De omgekeerde opvatting, door prof. Schrieke geformuleerd, kwam in de leven dige discussie naar voren: de economische basis voor een groot aantal intelectueelen is er nog niet, zooals de werkloosheid laat "zien. Wanneer we een parallel trekken met de ontwikkeling in Europa in de 2e helft der 19e eeuw, dan treffen wij daar een veel hoogeren levensstandaard aan. Wanneer er een beperkte som voor op voeding uit te geven is, moeten wij dan de massa ontwikkelen naar Europeesch voorbeeld of ons voorshands beperken tot een élite? Over deze twee punten werd men 't niet geheel eens, maar door de bespreking werd wel een verheldering verkregen door de verschillende motieven, die bij de handha ving der standpunten naar voren gebracht werden. Het andere grondleggende probleem be sprak prof. dr. C. C. Berg, n.l.: De funda- menteeele beteekenis van den godsdienst in de Oostersche opvoeding." Juist dit in z'n geheel wilde prof. Berg betwijfelen, al kan het waar zijn in be paalde gevallen en omstandigheden. Spr. gaf in een overzicht van dé opvoe ding in de primitieve gemeenschap hier voor de adstructie. In zijn slotbeschouwing gaf prof. Berg drie maatregelen aan, welke een koloniaal bestuur zal moeten nemen om de drtge- wenschte gevolgen van den import van mo derne Westersche gedachten zooveel moge lijk te beperken. Ten eerste worde het onderwijs in de nationale taal gegeven, door onderwijzers uit de gemeenschap zelf. Tén tweede worde het geven van hooger onderwijs toevertrouwd aan die cultureele gemeenschappen, welke een type van reli gie hebben, waarin de godsdienst een cen trale plaats inneemt, want zulk een type komt meer overeen met de primitieve cul tuur dan een neutraal. Ten derde worde geen vreemde onderwij zers aangesteld zonder een zoo goed mo gelijke studie gemaakt te hebben van de inheemsche cultuur en de voornaamste trekken van de primitieve gemeenschap. Het zakelijke gedeelte van de conferen tie werd besloten met de bespreking van de vraag of een voortzetten van het hou den van deze conferentie gewenscht was en welke veranderingen in den opzet aange bracht moesten worden. Hiermede was deze eerste conferentie be ëindigd, die een eerste poging van de I. S. S. was, om Engelsche, Britsch-Indische, Ne- derlandsch-Ipdische en Ned. Studenten sa men te brengen ter bespreking van alle belangrijke onderwerpen en ook onder de ze groepen het persoonlijk contact tot stand te brengen. De slotbijeenkomst. De slotbijeenkomst van de I.S.S.-confe- rentie is gisteravond gehouden in een der zalen van het Rijksmuseum voor Volken kunde, welke bijeenkomst een eenigszins plechtig karakter droeg, doordat ze werd tijgewoond door een aantal genoodigden. Hiertoe behoorden de burgemeester van Leiden, tevens president-curator der Leid- MEDEDEELING „ZOMERZORG' Vanaf HEDEN optreden van het J Beroemde Dames-Orkest Comp. Dir. RODERIC LANDER. DE DIRECTIE. I sche universiteit mr. A. van de Sande Bakhuyzen, de secretaris van curatoren mr. jP. J. Idenburg, prof jhr. mr. dr. W. J. M. yan Lijsinga, raadsheer aan het Hof ■«•an' Internationale Justitie, dr. W. H. as- sers, directeur van het Rijksmuseum voor Volkenkunde, alsmede de leider van het wetenschappelijk personeel van dit museum verschillende hoogleeraren uit Leiden en van; elders en vrijwel alle deelnemers aan de conferentie, waarvan vele vrouwelijke studenten in flatteuze nationale (Indonesi sche) kleederdracht. De bijeenkomst werd geopend door prof. baron van Asbeck, die woorden van welkom sprak en er onder meer op wees, dat aan oeze conferentie vertegenwoordigers van crie werelddeelen hebben deelgenomen nl. van Europa, Azië en Afrika. Deze confe rentie heeft meer succes gehad, dan con ferenties den laatsten tijd veelal te beurt valt. Deze conferentie althans heeft ertoe n eege werkt, om elkander beter te leer en begrijpen. In alle opzichten is deze con ferentie een werk des vredes geweest, welke menschen en volken nader tot elkaar gebracht heeft. Spr. gaf vervolgens het woord aan den Indqnesischen student, den heer Daroes- man, die een inleiding gaf tot de drie dansnummers, door Indonesische studen ten uitgevoerd. Namens de deelnemers aan het congres, nam vervolgens Sir Abdul Qadir uit Lon den het woord, die woorden van dank sprak voor de groote gasvrijheid te Lei den genoten en prof. van Wijk en zijn mede-leden huldigde voor de organisatie van deze conferentie. Namens de studenten sprak hierna de uit Indië afkomstigs student Ojba woorden van dank voor de ontvangst en spr. gaf de verzekering, dat ons land en Leiden een zeer prettigen indruk op alle studenten heeft gemaakt. Prof. dr. N. van Wijk sprak hierna niet alleen namens het Nederlandsch Comité, maar ook namens de ge'heele International Student Service de sluitmgsrede uit van de conferentie. Spr. wenschte de conferen tie geluk met het behaalde succes. Waar de volgende I.S.S.-conferentie ge houden zal worden in Engeland of im Indië of elders, is nog niet bekend, maar spr. hoopt, dat ons land opnieuw de ge legenheid zal krijgen de conferentie te ont- vangen, dit beteekent dan eveneers, dat cit Leiden zal zijn. Het Nederlandsch Comité en de secretaresse zal zich dan op dezelfde wijze weer gaarne met de organi satie belasten. In een zijzaal werd hierna een thee aan geboden, waarna het museum werd bezich tigd. ZILVEREN JUBILEUM. J. B. DE MINJER. Heden herdenkt de heer J. B. de Minjer zijn zilveren jubileum als exploitant van het bekende hotel-, café-restaurant „Cen traal" aan de Breestraat. Hoewel eerst hedenmiddag door den ju bilaris receptie werd gehouden, mocht hij toch in den loop van den dag reeds over- talrijke bewijzen van belangstelling ontvan gen. Tientallen bloemstukken van klan ten, van collega's, van leveranciers, schrif telijke en telegrafische gelukwenschen van organisaties en particulieren legden er ge tuigenis van af, dat de heer de Minjer goed staat aangeschreven bij velen. DE LEIDSCHE CARILLON-MARSCH WORDT EEN SUCCES Meer dan 500 Leidsche deelnemers heb ben zich reeds van een kaart voorzien, ter wijl velen te kennen hebben gegeven zeer zeker aan den marsch te zullen deelnemen. Ter bevordering van de goede marsch- orde en ter vergemakkelijking van de con trole, kunnen uitkomende detachementen cn groepen van meer dan 10 personen, de deelnemerskaarten aan een der startbu reau inleveren. De leider ontvangt alsdan érr kaart voor het geheele detachement of de groep. Na terugkomst worden de ingenomen kaarten, voorzien van de vereischte con trole-merken, alsmede de bijbehoorende medailles en groepsprijs, voor zoover mo gelijk direct uitgereikt. De afmarsch heeft, zooals' bekend, plaats vanuit Oud-Hortuszicht; op Zaterdag tus schen 2.30 en 3 uur, en op Zondag te '2 uur nam. De wandelaars worden op Zaterdag tus schen 5.30 en 6.30 uur nam. over de Bree straat en op Zondag tusschen 5 en 6 uur nam. over het Rapenburg terugverwacht. Aan den start zijn nog kaarten ver krijgbaar. Het Adelaarsjong. De Tooneelgroep „Het Masker", Dir. Ko Arnoldi, zal op Vrijdag 8 April a.s. in den Leidschen Schouwburg één enkele opvoe ring geven van „Het Adelaarsjong" (L'Aiglon van Edmond Rostand) ter her denking van het 200ste optreden van Else Mauhs in haar glansrol van den Hertog van Reichstadt. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 2893. J. C. van Schaven- dijk. Leiden, Garenmarkt 46. Expeditie. Vaa onze Adverteerders LINGERIEHUIS VAN HEUZEN. Het Leidsche filiaal van v. Heuzen's lingerie- en tricotagehuis is met ingang van heden verplaatst van Haarlemmer straat 44 naar Haarlemmerstraat 25. De firma bezit 46 filialen in Nederland. Te Utrecht is het hoofdkantoor gevestigd, al waar ook de weverij en confectiefabriek zijn ondergebracht. De groote voorraad lingerieën en tricotages komt hier wel bijzonder goed uit, terwijl het nieuwe re clame-systeem gisteren reeds in onze cou rant geannonceerd 10 pet. korting op de gekochte artikelen, d.w.z. bij 10 gulden 1 gulden terughet ongetwijfeld wel zal doen. DE WERKLOOSHEID De daling blijft voortgaan Het werkloozencijfer over de afgeloopen week toont gelukkig weer eenige daling. Van het totaal van 4238 is het aantal nu gekomen op 4094, verdeeld als volgt: bouwvakarbeiders 793, fabrieksarbeiders 190, kantoorpersoneel 185, hotel-, café-per soneel 60, houtbewerkers 157, kleermakers 70, kappers 7, schoenmakers 12, land- en tuinbouwarbeiers 109, metaalbewerkers 559, sigarenmakers 22, technici, opzichters 41, textielarbeiders 321, transportarbeiders 947, typografen 79, vcedingsmiddelenarbei- ders 241, vrouwen 227, totaal 4098. Op 31 Maart 1937 was het aantal 4638, op 24 April 1936 4623. Benevens 79 gedeeltel. werkloozen. ZIE VERVOLG STADSNIEUWS PAG. 14. Acadepil«sm.ieuws LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Inwerking van hydrazine, methylhydrazine en dimethul- hydrazine op enkele halogeen-nitrobenzo- len", de heer B. Vis, geboren te Dirks- land. Tot arts, mej. J. D. C. Polet, Eindhoven en de heeren G. C. J. Kiemeney, Den Haag, H. de Lange, Kethel, H. Neeb, Den Haag. J. P. Haring, Scheveningen. Geslaagd: Doctoraal examen Rechten: de heer H. v. d. Heide, Den Haag. Doctoraal examen Indisch Recht: de heer J. P. A. van Balle^oyen de Jong, Goes. Candidaatsexamen Rechten: de heer J. F. Taat, Boskoop, en Mej. A. Benoist, Den Haag. Artsexamen le gedeelte: Mej. A. C. Rêeser, Roterdam, en de heeren M. J. A. Loriê, Roterdam. J. S. Bedet, Goes. Laatste berichten KIND OVERHEDEN NABIJ VOORSCHOTEN Hedenmorgen omstreeks 10 uur is door den sneltrein, die uit de richting Leiden kwam, tusschen Voorschoten en Den Haag, het 2-jarig zoontje van den los arbeider F. v. d. Wal overre den. Het kind werd ongeveer 200 meter met den trein meegesleurd en op slag gedood. AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Bestuurder gedood. Op den weg RuurloLichtevoorde is vanochtend omstreeks tien uur de expedi teur M. uit Beltrum met een vrachtauto, geladen met eieren, tegen een boom ge reden. De auto werd geheel vernield. De bestuurder is een kwartier na het ongeluk ter plaatse overleden. Toen het ongeluk geschiedde, had de auto een vrij groote vaart. Het slachtoffer was 28 jaar. TELEGRAMMEN TROEPEN UIT OOSTENRIJK TERUGGETROKKEN. Tsjecho-Slowakije kan ruimer ademhalen. LONDEN, 1 April. (A. N. P.). Volgens le Londen ontvangen berichten zijn belang rijke troepencontingenten, die 11 Maart naar Oostenrijk waren gezonden, naar Duitschland teruggekeerd. Deze maatregel, waardoor in zekeren zin weder een normale toestand wordt ge schapen, wordt in politieke kringen als een element v.an internationale ontspan ning beschouwd. Men is van oordeel, dat de handhaving van een waar bezettings leger, die door den binnenlandschen toe stand in Oostenrijk niet zou zijn gerecht vaardigd, een plotselingen inval in Tsje cho-Slowakije had kunnen doen vreezen. BarqerSïkc Stand LEIDEN. Geboren: Willem Robert, z. van A. M. W. Pitlo en P. Kors. Jonathan, z. van C. Roeloffs en M. Hendrikse. Ge- sina Johanna Theresia, dr. van J. J. L. Mulders en B. J. Meershoek. Johanna Geertruida Maria, dr. van G. M. Zwartjes en H. R. Müller. Ondertrouwd: H. P. Aniba, jm. 23 j. en J. M. Tisseur, jd. 23 j. G. H. M. Groenewegen jm. 28 j. en J. Q. M. Mei man, jd. 29 j. Gehuwd: I. Samkalden, jm. en O. J. Meijers, jd. Overleden: A. Keunen-Boersma, wed., 90 jaar. JAPANSCHE BERICHTEN VAN HET FRONT. TSINAN, 1 April (A. N. P.). In te genstelling tot de Chineesche berichten wordt van Japansche zijde gemeld, dat de Japansche troepen in Zuid-Sjangtoeng thans de geheele provincie in handen heb ben, met uitzondering van Itsjau, het laat ste steunpunt der Chineezen, dat ook ge heel omsingeld is. Gisteren heeft een Ja pansche afdeeling Sjangtsjeng, halverwege tusschen Itsjau en Taierhtsjwang, bestormd en genomen, zoodat de Chineezen uit Its jau niet naar het zuiden kunnen terug trekken. De afdeelingen, die langs den spoorweg Tientsjin—Poekau naar het zui den trokken en die, velke langs den Sjan- toengspoorweg oprukten, vereenigen zich thans. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 April. Vee. Totaal aanvoer: 998 runderen, 611 kalveren, 1984 schapen, 910 varkens, 8 paarden, 1 veulen, 20 bok ken of geiten, 30 zeugen. Prijzen per stuk: 14 stieren 200280,. schoon gewicht 62 —65 cent, handel matig; 228 kalf- en melk koeien 240—335, handel tamelijk; 568 varekoeien e. a. 150—210, handel vlug, 186 vette koeien 200290, 5274 cent, handel stroef, 30 vette kalveren 80—115, schoon gewicht 70100 cent, handel tame lijk vlug; 582 nuchtere kalveren 48, handel vlug; 150 vette scnapen 2534, 1200 vette .ammeren 1924, 574 weide- schapen 1522, en 40 lammeren handel zeer matig; 390 mestvarkens 2550, en 490 biggen 1622, handel stug; 8 paar den, 1 veulen, 20 bokken of geiten 27 handetl matig; 30 zeugen 60—85, handel stug. Kaas. Aanvoer 37 partijen waarvan 32 partijen Go.udsche kaas le soort 21 22 en 2e soort 1920, en 5 partijen Leid sche kaas le soort 19—21 per 50 kg. Handel traag. AARLANDERVEEN, 31 Maart. Eieren- veiiing. Prijzen: kippeneieren 2.402.70, eendeneieren 2.00—2.20 per 100 stüks. boter 6373 cent en kaas 2128 cent per pond. ALKMAAR, 1 April. Kaas. Aangevoerd: 64 stapels, zijnde 68.000 kg; Fabriekskaai kleine 21.50 en Boerenkaas kleine 22. per 50 kg. Handel stug. 's HERTOGENBOSCH, 1 April. Boter. Aanvoer 17.400 kg. Prijzen: Hoogste 1.33, laagste 1.29 en middel 1.31 per kg. LEEUWARDEN, 1 April. Vee. Aanvoer: 52 Enterstieren 65—17, 50 Twenterstie- ren 175335, 506 vette koeien 135270 per stuk,.4666 cent per kg.; 1874 melk en kalfkoeien 130—310; 282 pinken f 60 150, 15 vette kalveren 2575, 1271 nuchtere kalveren 3.00—6.50, 592 vette schapen 1230, 187 weideschapen 11 —21, 382 vette varkens 40—140 per stuk, 4855 cent per kg. 36 magere varwens 2450, 97 kleine biggen 1020 per stuk, 85 bokken of geiten, 73 paarden.. To taal aanvoer 5232 stuks. Kaas. Nagelkaas 9—11, Edammer kaas 2631. Aanvoer 1940 kg. Boter. Veilingboter 1.26 per kg. Aan voer 1 zesde en 1 twaalfde vaten. Com missie 78 cent. BOSKOOP, 1 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 60 106 cent, Wend'and 90120 cent, Hadley 80105 cent. Duisburg -.10, Briarclif 5070 cent, Butterfly 5085 cent, Rosa- landia 4075 cent, Florex 51 cent, Vier- landen 84 cent, Edith Helen 5084 cent, Aug. Noack 4056 cent, Rosa Mundi 60 cent, Azalea 1.20—2.00, Seringen 40— 75 cent, Rhod. Pink Pearl 6090 cent, Vi- burmum 16—47 cent, Anemonen 7 cent, Andromeda 17 cent,. Cërasus Hisaküra 1.702.70, Prunus triloba 914 cent, Clt- matis per stuk 1641 cen't, Clematis Prins Hand f 0.'Rhod. 40—50 'cent,- Hortensia 50-85 cent. IVISSELNOTEEKINGLN (AMSTERDAM* Londen. 8.96 ?/8l Berlijn 72.50 Parijs 5.53 Brussel 30.50 Zwitserlahd 41 41l/2 Kopenhagen 40 05 Stockholm 46 25 Oslo 45.071/., New York LSO^/g Praag 6.81 H H SCHILDERS f Rauw6 Lijnolie, p. afname van 50 Liter a t 0 20 p. Liter. .90. Groote partjjen Recour Z nkwit, chem zuiver loodwit, in ver zegelde bussen 50 kg. Stopverf per 50 kg. a f'4. Verispuiten en Crista! Enamels voor U\<r auto's en rijwielen, beter en goedkooper dan andere enamels. Vraagt prijsopgaaf Eiectrische Verf malerij A VAN DER KWAST Co. Leiden ,Te!el 995, Janvossensteeg 43-45-39

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3