STADS NIEUWS AGENDA Burgerlijke Stand DONDERDAG 31 MAART 1938 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 bijeenkomst der nietinmengings- subcommiss1e. LONDEN, 31 Maart. (A. N. P.). Onder voorzitterschap van lord Plymouth is he denmorgen in het Foreign Office een bij eenkomst gehouden van de subcommissie van het nietinmengingscomité. Sedert de laatste bijeenkomst, zeven we ken geleden, hebben alle groote mogend heden in beginsel het Britsche plan aan vaard voor de toekenning van beperkte belligerentenrechten aan beide partijen in Spanje, wanneer de terugtrekking der niét-Spaansche combattanten voldoende zou zijn gevorderd. Moeilijkheden en uitstel zijn echter ont staan bij de practische uitvoering dezer overeenkomst. De voorwaarden, die door de Duitsche en Italiaansche regeeringen gesteld werden, omvatten o. m. dat de Fransche grens gesloten zou worden, ter wijl de commissie het ook niet eens kon worden over de raming van het aantal buitenlandsche vrijwilligers aan beide kanten. Gedurende eenige weken zijn deze kwesties nu in particuliere besprekingen behandeld. Het resultaat is, dat Frankrijk er mede accoord gaat tijdelijk de grens te sluiten. Te Rome en Berlijn achtte men echter den tijd, gedurende welke de grens gesloten zou worden te kort om het moge lijk te maken een aanvang te maken met het terugtrekken der vrijwilligers. Tot zoo ver was men hedenmorgen ge vorderd, toen de bijeenkomst geopend werd. Men houdt 2ich thans bezig met te trachten een op'ossing te zoeken voor de meeningsverschillen, teneinde een uitweg uit de impasse te vinden. PROF. SCHMIDT NIET gearresteerd MOSKOU, 31 Maart. (A. N. P.). Het ge rucht, dat prof. Schmidt gearresteerd zou zijn, wordt tegengesproken. Prof. Schmidt bekleedt nog steeds de functie van chef van de administratie van den Noordelij ken zeeweg. BOSCHBRAND IN DE ARDENNEN. BRUSSEL, 31 Maart. (A. N. P.). Tus- schen Libramont en Bastogne in de Arden nen is een boschbrand ontstaan, waardoor een groote oppervlakte met jonge aan plant vernie'd is. Deze eerste boschbrand van dit jaar brak uit korten tijd nadat een trein door de aanplantingen gepasseerd was. Het langdurige droge weer heeft de bosschen uiteraard zeer brandbaar ge maakt. De schade wordt geraamd op ruim 50.000 gulden. Laatste berichten BENZINE VERVANGEN DOOR PETROLEUM. Proeven op Ypenburg. Hedenmiddag zijn proeven genomen door den bekenden vlieger J. K. Hoekstra met een vliegtuig, waarin de benzine vervan gen was door petroleum. De heer Hoekstra steeg in den loop van den ochtend van Ypenburg op met een Koolhoven-junior-toestel en bleef ongeveer 6 uur in de lucht. Om 3.25 uur daalde de machine op het ver van het clubhuis gelegen gedeelte van het terrein. De proeven hebben betrekking op een uitvinding van ir.' Arnold. De inspecteur van de luchtvaart, ir. van der Hyden, woonde de proeven bij. STEEKPARTIJ IN WOONWAGENKAMP In het woonwagenkamp aan de Nieuwe Kade te Arnhem heeft gisteravond laat een vechtpartij plaats gehad tusschen twee 13-jarige jongelieden, S. en G. genaamd. De ruzie ging om een meisje. Op een gege ven oogenblik trok S. een mes en stak G. daarmede in den rug, waardoor deze hoogst ernstig werd gewond. G. werd naar het ziekenhuis overgebracht. Waarschijnlijk is zijn ruggegraat gekwetst. S. is door de politie aangehouden en in het huis van bewaring ingesloten. VIER PERSONEN GEARRESTEERD WEGENS DIEFSTAL EN HELING Sedert geruimen tijd werden te Breda, Ginneken en Princenhage vele diefstallen gepleegd zonder dat de politie er in slaag de de daders op te sporen. Thans is het de Bredasche recherche gelukt de hand te leggen op den 21-jarigen de B. uit Breda en den 17-jarigen K. uit Ginneken, die 31 diefstallen hebben bekend, waarbij dynamo's, rijwiellantaarns,' sigaretten en eetwaren werdei gestolen. Voorts wer den nog gearresteerd de 17-jarige V. uit Breda, die verdacht wordt medeplichtig te zijn, en zekere B. uit Breda, wegens heling. Allen zijn ter beschikking van de justi tie gesteld. BURGEMEESTER VAN SLUIS. Bij K. B. van 30 Maart 1938 is met ingang van 15 April 1938 benoemd tot burgemees ter der gemeente Sluis: A. F. J. Aernoudts. De heer Aernoudts is directeur der N.V. „Het Zeeuwsche Landbouwhuis" en wet houder van Sluis. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 78 cent per kilogram. ST. AUGUSTINUS-VEREENIGING VOOR R.K. ONDERWIJZERS In de Jacobazaal van „Den Burcht" ver gaderde gisteravond om half zeven de St. Augustinus-vereeniging voor R.K. Onder wijzers. Na opening met gebed door den geest, adviseur, prof. P. Heskes, sprak de voorzit ter, de heer H. de Boer, een woord van welkom, waarbij hij een tweetal opmer kingen maakte. Uit het concept-jaarverslag is het spr. gebleken, dat Leiden van de 17 afdeelingen het slechtst is in vergadering- bezoek. Het lijkt spr. onmogelijk dat de afwezi gen in moeilijke tijden een grooten steun zullen zijn voor de vereeniging. Spr. geeft dit in overweging. De na te streven doel einden liggen op het gebied van wat tot het vereenigingsleven behoort, al is de be spreking daarvan niet altijd amusant. Door vergaderingbezoek wordt het nood zakelijke contact bewaard. Voorts deelt spr. mede, dat het afscheid van den heer Baak om diens gezondheids toestand geen openbare huldiging toeliet. Op den' afscheidlsavond hebben eenige heeren namens de vereeniging den heer Baak de hand ten afscheid gedrukt en een afscheidsgeschenk aangeboden. De heer Baak had verzocht allen zijn dank voor het geschenk over te brengen, wat spr. hierbij doet. De voorzitter heet vervolgens welkom eenige leden van den Bond van bijzon dere onderwijzeressen bij het voorbereidend lager onderwijs. De bespreking van het godsdienstonder wijs wordt vervolgd met de vraag of er tijd is voor een gcede behandeling van li turgie, Bijbelsche geschiedenis en kerkel. geschiedenis. Verschillende leden meenen, dat hiervoor geen t|jd bestaat. Prof. Hes kes zegt, dat men over het uitschrijven van de catechismus algemeen tevreden is. Er wordt voordeel in gezien. Wat de Bijbelsche geschiedenis betreft is het moeilijker. De zes halve uren voor gods dienst heeft men hard noodig. Het lezen van de Bijb. geschiedenis kan onder lezen worden ondergebracht, het vertellen in een der halve uren. Vertellen is noodza kelijk. Liturgie is volgens spr. niet zóó noodzakelijk dat het van de halve uren kan worden afgenomen. De liturg, hande lingen kunnen bij tijd en wijle worden ver teld, al naar gelegenheid zich voordoet. De zes halve uren voor de strikte geloofs waarheden zijn volgens spr. niet overda dig. De voorz. zegt liefst niet van een rege ling af te wijken. De zes halve uren kun nen niet worden uitgebreid, voor onder wijs van Bijbelsche geschiedenis buiten deze zes halve uren, bestaat geen gelegen heid. Een occasioneele behandeling van Litur gie acht spr. ongewenscht. Daarbij acht spr. het zeer jammer, dat er van de be handeling der kerkel. geschiedenis niets te recht komt. De heer Neefjes meent, dat er zulk een verdeeling te maken is, dat men een half uur Bijb. geschiedenis en een half uur kerkel. geschiedenis geven kan. Prof. Heskes zou de liturgie en de kerkel. geschiedenis niet als vak willen ge noemd zien. De voorz. wil deze vakken wel genoemd zien, maar als occasioneel onderwijs. De volgende formuleering wordt aan vaard: Het aantal uren te besteden aan gods dienst onderwas worde voor een gedeelte ook gewijd aan het geven van onderwijs in de Bijbelsche Geschiedenis. De verdere behandeling van dit vraagstuk zal in een volgende vergadering geschie den. Hierna had de vertooning plaats van de film „Heilige Banden", die door de aan wezigen, waaronder verschillende eerw. Zusters, met belangstelling werd gevolgd. De behandeling van de agenda der Alge- meene Vergadering gaf geen stof tot opmer kingen. Wel werden er door de afdeeling twee voorstellen gedaan aan de Algemeene Vergadering, welke als volgt werden gefor muleerd: 1. De Algemeene Vergadering spreke zich uit over de melkvoorziening op de scholen. 2. Het hoofdbestuur bevordere, dat het besmettingsgevaar-door-de-leerlingen onder de oogen worde gezien. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering werden aangewezen de dames A. en C. Omtzigt, van Egmond en Doove en de heeren Paardekooper, Vreeburg, Balsie- ben, Burcksen, van Heteren, Jagers en Castenmiller. Voor de K.O.V.-vergadering werden de drie eerstgenoemde heeren als afgevaar digden aangewezen. Hierna werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. „ST. RAPHAEL" Voor de retraite van 5 tot 8 April te Noordwijkerhout kunnen zich nog steeds gegadigden opgeven by het secretariaat! Het vertrek op Dinsdag 5 April is be paald 18.46 v.m. met de stoptrein. Het bestuur. Handelsregister K. v. K. W y z i g i n g: 6279. N.V. Automobiel handel Vreeken Schudel. Leiden, Papen- siraat 4 en 5b. N. Dir.: Jhr. W. H. van der Poll, Leiderdorp. Muziek HET CONCERTGEBOUWORKEST. Gala Jubileumconcert. Naar aanleiding van het gouden jubi leum van de instelling „Het Concertge bouw" concerteerde hier het Concertge bouworkest. Wat voor menigeen een groo te aantrekkingskracht zal gehad hebben. De attractie werd nog verhoogd door de orkestdirectie van prof. dr. Mengelberg, die zijn orkest op zóó meesterlijke wijze heeft aangevoerd en aan het woord gela ten. Leiden toonde aan, dat het de jaar- lijksche gelegenheid tot het hooren van het Amsterdamsch Orkest bovendien met Louis Zimmerman medewerkende als solist op prijs stelt. Als aanvang gold: Leonorie Ouverture no. 3. door den diri gent met onnavolgbaar meesterschap ge dirigeerd; door het orkest met onnavolg baar meesterschap gespeeld. Leonore no. 3, waarin de visie op het Presto-motief der le violen met zijn ontzaggelijken geest drift en aanzwellende kracht ons terdege beïnvloedde, bracht de zaal in verrukking. Dan volgde „de Pastorale", met poëzie en algeheele toewijding gespeeld. Hier werd de ydillische Beethoven getoond. De ze muziek is en blijft jong en levendig on der Mengelberg's handen. Beluister de le vensbeweging van een melodie; belichtin- tingen waarvan hem geen enkele onge zien of ongevoeld passeert. Geen rhyth- misch accent, dat niet wordt opgevangen. Veel bekoring gaat van zoo'n interpreta tie uit. Als er een melodie door dezen di rigent wordt belicht, dan is zijn eerste (ongeweten) werk de karakteristiek plas tisch te achterhalen en uit te beelden. De ze illusstratieve inwerking brengt als van zelf de exaltatie, de gedaante naar bui ten. Tot verheffing van geest brengt hij ons Beethoven bij, openbarend de diepe waarde van het werk. De dank voor deze interpretatie was meer dan groot. Na de pauze Richard Strauss met „Ein Heldenleben". Een werk opgedragen aan het „Concertgebouw-orkest te vens een werk, dat dr. Mengelberg essen- tieel-karakteristiek door en door begrijpt en waarvan hij de philosophische psycho logie verstaat. Mengelberg interpreteert alle karkteristieken hierin als even zoo veel motieven. Strauss grandioos geïnstru menteerd, maar enerveerenn werk ver mocht den dirigent wel zeer te beïnvloe den, en 't ontving door zijn leiding 'n zeer sterk relief; een directie, waarbij hij zich met het oog op de beheersching door het orkest alles kon veroorloven en waardoor het orkestspel een sterke uitingskracht verkreeg. Louis Zimmermann vertolkte de uiterst moeilijke vioolsolo met door huiverde bewogenheid en expansie. Er was luid en spontaan gejuich om de arti stieke vertolking en Mengelberg deelde vriendschappelijk met de solisten (concert meester Zimmermann, den uitnemend bla- zenden hoornist) en met het orkest, de groote hulde, die hij mocht ontvangen. Inmiddels maakte burgemeester van de Sande Bakhuyzen zich op, om namens het Eere-comité den hier tegenwoordigen voorzitter van het Concertgebouwbestuur, den heer Heineken, onder aanbieding van een bloemenkrans, en den kunstenaar Mengelberg te complimenteeren, uiting gevend aan vreugde en dank bij de her denking van het gouden bestaansjubileum van het Concertgebouw, een instelling van zoo'n belang Voor Holland's muziekleven. De voorzitter van gemeld instituut ant woordde den burgemeester, in eigen be woording uiting gevend aan zijn waardee ring voor het gesprokene. 't Was een voortreffelijk concert, een zeer geslaagd herdenkingsfeest. J. K. DE ELECTRICITEITS-TARIEVEN. Willekeur in tarieven? Door de Leidsche Middenstands-Centrale is aan den gemeenteraad een schrijven ge richt, waarvan wij het volgende ontleenen: „In ons schrijven d.d. 12 Februari, waarin v/ij het voorstel van de heeren P. van der Tas en H. L. J. Tobé, leden Uwer Raad, om ie komen tot een verlaging der electrici- teitstarieven voor den middenstand, warm in Uwe belangstelling aanbevolen, hebben wij o.a. betoogd, dat de middenstand veel al meer voor z|jn electrischen stroom moest betalen dan vele kleine particuliere ver bruikers. Teneinde U met cijfers te kunnen aan- toonen, dat deze bewering geenszins over dreven is, doch volkomen strookt met de werkelijkheid, hebben wij bij een vijftigtal onzer leden een enquête ingesteld. Zij zijn geheel willekeurig gekozen; het jaarver bruik zal U duidelijk maken, dat er kleine, middelmatige en groote verbruikers onder ressorteeren" In een staatje worden vervolgens een 50 tal gebruikers gerangschikt in volgorde van verbruik en nu is het teekenend voor den toestand, alduo adressanten, dat de KWU- prijs niet, zooals verwacht zou mogen wor den, regelmatig daalt, naarmate het ver bruik toeneemt, doch dat deze aan buiten sporige en ongemotiveerde schommelingen onderhevig is. Iedere verbruiker had het voordeeligste tarief). Het adres besluit: „Onze conclusie is, dat de tarifieering, verwarrend en onbillijk" is en dat zij inderdaad, zooals het voorste! van bovengenoemde heeren beoogt, drin gend verlaging, d.w.z. wijziging, behoeft. Voornamelijk de vastrechtclausule zulks ■fc-ljkt overduidelijk, veroorzaakt boven staande grove onbillijkheden. Daarom nemen wij de vrijheid, U van een en ander op de hoogte te stellen en het voorstel tot verlaging der electriciteits- tarieven voor den middenstand opnieuw met klem in Uwe welwillende aandacht aan te bevelen". WIE WIL GEEN NEDERLANDER BLIJVEN? De laatste dagen worden er honderden, ja duizenden guldens gezonden tot steun van onze landsverdediging. Voorwaar een prachtig doel, dat navolging verdient Alles moet er op gezet worden, om ons land te beschermen. Maar ook de militairen, die er voor aangewezen zijn, moeter l.esch-^rmd worden, om eer goeden en tevreden g^cst te bewaren. Daarvoor zorgt de R.K. Mili taire Vereeniging. Door verlenging van den diensct'jd en aoor uitbreiding van het leger ziet de P..K. Militaire Vereeniging zich voor groote zorgen geplaatst. Van de militairen zelfs is geen steun te verwachten. Rest ons vader land! „Steunt de R.K. Militaire Vereeniging". De meeste militairen, die 26 Maar--, zou den afzwaaien, hadden reeds een betrek king in de maatschappij. Nu moeten zij nog 5 1/2 maand dienen. Dit is voor de militairen een tegenvaller; voor do R K. Militaire Vereeniging.... grooter kosten. Helpt allen mede, onze taak te verlichten De nood dwingtstelt ons niet te leur! Uw bijdragen, groot of klein, worden coor ons dankbaar aanvaard. Propaganda-commissie A. T. J. M. SANDERS, Voorzitter A. J. H. v. CLEEF, Secretaris, A. J. J. M. v. KAMPENHOUT, Haar-Lstraat 125, Penningmeester. Giro: 313847. VEERTIGJARIG JUBILEUM Gisteren herdacht de heer J. Hartkamp, chef de bureau ter Inspectie der Directe Be lastingen alhier, 2e Afd., den dag, waarop hij 40 jaren geleden werd aangesteld als rijksambtenaar bij de Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen. De heer Hart kamp heeft in den loop der jaren verschil lende rangen doorloopen en is sedert 1 Mei 1911 als chef de bureau aan boven genoemde inspectie verbonden, in welke functie hij zich bijzonder heeft doen ken nen als een humaan en ijverig ambtenaar. Bij de huldiging, hem door de 2e afdee ling bereid, kwam duidelijk naar voren de sympathie, waarin de jubilaris zich bij zijn superieuren en ondergeschikten mag ver heugen. Verschillende sprekers voerden daarbij het woord en lieten hun geluk- wenschen vergezeld gaan van een stoffe lijk huldeblijk. Ook van oud-superieuren, collega's en andere zijden mocht de jubi laris vele blijken van belangstelling ont- Deze dag zal voor den heer Hartkamp Ongetwijfeld steeds in aangename herin nering blijven voortleven. Morgen zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer W. C. Legerstee, stationschef al hier, bij de Ned. Spoorwegen in betrekking kwam. Hoewel dit jubileum bij de Ned. Spoor wegen geen officieele erkenning heeft, zal de jubilaris modgenochtend te 10 uur door het gezamenlijke stationspersoneel wor den gehuldigd. ZILVEREN JUBILEUM Heden herdacht de heer J. W. Vuurpijl den dag, dat hij voor 25 jaar als behanger in dienst kwam bij de afd. „Woninginrich ting" van de N.V. Vroom en Dreesmann alhier. Voor den aanvang van den werktijd he denmorgen werd de jubilaris ontvangen op één der ateliers dier afdeeling, waar behalve het personeel van behangerij en beddenmakerij ook velen van het winkel en magazijnpersoneeel zich verzameld hadden. Tevens waren aanwezig de heeren E. Möller, algemeen bedrijfsleider en G. J. van Spanje, personeelchef en verschillen de afdeelingsleiders. Allereerst werd het woord gevoerd door één der behangers, die vooral deed uitko men de bijzondere beteekenis van een 25- jarige dienstbetrekking in dezen tijd en een vergelijking maakte van de toestanden toen x nu. Na gewezen te hebben op den goeden collegialen geest onder het perso neel bood spreker hem namens allen een keurig dressoir aan. Daarna wrd de jubilaris gecomplimen teerd dcor den behangerij-chef, den heer J. v. d. Staden, die 35 jaar geleden reeds met hem samenwerkte. De heer Möller sprak daarna waardee- dende woorden en stelde den heer Vuur pijl ten voorbeeld aan alle leden van het personeel. Namens de afd. Leiden van den R.K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakgenooten „St. An- tonius van Padua", feliciteerde de afdee- lingsvoorzitter en bood een keurig bloem stuk aan als bewijs van waardeering voor het werk, dat de jubilaris voor deze orga nisatie heeft gedaan. z Zichtbaar geroerd dankte de jubilaris voor de door hem gebrachte hulde. Later in den morgen werd hij ontvangen op het privékantoor, waar hem door de directie na een hartelijke toespraak een ge schenk- onder couvert werd overhandigd. Talrijke personeelleden van de diverse afdeelingen kwamen den feesteling nog gelukwenschen en de rest van den dag werd door hem in den huiselijken kring doorgebracht. De heer J. B. de Minjer hoopt morgen den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar exploitant werd van het hotel, café restaurant „Central", Breestraat 49 alhier. De heer de Minjer, die tevens zijn zilveren huwelijksfeest herdenkt, zal morgenmid dag van 35 uur recipieeren. LEIDEN. De aVond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 26 tot en met Vrijdag 1 April a.s. waargeno men door de apotheken: m. Boekwijt, Bree straat 74, Leiden, Tel. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. LEIDEN. Geboren: Franziska d. v. L. v. d. Zwet en F. Wrobel. Robert Josef b. v. J. Arkeveld en A. Nestier. Geertruida Cla- zina d. v. G. Vervoorn en A. v. Dam. Da niël z. v. A. de Roode en J. Oosterlee. Elisabeth Paulina d. v. M. J. de Wolf en E. P. v. d. Meer. Jannetje d. v. G. v. d. Hoogt en H. Beerenfenger. Joke d. v. J. Volenga en M. Mulder. Ondertrouwd: H. J. Brakema gesch. m. 48 j. en M. A. Kuiper jd. 20 j. Gehuwd: L. Hensen jm. en C. M. Rijs- bergen jd. C. Swaan jm. en J. Filippo jd. T. Vos jm. en M. v. Loef jd. F. de Wit jm. en M. de Jong jd. D Mon- fils jm. en G. Dusoswa jd. Overleden: J. Groothedde m. 42 j. J. J. F. Rombaut m. 39 j. J. F. v. Ful pen d. 26 j. St. JOSEPHS GEZELLENVEREEMGING. Trekking Loterij. Houders van loten, gekocht op de uit voeringsavonden van 20 en 21 Febr.. wor den eraan herinnerd, dat de trekking in middels heeft plaatsgehad en dat de uit slag is gepubliceerd in de rubriek in dit blad van Zaterdag j.l. 26 Maart. Prijzen kunnen gehaald worden in het gebouw Rapenburg 52, eiken avond dezer week, tusschen 8 en 9 uur. De trekkings- l|jst ligt aldaar ter inzage. DIENST DER BELASTINGEN. Bij beschikking van den minister is met ingang van 1 April benoemd tot inspecteur der directe belastingen, Invoerrechten en Accijzen, de ontvanger dier middelen:L. J. A. van Dijk en wordt hij toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der Invoer rechten en Accijnzen hier ter stede. MIDDELEN TEGEN GAS- EN LUCHT- GEVAAR. In verband met het feit, dat een afdee ling van het politiecorps van gasmaskers voorzien oefent in de straten onzer ge meente heeft de N.V. fa. Bernard, Bree straat 55, heden een étage ingericht van artikelen, die bij gas- en luchtbescherming in 't algemeen in een eerste behoefte voor zien voor de stadsbewoners. Naast eenvou dige middelen, zijn ook geëxposeerd gas maskers, verbandmiddelen en artikelen, die b.v. bij verduisteringoefeningen onontbeer lijk zijn, zooals lichtbeschermkapjes, on doordringbaar papier, enz. Aldus kan men thans op gemakkelijke wijze kennis nemen van de meest noodige maatregelen die men bij gas- of luchtgevaar te nemen heeft. ZIE VERDER STADSNIEUWS PAG. 9. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Maart. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 5.406.70, savoyekool 3.003.60, boerenkool 25, prei 1.90 3.80, kroten, gekookt 79, peen 4.40 8.40, spruiten 715, andijvie 312, sla 7—13, witloof 3—12, postelein 23 28, spinazie f 27, per 100 stuks: bloem kool 2.60—7.70, salade 1.00—4.40. GOUDA, 31 Maart. Vee. Aangevoerd in totaal 1974 stuks, waarvan 20 slachtvar- kens: vette 2627 cent per pond, 366 mage re varkens f 3050, 1112 biggen 1723 10 runderen 225250, 456 nuchtere kal veren 46, 1 schaap, 9 bokken of geiten 15. Handel matig Kaas. Aanvoer 122 partijen. Prijzen: le kwal. 22—23, 2e kwal. 1921, Handel matig. Boter. Aanvoer 430 ponden. Prijzen: Goeboter 6570 cent en weiboter 6065 cent per pon. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 194.300 eieren. Prij zen: kippeneieren 2.402.75 en eenden eieren 2.202.50 per 100 stuks. Handel willig. VOORSCHOTEN, 30 Maart. Veiling V. P. V. Prijzen; kippeneieren 2.503.10 en eendeneieren 2.703.10 per 100 stuks, duiven 15 cent, konijnen 1.70 per stuk. LOOSDUINEN, 30 Maart. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 224 aanvoerders verkocht om in de week van 4 tot 11 April dagelijks te leve ren 42000 liter melk. Melk voor Industrie deed f 4.70 per 100 liter. KATWIJK a. o. RIJN, 30 Maart. Groen- fenvesiling. Witlof 6.40—7.00, kroten 2.202.80, per 100 kg., waschpeen 1.10 1.40 en waschpeen fijn 1.40—1.70 per kist, radijs 2.00—2.10 per 100 bos. W13SELNOTEERINGEN AMSTERDAM) Londen 8.96'/8 Berlijn 72.62 Parijs 5.54 Brussel 30.521/2 Zwitserland 41 42 Kopenhagen 40 05 Stockholm 46 25 Oslo 45.10 New York 1.80U/16 Praag 6.311/2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3