Aspirin DINSDAG 29 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HET A.S. REGEERINGSJUBILEUM VAN H. M. DE KONINGIN. De tentoonstelling der Meer-werk-Actie. Zooals wij reeds eerder mededeelden is het Meer-Werk-Actie-comité voornemens om als onderdeel van de in Augustus- September a.s ter gelegenheid van het 40- jarig regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin te organiseeren feestelijkheden in de Stadsgehoorzaal een tentoonstelling in te richten op het gebied van handel- in dustrie en middenstand, terwijl daarnaast plaats zal worden verleend aan een afdee- ling van de vakpatroons-organisaties, de vakopleiding dn den meest uitgebreiden zin van het woord, de werkloozenzorg en een afdeeling van den dienst van Gemeente werken. Een en ander komt tot stand in samen werking met het bestuur van de Vebo, en de Jubileumcommissie 1938, samengestèld door de Contactcommissie der vereenlgin- gen op nationalen grndslag, welke orga nisaties tezamen het Centraal Jubileum comité 1938 vormen. Het comité voor de tentoonstelling in de Gehoorzaal heeft ter verwezenlijking van zijn plannen contact gezocht en verkregen met de Ver. van Leidsche Industrieelen, waarvan een dertigtal leden zich princi pieel bereid verklaarde tot medewerking. Gisteravond ^js in de receptiekamer der Gehoorzaal een bespreking gehouden met een aantal belanghebbenden en belang stellenden, in welke bijeenkomst de voor zitter van het comité, de heer D. L. Land man, de plannen aan de hand van teeke- ningen en plattegronden heeft toegelicht. De secretaris der Ver. van Leidsche In dustrieelen, mr. F. J. J. Trapman, deed voorlezing van de ingekomen adhaesiebe- tuigingen, waarna besloten werd het ten toonstellingscomité uit te breiden door daarin op te nemen de heeren mr. J. Pel en Levisson Jr. Vermoedelijk zal binnen kort nog eenige uitbreiding met vertegen woordigers der industrie plaats vinden. In min of meer rechtstreeksch verband met deze expositie staat het plan tot het houden van een reclame-optocht, waarvan bloemen de hoofdversiering zullen zijn, in combinatie met een bloemencorso Hiervoor worden aanzienlijke geldprijzen beschikbaar gesteld. De heer N. van Gin- kel werd uit het tentoonstellingscomité toe gevoegd aan dë hiervoor reeds eerder in het leven geroepen optochtcommissie. De voorzitter van het Centraal Jubileum comité, de heer ir. P. C. Lindenbergh, deel de nog verschillende bijzonderheden mede over de andere onderdeelen der feestweek, welke aanvangt op Dinsdag 30 Augustus, zooals de ruiterfeesten der Vebo. vuur werk, enz. Een daarvan is het houden van een mu zikale gondelvaart door de Leidsche sin gels in den avond van Vrijdag 2 Septem ber, waaraah alle vaartuigen kunnen deel nemen, mits zij verlicht en niet hooger dan 1.25 M. zijn. INTERNATIONAL STUDENT SERVICE. Conferentie over de problemen der opvoeding. De conferentie van de International. Student Service over de problemen der opvoeding is vandaag in het Rijksmuseum voor Volkenkunde alhier geopend. Tal van geleerden, w.o. hoogleeraren uit Ne- derlandsch- en Britsch-Indië en velen uit ons land zijn gisteren en vandaag naar hier gekomen. Gisteravond werden de deelnemers in „Zomerzorg"' ontvangen. De conferentie werd hedenmorgen ge opend met een toespraak van prof. dr. N. van Wijk, voorzitter van het Nederlandsch IS S.-comité, waaraan het volgende is ontleend: Het is de taak van International Student Service het contact te bevorderen tus- schen groepen van intellectueelen, die ge meenschappelijke belangen en belangstel ling hebben. Het lag dus op den weg van I.S.S., meer speciaal van haar Neder landsch comité om deze conferentie voor te bereiden en de vporzitter van dit comi té heeft de aangename taak ter verwel koming eenige woorden te zeggen. Het Nederlandsch Comité, waartoe ver tegenwoordigers van alle groote studen ten-organisaties behooren, heeft binnen lands de samenwerking der geheele acade mische wereld mogelijk gemaakt; er be hooren ook een Indonesische en een Chi- neesche student toe, die de in Nederland wonende studenten dezer ethnische groe pen vertegenwoordigen en wij allen zou den ons verheugen, wanneer het mogelijk mocht blijken, ook in Nederlandsch-Indië de banden tusschen de studenten-groepen hechter te maken. Het spreekt dus wel vanzelf," dat het Nederlandsch Comité zich over de samenwerking van Engelschen, Britsch-Iridiërs, Nederlandsch-Indiërs en Nederlanders op deze conferentie zeer verheugt. De conferentie van heden is de logische voortzetting eenerzijds van de conferenties op Woudschoten onder leiding van baron van Asbeck gehouden, anderzijds van soortgelijke bijeenkomsten, in Engeland gehouden. De belangstelling voor deze conferentie was van den aanvang af zeer groot onder onze professoren en studenten. De groote en zeer representatieve delegatie, die uit Engeland gekomen is, bewijst, dat het daar evenzoo was. Wij hopen, dat onze gasten zich in Ne derland zullen thuis gevoelen, dat de con ferentie hen zal bevredigen en dat het ons gelukt, metterdaad te toonen, dat wij een gastvrij volk zijn. Het Nederlandsch comité van I.S.S. en zeker ook alle aanwezigen zijn dankbaar gestemd tegenover het Curatorium der Universiteit en den directeur van het Mu seum voor Volkenkunde voor hun vriende lijke medewerking, waardoor de conferen tie in dit pas geopende Museumgebouw, waarop geheel Leiden trotsch is, plaats heeft. Moge de arbeid der conferentie succesvol zijn! Moge de geest van vriendschap en wederzijdsch bgrijpen, die op I S S confe renties pleegt aanwezig te zijn de resul taten van uw Samenkomsten lang doen nawerken! In ISS.-kringen is men ge neigd tot optimisme. Hoe treurig het er in de wereld ook moge uitzien, wij gelooven, dat de vriendschappelijke samenwerking van personen van verschillende nationa liteit en ras een invloed ten goede heeft op de ontwikkeling van het nationale en internationale leven. Onmiddellijk na deze openingstoespraak werd met de werkzaamheden aangevan gen. Hedenmiddag te ruim 12 uur wer den de deelnemers officieel in de Senaats kamer van het Leidsche'Academiegebouw ontvangen, waar de rector-magnificus prof. dr. J. A. J. Barge een begroetings rede uitsprak. Aan deze rede ontleenen wij het vol gende: De rector der Leidsche Universiteit waar deert het buitengewoon een enkel woord van welkom te mogen spreken in deze oude zaal, waar zooveel groote mannen, die een rol speelden in de ontwikkeling der weten schap, óns omringen. Dit was altijd een goede gewoonte van alle rectoren en er zullen weinig buiten- landsche bezoekers aan hun aandacht zijn ontsnapt. Zoo ben ik op mijn beurt heel gelukkig, dat ik hier het congres mag ont vangen van de zoo welbekende Internatio nal Student Service. Er is wel geen actie, die van studenten uitgaat, en die zoo zeer wordt gewaardeerd door de universiteiten, als deze beweging. Naar mijn overtuiging om twee redenen. In de eerste plaats omdat de I.S.S. een uiting is van den geest van „zelfhulp" en het de belangrijkste taak is voor iedere universiteit haar leerlingen te vormen tot zelfstandige persoonlijkheden, instaat hun wetenschap te beoefenen en te ontwikkelen zelf te zorgen voor hun eigen belangen. De tweede reden ligt in het internatio nale karakter der beweging. Wie spreekt van internationaal en van internationa lisme veronderstelt daarbij nationaal en nationalisme. Ligt in nationalisme nood zakelijk een kwaad? Het kan gevaarlijk schijnen in deze dagen antwoord te geven op deze vraag. Ik spreek echter als mijn meening uit, dat ik nationalisme allerminst een kwaad acht. Integendeel, onze natio nale krachten zijn de beste krachten die wij hebben. Het is onzen plicht ze te oefenen en ontwikkelen in dienst van ons eigen volk in de eerste plaats, maar niet in dienst van ons eigen volk alleen. Neen, wij moeten onze nationale krachten ook geven aan andere volkeren. Wij moeten elkaar geven van ons beste bezit en alleen langs dezen weg zal de menschheid in staat zijn haar groot vermogen en zede lijke kracht volledig te ontwikkelen. Spr. hoopt, dat de werkzaamheden in deze dagen den congressisten veel voldoe ning zullen schenken en zullen bijdragen den waarachtigen geest van internationa lisme aan te kweeken, die de wereld noodig heeft, juist op dit oogenblik. Namens de gasten heeft Sir George An dersen bedankt voor de ontvangst, daarbij zijn vreugde uitsprekende, dat dit congres wordt gehouden in Nederland, voor welk land hij zooveel waardeering heeft. R. K. SPORTVER. „DOCOS". Docos A kampioen afd. A! Docos B kampioen afd. B! Docos C tweede plaats afd. B! Een hartelijk woord van gelukwensch aan onze kranige junioren is hier zeker op zijn plaats. Behaalden in het eerste competitiejaar de Docos-junioren reeds zeer goede plaatsen, thans behaalden in de twee hoogste afdee- lingen van de juniorencompetities van het District Leiden de Docos-junioren op over- tuigene wijze de eereplaatsen. Deze resultaten geven vertrouwen in de toekomst van de voetbalsport in Katholiek verband te Leiden. De prettige samenwerking tusschen ju niorenleiders en de junioren, de zich steeds meer uitende clubliefde, alles wijst er op, dat we thans op den goeden weg zijn. Er zal nog nader gelegenheid zijn op het dubbele kampioenschap terug te komen. P. N. BROUWER, Voorz. Juniorencommissie Docos. N.V. „DE OVERDEKTE". In de gistermiddag gehouden vergadering van aandeelhouders der N.V Leidsche Over dekte Bad- en Zweminrichting „De Over dekte" is op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan den directeur dezer inrich ting, mr. L. A. J. M. Jonkergouw. Negende lustrum „Sanctus Augustinus". De R.K. Studentenvereeniging „Sanctus Augustinus" hoopt op 14 en 15 Mei a.s. haar negende lustrum te herdenken. De inzet van de herdenking wordt ge vormd' door een Pontificale H. Mis in de kapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis op te dragen door Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers. Na deze plechtigheid zal Mgr. Huibers een bezoek aan het „Eigen Huis" aan het Rapenburg brengen. Mede ter gelegenheid van het hier ter stede vergaderende congres der Interna tional Student Service zal het Rijksmu seum voor Volkenkunde op Donderdag 31 dezer wederom bij avondbelichting voor het publiek toegankelijk zijn, van half acht tot tien uur. In de zalen is voor belangstellen den deskundige voorlichting verkrijgbaar. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Jacoba Elisabeth, d. van J. Schreuder en E. M. Meijer Cornelia He lena, d. van W. Piket en C. Serdijn Nies- ke, d. van H. Verbeek en N. C. Splinter Adriana Maria, d. van P. Vermont en H. Reijken Kitty, d. van A. Strik en S. Rombeek —Dirk, z. van J. D. Beij en J. Bet geen Cornelia Maria, d. van L. B. Smit en C. M. v. Eeden Maria Adriana Pe- tronella Bastina, d. van J. Rietmulder en P. H. Kool Jan, z.van R. den Hertog en W. v. Oord v. d. Vlies Grietje, d. van C. Koot en J. Krol Nellie, d. van J. de Boer en L. Bracht Hermina, d. van G. M. C. Vreeman en C. H. Wildemann Maarten Pieter, z. van P. Hus en M. Sis sing. Gehuwd: P. J. v. d. Voord wedn. en E. L. Christiaanse jd. A. P. v. Es jm. en J. Erades jd. Overleden: W. Husemeier-v. d. Werff vr. 56 j. M. G. M. Peeters-Vermolen vr. 48 j. D. Appel zn. 8 j. D. v. Klaveren- Hogewoning vr. 60 j. KATHOLIEK LEIDSCH SYMPHONIE ORKEST. Tijdens de repetitie is gisteravond als geestelijk raadsman geinstalleerd de wel- eerw. heer Kap. E. A. M. Paap. Het is een moeilijke taak voor een vereeniging, die pas bestaat, dus nog geen geestelijk raads man gekend heeft, te installeeren. Goede eigenschappen van den vorigen raadsman zijn hier niet aan te halen en daarom wil de de voorzitter van het K. L. S. O., de heer Th. Kramp, kort zijn. Spr. uitte de ver wachting, dat kap. Paap de vereeniging tal van jaren met raad en daad zal bijstaan en hij was er van overtuigd dat hij de in hem gestelde verwachtingen niet be schaamd zal maken. Hierna nam Kap. Paap het woord. Hij noemde zich als groot liefhebber van mu ziek (een ieder in Leiden weet dit). Direc teur geweest zijnde van Symphonie-orkes- ten in Warmond, Amsterdam en thans van het koor van de par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph alhier, hoopte spr. ook veel genoegen van zijn adviseurschap hier te zullen beleven. Spr. richtte daarna een op wekking tot de leden om op den ingesla gen weg voort te gaan en nam daarop plaats achter de piano. INSTITUUT PONT. Onderstaande leerlingen slaagden te Den Haag voor: Machineschrijven: de da mes J. P. de Kort, J. Persant Snoep, Lei derdorp; M. J. v. Buuren, J. J. v. d. Kamp, Katwijk; E. Müler, C. Root, en de heeren J. F. Asselen, Oegstgeest; H. Arnoldus, P. Marijt, Noordijk. Ned. Stenografie >(130 lettergrepen): de dames M. Karreman, Voorschoten; S. v. Ispelen, Oegstgeest; J. Persant Snoep, Lei derdorp; C, Root, J. Vermeulen en de heer B. Daalmeyer. Duitsch Stenografie (130 lettergrepen): dames J. Kukler, B. Lagas, Tr. Bertel. Boekhouden: de dames J. Sandmann, G. Oudshoorn te Warmond en de heeren N. Jansen, J. Pols. de dames J. Kuker, B. Lagas, Tr. Bertel. dames C. Plouvier, M. Wijtenburg en de heer K. Lubach, Oegstgeest. Engelsche Handelscorrespondentie: Mej. J. Konijnenburg te Oegstgeest. Fransche Handelscorrespondentie: Mej. v. Dam te Zoeterwoude. Allen zijn leerlingen van het Instituut Pont, Breestraat 89a., alhier. Het diploma van den Haagschen Tex- tielcursus (textielwaren-kennis) is behaald door de heeren B. Spronk Jr., B. de Vries en A. Penseel. Aanbesteding. In café „Central" werd hedenmorgen door den architect, den heer Frans van Thiel aanbesteed: het verbouwen van het perceel Hooge Rijndijk 114, alhier. De volgende tien biljetten waren inge komen: H. Snip 2375, W Burgy 2290, fa. Meyers en Zn. 2175, fa. Dillen Hendriks, Wassenaar 2121, Jac. Riet f 2099, Leo Zit man 1999, A. J. Langeveld 1884, D. van Dijk, 1710, J. H. Houps 1658 en fa. Gebrs. W. en L. Guyt, Katwijk aan Zee 1584. Waar geen woonplaats vermeld is deze Leiden. De gunning is aangehouden. Prof. Baas Becking verzoekt mede te deelen, dat hij voor de betrekking van directeur van 's Lands Plantentuin te Bui tenzorg door de Ned.-Ind. regeering niet is aangezocht. Morgen, 30 Maart, zal het 40 jaar gele den zijn, dat de heer J. Hartkamp, chef de bureau bij de Inspectie van de Directe Belastingen te Leiden, lie afdeeling, l.n 's Rijks dienst trad. Gisteravond te 10 uur is de 18-jarige W. v. T., chauffeur alhier, toen hij per rijwiel op de Plantage reed, aangereden door een auto, bestuurd door H. v. R. uit Zoeterwou de, toen deze vanaf het Levendaal een voor hem rijdende auto passeerde. Met een lin- keronderbeenfractuur werd de man naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Gistermiddag te 5 uur reed op de Haar lemmerstraat ter hoogte van de R K. Meis jesschool een trailer met oplegger. Daar naast reed op de fiets de 20-jar'.ge J. v. d. M., fabrieksarbeider, alhier. Uit tegenover gestelde richting naderden twee wielrijders, aie met de sturen verward raakte en vie len. De chauffeur, de 34-jarige F. M. H. uit Rotterdam, remde krachtig, doch de wiel rijder v. d. M. was hierop niet verdacht en '■iel voor het achteririe1 van den trailer. Hij werd een eindje meegesleurd, doch kwam er met een bloeduitstorting in het linkerdijbeen af. Door den E.H.D. werd hij paar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Academienieuws LEIDEN. - Geslaagd: Doctoraaly examen Indisch Recht: de heer J. J. F. Pino, Den Haag; doctoraal examen Rechten: de heer W. Langhout, Leiden; candidaatsexamen Rechten: Mej. A. A. van Oudgaarden, Noordwijk a. Zee; doctoraal examen Geneeskunde: Mej. M. E. S. Hennemanri, Koog a. d. Zaan en de heeren N. Versteeg, V:orburg. A. J. Zwartendijk, Boskoop. Laatste berichten MINISTER MARCK NAAR BRUSSEL VERTROKKEN. De Belgische minister van het verkeers wezen, de heer Henri Marck en zijn gezel schap zijn hedenmiddag om 2.36 uur van het station Hollandsche Spoor te 's-Gra- venhage naar Brussel vertrokken. De secretaris van de Belgische legatie, baron Ruzette en de gezantschapsattaché, de heer Baert, deden hen uitgeleide. ZWARE BINNENBRAND TE DEN HAAG. Hedenmorgen vroeg werden buren ge wekt door het gerucht van vuur in de werk plaats van den radiohandel Neyis aan de Paul Gabriëlstraat 55 te 's-Gravenhage, waarop zij onmiddellijk de bewoners van het pand, die in de bovenverdieping hui zen, waarschuwden. De terstond gealarmeerde brandweer greep krachtig in en wist uitbreiding van den brand te voorkomen. De werkplaats is geheel door het vuur vernield. Naar men aanneemt, moet de oorzaak van den brand worden gezocht in het achteloos laten lig gen van een brandende sigaret. Verzekering dekt de schade BOERDERIJ AFGEBRAND. Negenenveertig stuks vee in de vlammen omgekomen. Gisteravond is brand ontstaan in een groote boerderij te Dwingeloo, eigendom van mr. J. J. Veurman te 's-Gravenhage en bewoond door den landbouwer W. Slagter. De bewoners waren nog maar nauwelijks ter ruste, toen zij in het achterhuis gerucht hoorden. Men ging kijken en bemerkte, dat alles in vlammen stond. De te bed liggende kinderen werden ijlings door de vrouw van Slagter gewekt. De man zelf bevond zich bij de buren, terwijl eenige volwassen kin deren een uitvoering in het dorp bijwoon den. De brand greep zoo snel om zich heen, dat men onmogelijk het vee kon redden. De stallen boden een vreeselijken aanblik. Drie en twintig stuks melkvee, dertien pin ken, negen kalveren, één stier en drie paarden kwamen in de vlammen om. Slecht^ een koe en een paar pinken, die in de schuur naast het huis waren gestald, konden worden gered. Van het huisraad werd zoo goed als niets gered. Alleen het aanwezige geld werd in veiligheid gebracht. De oorzaak van den brand is vermoede lijk kortsluiting. Alles was verzekerd. TELEGRAMMEN LERIDA WORDT ONTRUIMD. SARAGOSSA, 29 Maart. (A. N. P.). Rechtsche vliegers, die laag over Lerida gevlogen zijn, beweren dat daar reeds een aantal witte vlaggen zijn uitgestoken, en dat de bevolking blijkbaar bezig is, de stad temidden van de grootste verwarring te ontruimen. De luchtmacht is nog steeds het eenigste wapen, waarmede de vijand in ernst tracht den opmarsch naar Lerida te stuiten. EEN AANSLAG TE PEIPING. PEIPING, 29 Maart. (A. N. P.). De voor zitter van de executieve commissie der te Peiping gevestigde voorloopige regeering is gisteren beschoten door vijf onbekende Chineezer», toen hij per auto naar zijn woning terugkeerde. Wangkomin bleef on gedeerd, doch zijn Japansche vriend Eije Ynmamoto werd licht gewond aan gelaat en linkerschouder. De aanvallers namen de vlucht. GEEN 1-MEI-VIERING IN JAPAN. TOKIO, 29 Maart. (A. N. P Het Japan sche ministerie van binnenlandsche zaken beeil besloten een verbod uit te vaardigen van den 1-Mei-optocht. Dit verbod zal de vering van den eersten Mei voorgoed on mogelijk maken. Het motief is, dat de Mei-optocht niet in overeenstemming is met de nationale structuur. In 1920 was voor het eerst op 1 Mei te Tokio een optocht gehouden Er namen toen 1000 betoogers aan deel. De laatste optocht op den lsten Mei werd in 1935 ge houden. Toen namen er 40.000 personen aan deel. In 1936 was de viering van den lsten Mei verboden op grond van den staat van beleg, die nog van kracht was na de gebeurtenissen van Feb uari, terwijl in 1937 een verbod uitgevaardigd was in verband met den socialen toestand. Een raadgeving voor allen: Zorg Aspirin In huis te 0 hebben! vsr HHT BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI 20 tabletten in een buisje 75 cent. 32 MARKTBERICHTEN ^Leiden, 28 Maart. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 5.90—6.60, savoye kool 2.70—3.30, boerenkool 24, prei 2.30—4.80, kroten, gekookt 6—9, peen 3.60—7.60, spruiten f 4—20, andijvie 3—15, sla 7—8, witloof 3—11, poste lein 22—36, spinazie 3—8, per 100 stuks bloemkool 2.0011.90, salade 1.20 6.20, knolselderie 1.003.60, per 100 bos: pieterselie 0.501.30, radijs f 1.803.20, selderie 0.30—1.40, rabarber 212, raapstelen 4080 cent. 29 Maart. Vette Varkens. Aanvoer: 138 totaal waarvan 133 zwaar 5657 cent per kg. levend gewicht en 3 licht. Handel sleepend. BODEGRAVEN, 29 Maart. Kaas. Aan gevoerd 86 partijen Goudsche kaas, alle met Rijksmerk, totaal 3870 stuks, wegen de 34.830 kg. Prijs met Rijksmerk le soort 23.00—24.50, 2e soort 20—22. Handel flauw. 's HERTOGENBOSCH. 29 Maart. Boter. Aanvoer 15.175 kg. Prijzen: Hoogste 1.34, laagste f 1.30 en middelprijs 1.32 per kilogram. ROTTERDAM, 28 Maart. Buitenl. Gra nen. Stemming prijshoudend. Rogge: 76/77 kg. Noord-Russische dis ponibel 7.90, 76/77 kg. Zuid-Russische disponibel 7.85, Amerikaansche no. 2 dis ponibel 7.30. Gerst: Amerikaansche no. 2 disponibel 146, idem no. 3 disponibel 144, idem no. 3 stoomend f 142, idem no. 4 disponi bel 142, idem no. 4 stoomend 140. 64/65 kg. La Plata disponibel 149, 66/67 kg. Zuid-Russische disponibel 151. 68/69 kg. Poolsche aangekomen 142. 65/66 kg. Turksche aangekomen 141. 65/66 kg. Turksche geladen-gestoomd 140.—. Haver: 55/56 kg. La Plata Clipped dis ponibel 6.20, idem stoomend 6.10, 46/47 kg. La Plata disponibel 6. Mais per 2000 kg.: Gele La Plata dispo nibel 156.50, Gele Amerikaansche no. 2 aangekomen 134.50, idem sctoomend 134.50, Amerikaansche Mixed no. 2 aan gekomen 132.50, Gele Braziliaansche dis ponibel 141.idem stoomend 140. Yugo-Slavische disponibel 134, idem verwacht 133.Afrikaansche no. 2 disponibel 136.idem no. 3 disponibel 135.—. Binnenl. Granen. Haver f 6.00/6.60, Chevalier gerst f 7.257.65, rogge tot 7.25, erwten kleine groene 8.5010.75, schokers 1114, bruine boonen 8.50 11.alles per 100 kg. ROTTERDAM, 29 Maart. Vee. Aanvoer: 5004 totaal, 155 paarden, 2 veulens, 1512 magere runderen, 850 vette runderen, 56 vette kalveren, 71 graskalveren, 2081 nuch tere kalveren, 185 schapen en lammreen, 85 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 76, 66 en 5054 cent, vette ossen 70, 66 en 5456 cent, stieren 64, 58 en 54 cent, vette kalveren 115, 100 en 6575 cent, scha pen 50, 45 en 40 cent, lammeren 60, 55 en 50 cent, nuchtere slachtkalveren 37, 33 en 27 cent, slachtpaarden 59, 52 en 44 cent, Prijzen per stuk:, schapen 282520, lammeren f211815, nuchtere slacht kalveren 8.506,504.00, nuchtere fok- kalveren 2220—16, slachtpaarden 240 195140. werkpaarden 380330200, hitten 250—200—100, stieren f 350—270 —190, kalfkoeien 320—275—200, melk koeien 315280205, varekoeien 215 180150, vaarzen 225170120, pin ken 185150110, graskalveren 120 8050, bokken of geiten 11.507.504.00 KATWIJK a. d. RIJN, 28 Maart. Groen tenveiling. Waschpeen 1.001.?0 per kist kroten 2.002.80, roodekool 3.105.00 en witlof 6.00—7.10per 100 kg. radijs i 1.902.10 per 100 bos. WliSELNOTEEKLNULN (AMSTERDAM^ Londen 8.971 /iq Berlijn 72.50 Parijs 5.52 Brussel 30.50 Zwitserland 41.41 Kooenha?en 40 05 Stockholm 46 25 Oslo 45.10 New York 1.803/a Praag 6,31

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3