RECHTZAKEN MGEVING VRIJDAG 25 MAART 1938 PE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 GEMENGDE BERICHTEN VERRASSENDE VONDST BIJ COMMUNISTISCH STATENLID. Fropaganda-Iectuur en geheime broed machine in beslag genomen. Rechercheurs van de Landbouw-Crisis- wet uit Amsterdam hebben gistermiddag bij het zoeken naar frauduleuze broedmachines een merkwaardige ontdekking gedaan in de woning van het communistische Provincia- le-Statenlid en gemeenteraadslid van Ilpen- dam, den heer K. de V., te Den lip. Behal ve, dat in de woning van De V. inderdaad een frauduleuze broedmachine werd ont dekt, troffen de ambtenaren nog een aan tal varkens aan, welke niet van het ver- eischte rijks-oormerk warn voorzien Ook ontdekten zij een geheime werkplaats, waarin zij een cyclostyle en een groote hoe veelheid communistische pamfletten von den. Ook bij den broer van den heer De V. vonden de rechercheurs een fraudu leus werkende broedmachine met eieren. De „Tel." meldt nader het volgende: Reeds eenigen tijd was het den recher cheurs van den Pluimveedienst te Amster dam bekend, dat twee personen in Den Up broedmachines hadden gekocht met het voornemen hiermee frauduleus eieren uit te broeden. Toen nu gistermiddag na een grondig vooronderzoek de ambtenaren kon den vaststellen, waar de machines zich moesten bevinden, werd onverwachts met de rijkspolitie in de bewuste perceelen een inval gedaan. Het eerste bezoek gold het raadslid De V., waar het heele huis werd doorzocht. Aanvankelijk konden de ambte naren niets ontdekken, maar ten slotte had den zij op een zolder-slaapkamertje succes. Onder het beddegoed verstopt vonden zij daar een broedmahcine. Op het erf, dat achter het huis ligt, zagen zij voorts vier varkens, voor het houden waarvan De V. geen vergunning had. De ambtenaren lieten het er niet bij zit ten. Zij gingen op zoek naar eieren, die mo gelijk ook op de zolderkamer verborgen waren. Toen zij eenïge kleedjes op zij trok ken, zagen zij een luik, dat toegang gaf tot een ruimte tusschen den zolder en het pla fond van een benedenkamer, waarin men in zittende houding kon vertoeven. Hier vonden de rechercheurs een cyclo style met de daarbij behoorende ingrediën ten, een groote hoeveelheid communisti sche paperassen en eenige exemplaren van het beruchte „Kompas". Vooral deze laat ste vondst was verrassend en dadelijk werd de rijkspolitie hiervan verwittigd. Eenige jaren geleden heeft het „Kom pas" veel stof doen opwaaien. Het had toen een zeer provoceerenden inhoud en het drukken zoowel als het verspreiden er van was verboden. Ondanks streng politietoe zicht verscheen het pamflet toch regelma tig en zelfs de Officier van Justitie kwam naar het communistische broeinest om door krasse maatregelen in te grijpen. Van een winkel uit bereikte het blaadje toen de communisten. In zoo'n klein dorpje ken nen de bewoners elkaar allemaal en is ook de politieke gezindheid van ieder bekeend. Bij de boodschappen kreeg men in het win keltje het blaadje mee. Ook werd het toen nog wel clandestien verspreid. Ondanks talrijke onderzoekingen kon de politie de geheime drukerij destijds niet ontdekken. Bij een inval door een aantal rijksveldwachters, waarbij ook de Officier yan Justitie aanwezig was, vond men bij K. de V. opruiende geschriften in voor raad, waarop later zijn veroordeeling volg de. Na dien tijd is de inhoud van het „Kom pas" gematigder geworden. Het is zeer wel mogelijk, dat het bedoelde vlugschrift al die jaren in het geheime vertrek van deze boerenplaats is vervaardigd. Het succes van de ambtenaren duurde voort. Ook bij den broer van K. de V. werd een in werking zijnde broedmachine aan getroffen. De machines, zoowel als de var kens werden in beslag genomen. Tegen bei de personen is proces-verbaal opgemaakt ter zake van overtreding der Landbouw- Crisiswet. NEDERLANDER IN DUITSCHLAND GEARRESTEERD. In de Westfaalsche hoofdstad Munster Is eenige dagen geleden een bekende ingeze tene van Enschedé, de 64-jarige H. H. B., directeur van een bouwhandel en -industrie aangehouden. De heer B. was mede-vennoot van een steenfabriek in de Duitsche grensplaats Alstatte, welke vennootschap ten deele in Nederlandsch, ten deele in Duitsche bezit was. Deze fabriek is een drietal jaren gele den geliquideerd, maar de zaken waren nog steeds niet afgewikkeld. Op verzoek van den liquidateur was de heer B. in ge zelschap van zijn boekhouder naar Munster gegaan, teneinde enkele inlichtingen te ge ven. Daar is hij aangehouden door ambte naren van den douane-opsporingsdienst. De boekhouder is onmiddelijk naar En schede teruggekeerd en heeft de familie van het gebeurde in kennis gesteld Deze heeft onmiddellijk de noodige stappen ge nomen en zich in verbinding gesteld met een Duitschen en een Nederlandschen ad vocaat. Den heer B. wordt ten laste gelegd, dat hij in verband met de zaken van de steen fabriek de deviezenbepalingen zou heb ben overtreden, doch dit wordt met klem door hem ontkend. De familie is van oordeel, dat alles voort vloeit uit een fraude, welke drie jaar gele den in genoemde fabriek is gepleegd en waarvoor de leider van het bedrijf is ver oordeeld. De administratie was geheel in de war, waarom een liquidateur werd be noemd, mede om voor de Duitsche autori teiten de exportzaken af te wikkelen. Deze liquidateur heeft echter reeds drie jaren de zaak slepende gehouden en deze grove nalatigheid is volgens het oordeel der fa milie de oorzaak van het misverstand. De heer B. heeft tegenover de Duitsche autori teiten verklaard, dat hij onschuldig is en dat hij zich steeds bereid heeft verklaard de boeken voor onderzoek ter beschikking te stellen. Men heeft te Enschede thans al le gegevens verzameld en deze naar Duitschland gezonden. De heer B. vertoefde geregeld in Duitsch land en is er zich nimmer bewust van ge weest de deviezenbepalingen te hebben overtreden DE AANGESPOELDE WIJN. Verkoop van strandvonderijgoederen. Tien koopjes baddings en breels vormden den inzet van den openbaren verkoop van strandvonderijgoederen Woensdag te Eg- mond aan Zee door de burgemeesters- strandvonders van Egmond aan Zee en Eg- mond-Binnen. Met een „Komen jullie al leen om te kijken?" moest de afslager den gang er in brengen, want veel animo was er niet en voor enkele dubeltjes verwissel de het hout van eigenaar. „Je bent hier niet in Duitschland, doe gerust je mond maar open!" klonk het even later, want ook voor zes ledige vaten bestond niet veel belang stelling. Die belangstelling gold alleen de vaten wijn, die aan de beurt waren, nadat een vat kaviaar van 25 K.G., dat volgens de experts geen kaviaar maar zalmkuit be vatte, een bedrag van 28.had opge bracht. De burgemeester-strandvonder maakte bekend, dat de wijn verkocht werd exclu sief belasting. De afgekeurde wijn was vrij van belasting, mits deze vervoerd werd naar een azijnmakerij of cognacstokerij. Een rijksdaalder strijkgeld op ieder vat maakte de tongen los en vlot werd voor een vat met 600 liter afgekeurden wijn 19. geboden, voor een vat met 200 liter goe den wijn ƒ31.en voor de vaten met 600 liter van 50.tot 67. Zoo kwam 5000 liter wyn in bod te staan op 364. Afgemijnd per vat kwam de to tale koopsom op 400.50. De strandvonders wilden echter het onderste uit de kan heb ben, wat bij den verkoop van wijn ook wel begrijpelijk is! In combinatie werden toen ten slotte alle vaten afgemijnd op ƒ415.50. De fiscus spreekt echter ook een hartig woord mee. Aan invoerrechten moet 1200 betaald worden. Daarbij komt dan nog sta- tistiekrecht en 4 pet. omzetbelasting. De kooper zal zoodoende in het geheel ruim 1633 moeten betalen, zoodat de wijn hem komt op ruim 32.5 cent per liter. KINDERMOORD TE NIEUWE PEKELA. In hooger beroep bevestiging van straf geëischt. In een zitting met gesloten deuren ston den Donderdagmiddag voor het Leeuwarder gerechtstof terecht een 46-jarige arbeider uit Nieuwe Pekela, gedetineerd, dien de Groninger rechtbank wegens het dooden van een pasgeboren kind en het verbergen van hét lijkje veroordeeld had tot zes jaar gevangenisstraf en zijn 36-jarige huishoud ster, eveneens gedetineerd, die ook tot zes jaar gevangenisstraf was veroordeelde we gens medeplichtigheid. De procureur-generaal eischte tegen bei den bevestiging van het vonnis. DELFTSCHE ADVOCAAT VEROORDEELD. Wegens onjuiste belastingaangifte. De Haagsche rechtbank veroordeelde den Delftschen advocaat, die opzettelijk onjuiste aangifte had gedaan voor de inkomsten en vermogensbelasting het verzwegen bedrag liep in de tienduizenden guldens 'tot een gevangenisstraf van drie maanden. Het O. M. had vier maanden gerequireerd. KATWIJK AAN DEN RIJN Wit-Gele Kruis. Gisteravond hield de afd. Katwijk a. d. Rijn van het Wit-Gele Kruis haar jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer C. Braun. Na opening op de gebruikelijke wijze bracht spr. woorden van dank aan zuster Theodota voor haar met naastenliefde verrichte taak en aan dr. Hueting, voor zijn belangelooze medewerking ten opzichte van den cursus E.H.B.O. Uit het jaarverslag van den secre taris, den heer v. d. Marei, bleek overdui delijk, wat zuster Theodota ook weer in het afgeloopen jaar voor grootsch werk had verricht en met grooten dank was de secretaris vervuld ten opzichte van haar. Niet minder dan 2061 bezoeken waren door haar afgelegd bij de zieken en 758 gevallen waren in het Wijkgebouw behan deld. De penningmeester, de heer P. H. Castenmiller, bracht een financieel rapport uit, waaraan een donker tintje was. Het batig saldo was kiener dan waarmee op 1 Jan. 1937 was begonnen. De inkomsten wa ren 718.28, de uitgaven 689.12, batig saldo 22.16. Bij monde van den heer C. J. Boskamp werd door de verificatiecom missie een gunstig rapport uitgebracht. De penningmeester mocht den dank der ver gadering oogsten. Voor 1938 werden voor kascontrole benoemd de heeren G. Vreeburg en L. Staats. De periodiek aftre dende heeren P. H. Castenmiller en C. v. d. Marei werden met bijna alg. stemmen herkozen. De voorzitter had mededeelingen te doen betreffende de contributie. Som mige gezinnen betalen te weinig. Een vrije contributie heeft niet tot bedoeling, dat alen hiervan gebruik maken en bovendien zijn er nog vele parochianen van 1825 j., die aspirant-lid behoorden te zijn en van af 25, die lid dienden te worden. Eigenlijk sluit men zichzelve uit van verpleging. De parochianen dienen dus hierop gewezen te worden en verwacht wordt, dat velen uit vrije beweging de contributie zullen ver- hoogen. Een kleine vergoeding van 5 voor kraamverpleging kan de vergadering gaarne accepteeren. 't Is alleszins redelijk en billijk. De afdeeling is toegetreden als lid tot de Nederl. Ver. vacantieoord voor lichamelijk gebrekkigen, afdeeding Leiden. De voorz. geeft eenige toelichting over doel en werking dezer vereenigng. Be sproken wordt nog de uitzending van z.g. bleekneusjes" Dit zal de aandacht hebben van het comité dat hiervoor reeds bestaat in Katwijk. Dan sluiting met gebed. LISSE Hanze. De R.K. Middenstandsvereeni- ging „De Hanze" hield gisteravond in het café-restaurant „De Nachtegaal" een ver gadering onder presidium van den heer C. W. Barnhoorn, met een tamelijk goede opkomst. De voorzitter herdacht in eenige gevoelvolle woorden het verscheiden van pastoor Thomann, voor wiens zielerust ge beden werd. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van SANTOS, houdende de mededeeling van de statutenwijziging, vergezeld van een exemplaar van deze sta tuien en reglement. Hieruit bleek tevens, dat SANTOS ge heel is gereorganiseerd. De voorzitter be val het mooie werk van SANTOS bij de leden aan. Nog was ingekomen de Maart Bonds- circulaire. Hierna werd aangedrongen om op 3 April a.s. een H. Mis te doen opdra gen voor wijlen Chr. Jansen, die op dien datum nu 10 jaar geleden ons door den dood is ontvallen. Voorts werd gewezen in de circulaire op de a.s. Bondsvergadering. Inzake het eerste punt vroeg de voorzit ter aller sympathie. Bij het tweede punt bracht de voorzitter een woord van dank aan die dames, die met Hanzebusjes had den gewerkt; de inhoud van de busjes was gelijk aan verleden jaar. Als nieuw lid werd geïnstalleerd de heer W. Caspers. Hierna werd het woord gegeven aan den geest, adv., den weleerw. heer kapelaan J. H. M. van Ingen, om zijn onderwerp „Wees op uw hoede" te behandelen. Een derge lijk sein heeft een jaar geleden geklonken van het Vaticaan, van onzen H. Vader. Spr. wees vooral op de duidelijke taal, welke de H. Vader heeft gesproken in zijn twee Encyclieken over het nieuwe heidendom en over het goddelooze communisme. Een dankbaar applaus volgde op deze duidelijke uiteenzetting. De voorz. wees hierna op het gewenschte van een Hanzediploma bij de Vestigings wet. Spr. hoopte op een groote belang stelling bij het uitreiken dezer diploma's, hetgeen eerstdaags de examens worden weer gehouden op 7 April a.s. wederom plaats heeft. De heer H. v. d. Eeden gaf een duide lijke uiteenzetting, hoe de examens dit jaar geregeld zijn, daar er in verband met de eischen der Vestigingswet nieuwe eischen moesten worden gesteld. Na rondvraag volgde sluiting. Personalia. Tot tijdelijk onderwijzer aan de R-K ULO-school, par St. Agatha, is benoemd de heer G. S. L. IJzendoorn te Tiel. Geboren: Petronella Maria d. van M. J van Steijn en M. C. de Roode. Carolus Wilhelmus z. van W. J. Schrama en H. M. Sloothaak. Ondertrouwd: Jacobus Dekker 32 jaar te Sassenheim met Jannetje Apollo- nia Peertonella Hulsbos 28 j. Getrouwd: K. Slootweg met M. Rou- bos. A. L. Chr. Drost te Voorhout met A. H van der Tang. Overleden: Adrianus Hartveld 78 j. wedr. van M. W. Laarman. - Albertus Schaap 65 jaar, echtgenoot van G. Wester hof. Gevestigd: M. W. A. Ruigrok uit Leiden. J. A. Ouwehand uit aKtwijk. C. van Beijers Bergen Henegouwen uit Leimuiden. A. F. van der Reijden geb. de Jong uit Rotterdam. S. den Boer en echtgen. uit Hillegom. C. Scheepmaker uit Vlaardingen. Vertrokken: P. Koree naar Laren. A. van der Spruit naar Winkel. A. M. de Wit naar Heemstede. WASSENAAR R. K. Bond voor Groote Gezinnen. In het R. K. Vereenigingsgebouw verga derde gisteravond de plaatselyke afdeeling van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen, onder leiding van den voorzitter Dr. B. H. J. Weerenbeck, die in zijn openingswoord memoreerde, dat het ons beschoren is de baan te vormen voor ons nageslacht. Hierna werd overgegaan tot het behan delen van de Statuten en het huishoudelijk reglement. Deze werden zonder op- of aan merking goedgekeurd. Kennis werd genomen van een schrijven van den Bondsvoorzitter, als richtsnoer dienend om te komen tot bekendmaking van de doelstelling van den Bond. De ZeerEerw. Heer Pastoor A. Kroon, sprak vervolgens over het onderwerp „Het gezinsleven in de Congo". Vol ingespannen aandacht werd de le zing gevolgd en toen de voorzitter daarna gelegenheid gaf tot het stellen van vragen, werd dit dankbaar geapprecieerd. Na gehouden rondvraag volgde sluiting van deze zeer interessante en welge slaagde vergadering. Wassen. Middenst. Verkoop Actie „W. A. M. I." In ,,'t Wapen van Wassenaar" vergader den gisteravond de leden van de Hanze en van de Wassen. Middenstandsvereeniging, ter bespreking van een gezamenlijk te voe ren verkoopactie. De voorzitter van de gecombineerde be sturen, de heer W. J. Koppenol, heette de aanwezigen welkom, constateerende met genoegen de opkomst en heette vervolgens nog welkom de afgevaardigden van de Middenstandsvereen, „Fosea", uit Voor schoten. Hierna gaf de voorzitter een uitvoerige uiteenzetting van de voorgenomen verkoop- actie, te voeren onder den titel „W A. M. I." Deze actie, aldus kwamen we te weten, is met groot succes (180 deelnemende winke liers) gevoerd te Alphen aan den Rijn. In navolging daarvan zal die actie van 15 April tot 15 Augustus ook in onze gemeen te worden gevoerd. Bij contante aankoo- pen by de deelnemende winkeliers zal voor een besteed bedrag van 1.een zegel worden afgegeven ter waarde van 1 punt; by 50 cent een half punt en bij 25 cent 1/4 punt. Het publiek zal deze zegels dan kun nen plakken in een te verstrekken boekje. Door het W. A. M. I.-bestuur zullen dan worden georganiseerd jeugdmiddagen met attracties en bootreizen en reizen per auto cars voor grooteren Reeds bij 20 punten zal een jeugdig persoon kunnen deelnemen aan een jeugdmiddag, terwijl de groote ren bij 80 of 100 punten aan de grootere reizen zullen kunnen deelnemen. Ter be strijding van te maken onkosten zal iede re deelnemende winkelier 1.inschrijf geld moeten betalen. Spr. geeft vervolgens een overzicht van de door Alphen aan den Rijn georganiseerde reizen, alsmede van de uiteindelijke financieele resultaten, zijnde een batig saldo. Zou het succes hier even redig zijn, dan wordt het inschrijfgeld niet terlgbetaald, doch wacht den deelnemende 'winkeliers een prettige avond. Na eenige besprekingen en beantwoor ding van diverse vragen werd tot de voor gestelde verkoopsactie besloten en is dus de „W. A. M. I." een feit geworden. In het „W. A. M. I."-bestuur werden ver volgens gekozen voor de Hanze de heeren J. M. L. Lausberg en G. W. van Kesteren, en voor de Wassen. Middenstandsver. de heeren M. Kraan en P. A. Woest. Ter vergadering gaven reeds tal van win keliers zich als deelnemers op. Zij, die even eens willen deelnemen, kunnen zich tot en met 7 April as. aanmelden bij den heer M. Kraan, Langstraat 3a. Op een verzoek dat ook winkeliers uit Voorschoten aan deze actie kunnen deelne men werd gunstig beschikt. Men zal dan aldaar een plaatselijke regeling treffen. De voorzitter dankte ten slotte voor de aangename en vlotte besprekingen en hoop te op prachtige resultaten. Hij vond een granaat.... De Hage naar S vond op het strand aan het Wasse- naarsche Slag een ongesprongen granaat, blijkbaar afkomstig van de daar gehouden schietoefeningen. S. raapt het projectiel op en kwam er gemoedelijk mee naar het po litiebureau wandelen, waar de militaire po litie er zich over ontfermd heeft. Fietsendief aangehouden. Den laatsten tijd werden 4 rijwielen ontvreemd in de omgeving van de Amazonelaan. Het is de politie thans gelukt een 3-tal rijwielen op te sporen te Leiden. De schuldige aan deze ontvreemdingen is de 15-jarige B. uit Lei den. E in dl es tuinbouw teekencursus. In een der lokalen van de openbare lagere school aan de van Zuylen van Nijeveltstraat werd Donderdagavond onder groote belangstel ling de eindles gehouden van den 2-jarigen cursus in tuinteekenen, door den leeraar dier cursus, den heer Galjaard uit Leiden. Naast de vele vertegenwoordigers der plaatselijke tuinbouwvereenigngen waren ook aanwezig burgemeester J. J. M. Wieg man en de heer Donk, rijksvertegenwoordi ger van het toezicht op de tuinbouwcur- sussen. Nadat de heer Galjaard zijn les had be ëindigd en de heer -Donk een toespraak tot de leerlingen had gehouden, voerde de burgemeester het woord, die de leerlingen geluk wenschte met hun succes. De burgemeested reikte voorts de diplo ma's uit, te weten aan: W. F. van Sprons- sen, J. v. d. Does en J. v. d. Hoven met zeer veel vrucht; met veel vrucht: J. D. Lammers, J. P. Gros, J. Hoonaard, H. Ja cobs, J. v. Zuilen, W. J. Brauckman en met vrucht: L. Noordervliet, G. ter Burg, J. J. Ket, H. Bats, J. Velthuis, C. G. Kny- nenburg en J. Suimer. Door den secretaris der cursuscommissie, den heer D. van Barneveld, werd dank ge bracht aan den burgemeester voor diens aanwezigheid en de welwillende uitreiking der diploma's. Verder bracht hij dank aan het gemeentebestuur voor den steun en het beschikbaarstellen van de leslokalen. Ver der bracht hij dank aan den heer Galjaard, die twee winters deze cursus met zulk succes had geleid. Voorts aan den heer Donk en aan ir. Volkersz voor de vele en waar devolle adviezen. Namens de leerlingen werd hierop het woord gevoerd door den cursist, den heer D. Lammers. Namens zijn mede-leerlin gen overhandigde hij den heer Galjaard een tweetal boekwerken als blijk van waardee ring. Door den heer Galjaard werd hiervoor op warme wijze hartelijk dank gebracht. Buurtvereeniging Oostdorp en omgeving. Bovengenoemde buurtvereeniging hield in „Flora" haar algemeene jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer P. H. Brokaar. Nadat deze allen hartelijk welkom had geheeten, deelde hij mede, dat de ver- eeniging in het afgeloopen jaar actie heeft gevoerd tot verbetering van de bestrating van den Oostdorperweg, tot verwijdering van het obstakel in dien weg, het aanleg gen van een wandelpad en de omrastering van de Haven. Door B. en W. is hierop geantwoord, dat het gemeentebestuur bin nen afzienbaren tijd de bovengenoemd® verbeteringen zal doen verrichten. De secretaris, de heer J. E. Hooijmans, bracht het jaarverslag uit. Ook hieruit bleek, dat het bestuur actief is. Het leden tal liep het afgeloopen jaar echter achter uit. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer C. van Laar, beluisterden wij, dat de ontvangsten hadden bedragen 232.0714 en de uitgaven 169.69 34, alzoo een batig slot van 62.38. Tot leden der controlecommissie voor 1938 werden ge kozen de heeren G. Noordover, D. Ruyg- rok van de Werve en W. v. Laar. Bij de verkiezing van bestuursleden wegens pe riodieke aftreding werd herkozen de heer C. van Laar en in de vacature J. L. Gre- vers (niet herkiesbaar) werd gekozen de heer L. van Egmond. Hierop volgde een geanimeerde gratis verloting. Bij de rondvraag werden diverse wenschen door de leden geuit. De voor naamste was wel, dat er door het bestuur bij de posterijen op aangedrongen zal wor den, dat het aantal postbestellingen (één) per dag zal worden uitgebreid. Hierna slui ting. Geboren: Catharina Anna Maria, d. r. N. van Keppel en J. van der Zwaan Gerben, z. v. D. A. G. Bruggeman en T. Nie- meyer Philippus Canisius Maria, z. v. P. C. M. van Campen en M. E. A. A. Smul ders Johanna Jacoba, d. v. D. Terpstra en J. M. Damen Alida, d. v. R. Reyerse en H. G. Schouten Jacoba Johanna, d. R. Reijerse en H. C. Schouten. Ondertrouwd: H. J. van de Vlek- kert en C. Tesink B. J. Barendse en M. C. Scrinerius. Getrouwd: L. B. Schavannes en J. C. Blom L. P. Ruijgrok en J. Wapper. Overleden: Jan Herman Boon, oud 13 jaren. WARMOND GEMEETERAAD (Vervolg). De Raad dezer gemeente besloot alsnog den heer A. P. J. Bakkers, gemeente-archi tect als zoodanig voor 193 te herbenoemen, terwijl als herschatter der dranklocaliteiten werd benoemd de heer A. C. Hooyer t® Leiden. Tevens werd aan den heer W. Ge- raedt voor enkele maanden verhuurd een der lokalen van de voormalige O. L. school voor te verrichten schilderwerk. Op het verzoek van den heer A. L. v. d. Lely te Leiden om in het ontworpen uitbreidings plan alsnog op te nemen en te bestemmen ten dienste van het watersportbedrijf, het water en den grond gelegen aan de Zijl bij de afgesneden bochten, werd afwijzend beschikt. Besloten werd aan de Commis sie van toezicht en advies voor de voor- en nazorg voor Krankzinnigen in Zuid-Holland een subsidie toe te kennen van 1 cent per inwoner, terwijl aan het bestuur der St. Li- duinaschool voor zwakzinnige kinderen aan den Zoeterwoudsche Singel te Leiden een subsidie werd verleend. De heer Weyers informeert hoe het staat met de onderhandelingen met de Lichtfa brieken te Leiden. Het resultaat, aldus spreker, is tot heden geweest, dat in plaats van verlaging der tarieven, deze met 2 cent per K.W.U. zijn verhoogd. Spr. hoopt niet, dat de Raad het hierbij zal laten. De voorz. zegt, dat, inderdaad verhooging heeft plaats gevonden. De wethouder van Leiden, onder wien deze aangelegenheid ressorteert, laat de kleine man het gelag betalen ten dienste van de groote gebruikers. Het is geenszins de bedoeling deze zaak als afge daan te beschouwen. De noodige requesten zijn reeds ingezonden en de ter dezer zake bevoegde personen hebben deze zaak voor verdere afwikkeling in handen. De heer van Schie verzoekt toezicht op het jagen onder het kooirecht, hetgeen de voorz. toe zegt. Hierna wordt de bijeenkomst geslo ten. R.K. School. Tot tijdelijk onderwijze res aan de R.K. Parochiale School alhier is benoemd mej. Th. Schakenbosch.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13