Zondag 27 Maart NATIONALE PAASCHLOTERIJ 7500 gulden aan prijzen RECHTZAKEN Laatste berichten TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN WUfcNSUAli Li KAAKT 1938 DE LEIDSCHE COUR AN i EERSTE BLAD - PAG. 3 Goedgekeurd bij Ministerieel Besluit v. 5 Febr. '38, no. 1179 ten bate van de actie „Voor God" Gratia uitdeeting van LOT-KAARTEN aan alle R.K. Kerken in Nederland. Verzekert U dien morgen van een kaar> want er is slechts een beperkte voorraad Trekking reeds 29 April. Laat - geen - kaart - verloren - gaan KATHOLIEKEN VAN LEIDEN! Dit jaar viert de vereeniging „Katho liek Leiden" haar eerste lustrum. lp dit voor onze haastige wereld, kort tijdsbestek heeft zij haar bestaansrecht volkomen be wezen en is zij gebleken een belangrijke factor te zyn in het katholiek sociaal cul tureel leven voor Leiden. Onder leiding van haar voortvarenden voorzitter heeft zij, gedragen dcor de saamhoorigheid der bestuursafgevaardig- den van de vele medewerkende katholieke vereenigingen op elk gebied van het maat schappelijk en godsdienstig leven, zich zoodanig in het middenpunt van dit leven geplaatst, dat zy moeilijk meer gemist zou kunnen worden. Dit onmisbaar bindend element, dit cen- tiaal punt van het katholieke leven in Lei den, willen wij vastleggen en versymbo- liseeren in iets, dat wij, hoog in den dag dragende, de wereld zullen toonen, bij iedere gelegenheid in of buiten het open bare leven: een vaandel. Een vaandel, waarop, hoog boven alles uitstralende, het zegepralende kruis zich verheffen zal, als waarborg voor het slagen van de ter doelstelling der Ver. „Katholiek Leiden". Nadat wij eerst een oproep hebben ge richt aan alle aangesloten organisaties om een bijdrage vcor het vaandel, meenen wij dat, wetende dat de Ver. „Katholiek Lei den" zich mag verheugen in de groole sympathie van de Katholieken van Lei den, een ieder in de gelegenheid moet worden gesteld, deze sympathie metter daad te bevestigen. Welnu dan, gij kunt dit niet beter doen, dan door een geldelijke bijdrage te zen den, groot of klein aan het vaandel- comité van de Ver. „Katholiek Leiden". Het is natuurlijk aller wensch, dat dit een mooi vaandel moet wezen; deze wensch kan in vervulling gaan, indien een ieder, geestelijke of leek, niet of wel geor- ganiseerden, iedere katholieke man en vrouw, hun bijdrage spoedig inzende aan één der onderstaande adressen vóór 15 April a.s. Moge dan de Ver. „Katholiek L e i- d e n" bij haar eerste lustrum ervaren, dat haar werk door allen begrepen is gewor den en mag dit dan blijken uit de aan bieding van een pracht vaandel. Het vaandelcomité: F. H M Kok, voor zitter, Heerenstraat 5c, Telef. 145; Mej. C. Koedooder, secretaresse, Graalhuis, Hooi gracht 31, Telef. 3049; H. Buël, penning meester, Hugo de Grootstraat 1; Mevr. J. MandersVermeulen, Boerhaavelaan 12, Telef. 292. ALG. R. K. PROPAGANDACLUB „DR. SCHAEPMAN" Katholieke jongeren, die ons bij onze actie voor de Tweede Kamer verkiezingen in zoo ruime mate gesteund hebben, ver zoeken wij ook thans hun medewerking te willen verleenen Nu geen politieke! maar: Katholieke, sociale en cultureele acties. Katholieke Actie „Voor God". R. K. Jeugdige werkloozenzorg. Actie voor het R. K. dagblad, de Leid- sche Courant. Zij, die, ons hierbij behulpzaam willen zijn, dames zoowel als heeren, verzoeken wij Woensdag a.s. te kwart over acht aan wezig te zijn in het gebouw van de St. Josephgezellen, Rapenburg no. 52. Katholieke jongeren, wij rekenen op U. Het Bestuur. BEGRAFENIS K. F. H. VAN HIELE. Hedenmiddag te 2 uur heeft op de be graafplaats aan de Groenesteeg de teraar debestelling plaats gehad van het stoffe.ijk overschot van wijlen den heer K. F. H. van Hiele, in leven administratief ambtenaar bij den dienst van Gemeentewerken hier ter stede. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op den directeur van Gemeentewerken ir. A. M. de Blaauw, den adjunct-directeur, ir. Boogert, den heer de Hartogh, admini stratief hoofdambtenaar; verder nage noeg alle hooiden van takken vfn Gemeen tedienst en zeer* vele ambtenaren, vooral van den dienst van Gemeentewerken. Verder waren nog aanwezig de heer G. Kiers, inspecteur van de Volksgezond, Dis trict Leiden en oud-directeur van het Ge meentelijk Bouw- en Woningtoezicht al hier, de heer D. van Lith, oud-ondercom mandant van de Leidsche Brandweer, de heeren Lekkerkerk en Donker van het hoofdbestuur van het Nationaal Verbond van Gemeenteambtenaren, de besturen en \ele leden van de afdeelingen Leiden, Den Kaag en Rotterdam van dit Verbond, ge pensioneerde ambtenaren, vele vrienden en verdere belangstellenden. Toen de kist met het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, werd het eerst het woord gevoerd door den directeur van Gemeentewerken, ir. A. M. de Blaauw, die als hoofd van den dienst van Gemeen tewerken en den dienst van Bouw- en Wo ningtoezicht, namens alle leden van het personeel een woord van afscheid sprak bij het plotseling overlijden van den heer v. Hiele. Slechts korten tijd had hij onder lei ding van spr. gediend, doch hij had alras bemerkt, dat de heer v. Hiele een toege wijd ambtenaar was, die getrouw en met hulpvaardigheid zijn werk verrichtte. Jarenlang was hij ijverig secrelaris van het Nationaal Verbond van Gemeenteamb tenaren en als zoodanig was hij vele malen bij spr. voor het Georganiseerd Overleg en daar wist hij steeds de' belangen van zijn collega's te behartigen. Allen beseffen diep welk een zware slag zijn heengaan voor de familie beteekent en ook bij zijn collega's zal zijn heengaan een leegte achterlaten. Zijn aandenken zal ech ter in dankbare herinnering voortleven. Namens het H. B. van het Nat. Verbond van Gemeenteambtenaren sprak hierna de heer Lekkerkerk een woord van af scheid. De woorden van den vorige spreker «etuigden van zijn trouwe plichtsvervul ling als ambtenaar. Niet minder kan zulks van hem gezegd worden als lid der orga nisatie. Spr. uit hierna enkele woorden van troost voor de familie, speciaal voor de echtge- noote en kinderen van den overledene. Met den wensch, dat het voorbeeld van den overledene allen den weg moge wij zen. Nadat namens de afd. Leiden nog het woord was gevoerd door den heer v. d. Laan, dankte een der zoons van den over ledene voor de eer aan den nagedachtenis van zijn vader bewezen. REISINDRUKKEN UIT EGYPTE EN PALESTINA. Voordracht dr. W. D. v. Wijngaarden. Gisteravond hield dr. W. D. van Wijn gaarden in het Rijksmuseum van Oudhe den alhier een voordracht over een studie reis, die hij in het najaar van 1937 naar Egypte en Palestina gemaakt heeft. Spre ker, die thans voor de tweede maal Egypte heeft kunnen bezoeken, merkt op, dat dit een land is, waarheen men altijd blijft verlangen, ais men er eens geweest is. Dit komt door de mooie natuur en het heer lijke klimaat van dit land, maar vooral door de prachtige monumenten, die ge tuigenis afleggen van het grootsche vene den van het Egyptische volk. Al zijn le ven in verleden, heden en toekomst dankt Egypte aan de onvergankelijke kracht van den Niji. Wie heden Egypte bezoext, wordt getroffen door de groote vrucht baarheid van het land; van den bloei in het verleden spreekt het panoiama van monumenten, dat zich van Cairo tot As- soean uitstrekt. Alexandrië, eens het centrum der Hel lenistische cultuurwereld, thans de groot ste handelsstad van Egypte, vormt de eigenlijke toegangspoort tot het land. Cairo, de hoofdstad, met haar meer dan één millioen inwoners, beslaande uit een modern, Europeesch deel en een inheemsch gedeelte met de typische bazaars, middel punt van Oostersch leven en werken, is het uitgangspunt voor een bezoek aan Gi- zeh en Sakkarah, waar de onvergelijke lijke getuigen liggen van de macht en de grootheid der koningen van het Oude Rijk: de pyramiden, de sphinx en de mastaba s. In de laatste jaren zijn daar belangrijke ontdekkingen gedaan, waaruit blijkt, dat de periode van het Oude Rijk een der schitterendste der Egyptische geschiede nis is geweest. Na een bezoek aan Assioet en Abydos was voor spreker vooral be langrijk zijn verblijf in de oase El-Char- geh. Deze oase, die ook thans nog weinig bezocht wordt, bezat reeds in de Oudheid een bloeiende cultuur, dank zij de vele natuurlijke bronnen. Van groote beteeke- nis zijn hier de tempel van Hibis, ge bouwd door Darius I en dé Christelijke necropolis, dateerend uit de derde tot vijf de eeuw na Chr. Te Loeksor, thans een echte touristen- plaats, lag eens de met tempels en palei zen versierde hoofdstal van het Nieuwe Rijk, waar onmeteelijke schatten van al le landen en volken samenstroomden; de machtige ruïnen der tempels van Loek sor en Karnak spreken daar nog van. Op den westelijken oever van den Nijl lig gen hier de doodentempels van verschil lende koningen, de graven van koningen, koninginnen en aanzienlijken; wie deze bezoekt, voelt zich ineens in die oude cul tuur verplaatst, die hij hier komt op zoe ken. Assoean is bekend door de groote stuw dam in den Nijl, die sinds 25 jaar den grondslag vormt van het hedendaagsche bevloeiïngsbedrijf in Egypte. Deze stuw dam heeft de welvaart in het land ten zeerste bevorderd, maar heeft al de heer lijkheid van het eiland Philae met den be roemden Isistempel, eens de parel van Egypte, onder water doen verdwijnen. In Palestina zijn het vooral de steden Jeruzalem met de Omarmoskee en de kerk van het heilige graf, Bethlehem met de geboortekerk en Nazareth, die een bezoek waard zijn. Haifa, aan den voet van den Karmel, heeft een moderne haven en is het punt van aankomst en vertrek voor een bezoek aan het heilige land. Palesti na heeft een beteekenis en een bekoorlijk heid, die geen ander land op aarde bezit. Men vindt er veel herinneringen aan den tijd der kruistochten en wordt getroffen door het groot aantal bloeiende Joodsche kolonies. Palestina en Egypte zijn tegenstellingen: Egypte is een rijk land, het is een ge schenk van den Nijl. Palestina is een arm land; zijn vruchtbaarheid is afhankelijk van den regen. En toch vullen beide lan den, vol van onvergetelijke indrukken el kander aan. Egypte is de schatkamer der overblijfselen van de oudste menschelijke beschaving, Palestina is het land der hei lige herinneringen, de bakermat der drie groote monotheistische godsdiensten. En wie onze Westersche beschaving goed wil leeren verstaan, moet naar die Oostersche landen gaan, waar de grondslagen er van zijn gelegd. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 541. Tielemgn Dros, Leiden, Middelstegracht 107117, fabrie ken van verduurzaamde levensmiddelen. Overl. Comm.: W. Lebret, d.d. 6 Febr. 1933. 2348. Firma Kr. van Dijk, Katwijk a. Zeè, Zeesteeg 9b, handel in hooi, stroo, aardap pelen enz. Bijv. uitgeoef. bedr.: melkhandel (in het groot en in het klein) en handel in zuivelproducten. Nieuwe inschrijvingen; 7160. A de Visser en Zoon (B P.), Rijnsburg, Hof straat 5, kleermakerij. Venn.: A. de Visser en J. de Visser, Rijnsburg. 7161. Firma Guyt en van der Plas (BP.), Katwijk a. Zee, 2e W. Taatstraat 14. uit oefenen van visscherybedrijf in den uitge- breidsten zin. Venn.: J. Guyt Wzn., T. Guyt. A. van der Plas en W. van der Plas, Kat wijk aan Zee. DE LEIDSCHE IJSCLUB. Naar wij vernemen, zal het 50-jarig be staan van de Leidsche IJsclub, zoo er ijs kemt, worden herdacht met een ijsfeest zoo wel voor de leden als voor hunne kinderen op de banen der Club. Deze zijn, voordal de achter ons liggende winter zijn intrede deed, aanmerkelijk vergroot en zoodanig verbeterd, dat ook de gelegenheid tot hei beoefenen van de ijshockeysport mogelijk is, terwijl tevens een gedeelée voor kunst rijden gereserveerd kan worden. Gezien de vorige kwakkel winters hoopt het bestuur, dat eindelijk in de wintermaan den 1938'39 de geliefde ijssport wederom eens zal kunnen worden beoefend en het twijfelt er niet aan, dat, wanneer deze ver wachting werkelijkheid wordt, alle leden dan aan den oproep van het bestuur om deel te nemen aan de viering van het gou den jubileum der Club, gehoor zullen ge ven. Op de ledênkaarten van hen, die op dit oogenblik lid zijn, zal voor den winter 1938 1939 een belangrijke reductie verleend worden. De afdeeling van den R.-K. Transport- arbeidersbond „St. Bonifacius" houdt op 8 April a.s. een vergadering in het Bonds- gebouw. Het bestuur der afdeeling maakt bekend, dat, in plaats van den heer A. C. van Dorp, zal aftreden de heer P. Hoogenboom, voor zitter. (De voorzitter stelt zich herkiesbaar) Voorts zal aan de orde zijn het kiezen van afgevaardigden en het indienen van voor stellen voor de Bonasraadsvergadering. Gistermorgen te 12.15 uur is de 13-jarige H v. d. B. uit de Frans v. Mierisstraat op het Gerecht met het hoofd tegen een hard- steenen paal geloopen. Hij liep een gat in het hoofd op en werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Aan den Leidschen Glashandel, firma W. van Dam en Co., Oude Singel 174 t/m. 12 alhier, werd de leverantie van het be- noodigde glas opgedragen voor: 1 fa brieksgebouw te Gorinchem, 9 heerenhui zen te Zeist, 1 schoolgebouw te Haarlem, 2 winkelpanden te Zeist, 1 winkelpand te Maarssen, 1 fabrieksgebouw te Waddinx- veen, 1 fabrieksgebouw te Leiden, 16 wo ningen te Leiden. 6 heerenhuizen te Oegst- geest, 6 villa's te Hilversum, 2 winkelpan den te Driebergen en 2 villa's te Bilthoven. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Een week voor een duw. Als men mej. G. M. B. uit Leide n- zoo het verdachtenbankje in zag schuiven, dan zou men op het eerste gezicht niet zeggen, dat zij zoo oorlogszuchtig is in haar dage- lijksche leven. Maar schijn bedriegt, want de Officier liet doorschemeren, dat de juf frouw zoo langzamerhand een vaste klant is, want het is thans de zesde maal, dat zij zich te verantwoorden heeft wegens belee- diging. Of het kwam dat zij dus een soort jubileum vierde of dat zy bang was voor de gevolgen, erkend dient te worden, dat zij bijzonder zenuwachtig was. De tegen partij was ook van het vrouwelijk geslacht en kwam voor het hekje met een air van „dat zal ik wel eens eventjes opknappen". Deze tegenpartij, mej. E. van T. uit Lei den vertelde, alsof het een moord betrof; dat zij van mej. B. een duw had gekregen. Nu is een duw, en vooral voor een politie rechter, een dubieus iets, want waar houdt de duw op en waar begint de klap. Het bleek ten slotte een duw te zijn geweest, want Elisabeth was in horizontale positie op het plaveisel terecht gekomen. Volgens de zenuwachtige juffrouw was er een proloog geweest, waar niemand nieuwsgierig naar was, maar die' toch naar voren kwam. Er was geroddeld en toen zou de een of andere zoon, van wie bleef in nevelen gehuld, haar geslagen hebben. „Ik ben er toe gedwongen" toeterde de juffrouw in haar zenuwachtigheid, „en ik heb heelemaal geen hekel aan haar", was het slot. Met die haar was de getuige be doeld. Trots het feit, dat de verdachte geen he kel aan haar had, vertelde de Officier, dat het nu maar eens uit moest zijn met dat gekrakeel. De juffrouw heeft al kansen ge noeg gehad, maar wil zich niet beteren. Eerst waren het geldboeten, die niet hiel pen. Daarna een voorwaardelijke gevange nisstraf, die ook al geen uitwerking heeft gehad en daarom was de eisch nu een week gevangenisstraf. En toen deed de juffrouw iets, waarop da mes het monopolie hebben: zij viel plechtig flauw. Het was ditmaal echt, want twee veld wachters, een deurwaarder en een persbroe der hadden alle moeite om met behulp van water de levensgeesten weer op te dekken. En daar het tevens de laatste zaak was verdwenen de magistraten maar en werd de uitspraak nog een poosje uitgesteld. Het is anders toch wel een methode! Als iedereen het nu maar niet gaat doen. BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. Het Gerechtshof te Amsterdam veroor deelde een 51-jarigen boer uit de omge ving van Alkmaar wegens bedriegelijke bankbreuk tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van vier maanden voorarrest. De man had 880.— aan den boedel ont trokken nadat zijn faillissement was uit gesproken. COUPEEREN VAN HONDEN STRAFBAAR. Principieele uitspraak van het Hof. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft vandaag arrest gewezen in de principieele kwestie het coupeeren van hondenooren betreffende. Het Hof veroordeelde een inwoner van Amersfoort, die de ooren van drie Duit- sche doggen had gecoupeerd, tot een gul den boete wegens het zonder redelijk doel opzettelijk aan een dier pijn of letsel ver oorzaken. De politierechter te Utrecht had den man tot 40.boete veroordeeld. Bij de behandeling voor het Hof eischte de procureur-generaal veroordeeling tot 1.— boete. Het Hof overwoog o.a. dat verdachte heeft aangevoerd, dat hij verkleinen der oorschelpen, heeft bewerkstelligd met een redelijk doel, n.l. om in het belang der honden te voorkomen, dat zij later ooront steking zouden krijgen, dgt de oorschelpen zouden stuks'aan en dat de punten daar van in de oogen zouden hangen. Dit ver weer wordt echter door het Hof verwor pen, omdat uit heet onderzoek niet is geble ken en door den deskundige is weerspro ken, dat het lichamelijk belang der honden door het coupeeren wordt gediend. Voorts overwoog het Hof, dat door verd. is be toogd, dat het coupeeren voornamelijk is geschied met het redelijk doel om het aesthetisch voorkomen der honden en hun handels- en tentoonstellingswaarde te verhoogen. Ook dit verweer werd verwor pen. Het Hof is van oordeel, dat het aesthe- liech inzicht en het economisch voordeel de verminking niet tot een redelijk doel kunnen stempelen, teminder nu niet ge bleken is, dat de nuttigheid of bruikbaar heid der honden daardoor wordt verhoogd. Het Hof legde een geringe geldboete op, omdat het hier een principieele kwestie geldt en niet is gebleken, dat verdachte noodeloos hardvochtig heeft gehandeld. Burgemeester van West zaan. Bij K.B. van 22 Maart is aan H. E Wempe, «•p zijn verzoek, met ingang van 1 Juli 1938. eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Westzaan. BASKISCHE KINDEREN TERUG NAAR BILBAO. LONDEN, 23 Maart. (A. N. P.). Bijna vierhonderd Baskische kinderen, die in de afgeloopen negen maanden in Engeland onderhouden en verzorgd zijn, zijn gister avond uit Londen naar Bilbao terugge reisd. Zij worden tot aan de internationale brug in Irun vergezeld door vertegenwoor digers van het Comité voor Baskicche kin deren Ruim 1800 kinderen zijn thans ge repatrieerd, terwijl er nog 2000 in Enge land zijn, welker ouders nog leven in ge vaarlijke gebieden. LEIDEN. Geboren: Henny Elisabeth Nelly, d. van M. C. Kamsteeg en H. Hoogendoorn Wilhelmina Cornelia Maria, d. van J. Th. v. Cassel en M. A. M. Duynisveld. Gehuwd: C. Bosman jm. en A. L. Bon jd. Overleden: G. G. Schrekker wedn. 64 j. A. Schaap m. 65 j. NEGENTIENDE VERJAARDAG VAN DE FASCES. ROME, 23 Maart. (A.N.P.) Ter gelegen heid van den negentienden verjaardag der oprichting van de fasces is op de Piazza Venezia een betooging van zwarthemden gehouden. Omstreeks twaalf uur kwam Mussolini op het balkon van het Paiazzo Venezia. Hij hield de volgende toespraak: „De dag van heden is een dag van feest en roem voor de zwarthemden en voor het Italiaansche volk. Negentien jaar geleden traden de Italiaansche fasces op. In den naam lag het program. Het Italiaansche volk weet en de geheele wereld moet weten dat wij nog steeds dezelfden zijn (allen roepen: Ja), bereid tot den vrede, maar als het moet zullen wij strijden (allen roepen: Ja, ja). Wanneer wij zullen strijden, zullen wij overwinnen (allen roepen: Ja, ja) voor de tegenwoordige en toekomstige grootheid van het Italiaansche volk. DE OPMARSCH DER RECHTSCHEN IN ARAGON. SARAGOSSA, 23 Maart. (A. N. P.). De rechtschen hebben hun gisteren begon nen offensief vandaag voortgezet en Hues- ca uit een gevaarlijke positie bevrijd. Tot dusver werd Huesca met de rest van het rechtsche grondgebied verbonden door een strook land van anderhalve kilometer breedte, waarover een weg loopt, die op sommige plaatsen tot op minder dan 650 M. de linies der regeeringstroepen naderde. Door den nieuwen opmarsch der troepen van Franco, is de hoofdweg naar Saragos- sa bevrijd, waardoor de rechtschen thans over een tweede toegangsweg beschikken. Naar men gelooft, vormen de regeerings troepen vijftig K.M. Oostelijker langs de rivier de Cinca zeer sterke verdedigingsli nies. BARBAARSCHE WRAAKNEMING IN POLEN. WARSCHAU, 23 Maart. (A. N. P.). In het dorp Mickirwiecze in het gebied van Wilna hebben een aantal boerenjongens des nachts het huis van de dorpsschout in brand gestoken om zich te wreken wegens de rcguleering en samenvoeging van grond bezit, waarbij zij zich benadeeld gevoelden. Toen de leden van het gezin van den schout en zy'n drie gasten uit het brandende woon huis wilden vluchten, kwamen de boeren jongens hen met mestvorken tegemoet en verwondden den dorpsschout, zijn vrouw en dochter ernstig. Tijdens het gevecht was het vuur overgeslagen op acht andere boe renhofsteden, die met levende en doode have in de asch gelegd werden. AMSTERDAM, 23 Maart. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 201 vette kalveren 7278, 6270 en 5460 cent per kg. levend gewicht, 146 nuchtere kal veren 47 per stuk, 152 varkens vleesch- varkens, wegende van 90110 kg. 6768 cent, zware 6568 cent jen vette 6364 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren, behoorlijke aan voer, handel willig, vaste prijzen. Nuchtere kalveren, ruime aanvoer, handel sleepend, prijzen lager. Varkens, matige aanvoer, handel kalm, prijzen iets lager. VOORSCHOTEN, 22 Maart. Vrije Veiling. Prijzen: Kippeneieren 2.503.10 per 100 stuks, konijnen 0.401.20, duiven 1220 cent per stuk, zoetekaas 5460 cent en Leidschekaas 4448 cent per kg. WOERDEN, 23 Maart. Kaas. Aanvoer 31 partijen kaas met rijksmerk le kwal. 23 —24.50, 2e kwal. 21.50—22.50. Handel matig. BOSKOOP, 23 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 80 110 cent, Briarclif 4560 cent, Butterfly 6080 cent, Rosalandia 5078 cent, Edith Helen 4066 cent, Aug. Noack 1525 cent Paul Grampel 25 cent, Vierlanden 73 cent, Stuart 3652 cent, Lathyrus 816 cent, Cerasus 1.302.50, Juliana 31 cent, Ro- samunde 70 cent, Aza'ea 60120 cent. Se ringen 4060 cent, Pinkpearl 4060 cent, Gemista 5070 cent, Clematis Nelly Mo- ser 60 cent, Clematis per stuk 3540 cent, Primula per stuk 35 cent, Rozen per bos van 2 stuks, de overige per bos van 10 stuks. tVLSSELNUTEEKINUEN (AMSTERDAM) Londen 8.973/8 Berlijn 72 50 Parijs 5.51 Brussel 30.42 Zwitserland 41 46 Knn°nhasen 40 05 Stockholm 46 25 Oslo 45.08 New York 1.803 Praag 6.33

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3